(12-11-2021, 9:08 )konradissimus napisał(a):
(11-11-2021, 12:38 )Szczęśliwy napisał(a): Witam i o zdrowie pytam haha, nic się nie zmieniło tutaj dalej ten sam hałas cyt.Mało co? Mało i tak w kółko Źle gdzie? Źle, wszyscy oszukują, same plecaki, ile kasy na karpiowe itd przecież nikt was nie trzyma na łańcuchu Dowidzenia i nie lamentuj jeden z drugim i nie Siej propagandy jak w TV chciałbym kilku z was widzieć jak pracujecie hihi.

Chciałbym zobaczyć jak w końcu zaczniesz brać leki. Ja rozumiem, że można mieć problemy, ale po co się tak afiszować na forum. Zdrowia życzę.

"konradissimus" popieram.
Odpowiedz
(12-11-2021, 12:23 )Dziambdzia napisał(a):
(11-11-2021, 23:44 )Prison_Officer napisał(a):
(10-11-2021, 8:38 )Dziambdzia napisał(a): Pawły i Cześki budzimy się!!! Solidarność od wczoraj udostępniła projekt i zbiera uwagi od członków Solidarności a wy co??? Jest okazja przy nowelizacji ustawy o SW interweniować w sprawie nadgodzin!!! Potrzebujemy takiego wpisu!!! TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:
1) w okresie rozliczeniowym TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo
2) po zakończeniu okresu rozliczeniowego rekompensata pieniężna, o ile w
terminie 10 dni od dnia zakończenia okresu rozliczeniowego nie wystąpi z
wnioskiem o udzielenie czasu wolnego od służby w tym samym wymiarze.

Podaj powód, dlaczego jako jedyna grupa zawodowa w Polsce, tak w mundurze jak i w cywilu mielibyśmy mieć taki zapis, że tylko na nasz wniosek przełożony może nam udzielić wolnego za wypracowane nadgodziny. Podaj również powód, dlaczego to podwładny ma decydować, a nie przełożony. Chyba niektórym już całkiem odbija.

Poziom i rozumowanie Zbyszka "Gospodarka" Nic dziwnego że, postępuje degręgolada! Jakie "oficery" takie rozumowanie. Jaśnie panie "prison oficer"

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:

Przysługuje!!! To podwładny wypracował nadgodziny, to dla podwładnego wprowadzono rekompensatę za to że, w swoim wolnym czasie stawiał się do służby. To podwładny może po okresie rozliczeniowym wybierać czy chce rękompensatę czy wolne, ale przed to już z obligu ma mieć wolne?
Dlaczego zmusza się najpierw do przychodzenia a potem zmusza do wolnego!!!

Dlatego, że jest przełożony i podwładny. Przełożony kieruje jednostką i to on decyduje kto i kiedy może mieć wolne, urlop, itp, a podwładny musi się dostosować do poleceń przełożonego. To jest normalna relacja zawodowa obowiązująca na całym świecie i nie bardzo rozumiem, dlaczego w SW miało, by być inaczej. Nie ma na świecie firmy, w której to pracownik decyduje, decyduje przełożony.

Oczywiście pomijamy w tej dyskusji zdrowe zasady współpracy pomiędzy podwładnym, a przełożonym, jednak taki zapis w ustawie byłby śmieszny. Chcesz w pełni decydować o wypracowanych godzinach to załóż firmę i wtedy będziesz mógł dać swoim pracownikom taką możliwość. Gwarantuję Ci, że po pierwszym miesiącu musiałbyś zamknąć działalność.

A co w sytuacji np. takiej jak święta? Wszyscy chcą wolne, a dyrektor zgodnie z takim zapisem w ustawie musi dać wolne i co wtedy? Takich przykładów mogę Ci przytoczyć ze sto.
Odpowiedz
(11-11-2021, 23:44 )Prison_Officer napisał(a):
(10-11-2021, 8:38 )Dziambdzia napisał(a): Pawły i Cześki budzimy się!!! Solidarność od wczoraj udostępniła projekt i zbiera uwagi od członków Solidarności a wy co??? Jest okazja przy nowelizacji ustawy o SW interweniować w sprawie nadgodzin!!! Potrzebujemy takiego wpisu!!! TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:
1) w okresie rozliczeniowym TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo
2) po zakończeniu okresu rozliczeniowego rekompensata pieniężna, o ile w
terminie 10 dni od dnia zakończenia okresu rozliczeniowego nie wystąpi z
wnioskiem o udzielenie czasu wolnego od służby w tym samym wymiarze.

Podaj powód, dlaczego jako jedyna grupa zawodowa w Polsce, tak w mundurze jak i w cywilu mielibyśmy mieć taki zapis, że tylko na nasz wniosek przełożony może nam udzielić wolnego za wypracowane nadgodziny. Podaj również powód, dlaczego to podwładny ma decydować, a nie przełożony. Chyba niektórym już całkiem odbija.

