(17-01-2022, 12:37 )Oficer napisał(a):
(16-01-2022, 21:38 )robs napisał(a):
(14-01-2022, 17:35 )Jacek B napisał(a): INFO Z OSTATNIEJ CHWILI CZSW UCIEKA KTO MOŻE JUŻ NIEDŁUGO NALICZANIE Z 10 LAT I BEZ 13STKI. Administratorze jakieś info. Likwidacja okręgów trwa w najlepsze nawet warszawski ma być skasowany w marcu. Coś tu śmierdzi. Zdarzymy uciec?????
Podobno 60 f-szy rzuciło papierami, co się dzieje? Ktoś wie coś więcej? A generał mówił, że nic nie wie o zmianach.

P.Adminstratorze proszę zbanować Oficera bo sieje ferment

Info z Wawy to , że wprowadzają niebawem inne zmodernizowane obliczanie emerytury w SW, tak żeby ludzie tyrali przynajmniej do 25 lat służby za emke 3 - 4 tys. Jak ktoś odejdzie przed 25 lat słuzby to będzie miał jakieś ochłapy. Dobre czasy w SW minęły.
Odpowiedz
(17-01-2022, 10:22 )bolo napisał(a):
(16-01-2022, 13:51 )Prison_Officer napisał(a):
(15-01-2022, 19:24 )bolo napisał(a):
(15-01-2022, 16:34 )Roksanakonin napisał(a):
(14-01-2022, 23:14 )Prison_Officer napisał(a): Ej bolo, bolo, widzę, że nie bez podstaw dali ci tą rencinę.
                                                                                            I  CO OFICERKU? NIE BĘDZIE TWOJE NA WIERZCHU ! ZATKAŁO  KAKAO !

Tu nie chodzi o to kogo będzie na wierzchu.

Skoro piszesz, że dostałeś mniej niż wynika z ostatniej pensji, to wytłumacz proszę skąd niższa kwota, bo argument "zabierają" to żadne wytłumaczenie niższej kwoty.
                                                                                     OFICERKU TY NAPRAWDĘ JESTEŚ PUSTY JAK BĘBEN ROLLINGSTONESÓW . AŻ DZIW BIERZE ,ŻE NIE UMIESZ CZYTAĆ  ZE ZROZUMIENIEM?????

A ty umiesz coś poza obrażaniem?
Chyba nie za bardzo znajdujesz argumenty do dyskusji, dlatego tak się bronisz wyzywaniem. Ale cóż, nie każdy potrafi dyskutować. 

Powiem szczerze, że dziwi mnie trochę twój poziom inteligencji. Odchodzisz na emeryturę, obecnie masz znacznie mniej kasy na wypłatę i nawet nie wiesz dlaczego.  Clapping
Odpowiedz
(17-01-2022, 11:02 )konradissimus napisał(a):
(17-01-2022, 9:07 )Marmurowy napisał(a):
(15-01-2022, 21:17 )J 23 napisał(a): My tu o podwyżkach w dodatku, w MSWiA do stopnia po równo i rozmawiają już o podniesieniu dodatków aby zatrzymać funkcjonariuszy 15+
https://nszzp.pl/aktualnosci/spotkanie-z...nia-2021r/ .A co u nas...

U nas Panie kolegę nie dzieje się nic i tak zostanie. Niestety SW jest jakie jest. Funkcjonariuszy można kupić za parę groszy i jest na chwilę cisza, większość  jest zastraszona, a ci co nie są mają poprostu gdzieś resztę bo ile można załatwiać coś za kogoś i walczyć samemu. Prawda jest taka, że funkcjonariusze SW mają długie ręce po hajsy, a krótkie do roboty i do walki.

Taka prawda. 18 spotkanie ustalenie terminu następnego na 2 luty, a zmiany od pierwszego. Jak zwykle standard. Czemu nic nie słychać na temat tego chorego podziału podwyżki, czyżby temat już odpuszczony?

Prostszej rzeczy jak podział podwyżki chyba już nie ma, a Kitliński nawet tego nie potrafi zrobić, żeby nie wywołać fali oburzenia i sypania gromów na siebie. Ciekawi mnie czy on chociaż przez chwilę zaznał spokoju z czkawką.
Odpowiedz
(17-01-2022, 12:37 )Oficer napisał(a):
(16-01-2022, 21:38 )robs napisał(a):
(14-01-2022, 17:35 )Jacek B napisał(a): INFO Z OSTATNIEJ CHWILI CZSW UCIEKA KTO MOŻE JUŻ NIEDŁUGO NALICZANIE Z 10 LAT I BEZ 13STKI. Administratorze jakieś info. Likwidacja okręgów trwa w najlepsze nawet warszawski ma być skasowany w marcu. Coś tu śmierdzi. Zdarzymy uciec?????
Podobno 60 f-szy rzuciło papierami, co się dzieje? Ktoś wie coś więcej? A generał mówił, że nic nie wie o zmianach.

Info z Wawy to , że wprowadzają niebawem inne zmodernizowane obliczanie emerytury w SW, tak żeby ludzie tyrali przynajmniej do 25 lat służby za emke 3 - 4 tys. Jak ktoś odejdzie przed 25 lat słuzby to będzie miał jakieś ochłapy. Dobre czasy w SW minęły.

Praw nabytych nie powinni nam zabrać.
Odpowiedz
(17-01-2022, 13:20 )Funkcjonariusz777 napisał(a):
(16-01-2022, 19:27 )Prison_Officer napisał(a):
(16-01-2022, 13:26 )Funkcjonariusz777 napisał(a):
(15-01-2022, 20:28 )Prison_Officer napisał(a):
(15-01-2022, 16:35 )Roksanakonin napisał(a): Świadczenie roczne jest mniejsze niż ostatnie uposażenie bo podatek wynosi 20 procent

To jest jasne, ale niektórzy piszą, że zmniejszyło się im uposażenie o 600 zł co nie jest możliwe w przypadku podatku większego o 3% (20 zamiast 17)
Niestety jest możliwe. Bo w tych 20% nie ma składki zdrowotnej ona jest pobierana osobno w kwocie 9%
No i z 17% podatku robi się 29%
Stąd dużo niższa pensja. Tylko zastanawiam się nad ustawą i art102 który mówi o tym że powinniśmy dostawać uposażenie na ostatnio zajmowanym stanowisku. A tak niestety nie jest.
Może jakiś prawnik powinien się tym zająć?

Nie jest możliwe, ponieważ uposażenie jakie dostajesz do ręki to jest kwota już z potrąconą składką zdrowotną (którą też płacisz będąc czynnym f-szem) oraz podatkiem 17% więc roznica to 3%.

No a u mnie w finansach powiedzieli że ryczałt 20% plus składka zdrowotna 9% łącznie 29% 
I z 4.6tys. na rękę zrobiło się niecałe 4tys.
Dla mnie też jest to niesprawiedliwe bo ustawa mówi jasno pensja na ostatnio zajmowanym stanowisku.
A czy ktoś się orientuje co z tym zryczałtowanym podatkiem 20%
Czy da się coś odliczyć coś w zeznaniu rocznym?
Ktoś wcześniej napisał że zaliczkę na podatek dochodowy
Teraz jest to 5100 na rok. Była by to zawsze jakaś rekompensata. 
Składki zdrowotnej wiadomo że już nie odliczymy.

No zgadza się, ale podatki liczy się od kwoty brutto, więc na chłopski rozum świadczenia zmieniają się o 3% względem pensji na niekorzyść, a to nijak nie wychodzi mi ponad 600 zł.
Odpowiedz
Czy Pan Administrator może wkoncu nam wyjaśnić co dzieje się w Warszawie? Płacimy składki i mamy prawo wiedzieć czy Rząd kopie coś przy naszych emeryturach?? Chodzą plotki o zmniejszeniu odpraw i sposobu naliczania. Przecież my mamy rodziny do utrzymania i chcielibyśmy wiedzieć jaka czeka nas przyszłość! Bardzo proszę o odpowiedź
Odpowiedz
(16-01-2022, 19:27 )Prison_Officer napisał(a):
(16-01-2022, 13:26 )Funkcjonariusz777 napisał(a):
(15-01-2022, 20:28 )Prison_Officer napisał(a):
(15-01-2022, 16:35 )Roksanakonin napisał(a):
(14-01-2022, 23:14 )Prison_Officer napisał(a): Ej bolo, bolo, widzę, że nie bez podstaw dali ci tą rencinę.


Świadczenie roczne jest mniejsze niż ostatnie uposażenie bo podatek wynosi 20 procent

To jest jasne, ale niektórzy piszą, że zmniejszyło się im uposażenie o 600 zł co nie jest możliwe w przypadku podatku większego o 3% (20 zamiast 17)
Niestety jest możliwe. Bo w tych 20% nie ma składki zdrowotnej ona jest pobierana osobno w kwocie 9%
No i z 17% podatku robi się 29%
Stąd dużo niższa pensja. Tylko zastanawiam się nad ustawą i art102 który mówi o tym że powinniśmy dostawać uposażenie na ostatnio zajmowanym stanowisku. A tak niestety nie jest.
Może jakiś prawnik powinien się tym zająć?

