(30-11-2020, 9:15 )Administrator napisał(a):
(29-11-2020, 23:41 )anton napisał(a):
(29-11-2020, 20:06 )Administrator napisał(a):
(28-11-2020, 23:26 )Mateusz napisał(a): Jak u was jest z tym , że jeśli miało się zaplanowana służbę z planowania i w ten czas było się na zwolnieniu , to macie dopisywane normalnie godziny ?
U mnie twierdzą że nie ma godzin , gdyż miał być to dzień wolny planowany od służby. Czy jest to zgodne ?

Niestety jest to zgodne.
Piszę "niestety" ponieważ jeszcze niedawno tak samo jak Pan byłem przekonany, że tak nie powinno być i byłem gotowy iść z tym do Sądu. Po wielu rozmowach i głębszej analizie okazało się, że nie miałem racji. Obniżenie normatywne (wcześniej wolne normatywne) to nic innego jak sobota, czy niedziela dla funkcjonariusza pełniącego służbę w systemie jednozmianowym. System obniża ilość godzin do wypracowania funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie wielozmianowym, aby odpowiadały ilości godzin funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie jednozmianowym.
Dla przykładu: Jeżeli funkcjonariusz pełniący służbę w systemie jednozmianowym idzie na zwolnienie lekarskie np. na tydzień czasu od czwartku do czwartku, to za sobotę i niedzielę, którą miał mieć wolną nie dostaje godzin, lub sobota i niedziela nie zostaje przesunięta, aby mógł dni wolne wykorzystać po zwolnieniu lekarskim.
Należy pamiętać, że "obniżenie normatywne", ma być przedstawione do zapoznania funkcjonariuszowi przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego i może być modyfikowane tylko w przypadku:
- zmiany systemu pracy przez funkcjonariusza lub przejścia na inną zmianę,
- zmiany terminu planowanego urlopu wypoczynkowego na wniosek funkcjonariusza lub przełożonego,
- zbiegu uprawnień wynikających z obniżenia normatywnego oraz opieki wynikającej z art. 188 kodeksu pracy.

Jeśli jednozmianowy idzie na L4 to wiadomo że nie liczy mu się L4 w dni wolne (sobota, niedziela) - jeśli cywile mają w miesiącu wypracować 160 to jedno zmianowy musi wypracować 160. Nie powinien mieć nadgodzin gdyż pracuje w dni powszednie - tak jak cywile - art. 124 SW. Czyli co do zasady ma wolne weekendy i święta. Za służbę w weekendy i święta należy mu się inny dzień wolnego czyli normatyw musi być utrzymany na poziomie cywila. I w jednozmiennej godziny nie mają nic dorzeczy. I tu się zgadzamy.

W wielozmianowym jest zupełnie co innego. Normatyw cywili jest tylko wyznacznikiem wyliczenia nadgodzin w danym miesiącu. To że system zaplanował ci wolne nie oznacza że traktujemy to jako sobotę, niedziele czy święto. Twoje wolne to wolne między służbami. Nie ma tu mowy o sobocie, niedzieli czy święcie. Jedynie co, to fusz musi mieć przynajmniej 1 niedziele wolną w miesiącu ale to szczegół. Zaplanowane wolne to tylko wolne dla zbijania nadgodzin. I jeśli w tym systemie pójdziemy na L4 to system zabiera 20% wynagrodzenia za cały okres L4, nie ważne czy to będzie sobota, niedziela czy święto i najlepsze za wolne między służbami też. W jednozmiennym systemie system nie obniża wypłaty za wolne od służby czyli sobotę, niedziele czy święto. Przykład: jednozmienny idzie na 14 dni L4 od 1 do 14 miesiąca (10 dni służby i 4 dni wolnego) to dostanie wypłatę pomniejszoną o 20% za 10 dni. Jeśli na te same L4 pójdzie wielozmianowy to dostanie wypłatę pomniejszoną o 20% za 14 dni. Czyli system traktuje wielozmianowego jakby by był na służbie cały czas bez wyjątku czy to jest sobota, niedziela, święto czy (teoretyczne) wolne między służbami.

To jest analogia do urlopów. Jednozmianowy urlop nie obejmuje sobót, niedziel i świąt. Jeśli święto wypada w urlop to urlop się wydłuża o te święto. W wielozmianowym nie ma czegoś takiego. Jeśli w urlop wypada święto nie przedłuża się urlopu o te święto.

Mam nadzieję, że nie zajmuje się Pan rozliczaniem czasu służby w jednostce?

Czyli rozumiem , że jeśli przełożony w moje wolne które miałem mieć zaplanowane w dany dzień wstawi mi służbę to jest nie zgodne z przepisami ? 
Często zdarza się że miała być wolna służba z planowania a okazuje się, że jednak jest .
Odpowiedz
(29-11-2020, 23:41 )anton napisał(a):
(29-11-2020, 20:06 )Administrator napisał(a):
(28-11-2020, 23:26 )Mateusz napisał(a): Jak u was jest z tym , że jeśli miało się zaplanowana służbę z planowania i w ten czas było się na zwolnieniu , to macie dopisywane normalnie godziny ?
U mnie twierdzą że nie ma godzin , gdyż miał być to dzień wolny planowany od służby. Czy jest to zgodne ?

Niestety jest to zgodne.
Piszę "niestety" ponieważ jeszcze niedawno tak samo jak Pan byłem przekonany, że tak nie powinno być i byłem gotowy iść z tym do Sądu. Po wielu rozmowach i głębszej analizie okazało się, że nie miałem racji. Obniżenie normatywne (wcześniej wolne normatywne) to nic innego jak sobota, czy niedziela dla funkcjonariusza pełniącego służbę w systemie jednozmianowym. System obniża ilość godzin do wypracowania funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie wielozmianowym, aby odpowiadały ilości godzin funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie jednozmianowym.
Dla przykładu: Jeżeli funkcjonariusz pełniący służbę w systemie jednozmianowym idzie na zwolnienie lekarskie np. na tydzień czasu od czwartku do czwartku, to za sobotę i niedzielę, którą miał mieć wolną nie dostaje godzin, lub sobota i niedziela nie zostaje przesunięta, aby mógł dni wolne wykorzystać po zwolnieniu lekarskim.
Należy pamiętać, że "obniżenie normatywne", ma być przedstawione do zapoznania funkcjonariuszowi przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego i może być modyfikowane tylko w przypadku:
- zmiany systemu pracy przez funkcjonariusza lub przejścia na inną zmianę,
- zmiany terminu planowanego urlopu wypoczynkowego na wniosek funkcjonariusza lub przełożonego,
- zbiegu uprawnień wynikających z obniżenia normatywnego oraz opieki wynikającej z art. 188 kodeksu pracy.

Jeśli jednozmianowy idzie na L4 to wiadomo że nie liczy mu się L4 w dni wolne (sobota, niedziela) - jeśli cywile mają w miesiącu wypracować 160 to jedno zmianowy musi wypracować 160. Nie powinien mieć nadgodzin gdyż pracuje w dni powszednie - tak jak cywile - art. 124 SW. Czyli co do zasady ma wolne weekendy i święta. Za służbę w weekendy i święta należy mu się inny dzień wolnego czyli normatyw musi być utrzymany na poziomie cywila. I w jednozmiennej godziny nie mają nic dorzeczy. I tu się zgadzamy.

W wielozmianowym jest zupełnie co innego. Normatyw cywili jest tylko wyznacznikiem wyliczenia nadgodzin w danym miesiącu. To że system zaplanował ci wolne nie oznacza że traktujemy to jako sobotę, niedziele czy święto. Twoje wolne to wolne między służbami. Nie ma tu mowy o sobocie, niedzieli czy święcie. Jedynie co, to fusz musi mieć przynajmniej 1 niedziele wolną w miesiącu ale to szczegół. Zaplanowane wolne to tylko wolne dla zbijania nadgodzin. I jeśli w tym systemie pójdziemy na L4 to system zabiera 20% wynagrodzenia za cały okres L4, nie ważne czy to będzie sobota, niedziela czy święto i najlepsze za wolne między służbami też. W jednozmiennym systemie system nie obniża wypłaty za wolne od służby czyli sobotę, niedziele czy święto. Przykład: jednozmienny idzie na 14 dni L4 od 1 do 14 miesiąca (10 dni służby i 4 dni wolnego) to dostanie wypłatę pomniejszoną o 20% za 10 dni. Jeśli na te same L4 pójdzie wielozmianowy to dostanie wypłatę pomniejszoną o 20% za 14 dni. Czyli system traktuje wielozmianowego jakby by był na służbie cały czas bez wyjątku czy to jest sobota, niedziela, święto czy (teoretyczne) wolne między służbami.

To jest analogia do urlopów. Jednozmianowy urlop nie obejmuje sobót, niedziel i świąt. Jeśli święto wypada w urlop to urlop się wydłuża o te święto. W wielozmianowym nie ma czegoś takiego. Jeśli w urlop wypada święto nie przedłuża się urlopu o te święto.