Poziom i rozumowanie Zbyszka "Gospodarka" Nic dziwnego że, postępuje degręgolada! Jakie "oficery" takie rozumowanie. Jaśnie panie "prison oficer"

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:

Przysługuje!!! To podwładny wypracował nadgodziny, to dla podwładnego wprowadzono rekompensatę za to że, w swoim wolnym czasie stawiał się do służby. To podwładny może po okresie rozliczeniowym wybierać czy chce rękompensatę czy wolne, ale przed to już z obligu ma mieć wolne?
Dlaczego zmusza się najpierw do przychodzenia a potem zmusza do wolnego!!!
Odpowiedz
Murem za mundurem, murem za likwidacją art. 15a. Ino murarzy brak.
Odpowiedz
(11-11-2021, 12:38 )Szczęśliwy napisał(a): Witam i o zdrowie pytam haha, nic się nie zmieniło tutaj dalej ten sam hałas cyt.Mało co? Mało i tak w kółko Źle gdzie? Źle, wszyscy oszukują, same plecaki, ile kasy na karpiowe itd przecież nikt was nie trzyma na łańcuchu Dowidzenia i nie lamentuj jeden z drugim i nie Siej propagandy jak w TV chciałbym kilku z was widzieć jak pracujecie hihi.

Chciałbym zobaczyć jak w końcu zaczniesz brać leki. Ja rozumiem, że można mieć problemy, ale po co się tak afiszować na forum. Zdrowia życzę.
Odpowiedz
Policja podała już termin i kwoty nagród (ok 4000) na etat. Jak wygląda sytuacja w naszej służbie. Jak zwykle wielka tajemnica a później dadza nam ochłap 23 grudnia ?!!!
Odpowiedz
dla policjantów – 420 623 000 zł (średnio na etat 4 086 zł)
Przyznany limit dla każdej z jednostek (oddzielnie dla KGP, CBŚP, BSWP, szkół Policji, KWP czy KPP/KMP/KRP) został naliczony w wysokości 6% limitu wydatków ujętego w pierwotnej ustawie budżetowej tej jednostki.

Nie zostały narzucone żadne kryteria oceny policjantów i pracowników a nagrody będą przyznawane według propozycji dokonywanych przez przełożonych, którzy najlepiej znają dyspozycyjność i jakość zadań wykonywanych przez podległych im funkcjonariuszy i pracowników.

Teoretycznie jest zajefajnie, ale podejrzewam że przełożeni będą "pamiętać" kiedy koledzy na L4 byli i stosownie pomniejszą nagrody - co tylko spowoduje ich zwiększenie "na etat" - przypomnę 420 623 000 zł (średnio na etat 4 086 zł) < na Policjanta !!
Poczekajmy ile nam wrzucą
Może ze 300 brutto będzie - oby więcej
Odpowiedz
(10-11-2021, 19:52 )jtd napisał(a):
(10-11-2021, 15:25 )TomaszBiałystok napisał(a): Serdecznie pozdrawiam Pana Dyrektora Biura OCHRONY płk. Zbigniewa Gospodarowicza który wczoraj odwiedził AŚ Białystok . Przekonywał że odejście na emeryturę po 15 latach służby to błąd . Myślę że przedstawił wystarczające argumenty i tych parudziesięciu funkcjonariuszy głównie z Działu Ochrony na pewno zostaną . Rozmowa z Panem Pułkownikiem otworzyła mi oczy to jest prosta praca chodzisz z kluczem i otwierasz cyk cyk . Pracując u prywaciarza nie będzie płacił takiej kupy kasy za cyk cyk.
:-) cyk , cyk :-) Chciałem napisać jaki to cyk cyk , ale wcisnąłem DEL i wykasowałem to. Napiszę jednak  tak. Co musi się stać w Służbie Więziennej żeby urzędnicy państwowi pełniący decyzyjne stanowiska w Rzeczypospolitej Polskiej dostrzegli NASZĄ NIEBEZPIECZNĄ I STRESUJĄCĄ PRACĘ. Widzieliście teatr jak w sejmie wszyscy wstali i klaskali dziękując Straży Granicznej , WP i Policji. Ale jak trwoga to do Boga. A Porozumienie 2018 okazało się oszustwem. Powiedział jeden taki że możemy odejść w cholere i dadzą rady. 
Na pewno nie zostanę do 25 lat. Nie na oddziale.  Nie dam rady. To jest dom wariatów. Zwariuje i zniszcze sobie swój mózg. Nie chcę stracić zdrowia, już i tak mam wszelkie symptomy nerwicy. Wolę mniejszą emeryturę i święty spokój.

Poczekaj, stanie się. Zaczną zamykać migrantów złapanych na terenie Polski, a oni (migranci) nie p... się w tańcu. Wtedy właśnie zobaczą czy dadzą radę bez doświadczonej kadry, z małolatami na czele co potrafią tylko selfiki na Facebooka i inne Instagramy wrzucać. Oczywiście nie życzę nikomu źle, ale zobaczycie jak jeden po drugim kozaku z cz-tu będą zawijać się że służby.
Odpowiedz
(10-11-2021, 8:38 )Dziambdzia napisał(a): Pawły i Cześki budzimy się!!! Solidarność od wczoraj udostępniła projekt i zbiera uwagi od członków Solidarności a wy co??? Jest okazja przy nowelizacji ustawy o SW interweniować w sprawie nadgodzin!!! Potrzebujemy takiego wpisu!!! TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:
1) w okresie rozliczeniowym TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo
2) po zakończeniu okresu rozliczeniowego rekompensata pieniężna, o ile w
terminie 10 dni od dnia zakończenia okresu rozliczeniowego nie wystąpi z
wnioskiem o udzielenie czasu wolnego od służby w tym samym wymiarze.

