(22-11-2021, 20:11 )Hipi napisał(a): Do Pana Tuły oraz Pana Administratora

Na jakim etapie jest żądanie, wniosek o odwołanie Generała Kitlińskiego?

Na takim etapie, że Pan Minister stwierdził, że nie widzi podstaw do odwołania Pana Dyrektora Generalnego SW, a w służbie nie ma żadnych problemów i jest ogólnie super.
Odpowiedz
(22-11-2021, 14:01 )Hipi napisał(a): Do Pana Tuły oraz Pana Administratora

Na jakim etapie jest żądanie, wniosek o odwołanie Generała Kitlińskiego?
Nie odwolanie tylko awans. Proponuję stopień : O Wielki Promienisty GENERAŁ. CEAUCESCU był Słońcem Karpat,on moze byc dla odmiany SŁOŃCEM TATR.
Odpowiedz
(22-11-2021, 15:23 )rambo3000 napisał(a):
(21-11-2021, 19:53 )Rekrutant napisał(a): Witam Panie administratorze czy moglby Pan wyjaśnić po.ile ile dostaniemy tej podwyżki  po 500 czy jednak zabiorą z niej na tego cywila z góry dzięki za odpowiedź
 
Podwyżki w SW od 01.01.22 r. Będzie około 170zl brutto na etat .
Szpieg z krainy finansów

LEPSZE TO NIŻ NIC. TYLKO SIĘ CIESZYĆ.
Odpowiedz
(22-11-2021, 15:23 )rambo3000 napisał(a):
(21-11-2021, 19:53 )Rekrutant napisał(a): Witam Panie administratorze czy moglby Pan wyjaśnić po.ile ile dostaniemy tej podwyżki  po 500 czy jednak zabiorą z niej na tego cywila z góry dzięki za odpowiedź
 
Podwyżki w SW od 01.01.22 r. Będzie około 170zl brutto na etat .
Szpieg z krainy finansów

Nie wygłupialiby się z taką kwotą. Zwlasza teraz gdy łączenie jednostek ma przynieść tyle oszczędności.  Smile
Odpowiedz
(22-11-2021, 14:01 )Hipi napisał(a): Do Pana Tuły oraz Pana Administratora

Na jakim etapie jest żądanie, wniosek o odwołanie Generała Kitlińskiego?

Na etapie kupna znaczka pocztowego ale po jego zakupie obowiązuje 10 dni kwarantanny.
Odpowiedz
Do Pana Tuły oraz Pana Administratora

Na jakim etapie jest żądanie, wniosek o odwołanie Generała Kitlińskiego?
Odpowiedz
(22-11-2021, 12:59 )Gadzinka07 napisał(a): Rozmundurować Okręgi, specjalistów i innych Oficjeli co o robocie wiedzą tylko  z  filmów. A jak pieniędzy szukają to niech zaczną od likwidacji dodatku geriatrycznego. A i chciałem podziękować tym wszystkim za czym stoją ze młody robi 5 lat na oddziale ze  st straznikiem......

BRAWO.
Odpowiedz
Jesteście super....ciekawe co CZ odpisze wam na ostatnio skierowane pismo....niech zgadnę, gwarantujemy iż przekształcenie jednostek nie wpłynie negatywnie na warunki służby funkcjonariuszy A jedynie ograniczy stanowiska kierownicze w służbie, o co tak państwo zabiegaliscie. Ale ważne że będzie info, iż pytaliscie. Aaa jeszcze jest opcja że nie otrzymacie odpowiedzi?. Powinny być zdecydowane działania A nie jakieś pierd..enie. Znów odpowiesz że to nic nie da? Ja uważam że w apolitycznej służbie jest jednak dużo polityki.
Odpowiedz
(22-11-2021, 12:03 )Szczery napisał(a): Opolski okręg do likwidacji i który jeszcze?


Okręg koszaliński ponoć też zniknie...
Dyrektor i Specjaliści boją się bronić swoich to może do AŚ i nowego OZ-etu pójdą pokazać jak należy pracować sumiennie...
a nieeeee - na emkę uciekną zapewne bo strach i wstyd wrócić do roboty  Smile

Kiedy związki zawalczą o odwołanie Dyrektora Generalnego ??? Chyba nie można pozwolić żeby do lutego 2022 (czasu przejścia na emkę, bo niby ma odejść) jeszcze szkody dla SW narobił !!!
No i na pożegnaniu niech związki nie dziękują za służbę a za to że odchodzi... i bez żadnych odznaczeń, itp - no bo za co????
Odpowiedz
Jaki problem odwołać generała? Wszyscy na L4 do momentu kiedy sam nie odejdzie, nie ma lepszego momentu niż Święta i czas przekształcania jednostek...
Odpowiedz
(22-11-2021, 14:01 )Psychol_OK napisał(a):
(21-11-2021, 22:28 )Z zachodu napisał(a):
(16-11-2021, 15:37 )Andrzej chorąży napisał(a):
(16-11-2021, 9:13 )Z zachodu napisał(a): Witam, mam pytanie odnośnie urlopów udzielanych na zasadach starej ustawy z 1996r, że urlop należy się po przepracowaniu 11 miesięcy. Czy sprawa trafiła już do sądu jeżeli tak to czy zapadł jakiś wyrok? 22 dni urlopu drogą nie chodzi. Pozdrawiam
1996 rok, to bardzo odległe czasy. Opisz o co Ci chodzi z tym urlopem? Kiedy się przyjąłeś do służby?
Do sluzby zostalem przyjety w marcu 2008 na pierwszy urlop udalem sie z zgodnie z ustawa po 11 miesiacach czyli luty 2009. Dostalem 26 dni za rok 2009 a co z urlopem za 2008 (od marca do grudnia)?

