(07-12-2021, 18:06 )500minus napisał(a): Brawo Generale...
Choć raz,, pierwsza linia,, oraz dyspozycyjność zostały docenione.
Czas na reformę dodatków służbowych w podobnym tonie

[size=undefined]Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.[/size]
[size=undefined]Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.[/size]
[size=undefined]Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.[/size]

[size=undefined]Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.[/size]
[size=undefined]Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.[/size]
Odpowiedz
(07-12-2021, 19:03 )klawisz-weteran napisał(a): Proszę administratora  o odpowiedź na takie pytanie , jeżeli styczeń, luty 2022 otrzymam orzeczenie komisji lekarskiej o związku mojej choroby ze służbą to czy mogę się ubiegać o wypłatę nagrody z grudnia 2021

Ja mogę tylko wyrazić swoją opinię, podpartą doświadczeniem, która niestety nie będzie miała żadnego wpływu, ani znaczenia. Decyzję w kwestii wypłaty środków finansowych podejmuje Dyrektor jednostki organizacyjnej (czyt. Dyrektor Generalny SW Frown ). Pana przypadek jest indywidualny i uważam, że w takich sytuacjach, gdy funkcjonariusz czeka na orzeczenie przez komisję w związku z podejrzeniem związku choroby ze służbą kierownik jednostki powinien zabezpieczyć pieniądze na ewentualną wypłatę w przypadku orzeczenia przez komisję związku choroby ze służbą lub przy najbliższej okazji powinien mieć Pan tą nagrodę powiększoną o kwotę, którą Pan nie dostał. Niestety pismo Dyrektora Generalnego nie zezwala na indywidualne podejście do spraw przez Dyrektorów jednostek, co uważam za absurdalne.
Odpowiedz
(07-12-2021, 15:58 )jtd napisał(a): PYTAM.
Dlaczego zarządy terenowe są takie aktywne w kwestii nagród , podczas gdy NIC nie robiły przez tyle lat w związku z niePOROZUMIENIEM 2018.

Bo byli na proteście i nie dostana nagrody !!!
Odpowiedz
(07-12-2021, 12:50 )Szczery napisał(a):
(06-12-2021, 21:07 )szfager napisał(a):
(06-12-2021, 20:02 )Funkcjonariusz UĆ napisał(a):
(05-12-2021, 22:02 )Gladiator napisał(a): Z innej beczki...
Czy ktoś w końcu zainteresuje się nieodebraną od ponad 1,5 roku inwestycją w ZK Nr 1 w Łodzi!? Czy to czasem nie jest zwykły bubel budowlany i źle spożytkowane publiczne pieniądze? Chyba że tak ma teraz wyglądać "gospodarność" państwowymi środkami i już jakże oczywisty brak poniesienia odpowiedzialności i konsekwencji przez osobę zarządzającą jednostką w szeroko rozumianym pojęciu "dobry gospodarz"? Inaczej nazywając wprost - ręka rękę myje. Skoro najwyższa "władza" w okręgu przymyka oko i kurczowo się trzyma stołka, to może CZSW w Warszawie zajmie właściwe i stosowne stanowisko w tej sprawie. Pewnie nagrody otrzymają z nich wszyscy - bo przecież się NALEŻY!
Zapomniałem ciekawostką ponoć jeden dyrektor zwany kołchoźnikiem  to nawet ścianę trzymał bo się przewracała Wink No a nagrody dostaną bo na L4 nie byli chociaż Pan Waldemar chyba był? Ale pewnie 14 i pół dnia.

A wie ktoś ile kosztował  remont szpitala w ZK nr 2 w Łodzi ?  Te liczby powalają. Metr gładzi kosztował chyba z 500 złotych . Tacy w okręgu łódzkim są bogaci a na premie im szkoda . 
Niegospodarność widać gołym okiem .
ZK nr 2 to słynie z bezpieczeństwa, podobno jest tam 254 funkcjonariuszy na 250 osadzonych, więc standardy lepsze jak w Guantanamo, to i gładzie muszą być w wysokiej jakości
Odpowiedz
Proszę administratora o odpowiedź na takie pytanie , jeżeli styczeń, luty 2022 otrzymam orzeczenie komisji lekarskiej o związku mojej choroby ze służbą to czy mogę się ubiegać o wypłatę nagrody z grudnia 2021
Odpowiedz
Jak mam rozumieć obowiązek szczepień m.in funkcjonariuszy służb mundurowych, który ma być obowiązkowy od 1 marca 2022. Czy mam rozumieć to jako szeroko pojęty rozkaz wydany w formie ustawy czy rozporządzenia ? Ponieważ gdy nie będę zaszczepiony to zostanę wydalony ze służby?Na jakiej podstawie: nie wykonanie rozkazu czy ...
Odpowiedz
Brawo Generale...
Choć raz,, pierwsza linia,, oraz dyspozycyjność zostały docenione.
Czas na reformę dodatków służbowych w podobnym tonie
Odpowiedz
(07-12-2021, 16:44 )antekSW napisał(a):
(06-12-2021, 20:52 )sierżant sztabowy napisał(a): JEŚLI CHODZI O NAGRODY TO POWINIEN MIEĆ PRAWO USTALENIA KIEROWNIK JEDNOSTKI GDYŻ WIE KTO I DLACZEGO MIAŁ L4. SA OSOBY KTORE MIAŁY OD PSYCHIATRY BO MIELI TAKI KAPRYS BO IM SIE NIE CHCIAŁO CHODZIC DO PRACY ALE NIEKTÓRZY MIELI NP PLANOWANY ZABIEG CZY OPERACJE I NIE ROZUMIEM DLACZEGO NIE MAJA DOSTAC NAGRODY. NIE MOZE O TYM DECYDOWAĆ DG TYLKO KIEROWNIK JEDNOSTKI POWINIEN MIEC NA TO WPŁYW

Chcesz powiedzieć że jedna choroba jest ważniejsza od drugiej? To że ktoś ma zwolnienie od psychiatry to odrazu sciemniacz? Gdyby tak było to poszły by donosy do PIP i rzecznika praw obywatelskich. Nie można kogoś dyskryminować ze względu na przbytą chorobę i nawet pracodawca nie ma prawa pytać na co chorujesz bo to Twoja sprawa.

Ale pomimo wszystko jest dyskryminacja na choroby - zwolnienie z powodu covid się nie liczy
Odpowiedz
(07-12-2021, 16:44 )antekSW napisał(a):
(06-12-2021, 20:52 )sierżant sztabowy napisał(a): JEŚLI CHODZI O NAGRODY TO POWINIEN MIEĆ PRAWO USTALENIA KIEROWNIK JEDNOSTKI GDYŻ WIE KTO I DLACZEGO MIAŁ L4. SA OSOBY KTORE MIAŁY OD PSYCHIATRY BO MIELI TAKI KAPRYS BO IM SIE NIE CHCIAŁO CHODZIC DO PRACY ALE NIEKTÓRZY MIELI NP PLANOWANY ZABIEG CZY OPERACJE I NIE ROZUMIEM DLACZEGO NIE MAJA DOSTAC NAGRODY. NIE MOZE O TYM DECYDOWAĆ DG TYLKO KIEROWNIK JEDNOSTKI POWINIEN MIEC NA TO WPŁYW

Chcesz powiedzieć że jedna choroba jest ważniejsza od drugiej? To że ktoś ma zwolnienie od psychiatry to odrazu sciemniacz? Gdyby tak było to poszły by donosy do PIP i rzecznika praw obywatelskich. Nie można kogoś dyskryminować ze względu na przbytą chorobę i nawet pracodawca nie ma prawa pytać na co chorujesz bo to Twoja sprawa.