Podaj powód, dlaczego jako jedyna grupa zawodowa w Polsce, tak w mundurze jak i w cywilu mielibyśmy mieć taki zapis, że tylko na nasz wniosek przełożony może nam udzielić wolnego za wypracowane nadgodziny. Podaj również powód, dlaczego to podwładny ma decydować, a nie przełożony. Chyba niektórym już całkiem odbija.
Odpowiedz
(11-11-2021, 15:03 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(11-11-2021, 7:28 )rolnik napisał(a): na odejscie dymneli nas na dodatkach, zamkneli OZ, co jeszcze zrobią? a my siedzimy "cicho", będą kąsać, starzy f-sze odejdą, młodzi zostaną i hulaj dusza dla CZSW, po pewnym czasie będzie jak w policji będą emerytów namawiać do powrotu, ten wpis przypomnicie po 2 latach.
Poczekaj jak nowa ustawa wejdzie. Teraz żałuję, że nie odeszłem w lutym.

Odeszłem ???  Bigeyes
Odpowiedz
(11-11-2021, 17:51 )sincera napisał(a): Policja oficjalnie podała już wysokości nagród. Wraz z terminem realizacji - 6 grudnia. Jak wygląda sytuacja w naszej służbie?

W Straży Granicznej dzisiaj z okazji Święta rozesłano pierwszą z dwóch transz w wysokości ok 2000 zł, kolejna też ma być w tej wysokości.
Odpowiedz
(11-11-2021, 17:51 )sincera napisał(a): Policja oficjalnie podała już wysokości nagród. Wraz z terminem realizacji - 6 grudnia. Jak wygląda sytuacja w naszej służbie?
Nam wypłacą 23 grudnia, żeby ludzie czasem nie poszli na zwolnienia. Policja to policja . Nie porównywać nas do nich Smile
Odpowiedz
(11-11-2021, 17:51 )sincera napisał(a): Policja oficjalnie podała już wysokości nagród. Wraz z terminem realizacji - 6 grudnia. Jak wygląda sytuacja w naszej służbie?

https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/2...licji.html
Odpowiedz
Co Związki zrobiły po braku pisemnej odpowiedzi na pismo z zapytaniem o prace dotyczące zamykania OZetów?

W sumie czego my się Was czepiamy?!!! Przecież pismo wysłane!! Co jeszcze mogłyby zrobić Związki? Czysta sprawa - Czesław zrobił co w jego mocy - żenujące...
Odpowiedz
Pamiętam tego Pana jak na jednym z kursów specjalistycznych mówił że w polskich więzieniach to powinno być jak w Stanach Zjednoczonych. Bo był tam na wycieczce i tak u nas powinno być. Że osadzony powinien znać swoje miejsce. Za parę lat zmienił swoje zdanie o 100% teraz to zrobili z więzienia hotele.... I wszyscy udają że jest ok. A złodzieje maja ubaw po pachy...
Odpowiedz
Policja oficjalnie podała już wysokości nagród. Wraz z terminem realizacji - 6 grudnia. Jak wygląda sytuacja w naszej służbie?
Odpowiedz
(11-11-2021, 7:28 )rolnik napisał(a): na odejscie dymneli nas na dodatkach, zamkneli OZ, co jeszcze zrobią? a my siedzimy "cicho", będą kąsać, starzy f-sze odejdą, młodzi zostaną i hulaj dusza dla CZSW, po pewnym czasie będzie jak w policji będą emerytów namawiać do powrotu, ten wpis przypomnicie po 2 latach.
Poczekaj jak nowa ustawa wejdzie. Teraz żałuję, że nie odeszłem w lutym.
Odpowiedz
(10-11-2021, 22:44 )MdR napisał(a):
(10-11-2021, 15:25 )TomaszBiałystok napisał(a): Serdecznie pozdrawiam Pana Dyrektora Biura OCHRONY płk. Zbigniewa Gospodarowicza który wczoraj odwiedził AŚ Białystok . Przekonywał że odejście na emeryturę po 15 latach służby to błąd . Myślę że przedstawił wystarczające argumenty i tych parudziesięciu funkcjonariuszy głównie z Działu Ochrony na pewno zostaną . Rozmowa z Panem Pułkownikiem otworzyła mi oczy to jest prosta praca chodzisz z kluczem i otwierasz cyk cyk . Pracując u prywaciarza nie będzie płacił takiej kupy kasy za cyk cyk.

Dlatego nie ma zgody na telefony. Zaraz by ktoś nagrał i do netu wrzucił.

Pan Gospodaroicz oderwany od rzeczywistości, cyk cyk?
Odpowiedz
(11-11-2021, 7:42 )Człowiek z lasu napisał(a):
(10-11-2021, 14:00 )zakładowy napisał(a): [quote="Garfild" pid='10802' dateline='1636488130']
Prawda to,że na święta ma.byc średnio po 2 tyś.netto,?

Chyba w inspektoratach...

Ja słyszałem, że ma być po 1/91 bitcoina :-)
[/quot


Plus po medalu pewnie specjalistom w inspektoratach  klapy się już  poobrywaly
Odpowiedz
(11-11-2021, 7:42 )Człowiek z lasu napisał(a):
(10-11-2021, 14:00 )zakładowy napisał(a):
(09-11-2021, 21:02 )Garfild napisał(a): Prawda to,że na święta ma.byc średnio po 2 tyś.netto,?