Art. 139 [Prawo do pierwszego i kolejnych urlopów wypoczynkowych]
1. Prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego funkcjonariusz nabywa z upływem każdego miesiąca służby w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu wypoczynkowego, o którym mowa w art. 138 ust. 1.
2. Prawo do kolejnych urlopów wypoczynkowych funkcjonariusz nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym.
Huh

Po co zaśmiecasz forum, przecież wyraźnie napisał, że został przyjęty, gdy obowiązywała poprzednia ustawa o SW.
Odpowiedz
(22-11-2021, 14:01 )Psychol_OK napisał(a):
(21-11-2021, 22:28 )Z zachodu napisał(a):
(16-11-2021, 15:37 )Andrzej chorąży napisał(a):
(16-11-2021, 9:13 )Z zachodu napisał(a): Witam, mam pytanie odnośnie urlopów udzielanych na zasadach starej ustawy z 1996r, że urlop należy się po przepracowaniu 11 miesięcy. Czy sprawa trafiła już do sądu jeżeli tak to czy zapadł jakiś wyrok? 22 dni urlopu drogą nie chodzi. Pozdrawiam
1996 rok, to bardzo odległe czasy. Opisz o co Ci chodzi z tym urlopem? Kiedy się przyjąłeś do służby?
Do sluzby zostalem przyjety w marcu 2008 na pierwszy urlop udalem sie z zgodnie z ustawa po 11 miesiacach czyli luty 2009. Dostalem 26 dni za rok 2009 a co z urlopem za 2008 (od marca do grudnia)?

Art. 139 [Prawo do pierwszego i kolejnych urlopów wypoczynkowych]
1. Prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego funkcjonariusz nabywa z upływem każdego miesiąca służby w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu wypoczynkowego, o którym mowa w art. 138 ust. 1.
2. Prawo do kolejnych urlopów wypoczynkowych funkcjonariusz nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym.
Huh
[EDIT] mój błąd, nie zauważyłem, że mowa o starej ustawie  Undecided
Odpowiedz
(22-11-2021, 14:01 )Hipi napisał(a): Do Pana Tuły oraz Pana Administratora

Na jakim etapie jest żądanie, wniosek o odwołanie Generała Kitlińskiego?
  

zmieniają ustawę i ma dostać awans, taka sytuacjaSmile))))))))))
Odpowiedz
(22-11-2021, 15:23 )rambo3000 napisał(a):
(21-11-2021, 19:53 )Rekrutant napisał(a): Witam Panie administratorze czy moglby Pan wyjaśnić po.ile ile dostaniemy tej podwyżki  po 500 czy jednak zabiorą z niej na tego cywila z góry dzięki za odpowiedź
 
Podwyżki w SW od 01.01.22 r. Będzie około 170zl brutto na etat .
Szpieg z krainy finansów

Coś te nasze związki chyba nie mają siły przebicia jak chciałyby odwołania DG to się okazuje że to podwójny jenerał będzie, co do nagród w grudniu to solidarności sobie zasługi przypisała.
Odpowiedz
(22-11-2021, 17:20 )Zbig napisał(a): Generał nagrodzony za reforme
to teraz będzie super Generał
Odpowiedz
Dla niedowiarków, napiszcie ilu ludzi odchodzi na uposażenie emerytalne w związku z planowanymi zmianami w służbie w waszych jednostkach. Może dotrze że zmiany nie idą w dobrym kierunku i to od dobrych kilku lat.
Odpowiedz
Generał nagrodzony za reforme
Odpowiedz
(22-11-2021, 12:42 )anton napisał(a): Chyba już wiecie jak ministerstwo niesprawiedliwości karało pracowników sądów i prokuratur? NIE. Nie dostaną nagród jeżeli byli przynajmniej 1 dzień na zwolnieniu lekarskim w październiku i to nie ważne czy to było przeziębienie czy zwolnienie po operacji. Czyli widać jak MnS mści się na szeregowych parownikach  swoich urzędów. A wiadomo kto wydębił o ministra podwyżki no nie ci którzy którzy w biurach zostali. Podobnie może być w SW. Ci co zostali robocie 100% a ci co strajkowali 0%. Nawet jak nie strajkował bo leczył się onkologicznie to 0%.

Stare ludowe porzekadło mówi "Pokorne ciele dwie matki ssie". Na miejscu Cztu zrobiłbyś tak samo. Raz na zawsze wybija ludziom L4 z głowy. Życie.

Przy protestach w 2018 było tak samo. Ludzie brali urlopy, więc chętnych nie było, a nawet słyszałem śmiechy z tych co się na protest dali namówić . Niektórzy dyrektorzy szykanowali ich, dopiero po interwencji związków odpuścili. Rękę jednak po podwyżkę wszyscy wyciągnęli.

