(27-07-2020, 10:42 )anna87 napisał(a): Czy jednostka udzielając urlopu jednorazowo w pełnym wymiarze w terminie narzuconym przez kierownictwo bez uzgodnienia z funkcjonariuszem ma do tego prawo?
Głównie chodzi o to, że urlop nie może być dzielony.
Proszę o odpowiedź czy takie działania są zgodne z przepisami

Proszę sobie przeczytać art. 148 ust. 1 i 2 Ustawy o Służbie Więziennej.
Odpowiedz
Czy jednostka udzielając urlopu jednorazowo w pełnym wymiarze w terminie narzuconym przez kierownictwo bez uzgodnienia z funkcjonariuszem ma do tego prawo?
Głównie chodzi o to, że urlop nie może być dzielony.
Proszę o odpowiedź czy takie działania są zgodne z przepisami
Odpowiedz
(25-07-2020, 21:22 )Twardziel 123 napisał(a):
(25-07-2020, 9:15 )jow napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='5075' dateline='1595432286']

Cztery owieczki za sprawa kierownictwa i pierwszego na kurs oficerski pojechały, co z tego jak mało punktów zdobyli i kwalifikacji nie będzie. Panie pierwszy niech Pan się rozejrzy bo ma Pan mądrych F-szy, którzy na szanse oczekują. 

A ile te "owieczki" uzyskały punktów i z jakich są działów? Jeżeli coś piszemy proponuję opierać się o fakty.
1. Dowódca zmiany rodzina z byłą kadrową, nie wytrzymała ciśnienia  i odeszła na emke ale przed odejściem zgłosić go na egzamin zdążyła.
2. Dowódca zmiany rodzina z była żoną kierownika ochrony.
W tym przypadku lata służby nie mają znaczenia obaj w weekendy zastępują Dyr. Więc wszystkie przepisy powinni mieć w jednym paluszku a tu klops.
3 Wychowek co akta lubi gubić, chyba ,że jak kiero penit wszystkim gadał  w sądzie zaginęły.
4. Wychowawczyni 5 może 6 lat służby, rodzina z byłym okręgowym OISW Koszalin i Szczecin. Mozna Mozna. Bajo bajo. To

Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Teraz jedynym kryterium na oficerke jest punktacja z egzaminu i dobrze. Jeżeli ktoś nie jedzie to żal może mieć tylko do siebie. Pytania dostępne były ponad miesiąc przed egzaminem, każdy mógł by się nauczyć, no chyba, że ograniczony.
Odpowiedz
(25-07-2020, 22:38 )predatorgad napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='5090' dateline='1595693443']
Pana Pur...ki nadal na zapłatę oczekuje za brame nie zostało zapłacone, zawiasy i brama ładnie się nad rzeczką prezentują ale stodoła widok psuje, a właściciel ładnie do zdjęć pozuje i Solidarność reprezentuje.

Pana Zdzisława pożegnał bo za dużo wiedział ale jak kielicha wychlal to wszystko powiedział. Pana Jaroslawa do Bornego za porozumieniem i w zmowie z dowodzacymi w Bornem wygoniŁ

Pan Pur...ki ponownie w bornem był i do Oz -etu jechać pozalatwiac sprawy chciał, ale kier. Penitu nie pozwalał pewnie o czymś wiedział, kogoś chronić chciał, ale pierwszy jednostki o tym nie wiedział bo kierownik mu nie powiedział.
Twardziel  pogłaskaj libido i egzystuj!!!!!!!

Widze po wpisach że gul i cisnienie  kilkum osobom skoczyło żeby czasami jutro głowa po niedzieli nie bolała przez miód pitny ja ręke trzymam na pulsie. Milicja czeka na info, a to co jest pisane to święta prawda, więc co niektórych bardzo to boli. Nie trzeba było wałków kręcić  i zachowywać się zgodnie z zasadami współżycia społecznego. Jutro popatrzę czy aby nie przedawkowano.
Odpowiedz
A MOŻE TAK DAJMY ZNAĆ O SOBIE !!!!! SKORO MINISTERSTWO I CZSW NIE DOTRZYMAŁO ZŁOŻONEJ NA PIŚMIE OBIETNICY, TO WARTO SIĘ UPONMIEĆ!!!!!!!! TAKI MAŁY PROTEŚCIK ZE TRZY DNI POD MINISTERSTWEM I POD CZSW?????? ZG NZZFiPW MA NAS W D...IE CZSW TAK SAMO, MINISTER ZAPOMNIAŁ, ŻE MA POD SOBĄ SŁUŻBĘ WIĘZIENNĄ !!!! MOŻE ZWIĄZKI TERENOWE SIĘ OBUDZĄ TEŻ I ZACZNĄ DZIAŁAĆ? BO JAK SŁYSZĘ, ŻE ,,JESTEŚMY ZA MALI" ,,NIC NIE MOŻEMY" TO MNIE KU.......CA BIERZE !!!! LUDZIE NIKT Z ZG NSZZFIPW KSIĘGI NIE CZYTA!!! ROBIĄ NAS W BALONA A MY SIĘ TYLKO PRZYGLĄDAMY-JAK MOŻNA ZMIESZAĆ Z BŁOTEM FUNKCJONARIUSZA SŁUŻBY WIĘZIENNEJ PYTANIE - CO TRZEBA ZROBIĆ ŻEBY TAKI PROTEST SIĘ ODBYŁ? KTOŚ WIE? JA BYM Z CHĘCIĄ ZNOWU POJECHAŁ!!!
Odpowiedz
Odchodźmy ze służby i zapisujmy się do PiS - kariera przed nami Panie i Panowie Smile

Tak się robi kariery. Były strażnik więzienny, potem działacz PiS, dziś prezes firmy energetycznej - poniżej link do artykułu SUKCESU naszego kolegi Smile

https://www.money.pl/gospodarka/tak-sie-...4289a.html
Odpowiedz
(24-07-2020, 9:52 )jtd napisał(a):
(23-07-2020, 12:35 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): I dalej brak informacji co z POROZUMIENIEM z 2018 roku???

Na pismo z marca brak odpowiedzi a superustawa w obiegu pilnym procedowana - dla kogo???

Na jakim etapie jest procedowana nowelizacja ustawa o SW???

Superustawa dla super funkcjonariuszy Kasta367. Zatrzymamy ich w służbie i ocalimy formacje. Porozumienie z 2018 leży. Ten dodatek to obelga dla oddziałowej ochrony. To śmierdzi z daleka. Związek strzelił sobie w kolano, paru ludzi się ucieszy, a straty dla służby bedą większe.
Wchodzimy w okres gdzie za 2-3 lata bardzo dużo ludzi bedzie odchodzić na emeryturę bo gdzieś tak od 2003r była wymiana pokoleniowa , bardzo dużo f-szy przyjmowano. No i taki podoficer z 18 letnim stażem ma dodatku ledwo więcej od kaprala , tyra w bezpośrednim kontakcie ze skazanymi i za dwa lata go nie bedzie. Możecie dać 10000zł dodatku Kaście367, ale dla służby nic to nie da. A porozumienie 2018 to wstyd dla związku zawodowego. A dla przeciętnego f-sza to obraz tego jak ludzie wykształceni na wysokich stanowiskach , wywiązują się ze swoich zobowiązań. A jak mówią przykład idzie z góry więc proszę potem nie wymagać od tyraczy w jednostkach podstawowych. Siema nara

Po nocnym podpisaniu Superustawy jej beneficjenci, czyli super funkcjonariusze będą musieli zjechać i opuścić swoje stołki na krzesło oddziałowego albo taboret strażnika na wieży...
Nikt tego nie widzi, że coraz więcej odchodzi zaraz po osiągnięciu praw... Ustawa, która mogła to zmienić nie jest procedowana - z nie wiadomo jakiego powodu - ale inne ustawy "raz ciach" i mamy...