Nie jest możliwe, ponieważ uposażenie jakie dostajesz do ręki to jest kwota już z potrąconą składką zdrowotną (którą też płacisz będąc czynnym f-szem) oraz podatkiem 17% więc roznica to 3%.

No a u mnie w finansach powiedzieli że ryczałt 20% plus składka zdrowotna 9% łącznie 29% 
I z 4.6tys. na rękę zrobiło się niecałe 4tys.
Dla mnie też jest to niesprawiedliwe bo ustawa mówi jasno pensja na ostatnio zajmowanym stanowisku.
A czy ktoś się orientuje co z tym zryczałtowanym podatkiem 20%
Czy da się coś odliczyć coś w zeznaniu rocznym?
Ktoś wcześniej napisał że zaliczkę na podatek dochodowy
Teraz jest to 5100 na rok. Była by to zawsze jakaś rekompensata. 
Składki zdrowotnej wiadomo że już nie odliczymy.
Odpowiedz
(16-01-2022, 21:38 )robs napisał(a):
(14-01-2022, 17:35 )Jacek B napisał(a): INFO Z OSTATNIEJ CHWILI CZSW UCIEKA KTO MOŻE JUŻ NIEDŁUGO NALICZANIE Z 10 LAT I BEZ 13STKI. Administratorze jakieś info. Likwidacja okręgów trwa w najlepsze nawet warszawski ma być skasowany w marcu. Coś tu śmierdzi. Zdarzymy uciec?????
Podobno 60 f-szy rzuciło papierami, co się dzieje? Ktoś wie coś więcej? A generał mówił, że nic nie wie o zmianach.

Info z Wawy to , że wprowadzają niebawem inne zmodernizowane obliczanie emerytury w SW, tak żeby ludzie tyrali przynajmniej do 25 lat służby za emke 3 - 4 tys. Jak ktoś odejdzie przed 25 lat słuzby to będzie miał jakieś ochłapy. Dobre czasy w SW minęły.
Odpowiedz
(16-01-2022, 19:17 )Ślepy mnich napisał(a):
(16-01-2022, 17:54 )grzyb napisał(a): Chłopie nie pisz bzdur!
To próba skłócenia ludzi.
Moja żona jest jedyną osobą jaką znam której polski ład dołożył. Zyskała ok 130zl jest nauczycielem kontraktowym w szkole podstawowej, wyrabia ok 1.5etatu za co dostaje mniej więcej 2900 netto! A bym zapomniał że staż na pracy 9lat.

Kochany grzybie... akurat mam dużo znajomych w gronie nauczycielskim bo w pewnym sensie z nimi współpracuje i zgadzam się z tym co piszesz. Kontraktowy ma tyle co mówisz. Ale popytaj żony dokładnie bo największy przeskok jest z właśnie kontraktowego na mianowanego a jest jeszcze dyplomowany o którym pisałem. Zwykły dyplomowany z nadgodzinami ma około 7k brutto. Popytaj. A ja Ci tu napisałem o 1,5 etatu plus jeszcze nadgodziny na dyplomowanym. Popytaj posprawdzaj oczy Ci się otworzą. No chyba że jesteś z ministerstwa z tej komórki co to zakłamują rzeczywistość w mediach społecznościowych albo z cezetu. Nic mnie już nie zdziwi.

Kolego ale piszesz o wypłatach na wysokich stanowiskach czy stopniach awansu. To jakbyś pisał o naszych specjalistach czy nawet kierownikach komórek org. Do tego jakby można było w służbie zwiększyć godziny do 1,5 etatu to i Ty ja mielibyśmy około 10 k brutto! Piszesz do oddziałowych i strażników więc porównuj z kontraktowym czy mianowanym na jednym etacie.
Odpowiedz
(16-01-2022, 21:38 )robs napisał(a):
(14-01-2022, 17:35 )Jacek B napisał(a): INFO Z OSTATNIEJ CHWILI CZSW UCIEKA KTO MOŻE JUŻ NIEDŁUGO NALICZANIE Z 10 LAT I BEZ 13STKI. Administratorze jakieś info. Likwidacja okręgów trwa w najlepsze nawet warszawski ma być skasowany w marcu. Coś tu śmierdzi. Zdarzymy uciec?????
Podobno 60 f-szy rzuciło papierami, co się dzieje? Ktoś wie coś więcej? A generał mówił, że nic nie wie o zmianach.

Ale co panikujecie? DG powiedział, że dla niego nart te 5 tys fszy którzy nabyli praw może odejść wiec nie przejmie się specjalistami, a wy się przejmujecie
Odpowiedz
(16-01-2022, 18:44 )Administrator napisał(a):
(16-01-2022, 16:13 )Solano napisał(a): Dzień dobry

Panie Administratorze kiedy możemy spodziewać się opublikowania stanowiska zarządu głównego związku wraz ze związkowa  propozycją podziału środków na podwyżki? Czy w najbliższym czasie jest planowane kolejne spotkanie ze stroną służbową w w/w sprawie?

We wtorek 18 stycznia jest planowane spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości, podczas którego zostanie przedstawione stanowisko Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.
To może wzorem MSWiA podjąć również temat dodatków,czas najwyższy aby zatrzymać tych co mają 15-staka i mogliby jeszcze zostać.
Odpowiedz
(16-01-2022, 19:17 )Ślepy mnich napisał(a): Kochany grzybie... akurat mam dużo znajomych w gronie nauczycielskim bo w pewnym sensie z nimi współpracuje i zgadzam się z tym co piszesz. Kontraktowy ma tyle co mówisz. Ale popytaj żony dokładnie bo największy przeskok jest z właśnie kontraktowego na mianowanego a jest jeszcze dyplomowany o którym pisałem. Zwykły dyplomowany z nadgodzinami ma około 7k brutto. Popytaj. A ja Ci tu napisałem o 1,5 etatu plus jeszcze nadgodziny na dyplomowanym. Popytaj posprawdzaj oczy Ci się otworzą. No chyba że jesteś z ministerstwa z tej komórki co to zakłamują rzeczywistość w mediach społecznościowych albo z cezetu. Nic mnie już nie zdziwi.

Tylko to tak jak by u nas w sw napisać że większość ma majorów specjalistów i zarabia się 9k

A co do nauczycieli to zrobić mianowanego to raz a gdzie do dyplomowanego, a później jeszcze mieć te godziny.
Teraz czarnek podniesie ilość godzin i od września żona spada na 3/4 etatu

A tego wolnego co każdy mówi to ja jeszcze u niej nie widziałem.
Starzy dyplomowani to ponad 5 do 6k brutto mają ale i stazu pracy po nad 20lat - mnie uczyli
Odpowiedz
[quote="J 23" pid='12352' dateline='1642277823']
My tu o podwyżkach w dodatku, w MSWiA do stopnia po równo i rozmawiają już o podniesieniu dodatków aby zatrzymać funkcjonariuszy 15+
https://nszzp.pl/aktualnosci/spotkanie-z...nia-2021r/ .A co u nas...
[/quote
A u  nas całkiem odwrotnie,nic dawać i zachęcać aby ludzie odchodzili,paranoja co mamy za zarządzających
Odpowiedz
(17-01-2022, 9:07 )Marmurowy napisał(a):
(15-01-2022, 21:17 )J 23 napisał(a): My tu o podwyżkach w dodatku, w MSWiA do stopnia po równo i rozmawiają już o podniesieniu dodatków aby zatrzymać funkcjonariuszy 15+
https://nszzp.pl/aktualnosci/spotkanie-z...nia-2021r/ .A co u nas...

U nas Panie kolegę nie dzieje się nic i tak zostanie. Niestety SW jest jakie jest. Funkcjonariuszy można kupić za parę groszy i jest na chwilę cisza, większość  jest zastraszona, a ci co nie są mają poprostu gdzieś resztę bo ile można załatwiać coś za kogoś i walczyć samemu. Prawda jest taka, że funkcjonariusze SW mają długie ręce po hajsy, a krótkie do roboty i do walki.

Taka prawda. 18 spotkanie ustalenie terminu następnego na 2 luty, a zmiany od pierwszego. Jak zwykle standard. Czemu nic nie słychać na temat tego chorego podziału podwyżki, czyżby temat już odpuszczony?
Odpowiedz
(16-01-2022, 19:32 )Ślepy mnich napisał(a):
(16-01-2022, 18:44 )Administrator napisał(a): We wtorek 18 stycznia jest planowane spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości, podczas którego zostanie przedstawione stanowisko Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Bardzo dobrze że jest to spotkanie. Czy ktoś z obecnych na tym spotkaniu mógłby się zająć również stanowiskiem na temat progresywnego dodatku służbowego? Bo za chwile dużo osób z mojej jednostki osiąga 15 lat służby i za wyjątkiem jednego f-sza wszyscy kładą raport. Wszyscy są zmianowi. 
Mogłoby być tak że jak masz 16 lat to 100 zł więcej. Jak masz 17 lat to 200 itd. Żeby zachęcić do dłuższego pozostania. Bo wiadomo że żaden oddziałowy do 25 nie będzie robił. A w chwili obecnej każdy starszy oddziałowy za pozostanie rok dłużej w firmie ma o około 110-120 złotych większą emeryturę. Tymczasem waloryzacja emerytury powoduje że co roku jego świadczenie rośnie o około 150-170 złotych. Nikt głupi nie jest i dodawać umie. A wiadomo że inflacja dopiero się rozpędza i przez najbliższe klika lat z nami zostanie.

