(28-03-2021, 15:49 )Człowiek z lasu napisał(a):
(28-03-2021, 10:45 )Oficer napisał(a):
(27-03-2021, 22:21 )jtd napisał(a):
(27-03-2021, 21:11 )Grzegorz napisał(a): Witam!
Tak jak już wiemy zostaliśmy pozbawieni możliwości wzrostu dodatku służbowego. Nie tylko tego czasowego na który czekaliśmy ma końcu służby ale także w czasie służby poza literalnie wymienionymi przypadkami w piśmie DG.
I co-po raz kolejny nic się nie stało....
Po raz kolejny CZSW zrywa jednostronnie niepisaną umowę-my do końca służby trzymamy fason a oni rekompensują nam lata z najniższym dodatkiem.
I my nadal nic nie robimy.
Wierzycie że teraz nagle wzrosną nam dodatki....dodatki już są dla zasłużnych f-szy po 25 roku służby cóż że dla reszty nie starcza.
Ja potrafie liczyć i wiem że nigdy już nie będę miał takiej emerytury jak moi koledzy którzy odeszli w styczniu i to pomimo tego że już mam 3-5 lata służby więcej niż oni
I nadal wszystko jest ok.
Porozumienie z 2018 obowiązuje a nadal nie zrealizowane,
Płatne nadgodziny w części jednostek to fikcja kosztem zdejmowanych stanowisk.
Kolejne polecenia i wytyczne wydawane przez oderwanych od rzeczywistości biurokratów za ich wspaniałych biurek.
I nadal wszystko jest ok.
Najważniejszy jest skazany i jego bezpieczeństwo. Nam dzień w dzień pokazują gdzie nas mają....
Ja straciłem już złudzenia,tak jak większość z was kosztem zdrowia i rodziny poświęciłem najlepsze lata i teraz po raz kolejny dostałem od służby w pysk.
I co z tego....sam świata nie zbawię i nie zmienię tego co jest . Siła jest w Nas i a pytanie brzmi czy stać nas na wspólny wysiłek by w końcu było lepiej?
Życzę wszyskim zdrowia,spokju i siły by przetrwać w tym...
Stary i jak okazało się głupi sierżant.
Jakby tu powiedzieć , a faktycznie napisać NIC DODAĆ , NIC UJĄĆ. Pozdrawiam Ciebie i tych uczciwych. A tych co działają na szkodę f-szy nie pozdrawiam i nie życzę wam nic dobrego jak i wy mi nie życzycie. Bajo bajo.

Tak jak piszesz kolego JUŻ NIEMA W SW podniesienia DODATKU przed odejsciem na emeryturę i zrównali nas z Policją, jedynie jak masz 25 lat slużby to ci dodatek podniosą przed emeryturą. Już zaden Dyrektor ZK/AS nie wyjdzie przed szereg z podniesieniem funkcjonariuszowi dodatku przed emeryturą przed 25 tym rokiem służby bo wie czym to grozić może. Możemy tez zapomnieć o bieżącym podnoszeniu dodatków służbowych bo w budżecie niema pieniedzy według rządzących. Tak czy tak teraz 90% funkcjonariuszy SW to kadra nie mają uprawnien do emerytury i bedą siedziec cicho i swoje robić, wiec robota bedzie sie kulała, przełożeni zadowoleni, rządzący zadowoleni. Reszta starych albo odejdzie na mizerną emeryturę albo bedą pracować, albo L4 a i tak robota bedzie się kulała  dzieki 90% młodych i mimo L4 starych. Wakatów wolnych bedzie mało, młodzi ludzie bedą pracować do 25 lat służby oraz bedą pracować też  niektorzy starsi i do dodatku służbowego,  O TO IM CHODZIŁO. Starzy funkcjonariusze nawet jak beda chorowac L4 to i tak jest teraz 90% młodych bez uprawnien i robota bedzie robiona. Dobre czasy już minęły w SW i nikt na to nie pomoże nam. Pzdr.

Proszę o podanie źródła danych statystycznych 90%,, młodych,, bo w mojej jednostce jest odwrotnie 90% to jest starych fszy.



TO CZAS WAS WYMIENIĆ NA MŁODYCH I ŚWIEŻYCH, KTÓRZY CHCĄ PRACOWAĆ A NIE TAK JAK TY użalać się nad sobą. 
Co jakiś czas temu przełożeni się zmienili i już nie możesz im wejść w cztery litery I CZAS ZA ROBOTĘ SIĘ WZIĄŚĆ, A ROBIĆ SIĘ NIE CHCE, ZRESZTĄ TAKA TY MASZ ROBOTĘ NA OZ gdzie jest 200 PANÓW
Odpowiedz
(27-03-2021, 21:57 )Prison_Officer napisał(a): [quote="cichereczka" pid='7455' dateline='1616790643']
Koledzy i koleżanki. Przypominam tylko, że ta księga gości jest ogólnodostępna. O wszystkim co piszecie można się dowiedzieć na poziomie swoich jednostek, np. od starszych funkcjonariuszy. Opisywanie tutaj wszystkich niecnych rzeczy z punktu widzenia tych, co szukają wszędzie oszczędności jest niewskazane... Po co niektóre rzeczy mają kłuć w oczy innych... To całkowicie zbędne... Proponuję administratorowi też moderowanie tej księgi pod tym właśnie kątem...

A ty co? Czyżby zwolenniczka minionego ustroju?
[/quote

Tak samo można się dowiedziec na poziomie jednostek jak DG się dowiaduje, że w okręgach i jednostkach atmosfera jest dobra? Najlepiej udawać że jest wszystko dobrze  byle,, góra,, się nie dowiedziała czasem.
Odpowiedz
(28-03-2021, 10:45 )Oficer napisał(a):
(27-03-2021, 22:21 )jtd napisał(a):
(27-03-2021, 21:11 )Grzegorz napisał(a): Witam!
Tak jak już wiemy zostaliśmy pozbawieni możliwości wzrostu dodatku służbowego. Nie tylko tego czasowego na który czekaliśmy ma końcu służby ale także w czasie służby poza literalnie wymienionymi przypadkami w piśmie DG.
I co-po raz kolejny nic się nie stało....
Po raz kolejny CZSW zrywa jednostronnie niepisaną umowę-my do końca służby trzymamy fason a oni rekompensują nam lata z najniższym dodatkiem.
I my nadal nic nie robimy.
Wierzycie że teraz nagle wzrosną nam dodatki....dodatki już są dla zasłużnych f-szy po 25 roku służby cóż że dla reszty nie starcza.
Ja potrafie liczyć i wiem że nigdy już nie będę miał takiej emerytury jak moi koledzy którzy odeszli w styczniu i to pomimo tego że już mam 3-5 lata służby więcej niż oni
I nadal wszystko jest ok.
Porozumienie z 2018 obowiązuje a nadal nie zrealizowane,
Płatne nadgodziny w części jednostek to fikcja kosztem zdejmowanych stanowisk.
Kolejne polecenia i wytyczne wydawane przez oderwanych od rzeczywistości biurokratów za ich wspaniałych biurek.
I nadal wszystko jest ok.
Najważniejszy jest skazany i jego bezpieczeństwo. Nam dzień w dzień pokazują gdzie nas mają....
Ja straciłem już złudzenia,tak jak większość z was kosztem zdrowia i rodziny poświęciłem najlepsze lata i teraz po raz kolejny dostałem od służby w pysk.
I co z tego....sam świata nie zbawię i nie zmienię tego co jest . Siła jest w Nas i a pytanie brzmi czy stać nas na wspólny wysiłek by w końcu było lepiej?
Życzę wszyskim zdrowia,spokju i siły by przetrwać w tym...
Stary i jak okazało się głupi sierżant.
Jakby tu powiedzieć , a faktycznie napisać NIC DODAĆ , NIC UJĄĆ. Pozdrawiam Ciebie i tych uczciwych. A tych co działają na szkodę f-szy nie pozdrawiam i nie życzę wam nic dobrego jak i wy mi nie życzycie. Bajo bajo.

