Halo.Czy wiadomo kiedy będą płacić?
Odpowiedz
(17-12-2019, 20:11 )rybak napisał(a): Witam
Dlaczego są zbijane płatne nadgodziny ?
A nie te które już wyrobiliśmy do 01.07

 Bo sobie na to pozwalasz!!!
U nas wystarczyło założyć tabelki z nadgodzinami z do ostatni czerwiec i nadgodzinami od 1 lipca, podpisuje się tam dyrektor w razie odbioru czy wypracowania nadgodzin, nie do pomyślenia jak ciężko mieć jaja i trochę rozumu.
Odpowiedz
Więc chyba czas pokazać siłę w walce....
Odpowiedz
[quote="rybak" pid='2566' dateline='1576609913']
Witam
Dlaczego są zbijane płatne nadgodziny ?
A nie te które już wyrobiliśmy do 01.07
[/quoBo sobie na to pozwalamy, nikt z koniem się kopać nie zamierza, aby do 15- taka, tak po cichutku każdy będzie buzie trzymał...no smutne , ale prawdziwe... te]
Odpowiedz
Jeszcze tydzień i w końcu upragniona podwyżka.Ciekawe czy pojawi się na kontach 1 stycznia,hmm??? pożyjemy,zobaczymy.
Odpowiedz
No panowie i panie,karpiowe tuż,tuż.Lada chwila i pojawią się na naszych kontach.Ciekawe czy faktycznie ma być pobity rekord finansowy,hmm,ciekawe?Zacieram ręce.
Odpowiedz
(17-12-2019, 20:11 )rybak napisał(a): Witam
Dlaczego są zbijane płatne nadgodziny ?
A nie te które już wyrobiliśmy do 01.07

Bo sobie na to pozwalacie. Skoro macie godziny wypracowane przed 1.07.2019 to te powinny być wydawane i kropka. A jeśli tak nie jest, to rozwiązanie jest jedno... PRAWO JEST PO NASZEJ STRONE Smile
Odpowiedz
(17-12-2019, 19:42 )HugoBoss napisał(a): https://nszzfipw.org.pl/pismo-skierowane...018-r.html

W głębokim poważaniu nas mają. W styczniu L4 Panowie i Panie. Zawsze na końcu, zawsze niedoceniani. A trepy szeregowe z wojska po podwyżce w styczniu będą zarabiać o 1000 zł więcej od naszego szeregowego. Tam nie muszą nawet rozmawiać żeby podwyżki dostać.

To prawda nikt w Wojsku nie musi się martwić czy będzie podwyżka czy nie. Szeregowy więcej zarabia niż nasi funkcionariusze którzy narażają życie i zdrowie każdego dnia.
Odpowiedz
U nas po sciagali stanowiska żeby podbijać stare nadgodzin. Średnia nadgodzin to 600 Co do porozumienia podwyżek Czemu związki dopiero się obudziły? Koniec roku już bliski a tu żadnych konkretów. Miało być pismo do 13 grudnia w sprawie podwyżek i co? Cisza.
Odpowiedz
(17-12-2019, 19:42 )HugoBoss napisał(a): https://nszzfipw.org.pl/pismo-skierowane...018-r.html

W głębokim poważaniu nas mają. W styczniu L4 Panowie i Panie. Zawsze na końcu, zawsze niedoceniani. A trepy szeregowe z wojska po podwyżce w styczniu będą zarabiać o 1000 zł więcej od naszego szeregowego. Tam nie muszą nawet rozmawiać żeby podwyżki dostać.

Również napisałem o gadziej grypie od nowego roku ale mój wpis się nie ukazał widzę, że administrator księgi gości ostro cenzuruje wpisy. Ktoś nie chce powtórki z przed roku ciekawe dlaczego i na co ten ktoś (czyżby GD???)czeka, media milczą, a my dalej za wysokimi murami jesteśmy wyzyskiwani, oszukiwani, rąk do pracy brak.
Odpowiedz
(17-12-2019, 19:42 )HugoBoss napisał(a): https://nszzfipw.org.pl/pismo-skierowane...018-r.html

