W wojsku był syf. Ale w chwili obecnej większy jest w SW.
Odpowiedz
No cóż szybko propozycja zniknęła ze związkowej strony. Przypadek.... Nie sądzę.
Odpowiedz
Witam Panie Adminie
Czy ma Pan jakaś informacje co do tej magicznej daty 01.01.2019?
Dlaczego funkcjisze przyjęci po tej dacie maja dostac minimum 2100 zł ?
Przecież to jest nagroda za rok 2021 a nie za okres wsteczny
Panie Adminie co tu się odpi…….. ?

Dziekuje za odpowiedz
Odpowiedz
Pan Czesław wraz z generałem powinni podać się do dymisji. Stanowisko związków dotyczące podziału nagród krzywdzi tysiące funkjonariuszy, którzy ciężko pracowali licząc, że w końcu ich poświęcenie zostanie docenione. Zdrowie ma się jedno, o które każdy dba i będzie dbać. Zbliża się okres świąteczny, przypomnijcie sobie przepisy ochronne bo na oddziałach zabraknie funkcjonariuszy. Gratuluję podejścia do tych na dole!!!
Odpowiedz
Panie Dyrektorze Generalny dlaczego kazał Pan zmniejszyć dodatek służbowy przyszłym emerytom.Jeżeli chce Pan zatrzymać doświadczonych  oddziałowych w służbie to niech Pan im coś da ,a nie zabiera i na siłę  próbuje zatrzymać w  służbie. Żaden oddziałowy nie przepracuje 25 lat na pierwszej linii, a przynajmniej nie w czasach gdzie jeden oddziałowy pracuje że setką osadzonych i musi być doprowadzającym ,dziennym i wykonywać swoje obowiązki wynikające z rozporządzenia.
Odpowiedz
Panie Dyrektorze Generalny dlaczego kazał Pan zabrać dodatki służbowe przyszłym emerytom.
Odpowiedz
Funkcjonariusze służby więziennej są gorzej traktowani jak straży granicznej i policji, dobrze że chorobowego z 3 lat nie biorą pod uwagę kryteria wymyślone z dupy, pensji w wielu zakładach nie było 1 go, l4 na święta
Odpowiedz
(01-12-2021, 16:41 )toyboy napisał(a):
(01-12-2021, 13:26 )Szczery napisał(a): Ile zarabia Pan Tuła.?
 Dobre pytanie.    Tylko czy na nie ktoś odpowie
Widzę że obchodzą cię zarobki innych, a ile zarabia twoja żona np i po drugie jak uważasz że Twoje wynagrodzenie nie jest adekwatne do pracy którą wykonujesz to poszukaj innej, Proste prawda?
Odpowiedz
[quote="Hipi" pid='11308' dateline='1638380347']
ZE smutkiem stwierdzam

NOWA USTAWA MODERNIZACYJNA TO JEDEN WIELKI BUBEL.
MIAŁ PRZYJEMNOŚĆ OGLĄDAĆ POSIEDZENIE SEJMOWEJ KOMISJI. TO CO SIĘ TAM DZIAŁO I WYPOWIEDZI PANOW MINISTRÓW NADAJĄ SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE DO ICH DYMISJI.
A TO WSZYSTKO SYGNOWANE PODPISEM ZWIAZKOW ZAWODOWYCH.
NO BRAWO.
TE KWOTY KTÓRE RAM ZAPROPONOWANO JUŻ DAWNO INFLACJA ZJADŁA.
A TO CI SIĘ BĘDZIE DZIAŁO W 2022 ROKU ODCIŚNIE PIĘTNO NA NAS WSZYSTKICH. OPRÓCZ KADRY KIEROWNICZEJ
[/quote


I tu się mylisz
Odpowiedz
[quote="Hipi" pid='11309' dateline='1638381714']
Panowie ministrowie Woś i Ziobro.
Podajcie się do dymisji.
Jak słuchałem i oglądałem relacje z Komisji Sejmowej to w pewnym momencie tak jak bym dostał policzek w twarz
Zwiększenie kwoty na usługi zdrowotne 20 kilka milionów na osadzonych a dla funkcjonariuszy ich poprawa bytu co koło 11 milionów.
Bez dalszego komentarza.
A wszystko sygnowane podpisem Zwiazkow Zawodowych
To jest skandal tego stulecia.
To jest skandal tego Rządu.
Odrazu zaznaczam ze nie jestem zwolennikiem obozu opozycyjnego.
Głosowałem na PiS a teraz odbija mi się to czkawka.
Brawo Ministrowie i Związkowcy.
[/quote

Służba, to tylko służba. Pan, to pan
Odpowiedz
(01-12-2021, 19:23 )Administrator napisał(a): [quote="anton" pid='11306' dateline='1638377341']
Panie Admin obiecał pał dziś informacje na temat podziału nagród? Widać Pana słowa jest tyle warte co premiera. Nawet informacji nie ma że coś się wydarzyło i infa nie będzie. Żenada....

STANOWISKO Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w sprawie zasad i kryteriów wypłaty nagród uznaniowych dla funkcjonariuszy i pracowników za 2021 r. STANOWISKO

Wszystko super, pięknie, ładnie napisane i doceniamy to, że Administrator wrzucił link do pisma !!! 
Cyferki ładnie się prezentują !!! 
ALE TO TYLKO ,,STANOWISKO" naszego NSZZFIPW, i tu pytanie!!! jakie STANOWISKO zajmie CZSW ????? no to tyle w temacie !!! wstrzymajmy się z negatywnymi komentarzami do 20 grudnia 2021r. do godz. około 17.00 wszystko będzie wiadomo !!!
Odpowiedz
(01-12-2021, 19:01 )Hipi napisał(a): Panowie ministrowie Woś i Ziobro.
Podajcie się do dymisji.
Jak słuchałem i oglądałem relacje z Komisji Sejmowej to w pewnym momencie tak jak bym dostał policzek w twarz
Zwiększenie kwoty na usługi zdrowotne 20 kilka milionów na osadzonych a dla funkcjonariuszy ich poprawa bytu co koło 11 milionów.
Bez dalszego komentarza.
A wszystko sygnowane podpisem Zwiazkow Zawodowych
To jest skandal tego stulecia.
To jest skandal tego Rządu.
Odrazu zaznaczam ze nie jestem zwolennikiem obozu opozycyjnego.
Głosowałem na PiS a teraz odbija mi się to czkawka.
Brawo Ministrowie i Związkowcy.

"Zwiększenie kwoty na usługi zdrowotne 20 kilka milionów na osadzonych a dla funkcjonariuszy ich poprawa bytu co koło 11 milionów."