Tak jak piszesz kolego JUŻ NIEMA W SW podniesienia DODATKU przed odejsciem na emeryturę i zrównali nas z Policją, jedynie jak masz 25 lat slużby to ci dodatek podniosą przed emeryturą. Już zaden Dyrektor ZK/AS nie wyjdzie przed szereg z podniesieniem funkcjonariuszowi dodatku przed emeryturą przed 25 tym rokiem służby bo wie czym to grozić może. Możemy tez zapomnieć o bieżącym podnoszeniu dodatków służbowych bo w budżecie niema pieniedzy według rządzących. Tak czy tak teraz 90% funkcjonariuszy SW to kadra nie mają uprawnien do emerytury i bedą siedziec cicho i swoje robić, wiec robota bedzie sie kulała, przełożeni zadowoleni, rządzący zadowoleni. Reszta starych albo odejdzie na mizerną emeryturę albo bedą pracować, albo L4 a i tak robota bedzie się kulała  dzieki 90% młodych i mimo L4 starych. Wakatów wolnych bedzie mało, młodzi ludzie bedą pracować do 25 lat służby oraz bedą pracować też  niektorzy starsi i do dodatku służbowego,  O TO IM CHODZIŁO. Starzy funkcjonariusze nawet jak beda chorowac L4 to i tak jest teraz 90% młodych bez uprawnien i robota bedzie robiona. Dobre czasy już minęły w SW i nikt na to nie pomoże nam. Pzdr.

Proszę o podanie źródła danych statystycznych 90%,, młodych,, bo w mojej jednostce jest odwrotnie 90% to jest starych fszy.
Odpowiedz
(26-03-2021, 9:00 )Administrator napisał(a):
(25-03-2021, 22:38 )ABCD napisał(a): "...Ustalono, że wszelkich wyjaśnień dotyczących przyznawania czasowych dodatków służbowych mają udzielać funkcjonariuszom Dyrektorzy Okręgowi Służby Więziennej oraz Dyrektorzy Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych w jednostkach..." No przepraszam bardzo , ale od czego są związki zawodowe czyżby nie przypadkiem od reprezentowania interesów członków związku???? . Tzn czyżby: macie problem to nie zwracajcie się do związku do którego należycie  z prośbą o pomoc tylko idźcie do dyrektora jednostki ew. dyrektora OISW to on Wam na pewno pomoże rozwiązać problem ( oczywiście zgodnie z prawem ), a i jeszcze będzie stawał po waszej stronie i reprezentował Wasze prawa . HA HA HA.

Niewłaściwy tok myślenia. Jak najbardziej Związki są od reprezentowania interesów Członków Związku i to robią, ale nie są rzecznikami Dyrektorów, żeby tłumaczyć ich przed załogą z podejmowanych decyzji.

Niewłaściwy tok myślenia to ma chyba administrator! 
Według niego f-sz ma iść do dyrektora - dostaję odmowę - koniec postępowania - wszyscy zadowoleni ( no może poza f-szem ). 
Moim zdaniem po wizycie u dyrektora i jego odmowie związki powinny zainterweniować, a właściwie jeszcze przed błagalnymi wizytami u dyrekcji powinny dążyć do ustalenia jednolitych zasad w całym kraju. Prosta tabelka rozwiązałaby odwieczne problemy. Tyle i tyle lat służby - taki dodatek +/- kilka % w zależności od przebiegu służby ( kary, nieobecności, zakres obowiązków dodatkowych itp. )
Tylko do tego trzeba umieć się stanowczo odezwać na spotkaniach z CZSW i MS - a u nas tradycyjne komunikaty brzmią : '' spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, wspólna fota i uścisk dłoni, z których nic nie wynika ''. Można powiedziec kopiuj - wklej niezależnie od tematu spotkania. O przepraszam - nieraz uda się powołać zespół, który ma się w przyszłości czymś zająć ale właściwie po pewnym czasie to już nie wiadomo czym i kiedy ma się zająć. 

ŻENADA. Niestety smutna dla tych zwykłych f-szy na końcu przewodu pokarmowego. Bo góra da sobie radę - u nich zawsze są możliwe odstępstwa i docenienie szczególnych zasług. Zresztą tam wysoooko nie trzeba podnosić dodatku przed samą emką. Tam 30-40% to standard.

