W wojsku moj brat w stopniu plutonowy ma teraz pensje do ręki 5900 złotych. Po podwyżkach w marcu ma mieć 7200 czyli o 1300 złotych podwyżki do ręki. A u nas jakie podwyżki? Ze 400 złotych będzie? Nie wiem dlaczego młodzi jeszcze tu przychodzą do pracy się użerać ze złodziejami i przełożonymi za takie marne grosze jak we wszystkich innych służbach jest większa kasa i prawie zero stresu w przeciwieństwie do służby wieziennej
Odpowiedz
(10-02-2024, 0:44 )Cywil87 napisał(a): ADMINISTRATORZE. Zwracam się z prośbą o nacisk na stronę rządząca o przyspieszenie prac nad projektem rozporzadzeń o podwyżkach pracowników cywilnych więziennictwa oraz funkcjonariuszy Służby więziennej. Nasza formacja zawsze jest zostawiana na szary koniec. Odnosimy wrażenie,że nasza ciężka i niebezpieczna praca nie jest doceniana przez rządzących. Wręcz lekceważona jakbyśmy byli "ostatnim sortem"mundurowym i ostatnimi pracownikami których nikt nie szanuje . Proszę o interwencję w tej sprawie. Myślę,że większość tu obecnych popiera moją prośbę.
Popieram
Odpowiedz
(10-02-2024, 13:57 )nietakamllodafszka napisał(a):
(04-02-2024, 21:19 )Maxxxx napisał(a): Dokładnie. Wtedy nie będzie trzeba cywilnych wychowaców, niech oddziałowy przejmie te obowiązki i dostanie za to stosowny dodatek. W Anglii ten model się sprawdza. Psycholog z wolności na zamówienie. Dobrze wiemy, że to oddziałowy załatwia 3/4 problemów za wychowace i psychologa. Sam fakt, że jakoś beż nich w weekend wszystko funkcjonuje. Gdyby uprościć papierologie to oddziałowy także mógłby opiniować osadzonych bo kto jak nie on zna ich lepiej. 
Wtedy odejdzie masa etatów,  oddziałowy dostanie stosowne wynagrodzenie i znajdą się odpowiedni chętni, a nie jak teraz byle dwie ręce i dwie nogi mieli do roboty.

Widać że na oddziale nie pracujesz. Jestem oddziałową i nie wyobrażam sobie pisać opinii i robić etatowo za psychologa i wychowawcę. Robię to z doskoku na szybko, jak już nikogo nie ma ok. Ale na stałe? Nawet za większe pieniądze? W życiu.
Tu Cie zaskoczę pracuje na oddziale od 5 lat i doskonale wiem jak to działa.  Nie mówię, że da się to wprowadzić w obecnych realiach ale gdyby uprościć system to jest to do zrobienia. Powiedzi ilu osadzonych załatwia poważne sprawy, a ilu puszczasz do wychowacy po kartkę papieru albo 10 raz zapytać o to samo? Mam 85 osadzonych na oddziale i są tygodnie gdzie jest jeden wychowaca, z czego zdarza się że nie ma go 3/4 dnia i wszystko jakoś funkcjonuje. Opinie to w większości kopiowanie formułek których i tak sędzia nie czyta więc gdyby uprościć to do kilku zdań i raportu z systemu który generuje się na podstawie wniosków to napewno był by na to czas choćby na nocce. Nie umniejszam pracy wychowacy ale wychowaca może być i może resocjalizować, a jak to wygląda teraz to każdy widzi.
Odpowiedz
(03-02-2024, 18:03 )500minus napisał(a): Dobrze mówisz w tym problem że klawisze to betonowe głowy, woli się sam nachodzić jak złodziejowi skazanemu przenieść telefon pod celę. Tak jakby to oddziałowy był odpowiedzialny i miał w obowiązkach zwiększać dolegliwość wykonywania kary. Pewnie zaraz posypią się tutaj gromy na mój komentarz ale coś w tym jest prawda?

Dlatego teraz jest moment kiedy rzeczywiście można coś zmienić. Ulepszyć system dla nas i jednocześnie dla osadzonych. Zamiast martwić się o pieniądze które BĘDĄ. Ja wolę ronić za te same pieniądze ale MNIEJ niż za większe pieniądze ale WIĘCEJ i śniadanie i obiad które przynoszę do pracy zanosić do domu...
Odpowiedz
(04-02-2024, 21:19 )Maxxxx napisał(a): Dokładnie. Wtedy nie będzie trzeba cywilnych wychowaców, niech oddziałowy przejmie te obowiązki i dostanie za to stosowny dodatek. W Anglii ten model się sprawdza. Psycholog z wolności na zamówienie. Dobrze wiemy, że to oddziałowy załatwia 3/4 problemów za wychowace i psychologa. Sam fakt, że jakoś beż nich w weekend wszystko funkcjonuje. Gdyby uprościć papierologie to oddziałowy także mógłby opiniować osadzonych bo kto jak nie on zna ich lepiej. 
Wtedy odejdzie masa etatów,  oddziałowy dostanie stosowne wynagrodzenie i znajdą się odpowiedni chętni, a nie jak teraz byle dwie ręce i dwie nogi mieli do roboty.

Widać że na oddziale nie pracujesz. Jestem oddziałową i nie wyobrażam sobie pisać opinii i robić etatowo za psychologa i wychowawcę. Robię to z doskoku na szybko, jak już nikogo nie ma ok. Ale na stałe? Nawet za większe pieniądze? W życiu.
Odpowiedz
Do kiedy jest wyznaczony termin na odp na pismo związków w sprawie propozycji naliczania podwyżki 20 % od zasadniczego albo każdemu po równo? Ile to miałoby byc? Jakieś wyliczenia, propozycja? Rozumiem, że mają 30 dni tak?

A swoją drogą ale jaja z tym magazynkiem w Łodzi, trochę przypał :-)
Odpowiedz
ADMINISTRATORZE. Zwracam się z prośbą o nacisk na stronę rządząca o przyspieszenie prac nad projektem rozporzadzeń o podwyżkach pracowników cywilnych więziennictwa oraz funkcjonariuszy Służby więziennej. Nasza formacja zawsze jest zostawiana na szary koniec. Odnosimy wrażenie,że nasza ciężka i niebezpieczna praca nie jest doceniana przez rządzących. Wręcz lekceważona jakbyśmy byli "ostatnim sortem"mundurowym i ostatnimi pracownikami których nikt nie szanuje . Proszę o interwencję w tej sprawie. Myślę,że większość tu obecnych popiera moją prośbę.
Odpowiedz
(09-02-2024, 9:22 )Administrator napisał(a):
(09-02-2024, 8:47 )500minus napisał(a):
(08-02-2024, 17:52 )nietakamllodafszka napisał(a):
(07-02-2024, 18:31 )stsierzantsw napisał(a): Czy ktoś spotkał się już z tą informacją, że co prawda w 2025 będziemy mieli prawo wyboru, pozostajemy na starych zasadach 40% po 15 latach itd, ale haczyk tkwi w naliczaniu emerytury nie z ostatniego miesiąca lecz z 10ciu lat. O tym szczególe mało się u nas mówi

Bzdura. Jak zostaniesz na starych zasadach to będziesz mieć naliczana emeryturę po staremu.