Czy Pan Przewodniczący i Zarząd ponowili pismo w sprawie realizacji  POROZUMIENIA 2018, w związku z brakiem odpowiedzi na pismo z marca???

Chyba taki jest tryb postępowania administracyjnego - pismo i jeśli brak terminowej odpowiedzi to PONAGLENIE !!!

Panie Przewodniczący do ROBOTY - nie CICHO siedzieć w gabinetach a GŁOŚNO dopominać się DOBRO FUNKCJONARIUSZY I PRACOWNIKÓW

Znowu się okaże, że MSWiA spełni większość, albo i wszystkie zapisy Porozumienia ze związkami służb podległych MSWiA a MS nawet nie ma odwagi przesłać odpowiedzi na pismo związków.
Ustawa o SW z zapisami POROZUMIENIA zawartego między związkami a ministrem już dawno powinna obowiązywać... Czas ją wyciągnąć i procedować!
Panie Ministrze gdzie szacunek i troska o podległych panu funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo państwa???

Jak zabraknie tych co teraz w jednostkach dbają o bezpieczeństwo często poświęcając swój czas kosztem życia rodzinnego to nie będzie miał kto pełnić służbę, bo kandydatów na istniejące wakaty jak "kot napłakał"
Koronawirus też nie spowodował, że drzwiami i oknami ludzie pchają się do służby... Niestety...
Odpowiedz
(25-07-2020, 17:10 )Twardziel 123 napisał(a): Pana Pur...ki nadal na zapłatę oczekuje za brame nie zostało zapłacone, zawiasy i brama ładnie się nad rzeczką prezentują ale stodoła widok psuje, a właściciel ładnie do zdjęć pozuje i Solidarność reprezentuje.

Pana Zdzisława pożegnał bo za dużo wiedział ale jak kielicha wychlal to wszystko powiedział. Pana Jaroslawa do Bornego za porozumieniem i w zmowie z dowodzacymi w Bornem wygoniŁ

Pan Pur...ki ponownie w bornem był i do Oz -etu jechać pozalatwiac sprawy chciał, ale kier. Penitu nie pozwalał pewnie o czymś wiedział, kogoś chronić chciał, ale pierwszy jednostki o tym nie wiedział bo kierownik mu nie powiedział.
Twardziel  pogłaskaj libido i egzystuj!!!!!!!
Odpowiedz
(24-07-2020, 12:40 )predatorgad napisał(a):
(23-07-2020, 19:26 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="ChlopZMazur" pid='5078' dateline='1595486398']
[quote="Twardziel 123" pid='5075' dateline='1595432286']
ZK Borne oddział ,,ll B" zamknięty jak twierdzą oddziałowi przymusowe zbijanie nadgodzin bo jak to mówił minister finansów PO piniędzy nie ma, oczywiście za wypracowane nadgodziny. Teraz trzeba trzeci remont zacząć w przciagu 10 lat.

Cztery owieczki za sprawa kierownictwa i pierwszego na kurs oficerski pojechały, co z tego jak mało punktów zdobyli i kwalifikacji nie będzie. Panie pierwszy niech Pan się rozejrzy bo ma Pan mądrych F-szy, którzy na szanse oczekują.

Dowódcy zmian co Pana w weekendy zastępują, się nie kwalifikują, a zastepujacy nich na szanse oczekują. Z - cy D-cy z Oz Opatówek też w kolejce czekają, ale kiero teraz nie skory aby kogoś kogoś pochwalić i do awansu przedstawić.

Tak czytam te twoje wypociny i zastanawiam się czy nick do ciebie pasuje bo cały czas płaczesz, że jest tobie źle i wszyscy są be. Zmień nick na laluś123 i możesz wtedy pisać co popadnie.

Nie pozostając tobie krewny panie o nicku ,,ChlopZMazur" napisze zwięźle i krotko włącz disco polo zaluz onuce, później filcaki weź widły i idź do ob.ry  Big Grin
Twardziel  ale ty tu bzdury wypisujesz ,co masz monopol na osądy,sam krytykujesz oficerku wszystkich w koło ale na krytykę skierowaną do ciebie reagujesz obelgami .Zakompleksionym wieśniakiem oderwanym od pługa to być może ty chłopie jesteś.Jesteś maluczkim oficerkiem,włazisz w w cztery litery  wszystkim przełożonym w jednostce a tu ich krytykujesz,bo co czujesz się anonimowy.Twardzielu podpisuj się pod swymi rymowankami,to pokażesz że zasługujesz na swój nick.

Oj drogi Panie dziękuję, że oficerkiem mnie nazwales to dobrze wróży na przyszłość. Cofnij się w postach bo już o tym pisałem, że DWÓCH BARDZO UCZCIWYCH PANOW chcieli ministerstwo, kolesiostwo, rodzinne układy rozp..rdol.c, byli z OISW, był były okręgowy, byli nszzfipw, było bsw wszystko pod dywan zamiotlo.

Na 100 f-szy 60 - ciu kilku to rodzina, lub powiązani rodzinnie bajo wujek wszystko wie bajo bajo he he.
Odpowiedz
(25-07-2020, 9:15 )jow napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='5075' dateline='1595432286']

Cztery owieczki za sprawa kierownictwa i pierwszego na kurs oficerski pojechały, co z tego jak mało punktów zdobyli i kwalifikacji nie będzie. Panie pierwszy niech Pan się rozejrzy bo ma Pan mądrych F-szy, którzy na szanse oczekują. 

A ile te "owieczki" uzyskały punktów i z jakich są działów? Jeżeli coś piszemy proponuję opierać się o fakty.
1. Dowódca zmiany rodzina z byłą kadrową, nie wytrzymała ciśnienia  i odeszła na emke ale przed odejściem zgłosić go na egzamin zdążyła.
2. Dowódca zmiany rodzina z była żoną kierownika ochrony.
W tym przypadku lata służby nie mają znaczenia obaj w weekendy zastępują Dyr. Więc wszystkie przepisy powinni mieć w jednym paluszku a tu klops.
3 Wychowek co akta lubi gubić, chyba ,że jak kiero penit wszystkim gadał  w sądzie zaginęły.
4. Wychowawczyni 5 może 6 lat służby, rodzina z byłym okręgowym OISW Koszalin i Szczecin. Mozna Mozna. Bajo bajo. To
Odpowiedz
Pana Pur...ki nadal na zapłatę oczekuje za brame nie zostało zapłacone, zawiasy i brama ładnie się nad rzeczką prezentują ale stodoła widok psuje, a właściciel ładnie do zdjęć pozuje i Solidarność reprezentuje.