Ciekawe czy ten post się ukaże Smile
Odpowiedz
(27-03-2021, 22:21 )jtd napisał(a):
(27-03-2021, 21:11 )Grzegorz napisał(a): Witam!
Tak jak już wiemy zostaliśmy pozbawieni możliwości wzrostu dodatku służbowego. Nie tylko tego czasowego na który czekaliśmy ma końcu służby ale także w czasie służby poza literalnie wymienionymi przypadkami w piśmie DG.
I co-po raz kolejny nic się nie stało....
Po raz kolejny CZSW zrywa jednostronnie niepisaną umowę-my do końca służby trzymamy fason a oni rekompensują nam lata z najniższym dodatkiem.
I my nadal nic nie robimy.
Wierzycie że teraz nagle wzrosną nam dodatki....dodatki już są dla zasłużnych f-szy po 25 roku służby cóż że dla reszty nie starcza.
Ja potrafie liczyć i wiem że nigdy już nie będę miał takiej emerytury jak moi koledzy którzy odeszli w styczniu i to pomimo tego że już mam 3-5 lata służby więcej niż oni
I nadal wszystko jest ok.
Porozumienie z 2018 obowiązuje a nadal nie zrealizowane,
Płatne nadgodziny w części jednostek to fikcja kosztem zdejmowanych stanowisk.
Kolejne polecenia i wytyczne wydawane przez oderwanych od rzeczywistości biurokratów za ich wspaniałych biurek.
I nadal wszystko jest ok.
Najważniejszy jest skazany i jego bezpieczeństwo. Nam dzień w dzień pokazują gdzie nas mają....
Ja straciłem już złudzenia,tak jak większość z was kosztem zdrowia i rodziny poświęciłem najlepsze lata i teraz po raz kolejny dostałem od służby w pysk.
I co z tego....sam świata nie zbawię i nie zmienię tego co jest . Siła jest w Nas i a pytanie brzmi czy stać nas na wspólny wysiłek by w końcu było lepiej?
Życzę wszyskim zdrowia,spokju i siły by przetrwać w tym...
Stary i jak okazało się głupi sierżant.
Jakby tu powiedzieć , a faktycznie napisać NIC DODAĆ , NIC UJĄĆ. Pozdrawiam Ciebie i tych uczciwych. A tych co działają na szkodę f-szy nie pozdrawiam i nie życzę wam nic dobrego jak i wy mi nie życzycie. Bajo bajo.

Tak jak piszesz kolego JUŻ NIEMA W SW podniesienia DODATKU przed odejsciem na emeryturę i zrównali nas z Policją, jedynie jak masz 25 lat slużby to ci dodatek podniosą przed emeryturą. Już zaden Dyrektor ZK/AS nie wyjdzie przed szereg z podniesieniem funkcjonariuszowi dodatku przed emeryturą przed 25 tym rokiem służby bo wie czym to grozić może. Możemy tez zapomnieć o bieżącym podnoszeniu dodatków służbowych bo w budżecie niema pieniedzy według rządzących. Tak czy tak teraz 90% funkcjonariuszy SW to kadra nie mają uprawnien do emerytury i bedą siedziec cicho i swoje robić, wiec robota bedzie sie kulała, przełożeni zadowoleni, rządzący zadowoleni. Reszta starych albo odejdzie na mizerną emeryturę albo bedą pracować, albo L4 a i tak robota bedzie się kulała  dzieki 90% młodych i mimo L4 starych. Wakatów wolnych bedzie mało, młodzi ludzie bedą pracować do 25 lat służby oraz bedą pracować też  niektorzy starsi i do dodatku służbowego,  O TO IM CHODZIŁO. Starzy funkcjonariusze nawet jak beda chorowac L4 to i tak jest teraz 90% młodych bez uprawnien i robota bedzie robiona. Dobre czasy już minęły w SW i nikt na to nie pomoże nam. Pzdr.
Odpowiedz
Grzegorz masz w 100% rację i wiedz że nie jesteś w tym odczuciu sam.No niestety przykro pisać ale do czasu gdy pozostanie na górze śmietanka towarzyska to nic się nie zmieni.Pozdrawiam z tego miejsca Dyrektora Generalnego SW oraz Głównego przewodniczącego "Niezależnych" Związków Zawodowych.Pamiętajcie chłopy w kupie siła .
Odpowiedz
A co związki na taka sytuację. Deklaracja w tamtym roku odejścia na emeryturę. W międzyczaise operacja długie L 4 i obniżenie dodatku o połowę??? Ostatnio popularne w okręgu warszawskim.
Pozdrawiam pierwszą linię.
Odpowiedz
(27-03-2021, 21:11 )Grzegorz napisał(a): Witam!
Tak jak już wiemy zostaliśmy pozbawieni możliwości wzrostu dodatku służbowego. Nie tylko tego czasowego na który czekaliśmy ma końcu służby ale także w czasie służby poza literalnie wymienionymi przypadkami w piśmie DG.
I co-po raz kolejny nic się nie stało....
Po raz kolejny CZSW zrywa jednostronnie niepisaną umowę-my do końca służby trzymamy fason a oni rekompensują nam lata z najniższym dodatkiem.
I my nadal nic nie robimy.
Wierzycie że teraz nagle wzrosną nam dodatki....dodatki już są dla zasłużnych f-szy po 25 roku służby cóż że dla reszty nie starcza.
Ja potrafie liczyć i wiem że nigdy już nie będę miał takiej emerytury jak moi koledzy którzy odeszli w styczniu i to pomimo tego że już mam 3-5 lata służby więcej niż oni
I nadal wszystko jest ok.
Porozumienie z 2018 obowiązuje a nadal nie zrealizowane,
Płatne nadgodziny w części jednostek to fikcja kosztem zdejmowanych stanowisk.
Kolejne polecenia i wytyczne wydawane przez oderwanych od rzeczywistości biurokratów za ich wspaniałych biurek.
I nadal wszystko jest ok.
Najważniejszy jest skazany i jego bezpieczeństwo. Nam dzień w dzień pokazują gdzie nas mają....
Ja straciłem już złudzenia,tak jak większość z was kosztem zdrowia i rodziny poświęciłem najlepsze lata i teraz po raz kolejny dostałem od służby w pysk.
I co z tego....sam świata nie zbawię i nie zmienię tego co jest . Siła jest w Nas i a pytanie brzmi czy stać nas na wspólny wysiłek by w końcu było lepiej?
Życzę wszyskim zdrowia,spokju i siły by przetrwać w tym...
Stary i jak okazało się głupi sierżant.
Jakby tu powiedzieć , a faktycznie napisać NIC DODAĆ , NIC UJĄĆ. Pozdrawiam Ciebie i tych uczciwych. A tych co działają na szkodę f-szy nie pozdrawiam i nie życzę wam nic dobrego jak i wy mi nie życzycie. Bajo bajo.
Odpowiedz
(26-03-2021, 18:48 )MdR napisał(a):
(26-03-2021, 15:20 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(25-03-2021, 18:33 )MdR napisał(a):
(25-03-2021, 14:37 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): a ja mam takie pytanie... dlaczego w Służbie Więziennej nie wdraża się pracy zdalnej tam gdzie jest to możliwe? Specjaliści z OISW- Was nie dotyczy to co mówi Premier, czy w wypadku zachorowania Specjaliści z OISW będą pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej za zablokowanie możliwości pracy zdalnej?