Tak już jest.
Odpowiedz
(21-11-2021, 19:53 )Rekrutant napisał(a): Witam Panie administratorze czy moglby Pan wyjaśnić po.ile ile dostaniemy tej podwyżki  po 500 czy jednak zabiorą z niej na tego cywila z góry dzięki za odpowiedź
 
Podwyżki w SW od 01.01.22 r. Będzie około 170zl brutto na etat .
Szpieg z krainy finansów
Odpowiedz
(22-11-2021, 10:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(21-11-2021, 22:11 )Szczery napisał(a):
(21-11-2021, 14:45 )sincera napisał(a): Panie Administratorze, co z kamerami na stanowisku monitorowego? W mojej jednostce kamera zainstalowana jest 2 metry od mojej twarzy, do tego za moimi plecami non stop jest wyświetlany jest obraz ma 60 calowym monitorze ( obraz oczywiście mojej twarzy). Powoduje to duży stres u funkcjonariuszy, bo zamiast skupiać się na osadzonych w celach, każdy myśli o zainstalowanej kamerze. Proszę o odpowiedź, ponieważ mamy wrażenie że od pewnego czasu temat zniknął.

Kamery obserwujące monitorowego powinny być i spełniać swoje zadanie . Przypomnieć dlaczego one zostały założone ? A no dlatego że funkcjonariusze zamiast obserwować zachowanie osadzonych w celach oglądali swoje powieki od środka. Następstwem tego były próby samobójcze (czasami skuteczne). Więc nie ma co się dziwić że te kamery Was monitorowych nagrywają skoro część funkcjonariuszy zachowało się totalną bezmyślną głupotą. A więc skończyło się spanie a zaczęła się robota i to Was najbardziej boli. A za głupotę niektórych  się płaci .
Co za ba..r..an, konsekwencją czego było ,cyt. ,,oglądanie powiek od środka" a no dlatego, że ludzie mają po 400, 500, 600 nadgodzin i nie mogą ich odebrać a w ciąż dzwonią, żeby przyjść na dodatek bo ludzi nie ma, bo konwój, bo 3 się nie stawiło ....!!! 
SZCZERY z zza biurka i stosu papierów którego nie ogarniasz i masz nadgodziny na minusie to myślę, żebyś raczej byś się nie wypowiadał!!! 
A każdego
To taka kamera nie może się popsuć?
Odpowiedz
Do Pana Tuły oraz Pana Administratora

Na jakim etapie jest żądanie, wniosek o odwołanie Generała Kitlińskiego?
Odpowiedz
(21-11-2021, 22:28 )Z zachodu napisał(a):
(16-11-2021, 15:37 )Andrzej chorąży napisał(a):
(16-11-2021, 9:13 )Z zachodu napisał(a): Witam, mam pytanie odnośnie urlopów udzielanych na zasadach starej ustawy z 1996r, że urlop należy się po przepracowaniu 11 miesięcy. Czy sprawa trafiła już do sądu jeżeli tak to czy zapadł jakiś wyrok? 22 dni urlopu drogą nie chodzi. Pozdrawiam
1996 rok, to bardzo odległe czasy. Opisz o co Ci chodzi z tym urlopem? Kiedy się przyjąłeś do służby?
Do sluzby zostalem przyjety w marcu 2008 na pierwszy urlop udalem sie z zgodnie z ustawa po 11 miesiacach czyli luty 2009. Dostalem 26 dni za rok 2009 a co z urlopem za 2008 (od marca do grudnia)?

Art. 139 [Prawo do pierwszego i kolejnych urlopów wypoczynkowych]
1. Prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego funkcjonariusz nabywa z upływem każdego miesiąca służby w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu wypoczynkowego, o którym mowa w art. 138 ust. 1.
2. Prawo do kolejnych urlopów wypoczynkowych funkcjonariusz nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym.
Huh
Odpowiedz
(22-11-2021, 12:42 )anton napisał(a): Chyba już wiecie jak ministerstwo niesprawiedliwości karało pracowników sądów i prokuratur? NIE. Nie dostaną nagród jeżeli byli przynajmniej 1 dzień na zwolnieniu lekarskim w październiku i to nie ważne czy to było przeziębienie czy zwolnienie po operacji. Czyli widać jak MnS mści się na szeregowych parownikach  swoich urzędów. A wiadomo kto wydębił o ministra podwyżki no nie ci którzy którzy w biurach zostali. Podobnie może być w SW. Ci co zostali robocie 100% a ci co strajkowali 0%. Nawet jak nie strajkował bo leczył się onkologicznie to 0%.

Czyli podajesz nie potwierdzine informacje odnośnie przyznawania nagród !!!nie Wiesz jakie kryteria będą brane pod uwagę, nawet nie Wiesz jaka wysokość nagród i czy wogóle cokolwiek będzie, a już podzieliłeś !!!
Nie siej zamętu i nie wprowadzaj w błąb ludzi nisprawdzonymi informacjami !!! taka moja rada !!!
Odpowiedz
Witam

O jejku mało nie popuściłem w majtki ze "strachu"
po przeczytaniu pisma skierowanego do Ministra Ziobry i Ministra Wosia.
O jej teraz będziemy czekać miesiąc na odpowiedź i zaostrzenie srodków.
To za mało Panie Tuła.
Odpowiedz
Następne pismo zostało wysłane hurra!!!! Teraz tylko czekać na to czy odpowiedzą czy może jednak nie. A ludzie będą czekać na odpowiedź w OZ lub w jednostkach macierzystych. Ci co nie będą czekać na pismo to będą czekać na komisję i emkę. Obym się mylił.
Odpowiedz
(22-11-2021, 10:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(21-11-2021, 22:11 )Szczery napisał(a):
(21-11-2021, 14:45 )sincera napisał(a): Panie Administratorze, co z kamerami na stanowisku monitorowego? W mojej jednostce kamera zainstalowana jest 2 metry od mojej twarzy, do tego za moimi plecami non stop jest wyświetlany jest obraz ma 60 calowym monitorze ( obraz oczywiście mojej twarzy). Powoduje to duży stres u funkcjonariuszy, bo zamiast skupiać się na osadzonych w celach, każdy myśli o zainstalowanej kamerze. Proszę o odpowiedź, ponieważ mamy wrażenie że od pewnego czasu temat zniknął.