Nie rozumiem co Cię dziwi, przecież wszystko w normie. Tounge
Odpowiedz
(01-12-2021, 9:27 )piotr73sw napisał(a):
(30-11-2021, 18:29 )Prison_Officer napisał(a): [quote="piotr73sw" pid='11276' dateline='1638287631']
Modyfikuje się stanowiska d-cy zmiany w oddziałach zewnętrznych a czemu nikt nie zajmnie się mł.chorążym dla oddziałowych ,czy oni naprawdę ze względu na specyfiację pracy nie zasługują na choćby taką nagrodę po kilkuletniej pracy w oddziale ze skazanymi.

Ale o czym ty mówisz, przecież oddziałowy zawsze może dostać chorążego, oddziałowy to jest stanowisko chorążackie. Korpusy i stopnie to nie są nagrody, tylko awanse. Jeśli oddziałowy tak jak mówisz nadaje się na to, żeby dostać chorążego, ma wyższe wykształcenie i zrobi szkołę to jaki widzisz problem? No może jest jeden, na przykładzie mojej jednostki, pamiętam jak swego czasu kierownik pytał kwalifikujących się (oddziałowy, wyższe wykształcenie) na chorążówkę f-szy czy chcą jechać na szkołę to znalazł dokładnie 0 chętnych i wysłał listę z dokładnie 0 chętnymi.

Zadza się,ale nie każdy oddziałowy ma wyższe i dlatego napisałem ,,nagroda'' bo tylko jaśnie oświecony generał może takowy nadać na wniosek dyrektora,i tak  jak u ciebie było 0 chętnych to u nas było kilku i wszystkie na nie .

No tak, jest taka furtka, ale między innymi po to się należy kształcić, aby mieć możliwość awansowania. Gdyby normą stało się to co mówisz to zaraz, by się odezwali ambitni, że "w sumie to nie mam wykształcenia, ale chcę być wychowawcą i oficerem, czemu nie skoro DG może wszystko". Zresztą tego typu cuda to tylko w CZ, w jednostkach raczej rzadkość, a już w ochronie to w ogóle.
Odpowiedz
(01-12-2021, 19:23 )Administrator napisał(a):
(01-12-2021, 17:49 )anton napisał(a): Panie Admin obiecał pał dziś informacje na temat podziału nagród? Widać Pana słowa jest tyle warte co premiera. Nawet informacji nie ma że coś się wydarzyło i infa nie będzie. Żenada....

STANOWISKO Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w sprawie zasad i kryteriów wypłaty nagród uznaniowych dla funkcjonariuszy i pracowników za 2021 r. STANOWISKO

To zapytam się inaczej bo wytyczne dostałem.
Ktoś normalny ze związków to przeczytał i podpisał?
I wy działacie na rzecz funkcjonariuszy? Jeżeli ktoś nie łapie się na nagrodę w grudniu to nie załapie się na nagrodę w lutym. Ktoś to przeczytał? Jak takie coś ma zachęcić do niechodzenia na L4? Zastanawiam się w ogóle po co jest zapis o włączeniach w nagrodach lutowych? Skoro 30 dni przekroczył w 2021 to z automatu nie dostanie w lutym. Nie chodzę na L4 ale to co niby wynegocjowaliście to są jaja. Tymi lutowymi nagrodami kogo chcieliście zachęcić do przyjścia w świętą do roboty skoro w grudniu ich nie dostaną to tym bardziej walić będą ich nagrody w lutym.
Kolego Czesławie zapaszmy do jednostek zapoznać się z moralne.
Odpowiedz
(01-12-2021, 17:49 )anton napisał(a): Panie Admin obiecał pał dziś informacje na temat podziału nagród? Widać Pana słowa jest tyle warte co premiera. Nawet informacji nie ma że coś się wydarzyło i infa nie będzie. Żenada....

STANOWISKO Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w sprawie zasad i kryteriów wypłaty nagród uznaniowych dla funkcjonariuszy i pracowników za 2021 r. STANOWISKO
Odpowiedz
Panowie ministrowie Woś i Ziobro.
Podajcie się do dymisji.
Jak słuchałem i oglądałem relacje z Komisji Sejmowej to w pewnym momencie tak jak bym dostał policzek w twarz
Zwiększenie kwoty na usługi zdrowotne 20 kilka milionów na osadzonych a dla funkcjonariuszy ich poprawa bytu co koło 11 milionów.
Bez dalszego komentarza.
A wszystko sygnowane podpisem Zwiazkow Zawodowych
To jest skandal tego stulecia.
To jest skandal tego Rządu.
Odrazu zaznaczam ze nie jestem zwolennikiem obozu opozycyjnego.
Głosowałem na PiS a teraz odbija mi się to czkawka.
Brawo Ministrowie i Związkowcy.
Odpowiedz
ZE smutkiem stwierdzam

NOWA USTAWA MODERNIZACYJNA TO JEDEN WIELKI BUBEL.
MIAŁ PRZYJEMNOŚĆ OGLĄDAĆ POSIEDZENIE SEJMOWEJ KOMISJI. TO CO SIĘ TAM DZIAŁO I WYPOWIEDZI PANOW MINISTRÓW NADAJĄ SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE DO ICH DYMISJI.
A TO WSZYSTKO SYGNOWANE PODPISEM ZWIAZKOW ZAWODOWYCH.
NO BRAWO.
TE KWOTY KTÓRE RAM ZAPROPONOWANO JUŻ DAWNO INFLACJA ZJADŁA.
A TO CI SIĘ BĘDZIE DZIAŁO W 2022 ROKU ODCIŚNIE PIĘTNO NA NAS WSZYSTKICH. OPRÓCZ KADRY KIEROWNICZEJ
Odpowiedz
(30-11-2021, 17:30 )Administrator napisał(a):
(30-11-2021, 16:30 )DAB77 napisał(a):
(30-11-2021, 9:43 )Administrator napisał(a):
(27-11-2021, 13:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(27-11-2021, 10:12 )770214 napisał(a): Bardzo dobrze napisane, ja jestem tym jak to ktoś nazwał lebrem ściemniającym  na psyche i choć bym musiał pożyczać na chleb to k....wa nie chcę tych pieniędzy.

Nic Wam nie pasuje! Rozpieszczone bachory z klikiem pod nosem....Tutaj zgrywacie kozaków....a już widzę jak około 20go będziecie latać po marketach i dziękowali losowi że SW wam życie uratowało....bo nic innego robić nie umiecie...

Kamil(kret w SW) i nieudacznik !!! L-4owiec co boi się osadzonego a tu kozaka struga !!!
Administratorze co z Naszą Ustawą Modernizacyjną, mamy jakieś info?

Tak, otrzymaliśmy jako Związek projekt Ustawy Modernizacyjnej dla Służby Więziennej na lata 2022-2025 do opiniowania.