Tej służby nie stać na tyle sprzętu komputerowego do pracy zdalnej, o konfiguracji i utrzymaniu jeż nie wspominając. Po prostu nie ma ludzi.

nie licząc pracy ewidencji, większość rzeczy można zrobić na własnym sprzęcie- bez wdawania się w szczegóły, o takiej sytuacji mówie

Dane osobowe... Na własnym sprzęcie możesz pasjansa ułożyć (to nie złośliwość, ja nie potrafię)

A co do tego mają dane osobowe? Czy ja każe Ci dane osobowe rozsyłać w sieci? Pracujesz na swoim sprzęcie i przesyłasz pliki poczta służbową, co 2-3 albo 4  dzień jesteś w pracy i po kłopocie. Tylko pozwolić ludziom się zorganizowac, oczywiście nie na wszystkich stanowiskach tak się da, ale tam gdzie można to czemu nie?
Odpowiedz
(26-03-2021, 18:48 )MdR napisał(a):
(26-03-2021, 15:20 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(25-03-2021, 18:33 )MdR napisał(a):
(25-03-2021, 14:37 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): a ja mam takie pytanie... dlaczego w Służbie Więziennej nie wdraża się pracy zdalnej tam gdzie jest to możliwe? Specjaliści z OISW- Was nie dotyczy to co mówi Premier, czy w wypadku zachorowania Specjaliści z OISW będą pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej za zablokowanie możliwości pracy zdalnej?

Tej służby nie stać na tyle sprzętu komputerowego do pracy zdalnej, o konfiguracji i utrzymaniu jeż nie wspominając. Po prostu nie ma ludzi.

nie licząc pracy ewidencji, większość rzeczy można zrobić na własnym sprzęcie- bez wdawania się w szczegóły, o takiej sytuacji mówie

Dane osobowe... Na własnym sprzęcie możesz pasjansa ułożyć (to nie złośliwość, ja nie potrafię)

A co do tego mają dane osobowe? Czy ja każe Ci dane osobowe rozsyłać w sieci? Pracujesz na swoim sprzęcie i przesyłasz pliki poczta służbową, co 2-3 albo 4  dzień jesteś w pracy i po kłopocie. Tylko pozwolić ludziom się zorganizowac, oczywiście nie na wszystkich stanowiskach tak się da, ale tam gdzie można to czemu nie?
Odpowiedz
(26-03-2021, 21:52 )jtd napisał(a): Nareszcie koniec chodzenia i płaszczenia się o dodatek  do dyrektora  co ma tyle samo albo mniej służby . Nareszcie koniec tej patologii uskutecznianej przez lata. Teraz czas na normalność. Myślę , że w końcu będziemy mieli już teraz wszyscy płacony dodatek progresywny, żeby nie było że kapral 2 lata służby ma 400zł a mł chor 20 lat służby 500zł. Można zgodnie z obowiązującymi przepisami mieć dodatek do 50 % podstawy + stopień i już teraz trzeba zacząć normalnie płacić. Nareszcie myślę  ,że będzie tak że jak ktoś ma 15 lat służby to już te 1500zł brutto spokojnie może mieć. 20 lat 2000zł 25 lat 2500zł. Wierzę cały czas w mądrość wykształconych , uczciwych i prawych ludzi czasowo pełniących decyzyjne stanowiska.

dobre, dawno tak się nie uśmiałem Smile Big Grin
Odpowiedz
(26-03-2021, 21:30 )cichereczka napisał(a): Koledzy i koleżanki. Przypominam tylko, że ta księga gości jest ogólnodostępna. O wszystkim co piszecie można się dowiedzieć na poziomie swoich jednostek, np. od starszych funkcjonariuszy. Opisywanie tutaj wszystkich niecnych rzeczy z punktu widzenia tych, co szukają wszędzie oszczędności jest niewskazane... Po co niektóre rzeczy mają kłuć w oczy innych... To całkowicie zbędne... Proponuję administratorowi też moderowanie tej księgi pod tym właśnie kątem...

A ty co? Czyżby zwolenniczka minionego ustroju?
Odpowiedz
Serdecznie pozdrawiam nie tak gł jak by tak chcieli nasi przełożeni i cała reszta Pana sierżanta, mądrość i lata służby przez Pana przemawia
Odpowiedz
(26-03-2021, 21:52 )jtd napisał(a): Nareszcie koniec chodzenia i płaszczenia się o dodatek  do dyrektora  co ma tyle samo albo mniej służby . Nareszcie koniec tej patologii uskutecznianej przez lata. Teraz czas na normalność. Myślę , że w końcu będziemy mieli już teraz wszyscy płacony dodatek progresywny, żeby nie było że kapral 2 lata służby ma 400zł a mł chor 20 lat służby 500zł. Można zgodnie z obowiązującymi przepisami mieć dodatek do 50 % podstawy + stopień i już teraz trzeba zacząć normalnie płacić. Nareszcie myślę  ,że będzie tak że jak ktoś ma 15 lat służby to już te 1500zł brutto spokojnie może mieć. 20 lat 2000zł 25 lat 2500zł. Wierzę cały czas w mądrość wykształconych , uczciwych i prawych ludzi czasowo pełniących decyzyjne stanowiska.

Taki stary (obecnością na księdze), a taki naiwny  Tongue
Odpowiedz
(26-03-2021, 22:30 )jow napisał(a):
(26-03-2021, 19:33 )Oficer napisał(a):
(26-03-2021, 16:30 )Zbig napisał(a):
(25-03-2021, 17:48 )Zbig napisał(a): [quote="John Brawo" pid='7419' dateline='1616658495']
Czy specjaliści z oisw już obstawili dyżury telefoniczne w jednostkach podstawowych na okres " Bezpiecznych świąt? "

Bezpieczne święta, to oni mają w pakiecie, pasibrzuchy w domach będą zady grzali, a ty dajesz 50 km na dyżur
A później przyjedzie niedawny strażnik i będzie porucznika czy kapitana kontrolował, nie wspomnę o dowódcy zmiany

DODATKI PRZED EMERYTURĄ W SW ZBLOKOWANE, BEDZIESZ MIAŁ 25 LAT SŁUŻBY TO DOPIERO DOSTANIESZ DODATEK, tym cwancykiem ludzie nie odejdą tak szybko na mizerną emeryturę bez dodatku. Porażkaaaaa.

Ale jest i kolejny haczyk - 2025 r. Jeżeli na teraz nie masz 22 lat służby to jest kibel. 3-miesięczny dodatek na odejście przy naliczaniu emerytury z ostatnich 10 lat nie jest nic warty. Jeżeli to naliczanie wejdzie od 2025 r. to SW się rozpadnie.