Mam nadzieję, że nie zajmuje się Pan rozliczaniem czasu służby w jednostce?
Odpowiedz
(29-11-2020, 20:49 )Nie plecak napisał(a):
(29-11-2020, 20:06 )Administrator napisał(a):
(28-11-2020, 23:26 )Mateusz napisał(a): Jak u was jest z tym , że jeśli miało się zaplanowana służbę z planowania i w ten czas było się na zwolnieniu , to macie dopisywane normalnie godziny ?
U mnie twierdzą że nie ma godzin , gdyż miał być to dzień wolny planowany od służby. Czy jest to zgodne ?

Niestety jest to zgodne.
Piszę "niestety" ponieważ jeszcze niedawno tak samo jak Pan byłem przekonany, że tak nie powinno być i byłem gotowy iść z tym do Sądu. Po wielu rozmowach i głębszej analizie okazało się, że nie miałem racji. Obniżenie normatywne (wcześniej wolne normatywne) to nic innego jak sobota, czy niedziela dla funkcjonariusza pełniącego służbę w systemie jednozmianowym. System obniża ilość godzin do wypracowania funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie wielozmianowym, aby odpowiadały ilości godzin funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie jednozmianowym.
Dla przykładu: Jeżeli funkcjonariusz pełniący służbę w systemie jednozmianowym idzie na zwolnienie lekarskie np. na tydzień czasu od czwartku do czwartku, to za sobotę i niedzielę, którą miał mieć wolną nie dostaje godzin, lub sobota i niedziela nie zostaje przesunięta, aby mógł dni wolne wykorzystać po zwolnieniu lekarskim.
Należy pamiętać, że "obniżenie normatywne", ma być przedstawione do zapoznania funkcjonariuszowi przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego i może być modyfikowane tylko w przypadku:
- zmiany systemu pracy przez funkcjonariusza lub przejścia na inną zmianę,
- zmiany terminu planowanego urlopu wypoczynkowego na wniosek funkcjonariusza lub przełożonego,
- zbiegu uprawnień wynikających z obniżenia normatywnego oraz opieki wynikającej z art. 188 kodeksu pracy.

No dobra. A jeżeli mam urlop od 14 do 31 grudnia i mam dwa normatywy np.2 i 6  to czy mogę sobie te dwa normatywy przesunąć w  okres zaraz przed urlopem czyli 10,11 grudnia abym mógł wcześniej iść na wolne ? oraz czy mogę te wszystkie normatywy z całego okresu od stycznia do czerwca ustalić sobie według własnej potrzeby w grudniu czyli przed rozpoczęciem okresu ?

Urlop planowany jest funkcjonariuszowi przed końcem roku i wpisywany jest do systemu. System nie powinien zaplanować "obniżenia normatywnego" w czasie zaplanowanego urlopu. Jeżeli natomiast taka sytuacja miała by miejsce, to "obniżenie normatywne" powinno być przesunięte. Zdarza się, że na wniosek funkcjonariusza lub przełożonego należy przełożyć urlop, który był wcześniej zaplanowany i akurat w tym terminie, w którym przesunięto urlop było zaplanowane "obniżenie normatywne". To w takim przypadku jest dopuszczalne, aby te obniżenie normatywne zmodyfikować i przesunąć na inny termin. Nie może Pan sam sobie ustalać dni, w które ma być zaplanowane "obniżenie normatywne". To przełożony (kierownik ochrony) opracowuje rozkład czasu służby, a dyrektor go zatwierdza.
Odpowiedz
(29-11-2020, 20:06 )Administrator napisał(a):
(28-11-2020, 23:26 )Mateusz napisał(a): Jak u was jest z tym , że jeśli miało się zaplanowana służbę z planowania i w ten czas było się na zwolnieniu , to macie dopisywane normalnie godziny ?
U mnie twierdzą że nie ma godzin , gdyż miał być to dzień wolny planowany od służby. Czy jest to zgodne ?

Niestety jest to zgodne.
Piszę "niestety" ponieważ jeszcze niedawno tak samo jak Pan byłem przekonany, że tak nie powinno być i byłem gotowy iść z tym do Sądu. Po wielu rozmowach i głębszej analizie okazało się, że nie miałem racji. Obniżenie normatywne (wcześniej wolne normatywne) to nic innego jak sobota, czy niedziela dla funkcjonariusza pełniącego służbę w systemie jednozmianowym. System obniża ilość godzin do wypracowania funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie wielozmianowym, aby odpowiadały ilości godzin funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie jednozmianowym.
Dla przykładu: Jeżeli funkcjonariusz pełniący służbę w systemie jednozmianowym idzie na zwolnienie lekarskie np. na tydzień czasu od czwartku do czwartku, to za sobotę i niedzielę, którą miał mieć wolną nie dostaje godzin, lub sobota i niedziela nie zostaje przesunięta, aby mógł dni wolne wykorzystać po zwolnieniu lekarskim.
Należy pamiętać, że "obniżenie normatywne", ma być przedstawione do zapoznania funkcjonariuszowi przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego i może być modyfikowane tylko w przypadku:
- zmiany systemu pracy przez funkcjonariusza lub przejścia na inną zmianę,
- zmiany terminu planowanego urlopu wypoczynkowego na wniosek funkcjonariusza lub przełożonego,
- zbiegu uprawnień wynikających z obniżenia normatywnego oraz opieki wynikającej z art. 188 kodeksu pracy.

Jeśli jednozmianowy idzie na L4 to wiadomo że nie liczy mu się L4 w dni wolne (sobota, niedziela) - jeśli cywile mają w miesiącu wypracować 160 to jedno zmianowy musi wypracować 160. Nie powinien mieć nadgodzin gdyż pracuje w dni powszednie - tak jak cywile - art. 124 SW. Czyli co do zasady ma wolne weekendy i święta. Za służbę w weekendy i święta należy mu się inny dzień wolnego czyli normatyw musi być utrzymany na poziomie cywila. I w jednozmiennej godziny nie mają nic dorzeczy. I tu się zgadzamy.

W wielozmianowym jest zupełnie co innego. Normatyw cywili jest tylko wyznacznikiem wyliczenia nadgodzin w danym miesiącu. To że system zaplanował ci wolne nie oznacza że traktujemy to jako sobotę, niedziele czy święto. Twoje wolne to wolne między służbami. Nie ma tu mowy o sobocie, niedzieli czy święcie. Jedynie co, to fusz musi mieć przynajmniej 1 niedziele wolną w miesiącu ale to szczegół. Zaplanowane wolne to tylko wolne dla zbijania nadgodzin. I jeśli w tym systemie pójdziemy na L4 to system zabiera 20% wynagrodzenia za cały okres L4, nie ważne czy to będzie sobota, niedziela czy święto i najlepsze za wolne między służbami też. W jednozmiennym systemie system nie obniża wypłaty za wolne od służby czyli sobotę, niedziele czy święto. Przykład: jednozmienny idzie na 14 dni L4 od 1 do 14 miesiąca (10 dni służby i 4 dni wolnego) to dostanie wypłatę pomniejszoną o 20% za 10 dni. Jeśli na te same L4 pójdzie wielozmianowy to dostanie wypłatę pomniejszoną o 20% za 14 dni. Czyli system traktuje wielozmianowego jakby by był na służbie cały czas bez wyjątku czy to jest sobota, niedziela, święto czy (teoretyczne) wolne między służbami.

To jest analogia do urlopów. Jednozmianowy urlop nie obejmuje sobót, niedziel i świąt. Jeśli święto wypada w urlop to urlop się wydłuża o te święto. W wielozmianowym nie ma czegoś takiego. Jeśli w urlop wypada święto nie przedłuża się urlopu o te święto.
Odpowiedz
(29-11-2020, 20:06 )Administrator napisał(a): [quote="Mateusz" pid='6405' dateline='1606602372']
Jak u was jest z tym , że jeśli miało się zaplanowana służbę z planowania i w ten czas było się na zwolnieniu , to macie dopisywane normalnie godziny ?
U mnie twierdzą że nie ma godzin , gdyż miał być to dzień wolny planowany od służby. Czy jest to zgodne ?

Niestety jest to zgodne.
Piszę "niestety" ponieważ jeszcze niedawno tak samo jak Pan byłem przekonany, że tak nie powinno być i byłem gotowy iść z tym do Sądu. Po wielu rozmowach i głębszej analizie okazało się, że nie miałem racji. Obniżenie normatywne (wcześniej wolne normatywne) to nic innego jak sobota, czy niedziela dla funkcjonariusza pełniącego służbę w systemie jednozmianowym. System obniża ilość godzin do wypracowania funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie wielozmianowym, aby odpowiadały ilości godzin funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie jednozmianowym.
Dla przykładu: Jeżeli funkcjonariusz pełniący służbę w systemie jednozmianowym idzie na zwolnienie lekarskie np. na tydzień czasu od czwartku do czwartku, to za sobotę i niedzielę, którą miał mieć wolną nie dostaje godzin, lub sobota i niedziela nie zostaje przesunięta, aby mógł dni wolne wykorzystać po zwolnieniu lekarskim.
Należy pamiętać, że "obniżenie normatywne", ma być przedstawione do zapoznania funkcjonariuszowi przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego i może być modyfikowane tylko w przypadku:
- zmiany systemu pracy przez funkcjonariusza lub przejścia na inną zmianę,
- zmiany terminu planowanego urlopu wypoczynkowego na wniosek funkcjonariusza lub przełożonego,
- zbiegu uprawnień wynikających z obniżenia normatywnego oraz opieki wynikającej z art. 188 kodeksu pracy.