Adminie a może zdradzi Pan jakieś ustalenia po spotkaniu dotyczącym nagród. 
Tylko prosimy o konkrety a nie kolejne mydlenie oczu i odsuwanie w czasie

Jutro okaże się komunikat Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa po dzisiejszym spotkaniu.

No i jakoś tego komunikatu o sposobie podziału nagród nie widać!!! Miał być chyba dzisiaj ?
Odpowiedz
Panie Admin obiecał pał dziś informacje na temat podziału nagród? Widać Pana słowa jest tyle warte co premiera. Nawet informacji nie ma że coś się wydarzyło i infa nie będzie. Żenada....
Odpowiedz
(30-11-2021, 20:47 )SuperMan napisał(a):
(30-11-2021, 18:29 )Prison_Officer napisał(a):
(30-11-2021, 16:53 )piotr73sw napisał(a): Modyfikuje się stanowiska d-cy zmiany w oddziałach zewnętrznych a czemu nikt nie zajmnie się mł.chorążym dla oddziałowych ,czy oni naprawdę ze względu na specyfiację pracy nie zasługują na choćby taką nagrodę po kilkuletniej pracy w oddziale ze skazanymi.

Ale o czym ty mówisz, przecież oddziałowy zawsze może dostać chorążego, oddziałowy to jest stanowisko chorążackie. Korpusy i stopnie to nie są nagrody, tylko awanse. Jeśli oddziałowy tak jak mówisz nadaje się na to, żeby dostać chorążego, ma wyższe wykształcenie i zrobi szkołę to jaki widzisz problem? No może jest jeden, na przykładzie mojej jednostki, pamiętam jak swego czasu kierownik pytał kwalifikujących się (oddziałowy, wyższe wykształcenie) na chorążówkę f-szy czy chcą jechać na szkołę to znalazł dokładnie 0 chętnych i wysłał listę z dokładnie 0 chętnymi.

Musi byc tez miejsce.. bo nie ma tak jak z wychowawcami ze kazdy jest oficerem... tu takze jest kolejka na chorazowke.. chyba ze oszukuja pol mojego kryminalu tym

Nie wiem jak w innych jednostkach, ale u mnie wychowawcy kilka lat grzeją na st. szer. zanim pojada na chorążówkę, a samo stanowisko daje tyle, że po pewnym czasie co roku możesz jechać na testy oficerskie, a same testy, ilość miejsc to już osobna historia  Smile
Odpowiedz
(01-12-2021, 8:31 )Szczęśliwy napisał(a): Już się rozlała bolączka nad nagrodami, a krzyczą najwięcej te osoby które chorują co kwartał. Polaczki haha
Co kwartał? U mnie w jednostce są i tacy co chorują co miesiąc ?Są i tacy co piłką odbijają na hali sportowej od 15 lat i leżą już w psychiatryku?A później płacz i lament, bo ja zasłużony ?
Odpowiedz
(01-12-2021, 13:26 )Szczery napisał(a): Ile zarabia Pan Tuła.?
 Dobre pytanie.    Tylko czy na nie ktoś odpowie
Odpowiedz
Wink 
Panie Administratorze poznał już Pan kryteria wobec których wielmożni tego świata będą przydzielać nagrodę grudniowa ???????? Huh
Odpowiedz
Ile zarabia Pan Tuła.?
Odpowiedz
No to kiedy wyniki podziału nagród Adminie? Na co czekacie? Co tam ukrywacie?
Odpowiedz
Dwa pytania do admina:

- czy po spotkaniu z "góra" wiadomo jakie będą zasady dzielenia nagrodami?
- w związku z ustawą modernizacyjna i punktem wzrostu uposażeń na lata 2022-2025 wiadomo jakie podwyżki nas czekają na lata 2023, 2024, 2025?
Odpowiedz
(30-11-2021, 20:47 )SuperMan napisał(a):
(30-11-2021, 18:29 )Prison_Officer napisał(a):
(30-11-2021, 16:53 )piotr73sw napisał(a): Modyfikuje się stanowiska d-cy zmiany w oddziałach zewnętrznych a czemu nikt nie zajmnie się mł.chorążym dla oddziałowych ,czy oni naprawdę ze względu na specyfiację pracy nie zasługują na choćby taką nagrodę po kilkuletniej pracy w oddziale ze skazanymi.

Ale o czym ty mówisz, przecież oddziałowy zawsze może dostać chorążego, oddziałowy to jest stanowisko chorążackie. Korpusy i stopnie to nie są nagrody, tylko awanse. Jeśli oddziałowy tak jak mówisz nadaje się na to, żeby dostać chorążego, ma wyższe wykształcenie i zrobi szkołę to jaki widzisz problem? No może jest jeden, na przykładzie mojej jednostki, pamiętam jak swego czasu kierownik pytał kwalifikujących się (oddziałowy, wyższe wykształcenie) na chorążówkę f-szy czy chcą jechać na szkołę to znalazł dokładnie 0 chętnych i wysłał listę z dokładnie 0 chętnymi.

Musi byc tez miejsce.. bo nie ma tak jak z wychowawcami ze kazdy jest oficerem... tu takze jest kolejka na chorazowke.. chyba ze oszukuja pol mojego kryminalu tym

No tak, jednostka musi dostać miejsce na szkole, zgadzam się. Jeśli chodzi o awanse w korpusach to w SW, zwłaszcza w ochronie zawsze panowała patologia i prędko się to nie zmieni.
Odpowiedz
(30-11-2021, 18:29 )Prison_Officer napisał(a): [quote="piotr73sw" pid='11276' dateline='1638287631']
Modyfikuje się stanowiska d-cy zmiany w oddziałach zewnętrznych a czemu nikt nie zajmnie się mł.chorążym dla oddziałowych ,czy oni naprawdę ze względu na specyfiację pracy nie zasługują na choćby taką nagrodę po kilkuletniej pracy w oddziale ze skazanymi.

Ale o czym ty mówisz, przecież oddziałowy zawsze może dostać chorążego, oddziałowy to jest stanowisko chorążackie. Korpusy i stopnie to nie są nagrody, tylko awanse. Jeśli oddziałowy tak jak mówisz nadaje się na to, żeby dostać chorążego, ma wyższe wykształcenie i zrobi szkołę to jaki widzisz problem? No może jest jeden, na przykładzie mojej jednostki, pamiętam jak swego czasu kierownik pytał kwalifikujących się (oddziałowy, wyższe wykształcenie) na chorążówkę f-szy czy chcą jechać na szkołę to znalazł dokładnie 0 chętnych i wysłał listę z dokładnie 0 chętnymi.