"jow" masz rację , ale 22 lata to super komfort. Co mają powiedzieć ci co przyszli do służby po 1.01.2010.
Odpowiedz
Tak jak piszesz gł sierżant i ja głupi stary chorąży , zastanawiam się czy Ci szanowni funkcjonariusze piszący o 2 - 3 urlopach i L Qatro na koniec służby nie mają racji, nigdy jakoś o tym nie myślałem a teraz poważnie się zastanawiam. Życzę miłej niedzieli.
Odpowiedz
Witam!
Tak jak już wiemy zostaliśmy pozbawieni możliwości wzrostu dodatku służbowego. Nie tylko tego czasowego na który czekaliśmy ma końcu służby ale także w czasie służby poza literalnie wymienionymi przypadkami w piśmie DG.
I co-po raz kolejny nic się nie stało....
Po raz kolejny CZSW zrywa jednostronnie niepisaną umowę-my do końca służby trzymamy fason a oni rekompensują nam lata z najniższym dodatkiem.
I my nadal nic nie robimy.
Wierzycie że teraz nagle wzrosną nam dodatki....dodatki już są dla zasłużnych f-szy po 25 roku służby cóż że dla reszty nie starcza.
Ja potrafie liczyć i wiem że nigdy już nie będę miał takiej emerytury jak moi koledzy którzy odeszli w styczniu i to pomimo tego że już mam 3-5 lata służby więcej niż oni
I nadal wszystko jest ok.
Porozumienie z 2018 obowiązuje a nadal nie zrealizowane,
Płatne nadgodziny w części jednostek to fikcja kosztem zdejmowanych stanowisk.
Kolejne polecenia i wytyczne wydawane przez oderwanych od rzeczywistości biurokratów za ich wspaniałych biurek.
I nadal wszystko jest ok.
Najważniejszy jest skazany i jego bezpieczeństwo. Nam dzień w dzień pokazują gdzie nas mają....
Ja straciłem już złudzenia,tak jak większość z was kosztem zdrowia i rodziny poświęciłem najlepsze lata i teraz po raz kolejny dostałem od służby w pysk.
I co z tego....sam świata nie zbawię i nie zmienię tego co jest . Siła jest w Nas i a pytanie brzmi czy stać nas na wspólny wysiłek by w końcu było lepiej?
Życzę wszyskim zdrowia,spokju i siły by przetrwać w tym...
Stary i jak okazało się głupi sierżant.
Odpowiedz
(26-03-2021, 21:30 )cichereczka napisał(a): Koledzy i koleżanki. Przypominam tylko, że ta księga gości jest ogólnodostępna. O wszystkim co piszecie można się dowiedzieć na poziomie swoich jednostek, np. od starszych funkcjonariuszy. Opisywanie tutaj wszystkich niecnych rzeczy z punktu widzenia tych, co szukają wszędzie oszczędności jest niewskazane... Po co niektóre rzeczy mają kłuć w oczy innych... To całkowicie zbędne... Proponuję administratorowi też moderowanie tej księgi pod tym właśnie kątem...
Boże , boże , boże, boże. Nie wierze. Proszę Cię. Czy ja żyję w Korei Północnej? Tyle lat Polska walczyła o wolność w tym wolność słowa , a teraz nie mogę nawet napisać  swojego zdania jak "Administrator" uzna że to nie po jego myśli??????? Tego chcesz???? Jakim prawem chcesz mi to odebrać??????pzdr
Odpowiedz
(26-03-2021, 19:14 )czeresnia napisał(a):
(25-03-2021, 21:23 )gość1 napisał(a): Już mi się chce rzygać tymi artykułami o szczepieniach, oddawaniu krwi, pomocy i innym pierdołom, a nie ma tego co najbardziej boli f-szy w poszczególnych jednostkach u nas na przykład od kilku lat przenosi się f-szy z OZ (jednostka większa od jednostki macieżystej)  do AŚ bo przełożeni nie potrafią sobie poradzić z nadgodzinami oczywiście funkcjonariuszą nie płaci się delegacji bo nie.
Taki mądry jesteś to oddaj na dojazdy z 600 zł ja ci się kazałem przyjmować na zamek jak ci tak tam ciężko to się zwolnij a nie swoim przełożonym wchodzisz w ..... Jak do nas w patrol przyjść zimą to łzy w oczach. A i jak zwykle tylko L 4 bo robić się nie chce



A co żal ci że trochę wysiłku włożysz w robotę i z prawdziwymi zbójami po robisz. Ta samą  kasę macie co pracujący na zamkach więc nic się nie stanie jak kilka służb  odwalisz na areszcie. Wielkie ale. Robić się nie chce. A jak robić się nie chce to czas na emeryturę i nikt po tobie nie będzie płakał. Już dawno powinno być tak że ci chłopacy na zamkach powinni mieć dużo większe dodatki. Nie ujmuje pracującym w oz ale naprawdę nic wam się nie stanie jak po robicie na zamku. Jesteście takimi samymi funkcjonariuszami. Ta sama kasa. A uważacie się za lepszych. Czas zakasać rękawy i do roboty LUDZIE Z LASU.
Odpowiedz
(26-03-2021, 19:58 )Logitech napisał(a):
(26-03-2021, 12:30 )MdR napisał(a):
(25-03-2021, 22:19 )Antoni napisał(a): Dodatków już nie dają na odejście, czy od czerwca??

Jeśli nie będzie to przesiedzisz 11 mcy na L4, wrócisz na chwilę i znów 11 mcy l4. Jeśli się uda powtórzysz. Jeśli nie to i tak wyjdziesz na swoje. A kasa za 2 urlopy i tak milutko zachrzesci w kieszeni. Może to lepszy scenariusz niż te żebracze pielgrzymki.

A jak po tych dwóch latach chorowania złapiesz grupę to zwrot z całego okresu 20 % które zostało zabrane, dodatkowo zaległa 13 steczka.
Taki przykład prosto z centralnej Polski Smile
Racja jak dyr. dołoży 750zł dodatku to do emki 300-400 zł, zależy na  ile % odchodzisz, rachunek jest prosty 2 x urlop po ok 8000 zł + ewentualne godziny + rok pensji jak dostaniesz grupę + zwrot 20 % ze zwolnienia no i odpoczynek w domu bezcenny.
Odpowiedz
(26-03-2021, 19:33 )Oficer napisał(a):
(26-03-2021, 16:30 )Zbig napisał(a):
(25-03-2021, 17:48 )Zbig napisał(a): [quote="John Brawo" pid='7419' dateline='1616658495']
Czy specjaliści z oisw już obstawili dyżury telefoniczne w jednostkach podstawowych na okres " Bezpiecznych świąt? "

Bezpieczne święta, to oni mają w pakiecie, pasibrzuchy w domach będą zady grzali, a ty dajesz 50 km na dyżur
A później przyjedzie niedawny strażnik i będzie porucznika czy kapitana kontrolował, nie wspomnę o dowódcy zmiany

DODATKI PRZED EMERYTURĄ W SW ZBLOKOWANE, BEDZIESZ MIAŁ 25 LAT SŁUŻBY TO DOPIERO DOSTANIESZ DODATEK, tym cwancykiem ludzie nie odejdą tak szybko na mizerną emeryturę bez dodatku. Porażkaaaaa.