To rozwiązanie mogłoby kilku z nich przekonać do pozostania na chociaż parę lat.

Dobry jesteś jeśli myślisz, że sto złotych rocznie przekona ludzi by zostać w służbie Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
(16-01-2022, 13:51 )Prison_Officer napisał(a):
(15-01-2022, 19:24 )bolo napisał(a):
(15-01-2022, 16:34 )Roksanakonin napisał(a):
(14-01-2022, 23:14 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:30 )bolo napisał(a):                                                                                    CO TY BREDZISZ FACET ??? IDŹ LECZ SIĘ NA NOGI BO NA GŁOWĘ TO JUŻ ZA PÓŹNO!!!!

Ej bolo, bolo, widzę, że nie bez podstaw dali ci tą rencinę.
                                                                                            I  CO OFICERKU? NIE BĘDZIE TWOJE NA WIERZCHU ! ZATKAŁO  KAKAO !

Tu nie chodzi o to kogo będzie na wierzchu.

Skoro piszesz, że dostałeś mniej niż wynika z ostatniej pensji, to wytłumacz proszę skąd niższa kwota, bo argument "zabierają" to żadne wytłumaczenie niższej kwoty.
                                                                                     OFICERKU TY NAPRAWDĘ JESTEŚ PUSTY JAK BĘBEN ROLLINGSTONESÓW . AŻ DZIW BIERZE ,ŻE NIE UMIESZ CZYTAĆ  ZE ZROZUMIENIEM?????
Odpowiedz
(17-01-2022, 9:07 )Marmurowy napisał(a):
(15-01-2022, 21:17 )J 23 napisał(a): My tu o podwyżkach w dodatku, w MSWiA do stopnia po równo i rozmawiają już o podniesieniu dodatków aby zatrzymać funkcjonariuszy 15+
https://nszzp.pl/aktualnosci/spotkanie-z...nia-2021r/ .A co u nas...

U nas Panie kolegę nie dzieje się nic i tak zostanie. Niestety SW jest jakie jest. Funkcjonariuszy można kupić za parę groszy i jest na chwilę cisza, większość  jest zastraszona, a ci co nie są mają poprostu gdzieś resztę bo ile można załatwiać coś za kogoś i walczyć samemu. Prawda jest taka, że funkcjonariusze SW mają długie ręce po hajsy, a krótkie do roboty i do walki.
W Policji związki działają, u Nas też są prowadzone działania ale w przeciwnym kierunku, JAK POZBYĆ SIĘ LUDZI KTORZY SĄ NA STARYCH ZASADACH a co najgorsze, PINOKIO ROBU WSZYSTKO BY ZNISZCZYĆ SŁUŻBĘ !!!
Odpowiedz
(15-01-2022, 21:17 )J 23 napisał(a): My tu o podwyżkach w dodatku, w MSWiA do stopnia po równo i rozmawiają już o podniesieniu dodatków aby zatrzymać funkcjonariuszy 15+
https://nszzp.pl/aktualnosci/spotkanie-z...nia-2021r/ .A co u nas...

U nas Panie kolegę nie dzieje się nic i tak zostanie. Niestety SW jest jakie jest. Funkcjonariuszy można kupić za parę groszy i jest na chwilę cisza, większość  jest zastraszona, a ci co nie są mają poprostu gdzieś resztę bo ile można załatwiać coś za kogoś i walczyć samemu. Prawda jest taka, że funkcjonariusze SW mają długie ręce po hajsy, a krótkie do roboty i do walki.
Odpowiedz
(14-01-2022, 17:35 )Jacek B napisał(a): INFO Z OSTATNIEJ CHWILI CZSW UCIEKA KTO MOŻE JUŻ NIEDŁUGO NALICZANIE Z 10 LAT I BEZ 13STKI. Administratorze jakieś info. Likwidacja okręgów trwa w najlepsze nawet warszawski ma być skasowany w marcu. Coś tu śmierdzi. Zdarzymy uciec?????
Podobno 60 f-szy rzuciło papierami, co się dzieje? Ktoś wie coś więcej? A generał mówił, że nic nie wie o zmianach.
Odpowiedz
(16-01-2022, 15:05 )Roksanakonin napisał(a):
(16-01-2022, 10:39 )Zgred20 napisał(a): Art. 30. - [Ryczałtowe opodatkowanie dochodów] - Podatek dochodowy od osób fizycznych.

4a)z tytułu świadczeń pieniężnych otrzymywanych po zwolnieniu ze służby przez funkcjonariuszy służb mundurowych oraz żołnierzy, w związku ze zwolnieniem tych osób ze służby stałej na podstawie odrębnych ustaw, przez okres roku co miesiąc lub za okres roku jednorazowo albo co miesiąc przez okres trzech miesięcy - w wysokości 20% należności;

Panowie nowi emeryci, specjalnie dla Was stworzono artykuł w polskim BezŁadzie! 20% od świadczenia rocznego! To po co ono w ogóle jest? Banda złodziei i oszustów! Proszę Pana Administratora aby nie traktował tego określenia, jako obraźliwe, bo to fakt! Szukałem innych zamiennych określeń - bez powodzenia.
 Nie stworzono tego w nowym ładzie tylko to funkcjonuje już jakiś czas

No dooooora....... ale reszta się zgadza! Wink
Odpowiedz
(16-01-2022, 18:44 )Administrator napisał(a): We wtorek 18 stycznia jest planowane spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości, podczas którego zostanie przedstawione stanowisko Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Bardzo dobrze że jest to spotkanie. Czy ktoś z obecnych na tym spotkaniu mógłby się zająć również stanowiskiem na temat progresywnego dodatku służbowego? Bo za chwile dużo osób z mojej jednostki osiąga 15 lat służby i za wyjątkiem jednego f-sza wszyscy kładą raport. Wszyscy są zmianowi. 
Mogłoby być tak że jak masz 16 lat to 100 zł więcej. Jak masz 17 lat to 200 itd. Żeby zachęcić do dłuższego pozostania. Bo wiadomo że żaden oddziałowy do 25 nie będzie robił. A w chwili obecnej każdy starszy oddziałowy za pozostanie rok dłużej w firmie ma o około 110-120 złotych większą emeryturę. Tymczasem waloryzacja emerytury powoduje że co roku jego świadczenie rośnie o około 150-170 złotych. Nikt głupi nie jest i dodawać umie. A wiadomo że inflacja dopiero się rozpędza i przez najbliższe klika lat z nami zostanie.

To rozwiązanie mogłoby kilku z nich przekonać do pozostania na chociaż parę lat.
Odpowiedz
(16-01-2022, 13:26 )Funkcjonariusz777 napisał(a):
(15-01-2022, 20:28 )Prison_Officer napisał(a):
(15-01-2022, 16:35 )Roksanakonin napisał(a):
(14-01-2022, 23:14 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:30 )bolo napisał(a):                                                                                    CO TY BREDZISZ FACET ??? IDŹ LECZ SIĘ NA NOGI BO NA GŁOWĘ TO JUŻ ZA PÓŹNO!!!!

Ej bolo, bolo, widzę, że nie bez podstaw dali ci tą rencinę.


Świadczenie roczne jest mniejsze niż ostatnie uposażenie bo podatek wynosi 20 procent

To jest jasne, ale niektórzy piszą, że zmniejszyło się im uposażenie o 600 zł co nie jest możliwe w przypadku podatku większego o 3% (20 zamiast 17)
Niestety jest możliwe. Bo w tych 20% nie ma składki zdrowotnej ona jest pobierana osobno w kwocie 9%
No i z 17% podatku robi się 29%
Stąd dużo niższa pensja. Tylko zastanawiam się nad ustawą i art102 który mówi o tym że powinniśmy dostawać uposażenie na ostatnio zajmowanym stanowisku. A tak niestety nie jest.
Może jakiś prawnik powinien się tym zająć?

Nie jest możliwe, ponieważ uposażenie jakie dostajesz do ręki to jest kwota już z potrąconą składką zdrowotną (którą też płacisz będąc czynnym f-szem) oraz podatkiem 17% więc roznica to 3%.
Odpowiedz
(16-01-2022, 17:54 )grzyb napisał(a): Chłopie nie pisz bzdur!
To próba skłócenia ludzi.
Moja żona jest jedyną osobą jaką znam której polski ład dołożył. Zyskała ok 130zl jest nauczycielem kontraktowym w szkole podstawowej, wyrabia ok 1.5etatu za co dostaje mniej więcej 2900 netto! A bym zapomniał że staż na pracy 9lat.