Pana Zdzisława pożegnał bo za dużo wiedział ale jak kielicha wychlal to wszystko powiedział. Pana Jaroslawa do Bornego za porozumieniem i w zmowie z dowodzacymi w Bornem wygoniŁ

Pan Pur...ki ponownie w bornem był i do Oz -etu jechać pozalatwiac sprawy chciał, ale kier. Penitu nie pozwalał pewnie o czymś wiedział, kogoś chronić chciał, ale pierwszy jednostki o tym nie wiedział bo kierownik mu nie powiedział.
Odpowiedz
Plecaki na oficerke, to jedno. Zastanawia mnie od ilu pkt jest jakakolwiek szansa na to, aby pojechać na studia podyplomowe..
Odpowiedz
To może związki by mogły coś pomoc w temacie z oficerką? Zastanawiam się nad jawnością punktacji, bo aż się wierzyć nie chce, że wszyscy którzy jadą mają conajmniej 38,5 pkt i ponad 11-12 lat stażu.. w tej służbie jedynie nakaz udostępniania oficjalnie wyników czy też choćby przyznanych nagród mogłoby chociaż w jakimś stopniu ukrócić oszustwa (inaczej się tego nazwać nie da).
Co do nadprodukcji oficerów, niech w takim razie wysyłają na chorążowki też choćby z DP funkcjonariuszy z 8 letnim stażem i stopniem st.szer. A tego też nie robią..
Odpowiedz
(22-07-2020, 16:38 )Twardziel 123 napisał(a): Cztery owieczki za sprawa kierownictwa i pierwszego na kurs oficerski pojechały, co z tego jak mało punktów zdobyli i kwalifikacji nie będzie. Panie pierwszy niech Pan się rozejrzy bo ma Pan mądrych F-szy, którzy na szanse oczekują. 

A ile te "owieczki" uzyskały punktów i z jakich są działów? Jeżeli coś piszemy proponuję opierać się o fakty.
Odpowiedz
(23-07-2020, 17:22 )Bułka napisał(a): Dzień dobry, temat oficerka. Czytałam że jakiemuś dyrektorowi nawet 4 osoby udało się wypchnąć. To jak to jest że osoby mające 38-38,5 pkt na 40 i 10 lat stażu nie jadą?.. jest to wstyd i żenada dla formacji i zastanawiam się czy w końcu związki mogą coś zrobić? Wielokrotnie ten temat jest poruszany, a odpowiedzi brak. Dobrze, że ja sama planuje odejść z SW już niedługo , bo to co się dzieje to katastrofa.

Chłopie pomyśl tak zdrowo, kto teraz może jechać : 1 plecak 2 farciarz i szczęściarz razem wzięty. Te przyznawane pkt to pic na wodę foto montaż. Zanam osobiście (na szczęście rozwiązaną jednostkę) że na 5 f-szy 4 o-f cerów..... to normalne....Stary podział to tylko mrzonki naszych przełożonych 20,40,60... Nic się nie zmieniło a ręka rękę myje lub czochra jak wolisz.... I spójrz prawdzie w oczy są ludzie którzy za przymrożenie Dy-r startują - jednocześnie blokują) corocznie etaty lub opcję innym.. ..... I co dupa... i ściema wielka....
Odpowiedz
(23-07-2020, 19:26 )Twardziel 123 napisał(a):
(23-07-2020, 7:39 )ChlopZMazur napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='5075' dateline='1595432286']
ZK Borne oddział ,,ll B" zamknięty jak twierdzą oddziałowi przymusowe zbijanie nadgodzin bo jak to mówił minister finansów PO piniędzy nie ma, oczywiście za wypracowane nadgodziny. Teraz trzeba trzeci remont zacząć w przciagu 10 lat.

Cztery owieczki za sprawa kierownictwa i pierwszego na kurs oficerski pojechały, co z tego jak mało punktów zdobyli i kwalifikacji nie będzie. Panie pierwszy niech Pan się rozejrzy bo ma Pan mądrych F-szy, którzy na szanse oczekują.

Dowódcy zmian co Pana w weekendy zastępują, się nie kwalifikują, a zastepujacy nich na szanse oczekują. Z - cy D-cy z Oz Opatówek też w kolejce czekają, ale kiero teraz nie skory aby kogoś kogoś pochwalić i do awansu przedstawić.

Tak czytam te twoje wypociny i zastanawiam się czy nick do ciebie pasuje bo cały czas płaczesz, że jest tobie źle i wszyscy są be. Zmień nick na laluś123 i możesz wtedy pisać co popadnie.

Nie pozostając tobie krewny panie o nicku ,,ChlopZMazur" napisze zwięźle i krotko włącz disco polo zaluz onuce, później filcaki weź widły i idź do ob.ry  Big Grin
Twardziel  ale ty tu bzdury wypisujesz ,co masz monopol na osądy,sam krytykujesz oficerku wszystkich w koło ale na krytykę skierowaną do ciebie reagujesz obelgami .Zakompleksionym wieśniakiem oderwanym od pługa to być może ty chłopie jesteś.Jesteś maluczkim oficerkiem,włazisz w w cztery litery  wszystkim przełożonym w jednostce a tu ich krytykujesz,bo co czujesz się anonimowy.Twardzielu podpisuj się pod swymi rymowankami,to pokażesz że zasługujesz na swój nick.
Odpowiedz
(23-07-2020, 17:22 )Bułka napisał(a): Dzień dobry, temat oficerka. Czytałam że jakiemuś dyrektorowi nawet 4 osoby udało się wypchnąć. To jak to jest że osoby mające 38-38,5 pkt na 40 i 10 lat stażu nie jadą?.. jest to wstyd i żenada dla formacji i zastanawiam się czy w końcu związki mogą coś zrobić? Wielokrotnie ten temat jest poruszany, a odpowiedzi brak. Dobrze, że ja sama planuje odejść z SW już niedługo , bo to co się dzieje to katastrofa.

Ja również otrzymałem info, że się nie załapałem. Pismo z Kalisza przez Rektora wyssane, jak widać on decyduje a punkty mało ważne.
To ponoć ten co ma udowodniony mobbing i wiele nieprawidłowości w powiązaniach służby ze swoim biznesem ale pod ochronką nieJakiego.
Ponoć nawet gen. Jacek nie może mu nic zrobić. A jak on nie może to związki mogą sobie tylko pisać by wykazać pozorne działanie.
A że jakiś dyrektor dostał cztery miejsca, jak piszesz?
Widocznie stoi po właściwej stronie mocy
Odpowiedz
(23-07-2020, 12:35 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): I dalej brak informacji co z POROZUMIENIEM z 2018 roku???

Na pismo z marca brak odpowiedzi a superustawa w obiegu pilnym procedowana - dla kogo???

Na jakim etapie jest procedowana nowelizacja ustawa o SW???