Dzięki Panie adminie. Miecz wszyscy wiedzą a prowadzący i rozpisujacy i zatwierdzajacy rozklad sluzby się wstydzą. Na początku kwartału idziemy do kiera po planowanie służb na cały kwartał a później wio jeśli jest zmiana nara pa notatka i papa.
Odpowiedz
(26-11-2020, 22:00 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(25-11-2020, 17:52 )Człowiek z lasu napisał(a):
(25-11-2020, 12:28 )szfager napisał(a):
(24-11-2020, 23:15 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Czy Administrator jest w stanie udzielić informacji co z realizacją POROZUMIENIA podpisanego w 2018roku?



Czy są prowadzone chociaż jakieś rozmowy czy pan przewodniczący już skapitulował?



Kiedy można spodziewać się oficjalnego komunikatu dotyczącego terminu realizacji zawartych w POROZUMIENIU postulatów? Albo terminu kiedy POROZUMIENIE zostało zerwane?

Podpinam się pod pytanie , Panie Administratorze proszę przekazać powyższe pytania P. Czesławowi.



Już o to pytałem i bez odpowiedzi ale to co Ci ma Administrator napisać? Zapytaj związkowca u siebie, tyle się dowiesz, tyle się dowiemy taka prawda



Wywiad p. Czesława umieszczony na stronie związkowej mówi jedno - Przewodniczący ZDEZERTEROWAŁ - przykro, ale taka jest PRAWDA...



Tłumaczenie, że przyczyną braku realizacji POROZUMIENIA jest NIEUZASADNIONE, gdyż stroną zawartego POROZUMIENIA nie był, ani       p. Jaki, ani p. Wójcik, ani nie jest p. Woś a

stroną POROZUMIENIA jest PRZEWODNICZĄCY NSZZFiP SW - p. Tuła oraz Minister Sprawiedliwości - p. Ziobro.



Brak realizacji Porozumienia, brak uczestniczenia w określeniu zasad dodatku "COVID-owego", brak jasnej polityki kadrowej, zbijanie nadgodzin w ochronie kosztem administracji (za którą nikt pracy nie wykona jak doprowadza w dziale ochrony) - to tylko kilka przykładów, które wskazują dezercję i brak siły do walki o funkcjonariuszy i pracowników...


Nie dość, że POROZUMIENIA nie realizują to jeszcze do pieniędzy, które wypracowane zostały głównie z wakatów, a miały być przeznaczone na nagrody chcą się przykleić i nam je zabrać...

Panie TWARDZIELU postaw się teraz MIĘKISZONOWI tak jak w sprawach UE, LGBT, strajku kobiet i wielu innych... Pokaż Panie Ministrze jaki jesteś TWARDY i czy potrafisz negocjować dla dobra formacji, którą nadzorujesz...
Odpowiedz
(29-11-2020, 20:06 )Administrator napisał(a):
(28-11-2020, 23:26 )Mateusz napisał(a): Jak u was jest z tym , że jeśli miało się zaplanowana służbę z planowania i w ten czas było się na zwolnieniu , to macie dopisywane normalnie godziny ?
U mnie twierdzą że nie ma godzin , gdyż miał być to dzień wolny planowany od służby. Czy jest to zgodne ?

Niestety jest to zgodne.
Piszę "niestety" ponieważ jeszcze niedawno tak samo jak Pan byłem przekonany, że tak nie powinno być i byłem gotowy iść z tym do Sądu. Po wielu rozmowach i głębszej analizie okazało się, że nie miałem racji. Obniżenie normatywne (wcześniej wolne normatywne) to nic innego jak sobota, czy niedziela dla funkcjonariusza pełniącego służbę w systemie jednozmianowym. System obniża ilość godzin do wypracowania funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie wielozmianowym, aby odpowiadały ilości godzin funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie jednozmianowym.
Dla przykładu: Jeżeli funkcjonariusz pełniący służbę w systemie jednozmianowym idzie na zwolnienie lekarskie np. na tydzień czasu od czwartku do czwartku, to za sobotę i niedzielę, którą miał mieć wolną nie dostaje godzin, lub sobota i niedziela nie zostaje przesunięta, aby mógł dni wolne wykorzystać po zwolnieniu lekarskim.
Należy pamiętać, że "obniżenie normatywne", ma być przedstawione do zapoznania funkcjonariuszowi przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego i może być modyfikowane tylko w przypadku:
- zmiany systemu pracy przez funkcjonariusza lub przejścia na inną zmianę,
- zmiany terminu planowanego urlopu wypoczynkowego na wniosek funkcjonariusza lub przełożonego,
- zbiegu uprawnień wynikających z obniżenia normatywnego oraz opieki wynikającej z art. 188 kodeksu pracy.

No dobra. A jeżeli mam urlop od 14 do 31 grudnia i mam dwa normatywy np.2 i 6  to czy mogę sobie te dwa normatywy przesunąć w  okres zaraz przed urlopem czyli 10,11 grudnia abym mógł wcześniej iść na wolne ? oraz czy mogę te wszystkie normatywy z całego okresu od stycznia do czerwca ustalić sobie według własnej potrzeby w grudniu czyli przed rozpoczęciem okresu ?
Odpowiedz
(29-11-2020, 19:52 )anton napisał(a): [quote="Mateusz" pid='6405' dateline='1606602372']
Jak u was jest z tym , że jeśli miało się zaplanowana służbę z planowania i w ten czas było się na zwolnieniu , to macie dopisywane normalnie godziny ?
U mnie twierdzą że nie ma godzin , gdyż miał być to dzień wolny planowany od służby. Czy jest to zgodne ?

Robią cię w bambuko. Nieważne czy miałeś mieć wolne czy miałeś mieć służbę gdy jesteś na L4 to tak jakbyś był w/na służbie. Normalnie w system wpisuje się L4 i wpadają godziny jak byś był na służbie.

Wystarczy poprosić na początku okresu rozliczeniowego kierownika o wydruk jak przez ten okres masz zaplanowane służby i nikt Cię w H.ja nie zrobi bo będziesz wiedział jak masz zaplanowane służby, bo oni zawsze mogą to zmienić, nie zapomnij żeby osoba, która Ci to wyda podpisała się pod tym nara pa.
Odpowiedz
W miesiącu grudniu zostaną uruchomione środki na nagrody uznaniowe dla funkcjonariuszy w wysokości porównywalnej do nagród wypłaconych w grudniu 2019 roku. Dokładna kwota przeznaczona na nagrody będzie znana około 5-6 grudnia 2020 roku.
To był wpis z 26.11 ale 29.11 był taki :
Minister finansów poinformował, że premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o “zablokowaniu planowanych wydatków budżetu państwa na 2020 rok określając część oraz łączną kwotę wydatków, która podlega blokowaniu w danej części budżetowej”. Jak czytamy w piśmie podpisanym przez Tadeusza Kosińskiego, “blokada powinna dotyczyć w szczególności planowanych wydatków wraz z pochodnymi na: wynagrodzenia osobowe, uposażenia, dodatkowe wynagrodzenie roczne, dodatkowe uposażenia roczne, nagrody roczne”. Odzyskane w ten sposób środki mają być przeznaczone na walkę z epidemią koronawirusa. Czy oznacza to, że administracja publiczna, w tym funkcjonariusze służb mundurowych, nie otrzymają tzw. trzynastek? Jak zapewnia rzecznik prasowy ministra finansów Iwona Prószyńska, ich wypłata “nie jest zagrożona”.
CZYLI JAK MYŚLICIE BĘDZIE KASA NA ŚWIĘTA CZY FIGA Z MAKIEM ?????
Odpowiedz
(29-11-2020, 12:30 )MdR napisał(a):
(28-11-2020, 22:33 )Williamwilson napisał(a): Szanowni Państwo, mam pytanie. O co chodzi z tym zagrożeniem trzynastek, o którym się rozpisuja na dużych portalach? Pozdrawiam

Trzeba czekać na kolejne komunikaty. Ogólnie kasy brakuje na lewo i prawo. Nawet na szczepionkę nie mają. Roztrwoniono wszystko. Zaczęli się rozglądać komu by tu zabrać.... Wiedzą że kolejnej kadencji nie będzie to chcą zostawić "spaloną ziemię" następcom.

Jakby teraz rządziła ekipa tuska to byśmy byli dopiero w czarnej dupie.Cieszcie się[jak w ogóle jest z czego]  że te chu...e czasy  przyszły za rządów PIS a nie PO bo to by nie była tylko "spalona ziemia" ,rozkradli i posprzedawali by wszystko co jest a Polska była by popychadłem i sługą w Europie.
Odpowiedz
Dobry program dzisiaj 19:30 polsat Państwo w państwie podobne tematy do Borneo gdzie skazanych komisja degradowala bo o walkach prowadzonych przez wyższych przełożonych wiedzieli i by ich do odpowiedzialnosci sadowej doprowadzili. Zarzadzajacy nadal tam urzeduja tych co im zagrazali skazanych i f-szy się pozbyli i teraz pampersy założyli a za pośrednictwem pierwszego jeszcze awanse zdobyli bajo bajlando.
Odpowiedz
(28-11-2020, 23:26 )Mateusz napisał(a): Jak u was jest z tym , że jeśli miało się zaplanowana służbę z planowania i w ten czas było się na zwolnieniu , to macie dopisywane normalnie godziny ?
U mnie twierdzą że nie ma godzin , gdyż miał być to dzień wolny planowany od służby. Czy jest to zgodne ?

