(02-06-2021, 9:30 )wąski napisał(a): i gdzie ta nasza siła w jedności ,ruszcie się
Ty jeszcze wierzysz w jakąś jedność bo ja już nie.
Odpowiedz
(02-06-2021, 8:51 )BartekS napisał(a):
(01-06-2021, 15:30 )Dziambdzia napisał(a):
(01-06-2021, 9:23 )Dziambdzia napisał(a): Dzień dobry, jestem po służbie nocnej chętnie by jeszcze pospał ale dzieci mi po głowie skaczą wszak to Dzień dziecka i czekaja na atrakcje zakończone wizytą w cukierni. Lecz tu jest pies pogrzebany jest dopiero 10:15 i czekam na wypłatę, jak im wytłumaczyć, że mam 6,50 na końcie bo resztę zeżarł kredyt i ich matka z alimentów (na sprawie wytykała mi, że nie interesowałem się rodziną tylko wiecznie w pracy żadnych weekendów bo tylko dodatki trzeba było robić albo dwie dniówki itd) cknęło mi si się tak bo szkoda mi tych dzieci, i tu moje pytanie do kogoś z księgowości o której mogę spodziewać się wypłaty?


Dalej nie mam 16:29  Sad

Wypłata na konto zgodnie z przepisem musi wejść 1 dnia roboczego każdego miesiąca. Nie liczy się data wysłania z konta zakładu, tylko wejścia na konto f-sza. Jeśli nie wejdzie 1-go, masz prawo do odsetek. Może wtedy kadry z finansami nauczą się wcześniej generować i przelewać listę płac.
Ja widzę że jeden z drugim na głowę upadli, jednemu kończą się pieniądze to proponuję się ogarnąć z wydatkami np. z paleniem papierosów czyli rezygnacja, a drugi nawet nie ma pojęcia o pracy kadr i finansów ale jak, znam życie to część powie na nich nieroby pijące kawę haha
Odpowiedz
i gdzie ta nasza siła w jedności ,ruszcie się
Odpowiedz
(01-06-2021, 15:30 )Dziambdzia napisał(a):
(01-06-2021, 9:23 )Dziambdzia napisał(a): Dzień dobry, jestem po służbie nocnej chętnie by jeszcze pospał ale dzieci mi po głowie skaczą wszak to Dzień dziecka i czekaja na atrakcje zakończone wizytą w cukierni. Lecz tu jest pies pogrzebany jest dopiero 10:15 i czekam na wypłatę, jak im wytłumaczyć, że mam 6,50 na końcie bo resztę zeżarł kredyt i ich matka z alimentów (na sprawie wytykała mi, że nie interesowałem się rodziną tylko wiecznie w pracy żadnych weekendów bo tylko dodatki trzeba było robić albo dwie dniówki itd) cknęło mi si się tak bo szkoda mi tych dzieci, i tu moje pytanie do kogoś z księgowości o której mogę spodziewać się wypłaty?


Dalej nie mam 16:29  Sad

Wypłata na konto zgodnie z przepisem musi wejść 1 dnia roboczego każdego miesiąca. Nie liczy się data wysłania z konta zakładu, tylko wejścia na konto f-sza. Jeśli nie wejdzie 1-go, masz prawo do odsetek. Może wtedy kadry z finansami nauczą się wcześniej generować i przelewać listę płac.
Odpowiedz
(01-06-2021, 16:32 )robs napisał(a): Przewodniczący FZZSM Krzysztof Oleksak oddał art. 15a walkowerem. W-ce MSWiA Wąsik postawił na swoim. Koniec złudzeń, z tym nic się już nie da zrobić. Interesujące jest to, dla kogo dedykowane są te rozwiązania? Trzeba mieć nie lada wyobraźnię, żeby myśleć, iż doliczenie cywila po 25 latach służby spowoduje zatrzymanie funkcjonariuszy przed odejściem. W mojej jednostce jest tylko jeden funkcjonariusz przyjęty pomiędzy 01.1999 – 10.2003 (bo tylko te roczniki obowiązuje nowelizacja ustawy). Przyjęty był w 2003 r., czyli prawa do doliczenia 1,3% za każdy rok cywila nabędzie w 2028 roku. Wytrzyma jeszcze 7 lat w tych czasach? Szczerze wątpię. Dla kogo więc jest ta nowelizacja, bo chyba nie dla funkcjonariuszy? Władza chce pokazać społeczeństwu jak się troszczy o ..., no chyba nie o NAS.
CYTAT Z PRZEWODNICZĄCEGO
“Nie blokujemy tego projektu, bo prawda jest taka, że nawet w tym kształcie, który nie jest dla nas do końca satysfakcjonujący, jest on jakimś rozwiązaniem problemu” – mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl Krzysztof Oleksak, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