Chyba w inspektoratach...

Ja słyszałem, że ma być po 1/91 bitcoina :-)

Dla oisw
Odpowiedz
Witam i o zdrowie pytam haha, nic się nie zmieniło tutaj dalej ten sam hałas cyt.Mało co? Mało i tak w kółko Źle gdzie? Źle, wszyscy oszukują, same plecaki, ile kasy na karpiowe itd przecież nikt was nie trzyma na łańcuchu Dowidzenia i nie lamentuj jeden z drugim i nie Siej propagandy jak w TV chciałbym kilku z was widzieć jak pracujecie hihi.
Odpowiedz
Raport cyk cyk.
Świadomość tego jak żyją i pracują „ci” z OISW i CZSW przygniata nas do szabrowniczego zakupu żwiru pod remonty w jednostkach podstawowych. Cała kadra jak można ich tak nazwać z IOSW i CZSW jest oderwana czołgiem Rudy 102 od rzeczywistości. Machloje, kłamstwo, cynizm, oszustwo i szabrownictwo jest opisane w raporcie NIK który tylko nieliczni widzieli (miałem okazję). Płakać mi się chciało czytając to. Dużo tam było o IGB.
Teraz majorów dali. Szkoda tylko, że nie promuje się fajnych ludzi którzy chcą pracować lecz podcina się im lotki przyklejając łatkę błazna zazwyczaj są to bardzo inteligentni ludzie którzy są zagrożeniem dla nieudaczników. Panie A. G. - dyrektorze - majora dałeś kolejnym nierobom zobacz czym oni się zajmują – nakrętkami ! . Zabolało mnie to.
Odpowiedz
(10-11-2021, 22:44 )MdR napisał(a):
(10-11-2021, 15:25 )TomaszBiałystok napisał(a): Serdecznie pozdrawiam Pana Dyrektora Biura OCHRONY płk. Zbigniewa Gospodarowicza który wczoraj odwiedził AŚ Białystok . Przekonywał że odejście na emeryturę po 15 latach służby to błąd . Myślę że przedstawił wystarczające argumenty i tych parudziesięciu funkcjonariuszy głównie z Działu Ochrony na pewno zostaną . Rozmowa z Panem Pułkownikiem otworzyła mi oczy to jest prosta praca chodzisz z kluczem i otwierasz cyk cyk . Pracując u prywaciarza nie będzie płacił takiej kupy kasy za cyk cyk.

Dlatego nie ma zgody na telefony. Zaraz by ktoś nagrał i do netu wrzucił.
Nikogo nie obchodzą funkcjonariusze którzy mają 15 lat służby. Daliście dodatki dla tych co mają 25 lat służby to my robimy dla nich miejsca na oddziałach niech pracują. Zresztą Dyr Gen Powiedział że DADZĄ RADĘ BEZ NAS ja życzę powodzenia.
Odpowiedz
(09-11-2021, 18:42 )Człowiek z lasu napisał(a):
(09-11-2021, 12:44 )Wróblik napisał(a):
(09-11-2021, 9:42 )toyboy napisał(a):
(08-11-2021, 21:09 )Szczery napisał(a):
(07-11-2021, 22:18 )Andrzej chorąży napisał(a): Będą, w okręgu szczecińskim f-sze rezygnują z warsztatów psychologicznych, żeby nie przekroczyć 14 dni zwolnienia lekarskiego, a niektórzy idą o krok dalej i chcą odbywać warsztaty w ramach urlopu wypoczynkowego. I to jest dopiero szok, co oni zrobili z funkcjonariuszami??? Tego jeszcze nie było.

Będą . Związki już szykują po 100 złotych.
 ZWIĄZKI TO BONY DAJĄ...    PŁACISZ CAŁY ROK SKŁADKĘ  TO NA ŚWIĘTA DADZĄ CI  BON, O I BYM ZAPOMNIAŁ   JESZCZE ŻYCZENIA
Placisz skladek 200 zł? dostajesz bon na 100 zl.  A za resztę bawi sie zarząd. No chyba że te życzenia są warte 100 zł.

Obyś nigdy nie musiał żałować, że zalowales tej właśnie 100 wki gdy będziesz toczyło się przeciwko tobie postępowanie i nagle się okaże, że każdy ma cię gdzieś.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przecież tak właśnie jest, mają nas gdzieś!
Często działają bezprawnie a takim działaniem jest choćby kamera nad głową w pomieszczeniu monitorowego.
Odpowiedz
(09-11-2021, 21:02 )Garfild napisał(a): Prawda to,że na święta ma.byc średnio po 2 tyś.netto,?
---------------------------------------------------------------------------
Prawda że po świętach będziemy mieli po 2tyś nadgodzin.
Odpowiedz
(10-11-2021, 15:25 )TomaszBiałystok napisał(a): Serdecznie pozdrawiam Pana Dyrektora Biura OCHRONY płk. Zbigniewa Gospodarowicza który wczoraj odwiedził AŚ Białystok . Przekonywał że odejście na emeryturę po 15 latach służby to błąd . Myślę że przedstawił wystarczające argumenty i tych parudziesięciu funkcjonariuszy głównie z Działu Ochrony na pewno zostaną . Rozmowa z Panem Pułkownikiem otworzyła mi oczy to jest prosta praca chodzisz z kluczem i otwierasz cyk cyk . Pracując u prywaciarza nie będzie płacił takiej kupy kasy za cyk cyk.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z pewnością takowe spotkanie miało miejsce w każdej jednostce. Kolejny raz słychać było obiecanki, jak to ma być super, wzrosną zarobki, poprawimy jakość pracy. Będziecie się kąpać w kozim mleku inni będą wam zazdrościć.  Tongue