Kochany grzybie... akurat mam dużo znajomych w gronie nauczycielskim bo w pewnym sensie z nimi współpracuje i zgadzam się z tym co piszesz. Kontraktowy ma tyle co mówisz. Ale popytaj żony dokładnie bo największy przeskok jest z właśnie kontraktowego na mianowanego a jest jeszcze dyplomowany o którym pisałem. Zwykły dyplomowany z nadgodzinami ma około 7k brutto. Popytaj. A ja Ci tu napisałem o 1,5 etatu plus jeszcze nadgodziny na dyplomowanym. Popytaj posprawdzaj oczy Ci się otworzą. No chyba że jesteś z ministerstwa z tej komórki co to zakłamują rzeczywistość w mediach społecznościowych albo z cezetu. Nic mnie już nie zdziwi.
Odpowiedz
(16-01-2022, 16:13 )Solano napisał(a): Dzień dobry

Panie Administratorze kiedy możemy spodziewać się opublikowania stanowiska zarządu głównego związku wraz ze związkowa  propozycją podziału środków na podwyżki? Czy w najbliższym czasie jest planowane kolejne spotkanie ze stroną służbową w w/w sprawie?

We wtorek 18 stycznia jest planowane spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości, podczas którego zostanie przedstawione stanowisko Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.
Odpowiedz
(15-01-2022, 23:11 )Ślepy mnich napisał(a): No przecież ten ma magazynie ma 8600 brutto. Nie uwierzyłem ze zwykły pracownik średniego stopnia może tyle mieć. To mi pokazał kwitek. Kopara opadła. Co prawda 200 godzin w miesiącu ale ja ostatnio zrobiłem średnio 210.
Ale dobiła mnie jego żona jako nauczycielka. No nawet ja mam 9200 jako nauczyciel.

Chłopie nie pisz bzdur!
To próba skłócenia ludzi.
Moja żona jest jedyną osobą jaką znam której polski ład dołożył. Zyskała ok 130zl jest nauczycielem kontraktowym w szkole podstawowej, wyrabia ok 1.5etatu za co dostaje mniej więcej 2900 netto! A bym zapomniał że staż na pracy 9lat.
Odpowiedz
Dzień dobry

Panie Administratorze kiedy możemy spodziewać się opublikowania stanowiska zarządu głównego związku wraz ze związkowa propozycją podziału środków na podwyżki? Czy w najbliższym czasie jest planowane kolejne spotkanie ze stroną służbową w w/w sprawie?
Odpowiedz
(16-01-2022, 10:39 )Zgred20 napisał(a): Art. 30. - [Ryczałtowe opodatkowanie dochodów] - Podatek dochodowy od osób fizycznych.

4a)z tytułu świadczeń pieniężnych otrzymywanych po zwolnieniu ze służby przez funkcjonariuszy służb mundurowych oraz żołnierzy, w związku ze zwolnieniem tych osób ze służby stałej na podstawie odrębnych ustaw, przez okres roku co miesiąc lub za okres roku jednorazowo albo co miesiąc przez okres trzech miesięcy - w wysokości 20% należności;

Panowie nowi emeryci, specjalnie dla Was stworzono artykuł w polskim BezŁadzie! 20% od świadczenia rocznego! To po co ono w ogóle jest? Banda złodziei i oszustów! Proszę Pana Administratora aby nie traktował tego określenia, jako obraźliwe, bo to fakt! Szukałem innych zamiennych określeń - bez powodzenia.
 Nie stworzono tego w nowym ładzie tylko to funkcjonuje już jakiś czas
Odpowiedz
(15-01-2022, 19:24 )bolo napisał(a):
(15-01-2022, 16:34 )Roksanakonin napisał(a):
(14-01-2022, 23:14 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:30 )bolo napisał(a):
(14-01-2022, 11:26 )Prison_Officer napisał(a): Wykolegowali cię na dodatku (zmniejszyli na odejście), a nie składka zdrowotna jest większa.  Tongue
                                                                                   CO TY BREDZISZ FACET ??? IDŹ LECZ SIĘ NA NOGI BO NA GŁOWĘ TO JUŻ ZA PÓŹNO!!!!

Ej bolo, bolo, widzę, że nie bez podstaw dali ci tą rencinę.
                                                                                            I  CO OFICERKU? NIE BĘDZIE TWOJE NA WIERZCHU ! ZATKAŁO  KAKAO !

Tu nie chodzi o to kogo będzie na wierzchu.

Skoro piszesz, że dostałeś mniej niż wynika z ostatniej pensji, to wytłumacz proszę skąd niższa kwota, bo argument "zabierają" to żadne wytłumaczenie niższej kwoty.
Odpowiedz
(16-01-2022, 10:39 )Zgred20 napisał(a): Art. 30. - [Ryczałtowe opodatkowanie dochodów] - Podatek dochodowy od osób fizycznych.

4a)z tytułu świadczeń pieniężnych otrzymywanych po zwolnieniu ze służby przez funkcjonariuszy służb mundurowych oraz żołnierzy, w związku ze zwolnieniem tych osób ze służby stałej na podstawie odrębnych ustaw, przez okres roku co miesiąc lub za okres roku jednorazowo albo co miesiąc przez okres trzech miesięcy - w wysokości 20% należności;

Panowie nowi emeryci, specjalnie dla Was stworzono artykuł w polskim BezŁadzie! 20% od świadczenia rocznego! To po co ono w ogóle jest? Banda złodziei i oszustów! Proszę Pana Administratora aby nie traktował tego określenia, jako obraźliwe, bo to fakt! Szukałem innych zamiennych określeń - bez powodzenia.

Ten przepis funkcjonuje już od lat, to nie jest nowy przepis z bezładu.
Odpowiedz
(16-01-2022, 10:39 )Zgred20 napisał(a): Art. 30. - [Ryczałtowe opodatkowanie dochodów] - Podatek dochodowy od osób fizycznych.

4a)z tytułu świadczeń pieniężnych otrzymywanych po zwolnieniu ze służby przez funkcjonariuszy służb mundurowych oraz żołnierzy, w związku ze zwolnieniem tych osób ze służby stałej na podstawie odrębnych ustaw, przez okres roku co miesiąc lub za okres roku jednorazowo albo co miesiąc przez okres trzech miesięcy - w wysokości 20% należności;

Panowie nowi emeryci, specjalnie dla Was stworzono artykuł w polskim BezŁadzie! 20% od świadczenia rocznego! To po co ono w ogóle jest? Banda złodziei i oszustów! Proszę Pana Administratora aby nie traktował tego określenia, jako obraźliwe, bo to fakt! Szukałem innych zamiennych określeń - bez powodzenia.
Odpowiedz
(15-01-2022, 20:28 )Prison_Officer napisał(a):
(15-01-2022, 16:35 )Roksanakonin napisał(a):
(14-01-2022, 23:14 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:30 )bolo napisał(a):
(14-01-2022, 11:26 )Prison_Officer napisał(a): Wykolegowali cię na dodatku (zmniejszyli na odejście), a nie składka zdrowotna jest większa.  Tongue
                                                                                   CO TY BREDZISZ FACET ??? IDŹ LECZ SIĘ NA NOGI BO NA GŁOWĘ TO JUŻ ZA PÓŹNO!!!!

Ej bolo, bolo, widzę, że nie bez podstaw dali ci tą rencinę.


Świadczenie roczne jest mniejsze niż ostatnie uposażenie bo podatek wynosi 20 procent

To jest jasne, ale niektórzy piszą, że zmniejszyło się im uposażenie o 600 zł co nie jest możliwe w przypadku podatku większego o 3% (20 zamiast 17)
Niestety jest możliwe. Bo w tych 20% nie ma składki zdrowotnej ona jest pobierana osobno w kwocie 9%
No i z 17% podatku robi się 29%
Stąd dużo niższa pensja. Tylko zastanawiam się nad ustawą i art102 który mówi o tym że powinniśmy dostawać uposażenie na ostatnio zajmowanym stanowisku. A tak niestety nie jest.
Może jakiś prawnik powinien się tym zająć?
Odpowiedz
Art. 30. - [Ryczałtowe opodatkowanie dochodów] - Podatek dochodowy od osób fizycznych.