Każdy kto ma więcej aniżeli 8 lat cywila lepiej wyjdzie na drugiej emeryturze z Zusu a szczególnie kobiety. Chyba, że walka jeszcze trwa. Ot co.
Odpowiedz
(01-06-2021, 16:32 )robs napisał(a): Przewodniczący FZZSM Krzysztof Oleksak oddał art. 15a walkowerem. W-ce MSWiA Wąsik postawił na swoim. Koniec złudzeń, z tym nic się już nie da zrobić. Interesujące jest to, dla kogo dedykowane są te rozwiązania? Trzeba mieć nie lada wyobraźnię, żeby myśleć, iż doliczenie cywila po 25 latach służby spowoduje zatrzymanie funkcjonariuszy przed odejściem. W mojej jednostce jest tylko jeden funkcjonariusz przyjęty pomiędzy 01.1999 – 10.2003 (bo tylko te roczniki obowiązuje nowelizacja ustawy). Przyjęty był w 2003 r., czyli prawa do doliczenia 1,3% za każdy rok cywila nabędzie w 2028 roku. Wytrzyma jeszcze 7 lat w tych czasach? Szczerze wątpię. Dla kogo więc jest ta nowelizacja, bo chyba nie dla funkcjonariuszy? Władza chce pokazać społeczeństwu jak się troszczy o ..., no chyba nie o NAS.
CYTAT Z PRZEWODNICZĄCEGO
“Nie blokujemy tego projektu, bo prawda jest taka, że nawet w tym kształcie, który nie jest dla nas do końca satysfakcjonujący, jest on jakimś rozwiązaniem problemu” – mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl Krzysztof Oleksak, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.
 
Cytując klasyka Miała być jakość a wyszło JAKOŚ.
Skoro związki reprezentują wszystkich funkcjonariuszy za nasze pieniądze to ja się na akceptację tego projektu nie zgadzam, zrobić referendum i zobaczymy, piszcie na forum czy ktoś wogule się zgadza
Odpowiedz
(01-06-2021, 15:30 )Dziambdzia napisał(a):
(01-06-2021, 9:23 )Dziambdzia napisał(a): Dzień dobry, jestem po służbie nocnej chętnie by jeszcze pospał ale dzieci mi po głowie skaczą wszak to Dzień dziecka i czekaja na atrakcje zakończone wizytą w cukierni. Lecz tu jest pies pogrzebany jest dopiero 10:15 i czekam na wypłatę, jak im wytłumaczyć, że mam 6,50 na końcie bo resztę zeżarł kredyt i ich matka z alimentów (na sprawie wytykała mi, że nie interesowałem się rodziną tylko wiecznie w pracy żadnych weekendów bo tylko dodatki trzeba było robić albo dwie dniówki itd) cknęło mi si się tak bo szkoda mi tych dzieci, i tu moje pytanie do kogoś z księgowości o której mogę spodziewać się wypłaty?


Dalej nie mam 16:29  Sad

Pewnie dyrektora do 15:00 szukali żeby papier podpisał? z wypłatami!!! żenada !!! a w Bankach też trochę w h..ja lecą i przetrzymują !!!
Odpowiedz
(01-06-2021, 16:03 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(01-06-2021, 7:16 )Szczery napisał(a): W jakiej drużynie gra Generał ? Bo napewno w nie naszej .