W głębokim poważaniu nas mają. W styczniu L4 Panowie i Panie. Zawsze na końcu, zawsze niedoceniani. A trepy szeregowe z wojska po podwyżce w styczniu będą zarabiać o 1000 zł więcej od naszego szeregowego. Tam nie muszą nawet rozmawiać żeby podwyżki dostać.
A czemu dopiero od stycznia? Jak masz jaja to juz w święta i sylwestra siedzialbys z Rodzina a nie tylko pisal.
Odpowiedz
Witam
..... mam pytanie dlaczego w jednostkach są ZAWIESZANE ETATY ? po prostu jest brak możliwości przejścia z jednego działu do drugiego .... ? czy ADMIN może wie coś na ten temat.... ?
Odpowiedz
Popieram ! 
Porozumienie zostało zerwane przez ministerstwo !
W styczniu zapraszam na l4 ........tylko ilu z was .... nas pójdzie?
Odpowiedz
(17-12-2019, 14:38 )Szeregowy napisał(a): Wtam Wszystkich!!!spory dotyczące nagród, czy będą czy nie, wysokość 100zł czy 1500zł, jakie to ma znaczenie?żadne!!!! policzcie sobie ile macie wakatów razy 2800zł razy 12miesięcy wyjdzie ile zaoszczędzili w Warszawie!!!!
Bardziej mnie osobiście interesuje to czemu nie ma stosownych regulacji prawnych w sprawie porozumienia z 2018roku!!!Stworzenie stosownych przepisów do Ministra Sprawiedliwości powinno nastąpić już na początku 2019r.,
Porozumień można zawierać setki, porozumienie w ustach CZSW w osobie P. Dyrektora Generalnego jest tylko niewiążącym stosem zapisanych słów na odczepne!!!chciałbym się mylić!!!

Za mało jest nas widać na ulicy, trzeba przypomnieć o SW pod budynkami MS i CZSW na Rakowieckiej!!!
Mam nadzieję że ten post się ukaże!!!

Smile  brawo

dodam jeszcze od siebie :
1. to, że Minister Ziobro jest zajęty innymi sprawami i pojęcia nie ma co dzieję się w SW, można przemilczeć
2. to, że wiceminister Wójcik o służbie w SW wie tyle co kot napłakał, można przemilczeć
3. ale tego, że przewodniczący związku zawodowego funkcjonariuszy i pracowników SW, nie zadbał o to żeby w MS zaczęto traktować nas poważnie, przemilczeć nie sposób.
To, że kol. Czesław napisał pismo do Ministra - fajnie, ale przynajmniej pół roku za późno. Realizacja pierwszych postulatów miała miejsce do 30.06.2019 r.
Przewodniczący związku już w dniu 1 lipca powinien wystosować pismo w tej sprawie, z prośbą o wyjaśnienie. Kolejny postulat - do 30.09.2019 r. - pismo o wyjaśnienie realizacji postulatów powinno być 1 października. Minister powinien czuć oddech związków na plecach i zdawać sobie sprawę, że z postulatów zawartych w porozumieniu należy się wywiązywać. 
Pismo z dnia 12 grudnia 2019 r. to zdecydowanie za późno. Od 2020 roku miała być wysługa cywilna wliczana do dodatku za wysługę lat, że o reszcie nie wspomnę. Już wiadomo, że nic z tego (święta, nowy rok).  
Myślę, że związek zawodowy policjantów poważniej traktuje swoich funkcjonariuszy i poważniej też jest traktowany przez Ministra MSWiA. 
Dla MS zawsze są ważniejsze sprawy (najpierw wybory, w międzyczasie Banaś, teraz sądy), ale dla związku zawodowego, reprezentującego ok. 30 000 f-szy i pracowników cywilnych, to powinien być priorytet. Wielu z nas ... ba, myślę, że wszyscy, mieli nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcia w tej sprawie, czas pokazał ile są warte obietnice. Rozgoryczenia nie załatwią jednorazowe nagrody, które tak na marginesie będą pewnie płacone w Wigilię, bo przecież zarządy okręgowe, które miały określić zasady przyznawania nagród, zbierają się dopiero w piątek. Obudźcie się związkowcy !!!
Odpowiedz
(17-12-2019, 14:38 )Szeregowy napisał(a): Wtam Wszystkich!!!spory dotyczące nagród, czy będą czy nie, wysokość 100zł czy 1500zł, jakie to ma znaczenie?żadne!!!! policzcie sobie ile macie wakatów razy 2800zł razy 12miesięcy wyjdzie ile zaoszczędzili w Warszawie!!!!
Bardziej mnie osobiście interesuje to czemu nie ma stosownych regulacji prawnych w sprawie porozumienia z 2018roku!!!Stworzenie stosownych przepisów do Ministra Sprawiedliwości powinno nastąpić już na początku 2019r.,
Porozumień można zawierać setki, porozumienie w ustach CZSW w osobie P. Dyrektora Generalnego jest tylko niewiążącym stosem zapisanych słów na odczepne!!!chciałbym się mylić!!!  
Czas na gadzia grypę bo inaczej to będą nam mydlić oczy dalej start 23.12.19 i zdrowych wesołych świąt życzę.