Dyskryminacja to dopiero się zacznie, już jest segregacja na zaszczepionych i nie, można napisać że to rasizm. Powodzenia od marca wszystkim zycze.
Odpowiedz
Skoro jest podział na tzw. Pierwszą linię i pozostałych to kiedy dowiemy się kto jest w tej pierwszej linii. Wszyscy piszą "tzw." Nie bez powodu.
Należało by się najpierw dowiedzieć co oznacza wg. Strony służbowej pierwsza linia, i mam nadzieję że zdają sobie sprawę z tego że jest wiele stanowisk poza ochroną, gdzie funkcjonariusze pełnią służbę z osadzonymi nawet 12 godzin w stałym kontakcie ,mając kontakt doraźny wpisany w dokumentacji jak np. Żywnościówka, konserwacja itp.
Odpowiedz
(07-12-2021, 16:44 )antekSW napisał(a):
(06-12-2021, 20:52 )sierżant sztabowy napisał(a): JEŚLI CHODZI O NAGRODY TO POWINIEN MIEĆ PRAWO USTALENIA KIEROWNIK JEDNOSTKI GDYŻ WIE KTO I DLACZEGO MIAŁ L4. SA OSOBY KTORE MIAŁY OD PSYCHIATRY BO MIELI TAKI KAPRYS BO IM SIE NIE CHCIAŁO CHODZIC DO PRACY ALE NIEKTÓRZY MIELI NP PLANOWANY ZABIEG CZY OPERACJE I NIE ROZUMIEM DLACZEGO NIE MAJA DOSTAC NAGRODY. NIE MOZE O TYM DECYDOWAĆ DG TYLKO KIEROWNIK JEDNOSTKI POWINIEN MIEC NA TO WPŁYW

TAK ! WIEM JAK JEST U MNIE. KTOŚ KOGOŚ WQU.R.I I 3 TYG ZWOLNIENIA OD PSYCHIATRY NA ZŁOŚĆ!

Chcesz powiedzieć że jedna choroba jest ważniejsza od drugiej? To że ktoś ma zwolnienie od psychiatry to odrazu sciemniacz? Gdyby tak było to poszły by donosy do PIP i rzecznika praw obywatelskich. Nie można kogoś dyskryminować ze względu na przbytą chorobę i nawet pracodawca nie ma prawa pytać na co chorujesz bo to Twoja sprawa.
Odpowiedz
(07-12-2021, 15:34 )Plutek8 napisał(a):
(06-12-2021, 21:05 )Prison_Officer napisał(a):
(06-12-2021, 14:48 )Nie plecak napisał(a): Czy jak ktoś choruje od marca to  dostanie nagrodę, chociaż symboliczną 500 zł  za to, że jest F-szem SW ???????

No gdyby twój pomysł na podział środków został przyjęty to tak Wink 

Jak Wam zademonstruje podział dodatków :
1)Zero L-4 -max
2)30 dni L-4 -70%
3)3 miesiące L-4- 50%
4)6 miesięcy L-4-30%
5) Powyżej 6 miesięcy L-4 symboliczne 10%
   I jak podoba Wam się taki podział?

Jeśli zostanie jak jest teraz to niestety nie.
A jak ktoś nie chodził tylko siedział na l4 to 5%... Nie do wiary jacy genisze pracują w naszych szeregach. Weź się idź zbadaj chłopie i może dostaniesz rentę za brak mózgu

Kolega "Nie plecak" zaproponował 10% dla tych co chorowali, naucz się czytać ze zrozumieniem, bo jak na razie to ty reklamujesz się niskim stopniem posiadanego mózgu.
Odpowiedz
(07-12-2021, 15:34 )Plutek8 napisał(a):
(06-12-2021, 21:05 )Prison_Officer napisał(a):
(06-12-2021, 14:48 )Nie plecak napisał(a): Czy jak ktoś choruje od marca to  dostanie nagrodę, chociaż symboliczną 500 zł  za to, że jest F-szem SW ???????

No gdyby twój pomysł na podział środków został przyjęty to tak Wink 


Jak Wam zademonstruje podział dodatków :
1)Zero L-4 -max
2)30 dni L-4 -70%
3)3 miesiące L-4- 50%
4)6 miesięcy L-4-30%
5) Powyżej 6 miesięcy L-4 symboliczne 10%
   I jak podoba Wam się taki podział?

Jeśli zostanie jak jest teraz to niestety nie.
A jak ktoś nie chodził tylko siedział na l4 to 5%... Nie do wiary jacy genisze pracują w naszych szeregach. Weź się idź zbadaj chłopie i może dostaniesz rentę za brak mózgu

Człowieku ja bekę ciągnę z tych całych nagród
A Ty się spinasz jak kogut  Big Grin Big Grin
Tylko się nie pozabijajcie o te pieniedze na jednostkach że ktoś dostał więcej a ktoś mniej
Haha   Smile
Odpowiedz
(07-12-2021, 15:55 )Plutek8 napisał(a): Jak dla mnie podział nagród na święta wreszcie uczciwy. Skoro wszystkie piony powinny być równe przy nagrodzie to czemu nie są równe z dodatkiem służbowym? Jeśli chodzi o zwolnienia lekarskie to też jest to idealnie rozpisane bo co poniektórzy to już traktują l4 jako dodatkowy urlop kilka razy w roku. Mam nadzieję że tym razem związek nic nie ugra i zostanie tak jak jest.

Chłopie, idź dopij co masz i zdrzemnij się.
Odpowiedz
Zaczęły się awantury o nagrody, to policjanty nagle nie mają żadnych wytycznych i komendanci mają sami podejmować decyzje komu ile.
Odpowiedz
(06-12-2021, 20:52 )sierżant sztabowy napisał(a): JEŚLI CHODZI O NAGRODY TO POWINIEN MIEĆ PRAWO USTALENIA KIEROWNIK JEDNOSTKI GDYŻ WIE KTO I DLACZEGO MIAŁ L4. SA OSOBY KTORE MIAŁY OD PSYCHIATRY BO MIELI TAKI KAPRYS BO IM SIE NIE CHCIAŁO CHODZIC DO PRACY ALE NIEKTÓRZY MIELI NP PLANOWANY ZABIEG CZY OPERACJE I NIE ROZUMIEM DLACZEGO NIE MAJA DOSTAC NAGRODY. NIE MOZE O TYM DECYDOWAĆ DG TYLKO KIEROWNIK JEDNOSTKI POWINIEN MIEC NA TO WPŁYW

Chcesz powiedzieć że jedna choroba jest ważniejsza od drugiej? To że ktoś ma zwolnienie od psychiatry to odrazu sciemniacz? Gdyby tak było to poszły by donosy do PIP i rzecznika praw obywatelskich. Nie można kogoś dyskryminować ze względu na przbytą chorobę i nawet pracodawca nie ma prawa pytać na co chorujesz bo to Twoja sprawa.
Odpowiedz
Dzień dobry.
Mam kilka pytań do Pana administratora albo innej kompetentnej w tej dziedzinie osoby.
- Co w praktyce oznacza dla nas zmiana ustawy o opiece zdrowotnej? Obniżkę uposażenia od stycznia o ok. 280 zł?
- Czy podwyżki (500 zł netto) będą wypłacane od stycznia?
- Czy wiadomo jest coś nt. kontynuacji dodatku "covidowego"?

Pozdrawiam
Odpowiedz
PYTAM.
Dlaczego zarządy terenowe są takie aktywne w kwestii nagród , podczas gdy NIC nie robiły przez tyle lat w związku z niePOROZUMIENIEM 2018.
Odpowiedz
Jak dla mnie podział nagród na święta wreszcie uczciwy. Skoro wszystkie piony powinny być równe przy nagrodzie to czemu nie są równe z dodatkiem służbowym? Jeśli chodzi o zwolnienia lekarskie to też jest to idealnie rozpisane bo co poniektórzy to już traktują l4 jako dodatkowy urlop kilka razy w roku. Mam nadzieję że tym razem związek nic nie ugra i zostanie tak jak jest.
Odpowiedz
(06-12-2021, 21:05 )Prison_Officer napisał(a):
(06-12-2021, 14:48 )Nie plecak napisał(a): Czy jak ktoś choruje od marca to  dostanie nagrodę, chociaż symboliczną 500 zł  za to, że jest F-szem SW ???????

No gdyby twój pomysł na podział środków został przyjęty to tak Wink 

Jak Wam zademonstruje podział dodatków :
1)Zero L-4 -max
2)30 dni L-4 -70%
3)3 miesiące L-4- 50%
4)6 miesięcy L-4-30%
5) Powyżej 6 miesięcy L-4 symboliczne 10%
   I jak podoba Wam się taki podział?