Kamery obserwujące monitorowego powinny być i spełniać swoje zadanie . Przypomnieć dlaczego one zostały założone ? A no dlatego że funkcjonariusze zamiast obserwować zachowanie osadzonych w celach oglądali swoje powieki od środka. Następstwem tego były próby samobójcze (czasami skuteczne). Więc nie ma co się dziwić że te kamery Was monitorowych nagrywają skoro część funkcjonariuszy zachowało się totalną bezmyślną głupotą. A więc skończyło się spanie a zaczęła się robota i to Was najbardziej boli. A za głupotę niektórych  się płaci .
Co za ba..r..an, konsekwencją czego było ,cyt. ,,oglądanie powiek od środka" a no dlatego, że ludzie mają po 400, 500, 600 nadgodzin i nie mogą ich odebrać a w ciąż dzwonią, żeby przyjść na dodatek bo ludzi nie ma, bo konwój, bo 3 się nie stawiło ....!!! 
SZCZERY z zza biurka i stosu papierów którego nie ogarniasz i masz nadgodziny na minusie to myślę, żebyś raczej byś się nie wypowiadał!!! 
A każdego

Oj prawda boli. Według Ciebie to najlepszym rozwiązaniem byłoby iść na monitory i się porządnie wyspać. No i dać jeszcze dziecku smartfona w łapę żeby przed snem mógł sobie poklikać. A w grudniu dać premie 4000 no bo przecież sumiennie wykonywałeś swoją pracę.
Odpowiedz
Rozmundurować Okręgi, specjalistów i innych Oficjeli co o robocie wiedzą tylko z filmów. A jak pieniędzy szukają to niech zaczną od likwidacji dodatku geriatrycznego. A i chciałem podziękować tym wszystkim za czym stoją ze młody robi 5 lat na oddziale ze st straznikiem......
Odpowiedz
Chyba już wiecie jak ministerstwo niesprawiedliwości karało pracowników sądów i prokuratur? NIE. Nie dostaną nagród jeżeli byli przynajmniej 1 dzień na zwolnieniu lekarskim w październiku i to nie ważne czy to było przeziębienie czy zwolnienie po operacji. Czyli widać jak MnS mści się na szeregowych parownikach swoich urzędów. A wiadomo kto wydębił o ministra podwyżki no nie ci którzy którzy w biurach zostali. Podobnie może być w SW. Ci co zostali robocie 100% a ci co strajkowali 0%. Nawet jak nie strajkował bo leczył się onkologicznie to 0%.
Odpowiedz
Opolski okręg do likwidacji i który jeszcze?
Odpowiedz
(21-11-2021, 22:11 )Szczery napisał(a):
(21-11-2021, 14:45 )sincera napisał(a): Panie Administratorze, co z kamerami na stanowisku monitorowego? W mojej jednostce kamera zainstalowana jest 2 metry od mojej twarzy, do tego za moimi plecami non stop jest wyświetlany jest obraz ma 60 calowym monitorze ( obraz oczywiście mojej twarzy). Powoduje to duży stres u funkcjonariuszy, bo zamiast skupiać się na osadzonych w celach, każdy myśli o zainstalowanej kamerze. Proszę o odpowiedź, ponieważ mamy wrażenie że od pewnego czasu temat zniknął.

Kamery obserwujące monitorowego powinny być i spełniać swoje zadanie . Przypomnieć dlaczego one zostały założone ? A no dlatego że funkcjonariusze zamiast obserwować zachowanie osadzonych w celach oglądali swoje powieki od środka. Następstwem tego były próby samobójcze (czasami skuteczne). Więc nie ma co się dziwić że te kamery Was monitorowych nagrywają skoro część funkcjonariuszy zachowało się totalną bezmyślną głupotą. A więc skończyło się spanie a zaczęła się robota i to Was najbardziej boli. A za głupotę niektórych  się płaci .
Co za ba..r..an, konsekwencją czego było ,cyt. ,,oglądanie powiek od środka" a no dlatego, że ludzie mają po 400, 500, 600 nadgodzin i nie mogą ich odebrać a w ciąż dzwonią, żeby przyjść na dodatek bo ludzi nie ma, bo konwój, bo 3 się nie stawiło ....!!! 
SZCZERY z zza biurka i stosu papierów którego nie ogarniasz i masz nadgodziny na minusie to myślę, żebyś raczej byś się nie wypowiadał!!! 
A każdego
Odpowiedz
(21-11-2021, 19:53 )Rekrutant napisał(a): Witam Panie administratorze czy moglby Pan wyjaśnić po.ile ile dostaniemy tej podwyżki  po 500 czy jednak zabiorą z niej na tego cywila z góry dzięki za odpowiedź
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podwyżki!. Jakie podwyżki, Kupujesz produkty spożywcze, zwróciłeś uwagę na wzrost cen spowodowany inflacją.
Koszty życia wzrosły!. Paliwo, gaz, energia elektryczna drastycznie zdrożały.
Środki przewidziane na 2022r nie pokryją nawet tego co zabrała inflacja.