Zadza się,ale nie każdy oddziałowy ma wyższe i dlatego napisałem ,,nagroda'' bo tylko jaśnie oświecony generał może takowy nadać na wniosek dyrektora,i tak  jak u ciebie było 0 chętnych to u nas było kilku i wszystkie na nie .
Odpowiedz
Już się rozlała bolączka nad nagrodami, a krzyczą najwięcej te osoby które chorują co kwartał. Polaczki haha
Odpowiedz
(30-11-2021, 20:54 )Człowiek z lasu napisał(a):
(30-11-2021, 17:34 )Administrator napisał(a):
(30-11-2021, 13:15 )szfager napisał(a):
(30-11-2021, 9:03 )Administrator napisał(a):
(29-11-2021, 21:59 )Hipi napisał(a): O JEJ
NAGLE STRONA ZWIAZKOW MOŻE UCZESTNICZYĆ W ROZMOWACH. NA TEMAT DZIELENIA PINIEDZY. 
O JEJ NAGLE SIĘ COŚ ZMIENIŁO?
PAN GENERAL KTÓRY MA BEZPOŚREDNI WPŁYW NA ZWIĄZKI ZEZWOLIL
PIENIĄŻKI TRZEBA PODZIELIĆ MIĘDZY SOBĄ? I ZATKAC USTA CO NIE KTÓRYM?
NO BRAWO!!!

Wniosek nasuwa się jeden, że cokolwiek by nie napisać, to zawsze znajdzie się jakiś kpiarz, który będzie drwił z poważnych tematów. Tak dla uzupełnienia Pana wiedzy, to nie Dyrektor Generalny zezwolił, tylko prawo.
Chyba kolega miał na myśli, że prawo się nie zmieniło w tym zakresie, a nie zawsze związki miały wpływ jeśli mowa o premiach nagrodach itp

Zgadzam się z Panem, że prawo się nie zmieniło w tym zakresie, lecz nie zawsze te prawo jest przestrzegane przez stronę służbową.

Dlaczego nie ukazał się mój wpis!? Czyżby prawda zabolala? Przecież jest komunikat że to DG zadecydował o nagrodach czyż nie? A nie prawo? Ktoś tu sobie chyba dla poprawy wizerunku przypisał zasługi pewne które jeszcze nie wiemy jak będą dzielone, wiemy że DG oświadczył że do 20 grudnia i że to on podjął decyzję.

Bardzo proszę z większą uwagą przeglądać księgę gości zanim komuś coś Pan zarzuca, ponieważ Pana wpis nie został zablokowany.
Odpowiedz
(30-11-2021, 17:34 )Administrator napisał(a):
(30-11-2021, 13:15 )szfager napisał(a):
(30-11-2021, 9:03 )Administrator napisał(a):
(29-11-2021, 21:59 )Hipi napisał(a):
(29-11-2021, 21:10 )Administrator napisał(a): W dniu jutrzejszym w CZSW w Warszawie odbędzie się spotkanie związków ze stroną służbową w sprawie "nagród".

O JEJ
NAGLE STRONA ZWIAZKOW MOŻE UCZESTNICZYĆ W ROZMOWACH. NA TEMAT DZIELENIA PINIEDZY. 
O JEJ NAGLE SIĘ COŚ ZMIENIŁO?
PAN GENERAL KTÓRY MA BEZPOŚREDNI WPŁYW NA ZWIĄZKI ZEZWOLIL
PIENIĄŻKI TRZEBA PODZIELIĆ MIĘDZY SOBĄ? I ZATKAC USTA CO NIE KTÓRYM?
NO BRAWO!!!

Wniosek nasuwa się jeden, że cokolwiek by nie napisać, to zawsze znajdzie się jakiś kpiarz, który będzie drwił z poważnych tematów. Tak dla uzupełnienia Pana wiedzy, to nie Dyrektor Generalny zezwolił, tylko prawo.
Chyba kolega miał na myśli, że prawo się nie zmieniło w tym zakresie, a nie zawsze związki miały wpływ jeśli mowa o premiach nagrodach itp

Zgadzam się z Panem, że prawo się nie zmieniło w tym zakresie, lecz nie zawsze te prawo jest przestrzegane przez stronę służbową.

Dlaczego nie ukazał się mój wpis!? Czyżby prawda zabolala? Przecież jest komunikat że to DG zadecydował o nagrodach czyż nie? A nie prawo? Ktoś tu sobie chyba dla poprawy wizerunku przypisał zasługi pewne które jeszcze nie wiemy jak będą dzielone, wiemy że DG oświadczył że do 20 grudnia i że to on podjął decyzję.
Odpowiedz
(30-11-2021, 18:29 )Prison_Officer napisał(a):
(30-11-2021, 16:53 )piotr73sw napisał(a): Modyfikuje się stanowiska d-cy zmiany w oddziałach zewnętrznych a czemu nikt nie zajmnie się mł.chorążym dla oddziałowych ,czy oni naprawdę ze względu na specyfiację pracy nie zasługują na choćby taką nagrodę po kilkuletniej pracy w oddziale ze skazanymi.

Ale o czym ty mówisz, przecież oddziałowy zawsze może dostać chorążego, oddziałowy to jest stanowisko chorążackie. Korpusy i stopnie to nie są nagrody, tylko awanse. Jeśli oddziałowy tak jak mówisz nadaje się na to, żeby dostać chorążego, ma wyższe wykształcenie i zrobi szkołę to jaki widzisz problem? No może jest jeden, na przykładzie mojej jednostki, pamiętam jak swego czasu kierownik pytał kwalifikujących się (oddziałowy, wyższe wykształcenie) na chorążówkę f-szy czy chcą jechać na szkołę to znalazł dokładnie 0 chętnych i wysłał listę z dokładnie 0 chętnymi.

Musi byc tez miejsce.. bo nie ma tak jak z wychowawcami ze kazdy jest oficerem... tu takze jest kolejka na chorazowke.. chyba ze oszukuja pol mojego kryminalu tym
Odpowiedz
(30-11-2021, 18:25 )Zgred20 napisał(a):
(30-11-2021, 17:57 )Administrator napisał(a):
(30-11-2021, 11:22 )grzyb napisał(a):
(30-11-2021, 9:43 )Administrator napisał(a): Tak, otrzymaliśmy jako Związek projekt Ustawy Modernizacyjnej dla Służby Więziennej na lata 2022-2025 do opiniowania.