Każda praca jest lepsza niż to coś. Przynajmniej nie będziesz miał postępowania za obranie mandarynki będąc monitorowym. Cool
Odpowiedz
(10-11-2021, 13:03 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(09-11-2021, 20:19 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze PROSIMY o więcej informacji na temat wyposażenia NOWYCH SIŁOWNI o ZASADZONYCH DRZEWACH, o WYJAZDACH NA WALNE ZGROMADZENIA ZG NSZZFIPW gdyż tego jest za mało na nasze księdze !!!!
I o spotkaniach z generałem w miłej i  serdecznej atmosferze.
 I JESZCZE COŚ O  WRĘCZENIU MEDALI  DLA ZASŁUŻONYCH , ORAZ O PIKNIKU  RODZINNYM I  TURNIEJU TENISA
Odpowiedz
(10-11-2021, 14:00 )zakładowy napisał(a):
(09-11-2021, 21:02 )Garfild napisał(a): Prawda to,że na święta ma.byc średnio po 2 tyś.netto,?

Chyba w inspektoratach...

Za siedzenie 2 tys całkiem dobrze. Tam teraz ludzie z przypadku. Praktyki tyle co na wstępniaku
Odpowiedz
(10-11-2021, 15:25 )TomaszBiałystok napisał(a): Serdecznie pozdrawiam Pana Dyrektora Biura OCHRONY płk. Zbigniewa Gospodarowicza który wczoraj odwiedził AŚ Białystok . Przekonywał że odejście na emeryturę po 15 latach służby to błąd . Myślę że przedstawił wystarczające argumenty i tych parudziesięciu funkcjonariuszy głównie z Działu Ochrony na pewno zostaną . Rozmowa z Panem Pułkownikiem otworzyła mi oczy to jest prosta praca chodzisz z kluczem i otwierasz cyk cyk . Pracując u prywaciarza nie będzie płacił takiej kupy kasy za cyk cyk.
No jeżeli to prawda co piszesz to oderwanie tych ludzi od rzeczywistości przekracza granice ludzkiej percepcji.
Cyrk cyrk cyrk przepraszam cyk cyk cyk
Odpowiedz
(10-11-2021, 14:00 )zakładowy napisał(a):
(09-11-2021, 21:02 )Garfild napisał(a): Prawda to,że na święta ma.byc średnio po 2 tyś.netto,?

Chyba w inspektoratach...

Ja słyszałem, że ma być po 1/91 bitcoina :-)
Odpowiedz
na odejscie dymneli nas na dodatkach, zamkneli OZ, co jeszcze zrobią? a my siedzimy "cicho", będą kąsać, starzy f-sze odejdą, młodzi zostaną i hulaj dusza dla CZSW, po pewnym czasie będzie jak w policji będą emerytów namawiać do powrotu, ten wpis przypomnicie po 2 latach.
Odpowiedz
(10-11-2021, 15:25 )TomaszBiałystok napisał(a): Serdecznie pozdrawiam Pana Dyrektora Biura OCHRONY płk. Zbigniewa Gospodarowicza który wczoraj odwiedził AŚ Białystok . Przekonywał że odejście na emeryturę po 15 latach służby to błąd . Myślę że przedstawił wystarczające argumenty i tych parudziesięciu funkcjonariuszy głównie z Działu Ochrony na pewno zostaną . Rozmowa z Panem Pułkownikiem otworzyła mi oczy to jest prosta praca chodzisz z kluczem i otwierasz cyk cyk . Pracując u prywaciarza nie będzie płacił takiej kupy kasy za cyk cyk.

Dlatego nie ma zgody na telefony. Zaraz by ktoś nagrał i do netu wrzucił.
Odpowiedz
(10-11-2021, 14:00 )zakładowy napisał(a): [quote="Garfild" pid='10802' dateline='1636488130']
Prawda to,że na święta ma.byc średnio po 2 tyś.netto,?

Chyba w inspektoratach...
[/quote

W inspektoratach kasa się należy. Mądrosc, aż z okien wycieka. Może trzeba okiennice zamontować
Odpowiedz
Piękna siłownia w Giżycku.
Tylko kto będzie z niej korzystać skoro osadzeni jadą do innej jednostki a f-sze mają zapowiedziane delegacje.
W jednostce zostają kamery i w dublinach będą oglądać jak wszystko gnije.

Czy były jakieś polecenia z góry by urlopy za 2021 wykorzystać do max 15 grudnia?
Odpowiedz
(10-11-2021, 6:16 )Hipi napisał(a): Uwaga

            Projekt ustawy o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw
           https://legislacja.gov.pl/projekt/12353000

Gdzie można przeczytać cały TEN PROJEKT?