Inflacyjne nie podwyżka!
Inflacyjne nie podwyżka!
Inflacyjne nie podwyżka!
Inflacyjne nie podwyżka!
Inflacyjne nie podwyżka!
Inflacyjne nie podwyżka!

Podwyżkę to ja widzę wówczas, kiedy mogę nabyć więcej towarów. Kiedy mam więcej cyferek a nabywam mniej jest to inflacyjne.
Odpowiedz
Związki mogą tyle co małe dzieci w przedszkolu - czyli grzecznie i potulnie słuchać co góra powie oraz bawić się swoimi zabawkami tak jak do tej pory.... Chorągiewki, kamizelki i trąbki lub gwizdki ewentualnie klocki lub układanki
Odpowiedz
(17-11-2021, 23:02 )Hipi napisał(a):
(17-11-2021, 22:13 )dzialy3dekady napisał(a): Ale czemu obwiniacie Związki Zawodowe, że może się stanie to co zapowiada Ministerstwo w związku ze zmianą ZK/AŚ na OZ??? Przecież następuje zmiana Ustawy o SW, KKW i reorganizacja Sądów. Nikt ze służby o tym nie wiedział ( po za tymi co z Ministrem i Generałem utrzymują bliższe-służbowe zależności ) . Wiele tu padało słów o nierobach z administracji i DO. Ci co robili na zamku i ozetach to wiedzą, reszta się dowie. Okroją wszystkie etaty i stanowiska. Rewolucja nastąpi i jak to ma się w czasie przewrotu będą ofiary. Pamiętajcie, wincie TYCH co za tym stoją. Nikt z Nas i dwóch Związków z tym nie stoi.

Dobry wieczór 
Takie banialukibto może Pan pisać i opowiadać dzieciom w żłobku. 
Związki nie wiedziały! No zaraz się rozpłaczę! 
Że Związku miały się wziąść za odwołanie Generała to też nie wiedziały? 
Ręka rękę myje 
Odpowiedz
Dawno to SW powinni zreformować porządnie wyczyścić i ułożyć wszystko od nowa. Ludzi do pracy nie ma a gdyby tak ktoś przemyślał dobrze temat i miał ochotę posprzątać to dawno by rozwiązał już ten problem ale po co jak wygodnie jest gdy jest tak jak jest. W każdym OISW sielanka że aż miło. Kasa konkretna a połowa ludzi wręcz się na co dzień nudzi. Jak już ktoś ostatnio napisał można by połączyć okręg Śląski z Krakowskim w jedno i tak następne np. Opolski z Dolnośląskim. Ile oszczędności by było a ile rąk do pracy by się znalazło i to głównie sami "doświadczeni oficerowie". Przykładów by można mnożyć i mnożyć...
Odpowiedz
(19-11-2021, 18:15 )StrażakSam napisał(a):
(19-11-2021, 6:49 )Fiddo napisał(a): Ponoć to nie koniec likwidacji jednostek jeszcze ma być 2 etap a w sumie ma być zlikwidowanych 30 jednostek. W kolejce mają czekać m. In. :
Okręg Katowicki
ZK Herby ma być Oddziałem Zewnętrznym AŚ Częstochowa
Okręg Poznański
ZK Rawicz ma być Oddziałem Zewnętrznym AŚ Ostrów Wielkopolski
Okręg Rzeszowski
ZK Jasło ma być Oddziałem Zewnętrznym ZK Dębica
Okręg Łódzki
ZK Grabalin ma być Oddziałem Zewnętrznym ZK Łowicz
Okręg Opolski
ZK Brzeg ma być Oddziałem Zewnętrznym Zakładu Karnego w Strzelinie
ZK Głubczyce ma być Oddziałem Zewnętrznym ZK Racibórz. 
Ciekawe czy to się potwierdzi... W każdej plotce zawsze jest trochę prawdy
Kolego w tak trudnym okresie piszesz jakieś niesprawdzone informacje które będą budzić niepokòj w wymienionych jednostkach . Swoją drogą połączyłeś dwie jednostki z różnych okregòw.
Odpowiedz
(21-11-2021, 0:10 )Szczery napisał(a): No to kiedy kamery w wartowniach?
Odpowiedz
No tak wiecznie to samo. Co by tu zrobić by kasy było więcej ale niestety.... Osoby które mają łeb na karku (a takich jest niewielu) i dawno już zrozumieli jakie są realia w służbie i to nie tylko w SW sami sobie zrobią premię. 90 dni w ciągu roku się należy z ubezpieczenia / potem ubezpieczalnia i jak to mówią czy się stoi czy się leży 100% się należy. (Płacicie składki więc należy wykorzystać i podreperować zdrówko) Papiery do ubezpieczalni i siedząc w domciu za 3 miechy 100% jest. Po co błagać o premie i wypruwać sobie falki jak można premię stworzyć sobie samemu bez proszenia i wróżenia z fusów czy dostanę... Skoro nie szanuje się dobrych pracowników uszanujcie i nagrodźcie sami siebie.... Swoją drogą zastanawiam się czy kiedykolwiek to podłe traktowanie ludzi się zmieni... Trzymajcie się ciepło i byle z dala od szamba...
Odpowiedz
(21-11-2021, 17:40 )Człowiek z lasu napisał(a):
(21-11-2021, 10:55 )szfager napisał(a):
(20-11-2021, 15:27 )lucashood napisał(a):
(20-11-2021, 9:21 )Oficer napisał(a):
(19-11-2021, 21:06 )jtd napisał(a): Przypomnijcie sobie sukces 2018
https://nszzfipw.org.pl/pisma-zarzadu-gl...mg_0003-12
MUREM ZA MUNDUREM :-)