Bardzo proszę o udostepnienie na forum. Szanujac zwiazek jednak uwazam ze zdanie prezydium sie czasem rozmija z opiniami f-szy w jednostkach, a uwazam ze powinno wiecej osob brac udzial w opiniowaniu

Z całym szacunkiem do opinii funkcjonariuszy, ale proszę zrozumieć, że jest to projekt, który może być jeszcze zmieniony, więc nie do końca widzę powodów, aby wprowadzać niepotrzebne zamieszanie i udostępniać go do "opiniowania publicznego". Ustawa daje Związkom Zawodowym prawo, do opiniowania aktów prawnych i zapewniam Pana, że w każdej jednostce Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZFiPW prawdopodobnie posiada ten projekt, więc nie  widzę problemu, aby osobom zainteresowanym został on udostępniony? Nie wyobrażam sobie jakby te "publiczne opiniowanie", miało wyglądać? Załóżmy, że połowa funkcjonariuszy chciałaby wnieść swoją uwagę, czyli około 14 tyś. osób, kto miałby te uwagi zbierać i weryfikować, a czas na wniesienie uwag mamy 3 dni. Osobiście uważam, że po to są kancelarie prawne i struktury Związku, aby ich przedstawiciele zbierali opinię w jednostkach i te zasadne zostaną przesłane do Zarządu Głównego.

Z całym szacunkiem dla krzyczących - UDOSTĘPNIĆ! UDOSTĘPNIĆ! Proszę Pana Administratora aby był bardzo ostrożny w publikowaniu informacji, które nie powinny trafiać do każdego, kto na to forum może wejść. Często są to informacje wrażliwe i drażliwe. To forum nie jest waszą Służbową Pocztą. Może je przeglądać funkcjonariusz, ksiądz, osadzony, dziennikarz cz Wasz przełożony. Nie każdy jednak powinien mieć dostęp do wszystkich projektów czy uchwał. Pewne informacje powinni udostępniać nasi przedstawiciele w jednostkach. Należy też zastanowić się nad poziomem tego co się pisze. Stare powiedzenie mówi: "czasem lepiej cierpliwie posiedzieć cicho i udawać głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości".

Jednak nie ma co przesadzać. Nikt tutaj nie nie chce zeby admin publikował listę rozmieszczenia w celach osadzonych w as Szczecin.
Chodzi o projekt ustawy, który i tak bedzie opublikowany i nawet ksiądz bedzie mógł go przeczytać.
I do admina: może niefortunnie ktoś tam się wyraził, ze chce opiniować projekt.
Nikt nie chce tego robic. Od tego są inni.
Po prostu każdego ciekawi co tam władcy sluzby wieziennej nowego wymyślili.
Odpowiedz
Czy coś się kręci czy coś przeoczyłem? Coś dużo u mnie na emke kwity rzuciło na luty.
Odpowiedz
Dziś obradowała sejmowa komisja ws petycji odnośnie art. 15a. Do obejrzenia na sejmowej stronie dla przyjętych po 1999 o mocnych nerwach.
Odpowiedz
(30-11-2021, 13:52 )Wtff napisał(a):
(30-11-2021, 9:43 )Administrator napisał(a):
(27-11-2021, 13:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(27-11-2021, 10:12 )770214 napisał(a):
(26-11-2021, 16:38 )szfager napisał(a): Dokładnie, mnie najbardziej śmieszą ci co non stop narzekają a są na maksa obsrani i jak przychodzi co do czego to "nie jest tak źle" również mam gdzieś te nagrody, aczkolwiek powinna być ona faktycznie uznaniowa, jeśli ktoś przychodzi non stop na dodatki, jest dobrym funkcjonariuszem, a nie wiem, złamał nogę i był 2 m-ce na zwolnieniu to ma dostać czy nie? Zabrano mu już jakieś 1,5k z wypłaty i kolejny +-1k zabiorą mu z 13stki. Teraz zabiorą mu jeszcze nagrodę to bo są bardziej kroi niż rząd podatnika. I jaka ten gość ma mieć teraz motywację do pracy? Niech każdy sobie sam odpowie.
Bardzo dobrze napisane, ja jestem tym jak to ktoś nazwał lebrem ściemniającym  na psyche i choć bym musiał pożyczać na chleb to k....wa nie chcę tych pieniędzy.

Nic Wam nie pasuje! Rozpieszczone bachory z klikiem pod nosem....Tutaj zgrywacie kozaków....a już widzę jak około 20go będziecie latać po marketach i dziękowali losowi że SW wam życie uratowało....bo nic innego robić nie umiecie...

Kamil(kret w SW) i nieudacznik !!! L-4owiec co boi się osadzonego a tu kozaka struga !!!
Administratorze co z Naszą Ustawą Modernizacyjną, mamy jakieś info?

Tak, otrzymaliśmy jako Związek projekt Ustawy Modernizacyjnej dla Służby Więziennej na lata 2022-2025 do opiniowania.
No i? Są tam jakieś konkrety?
Szczególnie interesuje ten punkt: 
  1. pozyskanie nowych miejsc zakwaterowania osadzonych oraz odtworzenie i poprawa infrastruktury jednostek organizacyjnych Służby Więziennej;

Są wymienione nazwy zakładów, które maja mieć odtworzoną infrastrukturę?
Jak to się ma do obecnego przekształcania i zawieszania jednostek?


Czy może któryś z wyludnionych ozetów będzie znów zaludniony? Czy wyludnione zostaną zlikwidowane? OZ Opole
Odpowiedz
(30-11-2021, 16:53 )piotr73sw napisał(a): Modyfikuje się stanowiska d-cy zmiany w oddziałach zewnętrznych a czemu nikt nie zajmnie się mł.chorążym dla oddziałowych ,czy oni naprawdę ze względu na specyfiację pracy nie zasługują na choćby taką nagrodę po kilkuletniej pracy w oddziale ze skazanymi.

Ale o czym ty mówisz, przecież oddziałowy zawsze może dostać chorążego, oddziałowy to jest stanowisko chorążackie. Korpusy i stopnie to nie są nagrody, tylko awanse. Jeśli oddziałowy tak jak mówisz nadaje się na to, żeby dostać chorążego, ma wyższe wykształcenie i zrobi szkołę to jaki widzisz problem? No może jest jeden, na przykładzie mojej jednostki, pamiętam jak swego czasu kierownik pytał kwalifikujących się (oddziałowy, wyższe wykształcenie) na chorążówkę f-szy czy chcą jechać na szkołę to znalazł dokładnie 0 chętnych i wysłał listę z dokładnie 0 chętnymi.
Odpowiedz
ARTYKUŁ
Nowe stanowisko w Służbie Więziennej

BOŻE WIDZISZ A NIE GRZMISZ
JEDEN WIELKI BEŁKOT
Odpowiedz
(30-11-2021, 17:57 )Administrator napisał(a):
(30-11-2021, 11:22 )grzyb napisał(a):
(30-11-2021, 9:43 )Administrator napisał(a): Tak, otrzymaliśmy jako Związek projekt Ustawy Modernizacyjnej dla Służby Więziennej na lata 2022-2025 do opiniowania.