Tu kolejny gniot.
https://www.gov.pl/web/radalegislacyjna/...nych-ustaw
Odpowiedz
Iwsw dostatnie dodatek o charakterze stałym do 100% kwoty bazowej, znaczy że będzie się liczył do Emerytury ?? Na to wychodzi
Odpowiedz
(10-11-2021, 10:23 )Marmurowy napisał(a):
(09-11-2021, 20:19 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze PROSIMY o więcej informacji na temat wyposażenia NOWYCH SIŁOWNI o ZASADZONYCH DRZEWACH, o WYJAZDACH NA WALNE ZGROMADZENIA ZG NSZZFIPW gdyż tego jest za mało na nasze księdze !!!!
Co Panu w tym przeszkadza, że nie każdy jest leniwym "Januszem" i chce ktoś coś zrobić dla innych fszy? Wyobraź sobie, że nie każdy po służbie czy w dniu wolnym łoi czteropak browara lub 0.5 wódy i zagryza to fajka. Mi akurat się morda cieszy jak widzę, że jakiś sprzęt idzie dla funkcjonariuszy.
Panie Marmurowy :-). Wiadomo  że zawsze to jest na plus. Ale po pierwsze czy takiej instytucji jak Służba Więzienna Rzeczypospolitej Polskiej nie stać żeby zrobić siłownię dla funkcjonariuszy ? No jaka to jest kaska? To jest tyle ile wydaje się w tydzień na leki dla osadzonych w dużym kryminale. A po drugie od oszustwa 2018 tyle było takich informacji , a o tym haniebnym oszustwie porozumienie 2018 NIC
Odpowiedz
(10-11-2021, 15:25 )TomaszBiałystok napisał(a): Serdecznie pozdrawiam Pana Dyrektora Biura OCHRONY płk. Zbigniewa Gospodarowicza który wczoraj odwiedził AŚ Białystok . Przekonywał że odejście na emeryturę po 15 latach służby to błąd . Myślę że przedstawił wystarczające argumenty i tych parudziesięciu funkcjonariuszy głównie z Działu Ochrony na pewno zostaną . Rozmowa z Panem Pułkownikiem otworzyła mi oczy to jest prosta praca chodzisz z kluczem i otwierasz cyk cyk . Pracując u prywaciarza nie będzie płacił takiej kupy kasy za cyk cyk.
Cykl Cyk , prawie mnie to przekonało?
Odpowiedz
(10-11-2021, 15:25 )TomaszBiałystok napisał(a): Serdecznie pozdrawiam Pana Dyrektora Biura OCHRONY płk. Zbigniewa Gospodarowicza który wczoraj odwiedził AŚ Białystok . Przekonywał że odejście na emeryturę po 15 latach służby to błąd . Myślę że przedstawił wystarczające argumenty i tych parudziesięciu funkcjonariuszy głównie z Działu Ochrony na pewno zostaną . Rozmowa z Panem Pułkownikiem otworzyła mi oczy to jest prosta praca chodzisz z kluczem i otwierasz cyk cyk . Pracując u prywaciarza nie będzie płacił takiej kupy kasy za cyk cyk.
:-) cyk , cyk :-) Chciałem napisać jaki to cyk cyk , ale wcisnąłem DEL i wykasowałem to. Napiszę jednak  tak. Co musi się stać w Służbie Więziennej żeby urzędnicy państwowi pełniący decyzyjne stanowiska w Rzeczypospolitej Polskiej dostrzegli NASZĄ NIEBEZPIECZNĄ I STRESUJĄCĄ PRACĘ. Widzieliście teatr jak w sejmie wszyscy wstali i klaskali dziękując Straży Granicznej , WP i Policji. Ale jak trwoga to do Boga. A Porozumienie 2018 okazało się oszustwem. Powiedział jeden taki że możemy odejść w cholere i dadzą rady. 
Na pewno nie zostanę do 25 lat. Nie na oddziale.  Nie dam rady. To jest dom wariatów. Zwariuje i zniszcze sobie swój mózg. Nie chcę stracić zdrowia, już i tak mam wszelkie symptomy nerwicy. Wolę mniejszą emeryturę i święty spokój.
Odpowiedz
Zbyszek a Zbigniew to to samo imię.?
Pomorze zachodnie również pozdrawia Pana Zbyszka cyk, cyk. Niech już ODEJDZIE na spragnioną emeryturę może choć trochę polepszy się w działach ochrony. Cyk, cyk.
Odpowiedz
(10-11-2021, 15:25 )TomaszBiałystok napisał(a): Serdecznie pozdrawiam Pana Dyrektora Biura OCHRONY płk. Zbigniewa Gospodarowicza który wczoraj odwiedził AŚ Białystok . Przekonywał że odejście na emeryturę po 15 latach służby to błąd . Myślę że przedstawił wystarczające argumenty i tych parudziesięciu funkcjonariuszy głównie z Działu Ochrony na pewno zostaną . Rozmowa z Panem Pułkownikiem otworzyła mi oczy to jest prosta praca chodzisz z kluczem i otwierasz cyk cyk . Pracując u prywaciarza nie będzie płacił takiej kupy kasy za cyk cyk.