Ale jest i kolejny haczyk - 2025 r. Jeżeli na teraz nie masz 22 lat służby to jest kibel. 3-miesięczny dodatek na odejście przy naliczaniu emerytury z ostatnich 10 lat nie jest nic warty. Jeżeli to naliczanie wejdzie od 2025 r. to SW się rozpadnie.
Odpowiedz
Nareszcie koniec chodzenia i płaszczenia się o dodatek do dyrektora co ma tyle samo albo mniej służby . Nareszcie koniec tej patologii uskutecznianej przez lata. Teraz czas na normalność. Myślę , że w końcu będziemy mieli już teraz wszyscy płacony dodatek progresywny, żeby nie było że kapral 2 lata służby ma 400zł a mł chor 20 lat służby 500zł. Można zgodnie z obowiązującymi przepisami mieć dodatek do 50 % podstawy + stopień i już teraz trzeba zacząć normalnie płacić. Nareszcie myślę ,że będzie tak że jak ktoś ma 15 lat służby to już te 1500zł brutto spokojnie może mieć. 20 lat 2000zł 25 lat 2500zł. Wierzę cały czas w mądrość wykształconych , uczciwych i prawych ludzi czasowo pełniących decyzyjne stanowiska.
Odpowiedz
Propo dodatków:
Nie powinno być tak, że największe dodatki mają ludzie na najwyższych stanowiskach w jednostce.. ich uposażenie jest większe już za samo stanowisko.. A jeszcze dodatek mają większy jak inni. Nie powinno tak być że ten na oddziale czy w patrolu ma 400zl a drugi za biurkiem z innego działu np.600..
Tak samo jak jest pseudo zakaz że nie wolno z ochrony przenosić.. niby dlaczego? Bo z ochrony każdy chce uciec, a do ochrony nie chce nikt..i byłyby wakaty w ochronie... ha ha
I niestety tak z roku na rok coraz gorzej.
Uchole i Ci po układach mają więcej, a plebs minimum.
Na oddziały ich do roboty, niech pokażą jak się robótkę u nas podgania hehe Wink etos funkcjonariusza niech budują u zbóji, tylko gwiazdki żeby nie spadły ?
Odpowiedz
(26-03-2021, 19:33 )Oficer napisał(a):
(26-03-2021, 16:30 )Zbig napisał(a):
(25-03-2021, 17:48 )Zbig napisał(a): [quote="John Brawo" pid='7419' dateline='1616658495']
Czy specjaliści z oisw już obstawili dyżury telefoniczne w jednostkach podstawowych na okres " Bezpiecznych świąt? "

Bezpieczne święta, to oni mają w pakiecie, pasibrzuchy w domach będą zady grzali, a ty dajesz 50 km na dyżur
A później przyjedzie niedawny strażnik i będzie porucznika czy kapitana kontrolował, nie wspomnę o dowódcy zmiany

DODATKI PRZED EMERYTURĄ W SW ZBLOKOWANE, BEDZIESZ MIAŁ 25 LAT SŁUŻBY TO DOPIERO DOSTANIESZ DODATEK, tym cwancykiem ludzie nie odejdą tak szybko na mizerną emeryturę bez dodatku. Porażkaaaaa.
Odejdą szybciej niż myślisz. Ci co pracy się nie boją to dorobią. Pracy jest na rynku. A te osoby które  coś potrafią zrobić w budowlance i wykończeniówce to nie obrobią się z robotą. Mało tego , to ćwiarusy też nie będą się wiązali do końca życia z SW. Młodzież teraz chce zarobić. Powstają osiedla z mieszkaniami na wynajem bo się bedzie tam mieszkało gdzie się będzie dobrze zarabiało i dobrze żyło. Małolaty po 20 lat to już mają swoje auta, skóry i komóry , motocykle i znają angielski, chodzą na siłownie i się dobrze odżywiają. Bajo bajo
Odpowiedz
Koledzy i koleżanki. Przypominam tylko, że ta księga gości jest ogólnodostępna. O wszystkim co piszecie można się dowiedzieć na poziomie swoich jednostek, np. od starszych funkcjonariuszy. Opisywanie tutaj wszystkich niecnych rzeczy z punktu widzenia tych, co szukają wszędzie oszczędności jest niewskazane... Po co niektóre rzeczy mają kłuć w oczy innych... To całkowicie zbędne... Proponuję administratorowi też moderowanie tej księgi pod tym właśnie kątem...
Odpowiedz
(26-03-2021, 12:30 )MdR napisał(a):
(25-03-2021, 22:19 )Antoni napisał(a): Dodatków już nie dają na odejście, czy od czerwca??

Jeśli nie będzie to przesiedzisz 11 mcy na L4, wrócisz na chwilę i znów 11 mcy l4. Jeśli się uda powtórzysz. Jeśli nie to i tak wyjdziesz na swoje. A kasa za 2 urlopy i tak milutko zachrzesci w kieszeni. Może to lepszy scenariusz niż te żebracze pielgrzymki.

A jak po tych dwóch latach chorowania złapiesz grupę to zwrot z całego okresu 20 % które zostało zabrane, dodatkowo zaległa 13 steczka.
Taki przykład prosto z centralnej Polski Smile
Odpowiedz
(26-03-2021, 16:30 )Zbig napisał(a):
(25-03-2021, 17:48 )Zbig napisał(a): [quote="John Brawo" pid='7419' dateline='1616658495']
Czy specjaliści z oisw już obstawili dyżury telefoniczne w jednostkach podstawowych na okres " Bezpiecznych świąt? "

Bezpieczne święta, to oni mają w pakiecie, pasibrzuchy w domach będą zady grzali, a ty dajesz 50 km na dyżur
A później przyjedzie niedawny strażnik i będzie porucznika czy kapitana kontrolował, nie wspomnę o dowódcy zmiany

DODATKI PRZED EMERYTURĄ W SW ZBLOKOWANE, BEDZIESZ MIAŁ 25 LAT SŁUŻBY TO DOPIERO DOSTANIESZ DODATEK, tym cwancykiem ludzie nie odejdą tak szybko na mizerną emeryturę bez dodatku. Porażkaaaaa.
Odpowiedz
(25-03-2021, 21:23 )gość1 napisał(a): Już mi się chce rzygać tymi artykułami o szczepieniach, oddawaniu krwi, pomocy i innym pierdołom, a nie ma tego co najbardziej boli f-szy w poszczególnych jednostkach u nas na przykład od kilku lat przenosi się f-szy z OZ (jednostka większa od jednostki macieżystej)  do AŚ bo przełożeni nie potrafią sobie poradzić z nadgodzinami oczywiście funkcjonariuszą nie płaci się delegacji bo nie.