W Orlando Magic?
hehe PiSszawa Wizards
Odpowiedz
(01-06-2021, 9:32 )Lony napisał(a): Jedni idą na L4, a z innych jednostek przyjeżdżają w delegację na zastępstwo? O co tu chodzi?
Na krótką metę to się uda, ale odbije się to czkawką już za niedługo.
Odpowiedz
Przewodniczący FZZSM Krzysztof Oleksak oddał art. 15a walkowerem. W-ce MSWiA Wąsik postawił na swoim. Koniec złudzeń, z tym nic się już nie da zrobić. Interesujące jest to, dla kogo dedykowane są te rozwiązania? Trzeba mieć nie lada wyobraźnię, żeby myśleć, iż doliczenie cywila po 25 latach służby spowoduje zatrzymanie funkcjonariuszy przed odejściem. W mojej jednostce jest tylko jeden funkcjonariusz przyjęty pomiędzy 01.1999 – 10.2003 (bo tylko te roczniki obowiązuje nowelizacja ustawy). Przyjęty był w 2003 r., czyli prawa do doliczenia 1,3% za każdy rok cywila nabędzie w 2028 roku. Wytrzyma jeszcze 7 lat w tych czasach? Szczerze wątpię. Dla kogo więc jest ta nowelizacja, bo chyba nie dla funkcjonariuszy? Władza chce pokazać społeczeństwu jak się troszczy o ..., no chyba nie o NAS.
CYTAT Z PRZEWODNICZĄCEGO
“Nie blokujemy tego projektu, bo prawda jest taka, że nawet w tym kształcie, który nie jest dla nas do końca satysfakcjonujący, jest on jakimś rozwiązaniem problemu” – mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl Krzysztof Oleksak, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.
Odpowiedz
(01-06-2021, 7:16 )Szczery napisał(a): W jakiej drużynie gra Generał ? Bo napewno w nie naszej .

W Orlando Magic?
Odpowiedz
(01-06-2021, 9:23 )Dziambdzia napisał(a): Dzień dobry, jestem po służbie nocnej chętnie by jeszcze pospał ale dzieci mi po głowie skaczą wszak to Dzień dziecka i czekaja na atrakcje zakończone wizytą w cukierni. Lecz tu jest pies pogrzebany jest dopiero 10:15 i czekam na wypłatę, jak im wytłumaczyć, że mam 6,50 na końcie bo resztę zeżarł kredyt i ich matka z alimentów (na sprawie wytykała mi, że nie interesowałem się rodziną tylko wiecznie w pracy żadnych weekendów bo tylko dodatki trzeba było robić albo dwie dniówki itd) cknęło mi si się tak bo szkoda mi tych dzieci, i tu moje pytanie do kogoś z księgowości o której mogę spodziewać się wypłaty?

Módl się żeby jak najpóźniej przelali, na dłużej wystarczy? a tak poza tym to wypłaty w SW są z góry, zawsze 1 roboczego dnia miesiąca
Odpowiedz
(01-06-2021, 9:23 )Dziambdzia napisał(a): Dzień dobry, jestem po służbie nocnej chętnie by jeszcze pospał ale dzieci mi po głowie skaczą wszak to Dzień dziecka i czekaja na atrakcje zakończone wizytą w cukierni. Lecz tu jest pies pogrzebany jest dopiero 10:15 i czekam na wypłatę, jak im wytłumaczyć, że mam 6,50 na końcie bo resztę zeżarł kredyt i ich matka z alimentów (na sprawie wytykała mi, że nie interesowałem się rodziną tylko wiecznie w pracy żadnych weekendów bo tylko dodatki trzeba było robić albo dwie dniówki itd) cknęło mi si się tak bo szkoda mi tych dzieci, i tu moje pytanie do kogoś z księgowości o której mogę spodziewać się wypłaty?


Dalej nie mam 16:29  Sad
Odpowiedz
(01-06-2021, 9:32 )Lony napisał(a): Jedni idą na L4, a z innych jednostek przyjeżdżają w delegację na zastępstwo? O co tu chodzi?

Jeżeli uważasz, że to nielogiczne to czym prędzej powinieneś złożyć pisemny raport o wystąpienie ze służby (nie muszę nawet tego uzasadniać). Jednostka penitencjarna to nie restauracja, którą można zamknąć na jakiś czas, a zadania służby są jasno określone.
Odpowiedz
(01-06-2021, 9:32 )Lony napisał(a): Jedni idą na L4, a z innych jednostek przyjeżdżają w delegację na zastępstwo? O co tu chodzi?
Generalny trzyma w szatni na wieszaku klony funkcjonariuszy, jakby 5000 poszło na eme Tongue
Odpowiedz
400 500 600 dodatku w zależności od ukończenia szkolenia. Który dodatek dał m dyro bo jak dla mnie on sie tylko pod tym podpisał bo tak nakazuje przepis. ŁASKI NIE ROBIŁ! Gdy by nie to to większość w ochronie miało by ok 200 zł dodatku i nic by od siebie nie dał.
Odpowiedz
(01-06-2021, 9:32 )Lony napisał(a): Jedni idą na L4, a z innych jednostek przyjeżdżają w delegację na zastępstwo? O co tu chodzi?

