(20-02-2019, 20:08 )antekSW napisał(a):
(18-02-2019, 21:49 )ZIBI napisał(a): Wzmocnienie kolego jest jak jest pow 50 na jednym spacerowniku nie na wszystkich łacznie Chce byc na oddziale do konca zycia bede pil kawke po obiadku i pierdział w fotel a spacerowy niech tyraSmile

Spacerowy tyra ? Człowieku Ty masz jakieś pojęcie o służbie czy tylko tak dla jaj tutaj piszesz ? Spacerowemu doprowadzą skazanych na plac i siedzi w budzie i pierdzi w stołek 1 h i tak w kółko. Co on ma tam innego do roboty ? Jedyna wada to godziny pracy u mnie w jednostce.

Wszystko zależy od sytuacji. W zk nie ma ciepłych posadek (no moze poza kadrami - wg mnie są do likwidacji, w porzedniej firmie miałem kadry 200km od siebie i działało bardzo dobrze, wszystko na fax lub mail i pewnie jeszcze kilku innych). Spacerowy może i pierdzi w stolek ale jak się pobija na spacerniku to w pierwszej kolejności jego wina będzie. Szanuj pracę innych. I pamietaj wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Odpowiedz
Dowiedywałes się gdzieś? Co rozumiesz przez słowo kontrakt?
Odpowiedz
Czy wiecie może na jakim etapie jest przechodzenie funkcjonariuszy z SW do SOP?
Odpowiedz
(21-02-2019, 11:07 )Sadi napisał(a):
(19-02-2019, 9:28 )Tomasz napisał(a): Witam.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy mam prawo do emerytury po 15 latach.
Do SW wstąpiłem w 2013r więc wedle nowej ustawy do nabycia praw emerytalnych muszę pracować 25lat (55rż) ale no właśnie ALE w 2006 roku zostałem powołany do zasadniczej służby wojskowej i czy w związku z tym mam prawo do emerytury po 15 czy 25lata?

Mam podobny przypadek, jeśli to była tylko zasadnicza służba to 25 lat przed tobą, jeżeli byłeś choć tydzień po Z na kontrakcie to mogą ci uznać. Ale to biuro emerytalne musi Ci sprawdzić

Na 100% uznają. Konieczne jest złożenie przysięgi, to wystarczy. Z przysięgi nikt nie może cię już zwolnić. Dlatego potem mogą cię powoływać w rezerwie do szkolenia. Bo wg ustawy caly czas pozostajesz w służbie ale jesteś w stanie Standby Smile. Przynajmniej na to powoluja się sądy.
Odpowiedz
(21-02-2019, 12:17 )kolo2373 napisał(a):
(18-02-2019, 21:52 )ZIBI napisał(a): Po za tym jak oddziałowy wg Ciebie nie ma czasu zjesc sniadania to jest nieudolnym oddzałowym wiesz jaka jest byłe i powinnabyc podstawowa zasada w służie? Złodziej poczeka najwazniejszy jes funkcjonariusz jak biegasz po oddziale i robisz 10 rzeczy na raz nie dziwie sie ze jestes niudolnym fonkcjunariuszem ktory na nic nie ma czasuSmile

Popracował byś u mnie gdzie mam 280 i jest nas dwóch bo doprowadzających i rezerwę bierze się w  konwoje z braku ludzi. I musimy  sobie poradzić. Więc nie pisz głupot że ktoś może być nieudolny przy takim stanie etatowym. No chyba że wiesz to po sobie. A teksty typu że złodziej poczeka to dobre były jak się przyjmowałem 23 lata temu.