Bardzo proszę o udostepnienie na forum. Szanujac zwiazek jednak uwazam ze zdanie prezydium sie czasem rozmija z opiniami f-szy w jednostkach, a uwazam ze powinno wiecej osob brac udzial w opiniowaniu

Z całym szacunkiem do opinii funkcjonariuszy, ale proszę zrozumieć, że jest to projekt, który może być jeszcze zmieniony, więc nie do końca widzę powodów, aby wprowadzać niepotrzebne zamieszanie i udostępniać go do "opiniowania publicznego". Ustawa daje Związkom Zawodowym prawo, do opiniowania aktów prawnych i zapewniam Pana, że w każdej jednostce Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZFiPW prawdopodobnie posiada ten projekt, więc nie  widzę problemu, aby osobom zainteresowanym został on udostępniony? Nie wyobrażam sobie jakby te "publiczne opiniowanie", miało wyglądać? Załóżmy, że połowa funkcjonariuszy chciałaby wnieść swoją uwagę, czyli około 14 tyś. osób, kto miałby te uwagi zbierać i weryfikować, a czas na wniesienie uwag mamy 3 dni. Osobiście uważam, że po to są kancelarie prawne i struktury Związku, aby ich przedstawiciele zbierali opinię w jednostkach i te zasadne zostaną przesłane do Zarządu Głównego.

Z całym szacunkiem dla krzyczących - UDOSTĘPNIĆ! UDOSTĘPNIĆ! Proszę Pana Administratora aby był bardzo ostrożny w publikowaniu informacji, które nie powinny trafiać do każdego, kto na to forum może wejść. Często są to informacje wrażliwe i drażliwe. To forum nie jest waszą Służbową Pocztą. Może je przeglądać funkcjonariusz, ksiądz, osadzony, dziennikarz cz Wasz przełożony. Nie każdy jednak powinien mieć dostęp do wszystkich projektów czy uchwał. Pewne informacje powinni udostępniać nasi przedstawiciele w jednostkach. Należy też zastanowić się nad poziomem tego co się pisze. Stare powiedzenie mówi: "czasem lepiej cierpliwie posiedzieć cicho i udawać głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości".
Odpowiedz
(30-11-2021, 17:34 )Administrator napisał(a):
(30-11-2021, 13:15 )szfager napisał(a):
(30-11-2021, 9:03 )Administrator napisał(a):
(29-11-2021, 21:59 )Hipi napisał(a):
(29-11-2021, 21:10 )Administrator napisał(a): W dniu jutrzejszym w CZSW w Warszawie odbędzie się spotkanie związków ze stroną służbową w sprawie "nagród".

O JEJ
NAGLE STRONA ZWIAZKOW MOŻE UCZESTNICZYĆ W ROZMOWACH. NA TEMAT DZIELENIA PINIEDZY. 
O JEJ NAGLE SIĘ COŚ ZMIENIŁO?
PAN GENERAL KTÓRY MA BEZPOŚREDNI WPŁYW NA ZWIĄZKI ZEZWOLIL
PIENIĄŻKI TRZEBA PODZIELIĆ MIĘDZY SOBĄ? I ZATKAC USTA CO NIE KTÓRYM?
NO BRAWO!!!

Wniosek nasuwa się jeden, że cokolwiek by nie napisać, to zawsze znajdzie się jakiś kpiarz, który będzie drwił z poważnych tematów. Tak dla uzupełnienia Pana wiedzy, to nie Dyrektor Generalny zezwolił, tylko prawo.
Chyba kolega miał na myśli, że prawo się nie zmieniło w tym zakresie, a nie zawsze związki miały wpływ jeśli mowa o premiach nagrodach itp

Zgadzam się z Panem, że prawo się nie zmieniło w tym zakresie, lecz nie zawsze te prawo jest przestrzegane przez stronę służbową.

Jeżeli prawo nie jest przestrzegane, to ma Pani/Pan obowiązek zawiadomić o możliwości popełnienia przestępstwa. 
Jeżeli Pani/Pan tego nie czyni....
Odpowiedz
(30-11-2021, 17:21 )Hipi napisał(a):
(30-11-2021, 9:03 )Administrator napisał(a):
(29-11-2021, 21:59 )Hipi napisał(a):
(29-11-2021, 21:10 )Administrator napisał(a):
(29-11-2021, 17:35 )Zgred20 napisał(a): Szykuje się kolejny skandal. Ponoć gmerają znowu przy nagrodach! Znowu nie będzie tak, jak w innych służbach tylko zawsze z jakimiś problemami, zmianami. Proszę by moje związki spróbowały uzyskać informacje na ten temat.

W dniu jutrzejszym w CZSW w Warszawie odbędzie się spotkanie związków ze stroną służbową w sprawie "nagród".

O JEJ
NAGLE STRONA ZWIAZKOW MOŻE UCZESTNICZYĆ W ROZMOWACH. NA TEMAT DZIELENIA PINIEDZY. 
O JEJ NAGLE SIĘ COŚ ZMIENIŁO?
PAN GENERAL KTÓRY MA BEZPOŚREDNI WPŁYW NA ZWIĄZKI ZEZWOLIL
PIENIĄŻKI TRZEBA PODZIELIĆ MIĘDZY SOBĄ? I ZATKAC USTA CO NIE KTÓRYM?
NO BRAWO!!!

Wniosek nasuwa się jeden, że cokolwiek by nie napisać, to zawsze znajdzie się jakiś kpiarz, który będzie drwił z poważnych tematów. Tak dla uzupełnienia Pana wiedzy, to nie Dyrektor Generalny zezwolił, tylko prawo.

Szanowna/y Pani/Panie
Nie zgodzę się z Pania/Panem
Dlaczego w innych kwestiach pomijano stronę związkowa? Mam przypomnieć kilka przykładów?
Czy pamięć już wróciła?
Czy coś się zmieniło?
Prawda jest taka ze dzialacie Państwo tylko wtedy gdy jest to wam wygodne patrz opłacalne.
Odpowiedz
(30-11-2021, 11:44 )Prison_Officer napisał(a):
(29-11-2021, 22:35 )MdR napisał(a):
(29-11-2021, 11:03 )Prison_Officer napisał(a): Wycinek z projektu ustawy:

„Funkcjonariusza przyjętego do służby albo do służby na Uczelni można mianować, za zgodą odpowiednio Dyrektora Generalnego albo Rektora, na stanowisko oficerskie przed uzyskaniem kwalifikacji w zakresie szkolenia i stażu w służbie oraz przed złożeniem egzaminu na pierwszy stopień oficerski, jeżeli spełnia wymogi w zakresie wykształcenia, o którym mowa w art. 44 ust. 2. W stosunku do funkcjonariuszy IWSW zgodę wydaje Szef IWSW.” XD

Przecież to było od "zawsze". Dodano wzmiankę o uczelni. Wcześniej stosowano to rzadko i często na bakier z logiką ale było.