Za mało jest nas widać na ulicy, trzeba przypomnieć o SW pod budynkami MS i CZSW na Rakowieckiej!!!
Mam nadzieję że ten post się ukaże!!!
Odpowiedz
https://nszzfipw.org.pl/pismo-skierowane...018-r.html

W głębokim poważaniu nas mają. W styczniu L4 Panowie i Panie. Zawsze na końcu, zawsze niedoceniani. A trepy szeregowe z wojska po podwyżce w styczniu będą zarabiać o 1000 zł więcej od naszego szeregowego. Tam nie muszą nawet rozmawiać żeby podwyżki dostać.
Odpowiedz
Przełożeni z Warszawy proszę rozwiązać problem wychowawców a mianowicie wykonujemy mnóstwo obowiązków ochronnych i poza ochronnych przez co nie mamy czasu realizować swoich zakresów obowiazków tj.dozorujemy monitoring, siedzimy na przyciskach, realizujemy widzenia, zapoznajemy z aktami sprawy, jeździmy w konwoje, odpowiadamy na skargi, prowadzimy czynności i dużo dużo więcej w związku z tym pytam gdzie w tym wszystkim jest czas na "resocjalizację" to wszystko jest fikcją gasimy tylko pożary na oddziałach, wszystko w pędzie, nie mamy czasu skupić się na naszym zakresie obowiązków a on zawiera rzeczy które należy wykonywać każdego dnia, nie mogą poczekać, nikt ich za nas nie zrobi, brakuje dnia do zrealizowania wszystkiego, to nie jest tak że nie chcielibyśmy pomagać ale jak? jak my nie mamy czasu ogarnąć swojej pracy. Jak dojdzie do jakiegoś zdarzenia szuka się że wychowawca czegoś nie zrobił lub czegoś nie zobaczył, nie przewidział i tak dalej. Pytam kiedy miał to zrobić jak zajmował się wszystkim innym tylko nie tym co tak naprawdę powinien robić. Wtedy nikt nie będzie się z tym liczył tylko ukara wychowawcę. Tak dłużej być nie może to wszystko jest do czasu kiedy dojdzie do jakiejś tragedii. Będę co chwilę o tym przypominał dopóki się to nie zmieni. Albo "resocjalizujemy" i ochraniamy albo tylko ochraniamy i gasimy pożary zastanówcie się przełożeni. Ja myślałem że ta służba została powołana do czegoś innego a nie do tworzenia patologii i uprawiania fikcji. Każdy dział powinien mieć na tyle funkcjonariuszy żeby wszystkie cele tej służby mogły być realizowane.
Odpowiedz
(17-12-2019, 14:38 )Szeregowy napisał(a): Wtam Wszystkich!!!spory dotyczące nagród, czy będą czy nie, wysokość 100zł czy 1500zł, jakie to ma znaczenie?żadne!!!! policzcie sobie ile macie wakatów razy 2800zł razy 12miesięcy wyjdzie ile zaoszczędzili w Warszawie!!!!
Bardziej mnie osobiście interesuje to czemu nie ma stosownych regulacji prawnych w sprawie porozumienia z 2018roku!!!Stworzenie stosownych przepisów do Ministra Sprawiedliwości powinno nastąpić już na początku 2019r.,
Porozumień można zawierać setki, porozumienie w ustach CZSW w osobie P. Dyrektora Generalnego jest tylko niewiążącym stosem zapisanych słów na odczepne!!!chciałbym się mylić!!!

Za mało jest nas widać na ulicy, trzeba przypomnieć o SW pod budynkami MS i CZSW na Rakowieckiej!!!
Mam nadzieję że ten post się ukaże!!!
Odpowiedz
(17-12-2019, 14:38 )Szeregowy napisał(a): Wtam Wszystkich!!!spory dotyczące nagród, czy będą czy nie, wysokość 100zł czy 1500zł, jakie to ma znaczenie?żadne!!!! policzcie sobie ile macie wakatów razy 2800zł razy 12miesięcy wyjdzie ile zaoszczędzili w Warszawie!!!!
Bardziej mnie osobiście interesuje to czemu nie ma stosownych regulacji prawnych w sprawie porozumienia z 2018roku!!!Stworzenie stosownych przepisów do Ministra Sprawiedliwości powinno nastąpić już na początku 2019r.,
Porozumień można zawierać setki, porozumienie w ustach CZSW w osobie P. Dyrektora Generalnego jest tylko niewiążącym stosem zapisanych słów na odczepne!!!chciałbym się mylić!!!