Jeśli zostanie jak jest teraz to niestety nie.
A jak ktoś nie chodził tylko siedział na l4 to 5%... Nie do wiary jacy genisze pracują w naszych szeregach. Weź się idź zbadaj chłopie i może dostaniesz rentę za brak mózgu
Odpowiedz
(07-12-2021, 7:00 )ciekawy napisał(a): Witam.
Panie i Panowie Funkcjonariusze czy ktoś z Państwa wybiera się na emeryturę (styczeń,luty 2022) po 25 latach służby.Jest po rozmowie z Przełożonymi i dostał dodatek jak obiecali?Proszę o info bez gdybania czy wierzę w obietnice czy nie.
Pozdrawiam

Znam taki przypadek.Moj kolega odchodzi po 25 latach ale dyrektor dzwonił w tej sprawie do Warszawy z zapytaniem czy może mu dać dodatek i dostał zgodę  Smile
Odpowiedz
(06-12-2021, 11:47 )Człowiek z lasu napisał(a):
(05-12-2021, 20:28 )marek123578 napisał(a): Nawet general przyznał że na pierwszej lini służba jest najtrudniejsza. Myśle że czas iść krok dalej. Pracujemy cały rok. Czas by za pracę na pierwszej lini fsze byli nagradzani cały rok. Czas coś zmienić. Nie może być tak że fsz w administracji na dzień dobry ma większą podstawę niż oddzialowi z 10, 15 letnim stażem tylko dlatego ze ma stanowisko oficerskie. Po paru latach zarobki są tam już większe niż po 15 na oddziale. To jest patologia w służbie. Pamiętam był kiedyś dodatek za pracę na 1 lini. Mam nadzieje że modernizacja obejmie również ten temat.

A starał się Pan chociaz raz zmienić dział? Ma Pan pojecie jak wygląda praca w ewidencji, penicie czy kwaterunku? Ja mam pracowałem w ochronie i powiem tyle, czasem żałuję że zmieniłem dział. Odpowiedzialność, biurokracja, nagonka, presja czasem większa jak na oddziale a wiem co mówię bo pracowałem. Także nabrałem szacunku do pracy innych działów, a ty czy ktoś inny, czy tamten pracował? Jak nie to niech się nie wypowiada jak nie ma pojęcia o tej pracy
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jak mawiał mój kolega każdy oddział ma swój krzyż i pasuje to również do działów.
Odpowiedz
(06-12-2021, 21:07 )szfager napisał(a):
(06-12-2021, 20:02 )Funkcjonariusz UĆ napisał(a):
(05-12-2021, 22:02 )Gladiator napisał(a): Z innej beczki...
Czy ktoś w końcu zainteresuje się nieodebraną od ponad 1,5 roku inwestycją w ZK Nr 1 w Łodzi!? Czy to czasem nie jest zwykły bubel budowlany i źle spożytkowane publiczne pieniądze? Chyba że tak ma teraz wyglądać "gospodarność" państwowymi środkami i już jakże oczywisty brak poniesienia odpowiedzialności i konsekwencji przez osobę zarządzającą jednostką w szeroko rozumianym pojęciu "dobry gospodarz"? Inaczej nazywając wprost - ręka rękę myje. Skoro najwyższa "władza" w okręgu przymyka oko i kurczowo się trzyma stołka, to może CZSW w Warszawie zajmie właściwe i stosowne stanowisko w tej sprawie. Pewnie nagrody otrzymają z nich wszyscy - bo przecież się NALEŻY!
Zapomniałem ciekawostką ponoć jeden dyrektor zwany kołchoźnikiem  to nawet ścianę trzymał bo się przewracała Wink No a nagrody dostaną bo na L4 nie byli chociaż Pan Waldemar chyba był? Ale pewnie 14 i pół dnia.

A wie ktoś ile kosztował  remont szpitala w ZK nr 2 w Łodzi ?  Te liczby powalają. Metr gładzi kosztował chyba z 500 złotych . Tacy w okręgu łódzkim są bogaci a na premie im szkoda . 
Niegospodarność widać gołym okiem .
Odpowiedz
Pytam.
Co w temacie nagród grudniowych sądzi "Szczęśliwy" pzdr
Odpowiedz
(06-12-2021, 21:38 )Funkcjonariusz777 napisał(a): Panie Administratorze czy mogę prosić o rozwianie wątpliwości w sprawie funkcjonariuszy posiadających prawa emerytalne a skierowanych na komisję lekarską w celu weryfikacji przydatności do służby z powodu przebywania na L4( najczęściej psychiatra). Co faktycznie dzieje się?  Jeżeli taki funkcjonariusz nie złożył wniosku o emeryturę a otrzymał na komisji nieprzydatność do służby?
Dołączam się do w/w pytania.
Odpowiedz
(06-12-2021, 23:54 )anton napisał(a):
(06-12-2021, 19:37 )Szarony napisał(a): Witam wszystkich. Chciałbym napisać  swoje przemyślenia odnośnie „nagród” Może niektórzy się zdziwią ale: TAK, bardzo mnie boli że w tym roku nie dostanę nagrody. Myślę że bardzo wielu to zaboli. Zacznę może od Pana Generała, który moim zdaniem podejmując taką decyzję działa na szkodę formacji, którą kieruje, ponieważ dzieli funkcjonariuszy na różne grupy. Nie rozumiem dlaczego młodzi f-sze nie otrzymają nagrody? To ich wina że są przyjęci w takim terminie? Czy może chodzi o to że okres i limit L4 brany pod uwagę jako główny wyznacznik przydziału nagrody nie zostaje przez nich spełniony bo może byliby na L4 6 m-cy które brakuje do otrzymania nagrody? :-) Taki brak zaufania do młodych, zaczynających przygodę w SW? Na pewno podziałało to motywująco i zachęcająco do pozostania w jej szeregach...A teraz gwóźdź programu czyli L4. Bardzo boli mnie że NSZZFiPW w ogóle zajęło stanowisko brania L4 pod uwagę. Nigdy nie rozumiałem dlaczego tak się dzieję. Czy nagroda roczna nie ma za zadanie motywować do wyższej frekwencji w ciągu roku? Czy 20% zabierane L-kowiczom nie miało być wynagrodzeniem dla osób ciężko w pocie czoła tyrających za osoby odpoczywające w domu? Czemu potrzeba jeszcze dodatkowej nagrody dla osób o wzorowej frekwencji? Czy w czasie ogólnoświatowej pandemii gdzie ludzie częściej chorują, zostają w domu z dziećmi, mają zakaz dodatkowego zatrudnienia a stanowiska w ZK/AŚ są do maksimum poucinane bo nadgodziny rosną, tak jak ceny w sklepach, czy to jest ok? Czy mówiąc w zeszłym roku że nie będzie funduszu nagród a tu z znienacka „takie wielkie” kwoty, nie jest robieniem f-szy w konia? Może niejeden jakby wiedział że takie nagrody będą w grudniu to stanąłby na głowie i przyszedł zasmarkany i z gorączką do roboty. Czy to jest zachęta do jak najwydajniejszej pracy? Jestem ciekawy czy nasz Związek może zadać pytanie do CZSW czy mogą podać informację w jakich działach jest najwięcej „nie otrzymanych nagród”, czyli w jakim dziale najwięcej ludzi choruje albo symuluje choroby żeby nie przychodzić do służby. Swoją drogą to też plucie w twarz tym wszystkim lekarzom którzy te L4 wystawiają...Nikt nie zadaje pytania czemu w takim a takim dziale jest najwięcej chorujących...nikt nie bierze pod uwagę faktu że pracujemy w warunkach które nie służą dobremu stanowi zdrowia, chodzi mi przede wszystkim o stres, o nocki,o sposób jedzenia posiłków w ciągu służby (pół kanapki między puszczaniem grup na spacer, łaźnie, boisko, o stałe zadymienie dymem tytoniowym a czasem herbacianym :-), o patrole w każdych warunkach pogodowych, o wizyty z podopiecznymi w zewnętrznych podmiotach opieki zdrowotnej (tak to się nazywa?) O to że wracając do domu po nocce mając 2 dzieci na kwarantannie w domu nie ma mowy o odespaniu nocki....itd, itd... Co robi cała góra od inspektorów w górę żeby polepszać nam warunki pracy? Robią e-szkolenia BHP? To? Poważnie? :-) Młody f-sz który po 2 latach jest już oddziałowym DO, dostaje w buzie od osadzonego bo zwyczajnie nie umie rozmawiać z wieloletnim recydywistą a wdaje się z nim w pyskówki, przebywa 6 mcy na L4 bo ktoś mu tak „doradził” ,choć nie odniósł poważnych ran (a na wolności nie raz wojował pod klubami:-), teraz otrzymuje 100% wynagrodzenia i największą nagrodę w dziejach SW. A przypominam że ten co go zastępuje nie otrzyma za niego nagrody za zastępstwo...jest wiele takich historii. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie to pachnie patologią trochę... Też mamy tak robić? Dajcie mi jakikolwiek oddział z patusami i 5 minut...:-).  Zaraz pewno się odezwą „koledzy” z tekstami typu: o następny co go zabolało i wylewa żale...tak, zabolało po raz kolejny (chodzi mi też o dodatki na odejście – 2023 chcę odejść po 15, odejdę z dodatkiem 480 zł, oddając w zamian SW najlepsze lata życia :-). Zabolało, boli i będzie bolało. Na koniec Napiszę Wam coś miłego co mnie spotkało. Mam kumpla na zmianie który też ma 2 dzieci i znamy się kupę lat. W tym roku na zmianę braliśmy opiekę nad dziećmi jak były kwarantanny itd. Raz On pilnował moich szkrabów  raz ja Jego. Ja nazbierałem 32 dni chorobowego On 26. Ziomek mówi mi tak: W tym roku zapraszamy Was do nas na Święta a jak dostane tą uciętą połowę to ustaliłem z żoną że połowę Wam oddamy...każdemu życzę takiego kumpla. Jak Pan Generał myśli o kim będziemy rozmawiać przy wigilijnym stole?? :-) Bo My oboje w tym roku spędzamy Święta z rodziną:-) Sylwestra też:-) Niech inny się poświęcą i Święta spędzają na stęchłym, zadymionym oddziale...mają za to płacone w końcu nie? Pozdrowienia dla Wszystkich i Wesołych Spokojnych Świat!!!