Można prosić o konkretny punkt ustawy który mówi o tym wprost?

Zgodzę się, że jest to "bzdura" jeżeli chodzi o naliczanie emerytury z ostatnich 10 lat. Sposób naliczania wymiaru emerytury jest określony w art. 5 ust. 1 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym z dnia 18 lutego 1994 r. Ponadto wszelkie wątpliwości były wyjaśniane na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW
Ludzie czytajcie przepisy tym bardziej te, i które was dotyczą, zarówno ustawa o SW jak i emerytalna nie są, aż tak obszerne. Pozdr.
Odpowiedz
Tak w kwestii wiarygodności zapewnień i zaufania do państwa i jego przedstawicieli...
Tylko dla przypomnienia

https://www.money.pl/archiwum/wiadomosci...38281.html
Odpowiedz
(09-02-2024, 9:22 )Administrator napisał(a):
(09-02-2024, 8:47 )500minus napisał(a):
(08-02-2024, 17:52 )nietakamllodafszka napisał(a):
(07-02-2024, 18:31 )stsierzantsw napisał(a): Czy ktoś spotkał się już z tą informacją, że co prawda w 2025 będziemy mieli prawo wyboru, pozostajemy na starych zasadach 40% po 15 latach itd, ale haczyk tkwi w naliczaniu emerytury nie z ostatniego miesiąca lecz z 10ciu lat. O tym szczególe mało się u nas mówi

Bzdura. Jak zostaniesz na starych zasadach to będziesz mieć naliczana emeryturę po staremu.

Można prosić o konkretny punkt ustawy który mówi o tym wprost?

Zgodzę się, że jest to "bzdura" jeżeli chodzi o naliczanie emerytury z ostatnich 10 lat. Sposób naliczania wymiaru emerytury jest określony w art. 5 ust. 1 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym z dnia 18 lutego 1994 r. Ponadto wszelkie wątpliwości były wyjaśniane na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW

Przytoczony artykuł nie mówi że dotyczy on funkcjonariuszy przyjętych na 15 lat a odchodzących na emeryturę po
po 1 stycznia 2025 roku.
Tam gdzie przepisy trzeba interpretować nierzadko pojawiają się wątpliwości, niestety interpretacja przez różnych ludzi na różnym etapie może być odmienna.
Gdyby nie próby podejmowania wyjaśnienia tej sytuacji były skuteczne nikt by się o to nie pytał wszystko by było jasne i nie byłoby żadnych wątpliwości.
Niskie zaufanie funkcjonariuszy do służby i do państwa z czegoś się wzięło, a odbudować je będzie niezwykle ciężko.

Co do gwarancji i zapewnień do dziś mam pismo pewnego pana premiera który osobiście swoim podpisem zaręczył mi że nie będą zmieniane zasady emerytalne z 15 lat na więcej.

Do dziś w uszach słowa pewnego jednego nie za wysokiego pana z okręgu Warszawskiego który  rok temu gwarantował  mi że dodatek stołeczny już jest do podpisu na biurku prezydenta.
Odpowiedz
W dniu dzisiejszym Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski spotkał się z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcinem Kierwińskim.

Podczas spotkania poruszono wiele bieżących kwestii jak również spraw, które wymagają załatwienia w niedalekiej przyszłości. Była więc mowa o szczegółach Pakietu dla Policji, z jego flagową częścią jaką jest dodatek progresywny, czy też chociażby o potrzebie zrównania świadczeń funkcjonariuszy Policji ze świadczeniami żołnierzy. Przedstawione przez NSZZ Policjantów projekty będą punktem wyjścia do dalszych prac.

Wspólnym mianownikiem było przekonanie i świadomość, że sytuacja w Policji jest trudna i wymaga szybkich działań.

Biuro Prasowe ZG NSZZ Policjantów






a Nasze Związki co przedstawiły, jakie propozycje i jaki odzew? Czy znowu będziemy zarabiali mniej niż Policja?
Odpowiedz
(09-02-2024, 8:47 )500minus napisał(a):
(08-02-2024, 17:52 )nietakamllodafszka napisał(a):
(07-02-2024, 18:31 )stsierzantsw napisał(a): Czy ktoś spotkał się już z tą informacją, że co prawda w 2025 będziemy mieli prawo wyboru, pozostajemy na starych zasadach 40% po 15 latach itd, ale haczyk tkwi w naliczaniu emerytury nie z ostatniego miesiąca lecz z 10ciu lat. O tym szczególe mało się u nas mówi

Bzdura. Jak zostaniesz na starych zasadach to będziesz mieć naliczana emeryturę po staremu.

Można prosić o konkretny punkt ustawy który mówi o tym wprost?

Zgodzę się, że jest to "bzdura" jeżeli chodzi o naliczanie emerytury z ostatnich 10 lat. Sposób naliczania wymiaru emerytury jest określony w art. 5 ust. 1 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym z dnia 18 lutego 1994 r. Ponadto wszelkie wątpliwości były wyjaśniane na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW
Odpowiedz
(08-02-2024, 17:52 )nietakamllodafszka napisał(a):
(07-02-2024, 18:31 )stsierzantsw napisał(a): Czy ktoś spotkał się już z tą informacją, że co prawda w 2025 będziemy mieli prawo wyboru, pozostajemy na starych zasadach 40% po 15 latach itd, ale haczyk tkwi w naliczaniu emerytury nie z ostatniego miesiąca lecz z 10ciu lat. O tym szczególe mało się u nas mówi

Bzdura. Jak zostaniesz na starych zasadach to będziesz mieć naliczana emeryturę po staremu.

Można prosić o konkretny punkt ustawy który mówi o tym wprost?
Odpowiedz
(08-02-2024, 17:52 )nietakamllodafszka napisał(a):
(07-02-2024, 18:31 )stsierzantsw napisał(a): Czy ktoś spotkał się już z tą informacją, że co prawda w 2025 będziemy mieli prawo wyboru, pozostajemy na starych zasadach 40% po 15 latach itd, ale haczyk tkwi w naliczaniu emerytury nie z ostatniego miesiąca lecz z 10ciu lat. O tym szczególe mało się u nas mówi

Bzdura. Jak zostaniesz na starych zasadach to będziesz mieć naliczana emeryturę po staremu.