Za mało jest nas widać na ulicy, trzeba przypomnieć o SW pod budynkami MS i CZSW na Rakowieckiej!!!
Mam nadzieję że ten post się ukaże!!!
Odpowiedz
Dziękuję za zamieszczenie pisma Do MS w/s realizacji porozumienia.
Po lekturze i przypomnieniu sobie dat do których miały być zrealizowane postulaty chciałbym zapytać się na co my jeszcze czekamy...Biorąc pod uwagę że większość z nich miała wejść od 01.01.2020 możemy stwierdzić że porozumienie zostało zerwane przez stronę służbową.
Przykre jest też że tak naprawdę na 3 tygodnie przed terminem ich realizacji dopiero przypominamy o nich Ministrowi.
Czas się obudzić i upomnieć się o swoje.Nasze bezpieczeństwo w służbie oraz bezpieczeństwo jednostek penitencjarnych szczególności w kontekście "walki z nadgodzinami" jest zagrożone.Czy naprawdę musi wydarzyć się coś złego by nasi przełożeni-i ZG obudzili się się...
Odpowiedz
(17-12-2019, 14:38 )Szeregowy napisał(a): Wtam Wszystkich!!!spory dotyczące nagród, czy będą czy nie, wysokość 100zł czy 1500zł, jakie to ma znaczenie?żadne!!!! policzcie sobie ile macie wakatów razy 2800zł razy 12miesięcy wyjdzie ile zaoszczędzili w Warszawie!!!!
Bardziej mnie osobiście interesuje to czemu nie ma stosownych regulacji prawnych w sprawie porozumienia z 2018roku!!!Stworzenie stosownych przepisów do Ministra Sprawiedliwości powinno nastąpić już na początku 2019r.,
Porozumień można zawierać setki, porozumienie w ustach CZSW w osobie P. Dyrektora Generalnego jest tylko niewiążącym stosem zapisanych słów na odczepne!!!chciałbym się mylić!!!

Za mało jest nas widać na ulicy, trzeba przypomnieć o SW pod budynkami MS i CZSW na Rakowieckiej!!!
Mam nadzieję że ten post się ukaże!!!

Niech będzie zaniżona ilość 500 wakatów * 3500 brutto * 12 miesięcy= 19 200 000 zł do tego dochodzą nie wypłacone mundurówki nagrody roczne i te okresowe. Ale jakoś wakatów w CZ nie widziałem.
Odpowiedz
(17-12-2019, 14:38 )Szeregowy napisał(a): Wtam Wszystkich!!!spory dotyczące nagród, czy będą czy nie, wysokość 100zł czy 1500zł, jakie to ma znaczenie?żadne!!!! policzcie sobie ile macie wakatów razy 2800zł razy 12miesięcy wyjdzie ile zaoszczędzili w Warszawie!!!!
Bardziej mnie osobiście interesuje to czemu nie ma stosownych regulacji prawnych w sprawie porozumienia z 2018roku!!!Stworzenie stosownych przepisów do Ministra Sprawiedliwości powinno nastąpić już na początku 2019r.,
Porozumień można zawierać setki, porozumienie w ustach CZSW w osobie P. Dyrektora Generalnego jest tylko niewiążącym stosem zapisanych słów na odczepne!!!chciałbym się mylić!!!

Za mało jest nas widać na ulicy, trzeba przypomnieć o SW pod budynkami MS i CZSW na Rakowieckiej!!!
Mam nadzieję że ten post się ukaże!!!

Dokładnie , co z porozumieniem? Z tym i owym co podpisaliście decydenci.
Odpowiedz
Popieram kolegę pomimo że kończę karierę w tej elitarnej formacji
Odpowiedz
Szeregowy ='1576589897' napisał(a): Wtam Wszystkich!!!spory dotyczące nagród, czy będą czy nie, wysokość 100zł czy 1500zł, jakie to ma znaczenie?żadne!!!! policzcie sobie ile macie wakatów razy 2800zł razy 12miesięcy wyjdzie ile zaoszczędzili w Warszawie!!!!
Bardziej mnie osobiście interesuje to czemu nie ma stosownych regulacji prawnych w sprawie porozumienia z 2018roku!!!Stworzenie stosownych przepisów do Ministra Sprawiedliwości powinno nastąpić już na początku 2019r.,
Porozumień można zawierać setki, porozumienie w ustach CZSW w osobie P. Dyrektora Generalnego jest tylko niewiążącym stosem zapisanych słów na odczepne!!!chciałbym się mylić!!!