Tylko pozazdrościć takie go kumpla. Ja dodam do tego tylko to. Jak urlop macierzyński/tacierzyński może być traktowany na równi z L4? To co ci jest gwarantowane ustawą nasz generał potraktował jak zwolnienie lekarskie. To coś co ci się należy jak psu buda. Jak zwolnienie lekarskie na ciąże może być ok a urlop macierzyński już nie? Po co rodzić skoro już nie można się zająć dzieckiem. W tym przypadku wyłącznie nagrody z powodu urlopu macierzyńskiego jest (moim skromnym zdaniem) dyskryminacją i podchodzi pod mobbing. Mobbing bo nie pozwala na korzystanie przez fuszy z prawa które im jest prawnie nadane bo zostaną pozbawieni niektórych przywilejów - nagród.

A jak może być traktowana kwarantanna w związku z zamknięciem szkoły czy grupy przedszkolnej jako L4 skoro nikt z mojej rodziny nie był chory
Odpowiedz
(06-12-2021, 21:05 )Prison_Officer napisał(a): [quote="Nie plecak" pid='11540' dateline='1638798535']
Czy jak ktoś choruje od marca to  dostanie nagrodę, chociaż symboliczną 500 zł  za to, że jest F-szem SW ???????

No gdyby twój pomysł na podział środków został przyjęty to tak Wink 

Jak Wam zademonstruje podział dodatków :
1)Zero L-4 -max
2)30 dni L-4 -70%
3)3 miesiące L-4- 50%
4)6 miesięcy L-4-30%
5) Powyżej 6 miesięcy L-4 symboliczne 10%
   I jak podoba Wam się taki podział?

Jeśli zostanie jak jest teraz to niestety nie.
[/quote
U MNIE 2 ŁAPY W GÓRĘ. POZDRAWIAM KOLEGE
Odpowiedz
Związek powinien reprezentować wszystkich więc wpisanie się w ten trend "chorowanie" i związane z nim podziały jest niepokojące.
Odpowiedz
(07-12-2021, 7:00 )ciekawy napisał(a): Witam.
Panie i Panowie Funkcjonariusze czy ktoś z Państwa wybiera się na emeryturę (styczeń,luty 2022) po 25 latach służby.Jest po rozmowie z Przełożonymi i dostał dodatek jak obiecali?Proszę o info bez gdybania czy wierzę w obietnice czy nie.
Pozdrawiam


Tak dostali. Okręg Szczeciński.
Odpowiedz
Z tak dużej kwoty 4.500 można by zadowolić większość funkcjonariuszy. Wystarczy dać 2000 wszystkim a tym co nie chorowali kolejne 2000.
Jestem zdziwiony że związek wdał się w tą awanturę odnośnie chorowania i podziałów.
Odpowiedz
Z innej beczki...
Czy ktoś w końcu zainteresuje się nieodebraną od ponad 1,5 roku inwestycją w ZK Nr 1 w Łodzi!? Czy to czasem nie jest zwykły bubel budowlany i źle spożytkowane publiczne pieniądze? Chyba że tak ma teraz wyglądać "gospodarność" państwowymi środkami i już jakże oczywisty brak poniesienia odpowiedzialności i konsekwencji przez osobę zarządzającą jednostką w szeroko rozumianym pojęciu "dobry gospodarz"? Inaczej nazywając wprost - ręka rękę myje. Skoro najwyższa "władza" w okręgu przymyka oko i kurczowo się trzyma stołka, to może CZSW w Warszawie zajmie właściwe i stosowne stanowisko w tej sprawie. Pewnie nagrody otrzymają z nich wszyscy - bo przecież się NALEŻY!

Prawdę piszesz, lecz zapominasz, iż władza ZK1 w Łodzi jest szczególnie chroniona. Niejednokrotnie już unikała odpowiedzialności za swoje "wybryki". Wychodzi na to, że może wszystko robić pod "zaćmionym okiem" DO. Lecz trzeba uważać, bo w odwecie za prawdę znowu po tyłku dostaną Ci co się wychylają. Patologia trwa dalej. Debilnie ale stabilnie.
Odpowiedz
(07-12-2021, 0:03 )anton napisał(a):
(06-12-2021, 16:02 )czeresnia napisał(a):
(05-12-2021, 20:31 )anton napisał(a): Teraz mnie służba przekonała do leczenia się w grudniu. Spokojne święta, zero dyżurów, zastępstw, spokojna głowa = brak nagrody. Mnie to odpowiada.





CZŁOWIEKU idź 
Tylko jak będą dzielić nagrody w lutym to nie płacz że znowu nie dostałeś.


A tak apropo to z tych wpisów wynika że tylko pracowici , niesamowicie inteligentni , zaradni i ogromni fachowcy chodzą na zwolnienia.

No i jestem. Czy ja pisałem że płaczę i w ogóle w kwestii tej nagrody? I nie będę biadolił. I piszę się "a propos". I wcale nie poruszałem kwestii inteligencji i fachowości czy zaradności.

Witam  a ja byłem 29 w szpitalu  w psychiatryku  w maju i nie żałuje  tego
ale żałuje,   że nie pojechałem   jeszcze raz w październiku i  ponownie dostałbym 2760 z ubezpieczalni  czyli razem coś ponad 5500 PLN i 2 miesiące poza   kryminałem  a każdy  dzień poza jednostką to   1 do 0 dla  mnie. I sam decyduje kiedy mam wolne

A  w przyszłym roku ubezpieczę  się jeszcze w PZU i  dodatkowe 1800 PLN i karta apteczna na 200 PLN

 PAMIĘTAJCIE ZDOWIE TYLKO JEDNO A  ŚWIAT NIE KOŃCZY SIĘ NA  KRYMINALE.
Odpowiedz
(06-12-2021, 21:05 )Prison_Officer napisał(a):
(06-12-2021, 14:48 )Nie plecak napisał(a): Czy jak ktoś choruje od marca to  dostanie nagrodę, chociaż symboliczną 500 zł  za to, że jest F-szem SW ???????

No gdyby twój pomysł na podział środków został przyjęty to tak Wink 

Jak Wam zademonstruje podział dodatków :
1)Zero L-4 -max
2)30 dni L-4 -70%
3)3 miesiące L-4- 50%
4)6 miesięcy L-4-30%
5) Powyżej 6 miesięcy L-4 symboliczne 10%
   I jak podoba Wam się taki podział?