Superustawa dla super funkcjonariuszy Kasta367. Zatrzymamy ich w służbie i ocalimy formacje. Porozumienie z 2018 leży. Ten dodatek to obelga dla oddziałowej ochrony. To śmierdzi z daleka. Związek strzelił sobie w kolano, paru ludzi się ucieszy, a straty dla służby bedą większe.
Wchodzimy w okres gdzie za 2-3 lata bardzo dużo ludzi bedzie odchodzić na emeryturę bo gdzieś tak od 2003r była wymiana pokoleniowa , bardzo dużo f-szy przyjmowano. No i taki podoficer z 18 letnim stażem ma dodatku ledwo więcej od kaprala , tyra w bezpośrednim kontakcie ze skazanymi i za dwa lata go nie bedzie. Możecie dać 10000zł dodatku Kaście367, ale dla służby nic to nie da. A porozumienie 2018 to wstyd dla związku zawodowego. A dla przeciętnego f-sza to obraz tego jak ludzie wykształceni na wysokich stanowiskach , wywiązują się ze swoich zobowiązań. A jak mówią przykład idzie z góry więc proszę potem nie wymagać od tyraczy w jednostkach podstawowych. Siema nara
Odpowiedz
(23-07-2020, 7:39 )ChlopZMazur napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='5075' dateline='1595432286']
ZK Borne oddział ,,ll B" zamknięty jak twierdzą oddziałowi przymusowe zbijanie nadgodzin bo jak to mówił minister finansów PO piniędzy nie ma, oczywiście za wypracowane nadgodziny. Teraz trzeba trzeci remont zacząć w przciagu 10 lat.

Cztery owieczki za sprawa kierownictwa i pierwszego na kurs oficerski pojechały, co z tego jak mało punktów zdobyli i kwalifikacji nie będzie. Panie pierwszy niech Pan się rozejrzy bo ma Pan mądrych F-szy, którzy na szanse oczekują.

Dowódcy zmian co Pana w weekendy zastępują, się nie kwalifikują, a zastepujacy nich na szanse oczekują. Z - cy D-cy z Oz Opatówek też w kolejce czekają, ale kiero teraz nie skory aby kogoś kogoś pochwalić i do awansu przedstawić.

Tak czytam te twoje wypociny i zastanawiam się czy nick do ciebie pasuje bo cały czas płaczesz, że jest tobie źle i wszyscy są be. Zmień nick na laluś123 i możesz wtedy pisać co popadnie.

Nie pozostając tobie krewny panie o nicku ,,ChlopZMazur" napisze zwięźle i krotko włącz disco polo zaluz onuce, później filcaki weź widły i idź do ob.ry  Big Grin
Odpowiedz
Dzień dobry, temat oficerka. Czytałam że jakiemuś dyrektorowi nawet 4 osoby udało się wypchnąć. To jak to jest że osoby mające 38-38,5 pkt na 40 i 10 lat stażu nie jadą?.. jest to wstyd i żenada dla formacji i zastanawiam się czy w końcu związki mogą coś zrobić? Wielokrotnie ten temat jest poruszany, a odpowiedzi brak. Dobrze, że ja sama planuje odejść z SW już niedługo , bo to co się dzieje to katastrofa.
Odpowiedz
Witam. Mój post dotyczy wydawania pieniędzy związkowych . Chodzi o to że są wydawane na jakieś maseczki czy sprzęt służbowy dlaczego sprzęt służbowy powinien być zakupiony przez dyrektora a nie z naszych pieniędzy. Dlaczego związki nie dorzucają się np. na multi sporty , lub jakieś inne rekreację dla funkcjonariuszy. No owszem robicie jakieś wycieczki pijackie dla emerytów ale po co ?
Odpowiedz
I dalej brak informacji co z POROZUMIENIEM z 2018 roku???

Na pismo z marca brak odpowiedzi a superustawa w obiegu pilnym procedowana - dla kogo???

Na jakim etapie jest procedowana nowelizacja ustawa o SW???
Odpowiedz
(21-07-2020, 21:29 )jtd napisał(a):
(21-07-2020, 5:50 )Sierżant sztab. napisał(a): [quote="Ola" pid='5054' dateline='1595139897']
W zusie mam grubo ponad sto tysięcy uskładane przed 1999 rokiem. Kalkulator emerytalny wyliczył mi 1027 zł. świadczenia. Gdy zbliży się czas wypłaty tego kapitału zaliczą mi lata cywila. To już za kilkanaście lat.
Ja z tym samym pytaniem. Uzbierane mam ponad 200 tyś. Kalkulator wyliczył świadczenie 1700 zł.
Mnie tez te sprawy interesują. Mam w Zusie 68 tys zł . Na dzień dzisiejszy mogę iść na emke po 15latach ale co z tymi pieniążkami z Zusu?
Może jest jakiś znawca tematu.  Czy trzeba czekać do 65lat? A może jest możliwość żeby ZUS wypłacił w gotówce kase lub jej część i będziemy kwita? Jakie są możliwości?


Po osiągnięciu wieku emerytalnego trzeba złożyć wniosek w zusie i czekać. Druga emerytura wpłynie na konto od kolejnego miesiąca.
Odpowiedz
[quote="rybak" pid='5065' dateline='1595281716']
Dzień dobry.
Pytanie kieruję do Związków Zawodowych, Prawnika lub innych osób ktore mogą znać odpowiedź.

JAKA JEST PODSTAWA PRAWNA LUB INNA Regulacja DAJĄCA PRAWO PRACODAWCY TJ. DYREKTOROWI WYDAĆ POLECENIE MONTAŻU KAMERY W DYŻURCE MONITOROWYCH.
KAMERA TA SŁUŻY TYLKO I WYŁĄCZNIE DO ŚLEDZENIA PRACOWNIKA. CO ROBI W DANYM MOMENCIE ITD.

CZY JEST TO ZGODNE Z PRAWEM I JEST LEGALNE?

Kiedyś kolega opowiadał, że wystarczy skarga skazanego do Rzecznika Praw Obywatelskich, ze na dyzurce kolezanka go obserwuje  itd. Reakcja natychmiastowa.
Odpowiedz
ZK Borne oddział ,,ll B" zamknięty jak twierdzą oddziałowi przymusowe zbijanie nadgodzin bo jak to mówił minister finansów PO piniędzy nie ma, oczywiście za wypracowane nadgodziny. Teraz trzeba trzeci remont zacząć w przciagu 10 lat.

Cztery owieczki za sprawa kierownictwa i pierwszego na kurs oficerski pojechały, co z tego jak mało punktów zdobyli i kwalifikacji nie będzie. Panie pierwszy niech Pan się rozejrzy bo ma Pan mądrych F-szy, którzy na szanse oczekują.

Dowódcy zmian co Pana w weekendy zastępują, się nie kwalifikują, a zastepujacy nich na szanse oczekują. Z - cy D-cy z Oz Opatówek też w kolejce czekają, ale kiero teraz nie skory aby kogoś kogoś pochwalić i do awansu przedstawić.
Odpowiedz
Witaj Adminie.
W ostatnim poście grzecznie i bez naruszania regulaminu zapytałem z jakich środków zakupiono wręczoną przez panów Tułę i Grońskiego stułę ks. Jabłońskiemu, który okazał się obrońcą pedofila w sutannie. Chodziło mi o to czy zakupiono ją (wszak to nie są tanie rzeczy) z pieniędzy związkowych czy panowie Ci sami się zrzucili na nią z swoich funduszy.
Zapytanie moje regulaminu nie naruszało, było rzeczowe i konkretne.
Jednak nie ukazał się mój post. Odpowiedź do niego również.
Zatem proszę nie pisać, że nie ma cenzury na Księdze Gości a nie ukazują się tylko wpisy łamiące regulamin - moje zapytanie nie łamało regulaminu.
Domyślać się pozostaje, że dostałeś od "góry" zakaz publikowania mej wypowiedzi i w konsekwencji wygaszenie tego tematu jako niewygodnego.
Szkoda, że nie potrafisz się im "postawić", mieć kręgosłup i w rzeczywistości bronić tylko i wyłącznie zapisów regulaminu a nie być cenzorem niewygodnych treści.
Odpowiedz
(21-07-2020, 17:09 )rybak napisał(a): Dzień dobry.
Czy ktoś wie co się dzieje w sprawie Pana Z-cy Dyrektora Generalnego SW który śmiertelnie potrącił kobietę na pasach?
Czy istnieje tzw. zamiatanie sprawy pod dywan?