Tak tylko w obecnej ustawie jest "w szczególnie uzasadnionych przypadkach", a w nowej tego nie ma, wystarczy "za zgodą". No chyba, że ja gdzieś przeoczyłem.

Teraz wszystkie takie będą.
Odpowiedz
(30-11-2021, 17:57 )Administrator napisał(a):
(30-11-2021, 11:22 )grzyb napisał(a):
(30-11-2021, 9:43 )Administrator napisał(a): Tak, otrzymaliśmy jako Związek projekt Ustawy Modernizacyjnej dla Służby Więziennej na lata 2022-2025 do opiniowania.


Bardzo proszę o udostepnienie na forum. Szanujac zwiazek jednak uwazam ze zdanie prezydium sie czasem rozmija z opiniami f-szy w jednostkach, a uwazam ze powinno wiecej osob brac udzial w opiniowaniu

Z całym szacunkiem do opinii funkcjonariuszy, ale proszę zrozumieć, że jest to projekt, który może być jeszcze zmieniony, więc nie do końca widzę powodów, aby wprowadzać niepotrzebne zamieszanie i udostępniać go do "opiniowania publicznego". Ustawa daje Związkom Zawodowym prawo, do opiniowania aktów prawnych i zapewniam Pana, że w każdej jednostce Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZFiPW prawdopodobnie posiada ten projekt, więc nie  widzę problemu, aby osobom zainteresowanym został on udostępniony? Nie wyobrażam sobie jakby te "publiczne opiniowanie", miało wyglądać? Załóżmy, że połowa funkcjonariuszy chciałaby wnieść swoją uwagę, czyli około 14 tyś. osób, kto miałby te uwagi zbierać i weryfikować, a czas na wniesienie uwag mamy 3 dni. Osobiście uważam, że po to są kancelarie prawne i struktury Związku, aby ich przedstawiciele zbierali opinię w jednostkach i te zasadne zostaną przesłane do Zarządu Głównego.
Serio 3 dni? Całe trzy dni na wniesienie uwag ? Wow :-)
Odpowiedz
(30-11-2021, 11:22 )grzyb napisał(a):
(30-11-2021, 9:43 )Administrator napisał(a): Tak, otrzymaliśmy jako Związek projekt Ustawy Modernizacyjnej dla Służby Więziennej na lata 2022-2025 do opiniowania.


Bardzo proszę o udostepnienie na forum. Szanujac zwiazek jednak uwazam ze zdanie prezydium sie czasem rozmija z opiniami f-szy w jednostkach, a uwazam ze powinno wiecej osob brac udzial w opiniowaniu

Z całym szacunkiem do opinii funkcjonariuszy, ale proszę zrozumieć, że jest to projekt, który może być jeszcze zmieniony, więc nie do końca widzę powodów, aby wprowadzać niepotrzebne zamieszanie i udostępniać go do "opiniowania publicznego". Ustawa daje Związkom Zawodowym prawo, do opiniowania aktów prawnych i zapewniam Pana, że w każdej jednostce Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZFiPW prawdopodobnie posiada ten projekt, więc nie  widzę problemu, aby osobom zainteresowanym został on udostępniony? Nie wyobrażam sobie jakby te "publiczne opiniowanie", miało wyglądać? Załóżmy, że połowa funkcjonariuszy chciałaby wnieść swoją uwagę, czyli około 14 tyś. osób, kto miałby te uwagi zbierać i weryfikować, a czas na wniesienie uwag mamy 3 dni. Osobiście uważam, że po to są kancelarie prawne i struktury Związku, aby ich przedstawiciele zbierali opinię w jednostkach i te zasadne zostaną przesłane do Zarządu Głównego.
Odpowiedz
(30-11-2021, 13:15 )szfager napisał(a):
(30-11-2021, 9:03 )Administrator napisał(a):
(29-11-2021, 21:59 )Hipi napisał(a):
(29-11-2021, 21:10 )Administrator napisał(a):
(29-11-2021, 17:35 )Zgred20 napisał(a): Szykuje się kolejny skandal. Ponoć gmerają znowu przy nagrodach! Znowu nie będzie tak, jak w innych służbach tylko zawsze z jakimiś problemami, zmianami. Proszę by moje związki spróbowały uzyskać informacje na ten temat.

W dniu jutrzejszym w CZSW w Warszawie odbędzie się spotkanie związków ze stroną służbową w sprawie "nagród".

O JEJ
NAGLE STRONA ZWIAZKOW MOŻE UCZESTNICZYĆ W ROZMOWACH. NA TEMAT DZIELENIA PINIEDZY. 
O JEJ NAGLE SIĘ COŚ ZMIENIŁO?
PAN GENERAL KTÓRY MA BEZPOŚREDNI WPŁYW NA ZWIĄZKI ZEZWOLIL
PIENIĄŻKI TRZEBA PODZIELIĆ MIĘDZY SOBĄ? I ZATKAC USTA CO NIE KTÓRYM?
NO BRAWO!!!

Wniosek nasuwa się jeden, że cokolwiek by nie napisać, to zawsze znajdzie się jakiś kpiarz, który będzie drwił z poważnych tematów. Tak dla uzupełnienia Pana wiedzy, to nie Dyrektor Generalny zezwolił, tylko prawo.
Chyba kolega miał na myśli, że prawo się nie zmieniło w tym zakresie, a nie zawsze związki miały wpływ jeśli mowa o premiach nagrodach itp

Zgadzam się z Panem, że prawo się nie zmieniło w tym zakresie, lecz nie zawsze te prawo jest przestrzegane przez stronę służbową.
Odpowiedz
(30-11-2021, 16:30 )DAB77 napisał(a):
(30-11-2021, 9:43 )Administrator napisał(a):
(27-11-2021, 13:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(27-11-2021, 10:12 )770214 napisał(a):
(26-11-2021, 16:38 )szfager napisał(a): Dokładnie, mnie najbardziej śmieszą ci co non stop narzekają a są na maksa obsrani i jak przychodzi co do czego to "nie jest tak źle" również mam gdzieś te nagrody, aczkolwiek powinna być ona faktycznie uznaniowa, jeśli ktoś przychodzi non stop na dodatki, jest dobrym funkcjonariuszem, a nie wiem, złamał nogę i był 2 m-ce na zwolnieniu to ma dostać czy nie? Zabrano mu już jakieś 1,5k z wypłaty i kolejny +-1k zabiorą mu z 13stki. Teraz zabiorą mu jeszcze nagrodę to bo są bardziej kroi niż rząd podatnika. I jaka ten gość ma mieć teraz motywację do pracy? Niech każdy sobie sam odpowie.
Bardzo dobrze napisane, ja jestem tym jak to ktoś nazwał lebrem ściemniającym  na psyche i choć bym musiał pożyczać na chleb to k....wa nie chcę tych pieniędzy.