Jeśli zostanie jak jest teraz to niestety nie.
Podział super ja bym jeszcze sprawdził ile godzin ponadnormatywnych ktoś wypracował, bo są funkcjonariusze, którzy w ciągu roku wypracowali ponad sto. Powinni te godziny odliczać od L4, może to pomysł dziwny ale są tacy, którzy nie chorują ale na dodatkową służbę dziwnym trafem nigdy nie przyszli bo im zawsze nie pasuje albo po piwie, albo chory i nie chce brać zwolnienia a jedzie w rzeczywistości na ryby. Są tacy do których dowódca nawet nie dzwoni bo nie odbiera.
Odpowiedz
(06-12-2021, 15:00 )Nie plecak napisał(a):
(05-12-2021, 19:43 )Prison_Officer napisał(a):
(05-12-2021, 12:47 )MdR napisał(a):
(05-12-2021, 7:48 )MdR napisał(a):
(04-12-2021, 11:44 )TomaszBiałystok napisał(a): W październiku byłem na zwolnieniu około 17 dni . Lekarz zakwalifikował to jako infekcję , ale po leczeniu gdy zdawałem krew zrobiłem test na przeciwciała COVID. Posiadam dokument ,iż mam 39.000 przeciwciał czyli to nie była infekcja tylko COVID. Dodatkowo zaraziłem tym gównem żonę i dzieci.
W pracy twierdzą że mi się nagroda nie należy nie kwalifikują tego 17 dniowego zwolnienia jako na COVID . Dodatkowo wcześniej brałem zwolnienie więc dostanę 0 złotych 0 groszy od służby na święta . CO MAM ROBIĆ ?

Z nagrodami i dodatkami zawsze jest to samo. Trudno tu o sprawiedliwy podział. Są fusze których nieobecność kilku dniowa jest odczuwalna w jednostce. Są tacy którzy są praktycznie niezastepowalni z racji charakteru wykonywanych obowiązków. I co z tego że taki fusz był na chorobowym nawet i 2 mce jak w tym czasie odbierał po kilka telefonów dziennie z prośbą o pomoc zdalną.
Dla tych fuszy taki podział nagród będzie demotywujacy.

W moim pierwszym miejscu pracy wysokosc premii rocznych była zależna od przepracowanych miesięcy. Nikt nie miał pretensji. Więcej chorowałeś, mniej dostałeś. Sprawiedliwie. Nie wiem jaki problem na stałe tą zasadę/model wprowadzić w SW.

"Więcej chorowałeś, mniej dostałeś" to zupełnie co innego niż trochę chorowałeś, nic nie dostaniesz.


Jak Wam zademonstruje podział dodatków :

1)Zero L-4 -max
2)30 dni L-4 -70%
3)3 miesiące L-4- 50%
4)6 miesięcy L-4-30%
5) Powyżej 6 miesięcy L-4 symboliczne 10%
   I jak podoba Wam się taki podział?

Ja bym poszedł o krok dalej i z pieniędzy, które zostaną zaoszczędzone na tych procentach wypłaciłbym dodatkowo np. 10% dodatek do nagrody osobom, które mają udokumentowany w aktach lub protokołach sukces. Mam na myśli np. tych co dostali urlop nagrodowy za coś, co mają sukces w wykryciu bądź udaremnieniu przedostania się narkotyków, telefonu, itd. Takie drobnostki motywują do dalszej pracy.
Odpowiedz
(06-12-2021, 22:54 )JeszczeTrochę napisał(a):
(06-12-2021, 19:28 )szfager napisał(a):
(05-12-2021, 20:00 )Prison_Officer napisał(a):
(05-12-2021, 14:05 )szfager napisał(a):
(05-12-2021, 11:58 )Prison_Officer napisał(a): Służba więzienna NIE POSIADA funduszu socjalnego.
Poszukaj w biuletynie informacji publicznej  Rocznego Bilansu swojej jednostki, który jest składany do końca lutego a później się wypowiedź na temat

Kolego, Fundusz Socjalny posiadają emeryci i renciści oraz pracownicy cywilni. Funkcjonariusze nie posiadają takiego funduszu.

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 marca 1995 r. w sprawie sposobu tworzenia i gromadzenia środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla pracowników zatrudnionych w jednostkach sfery budżetowej więziennictwa, nie będących funkcjonariuszami Służby Więziennej, oraz wysokości odpisu na ten fundusz.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 23 listopada 2018 r. w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów Służby Więziennej oraz członków ich rodzin.

Jeśli znajdziesz informację na ten temat, który będzie dotyczył f-szy to przyznam Ci rację.
 
art 193.1 pkt 3 uSW przyznawaj rację jak chcesz myślę, że spór bez sensu - korzystałem, a zresztą pisałeś ,,służba więzienna NIE POSIADA..."
A ja się wtrącę , może mylę pojęcia ale sam korzystałem z tego i wiem że szychy też korzystają np. Na nowe opony lub na węgiel. U mnie się to nazywa bezzwrotna pożyczka i jest przyznawana raz w roku. Nie chcę szukać i nie zamierzam szukać odpowiedniego paragrafu bo mi się poprostu nie chce. Pozdrawiam

Nie rozmawiawiamy o zapomogach, bo te są w naszej służbie, tylko o tym, że w SW nie ma funduszu socjalnego.
Odpowiedz
Witam.
Panie i Panowie Funkcjonariusze czy ktoś z Państwa wybiera się na emeryturę (styczeń,luty 2022) po 25 latach służby.Jest po rozmowie z Przełożonymi i dostał dodatek jak obiecali?Proszę o info bez gdybania czy wierzę w obietnice czy nie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Dajcie nagrody wszystkim: ochronie i administracji, nie dzielcie ludzi bo się na was to odbije, czasy są ciężkie służba coraz trudniejsza, każdy chciałby przeżyć te święta w spokoju
Odpowiedz
(06-12-2021, 16:28 )Wtff napisał(a):
(06-12-2021, 10:32 )ABCD napisał(a):
(05-12-2021, 19:14 )Administrator napisał(a):
(05-12-2021, 16:01 )Zbig napisał(a):
(05-12-2021, 11:52 )Administrator napisał(a): [quote="Owieczka" pid='11476' dateline='1638697785']
Dlaczego służba zdrowia nie ma bezpośredniego kontaktu z osadzonym? Kto wykluczył ten dział? Konwoje, lekarz, pomoc doraźna, zabiegi, od dłuższego czasu dozorowania na sali widzeń (każdy dział), wezwania na oddział w celu udzielania pierwszej pomocy, i codzienne podawanie leków i td. I td. Ambulatorium w oddziale jak otworzą cele to w każdej chwili osadzony może wejść do ambulatorium . Zdarzało się. No i zabiegi - to wykonuję przez pleksę. 8 godzin ten to, ten to a tamten na już. Pozdrawiam i życzę dużego naboru chętnych do pracy w ambulatorium. Ps. Czasami myślę że związki są przedstawicielem tylko działu ochrony.

Skąd takie stwierdzenie, że służba zdrowia nie ma bezpośredniego kontaktu i że Związki są przedstawicielem tylko działu ochrony?
[/quote

Bo tak jest, tylko ochrona i penit w SW jest ważna inne działy, to naklejki...

Proszę mi wskazać, czy kiedykolwiek służba zdrowia nie była traktowana jako tzw. "pierwsza linia" ?

TAK ! Ok 10 -12 ( może troszkę dłużej ) lat temu były podwyżki  i był wtedy podział na działy ( i stanowiska ) które mają bezpośredni kontakt z osadzonymi i na te które nie mają bezpośredniego kontaktu z osadzonymi  ( właśnie tzw pierwsza linia ) . Wtedy uznano że min. dział służby zdrowia ( choć nie istnieje coś takiego poza Sw bo powinno się nazywać dział ochrony zdrowia, a nie służby zdrowia ) nie zalicza się do działów mających bezpośredni kontakt z osadzonymi i dostał mniejszą kwotę podwyżki  . Pamiętam było ogromne wtedy poruszenie wśród medyków  ( nawet któryś stwierdził iż badając osadzonego "per rectum" wg, góry nie ma bezpośredniego z nim kontaktu, a dogłebniej chyba już się nie da ) . i CZet zadecydował wtedy o podniesieniu dodatku każdemu medykowi o 50 zł co wykonano, niestety w latach następnych ta podwyżka dodatku zatarła się zwłaszcza po określeniach minimalnej kwoty dodatku po ukończeniu określonych szkół i otrzymania stopni. A zaszeregowanie odpowiednio niższe  kwotowo ( różnica w podwyżce ) nie zostało wyrównane i zostało do dzisiaj.