Przypomnę,że do 13 grudnia 2023,może i tak rozumiano prawo.Ciekawe co będzie 1.01.2025,czy nie dowiemy się---"MY TAK ROZUMIEMY PRAWO". Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
(01-02-2024, 22:32 )Abadon napisał(a):
(01-02-2024, 12:04 )Czarodziej napisał(a):
(01-02-2024, 8:32 )Cywil87 napisał(a): Moja przemyślenia w sprawie sytuacji w SW. Mimo ,że jestem pracownikiem cywilnym na stanowisku wychowawcy, trzeźwo myślę i nie zatracam się w przekonaniu że ta praca co cały mój świat,pozwolę sobie na kilka pytań.
Skoro strona rządząca tak lekceważy funkcjonariuszy, ich potrzeby, narażanie się to dlaczego nasi bezpośredni przełożeni(nie wszyscy-moi nie ) dodatkowo tak bardzo cisną, szukają haka , patrzą na ręce i za byle poślizg o który nie trudno gdy człowiek jest obrzucony obowiązkami delikatnie mówiąc "karają" . Zamiast siedząc w tym samym bagnie ciągnąć stronę "współcierpiących".
Czy związki nie mogą w tak krytycznej sytuacji formacji się zjednoczyć i razem w imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników wystosować postulaty, zorganizować strajki żeby coś się zmieniło a nie przerzucać kto co napisał co kto i kogo wykorzystał. Widzimy ,że nie idzie ku dobremu. Wypowiedzi Pani minister ewidentnie wskazują po czyjej stronie stanie ministerstwo. Czy tragedia Śp. Psycholog niczego NAS nie nauczyła??? Bo strona rządząca tylko ładnie mówiła jak stała się tragedia i uparcie dąży swoim brakiem współpracy z nami o kolejną. Otwórzmy oczy i zacznijmy od siebie . W jedności siła . Oni (góra)widzą że sami się zjadamy i czekają aż po żremy po drodze karząc nas za naszą pracę.Robiąc z nas w opinii publicznej dręczycieli i sadystów. Bo tak patrzą na nas ludzie którzy o tej pracy słyszeli z telewizji i tyle. Ta praca to ciągłe narażanie siebie i rodziny i przez brak obsady -kolegów . Nie tylko za murami ale i poza. Czy ktoś mówi o tym głośno??? Nie. Idąc ulicą nie raz spotykam naszych podopiecznych. Tych bardziej "miłych" i tych mniej. Rząd dając im te prawa , robiąc z nas w ich oczach "złych wujów" wzmaga w nich poczucie wyższości nad nami .
---------------------------------------------------------------------------
Pięknie napisane. Brawo!
Po czynach ich poznasz, komu oni służą!
Gdziekolwiek dojdą do władzy wszystko niszczą.
Czarodziej... idź już spać
Cywil..strajki??? Buaha zajrzyj do Ustawy, to podstawa.
Normalnie jak gimnazjaliści...ech szkoda czasu na was.
--------------------------------------------------------------------------
Abadon .... idź już spać.
Co do ustawy to władza ma ją w 4 literach.
Widać jesteś jak ten " Szczęśliwy", który znikł bo rządy PIS się skończyły i nie jest już specjalistą od trolowania na forach.
Jeszcze raz powiem. Dobrze napisane!. A prawda w oczy kole, dlaczego, bo kiedy jedni mają gorzej inni mają lepiej ich kosztem!
Dlatego tak to mącą i sieją ferment by odwracać uwagę od prawdziwych problemów.
Tym na górze i tak na Tobie nie zależy!
Ostatnie wypowiedzi nowej minister pokazują jak biegunowo odlegli od rzeczywistości są tacy ludzie.
A Tobie na koniec pozostanie usta przetrzeć po czekoladzie))
Odpowiedz
(07-02-2024, 21:33 )zzz napisał(a): Jest już projekt podwyżek w MON, szeregowy ponad 1000 brutto, czyli więcej niż u nas generał ?a starsi oficerowie MON 1500-2750 brutto, mają rozmach

Zawsze SW na szarym końcu. Związki na to pozwalają. Nawet jakby dali 100 zł to by była zasługa związków!!!
Odpowiedz
(07-02-2024, 18:31 )stsierzantsw napisał(a): Czy ktoś spotkał się już z tą informacją, że co prawda w 2025 będziemy mieli prawo wyboru, pozostajemy na starych zasadach 40% po 15 latach itd, ale haczyk tkwi w naliczaniu emerytury nie z ostatniego miesiąca lecz z 10ciu lat. O tym szczególe mało się u nas mówi

Bzdura. Jak zostaniesz na starych zasadach to będziesz mieć naliczana emeryturę po staremu.
Odpowiedz
(08-02-2024, 2:56 )Cywil87 napisał(a):
(06-02-2024, 22:55 )anielica2010 napisał(a):
(06-02-2024, 9:22 )Maxxxx napisał(a):
(04-02-2024, 20:44 )Cywil87 napisał(a):
(03-02-2024, 21:43 )Riddick napisał(a): Ludzi do służby brakuje, grupy wychowawcze po 80 bandytów a ministerka w Onecie mówi, że wychowawca i psycholog powinni być cywilami. Jej wypowiedzi za każdym razem są bardziej irytujące.
Bo cywil zarobi po odjęciu dodatku za bezpośredni kontakt mniej niż najniższa krajowa. Np. U mnie  to nieco ponad 2400.... Łacznie przekracza najniższa więc podniesienie zarobków mnie nie dotyczy. I teraz jak jak wejdzie te 20% to z tej mniejszej kwoty... Taki o to powód...

Powiedz mi gdzie takich idiotow znajdują co przychodzą na wychowace jako cywile za 2400?
A dlaczego musi to być idiota?Przecież każdy ma prawo wyboru...jaką pracę wybiera.Moze cywil87 nie mógł być wychowawca w mundurze... dlaczego wylewa się tu tyle jadu?Proszę przeczytać ustawę o SW.W służbie więziennej mogą pracować pracownicy cywilni oraz funkcjonariusze.A to że ktoś jest pracownikiem nie oznacza że jest gorszy.Czesto bywa tak że wiedza i zaangażowaniem bije na głowę nie jednego funkcjonariusza.Pracownicy są słabo doceniani finansowo a wykonują podobna pracę. Szkoda że góra nic z tym nie robi.Mamy strasznie ograniczona drogę awansu.Zarobki też mogłyby być bardziej atrakcyjne.Mozna by było gratyfikować pracowników za ich zaangażowanie... dyspozycyjność...ale nikt o nas nie walczy...poczekamy do czerwca może chociaż dostaniemy obiecana podwyżkę...no chyba że nam się nie należy.Milo by było dostać należne nam z tego tytułu wyrównanie od stycznia.Tak wiec prosimy o pilne opracowanie rozporządzeń potrzebnych do wypłaty podwyżki dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych.
 
Nie muszę się tłumaczyć ale widać niektórym minie ból tyłka może..i nie chcę teraz nikogo obrazić. Wziąłem udział w rekrutacji do ochrony i ku Waszemu pewnie zdziwieniu przeszedłem całą i znalazłem się w pierwszej dziesiątce rankingu ale...był nabór na wychowawcę w cywilu i biorąc pod uwagę ,że w końcu parę lat studiów na coś się przyda , zdobędę doświadczenie i praca na czas nieokreślony bez szkółek , nocek , świąt , weekendów poza domem mnie przekonały. Bo może jest jeszcze na świecie poza pracą coś takiego jak czas wolny z rodziną i to stawiam na 1 miejscu. Nie ogrom kasy tylko rodzinę. Jak będę chciał pobiegać w ochronie to to zrobię. Na tą chwilę robię to co lubię i nie robi mi to w głowie sieczki bo wszystko ma swoje granice będąc cywilem...ot cała prawda o mnie. A czytając że wychowawca nic nie robi to śmiać mi się chce. Bo po rekrutacjach wewnętrznych przychodzili z ochrony z 15-20 letnim stażem na trochę i rzucali to bo ogrom papierów i spraw nie dla nich... Także to tyle.
Odpowiedz
Witam coś tam znowu w Dolinie się dzieje , poszły potężne pieniądze na bramę wjazdową 100 tys a jej sprawność zero ! Osadzeni robili z ZK a pieniądze przytuli kto inny . Car Carol chyba podpisał nie te dokumenty co trzeba ! carolu gdzie twój zapał
Odpowiedz
(07-02-2024, 18:31 )stsierzantsw napisał(a): Czy ktoś spotkał się już z tą informacją, że co prawda w 2025 będziemy mieli prawo wyboru, pozostajemy na starych zasadach 40% po 15 latach itd, ale haczyk tkwi w naliczaniu emerytury nie z ostatniego miesiąca lecz z 10ciu lat. O tym szczególe mało się u nas mówi