Niestety jest to zgodne.
Piszę "niestety" ponieważ jeszcze niedawno tak samo jak Pan byłem przekonany, że tak nie powinno być i byłem gotowy iść z tym do Sądu. Po wielu rozmowach i głębszej analizie okazało się, że nie miałem racji. Obniżenie normatywne (wcześniej wolne normatywne) to nic innego jak sobota, czy niedziela dla funkcjonariusza pełniącego służbę w systemie jednozmianowym. System obniża ilość godzin do wypracowania funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie wielozmianowym, aby odpowiadały ilości godzin funkcjonariuszom pełniącym służbę w systemie jednozmianowym.
Dla przykładu: Jeżeli funkcjonariusz pełniący służbę w systemie jednozmianowym idzie na zwolnienie lekarskie np. na tydzień czasu od czwartku do czwartku, to za sobotę i niedzielę, którą miał mieć wolną nie dostaje godzin, lub sobota i niedziela nie zostaje przesunięta, aby mógł dni wolne wykorzystać po zwolnieniu lekarskim.
Należy pamiętać, że "obniżenie normatywne", ma być przedstawione do zapoznania funkcjonariuszowi przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego i może być modyfikowane tylko w przypadku:
- zmiany systemu pracy przez funkcjonariusza lub przejścia na inną zmianę,
- zmiany terminu planowanego urlopu wypoczynkowego na wniosek funkcjonariusza lub przełożonego,
- zbiegu uprawnień wynikających z obniżenia normatywnego oraz opieki wynikającej z art. 188 kodeksu pracy.
Odpowiedz
(28-11-2020, 23:26 )Mateusz napisał(a): Jak u was jest z tym , że jeśli miało się zaplanowana służbę z planowania i w ten czas było się na zwolnieniu , to macie dopisywane normalnie godziny ?
U mnie twierdzą że nie ma godzin , gdyż miał być to dzień wolny planowany od służby. Czy jest to zgodne ?

Robią cię w bambuko. Nieważne czy miałeś mieć wolne czy miałeś mieć służbę gdy jesteś na L4 to tak jakbyś był w/na służbie. Normalnie w system wpisuje się L4 i wpadają godziny jak byś był na służbie.
Odpowiedz
(29-11-2020, 16:19 )Twardziel 123 napisał(a):
(29-11-2020, 6:10 )Czarodziej napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='6403' dateline='1606593713']
[quote="oddziałowy88" pid='6400' dateline='1606583022']
"Brawo panie chyży_rój ciepło, ciepło ale nie gorąco szukaj dalej he he"

Tym o to wpisem Twardziel123 potwierdził ze chyży_rój trafił w dziesiątkę. To ktoś z tych 3 wymienionych przez pana osób. Pozdrawiam i mam nadzieje, że dojdziecie kto to jest i odpowiednio go potraktujecie.

Jest dobrze proponuję powołać komisję w skladzie chyży_rój, 770214 i blyskotliwego oddzialowego 88 dołączyć do nich przewodnika z psem i odwiedzić oskarżanie osoby w celu przeprowadzenia wyjaśnienia może wreszcie się zdenerwują i smród koło dupy w/w i pozostałym, co ich opisuję zrobią pzdr. Ciepło ciepło ha ha ale skla.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jakiś czas temu w jednostce w której służę była podobna banda. Przechodziło ludzkie wyobrażenie to co potrafili. Nastąpiły jednak zmiany i teraz przemykają po mieście jak "Karramba z bajki Baltazar Gąbka". Mocni tylko w liczebności jak cyganie. Głowa do góry. Prawdy się boją, dlatego tak polują. Zainteresowałeś część forum tym co się dzieje w Borneo.

Wygnać tę ekipę do innych jednostek.

Dziękuję bardzo i właśnie bardzo dobrze napisałeś pozdrawiam spoko loko może kiedyś pepsi wypijemy a okręgowy rozgoni ta rodzinę kierownicza i z-ce dyra, czrodzieju czruj aby tak się stało pozdro.
Odpowiedz
(29-11-2020, 6:10 )Czarodziej napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='6403' dateline='1606593713']
[quote="oddziałowy88" pid='6400' dateline='1606583022']
"Brawo panie chyży_rój ciepło, ciepło ale nie gorąco szukaj dalej he he"

Tym o to wpisem Twardziel123 potwierdził ze chyży_rój trafił w dziesiątkę. To ktoś z tych 3 wymienionych przez pana osób. Pozdrawiam i mam nadzieje, że dojdziecie kto to jest i odpowiednio go potraktujecie.

Jest dobrze proponuję powołać komisję w skladzie chyży_rój, 770214 i blyskotliwego oddzialowego 88 dołączyć do nich przewodnika z psem i odwiedzić oskarżanie osoby w celu przeprowadzenia wyjaśnienia może wreszcie się zdenerwują i smród koło dupy w/w i pozostałym, co ich opisuję zrobią pzdr. Ciepło ciepło ha ha ale skla.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jakiś czas temu w jednostce w której służę była podobna banda. Przechodziło ludzkie wyobrażenie to co potrafili. Nastąpiły jednak zmiany i teraz przemykają po mieście jak "Karramba z bajki Baltazar Gąbka". Mocni tylko w liczebności jak cyganie. Głowa do góry. Prawdy się boją, dlatego tak polują. Zainteresowałeś część forum tym co się dzieje w Borneo.

Wygnać tę ekipę do innych jednostek.

Dziękuję bardzo i właśnie bardzo dobrze napisałeś pozdrawiam spoko loko może kiedyś pepsi wypijemy a okręgowy rozgoni ta rodzinę kierownicza i z-ce dyra, czrodzieju czruj aby tak się stało pozdro.
Odpowiedz
(28-11-2020, 22:33 )Williamwilson napisał(a): Szanowni Państwo, mam pytanie. O co chodzi z tym zagrożeniem trzynastek, o którym się rozpisuja na dużych portalach? Pozdrawiam

Trzeba czekać na kolejne komunikaty. Ogólnie kasy brakuje na lewo i prawo. Nawet na szczepionkę nie mają. Roztrwoniono wszystko. Zaczęli się rozglądać komu by tu zabrać.... Wiedzą że kolejnej kadencji nie będzie to chcą zostawić "spaloną ziemię" następcom.
Odpowiedz
(28-11-2020, 21:01 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="oddziałowy88" pid='6400' dateline='1606583022']
"Brawo panie chyży_rój ciepło, ciepło ale nie gorąco szukaj dalej he he"

Tym o to wpisem Twardziel123 potwierdził ze chyży_rój trafił w dziesiątkę. To ktoś z tych 3 wymienionych przez pana osób. Pozdrawiam i mam nadzieje, że dojdziecie kto to jest i odpowiednio go potraktujecie.

Jest dobrze proponuję powołać komisję w skladzie chyży_rój, 770214 i blyskotliwego oddzialowego 88 dołączyć do nich przewodnika z psem i odwiedzić oskarżanie osoby w celu przeprowadzenia wyjaśnienia może wreszcie się zdenerwują i smród koło dupy w/w i pozostałym, co ich opisuję zrobią pzdr. Ciepło ciepło ha ha ale skla.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jakiś czas temu w jednostce w której służę była podobna banda. Przechodziło ludzkie wyobrażenie to co potrafili. Nastąpiły jednak zmiany i teraz przemykają po mieście jak "Karramba z bajki Baltazar Gąbka". Mocni tylko w liczebności jak cyganie. Głowa do góry. Prawdy się boją, dlatego tak polują. Zainteresowałeś część forum tym co się dzieje w Borneo.

Wygnać tę ekipę do innych jednostek.
Odpowiedz
Jak u was jest z tym , że jeśli miało się zaplanowana służbę z planowania i w ten czas było się na zwolnieniu , to macie dopisywane normalnie godziny ?
U mnie twierdzą że nie ma godzin , gdyż miał być to dzień wolny planowany od służby. Czy jest to zgodne ?
Odpowiedz
Szanowni Państwo, mam pytanie. O co chodzi z tym zagrożeniem trzynastek, o którym się rozpisuja na dużych portalach? Pozdrawiam
Odpowiedz
[quote="oddziałowy88" pid='6400' dateline='1606583022']
"Brawo panie chyży_rój ciepło, ciepło ale nie gorąco szukaj dalej he he"

Tym o to wpisem Twardziel123 potwierdził ze chyży_rój trafił w dziesiątkę. To ktoś z tych 3 wymienionych przez pana osób. Pozdrawiam i mam nadzieje, że dojdziecie kto to jest i odpowiednio go potraktujecie.