4a)z tytułu świadczeń pieniężnych otrzymywanych po zwolnieniu ze służby przez funkcjonariuszy służb mundurowych oraz żołnierzy, w związku ze zwolnieniem tych osób ze służby stałej na podstawie odrębnych ustaw, przez okres roku co miesiąc lub za okres roku jednorazowo albo co miesiąc przez okres trzech miesięcy - w wysokości 20% należności;

Panowie nowi emeryci, specjalnie dla Was stworzono artykuł w polskim BezŁadzie! 20% od świadczenia rocznego! To po co ono w ogóle jest? Banda złodziei i oszustów! Proszę Pana Administratora aby nie traktował tego określenia, jako obraźliwe, bo to fakt! Szukałem innych zamiennych określeń - bez powodzenia.
Odpowiedz
Dokładnie. Zero własnego życia. Tylko życie innych, nieszczęśliwy burak. Nie znam tej jednostki, tej sprawy o której piszę te swoje bzdury. Straszny samotny, zakompleksiony człowiek. Nienawidzę, jak takie półgłówki nie mając zielonego pojęcia o życiu sieją ferment. Klawiaturowi bohaterowie .
Odpowiedz
(15-01-2022, 14:47 )Szczęśliwy napisał(a):
(14-01-2022, 18:37 )green.bay napisał(a): Z tego co powiadacie to strażniczka Caryca swoim dworem coś kulawo zarządza. Bodaj na mianowanie ino liczy, aby z honorami w stan spoczynku się udać i do swego ślubnego niebawem dołączyć. Tymczasem jak wieść po okolicznych mamrach niesie jej pryncypał - kowboj zwany Blenderem, postanowił wkrótce swą armię zaciężną z pobliskich osad do władz zwierzchnich księstwa wcielić. Do grodu przy ulicy Niewesołej lada dzień ma zawitać rycerz Kokos z Maszewa, który ponoć ma kwaterunkiem dowodzić. Że Kokos sługą jest znamienitym udowodnił choćby powożąc dyliżansem w którym obok Blendera zasiadał. Drogę do księstwa codzień przemierza podobnie tabun niższych rangą podwładnych z królewskiego niegdyś miasta, słynącego w dzisiejszych czasach głównie z wyrobu jarzyn, a zwłaszcza ogórków i kapusty
Możesz pisać czytanki dla terapeutecznych, odnalazłeś w sobie kolejne powołanie na emeryturze z garścią tabletek od psycha haha żałośni ludzie, zero życia swojego tylko cały czas w głowie kryminał hahah. 
Odpowiedz
(15-01-2022, 14:51 )Mirosław Klose napisał(a):
(14-01-2022, 22:30 )Klawisz@ napisał(a): Czemu nikt nie może odwołać naszego generała??
O co tu chodzi ?? Nie ma naprawdę nikogo z jajami ,kto by z nim zrobił porządek ??
Wszystko na naszą niekorzyść!!!!

Jedynie minister może odwołać naszego Jasia Fasolę. 
Lecz oczywistą rzeczą jest że tego nie zrobi bo i po co miałby to robić. Fasola jest mu potrzebny . To taki pachołek wykonujący wszystkie polecenia ministra . 
Takich ludzi bez własnego zdania się nie odwołuje.

To taki drugi Adrian, podpisuje co mu karzą podpisać
Odpowiedz
Panowie i panie jesteście murzynami pracującymi u prywaciarza który ma was glęboko w d....
Ostatnio będac na spotkaniu u znajomych, przez ten nasz super nowy polski ład weszliśmy na tematy związane z kasą. No i padło na mnie. Ile ty tam w tym więzieniu masz brutto. Nie chciałem mówić bo mam juz 22 lata służby i st.chor. st. oddz. i to moje brutto jest całkiem całkiem. Ale mowie sobie a co tam niech wiedzą że zarobki w SW są na wysokim poziomie no i strzeliłem że delikatnie powyżej 6k brutto a cała reszta na mnie i takie oczy wielkie zrobili. To se myślę ale pojechałem. A oni do mnie... tak mało??
Jak mało?
No przecież ten ma magazynie ma 8600 brutto. Nie uwierzyłem ze zwykły pracownik średniego stopnia może tyle mieć. To mi pokazał kwitek. Kopara opadła. Co prawda 200 godzin w miesiącu ale ja ostatnio zrobiłem średnio 210.
Ale dobiła mnie jego żona jako nauczycielka. No nawet ja mam 9200 jako nauczyciel.
Mówię niemożliwe. No to dostałem kwitek. Naucz. Dyplomowany 1,5 etatu plus parę nadgodzin. 37 godzin w szkole plus około 15 w domu na przygotowanie. Razem około 50 godzin tygodniowo. Ale 9200 brutto jest? Jest.

Wiem jedno jestem murzynem pracującym u wykorzystującego prywaciarza.
Dyżury niepłatne, coś Ci wypadnie jak masz dyżur to postępowanie, czepianie się pierdół, co dniówkę 21 km wg "mi band". Po nocce rozwalony system, bezsenność, oficery przeglądające kamery poklatkowo żeby tylko haka na Ciebie znaleźć, osadzeni z milionem spraw, wychowek mający w d.. pupie bo to nie on drzwi otwiera, znajomość śpb i pr. uż. br. Instrukcja stanowiskowa. I sam na 70 domagających się ludzi z których każdy coś chce. Teraz jeszcze dobity zabraniem dodatku na odejscie i podwójnie dobity podwyżką którą chcą dać do dodatku. Niech no tylko wpłynie mniej niż 624 na konto.... zobaczą mnie za rok a przez ten czas się etat poblokuje. I naprawdę głeboko w d... pupie mam czy ema będzie 3k czy 4k. W cywilu jak dobrze się zakręcisz to taką różnice wykręcisz zmieniając pracodawcę....A pozatym inflacja jest tak wielka i nakręca się cały czas że na początku 2023 to lepiej żeby dwa tysiące brutto podwyżki dali po równo na każde stanowisko chociaż obawiam się że może nie wystarczyć...
Bo przy tym tempie wzrostu w cywilu....

Panowie oddziałowi jesteście murzynami w białych rękawiczkach i odwalacie całe czarne g.... za waszych przełożonych a dostajecie ułamek tego co powinniście. Popytajcie znajomych przy piwku to wam powiedzą. No może nie na ścianie wschodniej. Ale gdzie indziej tak.
Odpowiedz
My tu o podwyżkach w dodatku, w MSWiA do stopnia po równo i rozmawiają już o podniesieniu dodatków aby zatrzymać funkcjonariuszy 15+
https://nszzp.pl/aktualnosci/spotkanie-z...nia-2021r/ .A co u nas...
Odpowiedz
(15-01-2022, 10:06 )Funkcjonariusz777 napisał(a):
(14-01-2022, 23:12 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:50 )Funkcjonariusz777 napisał(a):
(13-01-2022, 19:21 )bolo napisał(a):
(13-01-2022, 8:42 )Prison_Officer napisał(a): [quote="bolo" pid='12297' dateline='1642021068']
                                                                                   MYLISZ SIĘ OFICERKU ZABIERAJĄ ZE ŚWIADCZENIA ROCZNEGO I NIE MASZ  JAK TO OKREŚLASZ TAKIEGO SAMEGO ŚWIADCZENIA ROCZNEGO JAK OSTATNIE UPOSAŻENIE.  I NIE PISZ TAKICH BREDNI JEŻELI NIE POBIERASZ ŚWIADCZENIA ROCZNEGO!!!

Art. 102.

1. Funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu ze służby na podstawie art. 96 ust. 2 pkt 3 i 4, oraz funkcjonariuszowi, którego stosunek służbowy wygasł na podstawie art. 97 ust. 1 pkt 1, wypłaca się co miesiąc przez okres roku po zwolnieniu ze Służby Więziennej świadczenie pieniężne w wysokości odpowiadającej uposażeniu zasadniczemu wraz z dodatkami o charakterze stałym, pobieranemu na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym. Świadczenie to wypłaca się również funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu na podstawie art.
96 ust. 1 pkt 2, w przypadku gdy wypełnia on jednocześnie przesłanki, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 3.

Art. 97.
1. Stosunek służbowy funkcjonariusza wygasa w przypadku:
1) ostatecznego orzeczenia przez komisję lekarską całkowitej niezdolności do
służby;
                                                                                   CO TY  MI OFICERKU WYJEŻDŻASZ  Z  ART.102  JEŻELI SAM POBIERAM ŚWIADCZENIE ROCZNE I  JEST MNIEJSZE O KILKASET ZŁOTYCH OD UPOSAŻENIA JAKIE POBIERAŁEM JAK BYŁEM W CZYNNEJ SLUZBIE. ZAPYTAJ SIĘ W FINANSACH W SWOIM KRYMINALE TO CI WYTŁUMACZĄ ,ŻE POBIERANE JEST WIĘCEJ NA SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ I NIGDY  NIE BĘDZIESZ MIAŁ TAKIEJ  SAMEJ KASY JAK DOSTAWAŁES UPOSAŻENIA!!!!
 U mnie wypłata rocznego uposażenia będzie zdecydowanie niższa. Okazuje się bowiem że jest to opodatkowane w formie ryczałtu 20% plus składka zdrowotna 9% której już dodatkowo nie odliczymy w przyszłym roku w zeznaniu podatkowym.
Oczywiście na decyzji jest cała kwota brutto którą zarabia się na ostatnio zajmowanym stanowisku. 

Czy u Was jest tak samo?

Zgadza się, tylko że składka zdrowotna jest taka sama niezależnie czy jesteś w czynnej służbie czy na rocznym uposażeniu, również brak możliwości w zeznaniu rocznym obowiązuje tu i tu. A co do podatku, to nie ma większego problemu, bo jeśli potrącają całą zaliczkę na podatek dochodowy, to w zeznaniu rocznym będziesz miał zwrot do kwoty wolnej od podatku (obecnie kwota ta wzrosła do 30 000 zł). Co do samej wysokości podatku to niestety tak już jest, Art. 30. - [Ryczałtowe opodatkowanie dochodów] - Podatek dochodowy od osób fizycznych. -> 4a
[/quote

Dzięki za wyjaśnienie. Ale generalnie jak to się ma do ustawy która mówi że na swiadcziu rocznym przysługuje nam pensja na ostatnio zajmowanym stanowisku. Rozumiem że do nie dawna nikt nie miał z tym problemu bo był dodatek na odejście i generalnie miało się tyle samo co się zarabiało albo więcej. Teraz jest mniej a w  ustawaie jest napisane kwota na ostatnio zajmowanym stanowisku.