O tym właśnie pisałem pisałem kilka postów wcześniej - interpretacja prawna kierowników jednostek, cz'tu, ministerstwa - swoje, a f-szy i wynajętych przez nich prawników swoje! A pamiętacie sprawę tych, co nie załapali się na podwyżki do wysługi z cywila bo akurat "wpadali" w podwyżki (do wysługi) obligatoryjne z Ustawy?
Odpowiedz
(06-02-2024, 22:55 )anielica2010 napisał(a):
(06-02-2024, 9:22 )Maxxxx napisał(a):
(04-02-2024, 20:44 )Cywil87 napisał(a):
(03-02-2024, 21:43 )Riddick napisał(a): Ludzi do służby brakuje, grupy wychowawcze po 80 bandytów a ministerka w Onecie mówi, że wychowawca i psycholog powinni być cywilami. Jej wypowiedzi za każdym razem są bardziej irytujące.
Bo cywil zarobi po odjęciu dodatku za bezpośredni kontakt mniej niż najniższa krajowa. Np. U mnie  to nieco ponad 2400.... Łacznie przekracza najniższa więc podniesienie zarobków mnie nie dotyczy. I teraz jak jak wejdzie te 20% to z tej mniejszej kwoty... Taki o to powód...

Powiedz mi gdzie takich idiotow znajdują co przychodzą na wychowace jako cywile za 2400?
A dlaczego musi to być idiota?Przecież każdy ma prawo wyboru...jaką pracę wybiera.Moze cywil87 nie mógł być wychowawca w mundurze... dlaczego wylewa się tu tyle jadu?Proszę przeczytać ustawę o SW.W służbie więziennej mogą pracować pracownicy cywilni oraz funkcjonariusze.A to że ktoś jest pracownikiem nie oznacza że jest gorszy.Czesto bywa tak że wiedza i zaangażowaniem bije na głowę nie jednego funkcjonariusza.Pracownicy są słabo doceniani finansowo a wykonują podobna pracę. Szkoda że góra nic z tym nie robi.Mamy strasznie ograniczona drogę awansu.Zarobki też mogłyby być bardziej atrakcyjne.Mozna by było gratyfikować pracowników za ich zaangażowanie... dyspozycyjność...ale nikt o nas nie walczy...poczekamy do czerwca może chociaż dostaniemy obiecana podwyżkę...no chyba że nam się nie należy.Milo by było dostać należne nam z tego tytułu wyrównanie od stycznia.Tak wiec prosimy o pilne opracowanie rozporządzeń potrzebnych do wypłaty podwyżki dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych.
 
Nie muszę się tłumaczyć ale widać niektórym minie ból tyłka może..i nie chcę teraz nikogo obrazić. Wziąłem udział w rekrutacji do ochrony i ku Waszemu pewnie zdziwieniu przeszedłem całą i znalazłem się w pierwszej dziesiątce rankingu ale...był nabór na wychowawcę w cywilu i biorąc pod uwagę ,że w końcu parę lat studiów na coś się przyda , zdobędę doświadczenie i praca na czas nieokreślony bez szkółek , nocek , świąt , weekendów poza domem mnie przekonały. Bo może jest jeszcze na świecie poza pracą coś takiego jak czas wolny z rodziną i to stawiam na 1 miejscu. Nie ogrom kasy tylko rodzinę. Jak będę chciał pobiegać w ochronie to to zrobię. Na tą chwilę robię to co lubię i nie robi mi to w głowie sieczki bo wszystko ma swoje granice będąc cywilem...ot cała prawda o mnie. A czytając że wychowawca nic nie robi to śmiać mi się chce. Bo po rekrutacjach wewnętrznych przychodzili z ochrony z 15-20 letnim stażem na trochę i rzucali to bo ogrom papierów i spraw nie dla nich... Także to tyle.
Odpowiedz
Jest już projekt podwyżek w MON, szeregowy ponad 1000 brutto, czyli więcej niż u nas generał ?a starsi oficerowie MON 1500-2750 brutto, mają rozmach
Odpowiedz
(07-02-2024, 11:00 )Operator86 napisał(a):
(06-02-2024, 9:18 )Maxxxx napisał(a):
(05-02-2024, 18:41 )Operator86 napisał(a): Co myślicie żeby noże specjalnie nosili tylko oddziałowi i zrezygnować z gazu no it ych gwizdków alarmowych? Tylko radio i kajdanki.

Odstaw tritico.

Przecież to było normalne pytanie? Po co ta złośliwość? I później się dziwić że zamiast trzymać się razem,to niszczymy się wzajemnie. Chodzi tylko o kasę i byle wygodnie dojechać do końca służby. Tylko takie wątki się tu liczą widzę. Pewnie jesteś tym co przy złodzieju ośmiesza drugiego funkcjonariusza

Pytanie z serii po co osadzony jest w celi? 
Nie chcesz nie nosmś gazu i gwizdków tylko nie płacz jak się coś stanie. Druga sprawa kto nosi oprócz oddziałowych i dowódców noże specjalne???
Naprawdę są poważniejsze problemy niż nadmiar środków ochrony.
Odpowiedz
(06-02-2024, 22:55 )anielica2010 napisał(a):
(06-02-2024, 9:22 )Maxxxx napisał(a):
(04-02-2024, 20:44 )Cywil87 napisał(a):
(03-02-2024, 21:43 )Riddick napisał(a): Ludzi do służby brakuje, grupy wychowawcze po 80 bandytów a ministerka w Onecie mówi, że wychowawca i psycholog powinni być cywilami. Jej wypowiedzi za każdym razem są bardziej irytujące.
Bo cywil zarobi po odjęciu dodatku za bezpośredni kontakt mniej niż najniższa krajowa. Np. U mnie  to nieco ponad 2400.... Łacznie przekracza najniższa więc podniesienie zarobków mnie nie dotyczy. I teraz jak jak wejdzie te 20% to z tej mniejszej kwoty... Taki o to powód...