Za mało jest nas widać na ulicy, trzeba przypomnieć o SW pod budynkami MS i CZSW na Rakowieckiej!!!
Mam nadzieję że ten post się ukaże!!!
Odpowiedz
Czy ZG NSZZ mają jakąś alternatywę na to co się wyprawia w SW?
Dlaczego nikt na to nie reaguje?
Z Warszawy poszedł sygnał, likwidować nadgodziny(płatne)nie te zgromadzone do 30 czerwca, bo te są zamrożone!!!  zamykają, zawieszają stanowiska jak leci!!!nieważne że oddziałowy ma 4 oddziały i 350 osadzonych, i sam doprowadza na spacer, on ma dać sobie rade!!!taki nacisk idzie z GÓRY,...Panie Przewodniczący ZG proszę coś z tym faktem zrobić!!!
Odpowiedz
Wtam Wszystkich!!!spory dotyczące nagród, czy będą czy nie, wysokość 100zł czy 1500zł, jakie to ma znaczenie?żadne!!!! policzcie sobie ile macie wakatów razy 2800zł razy 12miesięcy wyjdzie ile zaoszczędzili w Warszawie!!!!
Bardziej mnie osobiście interesuje to czemu nie ma stosownych regulacji prawnych w sprawie porozumienia z 2018roku!!!Stworzenie stosownych przepisów do Ministra Sprawiedliwości powinno nastąpić już na początku 2019r.,
Porozumień można zawierać setki, porozumienie w ustach CZSW w osobie P. Dyrektora Generalnego jest tylko niewiążącym stosem zapisanych słów na odczepne!!!chciałbym się mylić!!!

Za mało jest nas widać na ulicy, trzeba przypomnieć o SW pod budynkami MS i CZSW na Rakowieckiej!!!
Mam nadzieję że ten post się ukaże!!!
Odpowiedz
Informacja z jednego z okręgów. Nie wiadomo ile będą wynosiły nagrody i czy w ogóle będą wypłacone do piątku tj. 20 grudnia. Zmniejszono u mnie liczbę stanowisk za to zwiększono liczbę dyżurów fuszy na okres świąteczny. W konsekwencji chłopaki podostawali wolne i nie mogą jechać do rodziny bo muszą być pod telefonem. Dopóki nie dostanę papieru o dyżurach i dopisaniu ich do nadgodzin żadnego nie wyznaczę. Oczywiście wszystko na gębę. Podobno nie miało być dyżurów bez dopisywania godzin. Każdy kto zostanie wpisany na listę dyżurów musi mieć dopisane godziny i przede wszystkim musi to być papier od dyrektora jednostki OFICJALNY. I najlepiej sfotografowany.

Druga sprawa co z ustaleniami o podwyżkach? Oczywiście tych pieniężnych bo obowiązków to już wiemy. A dyrektor generalny powinien podać się do dymisji bo ani pomysłu nie ma na nadgodziny ani nie umie zachęcić nowych osób do pracy w szeregach SW. A jest tylko jedno wyjście dużo większa kasa. Patrz wojsko.
Odpowiedz
(13-12-2019, 12:16 )BartekC napisał(a):
(11-12-2019, 21:36 )robs napisał(a):
(11-12-2019, 12:59 )BartekC napisał(a):
(11-12-2019, 10:20 )tomekgo4 napisał(a): Witam a czy wiadomo coś o nagrodach na święta Policjanci otrzymali dosyć duże kwoty a co z nami ktoś coś wie w tym temacie

Może jakieś konkrety kolego... konkrety.

Odbiję piłeczkę i powiem, że U NAS na południu Polski mówi się o 1200zł brutto, ale trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przede wszystkim trzeba mieć udokumentowane odpowiednie POCHODZENIE... Hehe taki żarcik.

Jak zwykle w naszej formacji cisza. Ciekawe z czego wynikająca???

Kolego z południa - gratuluję dobrego humoru. Nagrody o których piszesz pójdą na wypłatę nadgodzin. W Nowogardzie niektórzy f-sze mają ponad 1000 nadgodzin x 30 zł to 30 000 zł brutto dla jednego. W skali kraju to może być kilkaset milionów i skąd to brać???