Elyta jest traktowana naczej - jakbyś Ty zabił już by Cię dawno nie było.
Takie mamy przestrzeganie prawa przez resort Pana Zbyszka.
Prawo dla swoich.
Odpowiedz
(21-07-2020, 5:50 )Sierżant sztab. napisał(a):
(19-07-2020, 7:24 )Ola napisał(a): W zusie mam grubo ponad sto tysięcy uskładane przed 1999 rokiem. Kalkulator emerytalny wyliczył mi 1027 zł. świadczenia. Gdy zbliży się czas wypłaty tego kapitału zaliczą mi lata cywila. To już za kilkanaście lat.
Ja z tym samym pytaniem. Uzbierane mam ponad 200 tyś. Kalkulator wyliczył świadczenie 1700 zł.
Mnie tez te sprawy interesują. Mam w Zusie 68 tys zł . Na dzień dzisiejszy mogę iść na emke po 15latach ale co z tymi pieniążkami z Zusu?
Może jest jakiś znawca tematu.  Czy trzeba czekać do 65lat? A może jest możliwość żeby ZUS wypłacił w gotówce kase lub jej część i będziemy kwita? Jakie są możliwości?
Odpowiedz
(21-07-2020, 17:09 )rybak napisał(a): Dzień dobry.
Czy ktoś wie co się dzieje w sprawie Pana Z-cy Dyrektora Generalnego SW który śmiertelnie potrącił kobietę na pasach?
Czy istnieje tzw. zamiatanie sprawy pod dywan?

RODO
Odpowiedz
(21-07-2020, 17:09 )rybak napisał(a): Dzień dobry.
Czy ktoś wie co się dzieje w sprawie Pana Z-cy Dyrektora Generalnego SW który śmiertelnie potrącił kobietę na pasach?
Czy istnieje tzw. zamiatanie sprawy pod dywan?


No jak to co się dzieje pewnie dobra posada w czsw
Odpowiedz
(20-07-2020, 22:48 )rybak napisał(a): Dzień dobry.
Pytanie kieruję do Związków Zawodowych, Prawnika lub innych osób ktore mogą znać odpowiedź.

JAKA JEST PODSTAWA PRAWNA LUB INNA Regulacja DAJĄCA PRAWO PRACODAWCY TJ. DYREKTOROWI WYDAĆ POLECENIE MONTAŻU KAMERY W DYŻURCE MONITOROWYCH.
KAMERA TA SŁUŻY TYLKO I WYŁĄCZNIE DO ŚLEDZENIA PRACOWNIKA. CO ROBI W DANYM MOMENCIE ITD.

CZY JEST TO ZGODNE Z PRAWEM I JEST LEGALNE?


kiedys byli jakies stanowisko zwiazkowe ze kamera nie moze obserwowac stalego miejsca pelnienia sluzby
zatem dyzurka odpada
Odpowiedz
(19-07-2020, 7:24 )Ola napisał(a): W zusie mam grubo ponad sto tysięcy uskładane przed 1999 rokiem. Kalkulator emerytalny wyliczył mi 1027 zł. świadczenia. Gdy zbliży się czas wypłaty tego kapitału zaliczą mi lata cywila. To już za kilkanaście lat.
Ja z tym samym pytaniem. Uzbierane mam ponad 200 tyś. Kalkulator wyliczył świadczenie 1700 zł.
Odpowiedz
(20-07-2020, 19:04 )rybak napisał(a): Dzień dobry.
Pytanie kieruję do Związków Zawodowych, Prawnika lub innych osób ktore mogą znać odpowiedź.
JAKA JEST PODSTAWĄ PRAWNA LUB INNĄ Regulacja DAJĄ PRAWO PRACODAWCY TJ. DYREKTOROWI WYDAĆ POLECENIE MONTAŻU KAMERY W DYŻURCE MONITOROWYCH.
KAMERA TA SŁUŻY TYLKO I WYŁĄCZNIE DO SLEDZENIA PRACOWNIKA. CO ROBI W DANYM MOMENCIE ITD.

CZY JEST TO ZGODNE Z PRAWEM I JEST LEGALNE?

A co skończyło się bezkarne przesiadywanie w dyżurce monitorowych? Jakoś na oddziale można, w na terenie administracji też, ale w dyżurce już nie? Bardzo mi wszystko jedno z tego powodu.
Odpowiedz
(20-07-2020, 19:04 )rybak napisał(a): Dzień dobry.
Pytanie kieruję do Związków Zawodowych, Prawnika lub innych osób ktore mogą znać odpowiedź.
JAKA JEST PODSTAWĄ PRAWNA LUB INNĄ Regulacja DAJĄ PRAWO PRACODAWCY TJ. DYREKTOROWI WYDAĆ POLECENIE MONTAŻU KAMERY W DYŻURCE MONITOROWYCH.
KAMERA TA SŁUŻY TYLKO I WYŁĄCZNIE DO SLEDZENIA PRACOWNIKA. CO ROBI W DANYM MOMENCIE ITD.

CZY JEST TO ZGODNE Z PRAWEM I JEST LEGALNE?

Po pierwsze zastosowanie monitoringu musi być uzasadnione i być niezbędne dla osiągnięcia jednego z celów określonych w art. 222 §1 k.p. a więc: bezpieczeństwa pracowników, ochrony mienia, kontroli produkcji bądź też zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę.
Odpowiedz
(20-07-2020, 19:22 )Administrator napisał(a):
(20-07-2020, 19:19 )Administrator napisał(a):
(20-07-2020, 18:58 )Twardziel 123 napisał(a):
(19-07-2020, 21:36 )Administrator napisał(a): [quote="rambo3000" pid='5056' dateline='1595189037']

[quote="jtd" pid='5047' dateline='1595014579']

Ja tam nie z tych narzekających..............................ale czy NSZZ to jakś fundacja do zakupu rękawiczek, wyposazania siłowni, maseczek itd?????? Czy ktoś się orientuje skąd pieniądze na to??? Mam nadzieje, że nie ze składek. Na stronie związku jak grzyby po deszczu takiej pomocy, darowizn itd. A MY chcemy realizowania porozumienia z 2018 roku. Maseczki niech kupuje pracodawca . Zakłady Karne i Arszty to nie jakaś popierdółka. Chyba Państwo łachy nie robi że zabiezpieczy f-szy przed pandemią. Nie róbcie jaj.
 