Niestety, brak solidarności.
Odpowiedz
Jedni idą na L4, a z innych jednostek przyjeżdżają w delegację na zastępstwo? O co tu chodzi?
Odpowiedz
Dzień dobry, jestem po służbie nocnej chętnie by jeszcze pospał ale dzieci mi po głowie skaczą wszak to Dzień dziecka i czekaja na atrakcje zakończone wizytą w cukierni. Lecz tu jest pies pogrzebany jest dopiero 10:15 i czekam na wypłatę, jak im wytłumaczyć, że mam 6,50 na końcie bo resztę zeżarł kredyt i ich matka z alimentów (na sprawie wytykała mi, że nie interesowałem się rodziną tylko wiecznie w pracy żadnych weekendów bo tylko dodatki trzeba było robić albo dwie dniówki itd) cknęło mi si się tak bo szkoda mi tych dzieci, i tu moje pytanie do kogoś z księgowości o której mogę spodziewać się wypłaty?
Odpowiedz
Ktory dodatek dał funkcjonariuszowi dyr? Po podooficerce,chorążówce, oficerce... dodatek przyznaje Nam obligatoryjnie przepis, a nie żaden dyr! Pozniej już właśnie widać te PGR-y, robią z dodatkami co chcą i występują w służbie takie patologiczne sytuacje. Właśnie dyr. tych PGR-ów są wszystkiemu winni!!!
Odpowiedz
W jakiej drużynie gra Generał ? Bo napewno w nie naszej .
Odpowiedz
Chodziło o obecnych dyrektorów wielu jednostkach funkcjonariusz ma 15 lat a dyrektor 10 razy się zmienił
Odpowiedz
(31-05-2021, 17:10 )czeresnia napisał(a):
(31-05-2021, 11:03 )Lony napisał(a): Panowie dyrektorzy i kierownicy nie wy dawaliście,, te,, dodatki nie wy będziecie je zabierać.



Nie będę bronił dyrektorów ale chłopie on ci dał ten dodatek, 
szaleju się na jadłeś, 
czy w PGR-erze pracujesz. 

Ryba psuje się od głowy i to W-wie trzeba szukać winnych, skoro wodzu twierdzi że odejście na emeryturę wszystkich którzy mają prawa nie osłabi służby.
On sie pod nim podpisał ale nie dał.To była umowa cz i związki zawodowe i najczęściej właśnie ludzie na 1 linii maja ten minimalny dodatek
Gdyby dyrektorzy dalej nie mieli ustalonego tego minimum to połowa z ochrony miałaby po 200-250zł
Odpowiedz
(29-05-2021, 17:18 )500minus napisał(a):
(29-05-2021, 15:06 )zzz napisał(a):
(28-05-2021, 23:10 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(28-05-2021, 13:27 )MdR napisał(a):
(28-05-2021, 12:00 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Niestety ale to co się dzieje w tej służbie uświadamia mnie tylko aby stąd odejść. Kompletnie nic nie proponują osobom z stażem 15 aby pozostali w służbie.Ustawodawca dał nam taką furtkę odejścia z służby, ale też powinien zrobić coś aby opłacało się nam pozostać w służbie. W końcu na tym powinno im zależeć. Wiem , że odezwą się głosy osób którzy w służbie są ustawieni poprzez rodzinę i mają ciepłe stołki, że mam odejść jak mi się nie podoba. Tylko przepraszam bardzo co innego mi obiecywali jak przychodziłem do służby, a co innego teraz robią. Wiem, słowo klucz obiecywali jest mało wartościowe w dzisiejszych czasach.

Na ich miejscu robiłbyś to samo. Im jest na rękę żeby odeszło jak najwięcej ludzi z uprawnieniami 15 lat. Znają swoje prawa, a przez to są niesterowalni. Same kłopoty z takimi. Ta praca w 95% nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Przyjdą inni. Na rok dwa. Po nich następni. I tak będzie się to kręcić.