WIEŚCI Z WAWY PODOBNO CI CO BYLI NA L4 ( ZWYKŁE L4 I CI CO STRAJKOWALI )  NIE DOSTANĄ ŻADNYCH NAGRÓD ( MIN. SWIĄTECZNYCH ) , CZASOWYCH DODATKÓW,  W TYM ROKU !!!!!!!!!!  W POLICJI TEŻ TAK ZROBILI. A PODWYŻKI W 2022r. MAJĄ BYĆ W SW OKROJONE CZYLI NIE BĘDZIE 500 ZŁ NA REKE BO REFORMUJĄ SW I POTRZEBNE SĄ NA TO PIENIĄDZE, COŚ WYMYŚLAJĄ . MA BYĆ JESZCZE W TYM ROKU WIELKA REFORMA SW NA CO POTRZEBA KASY.  ŻENADA. WSTYD. W KAŻDEJ WIEŚCI JEST PRAWDA O CZYM SIE PRZEKONALIŚMY. TRZEBA SPADAĆ PUKI SIE JESZCZE COŚ MA.

Ale z jakiego czasu? Z półrocza czy całego roku?
Jeszcze pytanko mi się nasuwa co znaczy zwykłe l4, czy są też niezwykłe?


Kase by się chciało co? Ale jak był czas na pokazie kochones to nagle cisza, najlepiej podpiąć się jak zwykle do policji jak huba do drzewa, takie pasożyty. 
Nikomu nic się nie należy, nie ma zgrania, sprzedawczyki za 30 zł dodatku, dupolizy. Dali by wam 3zl na godzinę bo zastępstwo to byście sobie oczy wydrapali nieudacznicy życiowi co nie pracowali nigdy ciężko tylko mamuśka, tatusiek pochytal robotę.
Odpowiedz
(20-11-2021, 17:26 )Garfild napisał(a): Nie siejcie fermentu,wszyscy dostaną nagrody świąteczne.( 4100 brutto),zwolnienia lekarskie nie będą wogóle brane pod uwagę.

"Garfield" na dyrektora generalnego.  Big Grin
Odpowiedz
(20-11-2021, 17:07 )Szczęśliwy napisał(a):
(20-11-2021, 15:27 )lucashood napisał(a):
(20-11-2021, 9:21 )Oficer napisał(a):
(19-11-2021, 21:06 )jtd napisał(a): Przypomnijcie sobie sukces 2018
https://nszzfipw.org.pl/pisma-zarzadu-gl...mg_0003-12
MUREM ZA MUNDUREM :-)

WIEŚCI Z WAWY PODOBNO CI CO BYLI NA L4 ( ZWYKŁE L4 I CI CO STRAJKOWALI )  NIE DOSTANĄ ŻADNYCH NAGRÓD ( MIN. SWIĄTECZNYCH ) , CZASOWYCH DODATKÓW,  W TYM ROKU !!!!!!!!!!  W POLICJI TEŻ TAK ZROBILI. A PODWYŻKI W 2022r. MAJĄ BYĆ W SW OKROJONE CZYLI NIE BĘDZIE 500 ZŁ NA REKE BO REFORMUJĄ SW I POTRZEBNE SĄ NA TO PIENIĄDZE, COŚ WYMYŚLAJĄ . MA BYĆ JESZCZE W TYM ROKU WIELKA REFORMA SW NA CO POTRZEBA KASY.  ŻENADA. WSTYD. W KAŻDEJ WIEŚCI JEST PRAWDA O CZYM SIE PRZEKONALIŚMY. TRZEBA SPADAĆ PUKI SIE JESZCZE COŚ MA.

Ale z jakiego czasu? Z półrocza czy całego roku?
A co myślałeś że będziesz kity żenił jaki to chory jesteś a kolega robił za Ciebie i może czujesz się oszukany że dostaniesz okrojoną nagrodę świąteczną. Porażka ludzie.

Jasne, bo myślisz, że wszyscy biorą lewe zwolnienia tak jak ty.
Odpowiedz
(21-11-2021, 10:55 )szfager napisał(a):
(20-11-2021, 15:27 )lucashood napisał(a):
(20-11-2021, 9:21 )Oficer napisał(a):
(19-11-2021, 21:06 )jtd napisał(a): Przypomnijcie sobie sukces 2018
https://nszzfipw.org.pl/pisma-zarzadu-gl...mg_0003-12
MUREM ZA MUNDUREM :-)

WIEŚCI Z WAWY PODOBNO CI CO BYLI NA L4 ( ZWYKŁE L4 I CI CO STRAJKOWALI )  NIE DOSTANĄ ŻADNYCH NAGRÓD ( MIN. SWIĄTECZNYCH ) , CZASOWYCH DODATKÓW,  W TYM ROKU !!!!!!!!!!  W POLICJI TEŻ TAK ZROBILI. A PODWYŻKI W 2022r. MAJĄ BYĆ W SW OKROJONE CZYLI NIE BĘDZIE 500 ZŁ NA REKE BO REFORMUJĄ SW I POTRZEBNE SĄ NA TO PIENIĄDZE, COŚ WYMYŚLAJĄ . MA BYĆ JESZCZE W TYM ROKU WIELKA REFORMA SW NA CO POTRZEBA KASY.  ŻENADA. WSTYD. W KAŻDEJ WIEŚCI JEST PRAWDA O CZYM SIE PRZEKONALIŚMY. TRZEBA SPADAĆ PUKI SIE JESZCZE COŚ MA.