Jest dobrze proponuję powołać komisję w skladzie chyży_rój, 770214 i blyskotliwego oddzialowego 88 dołączyć do nich przewodnika z psem i odwiedzić oskarżanie osoby w celu przeprowadzenia wyjaśnienia może wreszcie się zdenerwują i smród koło dupy w/w i pozostałym, co ich opisuję zrobią pzdr. Ciepło ciepło ha ha ale skla.
Odpowiedz
(28-11-2020, 15:19 )anton napisał(a): Ktoś jest ze śląska? Jak rozdali dodatki covidowe? Wszystkim z ochrony czy tylko wybranym funkcjonariuszom? Czy rezerwa doprowadzająca osadzonych na spacer, lekarza, magazynu, uczestnicząca w wspólnie przy kontroli osobistej osadzonego itd to nie funkcjonariusz pracujący w bezpośrednim kontakcie? Skoro im dodatek się nie należy to może niech sami oddziałowi doprowadzają osadzonych wszędzie a rezerwa posiedzi na dyżurce i przypilnuje oddziału. Sytuacja hipotetyczna: trzeba zastosować śpb w postaci siły fizycznej. Czy po zdarzeniu rezerwie będzie wypłacony dodatek covidowy za dotknięcie osadzonego czy nie? NIE - bo postępowanie wykaże że źle miał ułożony nadgarstek przy zakładaniu kajdanek. Śmiech przez łzy. Skoro zgodnie z wykładnią "góry" rezerwa nie robi w bezpośrednim kontakcie to niech nie doprowadza osadzonych. Brawo za podzielenie funkcjonariuszy. Niech ci co dostali dodatek niech robią wszędzie tam gdzie robią rezerwy. Idą święta i znowu będą dyżury. To zgodnie z logiką "góry" trzeba mieć na dyżurze fuszy tych co mają dodatki aby mogli być na oddziale i tych co nie dostali dodatku żeby mogli być rezerwą pozbawioną kontaktu z osadzonymi. Gdzie tu jest logika?

Zamierzona reakacja jak widać została osiągnięta. Znów podzielili fszy. Zacznie się jak jałmużny grudniowej nie będzie i nie daj 13 - ki
Odpowiedz
[quote="oddziałowy88" pid='6400' dateline='1606583022']
"Brawo panie chyży_rój ciepło, ciepło ale nie gorąco szukaj dalej he he"

Tym o to wpisem Twardziel123 potwierdził ze chyży_rój trafił w dziesiątkę. To ktoś z tych 3 wymienionych przez pana osób. Pozdrawiam i mam nadzieje, że dojdziecie kto to jest i odpowiednio go potraktujecie.

Czekam i czekam i dojść nie mogą, niedługo znowu będzie puk puk dzień dobry proszę pana lub 
natychmiast wzywam pana i pampers pełny he he.
Odpowiedz
"Brawo panie chyży_rój ciepło, ciepło ale nie gorąco szukaj dalej he he"

Tym o to wpisem Twardziel123 potwierdził ze chyży_rój trafił w dziesiątkę. To ktoś z tych 3 wymienionych przez pana osób. Pozdrawiam i mam nadzieje, że dojdziecie kto to jest i odpowiednio go potraktujecie.
Odpowiedz
Brawo panie chyży_rój ciepło, ciepło ale nie gorąco szukaj dalej he he. Pierwszy wroga ma na wyciągnięcie ręki. Pisząc to wszystko też tak, myślałem, że pójdą po rozum do głowy tak jak napisałeś i niezwłocznie podejmą kroki prawne i sami kupe w swoje gniazdo narobia i smród wypłynie oraz sobie dół wykopia. Więc widać, że nie są nieskazitelni, wałki robili i nad podległymi f-szami się psychicznie znęcali, poniżali a góra im w tym pomagała.
Myślę, że jest Pan jednym z nich co wszystko donosi tak jak w rodzinie bywa 60 % kadry w Borneo to rodzina.

Ale teraz pampersy założyli i załogę przy pomocy pierwszego postepowaniami zastraszyli, prawie 40 postępowań na stu f-szy przez półtora roku, widać jak Ci co dnosili pracowali, jak na to patrzę to istny cyrk więc to wszystko opisuję bo jak bym głowę do góry podniósł to już by mnie tu nie było jak moich kolegów którzy dobra robotę robili bajo bajlando pa.

Chłopie...Ty skończyłeś jakąś szkołę?? Czy Ty nie widzisz swoich postów?? Myślę że masz Duużo służby ale niestety nie wykazałeś się inteligencją i dzisiaj wyrzywasz się na wszystkich bo system Cię wygrzmocił w.......Pozdro

Znowu pudło tylko teraz 770214 dałeś Chłopie... popis ,,dzisiaj wyrzywasz,, to twoje słowa oj prawda boli sorbona skończona. Mnie się czepiasz a ja podstawówkę i chufiec pracy, skończyłem kierunek nadzór nad nieprawdlowsciami, wałkami, złym zarządzaniem i mobbingowaniem w ZK Ciał
i bajo bajlando.
Odpowiedz
Ktoś jest ze śląska? Jak rozdali dodatki covidowe? Wszystkim z ochrony czy tylko wybranym funkcjonariuszom? Czy rezerwa doprowadzająca osadzonych na spacer, lekarza, magazynu, uczestnicząca w wspólnie przy kontroli osobistej osadzonego itd to nie funkcjonariusz pracujący w bezpośrednim kontakcie? Skoro im dodatek się nie należy to może niech sami oddziałowi doprowadzają osadzonych wszędzie a rezerwa posiedzi na dyżurce i przypilnuje oddziału. Sytuacja hipotetyczna: trzeba zastosować śpb w postaci siły fizycznej. Czy po zdarzeniu rezerwie będzie wypłacony dodatek covidowy za dotknięcie osadzonego czy nie? NIE - bo postępowanie wykaże że źle miał ułożony nadgarstek przy zakładaniu kajdanek. Śmiech przez łzy. Skoro zgodnie z wykładnią "góry" rezerwa nie robi w bezpośrednim kontakcie to niech nie doprowadza osadzonych. Brawo za podzielenie funkcjonariuszy. Niech ci co dostali dodatek niech robią wszędzie tam gdzie robią rezerwy. Idą święta i znowu będą dyżury. To zgodnie z logiką "góry" trzeba mieć na dyżurze fuszy tych co mają dodatki aby mogli być na oddziale i tych co nie dostali dodatku żeby mogli być rezerwą pozbawioną kontaktu z osadzonymi. Gdzie tu jest logika?
Odpowiedz
(27-11-2020, 13:56 )jtd napisał(a): No i proszę . Jeden wywiad z Panem Czesłąwem i odpowiedzi znamy na nurtujące pytania. Ja odczucia mam takie , że mamy wielkiego pecha że nie podlegamy pod MSWiA. W MS nie ma czasu na Naszą służbę, tam jest polityka, Brukselskie veto, reforma sądów , prokuratura i cały ten kisielek, a MY w tym wszystkim to jesteśmy grzeczni, ułożeni, wiadomo robimy swoje i nie mamy jakby wpływu na te rozgrywki zewnętrzne więc gdzieś tam jesteśmy na półce na samym dole i to jeszcze z tyłu. A u nas tak niewiele trzeba, doliczyć cywilne lata do wypłaty jak wszczędzie , uczciwie w końcu dzielić dodatkami , załatwić z tą emeryturą 15a, zapłacić za nadgodziny , a kto chce wolne to wolne i tyle. Ps. Coś  we władzach związku drgnęło albo mi sie wydaje , ale jakiś ruch się zrobił większy. Faktem jest że te terminy przeoczone to wina jest władz związkowych zez dwóch zdań. MS dla Nas to jest hamulec.
Drgnęło no pan Czesław chyba zaczął tracić członków na potęgę i posada może się zachwiać i można ją stracić nie robieniem niczego ludzie swój rozum mają i widza co związek robi i jak robi lub czego nie robi w ogóle ja już się wypisałem parę miesięcy temu i dobrze mi z tym, a zauważyłem że związek ten jak i konkurencyjny nic dla funkcjonariuszy nie robią porozumienie dwa lata temu było a najważniejsze sprawy leżą odłogiem jak L4, zaliczenie cywila, 15a, dodatki po 15-20latach, a co załatwili 55lat na płatna emeryturę dla cwiartusow coś z czego zaczną korzystać za 17lat i dodatki dla 360z elity . Nawet podwyżek związki dobrze nie załatwiły miało być nie mniej jak 500zl na etat a jak dostaliśmy ponad 150zeta mniej te związki niewiele są warte i tylko słyszę chcesz coś zmienić działaj ciekawe jak szeregowi członkowie mają coś zmienić spotykają się ze stroną rządową???nie chce obrażać nikogo ale to co się dzieje wola o pomstę do nieba
Odpowiedz
(27-11-2020, 21:27 )770214 napisał(a):
(27-11-2020, 20:13 )Twardziel 123 napisał(a):
(26-11-2020, 22:36 )Administrator napisał(a): [quote="chyży_rój" pid='6383' dateline='1606394768']
Nie mogę znieść już obelg i pomówień kierowanych ze strony Twardziel123 w wobec funkcjonariuszy ZK w Starem Bornem.