No jak skąd no jasne że ze składek członkowskich członków każdy członek co miesiąc na to płaci, a raczej każdemu członkowi odcinają z wynagrodzeniaZacznijcie czytać informacje ze zrozumieniem! W każdym wpisie jest podane skąd pochodzą środki na zakup rękawiczek lub sprzętu na wyposażenie siłowni itp...Można by było te pieniążki przeznaczyć dla kolegów i koleżanek, na obronę prawną którzy mają postepowania za sprawą śmiesznych kierowników lub dyrektorów, aby prawnicy im pomogli, ponieważ większość postępowań jest z palca wysłanych, aby komuś zrobic krzywdę. Jeden Pan postępowanie u nas w Bornem miał wziął prawnika, który dyrektorów i prowadzącego postępowanie wyśmial , że postępowanie wszczeli i później zarzutów potwierdzic nie umieli a Pan Zbig G. Odpoczywa i z gamoni się wyśmiewa.Środków finansowych z PZU przeznaczonych na prewencję nie można przeznaczyć na obronę prawną. Natomiast Zarząd Główny NSZZFiPW posiada funduszu ochrony prawnej, z którego mogą korzystać Członkowie NSZZFiPW. Należy w tej sprawie skontaktować się z właściwym Zarządem Okręgowym NSZZFiPW do czego bardzo zachęcam.Jeśli nie na ochronę, prawną to np. ŚPB
kaski ochronne, miotacze gazu, kamizelki ochronne lub kuloodporne dla bramowych w porze nocnej, kajdanki itd. Poprawe warunkow pelnienia służby w oddzialach dla oddzialowych bo sa jednostki gdzie skazany ma lepsze warunki od f-sza.
Odpowiedz
(20-07-2020, 19:19 )Administrator napisał(a):
(20-07-2020, 18:58 )Twardziel 123 napisał(a):
(19-07-2020, 21:36 )Administrator napisał(a):
(19-07-2020, 21:03 )rambo3000 napisał(a): [quote="jtd" pid='5047' dateline='1595014579']

Ja tam nie z tych narzekających..............................ale czy NSZZ to jakś fundacja do zakupu rękawiczek, wyposazania siłowni, maseczek itd?????? Czy ktoś się orientuje skąd pieniądze na to??? Mam nadzieje, że nie ze składek. Na stronie związku jak grzyby po deszczu takiej pomocy, darowizn itd. A MY chcemy realizowania porozumienia z 2018 roku. Maseczki niech kupuje pracodawca . Zakłady Karne i Arszty to nie jakaś popierdółka. Chyba Państwo łachy nie robi że zabiezpieczy f-szy przed pandemią. Nie róbcie jaj.
 

No jak skąd no jasne że ze składek członkowskich członków każdy członek co miesiąc na to płaci, a raczej każdemu członkowi odcinają z wynagrodzeniaZacznijcie czytać informacje ze zrozumieniem! W każdym wpisie jest podane skąd pochodzą środki na zakup rękawiczek lub sprzętu na wyposażenie siłowni itp...Można by było te pieniążki przeznaczyć dla kolegów i koleżanek, na obronę prawną którzy mają postepowania za sprawą śmiesznych kierowników lub dyrektorów, aby prawnicy im pomogli, ponieważ większość postępowań jest z palca wysłanych, aby komuś zrobic krzywdę. Jeden Pan postępowanie u nas w Bornem miał wziął prawnika, który dyrektorów i prowadzącego postępowanie wyśmial , że postępowanie wszczeli i później zarzutów potwierdzic nie umieli a Pan Zbig G. Odpoczywa i z gamoni się wyśmiewa.Środków finansowych z PZU przeznaczonych na prewencję nie można przeznaczyć na obronę prawną. Natomiast Zarząd Główny NSZZFiPW posiada funduszu ochrony prawnej, z którego mogą korzystać Członkowie NSZZFiPW. Należy w tej sprawie skontaktować się z właściwym Zarządem Okręgowym NSZZFiPW do czego bardzo zachęcam.
Odpowiedz
(20-07-2020, 18:58 )Twardziel 123 napisał(a):
(19-07-2020, 21:36 )Administrator napisał(a):
(19-07-2020, 21:03 )rambo3000 napisał(a): [quote="jtd" pid='5047' dateline='1595014579']

Ja tam nie z tych narzekających..............................ale czy NSZZ to jakś fundacja do zakupu rękawiczek, wyposazania siłowni, maseczek itd?????? Czy ktoś się orientuje skąd pieniądze na to??? Mam nadzieje, że nie ze składek. Na stronie związku jak grzyby po deszczu takiej pomocy, darowizn itd. A MY chcemy realizowania porozumienia z 2018 roku. Maseczki niech kupuje pracodawca . Zakłady Karne i Arszty to nie jakaś popierdółka. Chyba Państwo łachy nie robi że zabiezpieczy f-szy przed pandemią. Nie róbcie jaj.
 

No jak skąd no jasne że ze składek członkowskich członków każdy członek co miesiąc na to płaci, a raczej każdemu członkowi odcinają z wynagrodzeniaZacznijcie czytać informacje ze zrozumieniem! W każdym wpisie jest podane skąd pochodzą środki na zakup rękawiczek lub sprzętu na wyposażenie siłowni itp...

Można by było te pieniążki przeznaczyć dla kolegów i koleżanek, na obronę prawną którzy mają postepowania za sprawą śmiesznych kierowników lub dyrektorów, aby prawnicy im pomogli, ponieważ większość postępowań jest z palca wysłanych, aby komuś zrobic krzywdę. Jeden Pan postępowanie u nas w Bornem miał wziął prawnika, który dyrektorów i prowadzącego postępowanie wyśmial , że postępowanie wszczeli i później zarzutów potwierdzic nie umieli a Pan Zbig G. Odpoczywa i z gamoni się wyśmiewa.
Odpowiedz
(19-07-2020, 21:36 )Administrator napisał(a):
(19-07-2020, 21:03 )rambo3000 napisał(a): [quote="jtd" pid='5047' dateline='1595014579']
Ja tam nie z tych narzekających..............................ale czy NSZZ to jakś fundacja do zakupu rękawiczek, wyposazania siłowni, maseczek itd?????? Czy ktoś się orientuje skąd pieniądze na to??? Mam nadzieje, że nie ze składek. Na stronie związku jak grzyby po deszczu takiej pomocy, darowizn itd. A MY chcemy realizowania porozumienia z 2018 roku. Maseczki niech kupuje pracodawca . Zakłady Karne i Arszty to nie jakaś popierdółka. Chyba Państwo łachy nie robi że zabiezpieczy f-szy przed pandemią. Nie róbcie jaj.
 
No jak skąd no jasne że ze składek członkowskich członków każdy członek co miesiąc na to płaci, a raczej każdemu członkowi odcinają z wynagrodzenia

Zacznijcie czytać informacje ze zrozumieniem! W każdym wpisie jest podane skąd pochodzą środki na zakup rękawiczek lub sprzętu na wyposażenie siłowni itp...