Ale z jakiego czasu? Z półrocza czy całego roku?
Jeszcze pytanko mi się nasuwa co znaczy zwykłe l4, czy są też niezwykłe?

Pewnie ma na myśli standardowe zwolnienie lekarskie i zwolnienie w związku ze służbą.
Odpowiedz
(21-11-2021, 14:36 )szfager napisał(a):
(20-11-2021, 17:45 )sincera napisał(a): Dzień dobry. Mam takie pytanie - w środę wypada mi nocka, w czwartek rano muszę być w innym mieście na komisji lekarskiej, do której zostałem skierowany przez swój AŚ. Na nocke przyjść nie mogę z wiadomego powodu, więc jak będą rozliczane te godziny? Z moich nadgodzin? Czy za dzień komisji zostanie mi doliczone 12? Pozdrawiam!
Jak Ci fachowiec od książki nie zaplanował innej służby zamiast nocki to powinnaś mieć wolne usprawiedliwione 12h + delegacja

Nie. Powinno być wolne z nadgodzin + delegacja. To jest tak jak zamiana służb i powinieneś wyjść z godzinami na zero, a nie +12. Ewentualnie zamiast nocki, dniówka + delegacja na drugi dzień i wtedy jest +12 godzin.
Odpowiedz
(21-11-2021, 17:40 )Człowiek z lasu napisał(a):
(21-11-2021, 10:55 )szfager napisał(a):
(20-11-2021, 15:27 )lucashood napisał(a):
(20-11-2021, 9:21 )Oficer napisał(a):
(19-11-2021, 21:06 )jtd napisał(a): Przypomnijcie sobie sukces 2018
https://nszzfipw.org.pl/pisma-zarzadu-gl...mg_0003-12
MUREM ZA MUNDUREM :-)

WIEŚCI Z WAWY PODOBNO CI CO BYLI NA L4 ( ZWYKŁE L4 I CI CO STRAJKOWALI )  NIE DOSTANĄ ŻADNYCH NAGRÓD ( MIN. SWIĄTECZNYCH ) , CZASOWYCH DODATKÓW,  W TYM ROKU !!!!!!!!!!  W POLICJI TEŻ TAK ZROBILI. A PODWYŻKI W 2022r. MAJĄ BYĆ W SW OKROJONE CZYLI NIE BĘDZIE 500 ZŁ NA REKE BO REFORMUJĄ SW I POTRZEBNE SĄ NA TO PIENIĄDZE, COŚ WYMYŚLAJĄ . MA BYĆ JESZCZE W TYM ROKU WIELKA REFORMA SW NA CO POTRZEBA KASY.  ŻENADA. WSTYD. W KAŻDEJ WIEŚCI JEST PRAWDA O CZYM SIE PRZEKONALIŚMY. TRZEBA SPADAĆ PUKI SIE JESZCZE COŚ MA.

Ale z jakiego czasu? Z półrocza czy całego roku?
Jeszcze pytanko mi się nasuwa co znaczy zwykłe l4, czy są też niezwykłe?


Kase by się chciało co? Ale jak był czas na pokazie kochones to nagle cisza, najlepiej podpiąć się jak zwykle do policji jak huba do drzewa, takie pasożyty. 
Nikomu nic się nie należy, nie ma zgrania, sprzedawczyki za 30 zł dodatku, dupolizy. Dali by wam 3zl na godzinę bo zastępstwo to byście sobie oczy wydrapali nieudacznicy życiowi co nie pracowali nigdy ciężko tylko mamuśka, tatusiek pochytal robotę.