Człowieku, dziesięć lat temu? Naprawdę? Może wyciągniesz jeszcze jakis argument z lat komuny?
Pytanie na które odpowiedziałem brzmiało: "Proszę mi wskazać, czy kiedykolwiek " . To odpowiedziałem i można policzyć ile przez te lata było się stratnym na różnicy podwyżki - co miesiąc. Są tacy co takie rzeczy pamiętają ( myślę że jest ich już coraz mniej w służbie ) , i pamiętają jak był kiedyś człowiek traktowany ( nie mówię że idealnie ) i jak się wtedy pracowało , a jak teraz. Wie P. ja pamiętam też czasy jak dodatek był na odejście, ale to już stare lata i to już się nie wróci ( obym się mylił ). Osobiście uważam iż taka sytuacja się nie powtórzy i dział sł. zdrowia będzie uznany za dział z bezpośrednim kontaktem z osadzonymi ( obym się nie mylił ).
Odpowiedz
(06-12-2021, 16:02 )czeresnia napisał(a):
(05-12-2021, 20:31 )anton napisał(a): Teraz mnie służba przekonała do leczenia się w grudniu. Spokojne święta, zero dyżurów, zastępstw, spokojna głowa = brak nagrody. Mnie to odpowiada.





CZŁOWIEKU idź 
Tylko jak będą dzielić nagrody w lutym to nie płacz że znowu nie dostałeś.


A tak apropo to z tych wpisów wynika że tylko pracowici , niesamowicie inteligentni , zaradni i ogromni fachowcy chodzą na zwolnienia.

No i jestem. Czy ja pisałem że płaczę i w ogóle w kwestii tej nagrody? I nie będę biadolił. I piszę się "a propos". I wcale nie poruszałem kwestii inteligencji i fachowości czy zaradności.
Odpowiedz
(06-12-2021, 19:37 )Szarony napisał(a): Witam wszystkich. Chciałbym napisać  swoje przemyślenia odnośnie „nagród” Może niektórzy się zdziwią ale: TAK, bardzo mnie boli że w tym roku nie dostanę nagrody. Myślę że bardzo wielu to zaboli. Zacznę może od Pana Generała, który moim zdaniem podejmując taką decyzję działa na szkodę formacji, którą kieruje, ponieważ dzieli funkcjonariuszy na różne grupy. Nie rozumiem dlaczego młodzi f-sze nie otrzymają nagrody? To ich wina że są przyjęci w takim terminie? Czy może chodzi o to że okres i limit L4 brany pod uwagę jako główny wyznacznik przydziału nagrody nie zostaje przez nich spełniony bo może byliby na L4 6 m-cy które brakuje do otrzymania nagrody? :-) Taki brak zaufania do młodych, zaczynających przygodę w SW? Na pewno podziałało to motywująco i zachęcająco do pozostania w jej szeregach...A teraz gwóźdź programu czyli L4. Bardzo boli mnie że NSZZFiPW w ogóle zajęło stanowisko brania L4 pod uwagę. Nigdy nie rozumiałem dlaczego tak się dzieję. Czy nagroda roczna nie ma za zadanie motywować do wyższej frekwencji w ciągu roku? Czy 20% zabierane L-kowiczom nie miało być wynagrodzeniem dla osób ciężko w pocie czoła tyrających za osoby odpoczywające w domu? Czemu potrzeba jeszcze dodatkowej nagrody dla osób o wzorowej frekwencji? Czy w czasie ogólnoświatowej pandemii gdzie ludzie częściej chorują, zostają w domu z dziećmi, mają zakaz dodatkowego zatrudnienia a stanowiska w ZK/AŚ są do maksimum poucinane bo nadgodziny rosną, tak jak ceny w sklepach, czy to jest ok? Czy mówiąc w zeszłym roku że nie będzie funduszu nagród a tu z znienacka „takie wielkie” kwoty, nie jest robieniem f-szy w konia? Może niejeden jakby wiedział że takie nagrody będą w grudniu to stanąłby na głowie i przyszedł zasmarkany i z gorączką do roboty. Czy to jest zachęta do jak najwydajniejszej pracy? Jestem ciekawy czy nasz Związek może zadać pytanie do CZSW czy mogą podać informację w jakich działach jest najwięcej „nie otrzymanych nagród”, czyli w jakim dziale najwięcej ludzi choruje albo symuluje choroby żeby nie przychodzić do służby. Swoją drogą to też plucie w twarz tym wszystkim lekarzom którzy te L4 wystawiają...Nikt nie zadaje pytania czemu w takim a takim dziale jest najwięcej chorujących...nikt nie bierze pod uwagę faktu że pracujemy w warunkach które nie służą dobremu stanowi zdrowia, chodzi mi przede wszystkim o stres, o nocki,o sposób jedzenia posiłków w ciągu służby (pół kanapki między puszczaniem grup na spacer, łaźnie, boisko, o stałe zadymienie dymem tytoniowym a czasem herbacianym :-), o patrole w każdych warunkach pogodowych, o wizyty z podopiecznymi w zewnętrznych podmiotach opieki zdrowotnej (tak to się nazywa?) O to że wracając do domu po nocce mając 2 dzieci na kwarantannie w domu nie ma mowy o odespaniu nocki....itd, itd... Co robi cała góra od inspektorów w górę żeby polepszać nam warunki pracy? Robią e-szkolenia BHP? To? Poważnie? :-) Młody f-sz który po 2 latach jest już oddziałowym DO, dostaje w buzie od osadzonego bo zwyczajnie nie umie rozmawiać z wieloletnim recydywistą a wdaje się z nim w pyskówki, przebywa 6 mcy na L4 bo ktoś mu tak „doradził” ,choć nie odniósł poważnych ran (a na wolności nie raz wojował pod klubami:-), teraz otrzymuje 100% wynagrodzenia i największą nagrodę w dziejach SW. A przypominam że ten co go zastępuje nie otrzyma za niego nagrody za zastępstwo...jest wiele takich historii. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie to pachnie patologią trochę... Też mamy tak robić? Dajcie mi jakikolwiek oddział z patusami i 5 minut...:-).  Zaraz pewno się odezwą „koledzy” z tekstami typu: o następny co go zabolało i wylewa żale...tak, zabolało po raz kolejny (chodzi mi też o dodatki na odejście – 2023 chcę odejść po 15, odejdę z dodatkiem 480 zł, oddając w zamian SW najlepsze lata życia :-). Zabolało, boli i będzie bolało. Na koniec Napiszę Wam coś miłego co mnie spotkało. Mam kumpla na zmianie który też ma 2 dzieci i znamy się kupę lat. W tym roku na zmianę braliśmy opiekę nad dziećmi jak były kwarantanny itd. Raz On pilnował moich szkrabów  raz ja Jego. Ja nazbierałem 32 dni chorobowego On 26. Ziomek mówi mi tak: W tym roku zapraszamy Was do nas na Święta a jak dostane tą uciętą połowę to ustaliłem z żoną że połowę Wam oddamy...każdemu życzę takiego kumpla. Jak Pan Generał myśli o kim będziemy rozmawiać przy wigilijnym stole?? :-) Bo My oboje w tym roku spędzamy Święta z rodziną:-) Sylwestra też:-) Niech inny się poświęcą i Święta spędzają na stęchłym, zadymionym oddziale...mają za to płacone w końcu nie? Pozdrowienia dla Wszystkich i Wesołych Spokojnych Świat!!!