Kolego robs. Jak ty to policzyłeś??? 1000 narodzin od 1.07 ??? Jeszcze do tego stawka 30zł!!! Ciekawi mnie to bo sam mam 1150 narodzin z czego ponad 300 od pierwszego lipca. I chętnie przyjmę 9tyś. Tylko podaj mi skąd te wyliczenia.  BTW, o pieniądze się nie martw. Nie nasza sprawa skąd przyjdą. 

Przy okazji.
Skąd u was tyle jadu żeby drugiemu wyliczać ile mu się nagrody należy jako cywilowi???
No jak to skąd wyliczył. Kolega Robs zarabia 5160 zł brutto. Co zgodnie z zapisem w ustawie daje nam 5160 / 172 = 30 zł  Wink
Odpowiedz
16.12.2019 miało się odbyć spotkanie odnośnie ustalenia przyszłorocznych podwyżek czemu nie ma informacji na ten temat na stronie związku? Oraz jak wyglądala proponowana podwyżka kwotowa i procentowa ? Również brak szczegółów na ten temat .
Odpowiedz
(17-12-2019, 9:21 )Dziambdzia napisał(a): Dlaczego jeszcze nie nastąpiła reakcja na akcję z eliminowaniem nadgodzin w najdurniejszy sposób, zawieszaniem stanowisk! Receptą dyr. B.O jest to by stanowisk było mniej??? Kosztem czego??? Ja się pytam dlaczego ten pan zajmuje jeszcze te stanowisko!!! Jak by w wojsku ktoś osłabiał struktury do skutecznego działania, to zaraz zainteresował by się nim wywiad czy nie jest agentem obcych służb!!!

Zgadzam sie z kolegą w 100%
U nas to samo w jednostce.Szukanie jak zmniejszyc nadgodziny skutkuje likwidacją lub zawieszaniem stanowisk.Ja się zapytam czy w CZecie tak samo sie robi czy wręcz odwrotnie.U mnie dyrektorzy uciekają ,kierownicy nie mówiąc już o zwykłych stanowiskach -masakra co się dzieje.
Czy związki mają jakąś alternatywę na to co się wyprawia w SW?
Dlaczego nikt na to nie reaguje?
Odpowiedz
Dlaczego jeszcze nie nastąpiła reakcja na akcję z eliminowaniem nadgodzin w najdurniejszy sposób, zawieszaniem stanowisk! Receptą dyr. B.O jest to by stanowisk było mniej??? Kosztem czego??? Ja się pytam dlaczego ten pan zajmuje jeszcze te stanowisko!!! Jak by w wojsku ktoś osłabiał struktury do skutecznego działania, to zaraz zainteresował by się nim wywiad czy nie jest agentem obcych służb!!!
Odpowiedz
I znowu to samo, przechwałki - funkcjonariusze z nagrodami przed świętami.
Ale nadal nic nie słychać o realizacji porozumienia sprzed ponad roku.
Cieszymy się, że będą nagrody, choć i tak wszyscy nie dostaną.
A tak na marginesie to żadna łaska, ponieważ na nic innego pieniędzy z wakatów nie można było przeznaczyć
jak tylko wypłacić w formie jednorazowych nagród.
Nagrody - ok, podwyżki - fajnie. Ale słowa należy dotrzymywać, w szczególności te zapisane i podpisane przez wiceministra P. Jakiego
i przewodniczącego NSZZFiPW Cz. Tułę. Od nas wymaga się rzetelności, my też tego wymagamy.
Odpowiedz
(14-12-2019, 19:46 )BDG napisał(a): szeregowy 300, podporucznik 1500 - średnio 800...

OMG!!!
Odpowiedz
Czy można zamieścić na stronie pismo dotyczące realizacji ubiegłorocznego porozumienia które zostało skierowane do MS?
Co z styczniową podwyżką-o ile się nie mylę miało być to już ustalone.
Odpowiedz
Po co się tak spinacie z tymi nagrodami. Nagroda to jest jednorazowa kaska , zaraz ja wydasz i zapomnisz. Pilnujmy tych postulatów co to się uzgodniło. To są dopiero ważne kwestie dla tysięcy f-szy na wiele lat i do końca życia, a nie tam pare zł nagrody.
Odpowiedz
Porozumienie podpisane 19 listopada 2018 roku leżałało, leży już ponad 13 miesięcy, ciekawe ile poleży to nowe? może będzie pobite nowe PB...?
Odpowiedz
CYWILE 2500 NETTO A MUNDUROWI 300 BRUTTO!!! TO JEST TA SPRAWIEDLIWOŚĆ!!! A  W TAMTYM ROKU CYWILE 3200 NETTO!!!!!!!!
Jak już to 3600 zl
Odpowiedz
Moim prywatnym zdaniem, tacy co niestawiają się do słyżby i nie powiadomią, nie zadzwoni, że go nie będzie, bo cięzki oddział dostał, to zero powinni dostać, tyle!!!a tak dostanie 300 złociszy, czy przyjdzie czy nie, co mu tam!!! nie powinno być minimum!!!
Odpowiedz
Skoro jest ustalona dolna granica to powinna być też górna tych nagród bo faktycznie będą zabierać za byle co tym najniżej żeby sobie więcej dać.
Odpowiedz
A czy coś wiadomo o zaliczeniu do dodatku za wysługę lat pracy z cywila????
Odpowiedz
(14-12-2019, 19:20 )ŚMIECHU WARTE napisał(a): Ciekawe.....jak żeś to zrobił ????????,codziennie po 11,5 godziny....SZACUN !!!!!!