W jednostce większość zdaje sobie sprawę, że pod wyżej wymienionym nickiem kryje się kilka osób. Nie jest tajemnicą, że tłustowłosa, lajt, ssacz i yaro trzymają się w kupie, która niestety mocno śmierdzi. Mam wielką nadzieję, że osoby pomawiane przez tych imbecyli, pójdą po rozum do głowy i niezwłocznie podejmą kroki prawne. Dziwię się jedynie administratorowi, że bezkrytycznie zezwala na publikację tego typu hejtu i kłamliwej, tchórzowskiej narracji ze strony Twardziel 123.

Przyganiał kocioł garnkowi...
,,wyrzywać się...,, to w której szkole uczą?

Proszę mi wskazać, który pkt. Regulaminu przez Twardziel 123 został naruszony?

Brawo panie chyży_rój ciepło, ciepło ale nie gorąco szukaj dalej he he. Pierwszy wroga ma na wyciągnięcie ręki. Pisząc to wszystko też tak, myślałem, że pójdą po rozum do głowy tak jak napisałeś i niezwłocznie podejmą kroki prawne i sami kupe w swoje gniazdo narobia i smród wypłynie oraz sobie dół wykopia. Więc widać, że nie są nieskazitelni, wałki robili i nad podległymi f-szami się psychicznie znęcali, poniżali a góra im w tym pomagała. 
Myślę, że jest Pan jednym z nich co wszystko donosi tak jak w rodzinie bywa 60 % kadry w Borneo to rodzina.

Ale teraz pampersy założyli i załogę przy pomocy pierwszego postepowaniami zastraszyli, prawie 40 postępowań na stu f-szy przez półtora roku, widać jak Ci co dnosili pracowali, jak na to patrzę to istny cyrk więc to wszystko opisuję bo jak bym głowę do góry podniósł to już by mnie tu nie było jak moich kolegów którzy dobra robotę robili bajo bajlando pa.

Chłopie...Ty skończyłeś jakąś szkołę?? Czy Ty nie widzisz swoich postów?? Myślę że masz Duużo służby ale niestety nie wykazałeś się inteligencją i dzisiaj wyrzywasz się na wszystkich bo system Cię wygrzmocił w.......Pozdro
Odpowiedz
(27-11-2020, 20:13 )Twardziel 123 napisał(a):
(26-11-2020, 22:36 )Administrator napisał(a): [quote="chyży_rój" pid='6383' dateline='1606394768']
Nie mogę znieść już obelg i pomówień kierowanych ze strony Twardziel123 w wobec funkcjonariuszy ZK w Starem Bornem.

W jednostce większość zdaje sobie sprawę, że pod wyżej wymienionym nickiem kryje się kilka osób. Nie jest tajemnicą, że tłustowłosa, lajt, ssacz i yaro trzymają się w kupie, która niestety mocno śmierdzi. Mam wielką nadzieję, że osoby pomawiane przez tych imbecyli, pójdą po rozum do głowy i niezwłocznie podejmą kroki prawne. Dziwię się jedynie administratorowi, że bezkrytycznie zezwala na publikację tego typu hejtu i kłamliwej, tchórzowskiej narracji ze strony Twardziel 123.

Proszę mi wskazać, który pkt. Regulaminu przez Twardziel 123 został naruszony?

Brawo panie chyży_rój ciepło, ciepło ale nie gorąco szukaj dalej he he. Pierwszy wroga ma na wyciągnięcie ręki. Pisząc to wszystko też tak, myślałem, że pójdą po rozum do głowy tak jak napisałeś i niezwłocznie podejmą kroki prawne i sami kupe w swoje gniazdo narobia i smród wypłynie oraz sobie dół wykopia. Więc widać, że nie są nieskazitelni, wałki robili i nad podległymi f-szami się psychicznie znęcali, poniżali a góra im w tym pomagała. 
Myślę, że jest Pan jednym z nich co wszystko donosi tak jak w rodzinie bywa 60 % kadry w Borneo to rodzina.

Ale teraz pampersy założyli i załogę przy pomocy pierwszego postepowaniami zastraszyli, prawie 40 postępowań na stu f-szy przez półtora roku, widać jak Ci co dnosili pracowali, jak na to patrzę to istny cyrk więc to wszystko opisuję bo jak bym głowę do góry podniósł to już by mnie tu nie było jak moich kolegów którzy dobra robotę robili bajo bajlando pa.

Chłopie...Ty skończyłeś jakąś szkołę?? Czy Ty nie widzisz swoich postów?? Myślę że masz Duużo służby ale niestety nie wykazałeś się inteligencją i dzisiaj wyrzywasz się na wszystkich bo system Cię wygrzmocił w.......Pozdro
Odpowiedz
(26-11-2020, 22:36 )Administrator napisał(a): [quote="chyży_rój" pid='6383' dateline='1606394768']
Nie mogę znieść już obelg i pomówień kierowanych ze strony Twardziel123 w wobec funkcjonariuszy ZK w Starem Bornem.

W jednostce większość zdaje sobie sprawę, że pod wyżej wymienionym nickiem kryje się kilka osób. Nie jest tajemnicą, że tłustowłosa, lajt, ssacz i yaro trzymają się w kupie, która niestety mocno śmierdzi. Mam wielką nadzieję, że osoby pomawiane przez tych imbecyli, pójdą po rozum do głowy i niezwłocznie podejmą kroki prawne. Dziwię się jedynie administratorowi, że bezkrytycznie zezwala na publikację tego typu hejtu i kłamliwej, tchórzowskiej narracji ze strony Twardziel 123.

Proszę mi wskazać, który pkt. Regulaminu przez Twardziel 123 został naruszony?

Brawo panie chyży_rój ciepło, ciepło ale nie gorąco szukaj dalej he he. Pierwszy wroga ma na wyciągnięcie ręki. Pisząc to wszystko też tak, myślałem, że pójdą po rozum do głowy tak jak napisałeś i niezwłocznie podejmą kroki prawne i sami kupe w swoje gniazdo narobia i smród wypłynie oraz sobie dół wykopia. Więc widać, że nie są nieskazitelni, wałki robili i nad podległymi f-szami się psychicznie znęcali, poniżali a góra im w tym pomagała. 
Myślę, że jest Pan jednym z nich co wszystko donosi tak jak w rodzinie bywa 60 % kadry w Borneo to rodzina.

Ale teraz pampersy założyli i załogę przy pomocy pierwszego postepowaniami zastraszyli, prawie 40 postępowań na stu f-szy przez półtora roku, widać jak Ci co dnosili pracowali, jak na to patrzę to istny cyrk więc to wszystko opisuję bo jak bym głowę do góry podniósł to już by mnie tu nie było jak moich kolegów którzy dobra robotę robili bajo bajlando pa.
Odpowiedz
No i proszę . Jeden wywiad z Panem Czesłąwem i odpowiedzi znamy na nurtujące pytania. Ja odczucia mam takie , że mamy wielkiego pecha że nie podlegamy pod MSWiA. W MS nie ma czasu na Naszą służbę, tam jest polityka, Brukselskie veto, reforma sądów , prokuratura i cały ten kisielek, a MY w tym wszystkim to jesteśmy grzeczni, ułożeni, wiadomo robimy swoje i nie mamy jakby wpływu na te rozgrywki zewnętrzne więc gdzieś tam jesteśmy na półce na samym dole i to jeszcze z tyłu. A u nas tak niewiele trzeba, doliczyć cywilne lata do wypłaty jak wszczędzie , uczciwie w końcu dzielić dodatkami , załatwić z tą emeryturą 15a, zapłacić za nadgodziny , a kto chce wolne to wolne i tyle. Ps. Coś we władzach związku drgnęło albo mi sie wydaje , ale jakiś ruch się zrobił większy. Faktem jest że te terminy przeoczone to wina jest władz związkowych zez dwóch zdań. MS dla Nas to jest hamulec.
Odpowiedz
Absurd służby więziennej-zaraziłeś się w służbie w czasie wykonywania obowiązków a twój kierownik mówi ci sory ale dodatku covidowego nie dostaniesz bo byłeś na zwolnieniu.Myślałem ,ze takie rzeczy to były w filmie "Miś" czy podobnym >A tu rzeczywistość pisze takie scenariusze .Nie wiem w sumie jak to nazwać i ludzi którzy to robią i tak postępują.Służba sama rzuca pod nogi kłody własnym pracownikom i potem się dziwią ,że nikt nie chce do pracy przyjść albo po 1 m-c się zwalnia.Ta służba już nie jest na dnie tylko dwa metry niżej zakopana w mule i nic tego nie zmieni.
Odpowiedz
Chce wziąść w obronę admina. Przed chwilą było larum że coś nie jest publikowane - inaczej cenzura. Więc teraz jest wszystko wyświetlone i dobrze A jeśli ktoś kogoś rozpoznaje to niech nie zalewa publikacji dalej na forum tylko dogadać się we własnym śmierdzącym gniazdku A nie zaśmieca forum. Nie umiecie się  dogadać lub udowodnić swoje  prawdy to znaczy że jesteście jednego pokroju.
Odpowiedz
(26-11-2020, 13:46 )chyży_rój napisał(a): Nie mogę znieść już obelg i pomówień kierowanych ze strony Twardziel123 w wobec funkcjonariuszy ZK w Starem Bornem.