Tylko pozazdrościć takie go kumpla. Ja dodam do tego tylko to. Jak urlop macierzyński/tacierzyński może być traktowany na równi z L4? To co ci jest gwarantowane ustawą nasz generał potraktował jak zwolnienie lekarskie. To coś co ci się należy jak psu buda. Jak zwolnienie lekarskie na ciąże może być ok a urlop macierzyński już nie? Po co rodzić skoro już nie można się zająć dzieckiem. W tym przypadku wyłącznie nagrody z powodu urlopu macierzyńskiego jest (moim skromnym zdaniem) dyskryminacją i podchodzi pod mobbing. Mobbing bo nie pozwala na korzystanie przez fuszy z prawa które im jest prawnie nadane bo zostaną pozbawieni niektórych przywilejów - nagród.
Odpowiedz
(06-12-2021, 19:28 )szfager napisał(a):
(05-12-2021, 20:00 )Prison_Officer napisał(a):
(05-12-2021, 14:05 )szfager napisał(a):
(05-12-2021, 11:58 )Prison_Officer napisał(a):
(05-12-2021, 11:29 )szfager napisał(a): Słusznie zauważyłeś, że nie są to pieniądze z funduszu świadczeń socjalnych ale warto zapytać Dyrektorów co się dzieje z tymi pieniędzmi które są w jednostkach. Na co są wydawane pieniądze z funduszu socjalnego i kto z niego korzysta? Z tego co wiem to pieniędzy tych nie zwraca się do budżetu państwa a odpisy co roku są więc niech Dyrektorzy wypłacą z tych funduszy pieniądze po 2 tys. na Święta ,a te od Generała nich sam Wódz rozda jak zawsze według swojego uznania i myślę że wqrwionych f-szy będzie mniej

Służba więzienna NIE POSIADA funduszu socjalnego.
Poszukaj w biuletynie informacji publicznej  Rocznego Bilansu swojej jednostki, który jest składany do końca lutego a później się wypowiedź na temat

Kolego, Fundusz Socjalny posiadają emeryci i renciści oraz pracownicy cywilni. Funkcjonariusze nie posiadają takiego funduszu.

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 marca 1995 r. w sprawie sposobu tworzenia i gromadzenia środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla pracowników zatrudnionych w jednostkach sfery budżetowej więziennictwa, nie będących funkcjonariuszami Służby Więziennej, oraz wysokości odpisu na ten fundusz.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 23 listopada 2018 r. w sprawie funduszu socjalnego emerytów i rencistów Służby Więziennej oraz członków ich rodzin.

Jeśli znajdziesz informację na ten temat, który będzie dotyczył f-szy to przyznam Ci rację.
 
art 193.1 pkt 3 uSW przyznawaj rację jak chcesz myślę, że spór bez sensu - korzystałem, a zresztą pisałeś ,,służba więzienna NIE POSIADA..."
A ja się wtrącę , może mylę pojęcia ale sam korzystałem z tego i wiem że szychy też korzystają np. Na nowe opony lub na węgiel. U mnie się to nazywa bezzwrotna pożyczka i jest przyznawana raz w roku. Nie chcę szukać i nie zamierzam szukać odpowiedniego paragrafu bo mi się poprostu nie chce. Pozdrawiam
Odpowiedz
Całkowicie się z tobą zgadzam kolego. Przez 18 lat nazbierało mi się może z 2msc L4
. W tym roku mój lekarz stwierdził że muszę odpocząć od służby. Nie dyskutowałem z nim i tak zrobiłem. Odbiło mi się to na finansach strasznie. Bo to lekarz psychiatra no to po moim dodatku. W lipcu dodatki no ale byłeś na L4 uznaniowe dodatki jw. Taką mam motywację do roboty że zastanawiam się co ja tutaj robię. I do k... Nędzy kryminał życia mi nie uratował, raczej spieprzył. I do kolejnego durnego pytania bez obaw odejdę na emkę. Nie będę się pytał o to czy mogę niektórych z tych cwaniaków z internetu. Tobie gratuluję przyjaciela, mnie mój sprzedał za garść srebrników, których nie dostał. No ale są fsze i fsze. Ze swoje strony dodam że masz rację z ucinaniem etatów. Kierownik zadowolony dyrektor zadowolony okręg też a jak coś się wyjebie to ukarze się dowódcę. Czy mi żal że nie dostanę nagrody? (W sumie z kwarantanną 44 dni L4) nie nie żal mi. Jestem tylko WKU... Bo robię nie swoją robotę od dłuższego czasu, bez jakiegokolwiek wynagrodzenia, nawet nikt nie powie dziękuję, no ale czego wymagać od służby? Zaraz ktoś napisze że się żale. Tak żale się bo oficjalnie nie mogę robić tego co robię(według co niektórych) ale nie oficjalnie już mogę. Pocieszam się tym że ja mogę odejść a moi przełożeni nie. Takie czasy. Młode wilki z układami. Hit. A do nszfipw, solidarność rozmawia w naszej sprawie jutro z ministrem Wosiem. Może trzeba to zablokować bo jeszcze coś ugrają dla tych nierobów. Pozdrawiam wszystkich fszy którzy zdrowie stracili dla służby a służba pokazała środkowy palec.
Odpowiedz
Dziękuję związkom za zjednoczenie w sprawie nagród teraz wszystko w rękach decydentów, jak nie pójdą po rozum do głowy to pandemia murowana.
Odpowiedz
(06-12-2021, 20:17 )Człowiek z lasu napisał(a):
(06-12-2021, 20:15 )Administrator napisał(a):
(06-12-2021, 17:45 )Owieczka napisał(a): Adminie proszę konkretnie o odpowiedź podparto przepisami czy słucha zdrowia jest w dupie osób mających bezpośredni kontakt z osadzonym tzw. jest na pierwszej linii

Wydaje mi się, że nie tak miało brzmieć pytanie, ale domyślam się, że chodzi o służbę zdrowia, czy jest w grupie osób mających bezpośredni kontakt z osadzonymi? Nie ma przepisu precyzującego pojęcie tzw."pierwsza linia" w związku z czym NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa wystąpił o określenie tej definicji. Natomiast do tej pory służba zdrowia zawsze była w grupie osób mających bezpośredni kontakt z osadzonymi.