Ta praca w 95% nie wymaga specjalnych kwalifikacji??? Ty wiesz w ogóle co Ty piszesz. Czyli według Ciebie może przyjść do tej pracy byle kto z ulicy i sobie poradzi?? jesteśmy po różnych kursach i przeszkoleniach. Wladowano w nas dużo pieniędzy, a Ty piszesz, że ta praca nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Powiedz Ty mi gdzie pracujesz na jakim stanowisku i ile masz lat pracy. Słowa takich ludzi jak Ty uświadamiając mnie tylko aby uciekać stąd jak najszybciej. Szkoda, że rządzą tą służbą ludzie którzy dbają tylko o swoje dobro.

Jakie kursy? Samokształcenie? Małpę byś nauczył drzwi otwierać i prowadzać złodziei.
Widocznie niektórych dowartościowuje ta robota... Od starożytności było tak że jak ktoś nic nie potrafił to szedł na służbę... Czy to niziny, czy wyżyny zależy do jakiej skali przyłożyć...
Otwieranie i doprowadzanie osadzonych jest czynnością z pozoru prostą, co widać jak po analizie monitoringu pełnienia służb w oddziałach mieszkalnych i stwierdzanych nieprawidłowościach ( kontrola przez wizjer,  kontrola osadzonych, nie wykorzystywanie ręcznych wykrywaczy metalu itd.
Odpowiedz
Szanowni funkcjonariusze.. Jesteśmy już na samym dnie....DG nasz zwierzchnik...ma nas w d...e!!
Więc co nam pozostało?? Walczyć o swoje...My szeregowi...musimy wziąć sprawy w swoje ręce.....To nie jest jakaś tam patriotyczna przemowa....To jest apel....albo teraz albo nigdy....bo kiedy???Jak nam zabiorą wszystko klepiąc ustawę w nocy??
Odpowiedz
[quote="gruby123" pid='8534' dateline='1622392025']
Będzie kierować, ale chyba tylko po upływie 30 dni?! Może sam, niech się najlepiej postawi ma komisji...Pewnie z korzyścią dla wszystkich w Twojej jednostce.Tak poważnie to od straszenia są duchy, a nie wystraszeni gwiazdorzy!!!

Sam zapindala do psychiatry i trzęsie portalami żeby to nie odwołali a was straszy pajac nie dyrektor. Nagrajcie to na dyktafon i jechać z h...m.
Odpowiedz
(31-05-2021, 11:03 )Lony napisał(a): Panowie dyrektorzy i kierownicy nie wy dawaliście,, te,, dodatki nie wy będziecie je zabierać.



Nie będę bronił dyrektorów ale chłopie on ci dał ten dodatek, 
szaleju się na jadłeś, 
czy w PGR-erze pracujesz. 

Ryba psuje się od głowy i to W-wie trzeba szukać winnych, skoro wodzu twierdzi że odejście na emeryturę wszystkich którzy mają prawa nie osłabi służby.
Odpowiedz
(31-05-2021, 11:27 )Lony napisał(a): Szanowni koledzy.
Sytuacja na dzień dzisiejsza nie jest wesoła, to wszyscy wiemy. Dlatego proszę weźmy się w garść i powiedzmy jak jest, mediom, przełożonym, politykom. Tylko wspólnie i jednym głosem możemy pokazać jak jesteśmy ważni i że nie jesteśmy tylko zasobem ludzkim. Mamy rodziny, życie po za służbą.
Często wygląda to tak, że panowie dyrektorzy, a zwłaszcza kierownicy trzęsą się jak galareta i dla okręgowego ,robią wszystko, podepczą dobrych funkcjonariuszy byle stołek utrzymać do emerytury. Nie mówią prawdy jak jest, bo się boją nie mają jaj, udają że są fantastyczni panują nad sytuacją w jednostkach - niestety tak nie jest.