To ten co nie pozwala się przenosić z ochrony do innych działów?
Odpowiedz
Po 2 tys netto to dzisiaj dostała Policja, Straż Graniczna i MON ze względu na jutrzejsze Swieto. A My? Wiadomo. Na Święta tez dostaną po 2 przez dodatkowe środki na służby mundurowe. Później się uciszymy, że dostaliśmy po 800zl a przelicznik jest nadal prosty. Pozdrawiam
Odpowiedz
Hej CZSW chcecie rozwiązanie na cito które zatrzyma doświadczonych oddziałowych? Rozwiązanie które nic nie będzie Was kosztowało, a usprawni działanie zakładów karnych i spowoduje więcej czasu na prawdziwa pracę oddziałowego a nie głupie wypuszczanie do telefonów?
Całkowicie za darmo. Ot, taka promocja.

Budka telefoniczna w każdej celi.
Czyli ponad połowa pracy oddzialowego na zamku/sledczaku (o czym pewnie nie wiecie)
Oczywiście telefony dla sankcji na dotychczasowych zasadach.

Pomyślcie, zastanówcie się. Warto działać już teraz a nie za rok czy dwa jak Wam doświadczeni oddziałowi na emkę uciekną.

Nie ma za co
Odpowiedz
(09-11-2021, 18:42 )Człowiek z lasu napisał(a):
(09-11-2021, 12:44 )Wróblik napisał(a):
(09-11-2021, 9:42 )toyboy napisał(a):
(08-11-2021, 21:09 )Szczery napisał(a):
(07-11-2021, 22:18 )Andrzej chorąży napisał(a): Będą, w okręgu szczecińskim f-sze rezygnują z warsztatów psychologicznych, żeby nie przekroczyć 14 dni zwolnienia lekarskiego, a niektórzy idą o krok dalej i chcą odbywać warsztaty w ramach urlopu wypoczynkowego. I to jest dopiero szok, co oni zrobili z funkcjonariuszami??? Tego jeszcze nie było.

Będą . Związki już szykują po 100 złotych.
 ZWIĄZKI TO BONY DAJĄ...    PŁACISZ CAŁY ROK SKŁADKĘ  TO NA ŚWIĘTA DADZĄ CI  BON, O I BYM ZAPOMNIAŁ   JESZCZE ŻYCZENIA
Placisz skladek 200 zł? dostajesz bon na 100 zl.  A za resztę bawi sie zarząd. No chyba że te życzenia są warte 100 zł.

Obyś nigdy nie musiał żałować, że zalowales tej właśnie 100 wki gdy będziesz toczyło się przeciwko tobie postępowanie i nagle się okaże, że każdy ma cię gdzieś.
Kolego...przejrzalwm.na oczy kiedy nasz zwiazkowiec poszedł do  dyrektora ujac sie za jednym z funkcjonariuszy.Dyr potraktowal go jak szmaciarza,postawił go na bacznosc i prowadził swoj monolog. I to sa związki?? Tamten funkcjonariusz nic nie zawinił, wiec nie opowiadaj głupot że zwiazki się za tobą wstawia gdy bedziesz miał postępowanie
Odpowiedz
(10-11-2021, 11:13 )500minus napisał(a):
(09-11-2021, 19:06 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(09-11-2021, 10:30 )Nie plecak napisał(a):
(08-11-2021, 18:36 )Oficer napisał(a):
(08-11-2021, 14:16 )Nie plecak napisał(a): Co Wy z tymi dodatkami tak panikujcie i bzdury piszecie że jesteście stratni po 1000 zł na rękę miesięcznie przy odejściu na emkę ??
Przez moje lata służby nie znam nikogo kto by dostał zwiększony dodatek  więcej niż do 1200 zł  po 15 latach służby !!! Czyli jak masz 400 zł to zwiększali liczmy o 800 zł brutto czyli 656 zł netto a 40% (procenty po 15 latach służby)z tej kwoty to jest 262 zł !!!!!
Powtarzam 262 zł tylko 262 !!!! zł więcej do
emerytury.Czyli dajcie sobie siana z tym dodatkiem na odchodne bo to marne pieniądze ☝️

GRUBO SIE MYLISZ KOLEGO ☝️ SPYTAJ SIE JAKIEGOS KOLEGI EMERYTA TO CI WYTŁUMACZY. TO DLACZEGO OSTATNI Z DODATKIEM UCIEKALI NA EMKE W PODSKOKACH A RESZTA CO NIE POSZLI TO PSIOCZĄ. DOWIEDZ SIE DOKŁADNIE. KASA NIE DO ODROBIENIA JUŻ.

Człowieku co Ty myślisz że masz do czynienia z młodym łosiem który nic nie wie.Wiem doskonale jakie były dodatki na odchodne w mojej jednostce.Wyliczylem Ci ile to było po 15 latach w mojej jednostce i to też nie zawsze bo za jednego dyrektora po 15 latach z wojskiem nie było żadnego podnoszenia dodatku ☝️a później to podnosili  do 800 zł w większości po 15 latach służby więc te 1200 zł to i tak Wam zawyżyłem.
Ja osobiście odchodzę na emkę w lutym po rocznym chorobowym i mam w du... ich dodatek ☝️☝️☝️☝️
Co za łoś.... Wyjaśnie ci coś. Dodatek służbowy to podstawa + stopień. Zwyczajowo dodatek na odejście wynosił 20% po 15 latach + 2% za każdy następny rok + 5% od dyrektora jak nie leciałeś w uja..  To teraz sobie policz podstawa 3330 +1370. Procenty miałeś w szkole to sobie policz ile powinno być po 20 latach. (kwoty podałem zaokrąglone). to ile jestem w plecy jak mam 500zł?
Panowie łosiowie, oczywiste jest że dodatek dodatkowi nie równy, jak porównywać 15 letniego podoficera i 24 letniego oficera, dysproporcja w utraconym potencjalnym didatku znacząca... Jeden ch.. położy bo kosmos ma przed sobą a drugi rok na ch.. przestoi aby do 25 lat dociągnąć bo poprostu się opłaca...