A co żal ci że trochę wysiłku włożysz w robotę i z prawdziwymi zbójami po robisz. Ta samą  kasę macie co pracujący na zamkach więc nic się nie stanie jak kilka służb  odwalisz na areszcie. Wielkie ale. Robić się nie chce. A jak robić się nie chce to czas na emeryturę i nikt po tobie nie będzie płakał. Już dawno powinno być tak że ci chłopacy na zamkach powinni mieć dużo większe dodatki. Nie ujmuje pracującym w oz ale naprawdę nic wam się nie stanie jak po robicie na zamku. Jesteście takimi samymi funkcjonariuszami. Ta sama kasa. A uważacie się za lepszych. Czas zakasać rękawy i do roboty LUDZIE Z LASU.
Odpowiedz
(26-03-2021, 15:20 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(25-03-2021, 18:33 )MdR napisał(a):
(25-03-2021, 14:37 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): a ja mam takie pytanie... dlaczego w Służbie Więziennej nie wdraża się pracy zdalnej tam gdzie jest to możliwe? Specjaliści z OISW- Was nie dotyczy to co mówi Premier, czy w wypadku zachorowania Specjaliści z OISW będą pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej za zablokowanie możliwości pracy zdalnej?

Tej służby nie stać na tyle sprzętu komputerowego do pracy zdalnej, o konfiguracji i utrzymaniu jeż nie wspominając. Po prostu nie ma ludzi.

nie licząc pracy ewidencji, większość rzeczy można zrobić na własnym sprzęcie- bez wdawania się w szczegóły, o takiej sytuacji mówie

Dane osobowe... Na własnym sprzęcie możesz pasjansa ułożyć (to nie złośliwość, ja nie potrafię)
Odpowiedz
Nie ukrywam że jestem przeciwny takiemu systemowi : dodatki na odejście. Uważam iż dodatki powinny być podnoszone w trakcie służby nawet do maksymalnej wysokości za uczciwie wypełnianą służbę czy każdy dalszy rok sumiennie przepracowany ( wtedy nie trzeba się prosić na koniec bo już od lat by się uczciwie miało i można zaplanować sobie ile ma służba trwać ) ,  i tu widzę pole działania dla związków ( było kiedyś kilka nawet ciekawych propozycji ale zdechło ). Ja ze stażem 19 lat i kilku miesięcy mam dodatek 37 zł większy niż minimum w moim korpusie, a zakres obowiązków dużo większy niż inne osoby na takim samym stanowisku ( dodatkowo udział w komisjach  - nie penit., różnego rodzaju kontrole i nadzór, prowadzenie postępowań, szkoleń itp. itd ( mam to  na papierze w zakresie  i robię to a inni nie ), jak byłem u dyrektora o zwiększenie dodatku lub zmniejszenie zakresu obowiązków to usłyszałem iż może  mi zabrać te 37 zł jak narzekam, a zakresu i tak mi nie zmniejszy. Pozdrawiam.
Odpowiedz
29.03 ruszają, u nas, szczepienia a za chwilę święta... ciekawe czy chorobowe... Huh  ciekawe ilu... Huh Tak tylko rozważam... Angel Czy osoby, które się nie szczepią będą miały dyżury 24h? hehehe. Zdrowia Wszystkim życzę.
Odpowiedz
(25-03-2021, 17:48 )Zbig napisał(a): [quote="John Brawo" pid='7419' dateline='1616658495']
Czy specjaliści z oisw już obstawili dyżury telefoniczne w jednostkach podstawowych na okres " Bezpiecznych świąt? "

Bezpieczne święta, to oni mają w pakiecie, pasibrzuchy w domach będą zady grzali, a ty dajesz 50 km na dyżur
A później przyjedzie niedawny strażnik i będzie porucznika czy kapitana kontrolował, nie wspomnę o dowódcy zmiany
Odpowiedz
(25-03-2021, 21:59 )Czarny1234 napisał(a):
(25-03-2021, 19:25 )Kapral_Opole napisał(a): Dlaczego premier napisał w obostrzeniach o policji, wojsku I psp ? Dlaczego nas nie uwzględnił? Dyrektor z mojego przedszkola kazała mi dzieci zabrać na okres restrykcji... Może związki chociaż to sprostuja?? Bo widzę że tu na nikogo nie można liczyć...

Podpisuję się pod tym pytani, proszę o wyjaśnienie, czym nasza jednostka organizacyjna różni się żołnierzy, policji czy straży pożarnej...

Dyrektor nie miala prawa kazać Tobie zabrać dziecko z przedszkola bo mowa jest o służbach mundurowych (wszystkich) a oni w mediach zwykle podają tylko Policję i PSP.
Ja musiałem napisać oświadczenie,  że jestem mundurowym i mój dzieciak do żłobka normalnie idzie.
A jak pany dyrektor Wink będzie skakać to wezwij Policję, zobaczysz jak rura zmięknie. Oczywiście najpierw ją musisz ostrzec Tongue
Odpowiedz
(25-03-2021, 22:38 )ABCD napisał(a): "...Ustalono, że wszelkich wyjaśnień dotyczących przyznawania czasowych dodatków służbowych mają udzielać funkcjonariuszom Dyrektorzy Okręgowi Służby Więziennej oraz Dyrektorzy Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych w jednostkach..." No przepraszam bardzo , ale od czego są związki zawodowe czyżby nie przypadkiem od reprezentowania interesów członków związku???? . Tzn czyżby: macie problem to nie zwracajcie się do związku do którego należycie  z prośbą o pomoc tylko idźcie do dyrektora jednostki ew. dyrektora OISW to on Wam na pewno pomoże rozwiązać problem ( oczywiście zgodnie z prawem ), a i jeszcze będzie stawał po waszej stronie i reprezentował Wasze prawa . HA HA HA.

a czego oczekujesz, że minister w takiej sprawie zabierze głos? To jest wbrew pozorom nie taki najgorszy komunikat, to powiedzenie: macie środki , to nimi gospodarujcie
Odpowiedz
(25-03-2021, 18:33 )MdR napisał(a):
(25-03-2021, 14:37 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): a ja mam takie pytanie... dlaczego w Służbie Więziennej nie wdraża się pracy zdalnej tam gdzie jest to możliwe? Specjaliści z OISW- Was nie dotyczy to co mówi Premier, czy w wypadku zachorowania Specjaliści z OISW będą pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej za zablokowanie możliwości pracy zdalnej?