W jednostce większość zdaje sobie sprawę, że pod wyżej wymienionym nickiem kryje się kilka osób. Nie jest tajemnicą, że tłustowłosa, lajt, ssacz i yaro trzymają się w kupie, która niestety mocno śmierdzi. Mam wielką nadzieję, że osoby pomawiane przez tych imbecyli, pójdą po rozum do głowy i niezwłocznie podejmą kroki prawne. Dziwię się jedynie administratorowi, że bezkrytycznie zezwala na publikację tego typu hejtu i kłamliwej, tchórzowskiej narracji ze strony Twardziel 123.

Proszę mi wskazać, który pkt. Regulaminu przez Twardziel 123 został naruszony?
Odpowiedz
(25-11-2020, 17:52 )Człowiek z lasu napisał(a):
(25-11-2020, 12:28 )szfager napisał(a):
(24-11-2020, 23:15 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Czy Administrator jest w stanie udzielić informacji co z realizacją POROZUMIENIA podpisanego w 2018roku?

Czy są prowadzone chociaż jakieś rozmowy czy pan przewodniczący już skapitulował?

Kiedy można spodziewać się oficjalnego komunikatu dotyczącego terminu realizacji zawartych w POROZUMIENIU postulatów? Albo terminu kiedy POROZUMIENIE zostało zerwane?
Podpinam się pod pytanie , Panie Administratorze proszę przekazać powyższe pytania P. Czesławowi.

Już o to pytałem i bez odpowiedzi ale to co Ci ma Administrator napisać? Zapytaj związkowca u siebie, tyle się dowiesz, tyle się dowiemy taka prawda

Wywiad p. Czesława umieszczony na stronie związkowej mówi jedno - Przewodniczący ZDEZERTEROWAŁ - przykro, ale taka jest PRAWDA...

Tłumaczenie, że przyczyną braku realizacji POROZUMIENIA jest NIEUZASADNIONE, gdyż stroną zawartego POROZUMIENIA nie był, ani       p. Jaki, ani p. Wójcik, ani nie jest p. Woś a
stroną POROZUMIENIA jest PRZEWODNICZĄCY NSZZFiP SW - p. Tuła oraz Minister Sprawiedliwości - p. Ziobro.

Brak realizacji Porozumienia, brak uczestniczenia w określeniu zasad dodatku "COVID-owego", brak jasnej polityki kadrowej, zbijanie nadgodzin w ochronie kosztem administracji (za którą nikt pracy nie wykona jak doprowadza w dziale ochrony) - to tylko kilka przykładów, które wskazują dezercję i brak siły do walki o funkcjonariuszy i pracowników...
Odpowiedz
(26-11-2020, 8:29 )Zbig napisał(a): [quote="MdR" pid='6381' dateline='1606346036']
[quote="eeedek4" pid='6377' dateline='1606337505']
Jak tam dodatki covidowe?
Ja poszedłem na kwarantannę w związku z masą przypadków covidu u nas w zakładzie (w sumie to zakład mnie wysłał)i dodatek przepadł.To w związku z tym idę teraz na kolejne zwolnienie ale teraz już dla własnego zdrowia i mojego bezpieczeństwa bo i tak zakład za sluzbę w tym czacie mi nie chce zapłacić dodatku.

To teraz będzie dość powszechne. Dodatek przepadł, nagroda (jeśli by była) przepadła to co jest do stracenia? Nic. A spokojne święta z rodziną rzecz bezcenna. PZDR dla pierwszych jednostek. Skąd oni was biorą?
[/quo

Z kapusty kolego. Taki mamy klimat kolego

Trafione Panie kolego z kapusty a łeb pusty dobre Borneo przykładem he he.

Dwóch panów do pana z lasu się wybrało aby dodatek wyrwać he he stoki będą pootwierane, można ferie i urlop planować, tylko na zakręty trzeba uważać bo nogę mozna zwichnac lub złamać bajo pa.

Ale pan z Borneo dzielnie Oz pilnuje paczek nie wydaje jest spoko tak mi się wydaje.
Odpowiedz
(26-11-2020, 8:29 )Zbig napisał(a): [quote="MdR" pid='6381' dateline='1606346036']
[quote="eeedek4" pid='6377' dateline='1606337505']
Jak tam dodatki covidowe?
Ja poszedłem na kwarantannę w związku z masą przypadków covidu u nas w zakładzie (w sumie to zakład mnie wysłał)i dodatek przepadł.To w związku z tym idę teraz na kolejne zwolnienie ale teraz już dla własnego zdrowia i mojego bezpieczeństwa bo i tak zakład za sluzbę w tym czacie mi nie chce zapłacić dodatku.

To teraz będzie dość powszechne. Dodatek przepadł, nagroda (jeśli by była) przepadła to co jest do stracenia? Nic. A spokojne święta z rodziną rzecz bezcenna. PZDR dla pierwszych jednostek. Skąd oni was biorą?
[/quo



Z kapusty kolego. Taki mamy teraz klimat 
Z przodu liść z tyłu liść, w środku...
Odpowiedz
Nie mogę znieść już obelg i pomówień kierowanych ze strony Twardziel123 w wobec funkcjonariuszy ZK w Starem Bornem.

W jednostce większość zdaje sobie sprawę, że pod wyżej wymienionym nickiem kryje się kilka osób. Nie jest tajemnicą, że tłustowłosa, lajt, ssacz i yaro trzymają się w kupie, która niestety mocno śmierdzi. Mam wielką nadzieję, że osoby pomawiane przez tych imbecyli, pójdą po rozum do głowy i niezwłocznie podejmą kroki prawne. Dziwię się jedynie administratorowi, że bezkrytycznie zezwala na publikację tego typu hejtu i kłamliwej, tchórzowskiej narracji ze strony Twardziel 123.
Odpowiedz
(26-11-2020, 0:13 )MdR napisał(a): [quote="eeedek4" pid='6377' dateline='1606337505']
Jak tam dodatki covidowe?
Ja poszedłem na kwarantannę w związku z masą przypadków covidu u nas w zakładzie (w sumie to zakład mnie wysłał)i dodatek przepadł.To w związku z tym idę teraz na kolejne zwolnienie ale teraz już dla własnego zdrowia i mojego bezpieczeństwa bo i tak zakład za sluzbę w tym czacie mi nie chce zapłacić dodatku.

To teraz będzie dość powszechne. Dodatek przepadł, nagroda (jeśli by była) przepadła to co jest do stracenia? Nic. A spokojne święta z rodziną rzecz bezcenna. PZDR dla pierwszych jednostek. Skąd oni was biorą?
[/quo



Z kapusty kolego. Taki mamy klimat kolego
Odpowiedz
(25-11-2020, 21:51 )eeedek4 napisał(a): Jak tam dodatki covidowe?
Ja poszedłem na kwarantannę w związku z masą przypadków covidu u nas w zakładzie (w sumie to zakład mnie wysłał)i dodatek przepadł.To w związku z tym idę teraz na kolejne zwolnienie ale teraz już dla własnego zdrowia i mojego bezpieczeństwa bo i tak zakład za sluzbę w tym czacie mi nie chce zapłacić dodatku.

To teraz będzie dość powszechne. Dodatek przepadł, nagroda (jeśli by była) przepadła to co jest do stracenia? Nic. A spokojne święta z rodziną rzecz bezcenna. PZDR dla pierwszych jednostek. Skąd oni was biorą?
Odpowiedz
(25-11-2020, 21:51 )eeedek4 napisał(a): Jak tam dodatki covidowe?
Ja poszedłem na kwarantannę w związku z masą przypadków covidu u nas w zakładzie (w sumie to zakład mnie wysłał)i dodatek przepadł.To w związku z tym idę teraz na kolejne zwolnienie ale teraz już dla własnego zdrowia i mojego bezpieczeństwa bo i tak zakład za sluzbę w tym czacie mi nie chce zapłacić dodatku.

Do zdrowia dochodzi się powoli. Żadna kasa ci zdrowia nie odda. To jest zdrowe podejście.
Odpowiedz
[quote="darekdomekxxx@interia.pl" pid='6373' dateline='1606320162']
[quote="darekdomekxxx@interia.pl" pid='6360' dateline='1606233256']
specjalnie dla twardziela co boi się podać swoich danych osobowych, ja podaje a on się śmieje (takie dzisiejsze dziadostwo, kiedyś trzeba było się przedstawić) powtarzam - Widzę i czytam, ze już wybraliście winnych wszystkiego, czyli wszyscy dyrektorzy i kierownicy umoczeni tylko twardziel i wy macie rację, a sposób pisania na ogólnodostępnym forum jest w porzadku i zupełnie naturalnym, faktycznie nie potrzeba sądu, ja w ogóle nie z tej bajki i nie z tego okręgu i już na emcę ale nie lubię wysłuchiwać szargania imienia oficera , którym de facto jestem, chyba, ze mi ktoś pośmiertnie odbierze, nie można tak obrażać bezkarnie, trzeba dowodów do sądu i dopiero mozna opisywać co i jak było, a takie pianobicie godzi ogólnie w oficerów i kadrę wiezienną, ja się nie chcę unosić, ale niech gość to udowodni a potem pisze :-)

Te Godzwon chyba tabletki Ci się skończyły, w  Polanowie dobry dr.przyjmuje poradę da tabletki na glowke przepisze i nara pa pa ha ha. ,,Wojkowice" he he. Ale ty jesteś tępym czlowieczkiem nara pa jak mam..ia.