Przełożeni za bardzo się nie przejmują pracą swoich podwładnych. Ich nie interesuje czy mamy rodziny czy nie. Pracuje w służbie 15 i na palcach od ręki mogę policzyć ile razy kierownicy różnych działów pracowali nadgodziny. Kierownik pracuję od poniedziałku do piątku po osiem godzin i na papierze ma wszystko grać.
Odpowiedz
31.05.2021 r. Koleżanki i Koledzy! Funkcjonariusze! Za nami nieudane negocjacje z kierownictwem służby. Szczerze mówiąc troszkę się tego spodziewałem. W mojej ocenie my tutaj na dole i nie chodzi tylko o członków jednej, czy drugiej organizacji, ale o nas wszystkich - byliśmy zbyt bierni. Nie daliśmy do ręki naszym przedstawicielom do ręki tego asa, którego zawsze mamy w zanadrzu. Podobno przy okazji wręczenia przez kierownictwo służby propozycji reformy dodatków jeden z generałów stwierdził, że nasza formacja spokojnie przetrwa odejście, tych najbardziej doświadczonych. Jest ich ok. 5 tys. osób. Jestem ciekaw, co by się stało gdyby tych 5 tys. zabrakło jutro w służbie? Jakby wyglądał by ten dzień??? Tak naprawdę sprawa dotyczy nas Wszystkich. Tych przed i po piętnastaku. Niech nie myślą Ci przyjęci po 2013 r., że to nie jest ich sprawa - bo to o Was głównie chodzi!
Według tej propozycji czsw, kiedy szczęśliwym trafem dobijecie do ćwiartki i zgłosicię chęć abdykacji macie szansę na 40% dodatku. Brawo! Tylko pamiętajcie, że emeryturę naliczą Wam z 10 wybranych przez Was lat!!!
Propozycja reformy dodatku przedstawiona przez Związek była optymalna i warto o nią walczyć!
Dziękuję Tym, którzy chorują za nas wszystkich! Mam nadzieję, że inni to doceniają! Przed nami pikieta przed czsw, dajmy tego asa na stół!
Jutro Dzień Dziecka! Poświęćmy cały ten czas przede wszystkim najbliższym!
Odpowiedz
Zwolnienia, zwolnienia, zwolnienia. Dłuższe i krótsze, stres należy leczyć. Nie mają prawa zabrać dodatków za zwolnienie, jak oni nam, tak my im. W razie czego rynek pracy poza służbą jest bardzo chłonny. Kto to słyszał, żeby funkcjonariusze pracujący świątek piątek i niedzielę , w nocy i dzień o jeszcze pełniący dyżury pod telefonem, zarabiał 3-4 tysiące netto... I jeszcze słyszymy, że podwyżek i modernizacji nie będzie bo już dostaliśmy podwyżki.... Na zewnątrz w byle magazynie można zarobić 4 tysiące netto
Odpowiedz
Szanowni koledzy.
Sytuacja na dzień dzisiejsza nie jest wesoła, to wszyscy wiemy. Dlatego proszę weźmy się w garść i powiedzmy jak jest, mediom, przełożonym, politykom. Tylko wspólnie i jednym głosem możemy pokazać jak jesteśmy ważni i że nie jesteśmy tylko zasobem ludzkim. Mamy rodziny, życie po za służbą.
Często wygląda to tak, że panowie dyrektorzy, a zwłaszcza kierownicy trzęsą się jak galareta i dla okręgowego ,robią wszystko, podepczą dobrych funkcjonariuszy byle stołek utrzymać do emerytury. Nie mówią prawdy jak jest, bo się boją nie mają jaj, udają że są fantastyczni panują nad sytuacją w jednostkach - niestety tak nie jest.
Odpowiedz
Panowie dyrektorzy i kierownicy nie wy dawaliście,, te,, dodatki nie wy będziecie je zabierać.
Odpowiedz
Tak, popieram radykalne podejście do zagadnienia coś pomoże.
Odpowiedz
(30-05-2021, 17:07 )Pepe napisał(a):
(29-05-2021, 19:03 )Magnes napisał(a): Nie dajcie się zastraszać. Jeżeli jesteś na l4 i dyrekcja zabiera Wam dodatek służbowy, kierujcie sprawę do sądu, ustawa, rozporządzenie, jasno i przejrzyście wskazuje kiedy można zabrać, pomniejszyc dodatek służbowy. Jestem tą osobą która wygrała sprawę w sądzie. Sąd pierwszej jak i drugiej instancji przyznał mi rację! Kryminał szybko wyplacil mi zaległe pieniądze. Walczcie o swój honor, bo warto!

Dlaczego kłamiesz, kogo chcesz nabrać jeśli sam w to nie wierzysz? Za pisanie nieprawdy nie pozdrawiam.