Człowieku ja o niebie  a Ty o chlebie.Ja o emce po 15tu a Ty po 20tu , ogarnij się.Jeśli w waszych jednostkach było takie potężne podnoszenie dodatków to macie szczęście w mojej tego nie było ☝️☝️☝️ Kończę ten temat.
Odpowiedz
Exclamation 
(10-11-2021, 14:00 )zakładowy napisał(a):
(09-11-2021, 21:02 )Garfild napisał(a): Prawda to,że na święta ma.byc średnio po 2 tyś.netto,?

Chyba w inspektoratach...

Średnio 4000 brutto na etat. 
Odpowiedz
Serdecznie pozdrawiam Pana Dyrektora Biura OCHRONY płk. Zbigniewa Gospodarowicza który wczoraj odwiedził AŚ Białystok . Przekonywał że odejście na emeryturę po 15 latach służby to błąd . Myślę że przedstawił wystarczające argumenty i tych parudziesięciu funkcjonariuszy głównie z Działu Ochrony na pewno zostaną . Rozmowa z Panem Pułkownikiem otworzyła mi oczy to jest prosta praca chodzisz z kluczem i otwierasz cyk cyk . Pracując u prywaciarza nie będzie płacił takiej kupy kasy za cyk cyk.
Odpowiedz
(09-11-2021, 21:02 )Garfild napisał(a): Prawda to,że na święta ma.byc średnio po 2 tyś.netto,?

Chyba w inspektoratach...
Odpowiedz
(09-11-2021, 20:19 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze PROSIMY o więcej informacji na temat wyposażenia NOWYCH SIŁOWNI o ZASADZONYCH DRZEWACH, o WYJAZDACH NA WALNE ZGROMADZENIA ZG NSZZFIPW gdyż tego jest za mało na nasze księdze !!!!
I o spotkaniach z generałem w miłej i  serdecznej atmosferze.
Odpowiedz
(09-11-2021, 19:06 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(09-11-2021, 10:30 )Nie plecak napisał(a):
(08-11-2021, 18:36 )Oficer napisał(a):
(08-11-2021, 14:16 )Nie plecak napisał(a): Co Wy z tymi dodatkami tak panikujcie i bzdury piszecie że jesteście stratni po 1000 zł na rękę miesięcznie przy odejściu na emkę ??
Przez moje lata służby nie znam nikogo kto by dostał zwiększony dodatek  więcej niż do 1200 zł  po 15 latach służby !!! Czyli jak masz 400 zł to zwiększali liczmy o 800 zł brutto czyli 656 zł netto a 40% (procenty po 15 latach służby)z tej kwoty to jest 262 zł !!!!!
Powtarzam 262 zł tylko 262 !!!! zł więcej do
emerytury.Czyli dajcie sobie siana z tym dodatkiem na odchodne bo to marne pieniądze ☝️

GRUBO SIE MYLISZ KOLEGO ☝️ SPYTAJ SIE JAKIEGOS KOLEGI EMERYTA TO CI WYTŁUMACZY. TO DLACZEGO OSTATNI Z DODATKIEM UCIEKALI NA EMKE W PODSKOKACH A RESZTA CO NIE POSZLI TO PSIOCZĄ. DOWIEDZ SIE DOKŁADNIE. KASA NIE DO ODROBIENIA JUŻ.

Człowieku co Ty myślisz że masz do czynienia z młodym łosiem który nic nie wie.Wiem doskonale jakie były dodatki na odchodne w mojej jednostce.Wyliczylem Ci ile to było po 15 latach w mojej jednostce i to też nie zawsze bo za jednego dyrektora po 15 latach z wojskiem nie było żadnego podnoszenia dodatku ☝️a później to podnosili  do 800 zł w większości po 15 latach służby więc te 1200 zł to i tak Wam zawyżyłem.
Ja osobiście odchodzę na emkę w lutym po rocznym chorobowym i mam w du... ich dodatek ☝️☝️☝️☝️
Co za łoś.... Wyjaśnie ci coś. Dodatek służbowy to podstawa + stopień. Zwyczajowo dodatek na odejście wynosił 20% po 15 latach + 2% za każdy następny rok + 5% od dyrektora jak nie leciałeś w uja..  To teraz sobie policz podstawa 3330 +1370. Procenty miałeś w szkole to sobie policz ile powinno być po 20 latach. (kwoty podałem zaokrąglone). to ile jestem w plecy jak mam 500zł?
Panowie łosiowie, oczywiste jest że dodatek dodatkowi nie równy, jak porównywać 15 letniego podoficera i 24 letniego oficera, dysproporcja w utraconym potencjalnym didatku znacząca... Jeden ch.. położy bo kosmos ma przed sobą a drugi rok na ch.. przestoi aby do 25 lat dociągnąć bo poprostu się opłaca...
Odpowiedz