Kontakt stały bądź doraźny i opierają się na opinii bhpowca często gęsto

Stały kontakt to jezeli coś to mają majtki z tyłkiem .
Odpowiedz
(06-12-2021, 19:37 )Szarony napisał(a): Witam wszystkich. Chciałbym napisać  swoje przemyślenia odnośnie „nagród” Może niektórzy się zdziwią ale: TAK, bardzo mnie boli że w tym roku nie dostanę nagrody. Myślę że bardzo wielu to zaboli. Zacznę może od Pana Generała, który moim zdaniem podejmując taką decyzję działa na szkodę formacji, którą kieruje, ponieważ dzieli funkcjonariuszy na różne grupy. Nie rozumiem dlaczego młodzi f-sze nie otrzymają nagrody? To ich wina że są przyjęci w takim terminie? Czy może chodzi o to że okres i limit L4 brany pod uwagę jako główny wyznacznik przydziału nagrody nie zostaje przez nich spełniony bo może byliby na L4 6 m-cy które brakuje do otrzymania nagrody? :-) Taki brak zaufania do młodych, zaczynających przygodę w SW? Na pewno podziałało to motywująco i zachęcająco do pozostania w jej szeregach...A teraz gwóźdź programu czyli L4. Bardzo boli mnie że NSZZFiPW w ogóle zajęło stanowisko brania L4 pod uwagę. Nigdy nie rozumiałem dlaczego tak się dzieję. Czy nagroda roczna nie ma za zadanie motywować do wyższej frekwencji w ciągu roku? Czy 20% zabierane L-kowiczom nie miało być wynagrodzeniem dla osób ciężko w pocie czoła tyrających za osoby odpoczywające w domu? Czemu potrzeba jeszcze dodatkowej nagrody dla osób o wzorowej frekwencji? Czy w czasie ogólnoświatowej pandemii gdzie ludzie częściej chorują, zostają w domu z dziećmi, mają zakaz dodatkowego zatrudnienia a stanowiska w ZK/AŚ są do maksimum poucinane bo nadgodziny rosną, tak jak ceny w sklepach, czy to jest ok? Czy mówiąc w zeszłym roku że nie będzie funduszu nagród a tu z znienacka „takie wielkie” kwoty, nie jest robieniem f-szy w konia? Może niejeden jakby wiedział że takie nagrody będą w grudniu to stanąłby na głowie i przyszedł zasmarkany i z gorączką do roboty. Czy to jest zachęta do jak najwydajniejszej pracy? Jestem ciekawy czy nasz Związek może zadać pytanie do CZSW czy mogą podać informację w jakich działach jest najwięcej „nie otrzymanych nagród”, czyli w jakim dziale najwięcej ludzi choruje albo symuluje choroby żeby nie przychodzić do służby. Swoją drogą to też plucie w twarz tym wszystkim lekarzom którzy te L4 wystawiają...Nikt nie zadaje pytania czemu w takim a takim dziale jest najwięcej chorujących...nikt nie bierze pod uwagę faktu że pracujemy w warunkach które nie służą dobremu stanowi zdrowia, chodzi mi przede wszystkim o stres, o nocki,o sposób jedzenia posiłków w ciągu służby (pół kanapki między puszczaniem grup na spacer, łaźnie, boisko, o stałe zadymienie dymem tytoniowym a czasem herbacianym :-), o patrole w każdych warunkach pogodowych, o wizyty z podopiecznymi w zewnętrznych podmiotach opieki zdrowotnej (tak to się nazywa?) O to że wracając do domu po nocce mając 2 dzieci na kwarantannie w domu nie ma mowy o odespaniu nocki....itd, itd... Co robi cała góra od inspektorów w górę żeby polepszać nam warunki pracy? Robią e-szkolenia BHP? To? Poważnie? :-) Młody f-sz który po 2 latach jest już oddziałowym DO, dostaje w buzie od osadzonego bo zwyczajnie nie umie rozmawiać z wieloletnim recydywistą a wdaje się z nim w pyskówki, przebywa 6 mcy na L4 bo ktoś mu tak „doradził” ,choć nie odniósł poważnych ran (a na wolności nie raz wojował pod klubami:-), teraz otrzymuje 100% wynagrodzenia i największą nagrodę w dziejach SW. A przypominam że ten co go zastępuje nie otrzyma za niego nagrody za zastępstwo...jest wiele takich historii. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie to pachnie patologią trochę... Też mamy tak robić? Dajcie mi jakikolwiek oddział z patusami i 5 minut...:-).  Zaraz pewno się odezwą „koledzy” z tekstami typu: o następny co go zabolało i wylewa żale...tak, zabolało po raz kolejny (chodzi mi też o dodatki na odejście – 2023 chcę odejść po 15, odejdę z dodatkiem 480 zł, oddając w zamian SW najlepsze lata życia :-). Zabolało, boli i będzie bolało. Na koniec Napiszę Wam coś miłego co mnie spotkało. Mam kumpla na zmianie który też ma 2 dzieci i znamy się kupę lat. W tym roku na zmianę braliśmy opiekę nad dziećmi jak były kwarantanny itd. Raz On pilnował moich szkrabów  raz ja Jego. Ja nazbierałem 32 dni chorobowego On 26. Ziomek mówi mi tak: W tym roku zapraszamy Was do nas na Święta a jak dostane tą uciętą połowę to ustaliłem z żoną że połowę Wam oddamy...każdemu życzę takiego kumpla. Jak Pan Generał myśli o kim będziemy rozmawiać przy wigilijnym stole?? :-) Bo My oboje w tym roku spędzamy Święta z rodziną:-) Sylwestra też:-) Niech inny się poświęcą i Święta spędzają na stęchłym, zadymionym oddziale...mają za to płacone w końcu nie? Pozdrowienia dla Wszystkich i Wesołych Spokojnych Świat!!!
Odpowiedz
Panie Administratorze czy mogę prosić o rozwianie wątpliwości w sprawie funkcjonariuszy posiadających prawa emerytalne a skierowanych na komisję lekarską w celu weryfikacji przydatności do służby z powodu przebywania na L4( najczęściej psychiatra). Co faktycznie dzieje się? Jeżeli taki funkcjonariusz nie złożył wniosku o emeryturę a otrzymał na komisji nieprzydatność do służby?
Odpowiedz
Przepraszam słownik płata figle i jakoś tak wyszło nieładnie. Jeszcze raz przepraszam
Odpowiedz
(06-12-2021, 20:02 )Funkcjonariusz UĆ napisał(a):
(05-12-2021, 22:02 )Gladiator napisał(a): Z innej beczki...
Czy ktoś w końcu zainteresuje się nieodebraną od ponad 1,5 roku inwestycją w ZK Nr 1 w Łodzi!? Czy to czasem nie jest zwykły bubel budowlany i źle spożytkowane publiczne pieniądze? Chyba że tak ma teraz wyglądać "gospodarność" państwowymi środkami i już jakże oczywisty brak poniesienia odpowiedzialności i konsekwencji przez osobę zarządzającą jednostką w szeroko rozumianym pojęciu "dobry gospodarz"? Inaczej nazywając wprost - ręka rękę myje. Skoro najwyższa "władza" w okręgu przymyka oko i kurczowo się trzyma stołka, to może CZSW w Warszawie zajmie właściwe i stosowne stanowisko w tej sprawie. Pewnie nagrody otrzymają z nich wszyscy - bo przecież się NALEŻY!
Zapomniałem ciekawostką ponoć jeden dyrektor zwany kołchoźnikiem  to nawet ścianę trzymał bo się przewracała Wink No a nagrody dostaną bo na L4 nie byli chociaż Pan Waldemar chyba był? Ale pewnie 14 i pół dnia.
Odpowiedz
(06-12-2021, 14:48 )Nie plecak napisał(a): Czy jak ktoś choruje od marca to  dostanie nagrodę, chociaż symboliczną 500 zł  za to, że jest F-szem SW ???????

No gdyby twój pomysł na podział środków został przyjęty to tak Wink 

Jak Wam zademonstruje podział dodatków :
1)Zero L-4 -max
2)30 dni L-4 -70%
3)3 miesiące L-4- 50%
4)6 miesięcy L-4-30%
5) Powyżej 6 miesięcy L-4 symboliczne 10%
   I jak podoba Wam się taki podział?

Jeśli zostanie jak jest teraz to niestety nie.
Odpowiedz
(06-12-2021, 15:23 )szfager napisał(a):
(05-12-2021, 20:25 )Prison_Officer napisał(a):
(05-12-2021, 14:13 )szfager napisał(a):
(05-12-2021, 11:57 )Prison_Officer napisał(a):
(05-12-2021, 11:50 )szfager napisał(a): Opisz sytuację Dyrektorowi i poproś o zapomogę na święta

Żaden dyrektor nie da zapomogi za 17 dni zwolnienia lekarskiego.
Zapomoga nie jest za tylko NA

Nie wiem co znaczy "NA", ale proponuję się zapoznać się z art. 204 ustawy o SW. Wg mnie ciężko będzie uzasadnić znaczne pogorszenie warunków bytowych w związku z 17 dniami choroby.

Art.  204.  [Bezzwrotna zapomoga pieniężna]
1. 
Funkcjonariuszowi, którego warunki bytowe uległy znacznemu pogorszeniu, w szczególności w związku ze zdarzeniami losowymi, długotrwałą chorobą własną lub członka rodziny, śmiercią członka rodziny, można przyznać bezzwrotną zapomogę pieniężną.

2. 
Przy przyznawaniu zapomogi pieniężnej należy brać pod uwagę wszystkie okoliczności mające wpływ na sytuację materialną funkcjonariusza i jego rodziny.
Ja bym napisał, że w związku z dodatkowymi wydatkami związanymi z organizacją świąt...... kredyt wzrosła rata, inflacja, żona była na zwolnieniu w związku z tym, że zaraziła się ode mnie również i w związku z tym dochód rodziny znacząco się zmniejszył itp. dołożyłbym , że nie otrzymałem nagrody i opisał sytuację da czego

Zawsze można spróbować, jest koniec roku i jeśli dyrektor stwierdzi, że i tak ma nad stan kasy z tego paragrafu to może będzie wolał wypłacić je f-szowi i wykazać je w bilansie niż oddawać. Osobiście myślę, że raczej gdyby ktoś miał 170 dni chorobowego no to ma argument, ale naprawdę nie liczyłbym na zapomogę za 17 dni.
Odpowiedz