Tej służby nie stać na tyle sprzętu komputerowego do pracy zdalnej, o konfiguracji i utrzymaniu jeż nie wspominając. Po prostu nie ma ludzi.

nie licząc pracy ewidencji, większość rzeczy można zrobić na własnym sprzęcie- bez wdawania się w szczegóły, o takiej sytuacji mówie
Odpowiedz
Fajnie że do Ciebie tak napisali. Co to wnosi do mojego pytania? Pisze między innymi to niech po prostu dodadzą sw bo inaczej jest pole do nadużyć jak widać  w moim przypadku.
(26-03-2021, 8:31 )mietek1978 napisał(a): To dziwne. Do mnie pisali z zapytaniem czy przyprowadzę dziecko czy nie.
Odpowiedz
(25-03-2021, 22:19 )Antoni napisał(a): Dodatków już nie dają na odejście, czy od czerwca??

Jeśli nie będzie to przesiedzisz 11 mcy na L4, wrócisz na chwilę i znów 11 mcy l4. Jeśli się uda powtórzysz. Jeśli nie to i tak wyjdziesz na swoje. A kasa za 2 urlopy i tak milutko zachrzesci w kieszeni. Może to lepszy scenariusz niż te żebracze pielgrzymki.
Odpowiedz
(25-03-2021, 22:38 )ABCD napisał(a): "...Ustalono, że wszelkich wyjaśnień dotyczących przyznawania czasowych dodatków służbowych mają udzielać funkcjonariuszom Dyrektorzy Okręgowi Służby Więziennej oraz Dyrektorzy Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych w jednostkach..." No przepraszam bardzo , ale od czego są związki zawodowe czyżby nie przypadkiem od reprezentowania interesów członków związku???? . Tzn czyżby: macie problem to nie zwracajcie się do związku do którego należycie  z prośbą o pomoc tylko idźcie do dyrektora jednostki ew. dyrektora OISW to on Wam na pewno pomoże rozwiązać problem ( oczywiście zgodnie z prawem ), a i jeszcze będzie stawał po waszej stronie i reprezentował Wasze prawa . HA HA HA.

Niewłaściwy tok myślenia. Jak najbardziej Związki są od reprezentowania interesów Członków Związku i to robią, ale nie są rzecznikami Dyrektorów, żeby tłumaczyć ich przed załogą z podejmowanych decyzji.
Odpowiedz
(25-03-2021, 21:23 )gość1 napisał(a): Już mi się chce rzygać tymi artykułami o szczepieniach, oddawaniu krwi, pomocy i innym pierdołom, a nie ma tego co najbardziej boli f-szy w poszczególnych jednostkach u nas na przykład od kilku lat przenosi się f-szy z OZ (jednostka większa od jednostki macieżystej)  do AŚ bo przełożeni nie potrafią sobie poradzić z nadgodzinami oczywiście funkcjonariuszą nie płaci się delegacji bo nie.

Do czasa aż któryś wpadnie na pomysł żeby iść do sądu
Odpowiedz
To dziwne. Do mnie pisali czy przyprowadzę dziecko.
Odpowiedz
To dziwne. Do mnie pisali z zapytaniem czy przyprowadzę dziecko czy nie.
Odpowiedz
(25-03-2021, 19:25 )Kapral_Opole napisał(a): Dlaczego premier napisał w obostrzeniach o policji, wojsku I psp ? Dlaczego nas nie uwzględnił? Dyrektor z mojego przedszkola kazała mi dzieci zabrać na okres restrykcji... Może związki chociaż to sprostuja?? Bo widzę że tu na nikogo nie można liczyć...
Odpowiedz
Jest napisane między innymi policja, wojsko, psp
Odpowiedz
"...Ustalono, że wszelkich wyjaśnień dotyczących przyznawania czasowych dodatków służbowych mają udzielać funkcjonariuszom Dyrektorzy Okręgowi Służby Więziennej oraz Dyrektorzy Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych w jednostkach..." No przepraszam bardzo , ale od czego są związki zawodowe czyżby nie przypadkiem od reprezentowania interesów członków związku???? . Tzn czyżby: macie problem to nie zwracajcie się do związku do którego należycie z prośbą o pomoc tylko idźcie do dyrektora jednostki ew. dyrektora OISW to on Wam na pewno pomoże rozwiązać problem ( oczywiście zgodnie z prawem ), a i jeszcze będzie stawał po waszej stronie i reprezentował Wasze prawa . HA HA HA.
Odpowiedz
Dodatków już nie dają na odejście, czy od czerwca??
Odpowiedz
(25-03-2021, 19:25 )Kapral_Opole napisał(a): Dlaczego premier napisał w obostrzeniach o policji, wojsku I psp ? Dlaczego nas nie uwzględnił? Dyrektor z mojego przedszkola kazała mi dzieci zabrać na okres restrykcji... Może związki chociaż to sprostuja?? Bo widzę że tu na nikogo nie można liczyć...

Podpisuję się pod tym pytani, proszę o wyjaśnienie, czym nasza jednostka organizacyjna różni się żołnierzy, policji czy straży pożarnej...
Odpowiedz
(24-03-2021, 22:08 )Administrator napisał(a):
(24-03-2021, 11:21 )Darek1988 napisał(a): Witam czy wiadomo może co z chorążówkami, bo u nas cisza. Czy administrator wie? Lub ktoś tu z zgromadzonych?

I szkoła chorążych rusza od 29 marca 2021 r. w WSKiP - egzamin 4 sierpnia 2021 r.
II szkoła chorążych rusza 17 maja 2021 r. w WSKiP - egzamin 25 sierpnia 2021 r.
III szkoła chorążych rusza na początku września 2021 r. w COSSW w Kulach.

Nie było mowy o znacznym skróceniu szkolenia chorążych? Nawet do 6 tygodni??  Huh Huh
Odpowiedz
Już mi się chce rzygać tymi artykułami o szczepieniach, oddawaniu krwi, pomocy i innym pierdołom, a nie ma tego co najbardziej boli f-szy w poszczególnych jednostkach u nas na przykład od kilku lat przenosi się f-szy z OZ (jednostka większa od jednostki macieżystej) do AŚ bo przełożeni nie potrafią sobie poradzić z nadgodzinami oczywiście funkcjonariuszą nie płaci się delegacji bo nie.
Odpowiedz
Dlaczego premier napisał w obostrzeniach o policji, wojsku I psp ? Dlaczego nas nie uwzględnił? Dyrektor z mojego przedszkola kazała mi dzieci zabrać na okres restrykcji... Może związki chociaż to sprostuja?? Bo widzę że tu na nikogo nie można liczyć...
Odpowiedz
(25-03-2021, 9:08 )tomi napisał(a): Dwa dni temu odbyło się posiedzenie ZG czemu nie ma komunikatu, chyba że nic z niego nie wyniknęło?

Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, po czym wszyscy składali sobie gratulacje i podziękowania za walkę z pandemią oraz ble ble ble...itd.
Pan Czesław murem stał za tym by przywrócić czasowe dodatku służbowe!!! hihihihi hahahahahah!!!!
Odpowiedz