Czego kolego nie zrozumiałeś? Napisz a wytłumaczę.
Odpowiedz
Panowie, po co te złośliwości, pracownik cywilny w SW to dobry pracownik, sam pracuje z kilkoma tyle, że oni to ewidencja lub penit, i czasami lepiej się z nimi pracuje niż z f-szami po lini ochrony, im nagrody też się należą!!!

A co do nagród to: teraz humor!!!!
funkcjonariusz z pierwszej lini będzie jadł kapustę-
a Kierownik Ochrony będzie jadł boczek-
średnio będą jedli bigos !!!
Wiem z autopsji, przerabiane to było w zeszłym roku!!!
Tłustych i Smacznych Świąt.
Odpowiedz
CYWILE 2500 NETTO A MUNDUROWI 300 BRUTTO!!! TO JEST TA SPRAWIEDLIWOŚĆ!!! A W TAMTYM ROKU CYWILE 3200 NETTO!!!!!!!!
Odpowiedz
szeregowy 300, podporucznik 1500 - średnio 800...
Odpowiedz
Ciekawe.....jak żeś to zrobił ????????,codziennie po 11,5 godziny....SZACUN !!!!!!
Odpowiedz
(13-12-2019, 12:16 )BartekC napisał(a):
(11-12-2019, 21:36 )robs napisał(a):
(11-12-2019, 12:59 )BartekC napisał(a):
(11-12-2019, 10:20 )tomekgo4 napisał(a): Witam a czy wiadomo coś o nagrodach na święta Policjanci otrzymali dosyć duże kwoty a co z nami ktoś coś wie w tym temacie

Może jakieś konkrety kolego... konkrety.

Odbiję piłeczkę i powiem, że U NAS na południu Polski mówi się o 1200zł brutto, ale trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przede wszystkim trzeba mieć udokumentowane odpowiednie POCHODZENIE... Hehe taki żarcik.

Jak zwykle w naszej formacji cisza. Ciekawe z czego wynikająca???

Kolego z południa - gratuluję dobrego humoru. Nagrody o których piszesz pójdą na wypłatę nadgodzin. W Nowogardzie niektórzy f-sze mają ponad 1000 nadgodzin x 30 zł to 30 000 zł brutto dla jednego. W skali kraju to może być kilkaset milionów i skąd to brać???

Kolego robs. Jak ty to policzyłeś??? 1000 narodzin od 1.07 ??? Jeszcze do tego stawka 30zł!!! Ciekawi mnie to bo sam mam 1150 narodzin z czego ponad 300 od pierwszego lipca. I chętnie przyjmę 9tyś. Tylko podaj mi skąd te wyliczenia.  BTW, o pieniądze się nie martw. Nie nasza sprawa skąd przyjdą. 

Przy okazji.
Skąd u was tyle jadu żeby drugiemu wyliczać ile mu się nagrody należy jako cywilowi???
Odpowiedz
(11-12-2019, 21:36 )robs napisał(a):
(11-12-2019, 12:59 )BartekC napisał(a):
(11-12-2019, 10:20 )tomekgo4 napisał(a): Witam a czy wiadomo coś o nagrodach na święta Policjanci otrzymali dosyć duże kwoty a co z nami ktoś coś wie w tym temacie

Może jakieś konkrety kolego... konkrety.

Odbiję piłeczkę i powiem, że U NAS na południu Polski mówi się o 1200zł brutto, ale trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przede wszystkim trzeba mieć udokumentowane odpowiednie POCHODZENIE... Hehe taki żarcik.

Jak zwykle w naszej formacji cisza. Ciekawe z czego wynikająca???