Powiedz mi gdzie takich idiotow znajdują co przychodzą na wychowace jako cywile za 2400?
A dlaczego musi to być idiota?Przecież każdy ma prawo wyboru...jaką pracę wybiera.Moze cywil87 nie mógł być wychowawca w mundurze... dlaczego wylewa się tu tyle jadu?Proszę przeczytać ustawę o SW.W służbie więziennej mogą pracować pracownicy cywilni oraz funkcjonariusze.A to że ktoś jest pracownikiem nie oznacza że jest gorszy.Czesto bywa tak że wiedza i zaangażowaniem bije na głowę nie jednego funkcjonariusza.Pracownicy są słabo doceniani finansowo a wykonują podobna pracę. Szkoda że góra nic z tym nie robi.Mamy strasznie ograniczona drogę awansu.Zarobki też mogłyby być bardziej atrakcyjne.Mozna by było gratyfikować pracowników za ich zaangażowanie... dyspozycyjność...ale nikt o nas nie walczy...poczekamy do czerwca może chociaż dostaniemy obiecana podwyżkę...no chyba że nam się nie należy.Milo by było dostać należne nam z tego tytułu wyrównanie od stycznia.Tak wiec prosimy o pilne opracowanie rozporządzeń potrzebnych do wypłaty podwyżki dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych.
Nie rozumiem po co ktoś ma robić to samo albo więcej za 2400 jeżeli mógłby zarabiać 6000? Gdzie tu sens, gdzie logika? Przecież to jest jawna dyskryminacja. Totalny absurd.
Odpowiedz
Czy ktoś spotkał się już z tą informacją, że co prawda w 2025 będziemy mieli prawo wyboru, pozostajemy na starych zasadach 40% po 15 latach itd, ale haczyk tkwi w naliczaniu emerytury nie z ostatniego miesiąca lecz z 10ciu lat. O tym szczególe mało się u nas mówi
Odpowiedz
(07-02-2024, 10:02 )Szeregowa napisał(a):
(05-02-2024, 18:39 )Operator86 napisał(a):
(05-02-2024, 8:53 )Psychol_OK napisał(a):
(04-02-2024, 13:07 )Operator86 napisał(a):
(02-02-2024, 21:42 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Czy to prawda że mają zamiar rozmundurowac służbę, jeśli tak to dlaczego zarząd nic z tym nie robi?
Rozmundurować? Czyli ?proszę to rozwinąć.

Nikt nie mówił dotychczas o rozmundurowaniu. Ministra stwierdziła, że jej zdaniem wychowawca i psycholog nie muszą być funkcjonariuszami i pewnie może się to "odbić" na najbliższych naborach.. ale to nie znaczy od razu, że Nam będą mundury zabierać - myślę, że potrzebujemy podejść do całej sprawy zmian z nieco mniejszymi emocjami Smile

A po co psycholog czy wychowawca mundurowy? Jak patrzę na ich robotę a na robotę oddziałowego.. to szczerze mówiąc mogli by być z cywila a zwiększyć etaty w ochronie. Często też jest tak że tylko taki wychowawca albo psycholog podkręci złodzieja a później po 16 my się z nim bujamy. Czy tak nie jest? A z innej beczki może warto by zlikwidować chorążowie? Nie mówię o korpusie,ale o tym wysyłaniu "swoich" idźmy tokiem Straży granicznej i zlikwidujmy st kaprala i st sierżanta sztabowego i zróbmy ciągłość aż do starszego chorążego sztabowego. w końcu stanowisko oddziałowego to stanowisko chorążackie.

Huh
Jak u Ciebie na jednostce masz kosę z psychologami i wychowawcami, to ja sobie tam rozwiąż, a nie siejesz ferment na forum.. albo lepiej! zostań wychowawca albo psychologiem jak Ci tak źle i niedobrze Heart zobacz co robią i z czym się mierzą, potem dyskutuj.... sory ale normalnie utrzymywanie takiej patologicznej atmosfery na tym forum w niczym nie pomaga... Ale pewnie wg twojego pojęcia całe szczęśćie, że jesteś w SW bohaterem, bo inaczej wszytko by się rozpadło bez Ciebie, reszta jest niepotrzebna. Na szczęście w mojej jednostce da się normalnie współpracować, ale czytając takie wpisy jak Twoje nie dziwię się, że ogólnie w tej formacji jest jak jest. Pozdro.

Słabe to jest, pracowałem kilka lat w ochronie, narzekać każdy potrafi, ale żeby coś zmienić nie ma komu. Źle ci staraj się, pokaż że jesteś wartościowy, ja dostałem szanse i robię w penicie, jest ciężko i uwierz mi każda praca w SW jest inna i wymagająca, ale uważam że być wychowawcą to mega ciężka praca, odpowiedzialność za wszytko, terminy, presja czasu i przełożonych ale ja mam ten komfort, że na oddziale robią normalne chłopaki, jeden drugiemu pomagamy sobie, widać, że nie do życia jesteś jako człowiek i najwyraźniej jak oddziałowy, taka prawda. Pomimo, że roboty jest dużo, zawsze znajdę czas by zrobić oddzialowemu kawę i odwrotnie i wypić w jego towarzystwie. 

Zmień dział na inny a docenisz każdego pracę.
Odpowiedz
(06-02-2024, 9:18 )Maxxxx napisał(a):
(05-02-2024, 18:41 )Operator86 napisał(a): Co myślicie żeby noże specjalnie nosili tylko oddziałowi i zrezygnować z gazu no it ych gwizdków alarmowych? Tylko radio i kajdanki.

Odstaw tritico.

Przecież to było normalne pytanie? Po co ta złośliwość? I później się dziwić że zamiast trzymać się razem,to niszczymy się wzajemnie. Chodzi tylko o kasę i byle wygodnie dojechać do końca służby. Tylko takie wątki się tu liczą widzę. Pewnie jesteś tym co przy złodzieju ośmiesza drugiego funkcjonariusza
Odpowiedz
(05-02-2024, 18:39 )Operator86 napisał(a):
(05-02-2024, 8:53 )Psychol_OK napisał(a):
(04-02-2024, 13:07 )Operator86 napisał(a):
(02-02-2024, 21:42 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Czy to prawda że mają zamiar rozmundurowac służbę, jeśli tak to dlaczego zarząd nic z tym nie robi?
Rozmundurować? Czyli ?proszę to rozwinąć.

Nikt nie mówił dotychczas o rozmundurowaniu. Ministra stwierdziła, że jej zdaniem wychowawca i psycholog nie muszą być funkcjonariuszami i pewnie może się to "odbić" na najbliższych naborach.. ale to nie znaczy od razu, że Nam będą mundury zabierać - myślę, że potrzebujemy podejść do całej sprawy zmian z nieco mniejszymi emocjami Smile

A po co psycholog czy wychowawca mundurowy? Jak patrzę na ich robotę a na robotę oddziałowego.. to szczerze mówiąc mogli by być z cywila a zwiększyć etaty w ochronie. Często też jest tak że tylko taki wychowawca albo psycholog podkręci złodzieja a później po 16 my się z nim bujamy. Czy tak nie jest? A z innej beczki może warto by zlikwidować chorążowie? Nie mówię o korpusie,ale o tym wysyłaniu "swoich" idźmy tokiem Straży granicznej i zlikwidujmy st kaprala i st sierżanta sztabowego i zróbmy ciągłość aż do starszego chorążego sztabowego. w końcu stanowisko oddziałowego to stanowisko chorążackie.