Nic Wam nie pasuje! Rozpieszczone bachory z klikiem pod nosem....Tutaj zgrywacie kozaków....a już widzę jak około 20go będziecie latać po marketach i dziękowali losowi że SW wam życie uratowało....bo nic innego robić nie umiecie...

Kamil(kret w SW) i nieudacznik !!! L-4owiec co boi się osadzonego a tu kozaka struga !!!
Administratorze co z Naszą Ustawą Modernizacyjną, mamy jakieś info?

Tak, otrzymaliśmy jako Związek projekt Ustawy Modernizacyjnej dla Służby Więziennej na lata 2022-2025 do opiniowania.

Adminie a może zdradzi Pan jakieś ustalenia po spotkaniu dotyczącym nagród. 
Tylko prosimy o konkrety a nie kolejne mydlenie oczu i odsuwanie w czasie

Jutro okaże się komunikat Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa po dzisiejszym spotkaniu.
Odpowiedz
Gdyby zwiazki zawodowe tak zajely sie nadgodzinami jak przyslowiowymi sprzetami na silownie to takie nagrody ja Policjanci dostawalibysmy dwa razy w roku.
Odpowiedz
(30-11-2021, 9:03 )Administrator napisał(a):
(29-11-2021, 21:59 )Hipi napisał(a):
(29-11-2021, 21:10 )Administrator napisał(a):
(29-11-2021, 17:35 )Zgred20 napisał(a): Szykuje się kolejny skandal. Ponoć gmerają znowu przy nagrodach! Znowu nie będzie tak, jak w innych służbach tylko zawsze z jakimiś problemami, zmianami. Proszę by moje związki spróbowały uzyskać informacje na ten temat.

W dniu jutrzejszym w CZSW w Warszawie odbędzie się spotkanie związków ze stroną służbową w sprawie "nagród".

O JEJ
NAGLE STRONA ZWIAZKOW MOŻE UCZESTNICZYĆ W ROZMOWACH. NA TEMAT DZIELENIA PINIEDZY. 
O JEJ NAGLE SIĘ COŚ ZMIENIŁO?
PAN GENERAL KTÓRY MA BEZPOŚREDNI WPŁYW NA ZWIĄZKI ZEZWOLIL
PIENIĄŻKI TRZEBA PODZIELIĆ MIĘDZY SOBĄ? I ZATKAC USTA CO NIE KTÓRYM?
NO BRAWO!!!

Wniosek nasuwa się jeden, że cokolwiek by nie napisać, to zawsze znajdzie się jakiś kpiarz, który będzie drwił z poważnych tematów. Tak dla uzupełnienia Pana wiedzy, to nie Dyrektor Generalny zezwolił, tylko prawo.

Szanowna/y Pani/Panie
Nie zgodzę się z Pania/Panem
Dlaczego w innych kwestiach pomijano stronę związkowa? Am przypomnieć kilka przykładów?
Czy pamięć już wróciła?
Czy coś się zmieniło?
Prawda jest taka ze dzuakacie Państwo tylko wtedy gdy jest to wam wygodne patrz opłacalne.
Odpowiedz
Modyfikuje się stanowiska d-cy zmiany w oddziałach zewnętrznych a czemu nikt nie zajmnie się mł.chorążym dla oddziałowych ,czy oni naprawdę ze względu na specyfiację pracy nie zasługują na choćby taką nagrodę po kilkuletniej pracy w oddziale ze skazanymi.
Odpowiedz
(30-11-2021, 9:43 )Administrator napisał(a):
(27-11-2021, 13:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(27-11-2021, 10:12 )770214 napisał(a):
(26-11-2021, 16:38 )szfager napisał(a):
(26-11-2021, 8:04 )Marmurowy napisał(a): [quote="Kamil" pid='11167' dateline='1637841059']
Ja mam gdzieś te nagrody, jej wielkość jest adekwatna do wkur***nia funkcjonariuszy - przypadek? W przyszłym roku dalej będę oddawał krew i chodził permanentnie na zwolnienia. A, i piszcie co myślicie bo czas ucieka, zaraz powstanie super szpiegowska komórka inwigilacyjna SW i takich co im  coś nie pasuje i się wypowiadają no na tym forum negatywnie będą zamykać japy, wiedzie Gisw-pro na chatę i zrobi porządek haha ...a tak na serio już odzywają się Janki co mają 3  lata służby i byli za bardzo obsr**nie żeby iść na zwolnienie, oddać krew czy jakoś inaczej okazać swoje niezadowolenie, a teraz chcą gratyfikacje za brak jaj w formie nagrody z naciskiem na to by Ci co je mieli nie dostali nic ... Oj Janki Janki ?

Dokładnie, mnie najbardziej śmieszą ci co non stop narzekają a są na maksa obsrani i jak przychodzi co do czego to "nie jest tak źle" również mam gdzieś te nagrody, aczkolwiek powinna być ona faktycznie uznaniowa, jeśli ktoś przychodzi non stop na dodatki, jest dobrym funkcjonariuszem, a nie wiem, złamał nogę i był 2 m-ce na zwolnieniu to ma dostać czy nie? Zabrano mu już jakieś 1,5k z wypłaty i kolejny +-1k zabiorą mu z 13stki. Teraz zabiorą mu jeszcze nagrodę to bo są bardziej kroi niż rząd podatnika. I jaka ten gość ma mieć teraz motywację do pracy? Niech każdy sobie sam odpowie.
Bardzo dobrze napisane, ja jestem tym jak to ktoś nazwał lebrem ściemniającym  na psyche i choć bym musiał pożyczać na chleb to k....wa nie chcę tych pieniędzy.

Nic Wam nie pasuje! Rozpieszczone bachory z klikiem pod nosem....Tutaj zgrywacie kozaków....a już widzę jak około 20go będziecie latać po marketach i dziękowali losowi że SW wam życie uratowało....bo nic innego robić nie umiecie...

Kamil(kret w SW) i nieudacznik !!! L-4owiec co boi się osadzonego a tu kozaka struga !!!
Administratorze co z Naszą Ustawą Modernizacyjną, mamy jakieś info?

Tak, otrzymaliśmy jako Związek projekt Ustawy Modernizacyjnej dla Służby Więziennej na lata 2022-2025 do opiniowania.

Adminie a może zdradzi Pan jakieś ustalenia po spotkaniu dotyczącym nagród. 
Tylko prosimy o konkrety a nie kolejne mydlenie oczu i odsuwanie w czasie
Odpowiedz