Można by było te pieniążki przeznaczyć dla kolegów i koleżanek, na obronę prawną którzy mają postepowania za sprawą śmiesznych kierowników lub dyrektorów, aby prawnicy im pomogli, ponieważ większość postępowań jest z palca wysłanych, aby komuś zrobic krzywdę. Jeden Pan postępowanie u nas w Bornem miał wziął prawnika, który dyrektorów i prowadzącego postępowanie wyśmial , że postępowanie wszczeli i później zarzutów potwierdzic nie umieli a Pan Zbig G. Odpoczywa i z gamoni się wyśmiewa.
Odpowiedz
(19-07-2020, 21:03 )rambo3000 napisał(a):
(17-07-2020, 20:36 )jtd napisał(a): Ja tam nie z tych narzekających..............................ale czy NSZZ to jakś fundacja do zakupu rękawiczek, wyposazania siłowni, maseczek itd?????? Czy ktoś się orientuje skąd pieniądze na to??? Mam nadzieje, że nie ze składek. Na stronie związku jak grzyby po deszczu takiej pomocy, darowizn itd. A MY chcemy realizowania porozumienia z 2018 roku. Maseczki niech kupuje pracodawca . Zakłady Karne i Arszty to nie jakaś popierdółka. Chyba Państwo łachy nie robi że zabiezpieczy f-szy przed pandemią. Nie róbcie jaj.
 
No jak skąd no jasne że ze składek członkowskich członków każdy członek co miesiąc na to płaci, a raczej każdemu członkowi odcinają z wynagrodzenia

Zacznijcie czytać informacje ze zrozumieniem! W każdym wpisie jest podane skąd pochodzą środki na zakup rękawiczek lub sprzętu na wyposażenie siłowni itp...
Odpowiedz
(17-07-2020, 20:36 )jtd napisał(a): Ja tam nie z tych narzekających..............................ale czy NSZZ to jakś fundacja do zakupu rękawiczek, wyposazania siłowni, maseczek itd?????? Czy ktoś się orientuje skąd pieniądze na to??? Mam nadzieje, że nie ze składek. Na stronie związku jak grzyby po deszczu takiej pomocy, darowizn itd. A MY chcemy realizowania porozumienia z 2018 roku. Maseczki niech kupuje pracodawca . Zakłady Karne i Arszty to nie jakaś popierdółka. Chyba Państwo łachy nie robi że zabiezpieczy f-szy przed pandemią. Nie róbcie jaj.
 
No jak skąd no jasne że ze składek członkowskich członków każdy członek co miesiąc na to płaci, a raczej każdemu członkowi odcinają z wynagrodzenia
Odpowiedz
(18-07-2020, 17:58 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Zarząd Główny pisze listy - to do Pana Ministra, to do Dyrektora Generalnego!!! BRAWO

Raz odpowiedź jest, innym razem tak jakby listu nie było!!! BRAWO

A POROZUMIENIE z 2018 roku dalej NIEZREALIZOWANE!!!

Ocena działalności związków w skali 0-10: poniżej 0 !!!

Wszystko co otrzymaliśmy to tylko dlatego, że dostały służby mundurowe podległe MSWiA - gdyby nie ten SZCZEGÓŁ nawet 1 punkt POROZUMIENIA nie zostałby zrealizowany przez rząd i MINISTRA, który jest STRONĄ zawartego POROZUMIENIA !!!

Pisma podane w marcu a mamy prawie sierpień także przez te wszystkie miesiące nic się nie chciało zrobić w tej kwestii? Czy od marca że względu na covid-19 listy i pisma też były zabronione w obawie o zarażenie? To świadczy o braku zaangażowania i rzetelności. Szeregowy f-usz jak coś opóźni o 1 dzień to problemy ale wy tam na pseudo górze związkowcy możecie czekać tyle miesięcy tak? Weźcie się do roboty a nie, sprzęt na siłownię, rękawice itd które powinien zapewnić chyba ktoś inny tak?
Odpowiedz
W zusie mam grubo ponad sto tysięcy uskładane przed 1999 rokiem. Kalkulator emerytalny wyliczył mi 1027 zł. świadczenia. Gdy zbliży się czas wypłaty tego kapitału zaliczą mi lata cywila. To już za kilkanaście lat.
Odpowiedz
(17-07-2020, 21:11 )SZEREGOWY1 napisał(a): Wrreszcie może coś się ruszy w sprawie art15a który jest naszą bolączka, może związek w końcu weźmie to za honor i bedzie walczył o postulaty z2018. Trzymajmy kciuki...
Hahahahah nigdy to nie ruszy no może jak już wszyscy którym się to będzie opłacało odejdą na emerytury.
[/quote]

CO Z TEGO, ŻE COŚ RUSZY W SPRAWIE ART. 15A JEŚLI TO NIE DOTYCZY WSZYSTKICH FUNKCJONARIUSZY A TYLKO PRZYJĘTYCH PRZED KONKRETNĄ DATĄ ...

ZWIĄZEK JEST PO TO ŻEBY DBAĆ O DOBRO WSZYSTKICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W ZAPISACH POROZUMIENIA ZNALAZŁY SIĘ PUNKTY, KTÓRE DOTYCZĄ WSZYSTKICH (płatne L4, zaliczenie cywila do wysługi lat, dodatek motywacyjny po 15 latach, płatne nadgodziny) I O TE PUNKTY NALEŻY WALCZYĆ - TYM BARDZIEJ, ŻE MOŻNA JE WPROWADZIĆ NOWELIZACJĄ USTAWY O SW - WIĘC NALEŻY WALCZYĆ O TO PANOWIE NA SZCZYTACH ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH NSZZFiP !!!!!!!!!!!!

NIE CHWALCIE SIĘ TYM CZEGO I TAK NIE WY JESTEŚCIE I NIE BĘDZIECIE "OJCAMI SUKCESU" - ART. 15A PROCEDOWANY JEST W MSWiA WIĘC MY TYLKO BĘDZIEMY DOPISANI...

PANIE PRZEWODNICZĄCY WARTO ZACZĄĆ WALCZYĆ O TO CO DOTYCZY FUNKCJONARIUSZY SW I POKAZAĆ W MS I CZSW, ŻE JEST SIĘ PRZEDSTAWICIELEM FUNKCJONARIUSZY Z JEDNOSTEK PODSTAWOWYCH A NIE UKŁADAĆ SIĘ .....

ALBO CZAS IŚĆ NA ZWIĄZKOWĄ EMERYTURĘ I POZWOLIĆ DZIAŁAĆ TYM, KTÓRYM ZALEŻY NA SŁUŻBIE I SŁUŻĄCYCH W NIEJ FUNKCJONARIUSZACH!

Panowie i Panie No oczywiście, że się ruszy!!! muszą być spełnione dwa warunki:
Wszystko się ruszy z chwilą:
1. gdy na emeryturę SW odejdzie ostatni z f-szy który był przyjęty na starych zasadach(15 lat)
2. W chwili gdy ze stołka odejdzie szanowny Pan Czesław T., Generał Jacek K....
to moje zdanie
A postulatów z porozumienia 2018 nigdy nie zdołają spełnić
[/quote]
Odpowiedz
Zarząd Główny pisze listy - to do Pana Ministra, to do Dyrektora Generalnego!!! BRAWO

Raz odpowiedź jest, innym razem tak jakby listu nie było!!! BRAWO

A POROZUMIENIE z 2018 roku dalej NIEZREALIZOWANE!!!