Huh
Jak u Ciebie na jednostce masz kosę z psychologami i wychowawcami, to ja sobie tam rozwiąż, a nie siejesz ferment na forum.. albo lepiej! zostań wychowawca albo psychologiem jak Ci tak źle i niedobrze Heart zobacz co robią i z czym się mierzą, potem dyskutuj.... sory ale normalnie utrzymywanie takiej patologicznej atmosfery na tym forum w niczym nie pomaga... Ale pewnie wg twojego pojęcia całe szczęśćie, że jesteś w SW bohaterem, bo inaczej wszytko by się rozpadło bez Ciebie, reszta jest niepotrzebna. Na szczęście w mojej jednostce da się normalnie współpracować, ale czytając takie wpisy jak Twoje nie dziwię się, że ogólnie w tej formacji jest jak jest. Pozdro.
Odpowiedz
(06-02-2024, 9:22 )Maxxxx napisał(a):
(04-02-2024, 20:44 )Cywil87 napisał(a):
(03-02-2024, 21:43 )Riddick napisał(a): Ludzi do służby brakuje, grupy wychowawcze po 80 bandytów a ministerka w Onecie mówi, że wychowawca i psycholog powinni być cywilami. Jej wypowiedzi za każdym razem są bardziej irytujące.
Bo cywil zarobi po odjęciu dodatku za bezpośredni kontakt mniej niż najniższa krajowa. Np. U mnie  to nieco ponad 2400.... Łacznie przekracza najniższa więc podniesienie zarobków mnie nie dotyczy. I teraz jak jak wejdzie te 20% to z tej mniejszej kwoty... Taki o to powód...

Powiedz mi gdzie takich idiotow znajdują co przychodzą na wychowace jako cywile za 2400?
A dlaczego musi to być idiota?Przecież każdy ma prawo wyboru...jaką pracę wybiera.Moze cywil87 nie mógł być wychowawca w mundurze... dlaczego wylewa się tu tyle jadu?Proszę przeczytać ustawę o SW.W służbie więziennej mogą pracować pracownicy cywilni oraz funkcjonariusze.A to że ktoś jest pracownikiem nie oznacza że jest gorszy.Czesto bywa tak że wiedza i zaangażowaniem bije na głowę nie jednego funkcjonariusza.Pracownicy są słabo doceniani finansowo a wykonują podobna pracę. Szkoda że góra nic z tym nie robi.Mamy strasznie ograniczona drogę awansu.Zarobki też mogłyby być bardziej atrakcyjne.Mozna by było gratyfikować pracowników za ich zaangażowanie... dyspozycyjność...ale nikt o nas nie walczy...poczekamy do czerwca może chociaż dostaniemy obiecana podwyżkę...no chyba że nam się nie należy.Milo by było dostać należne nam z tego tytułu wyrównanie od stycznia.Tak wiec prosimy o pilne opracowanie rozporządzeń potrzebnych do wypłaty podwyżki dla funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych.
Odpowiedz
(06-02-2024, 9:21 )Maxxxx napisał(a):
(05-02-2024, 10:19 )StrażakSam napisał(a):
(04-02-2024, 21:19 )Maxxxx napisał(a): Jedna podpowiedź dla Pani Minister - jak reformujecie - zróbcie dla wszystkich osadzonych prysznice i telefony w celach. Odciazycie w ten sposób połowę naszej (w tym aspekcie) bezsensownej pracy.

Dokładnie. Wtedy nie będzie trzeba cywilnych wychowaców, niech oddziałowy przejmie te obowiązki i dostanie za to stosowny dodatek. W Anglii ten model się sprawdza. Psycholog z wolności na zamówienie. Dobrze wiemy, że to oddziałowy załatwia 3/4 problemów za wychowace i psychologa. Sam fakt, że jakoś beż nich w weekend wszystko funkcjonuje. Gdyby uprościć papierologie to oddziałowy także mógłby opiniować osadzonych bo kto jak nie on zna ich lepiej. 
Wtedy odejdzie masa etatów,  oddziałowy dostanie stosowne wynagrodzenie i znajdą się odpowiedni chętni, a nie jak teraz byle dwie ręce i dwie nogi mieli do roboty.
Ale jesteś bohaterem. Więcej takich oddziałowych. Zapieprzać za oddziałowego, psychologa i wychowawcę. Bohater noooo....
Może kiedyś też nim zostaniesz.
[/quote]
Nie zdążę.Emerytura Smile
Odpowiedz
(05-02-2024, 19:02 )SuperMan napisał(a):
(22-02-2018, 12:03 )gregor1 napisał(a):
(20-02-2018, 21:06 )Krogulec napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Tą plotkę też wałkowałem na forum. Mam nadzieję, że to tylko plotka. W sumie jakieś wyjaśnienie by się przydało. Popijam się pod to pytanie ktosia


Prawo wyboru emerytury
Art.
18h.
1. Funkcjonariusz, który został
przyjęty po raz pierwszy przed
dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie
Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży
Granicznej, Biurze Oc
hrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej
lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru
ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.
Art. 18h wejdzie

w życie z dn.

1.01.2025 r. (Dz.
U. z 2012 r. poz.

F-sz będzie miał prawo wyboru. Nie ma tu mowy o obligatoryjnym przejściu w nowy system 25/55.


55 lat juz zniesli. Nie obowiazuje wiek.. a generalnie to nad czym sie zastanawiac.. miec 15 lat i glowe spokojna jak cos, czy 25 i??? Jakis bonus??? Czy tak tylko 25 i fajnie?

Moim skromnym zdaniem, te wszystkie dopytywania i wątpliwości biorą się stąd, że tekst Ustawy (tej o emeryturze i samej SW) zawiera - w dużym uproszczeniu mówiąc - językowe błędy gramatyczne, stylistyczne itp... Funkcjonariusz MA PRAWO WYBORU, a co oznacza, że ma prawo wyboru? A co, jeśli z tego prawa nie skorzysta? Czy, jeżeli ma prawo, to oznacza, że musi z niego skorzystać? Oj dużo więcej by się tego znalazło... Sam fakt, że czasami kierownicy jednostek i podlegli im f-sze zajmujący się kwestiami prawnymi inaczej interpretują przepisy prawne niż wytaczający im procesy dotyczące różnych spraw służbowych f-sze i pracownicy SW dobitnie o tym świadczy... A już perełką, wisienką na torcie jest słynne już PRAWO DO LOKALU MIESZKALNEGO. Nie wiem czy jeszcze "obowiązuje" ale to jest szczyt szczytów!!! Mieszkasz pod mostem, należy ci się równoważnik za brak lokalu mieszkalnego, otrzymujesz ten równoważnik i wynajmujesz mieszkanie - wypłata równoważnika jest wstrzymywana, bo masz gdzie mieszkać!!! Pozdrawiam.
Odpowiedz
(04-02-2024, 20:44 )Cywil87 napisał(a):
(03-02-2024, 21:43 )Riddick napisał(a): Ludzi do służby brakuje, grupy wychowawcze po 80 bandytów a ministerka w Onecie mówi, że wychowawca i psycholog powinni być cywilami. Jej wypowiedzi za każdym razem są bardziej irytujące.
Bo cywil zarobi po odjęciu dodatku za bezpośredni kontakt mniej niż najniższa krajowa. Np. U mnie  to nieco ponad 2400.... Łacznie przekracza najniższa więc podniesienie zarobków mnie nie dotyczy. I teraz jak jak wejdzie te 20% to z tej mniejszej kwoty... Taki o to powód...