Jest dokładnie tak jak mówisz. Nikt nie zwracał uwagi ze względu na wyższy dodatek na odejście, a z reguły miało się dużo więcej niż ostatnia pensja.
Odpowiedz
(15-01-2022, 16:35 )Roksanakonin napisał(a):
(14-01-2022, 23:14 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:30 )bolo napisał(a):
(14-01-2022, 11:26 )Prison_Officer napisał(a):
(13-01-2022, 19:21 )bolo napisał(a):                                                                                    CO TY  MI OFICERKU WYJEŻDŻASZ  Z  ART.102  JEŻELI SAM POBIERAM ŚWIADCZENIE ROCZNE I  JEST MNIEJSZE O KILKASET ZŁOTYCH OD UPOSAŻENIA JAKIE POBIERAŁEM JAK BYŁEM W CZYNNEJ SLUZBIE. ZAPYTAJ SIĘ W FINANSACH W SWOIM KRYMINALE TO CI WYTŁUMACZĄ ,ŻE POBIERANE JEST WIĘCEJ NA SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ I NIGDY  NIE BĘDZIESZ MIAŁ TAKIEJ  SAMEJ KASY JAK DOSTAWAŁES UPOSAŻENIA!!!!

Wykolegowali cię na dodatku (zmniejszyli na odejście), a nie składka zdrowotna jest większa.  Tongue
                                                                                   CO TY BREDZISZ FACET ??? IDŹ LECZ SIĘ NA NOGI BO NA GŁOWĘ TO JUŻ ZA PÓŹNO!!!!

Ej bolo, bolo, widzę, że nie bez podstaw dali ci tą rencinę.


Świadczenie roczne jest mniejsze niż ostatnie uposażenie bo podatek wynosi 20 procent

To jest jasne, ale niektórzy piszą, że zmniejszyło się im uposażenie o 600 zł co nie jest możliwe w przypadku podatku większego o 3% (20 zamiast 17)
Odpowiedz
[quote="szfager" pid='12294' dateline='1642007874']
Uwaga jeszcze lepsze info z centrum: pewien były Dyr. i obecny Dyr pewnego aresztu zostali oskarżeni o mobbing przez pewnego f-sza  i Prokuratura wszczęła śledztwo, a należy zauważyć, że wszczyna TYLKO wtedy kiedy ma UZASADNIONE PODEJRZENIA POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTA .A tu co? oficerowie jakby nigdy nic jeden-były jest nawet przewodniczącym stowarzyszenia pewnego koła terenowego OFICERÓW w kole tym same gwiazdy. Natomiast drugi dowodzi nadal pewnym aresztem i ma się dobrze , żadnego postępowania, zawieszania, pozostawania w dyspozycji czyżby braki kadrowe w tym pewnym aś? Chyba nie gdyż pewien Dyr. wrócił z L4 i teraz 4 dyr., a komnaty 3 . Nie ma kto pisma podpisać bo każdy stołek trzyma dwami rencami.    . Gdzie HONOR oficerów na pewno nie w pewnym aś i nie w pewnym kole, które powstało by kultywować właśnie honor oficerów- hańba nie tylko dla służby ale ogólnie dla munduru. Niestety, to przykre ale Honor Polskiego Oficera leży...... Leży pod Katyniem.


Kiedyś stopnie oficerskie nadawano za wiedzę, doświadczenie lub zasługi. W obecnej chwili wystarczą znajomości, a honor nikomu nie jest potrzebny.
Odpowiedz
(15-01-2022, 17:57 )Amarena napisał(a):
(14-01-2022, 23:12 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:50 )Funkcjonariusz777 napisał(a):
(13-01-2022, 19:21 )bolo napisał(a):
(13-01-2022, 8:42 )Prison_Officer napisał(a): Art. 102.

1. Funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu ze służby na podstawie art. 96 ust. 2 pkt 3 i 4, oraz funkcjonariuszowi, którego stosunek służbowy wygasł na podstawie art. 97 ust. 1 pkt 1, wypłaca się co miesiąc przez okres roku po zwolnieniu ze Służby Więziennej świadczenie pieniężne w wysokości odpowiadającej uposażeniu zasadniczemu wraz z dodatkami o charakterze stałym, pobieranemu na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym. Świadczenie to wypłaca się również funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu na podstawie art.
96 ust. 1 pkt 2, w przypadku gdy wypełnia on jednocześnie przesłanki, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 3.

Art. 97.
1. Stosunek służbowy funkcjonariusza wygasa w przypadku:
1) ostatecznego orzeczenia przez komisję lekarską całkowitej niezdolności do
służby;
                                                                                   CO TY  MI OFICERKU WYJEŻDŻASZ  Z  ART.102  JEŻELI SAM POBIERAM ŚWIADCZENIE ROCZNE I  JEST MNIEJSZE O KILKASET ZŁOTYCH OD UPOSAŻENIA JAKIE POBIERAŁEM JAK BYŁEM W CZYNNEJ SLUZBIE. ZAPYTAJ SIĘ W FINANSACH W SWOIM KRYMINALE TO CI WYTŁUMACZĄ ,ŻE POBIERANE JEST WIĘCEJ NA SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ I NIGDY  NIE BĘDZIESZ MIAŁ TAKIEJ  SAMEJ KASY JAK DOSTAWAŁES UPOSAŻENIA!!!!
 U mnie wypłata rocznego uposażenia będzie zdecydowanie niższa. Okazuje się bowiem że jest to opodatkowane w formie ryczałtu 20% plus składka zdrowotna 9% której już dodatkowo nie odliczymy w przyszłym roku w zeznaniu podatkowym.
Oczywiście na decyzji jest cała kwota brutto którą zarabia się na ostatnio zajmowanym stanowisku. 

Czy u Was jest tak samo?

Zgadza się, tylko że składka zdrowotna jest taka sama niezależnie czy jesteś w czynnej służbie czy na rocznym uposażeniu, również brak możliwości w zeznaniu rocznym obowiązuje tu i tu. A co do podatku, to nie ma większego problemu, bo jeśli potrącają całą zaliczkę na podatek dochodowy, to w zeznaniu rocznym będziesz miał zwrot do kwoty wolnej od podatku (obecnie kwota ta wzrosła do 30 000 zł). Co do samej wysokości podatku to niestety tak już jest, Art. 30. - [Ryczałtowe opodatkowanie dochodów] - Podatek dochodowy od osób fizycznych. -> 4a

Bolo ma rację !!!

Kolega odszedł 4 miesiące temu. Uposażenie przed odejściem 4.6 k z groszem po odejściu świadczenie bez paru zł 4k. Nie piszcie więcej bzdur , że świadczenie jest takie jak ostatnia pensja bo to po prostu niedorzeczne. Dowiedzcie się w finansach i tyle a nie siejecie niepotrzebnie ferment.

Przeczytaj mój wpis powyżej. Jeśli policzysz, że jest wyższy podatek (20%) i jeśli odejmiesz zaliczkę na podatek dochodowy bez uwzględnienia kwoty wolnej od podatku to wychodzi ci niższe uposażenie. Jeśli doliczysz do uposażenia zwrot podatku wynikający z kwoty wolnej od podatku i podzielisz przez 12 to wyjdzie ci, że uposażenie miesięczne będzie niższe o 3%, wynika to z wyższego podatku (20%). Nie przypominam sobie, żeby były jakieś dodatkowe obciążenia uposażenia w okresie rocznego zasiłku.

Nie przemawiają do mnie argumenty "znajomy, znajomego mówił, że jego znajomy". Ja ci podaję to co wiem i co wynika z przepisów i jeśli się mylę to podaj konkretne argumenty na to co mówisz, a nie takie jak powyżej.
Odpowiedz
(15-01-2022, 16:34 )Roksanakonin napisał(a):
(14-01-2022, 23:14 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:30 )bolo napisał(a):
(14-01-2022, 11:26 )Prison_Officer napisał(a):
(13-01-2022, 19:21 )bolo napisał(a):                                                                                    CO TY  MI OFICERKU WYJEŻDŻASZ  Z  ART.102  JEŻELI SAM POBIERAM ŚWIADCZENIE ROCZNE I  JEST MNIEJSZE O KILKASET ZŁOTYCH OD UPOSAŻENIA JAKIE POBIERAŁEM JAK BYŁEM W CZYNNEJ SLUZBIE. ZAPYTAJ SIĘ W FINANSACH W SWOIM KRYMINALE TO CI WYTŁUMACZĄ ,ŻE POBIERANE JEST WIĘCEJ NA SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ I NIGDY  NIE BĘDZIESZ MIAŁ TAKIEJ  SAMEJ KASY JAK DOSTAWAŁES UPOSAŻENIA!!!!