Ocena działalności związków w skali 0-10: poniżej 0 !!!

Wszystko co otrzymaliśmy to tylko dlatego, że dostały służby mundurowe podległe MSWiA - gdyby nie ten SZCZEGÓŁ nawet 1 punkt POROZUMIENIA nie zostałby zrealizowany przez rząd i MINISTRA, który jest STRONĄ zawartego POROZUMIENIA !!!
Odpowiedz
Jednostka:
- 500 skazanych,
- stan etatowy - 150,
- wakaty 15 (w tym oczekujący jeszcze na komisję przed zaopatrzeniem emerytalnym),
- kandydatów do służby - 6

W czerwcu zbijanie nadgodzin w OCHRONIE przez ADMINISTRACJĘ, która swoją robotę i tak musiała zrobić, ale WSZYSCY SZCZĘŚLIWI bo NADGODZIN NIE MA... (ale zapis Porozumienia zrealizowany :-) )

LICZBY PRZEMAWIAJĄ JAKI JEST STAN SŁUŻBY WIĘZIENNEJ.

Koledzy i Koleżanki proszę pokazujcie swoje liczby (szczególnie kadrowcy niech się wypowiedzą, bo wiedzą najlepiej)

Może jak konkretne liczby zobaczy Pan Minister, Pan Dyrektor Generalny, Pan Przewodniczący NSZZFiP to może zobaczą, żę NIE MA ŻADNEJ POLITYKI KADROWEJ I TRZEBA ZACZĄĆ ZMIANĘ W TYM ZAKRESIE
Odpowiedz
Drodzy koledzy i koleżanki z zarządu głównego, oraz Panie Przewodniczący starczy tej jałmużny dla dyrektorow w postaci maseczek i rękawic, lub materiałów na ich wykonanie. My płacimy pieniądze na pomoc f-szom i abyście dbali o nasze prawa. A maseczki i pozostały sprzęt do walki z korona powinien zapewnić DYR. Generalny, Minister Sprawiedliwości i Rząd bajo bajo. Pozdrowionka dla mjr ze śląska 26,5 roku służby he he, oraz solidarnosciowca za ścianą moze Solidarność kilka par rękawic lub z tysiąc maseczek zakupi dla f-szy nara pa bajo.
Odpowiedz
(15-07-2020, 17:44 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Panie Czesławie,
A kiedy pismo do ministra odnośnie realizacji Porozumienia w odniesieniu do nowelizacji Ustawy o SW ????????????????

Płatne L4 do 30 dni kalendarzowych ...

Lata pracy w cywilu zaliczone do dodatku do wysługi lat ...

Dodatek motywacyjny po 15 latach służby ...

CO Z TYMI ZAPISAMI ????????????????

Pismo? nigdy?

OCZEKUJEMY NA ICH REALIZACJĘ I PODJĘCIE DZIAŁAŃ W TYM ZAKRESIE PRZEZ ZARZĄD GŁÓWNY panie przewodniczący ...
Odpowiedz
Wrreszcie może coś się ruszy w sprawie art15a który jest naszą bolączka, może związek w końcu weźmie to za honor i bedzie walczył o postulaty z2018. Trzymajmy kciuki...
[/quote]
Hahahahah nigdy to nie ruszy no może jak już wszyscy którym się to będzie opłacało odejdą na emerytury.
[/quote]

CO Z TEGO, ŻE COŚ RUSZY W SPRAWIE ART. 15A JEŚLI TO NIE DOTYCZY WSZYSTKICH FUNKCJONARIUSZY A TYLKO PRZYJĘTYCH PRZED KONKRETNĄ DATĄ ...

ZWIĄZEK JEST PO TO ŻEBY DBAĆ O DOBRO WSZYSTKICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W ZAPISACH POROZUMIENIA ZNALAZŁY SIĘ PUNKTY, KTÓRE DOTYCZĄ WSZYSTKICH (płatne L4, zaliczenie cywila do wysługi lat, dodatek motywacyjny po 15 latach, płatne nadgodziny) I O TE PUNKTY NALEŻY WALCZYĆ - TYM BARDZIEJ, ŻE MOŻNA JE WPROWADZIĆ NOWELIZACJĄ USTAWY O SW - WIĘC NALEŻY WALCZYĆ O TO PANOWIE NA SZCZYTACH ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH NSZZFiP !!!!!!!!!!!!

NIE CHWALCIE SIĘ TYM CZEGO I TAK NIE WY JESTEŚCIE I NIE BĘDZIECIE "OJCAMI SUKCESU" - ART. 15A PROCEDOWANY JEST W MSWiA WIĘC MY TYLKO BĘDZIEMY DOPISANI...

PANIE PRZEWODNICZĄCY WARTO ZACZĄĆ WALCZYĆ O TO CO DOTYCZY FUNKCJONARIUSZY SW I POKAZAĆ W MS I CZSW, ŻE JEST SIĘ PRZEDSTAWICIELEM FUNKCJONARIUSZY Z JEDNOSTEK PODSTAWOWYCH A NIE UKŁADAĆ SIĘ .....

ALBO CZAS IŚĆ NA ZWIĄZKOWĄ EMERYTURĘ I POZWOLIĆ DZIAŁAĆ TYM, KTÓRYM ZALEŻY NA SŁUŻBIE I SŁUŻĄCYCH W NIEJ FUNKCJONARIUSZACH!

Panowie i Panie No oczywiście, że się ruszy!!! muszą być spełnione dwa warunki:
Wszystko się ruszy z chwilą:
1. gdy na emeryturę SW odejdzie ostatni z f-szy który był przyjęty na starych zasadach(15 lat)
2. W chwili gdy ze stołka odejdzie szanowny Pan Czesław T., Generał Jacek K....
to moje zdanie
A postulatów z porozumienia 2018 nigdy nie zdołają spełnić
Odpowiedz
Ja tam nie z tych narzekających..............................ale czy NSZZ to jakś fundacja do zakupu rękawiczek, wyposazania siłowni, maseczek itd?????? Czy ktoś się orientuje skąd pieniądze na to??? Mam nadzieje, że nie ze składek. Na stronie związku jak grzyby po deszczu takiej pomocy, darowizn itd. A MY chcemy realizowania porozumienia z 2018 roku. Maseczki niech kupuje pracodawca . Zakłady Karne i Arszty to nie jakaś popierdółka. Chyba Państwo łachy nie robi że zabiezpieczy f-szy przed pandemią. Nie róbcie jaj.
Odpowiedz
(16-07-2020, 11:27 )Jacek B napisał(a):
(14-07-2020, 13:10 )500minus napisał(a):
(14-07-2020, 11:53 )zzz napisał(a): Ktoś mi może powiedzieć co jest ciekawego w tej super ustawie że jest ona super? Bo ja tam jakiś super rozwiązań nieh wyczytałem ale może się mylę

Chodzi o f-szy służb mundurowych z dużymi kompetencjami których lepiej mieć S służbie niż na emeryturze
Czyli administracja kierownicy i dyrektorzy HAHAHAHAHAHAHAHA


Jeśli myślałeś że chodzi o ciebie to gratuluję poczucia własnej wartości
Odpowiedz