Powiedz mi gdzie takich idiotow znajdują co przychodzą na wychowace jako cywile za 2400?
Odpowiedz
(04-02-2024, 20:44 )Cywil87 napisał(a):
(03-02-2024, 21:43 )Riddick napisał(a): Ludzi do służby brakuje, grupy wychowawcze po 80 bandytów a ministerka w Onecie mówi, że wychowawca i psycholog powinni być cywilami. Jej wypowiedzi za każdym razem są bardziej irytujące.
Bo cywil zarobi po odjęciu dodatku za bezpośredni kontakt mniej niż najniższa krajowa. Np. U mnie  to nieco ponad 2400.... Łacznie przekracza najniższa więc podniesienie zarobków mnie nie dotyczy. I teraz jak jak wejdzie te 20% to z tej mniejszej kwoty... Taki o to powód...
Odpowiedz
(05-02-2024, 10:19 )StrażakSam napisał(a):
(04-02-2024, 21:19 )Maxxxx napisał(a): Jedna podpowiedź dla Pani Minister - jak reformujecie - zróbcie dla wszystkich osadzonych prysznice i telefony w celach. Odciazycie w ten sposób połowę naszej (w tym aspekcie) bezsensownej pracy.

Dokładnie. Wtedy nie będzie trzeba cywilnych wychowaców, niech oddziałowy przejmie te obowiązki i dostanie za to stosowny dodatek. W Anglii ten model się sprawdza. Psycholog z wolności na zamówienie. Dobrze wiemy, że to oddziałowy załatwia 3/4 problemów za wychowace i psychologa. Sam fakt, że jakoś beż nich w weekend wszystko funkcjonuje. Gdyby uprościć papierologie to oddziałowy także mógłby opiniować osadzonych bo kto jak nie on zna ich lepiej. 
Wtedy odejdzie masa etatów,  oddziałowy dostanie stosowne wynagrodzenie i znajdą się odpowiedni chętni, a nie jak teraz byle dwie ręce i dwie nogi mieli do roboty.
Ale jesteś bohaterem. Więcej takich oddziałowych. Zapieprzać za oddziałowego, psychologa i wychowawcę. Bohater noooo....
[/quote]
Może kiedyś też nim zostaniesz.
Odpowiedz
(05-02-2024, 18:41 )Operator86 napisał(a): Co myślicie żeby noże specjalnie nosili tylko oddziałowi i zrezygnować z gazu no it ych gwizdków alarmowych? Tylko radio i kajdanki.

Odstaw tritico.
Odpowiedz
(05-02-2024, 19:02 )SuperMan napisał(a):
(22-02-2018, 12:03 )gregor1 napisał(a):
(20-02-2018, 21:06 )Krogulec napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Tą plotkę też wałkowałem na forum. Mam nadzieję, że to tylko plotka. W sumie jakieś wyjaśnienie by się przydało. Popijam się pod to pytanie ktosia


Prawo wyboru emerytury
Art.
18h.
1. Funkcjonariusz, który został
przyjęty po raz pierwszy przed
dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie
Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży
Granicznej, Biurze Oc
hrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej
lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru
ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.
Art. 18h wejdzie

w życie z dn.

1.01.2025 r. (Dz.
U. z 2012 r. poz.

F-sz będzie miał prawo wyboru. Nie ma tu mowy o obligatoryjnym przejściu w nowy system 25/55.


55 lat juz zniesli. Nie obowiazuje wiek.. a generalnie to nad czym sie zastanawiac.. miec 15 lat i glowe spokojna jak cos, czy 25 i??? Jakis bonus??? Czy tak tylko 25 i fajnie?
Odpowiedz
(05-02-2024, 19:02 )SuperMan napisał(a):
(22-02-2018, 12:03 )gregor1 napisał(a):
(20-02-2018, 21:06 )Krogulec napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Tą plotkę też wałkowałem na forum. Mam nadzieję, że to tylko plotka. W sumie jakieś wyjaśnienie by się przydało. Popijam się pod to pytanie ktosia


Prawo wyboru emerytury
Art.
18h.
1. Funkcjonariusz, który został
przyjęty po raz pierwszy przed
dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie
Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży
Granicznej, Biurze Oc
hrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej
lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru
ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.
Art. 18h wejdzie

w życie z dn.

1.01.2025 r. (Dz.
U. z 2012 r. poz.

F-sz będzie miał prawo wyboru. Nie ma tu mowy o obligatoryjnym przejściu w nowy system 25/55.


55 lat juz zniesli. Nie obowiazuje wiek.. a generalnie to nad czym sie zastanawiac.. miec 15 lat i glowe spokojna jak cos, czy 25 i??? Jakis bonus??? Czy tak tylko 25 i fajnie?
Bonus jest taki że po nowemu masz 60% do emki a po staremu po 25 latach 66%
Odpowiedz
Dla mnie powinni się w MS wziąść za Dyrektorów jednostek podstawowych przez, których gro doświadczonych funkcjonariuszy odeszła ze służby a znaczna część jest przed definitywna decyzją o przejściu na zasłużona emeryture, chodź mogłaby służyć dłużej to wprowadza się nie jasne dla wszystkich formy wyróżnień, awansów a przede wszystkim kreowania nie właściwiej atmosfery. Nie wspomnę o nierównym tj niesprawiedliwym traktowaniu podległych funkcjonariuszy i pracowników. Trzymania lini tylko za swoimi bliskimi współpracownikami często także z relacji prywatnych i sąsiedzkich. To jest bardzo smutna rzeczywistość. Mam nadziej, że Nowa Pani Minister zrobi także w tej kwesti porządek...
Odpowiedz
Dla mnie powinni się w MS wziąść za Dyrektorów jednostek podstawowych przez, których gro doświadczonych funkcjonariuszy odeszła ze służby a znaczna część jest przed definitywna decyzją o przejściu na zasłużona emeryture, chodź mogłaby służyć dłużej to wprowadza się nie jasne dla wszystkich formy wyróżnień, awansów a przede wszystkim kreowania nie właściwiej atmosfery. Nie wspomnę o nie równym tj niesprawiedliwym traktowaniu podległych funkcjonariuszy i pracowników. Trzymania lini tylko za swoimi bliskimi współpracownikami często także z relacji prywatnych o sąsiedzkich. To jest bardzo smutna rzeczywistość. Mam nadziej, że Nowa Pani Minister zrobi także w tej kwesti porządek...
Odpowiedz
(05-02-2024, 10:55 )zzz napisał(a):
(04-02-2024, 19:26 )polson napisał(a): podstawowe pytanie, czemu kwestia wysokości podwyżek jest dyskutowana w lutym skoro wiadomo było w listopadzie że będą od 1 stycznia????
Gdyby było wiadomo w listopadzie to wszyscy 15+by już odchodzili, wiadomość że będą od stycznia wypłynęła chyba 27 grudnia