Wykolegowali cię na dodatku (zmniejszyli na odejście), a nie składka zdrowotna jest większa.  Tongue
                                                                                   CO TY BREDZISZ FACET ??? IDŹ LECZ SIĘ NA NOGI BO NA GŁOWĘ TO JUŻ ZA PÓŹNO!!!!

Ej bolo, bolo, widzę, że nie bez podstaw dali ci tą rencinę.
                                                                                            I  CO OFICERKU? NIE BĘDZIE TWOJE NA WIERZCHU ! ZATKAŁO  KAKAO !
Odpowiedz
(14-01-2022, 23:12 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:50 )Funkcjonariusz777 napisał(a):
(13-01-2022, 19:21 )bolo napisał(a):
(13-01-2022, 8:42 )Prison_Officer napisał(a):
(12-01-2022, 21:57 )bolo napisał(a):                                                                                    MYLISZ SIĘ OFICERKU ZABIERAJĄ ZE ŚWIADCZENIA ROCZNEGO I NIE MASZ  JAK TO OKREŚLASZ TAKIEGO SAMEGO ŚWIADCZENIA ROCZNEGO JAK OSTATNIE UPOSAŻENIE.  I NIE PISZ TAKICH BREDNI JEŻELI NIE POBIERASZ ŚWIADCZENIA ROCZNEGO!!!

Art. 102.

1. Funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu ze służby na podstawie art. 96 ust. 2 pkt 3 i 4, oraz funkcjonariuszowi, którego stosunek służbowy wygasł na podstawie art. 97 ust. 1 pkt 1, wypłaca się co miesiąc przez okres roku po zwolnieniu ze Służby Więziennej świadczenie pieniężne w wysokości odpowiadającej uposażeniu zasadniczemu wraz z dodatkami o charakterze stałym, pobieranemu na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym. Świadczenie to wypłaca się również funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu na podstawie art.
96 ust. 1 pkt 2, w przypadku gdy wypełnia on jednocześnie przesłanki, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 3.

Art. 97.
1. Stosunek służbowy funkcjonariusza wygasa w przypadku:
1) ostatecznego orzeczenia przez komisję lekarską całkowitej niezdolności do
służby;
                                                                                   CO TY  MI OFICERKU WYJEŻDŻASZ  Z  ART.102  JEŻELI SAM POBIERAM ŚWIADCZENIE ROCZNE I  JEST MNIEJSZE O KILKASET ZŁOTYCH OD UPOSAŻENIA JAKIE POBIERAŁEM JAK BYŁEM W CZYNNEJ SLUZBIE. ZAPYTAJ SIĘ W FINANSACH W SWOIM KRYMINALE TO CI WYTŁUMACZĄ ,ŻE POBIERANE JEST WIĘCEJ NA SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ I NIGDY  NIE BĘDZIESZ MIAŁ TAKIEJ  SAMEJ KASY JAK DOSTAWAŁES UPOSAŻENIA!!!!
 U mnie wypłata rocznego uposażenia będzie zdecydowanie niższa. Okazuje się bowiem że jest to opodatkowane w formie ryczałtu 20% plus składka zdrowotna 9% której już dodatkowo nie odliczymy w przyszłym roku w zeznaniu podatkowym.
Oczywiście na decyzji jest cała kwota brutto którą zarabia się na ostatnio zajmowanym stanowisku. 

Czy u Was jest tak samo?

Zgadza się, tylko że składka zdrowotna jest taka sama niezależnie czy jesteś w czynnej służbie czy na rocznym uposażeniu, również brak możliwości w zeznaniu rocznym obowiązuje tu i tu. A co do podatku, to nie ma większego problemu, bo jeśli potrącają całą zaliczkę na podatek dochodowy, to w zeznaniu rocznym będziesz miał zwrot do kwoty wolnej od podatku (obecnie kwota ta wzrosła do 30 000 zł). Co do samej wysokości podatku to niestety tak już jest, Art. 30. - [Ryczałtowe opodatkowanie dochodów] - Podatek dochodowy od osób fizycznych. -> 4a

Bolo ma rację !!!

Kolega odszedł 4 miesiące temu. Uposażenie przed odejściem 4.6 k z groszem po odejściu świadczenie bez paru zł 4k. Nie piszcie więcej bzdur , że świadczenie jest takie jak ostatnia pensja bo to po prostu niedorzeczne. Dowiedzcie się w finansach i tyle a nie siejecie niepotrzebnie ferment.
Odpowiedz
(14-01-2022, 23:14 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:30 )bolo napisał(a):
(14-01-2022, 11:26 )Prison_Officer napisał(a):
(13-01-2022, 19:21 )bolo napisał(a):
(13-01-2022, 8:42 )Prison_Officer napisał(a): Art. 102.

1. Funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu ze służby na podstawie art. 96 ust. 2 pkt 3 i 4, oraz funkcjonariuszowi, którego stosunek służbowy wygasł na podstawie art. 97 ust. 1 pkt 1, wypłaca się co miesiąc przez okres roku po zwolnieniu ze Służby Więziennej świadczenie pieniężne w wysokości odpowiadającej uposażeniu zasadniczemu wraz z dodatkami o charakterze stałym, pobieranemu na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym. Świadczenie to wypłaca się również funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu na podstawie art.
96 ust. 1 pkt 2, w przypadku gdy wypełnia on jednocześnie przesłanki, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 3.

Art. 97.
1. Stosunek służbowy funkcjonariusza wygasa w przypadku:
1) ostatecznego orzeczenia przez komisję lekarską całkowitej niezdolności do
służby;
                                                                                   CO TY  MI OFICERKU WYJEŻDŻASZ  Z  ART.102  JEŻELI SAM POBIERAM ŚWIADCZENIE ROCZNE I  JEST MNIEJSZE O KILKASET ZŁOTYCH OD UPOSAŻENIA JAKIE POBIERAŁEM JAK BYŁEM W CZYNNEJ SLUZBIE. ZAPYTAJ SIĘ W FINANSACH W SWOIM KRYMINALE TO CI WYTŁUMACZĄ ,ŻE POBIERANE JEST WIĘCEJ NA SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ I NIGDY  NIE BĘDZIESZ MIAŁ TAKIEJ  SAMEJ KASY JAK DOSTAWAŁES UPOSAŻENIA!!!!

Wykolegowali cię na dodatku (zmniejszyli na odejście), a nie składka zdrowotna jest większa.  Tongue
                                                                                   CO TY BREDZISZ FACET ??? IDŹ LECZ SIĘ NA NOGI BO NA GŁOWĘ TO JUŻ ZA PÓŹNO!!!!

Ej bolo, bolo, widzę, że nie bez podstaw dali ci tą rencinę.


Świadczenie roczne jest mniejsze niż ostatnie uposażenie bo podatek wynosi 20 procent
Odpowiedz
(14-01-2022, 23:14 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:30 )bolo napisał(a):
(14-01-2022, 11:26 )Prison_Officer napisał(a):
(13-01-2022, 19:21 )bolo napisał(a):
(13-01-2022, 8:42 )Prison_Officer napisał(a): Art. 102.

1. Funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu ze służby na podstawie art. 96 ust. 2 pkt 3 i 4, oraz funkcjonariuszowi, którego stosunek służbowy wygasł na podstawie art. 97 ust. 1 pkt 1, wypłaca się co miesiąc przez okres roku po zwolnieniu ze Służby Więziennej świadczenie pieniężne w wysokości odpowiadającej uposażeniu zasadniczemu wraz z dodatkami o charakterze stałym, pobieranemu na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym. Świadczenie to wypłaca się również funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu na podstawie art.
96 ust. 1 pkt 2, w przypadku gdy wypełnia on jednocześnie przesłanki, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 3.

Art. 97.
1. Stosunek służbowy funkcjonariusza wygasa w przypadku:
1) ostatecznego orzeczenia przez komisję lekarską całkowitej niezdolności do
służby;
                                                                                   CO TY  MI OFICERKU WYJEŻDŻASZ  Z  ART.102  JEŻELI SAM POBIERAM ŚWIADCZENIE ROCZNE I  JEST MNIEJSZE O KILKASET ZŁOTYCH OD UPOSAŻENIA JAKIE POBIERAŁEM JAK BYŁEM W CZYNNEJ SLUZBIE. ZAPYTAJ SIĘ W FINANSACH W SWOIM KRYMINALE TO CI WYTŁUMACZĄ ,ŻE POBIERANE JEST WIĘCEJ NA SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ I NIGDY  NIE BĘDZIESZ MIAŁ TAKIEJ  SAMEJ KASY JAK DOSTAWAŁES UPOSAŻENIA!!!!

Wykolegowali cię na dodatku (zmniejszyli na odejście), a nie składka zdrowotna jest większa.  Tongue
                                                                                   CO TY BREDZISZ FACET ??? IDŹ LECZ SIĘ NA NOGI BO NA GŁOWĘ TO JUŻ ZA PÓŹNO!!!!