Co to w ogóle ma być ? Oczywistym jest że to bezprawie. Długotrwałe zwolnienie to komisja , krótkotrwałe i tak pozbawia 20% wynagrodzenia i często brak nagród w danym okresie. Panie Pepe (dyrektorze/kierowniku/inspektorze-skreśl właściwe) ile razy funkcjonariusz ma być karany za to że choruje ? Mam wrażenie że oderwanie kadry zarządzającej sięga zenitu. Zemści się to. Kwestia czasu.
Odpowiedz
Nareszcie! Panowie, to nasza wspòlna sprawa.
Chcemy klarownej sytuacji.
Panom kierownikom co do awansu doszli znanym tylko kluczem serdecznie dziękujemy.
Odpowiedz
(30-05-2021, 11:28 )Szczery napisał(a): Pogrzeb Służby Więziennej nastąpi w 2024 roku. Wszyscy którzy nie będą chcieli mieć naliczanej od 2025r emerytury  z ostatnich 10 lat uciekną.
Tutaj jeszcze bym był spokojny, to też nie będzie tak, że z tych 10 lat będzie sucha kwota. W systemach emerytalnych bazuje to na stosunku Twoich zarobków do ówczesnej średniej. Może się okazać, że zarabiałeś więcej w stosunku do średniej niż teraz, pomimo, że kwotowo jest to niższa suma.
Odpowiedz
Dla czego nie ma już dodatków na odejścia ? Moim skromnym zdaniem przyczyna jest tylko jedna! Wszystkiemu winny jest dodatek geriatryczny dla naszej kasty! Ale co tam uposażenie z 15 tysięcy plus 2.5 tysiąca dziadkowego to można na urlopie odpocząć.
A inni niech otwierają klapy i puszczają do telefonów przez zaledwie 25 lat pod czujnym okiem kamer to dostaną 40% na odejście. Tylko za parę lat Warszawa zdecyduje że jednak żeby coś dostać na odejście to jednak trzeba że 30 lat posłużyć! Dla czego jeszcze nie ma kamer na dyżurkach oddziałowych? Przecież to dla naszego bezpieczeństwa?
Odpowiedz
(31-05-2021, 6:39 )Wtff napisał(a):
(30-05-2021, 15:58 )Jacek B napisał(a): 10 czerwca o godz 12. 00 pod budynkiem CZSW odbędzie się pikieta związków zawodowych NSZZ SOLIDARNOŚĆ i NSZZ FiPW. Zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Proszę przekazać tą wiadomość innym Funkcjonariuszom. Pozdrawiam serdecznie

Pikieta? No ludzie. Bez przesady. Trzeba radykalnych działań już teraz, a niw postać z plakatami pod domkiem generała, który i tak bedzie na urlopie i bedzie miał to gdzieś. 1 czerwca, zebrac się i spraliżowac nadchodzące widzenia. To raczej pan generał zauważy.

Żeby protest był odczuwalny musiało by w nim uczestniczyć z 50% fuszy. To nie wykonalne. Nie ma się co oszukiwać.
Odpowiedz
(30-05-2021, 15:58 )Jacek B napisał(a): 10 czerwca o godz 12. 00 pod budynkiem CZSW odbędzie się pikieta związków zawodowych NSZZ SOLIDARNOŚĆ i NSZZ FiPW. Zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Proszę przekazać tą wiadomość innym Funkcjonariuszom. Pozdrawiam serdecznie

Pikieta? No ludzie. Bez przesady. Trzeba radykalnych działań już teraz, a niw postać z plakatami pod domkiem generała, który i tak bedzie na urlopie i bedzie miał to gdzieś. 1 czerwca, zebrac się i spraliżowac nadchodzące widzenia. To raczej pan generał zauważy.
Odpowiedz
(30-05-2021, 15:58 )Jacek B napisał(a): 10 czerwca o godz 12. 00 pod budynkiem CZSW odbędzie się pikieta związków zawodowych NSZZ SOLIDARNOŚĆ i NSZZ FiPW. Zapraszam wszystkich chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Proszę przekazać tą wiadomość innym Funkcjonariuszom. Pozdrawiam serdecznie