TAK CZY SIAK, ADMINISTRATORZE ORAZ SZANOWNY ZARZĄDZIE, DLACZEGO NIC NIE SŁYCHAĆ W SPRAWIE EWENTUALNYCH REGULACJI PRAWNYCH W NASZEJ FORMACJI, CZY COŚ JUŻ WIADOMO?? CZY DZIAŁAMY W TEJ SPRAWIE ?........
Odpowiedz
Podobno DG stwierdził że będzie dążył do tego aby w służbie było jak najwięcej cywili i aby na stanowiskach kierowniczych mogli zasiadać cywile. Proszę administratora o wyjaśnienie w/w kwestii poruszonej na odprawie. Nie do końca rozumiem kwestię kierownika cywila zarządzającego funkcjonariuszem.
Odpowiedz
Zgadza się,tak stanowi prawo,ale 13.12.2023- coś się zmieniło !!!!!!!. Dlatego 1.01.2025,nie będzie miało znaczenia jak stanowi prawo,znaczenie będzie miało-"JAK ONI TO ROZUMIEJĄ" !!!!!!!
Odpowiedz
(05-02-2024, 19:02 )SuperMan napisał(a):
(22-02-2018, 12:03 )gregor1 napisał(a):
(20-02-2018, 21:06 )Krogulec napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Tą plotkę też wałkowałem na forum. Mam nadzieję, że to tylko plotka. W sumie jakieś wyjaśnienie by się przydało. Popijam się pod to pytanie ktosia


Prawo wyboru emerytury
Art.
18h.
1. Funkcjonariusz, który został
przyjęty po raz pierwszy przed
dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie
Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży
Granicznej, Biurze Oc
hrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej
lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru
ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.
Art. 18h wejdzie

w życie z dn.

1.01.2025 r. (Dz.
U. z 2012 r. poz.

F-sz będzie miał prawo wyboru. Nie ma tu mowy o obligatoryjnym przejściu w nowy system 25/55.


55 lat juz zniesli. Nie obowiazuje wiek.. a generalnie to nad czym sie zastanawiac.. miec 15 lat i glowe spokojna jak cos, czy 25 i??? Jakis bonus??? Czy tak tylko 25 i fajnie?
Odpowiedz
(22-02-2018, 12:03 )gregor1 napisał(a):
(20-02-2018, 21:06 )Krogulec napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Tą plotkę też wałkowałem na forum. Mam nadzieję, że to tylko plotka. W sumie jakieś wyjaśnienie by się przydało. Popijam się pod to pytanie ktosia


Prawo wyboru emerytury
Art.
18h.
1. Funkcjonariusz, który został
przyjęty po raz pierwszy przed
dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie
Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży
Granicznej, Biurze Oc
hrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej
lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru
ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.
Art. 18h wejdzie

w życie z dn.

1.01.2025 r. (Dz.
U. z 2012 r. poz.

F-sz będzie miał prawo wyboru. Nie ma tu mowy o obligatoryjnym przejściu w nowy system 25/55.


55 lat juz zniesli. Nie obowiazuje wiek.. a generalnie to nad czym sie zastanawiac.. miec 15 lat i glowe spokojna jak cos, czy 25 i??? Jakis bonus??? Czy tak tylko 25 i fajnie?
Odpowiedz
Ja mam inna propozycje jeszcze. Dostosowac stawke zywieniowa (4zł) do dzisiejszych realiow i przestac wypisywac polecenia w stylu "na sniadanie zupa mleczna" zaraz za tym "minimalna ilosc nabialu", "zastepowanie wedlin podrobami","krojenie cienkich plastrow wedlin, a mniej (efekt wizualny)", "zastapienie ziemniakow daniami z ryzem lub makaronem np makaron z dzemem i ryz z skwarkami" kto takie bzdury pisze? Takich teoretykow dac na stanowisko zywieniowca by sie wykazal...
Odpowiedz
Co myślicie żeby noże specjalnie nosili tylko oddziałowi i zrezygnować z gazu no it ych gwizdków alarmowych? Tylko radio i kajdanki.
Odpowiedz
(05-02-2024, 8:53 )Psychol_OK napisał(a):
(04-02-2024, 13:07 )Operator86 napisał(a):
(02-02-2024, 21:42 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Czy to prawda że mają zamiar rozmundurowac służbę, jeśli tak to dlaczego zarząd nic z tym nie robi?
Rozmundurować? Czyli ?proszę to rozwinąć.

Nikt nie mówił dotychczas o rozmundurowaniu. Ministra stwierdziła, że jej zdaniem wychowawca i psycholog nie muszą być funkcjonariuszami i pewnie może się to "odbić" na najbliższych naborach.. ale to nie znaczy od razu, że Nam będą mundury zabierać - myślę, że potrzebujemy podejść do całej sprawy zmian z nieco mniejszymi emocjami Smile

A po co psycholog czy wychowawca mundurowy? Jak patrzę na ich robotę a na robotę oddziałowego.. to szczerze mówiąc mogli by być z cywila a zwiększyć etaty w ochronie. Często też jest tak że tylko taki wychowawca albo psycholog podkręci złodzieja a później po 16 my się z nim bujamy. Czy tak nie jest? A z innej beczki może warto by zlikwidować chorążowie? Nie mówię o korpusie,ale o tym wysyłaniu "swoich" idźmy tokiem Straży granicznej i zlikwidujmy st kaprala i st sierżanta sztabowego i zróbmy ciągłość aż do starszego chorążego sztabowego. w końcu stanowisko oddziałowego to stanowisko chorążackie.
Odpowiedz
[quote="Ochrona" pid='18911' dateline='1707076529']
Witam Mam pytanie dotyczące zwolnienia funkcjonariusza że służby z komisji lekarskiej na 3 grupę i czy po takim zwolnieniu trzeba brać zwolnienie lekarskie od lekarza  bo  kadry nie chcą zwolnić wcześniej bo nie mają pieniędzy  i chcą dopiero po dwóch tygodniach i czy nie wzięcie l4 spowoduje nieobecność usprawiedliwiona  czy jednak zabiorą 20% za nie obecność pozdrawiam
[/quote
Te 14 dni,to czas na ewentualne odwołanie się od decyzji komsji prze Ciebie ,jak i Dyr. W tym czasie przebywasz na nieobecności usprawiedliwionej.Tak czy inaczej wynagrodzenie zostało już wypłacone z początkiem miesiąca!Tak mnie się to wszystko wydajeSmile
Odpowiedz
(05-02-2024, 8:55 )Psychol_OK napisał(a):
(03-02-2024, 21:43 )Riddick napisał(a): Ludzi do służby brakuje, grupy wychowawcze po 80 bandytów a ministerka w Onecie mówi, że wychowawca i psycholog powinni być cywilami. Jej wypowiedzi za każdym razem są bardziej irytujące.

Osobiście uważam, że wszyscy w bezpośrednim kontakcie powinni mieć mundur, ale... co ma wielkość grupy wychowawczej do munduru? Tongue

To co napisałem na początku. Ludzie nie chcą tu przyjść pracować nawet w mundurze a co dopiero jako cywile. Grupa wychowawcza powinna liczyć do 40 skazanych a liczy około 80 więc gdzie ci wszyscy ludzie chętni do pracy?
Odpowiedz
(04-02-2024, 19:26 )polson napisał(a): podstawowe pytanie, czemu kwestia wysokości podwyżek jest dyskutowana w lutym skoro wiadomo było w listopadzie że będą od 1 stycznia????
Gdyby było wiadomo w listopadzie to wszyscy 15+by już odchodzili, wiadomość że będą od stycznia wypłynęła chyba 27 grudnia
Odpowiedz