Ej bolo, bolo, widzę, że nie bez podstaw dali ci tą rencinę.
Odpowiedz
(14-01-2022, 22:30 )Klawisz@ napisał(a): Czemu nikt nie może odwołać naszego generała??
O co tu chodzi ?? Nie ma naprawdę nikogo z jajami ,kto by z nim zrobił porządek ??
Wszystko na naszą niekorzyść!!!!

Jedynie minister może odwołać naszego Jasia Fasolę. 
Lecz oczywistą rzeczą jest że tego nie zrobi bo i po co miałby to robić. Fasola jest mu potrzebny . To taki pachołek wykonujący wszystkie polecenia ministra . 
Takich ludzi bez własnego zdania się nie odwołuje.
Odpowiedz
(14-01-2022, 18:37 )green.bay napisał(a): Z tego co powiadacie to strażniczka Caryca swoim dworem coś kulawo zarządza. Bodaj na mianowanie ino liczy, aby z honorami w stan spoczynku się udać i do swego ślubnego niebawem dołączyć. Tymczasem jak wieść po okolicznych mamrach niesie jej pryncypał - kowboj zwany Blenderem, postanowił wkrótce swą armię zaciężną z pobliskich osad do władz zwierzchnich księstwa wcielić. Do grodu przy ulicy Niewesołej lada dzień ma zawitać rycerz Kokos z Maszewa, który ponoć ma kwaterunkiem dowodzić. Że Kokos sługą jest znamienitym udowodnił choćby powożąc dyliżansem w którym obok Blendera zasiadał. Drogę do księstwa codzień przemierza podobnie tabun niższych rangą podwładnych z królewskiego niegdyś miasta, słynącego w dzisiejszych czasach głównie z wyrobu jarzyn, a zwłaszcza ogórków i kapusty
Możesz pisać czytanki dla terapeutecznych, odnalazłeś w sobie kolejne powołanie na emeryturze z garścią tabletek od psycha haha żałośni ludzie, zero życia swojego tylko cały czas w głowie kryminał hahah. 
Odpowiedz
(14-01-2022, 18:37 )green.bay napisał(a): Z tego co powiadacie to strażniczka Caryca swoim dworem coś kulawo zarządza. Bodaj na mianowanie ino liczy, aby z honorami w stan spoczynku się udać i do swego ślubnego niebawem dołączyć. Tymczasem jak wieść po okolicznych mamrach niesie jej pryncypał - kowboj zwany Blenderem, postanowił wkrótce swą armię zaciężną z pobliskich osad do władz zwierzchnich księstwa wcielić. Do grodu przy ulicy Niewesołej lada dzień ma zawitać rycerz Kokos z Maszewa, który ponoć ma kwaterunkiem dowodzić. Że Kokos sługą jest znamienitym udowodnił choćby powożąc dyliżansem w którym obok Blendera zasiadał. Drogę do księstwa codzień przemierza podobnie tabun niższych rangą podwładnych z królewskiego niegdyś miasta, słynącego w dzisiejszych czasach głównie z wyrobu jarzyn, a zwłaszcza ogórków i kapusty.
Blendera z Kokosem połączyła też ponoć wzajemna troska o rozwlekłą na lata odnowę koszar na ziemi mamra zza płota. Rzecz wszakże inna, że odnowa budowli to marna pociecha (o ile kiedyś ukończona zostanie), gdyż ochotników do służby nagły nastał niedostatek.
Kluczowy wszakże interes dla kowboja z krainy zielonych jarzyn i przybocznych mu tropikalnych owoców to udany dobór kooperantów tej rekonstrukcji. Nie dość, że zaangażowani do dobrej zmiany kozacy mozolnie od świtu do zmierzchu harują to jeszcze u ziomków swych zwierzchników robotę po kosztach ogarną - choćby za przychylność przy wyborze ich usług w późniejszym czasie.
No cóż wet za wet, takie są teraz czasy. Taki nowy ład, spółka wzajemnej adoracji pod szyldem ELE-ment przy Niewesołej sobie działa, szczególnie dbająca o frukty i kokosy dla jej prycypała.
Odpowiedz
(14-01-2022, 18:37 )green.bay napisał(a): Z tego co powiadacie to strażniczka Caryca swoim dworem coś kulawo zarządza. Bodaj na mianowanie ino liczy, aby z honorami w stan spoczynku się udać i do swego ślubnego niebawem dołączyć. Tymczasem jak wieść po okolicznych mamrach niesie jej pryncypał - kowboj zwany Blenderem, postanowił wkrótce swą armię zaciężną z pobliskich osad do władz zwierzchnich księstwa wcielić. Do grodu przy ulicy Niewesołej lada dzień ma zawitać rycerz Kokos z Maszewa, który ponoć ma kwaterunkiem dowodzić. Że Kokos sługą jest znamienitym udowodnił choćby powożąc dyliżansem w którym obok Blendera zasiadał. Drogę do księstwa codzień przemierza podobnie tabun niższych rangą podwładnych z królewskiego niegdyś miasta, słynącego w dzisiejszych czasach głównie z wyrobu jarzyn, a zwłaszcza ogórków i kapusty.
Odpowiedz
(14-01-2022, 23:12 )Prison_Officer napisał(a):
(14-01-2022, 14:50 )Funkcjonariusz777 napisał(a):
(13-01-2022, 19:21 )bolo napisał(a):
(13-01-2022, 8:42 )Prison_Officer napisał(a): [quote="bolo" pid='12297' dateline='1642021068']
                                                                                   MYLISZ SIĘ OFICERKU ZABIERAJĄ ZE ŚWIADCZENIA ROCZNEGO I NIE MASZ  JAK TO OKREŚLASZ TAKIEGO SAMEGO ŚWIADCZENIA ROCZNEGO JAK OSTATNIE UPOSAŻENIE.  I NIE PISZ TAKICH BREDNI JEŻELI NIE POBIERASZ ŚWIADCZENIA ROCZNEGO!!!

Art. 102.

1. Funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu ze służby na podstawie art. 96 ust. 2 pkt 3 i 4, oraz funkcjonariuszowi, którego stosunek służbowy wygasł na podstawie art. 97 ust. 1 pkt 1, wypłaca się co miesiąc przez okres roku po zwolnieniu ze Służby Więziennej świadczenie pieniężne w wysokości odpowiadającej uposażeniu zasadniczemu wraz z dodatkami o charakterze stałym, pobieranemu na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym. Świadczenie to wypłaca się również funkcjonariuszowi w służbie stałej, zwolnionemu na podstawie art.
96 ust. 1 pkt 2, w przypadku gdy wypełnia on jednocześnie przesłanki, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 3.

Art. 97.
1. Stosunek służbowy funkcjonariusza wygasa w przypadku:
1) ostatecznego orzeczenia przez komisję lekarską całkowitej niezdolności do
służby;
                                                                                   CO TY  MI OFICERKU WYJEŻDŻASZ  Z  ART.102  JEŻELI SAM POBIERAM ŚWIADCZENIE ROCZNE I  JEST MNIEJSZE O KILKASET ZŁOTYCH OD UPOSAŻENIA JAKIE POBIERAŁEM JAK BYŁEM W CZYNNEJ SLUZBIE. ZAPYTAJ SIĘ W FINANSACH W SWOIM KRYMINALE TO CI WYTŁUMACZĄ ,ŻE POBIERANE JEST WIĘCEJ NA SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ I NIGDY  NIE BĘDZIESZ MIAŁ TAKIEJ  SAMEJ KASY JAK DOSTAWAŁES UPOSAŻENIA!!!!
 U mnie wypłata rocznego uposażenia będzie zdecydowanie niższa. Okazuje się bowiem że jest to opodatkowane w formie ryczałtu 20% plus składka zdrowotna 9% której już dodatkowo nie odliczymy w przyszłym roku w zeznaniu podatkowym.
Oczywiście na decyzji jest cała kwota brutto którą zarabia się na ostatnio zajmowanym stanowisku. 

Czy u Was jest tak samo?

Zgadza się, tylko że składka zdrowotna jest taka sama niezależnie czy jesteś w czynnej służbie czy na rocznym uposażeniu, również brak możliwości w zeznaniu rocznym obowiązuje tu i tu. A co do podatku, to nie ma większego problemu, bo jeśli potrącają całą zaliczkę na podatek dochodowy, to w zeznaniu rocznym będziesz miał zwrot do kwoty wolnej od podatku (obecnie kwota ta wzrosła do 30 000 zł). Co do samej wysokości podatku to niestety tak już jest, Art. 30. - [Ryczałtowe opodatkowanie dochodów] - Podatek dochodowy od osób fizycznych. -> 4a
[/quote

Dzięki za wyjaśnienie. Ale generalnie jak to się ma do ustawy która mówi że na swiadcziu rocznym przysługuje nam pensja na ostatnio zajmowanym stanowisku. Rozumiem że do nie dawna nikt nie miał z tym problemu bo był dodatek na odejście i generalnie miało się tyle samo co się zarabiało albo więcej. Teraz jest mniej a w  ustawaie jest napisane kwota na ostatnio zajmowanym stanowisku.
Odpowiedz