Kolego z południa - gratuluję dobrego humoru. Nagrody o których piszesz pójdą na wypłatę nadgodzin. W Nowogardzie niektórzy f-sze mają ponad 1000 nadgodzin x 30 zł to 30 000 zł brutto dla jednego. W skali kraju to może być kilkaset milionów i skąd to brać???

Kolego robs. Jak ty to policzyłeś??? 1000 narodzin od 1.07 ??? Jeszcze do tego stawka 30zł!!! Ciekawi mnie to bo sam mam 1150 narodzin z czego ponad 300 od pierwszego lipca. I chętnie przyjmę 9tyś. Tylko podaj mi skąd te wyliczenia.  BTW, o pieniądze się nie martw. Nie nasza sprawa skąd przyjdą. 

Przy okazji.
Skąd u was tyle jadu żeby drugiemu wyliczać ile mu się nagrody należy jako cywilowi???
Odpowiedz
Szczerze przyznam że nie wyobrażam sobie żeby podwyżki były inaczej niż te wcześniejsze. Do stanowiska po równo każdemu i tylko drobne różnice w zależności od stażu. Każdy na tym zyskuje prędzej czy później. Ciekaw jestem kto mógłby zastąpić nas na oddziałach gdyby oddziałowych zabrakło. Policja? Wojsko? Pewnie tak, przez 4 dni pewnie nic takiego by się nie wydarzyło ale za tydzień dwa... Nawet nie chce o tym głośno myśleć...

Te 500 brutto obiecane, po odjęciu nagrody rocznej i podatku i tak powoduje że realnie do ręki około 300 złotych by było. To jest moim zdaniem śmiech.
Ale uważam że bez tych pieniędzy dalej będzie nędza i coraz więcej wakatów. A co za tym idzie coraz więcej odejść na emeryturę.

A jeżeli chodzi o dodatek do F-szy odchodzących na emeryturę to po 25 latach ten dodatek to tylko dla biurowych bo nikt przy zdrowych zmysłach tyle nie pracuje będąc na pierwszej linii.
Większość odchodzi po 15 latach (część nawet po 14 latach służby i 1 roku wojska-znam takich) i to tutaj powinien pojawić się jakikolwiek dodatek a nie po 25 latach.

Nie wiem jak to jest w policji, być może Policjanci odchodzą po 20, 23. Zwykli oddziałowi uciekają z tej służby jak najszybciej, bo to skandal żeby być odpowiedzialnym za kogoś kto chce się powiesić. A już wogóle skandal żeby oskarżać f-sza u którego na nocce (albo i na dniówce) powiesił się osadzony. Co taki oddziałowy może mieć z tym wspólnego. Rodziny powinny być za takie coś oskarżane bo to tam powstają nieprawidłowości przez które ludzie targają się na swoje życie, ewentualnie jakiś niekorzystny zbieg okoliczności w życiu przed uwięziennieniem, a nie sam pobyt w więzieniu bo tu niczego im nie brakuje. (no może panienek)
Odpowiedz
Kolega policjant dostał już nagrodę w poprzednim tygodniu. Ja oddam nagrodę 31 grudnia na konto z którego wpłynęło. Niech się martwią. A pit który otrzymam skrupulatnie porówna, z tym co otrzymałem.
Odpowiedz
(12-12-2019, 19:58 )eeedek4 napisał(a): Trudno się nie zgodzić z tym co pisze robs i nietakamllodafszka w sprawie uzgodnień strony związkowej Ministerstwa.
Jeśli ministerstwo czy związki zawodowe ustalają jakieś terminy na załatwienie spraw to należy pilnować i monitorować sprawy których termin rozwiązania dobiega końca.Nie wiem dlaczego strona związkowa czeka zawsze do lub prawie zawsze do końca terminu?Miesiąc czy dwa przed zakończeniem terminu związki powinny żądać wyjaśnień co w sprawie się dzieje jakie postępy są.My czekamy do końca nic się nie dzieje potem jest w bliżej nieokreślonym terminie spotkanie z którego nic nie wynika potem kolejne i mija wiele miesięcy i dalej nic!!! Dlaczego do tego dopuszczamy?

Druga sprawa to sprawdza się to co przewidziałem a mianowicie strona rządowa zorientowała się ,że nam czyli SW wcale nic nie muszą dać bo wystarczy ,że dostanie Policja i w tym momencie my tracimy sojusznika w walce o swoje a sami nic nie potrafimy wywalczyć.I to jest przykre i smutne.Bez Policji  i ich pomocy nikt z nami się nie liczy.Smutne ale prawdziwe.

Nastaje 2020 i idę na L4.
Odpowiedz