Panie Mariuszu niech Pan paczek w Oz nie wydaje tylko cały czas kontroluje bo kier podczas Pana nieobecności nadal w Oz bywa i sprzęt zdobywa, a budowa trwa ha ha ha.

Coraz ciekawiej się robi twadziel123 obrażasz mnie - naprawdę nazywam się dariusz godzwon, a ty nazywasz mnie tępym człowieczkiem i co dalej, bo  moja zona czyta i też jest wkurzona ? będziesz dalej obrażać oficera?

Pozdro dla żony, panie ,,godzwon" he he bajo bajlando, szkoda, ze lokalizacji nie wylaczyles.
Odpowiedz
Jak tam dodatki covidowe?
Ja poszedłem na kwarantannę w związku z masą przypadków covidu u nas w zakładzie (w sumie to zakład mnie wysłał)i dodatek przepadł.To w związku z tym idę teraz na kolejne zwolnienie ale teraz już dla własnego zdrowia i mojego bezpieczeństwa bo i tak zakład za sluzbę w tym czacie mi nie chce zapłacić dodatku.
Odpowiedz
(25-11-2020, 9:48 )jtd napisał(a): Cytat z ostatniego komunikatu "Biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia z dopisywaniem formacji do listy dotyczącej np. dodatków motywacyjnych, i tym razem sztuczka może się udać. " To że sztuczka się udała może powiedzieć tylko KASTA369. To jest niewypał w SW
 
Racja u nas same sztuczki , bo dopiszą SW i nie zmienią wysługi (25) i powiedzą, że postulat zrealizowany- taka sztuczka
Odpowiedz
[quote="prawie" pid='6372' dateline='1606308661']
Czym jest art 15a? Totalnie nie sprawiedliwe bydle. Tak czy siak 25 lat to prawie max a co kiedy mam 12 lat w cywilu? Po podliczeniu lat służby tych 25-ciu latek które nam szanowne związki dały do zapierdal.......a i 12 latek przy 1.3 za każdy rok z cywila i 75% bez grupy w naszych realiach to reszta z cywila to zwykle złodziejstwo. Ludzie robią nas w człona.

Prawda.
25 lat służby to 66% czyli do 75% brakuje 9 % a te 9% to jest 7 lat pracy w cywilu gdyż 7 razy 1,3=9,1
A co jeśli ktoś ma 13 lat cywila czyli 16,9 %,co z tymi 6-ma latami pracy ?
Panowie ze ZZ nie dajcie się puścić w maliny,to jest jeden wielki bubel !!!!!
Oni muszą wykreślić całkowicie art.15a ,NIE MA INNEJ OPCJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
(25-11-2020, 12:28 )szfager napisał(a):
(24-11-2020, 23:15 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Czy Administrator jest w stanie udzielić informacji co z realizacją POROZUMIENIA podpisanego w 2018roku?

Czy są prowadzone chociaż jakieś rozmowy czy pan przewodniczący już skapitulował?

Kiedy można spodziewać się oficjalnego komunikatu dotyczącego terminu realizacji zawartych w POROZUMIENIU postulatów? Albo terminu kiedy POROZUMIENIE zostało zerwane?
Podpinam się pod pytanie , Panie Administratorze proszę przekazać powyższe pytania P. Czesławowi.

Już o to pytałem i bez odpowiedzi ale to co Ci ma Administrator napisać? Zapytaj związkowca u siebie, tyle się dowiesz, tyle się dowiemy taka prawda
Odpowiedz
[quote="darekdomekxxx@interia.pl" pid='6360' dateline='1606233256']
specjalnie dla twardziela co boi się podać swoich danych osobowych, ja podaje a on się śmieje (takie dzisiejsze dziadostwo, kiedyś trzeba było się przedstawić) powtarzam - Widzę i czytam, ze już wybraliście winnych wszystkiego, czyli wszyscy dyrektorzy i kierownicy umoczeni tylko twardziel i wy macie rację, a sposób pisania na ogólnodostępnym forum jest w porzadku i zupełnie naturalnym, faktycznie nie potrzeba sądu, ja w ogóle nie z tej bajki i nie z tego okręgu i już na emcę ale nie lubię wysłuchiwać szargania imienia oficera , którym de facto jestem, chyba, ze mi ktoś pośmiertnie odbierze, nie można tak obrażać bezkarnie, trzeba dowodów do sądu i dopiero mozna opisywać co i jak było, a takie pianobicie godzi ogólnie w oficerów i kadrę wiezienną, ja się nie chcę unosić, ale niech gość to udowodni a potem pisze :-)

Te Godzwon chyba tabletki Ci się skończyły, w Polanowie dobry dr.przyjmuje poradę da tabletki na glowke przepisze i nara pa pa ha ha. ,,Wojkowice" he he. Ale ty jesteś tępym czlowieczkiem nara pa jak mam..ia.

Panie Mariuszu niech Pan paczek w Oz nie wydaje tylko cały czas kontroluje bo kier podczas Pana nieobecności nadal w Oz bywa i sprzęt zdobywa, a budowa trwa ha ha ha.

Coraz ciekawiej się robi twadziel123 obrażasz mnie - naprawdę nazywam się dariusz godzwon, a ty nazywasz mnie tępym człowieczkiem i co dalej, bo moja zona czyta i też jest wkurzona ? będziesz dalej obrażać oficera?
Odpowiedz
Czym jest art 15a? Totalnie nie sprawiedliwe bydle. Tak czy siak 25 lat to prawie max a co kiedy mam 12 lat w cywilu? Po podliczeniu lat służby tych 25-ciu latek które nam szanowne związki dały do zapierdal.......a i 12 latek przy 1.3 za każdy rok z cywila i 75% bez grupy w naszych realiach to reszta z cywila to zwykle złodziejstwo. Ludzie robią nas w człona.
Odpowiedz
(24-11-2020, 23:15 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Czy Administrator jest w stanie udzielić informacji co z realizacją POROZUMIENIA podpisanego w 2018roku?

Czy są prowadzone chociaż jakieś rozmowy czy pan przewodniczący już skapitulował?

Kiedy można spodziewać się oficjalnego komunikatu dotyczącego terminu realizacji zawartych w POROZUMIENIU postulatów? Albo terminu kiedy POROZUMIENIE zostało zerwane?
Podpinam się pod pytanie , Panie Administratorze proszę przekazać powyższe pytania P. Czesławowi.
Odpowiedz
Cytat z ostatniego komunikatu "Biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia z dopisywaniem formacji do listy dotyczącej np. dodatków motywacyjnych, i tym razem sztuczka może się udać. " To że sztuczka się udała może powiedzieć tylko KASTA369. To jest niewypał w SW
Odpowiedz
(24-11-2020, 23:42 )lew napisał(a):
(23-11-2020, 16:15 )greg0026 napisał(a):
(22-11-2020, 10:36 )Oficer napisał(a): Duża ilość ludzi masowo w ostatnim okresie odeszła na emerytury z SW, obecni starzy nie wiedzą czy teraz  odejść czy troche poczekać żeby nie stracić, oraz ludzie zwalniają się z SW przed 15 latami służby !!! Coraz gorzej sie dzieje. Przyznano dodatki po 25, 28 latach służby dla SW, POLICJI, WOJSKA zrównując ich wszystkich, niedługo będą te same finansowe warunki i przywileje w każdej w/w służbie. Dyrektorzy jednostek patrzą z dnia na dzień co się dzieje, nic nie jest pewne dzisiaj. Takie czasy.

Jak dla mnie to mogą zrównać, ale do uposażeń i dodatków które obecnie pobiera wojsko. 
Obecnie mamy chyba najgorsze wynagrodzenia jeśli chodzi o służby mundurowe.
Gwozdziem do trumny tej służby jest brak doliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat. Już na starcie przegrywamy walkę o dobrych kandydatów z innymi służbami. 
Chyba każdy widzi, jak niewielu młodych funkcjonariuszy  nadaje się do  tej służby.  
Tu nie ma czarów, nikt wartościowy nie wstąpi do tej służby, jeśli w ślad za tym nie będą szły pieniądze. Konkurencja na rynku pracy jest ogromna i widać że nawet obecna epidemia nie spowodowała że do działów kadr spłynęły lawiny podań. 
Realizacja porozumień z 2018 r na pewno pomogła by uchronić tą służbę od kadrowej zapaści ale jak widać zostaliśmy oszukani przez polityków i co gorsza,  również przez naszych zwierzchników.
Osobiście podjąłem decyzję że pozostaje w związkach  do końca roku, bo uważam że nie ma sensu wspierać ludzi którzy nie wspierają mnie i nie jestem w tym postanowieniu sam. 
Apeluje do obecnych władz związkowych o podjęcie realnych działań na rzecz poprawy warunków pracy i realizacją porozumienia z 2018r. Jeśli tego nie dopilnujecie staniecie się niebawem związkiem zawodowym emerytów służby więziennej.

pozdrawiam serdecznie

BRAWO !!! - ujęte doskonale
Bardzo dobrze wszystko podsumowane.
Odpowiedz