Pamiętajcie  Cool w jedności siła ? Brawo  Big Grin
Odpowiedz
Niech ktoś wytłumaczy "oficerowi" jak wyłączyć CAPSLOCK...
Odpowiedz
Taka cała prawda, warto posłuchać już na wstępie za kogo się ma fsza z 25tnim stażem. To za mało dla nas, was wszystkich?

https://youtu.be/qc2vaeQSywc
Odpowiedz
(30-05-2021, 12:01 )Cyryl napisał(a):
(29-05-2021, 23:10 )Starszy kierowca napisał(a): A u mnie dyrektor za chorobowe będzie kierował na komisję lekarską, tak powiedział na odprawie
Który to okręg ? Dobrze, że nie chce kierować na izolatki hehe

Żaden. Ten wpis, tak samo jak wpisy "Oficera" oraz te przyrównujące oddziałowego do małpy to zwykła prowokacja i sabotaż. 
Nie dajcie się skłócić i podzielić.
Odpowiedz
(30-05-2021, 14:37 )sierżant sztabowy napisał(a):
(29-05-2021, 23:10 )Starszy kierowca napisał(a): A u mnie dyrektor za chorobowe będzie kierował na komisję lekarską, tak powiedział na odprawie

NO I CO Z TEGO! NIECH KIERUJE, ŻADNA KOMISJA NIE PODWAŻY ZWOLNIENIA.

He he pan oficer z c. z. u ma kolegę starszego kierowcę?
Odpowiedz
Pytanie do grupy czy pisarka ma prawo jednych traktować koleżeńsko a tych co nie lubi traktować jak zwykły śmieć. Bo na AS Grochów pisarka swoich znajomych puszcza na wolne kiedy chcą a pozostałe osoby wolne mogą wziąść tylko przez L-4 są tworzone kominy godzinowe. Kierownik nie widzi że atmosfera wśród funkcjonariuszy z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Zapewne do Pana Dyrektora nawet takie komunikaty nie dochodzą.
Odpowiedz
(30-05-2021, 11:47 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(29-05-2021, 21:04 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): A w Policji już zdecydowali o tym, że pieniądze zaoszczędzone na wakacjach trafia na dodatki dla policjantów....i już są garnizony gdzie je wypłacają. A w SW jak zwykle syf

Przede wszystkim trzeba zmienić kadrę zarządzającą w naszej służbie bo niestety ta co teraz jest cofnęła nas o kilkanaście lat do tyłu. Potrzebujemy świeżych młodych ludzi którzy potrafią zarządzać dużą firmą.

Dwa votum dla DG a on nadal udaje że rządzi.
Odpowiedz
(30-05-2021, 13:07 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(29-05-2021, 23:10 )Starszy kierowca napisał(a): A u mnie dyrektor za chorobowe będzie kierował na komisję lekarską, tak powiedział na odprawie
A powiedział po jakiem czasie nieprzerwanego zwolnienia? Bo 9 miesięcy można chorować.
.

Jak już kolega coś pisze to proszę doczytać, ponad 12 miesięcy nie przerwanego zwolnienia lekarskiego
Odpowiedz
(30-05-2021, 14:37 )sierżant sztabowy napisał(a):
(29-05-2021, 23:10 )Starszy kierowca napisał(a): A u mnie dyrektor za chorobowe będzie kierował na komisję lekarską, tak powiedział na odprawie

NO I CO Z TEGO! NIECH KIERUJE, ŻADNA KOMISJA NIE PODWAŻY ZWOLNIENIA.


Z jakiego tytułu kieruję na komisje? Co on medyk że się zna?
Po ilu dniach 2, 5, 15 a może 6 miesiącach? I jeszcze przy swiadakch na odprawie tak mówi? Oj odważny odważny a sądy coś ostatnio przychylne bardziej fszowi aniżeli Dyrektorowi.
Odpowiedz
(30-05-2021, 14:37 )sierżant sztabowy napisał(a):
(29-05-2021, 23:10 )Starszy kierowca napisał(a): A u mnie dyrektor za chorobowe będzie kierował na komisję lekarską, tak powiedział na odprawie

NO I CO Z TEGO! NIECH KIERUJE, ŻADNA KOMISJA NIE PODWAŻY ZWOLNIENIA.
Odpowiedz
Ci co czekają na szpilkach ,już najwyższa pora pokazać ,że jesteśmy jednością -,,zadbajmy o zdrowie,,
Odpowiedz