Oj, całkiem nie głupie słowa.
Odpowiedz
(16-11-2021, 15:37 )Andrzej chorąży napisał(a):
(16-11-2021, 9:13 )Z zachodu napisał(a): Witam, mam pytanie odnośnie urlopów udzielanych na zasadach starej ustawy z 1996r, że urlop należy się po przepracowaniu 11 miesięcy. Czy sprawa trafiła już do sądu jeżeli tak to czy zapadł jakiś wyrok? 22 dni urlopu drogą nie chodzi. Pozdrawiam
1996 rok, to bardzo odległe czasy. Opisz o co Ci chodzi z tym urlopem? Kiedy się przyjąłeś do służby?
Do sluzby zostalem przyjety w marcu 2008 na pierwszy urlop udalem sie z zgodnie z ustawa po 11 miesiacach czyli luty 2009. Dostalem 26 dni za rok 2009 a co z urlopem za 2008 (od marca do grudnia)?
Odpowiedz
(16-11-2021, 15:37 )Andrzej chorąży napisał(a):
(16-11-2021, 9:13 )Z zachodu napisał(a): Witam, mam pytanie odnośnie urlopów udzielanych na zasadach starej ustawy z 1996r, że urlop należy się po przepracowaniu 11 miesięcy. Czy sprawa trafiła już do sądu jeżeli tak to czy zapadł jakiś wyrok? 22 dni urlopu drogą nie chodzi. Pozdrawiam
1996 rok, to bardzo odległe czasy. Opisz o co Ci chodzi z tym urlopem? Kiedy się przyjąłeś do służby?
Odpowiedz
(21-11-2021, 14:45 )sincera napisał(a): Panie Administratorze, co z kamerami na stanowisku monitorowego? W mojej jednostce kamera zainstalowana jest 2 metry od mojej twarzy, do tego za moimi plecami non stop jest wyświetlany jest obraz ma 60 calowym monitorze ( obraz oczywiście mojej twarzy). Powoduje to duży stres u funkcjonariuszy, bo zamiast skupiać się na osadzonych w celach, każdy myśli o zainstalowanej kamerze. Proszę o odpowiedź, ponieważ mamy wrażenie że od pewnego czasu temat zniknął.

Kamery obserwujące monitorowego powinny być i spełniać swoje zadanie . Przypomnieć dlaczego one zostały założone ? A no dlatego że funkcjonariusze zamiast obserwować zachowanie osadzonych w celach oglądali swoje powieki od środka. Następstwem tego były próby samobójcze (czasami skuteczne). Więc nie ma co się dziwić że te kamery Was monitorowych nagrywają skoro część funkcjonariuszy zachowało się totalną bezmyślną głupotą. A więc skończyło się spanie a zaczęła się robota i to Was najbardziej boli. A za głupotę niektórych  się płaci .
Odpowiedz
Witam Panie administratorze czy moglby Pan wyjaśnić po.ile ile dostaniemy tej podwyżki po 500 czy jednak zabiorą z niej na tego cywila z góry dzięki za odpowiedź
Odpowiedz
(21-11-2021, 10:55 )szfager napisał(a):
(20-11-2021, 15:27 )lucashood napisał(a):
(20-11-2021, 9:21 )Oficer napisał(a):
(19-11-2021, 21:06 )jtd napisał(a): Przypomnijcie sobie sukces 2018
https://nszzfipw.org.pl/pisma-zarzadu-gl...mg_0003-12
MUREM ZA MUNDUREM :-)

WIEŚCI Z WAWY PODOBNO CI CO BYLI NA L4 ( ZWYKŁE L4 I CI CO STRAJKOWALI )  NIE DOSTANĄ ŻADNYCH NAGRÓD ( MIN. SWIĄTECZNYCH ) , CZASOWYCH DODATKÓW,  W TYM ROKU !!!!!!!!!!  W POLICJI TEŻ TAK ZROBILI. A PODWYŻKI W 2022r. MAJĄ BYĆ W SW OKROJONE CZYLI NIE BĘDZIE 500 ZŁ NA REKE BO REFORMUJĄ SW I POTRZEBNE SĄ NA TO PIENIĄDZE, COŚ WYMYŚLAJĄ . MA BYĆ JESZCZE W TYM ROKU WIELKA REFORMA SW NA CO POTRZEBA KASY.  ŻENADA. WSTYD. W KAŻDEJ WIEŚCI JEST PRAWDA O CZYM SIE PRZEKONALIŚMY. TRZEBA SPADAĆ PUKI SIE JESZCZE COŚ MA.

Ale z jakiego czasu? Z półrocza czy całego roku?
Jeszcze pytanko mi się nasuwa co znaczy zwykłe l4, czy są też niezwykłe?


Kase by się chciało co? Ale jak był czas na pokazie kochones to nagle cisza, najlepiej podpiąć się jak zwykle do policji jak huba do drzewa, takie pasożyty. 
Nikomu nic się nie należy, nie ma zgrania, sprzedawczyki za 30 zł dodatku, dupolizy. Dali by wam 3zl na godzinę bo zastępstwo to byście sobie oczy wydrapali nieudacznicy życiowi co nie pracowali nigdy ciężko tylko mamuśka, tatusiek pochytal robotę.
Odpowiedz
Panie Administratorze, co z kamerami na stanowisku monitorowego? W mojej jednostce kamera zainstalowana jest 2 metry od mojej twarzy, do tego za moimi plecami non stop jest wyświetlany jest obraz ma 60 calowym monitorze ( obraz oczywiście mojej twarzy). Powoduje to duży stres u funkcjonariuszy, bo zamiast skupiać się na osadzonych w celach, każdy myśli o zainstalowanej kamerze. Proszę o odpowiedź, ponieważ mamy wrażenie że od pewnego czasu temat zniknął.
Odpowiedz
(20-11-2021, 17:45 )sincera napisał(a): Dzień dobry. Mam takie pytanie - w środę wypada mi nocka, w czwartek rano muszę być w innym mieście na komisji lekarskiej, do której zostałem skierowany przez swój AŚ. Na nocke przyjść nie mogę z wiadomego powodu, więc jak będą rozliczane te godziny? Z moich nadgodzin? Czy za dzień komisji zostanie mi doliczone 12? Pozdrawiam!
Jak Ci fachowiec od książki nie zaplanował innej służby zamiast nocki to powinnaś mieć wolne usprawiedliwione 12h + delegacja
Odpowiedz