Niestety są to patologie. Znam takie sytuacje że jeden oddziałowy a w ochronie trzech siedzi, jeden od wojny, drugi od powodzi a trzeci ghw od czego. I wszyscy płaczą ze nadgodziny. Brak nadzoru dyrektora
Odpowiedz
Policja już dostała podwyżki i nagrodę roczną też, wywalczyli to a my jako SW prawie nic nie zrobiliśmy, to nie wiem na co liczymy że minister sam nam szybko podwyżki wypłaci. Obiecanki że do września będą wypłacone, żebyśmy się tylko nie zdziwiło. Policja pokazała jak można to załatwić bardzo szybko. A moim zdaniem mamy większą siłę przebicia. Policja jak była na L4 to nie było patroli policji nie było widać na ulicach. A my jak nie przyjedziemy do pracy to co oddział zamkną. Jak nas lekcewarza to trzeba coś z tym zrobić, a zaraz by się pieniądze na koncie znalazły.
Odpowiedz
(19-02-2019, 18:35 )Człowiek z lasu napisał(a): Szanowni koledzy i koleżanki, czy ktoś z was widział już link na stronie RCL? czy budżet został już uchwalony ? dziękuje i pozdrawiam
Odpowiedz
(18-02-2019, 21:52 )ZIBI napisał(a): Po za tym jak oddziałowy wg Ciebie nie ma czasu zjesc sniadania to jest nieudolnym oddzałowym wiesz jaka jest byłe i powinnabyc podstawowa zasada w służie? Złodziej poczeka najwazniejszy jes funkcjonariusz jak biegasz po oddziale i robisz 10 rzeczy na raz nie dziwie sie ze jestes niudolnym fonkcjunariuszem ktory na nic nie ma czasuSmile

Popracował byś u mnie gdzie mam 280 i jest nas dwóch bo doprowadzających i rezerwę bierze się w  konwoje z braku ludzi. I musimy  sobie poradzić. Więc nie pisz głupot że ktoś może być nieudolny przy takim stanie etatowym. No chyba że wiesz to po sobie. A teksty typu że złodziej poczeka to dobre były jak się przyjmowałem 23 lata temu.
Odpowiedz
Czytajac te wszystkie posty widze jedno naprawde widac to gołym okiem ROZKŁAD SŁUZBY WIEZIENNEJ JAKO FORMACJI  tu juz nie pomoga nawet te podwyzki to koniec
Odpowiedz
(19-02-2019, 9:28 )Tomasz napisał(a): Witam.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy mam prawo do emerytury po 15 latach.
Do SW wstąpiłem w 2013r więc wedle nowej ustawy do nabycia praw emerytalnych muszę pracować 25lat (55rż) ale no właśnie ALE w 2006 roku zostałem powołany do zasadniczej służby wojskowej i czy w związku z tym mam prawo do emerytury po 15 czy 25lata?

Mam podobny przypadek, jeśli to była tylko zasadnicza służba to 25 lat przed tobą, jeżeli byłeś choć tydzień po Z na kontrakcie to mogą ci uznać. Ale to biuro emerytalne musi Ci sprawdzić
Odpowiedz
Wiceminister Sprawiedliwosci w dniu 5 lutego poinformowal, że prace legislacyjne nad Rozporzadzeniem w kwestii podwyzek przebiegają szybkim tempem. Jest dzień 21 lutego na stronie RCL brak jest w ogole projektów. Moje pytanie - kto z kogo robi wała. Minister z Nas? A może ktoś robi wała z Ministra i go okłamuje a ten powtarza co gdzieś usłyszał... no i jak zwiazek zawodowy może się tak kompromitować i zamieszczać słowa, które nie mają żadnego umocowania... to nie są lata 90te, f-sze są obrotni, jest internet i wszystko można szybko sprawdzić i zweryfikować. Mowa jest srebrem..
Odpowiedz
(20-02-2019, 9:31 )oddziałowy1 napisał(a): Zastanawia mnie kwestia co się dzieje z pieniędzmi po f-ach którzy odchodzą na emke. Kiedyś było tak że oddziałowy awansował na st. oddziałowego w miejsce f-sza odchodzącego, a na miejsce oddziałowego awansował st. strażnik itd. Dziś tego nie ma, przynajmniej w okręgu śląskim. Pieniądze zabiera okręg, ale co się z nimi dzieje? kto je przygarnia i na co idą? Gdyby te awanse były na bieżąco realizowane nie byłoby problemu, a przecież nie rodzi to żadnych skutków finansowych. Problem cyklicznie powraca co jakiś czas i nie dziwi mnie potem sytuacja że jak pojawiają się jakieś środki to zamiast ruszyć w końcu dodatki to CZ nadrabia zaległości które sam wytworzył, f-sze nie są niczemu winnym, może należałoby się zająć tą kwestią i ją w końcu rozwiązać.

Kolego ale o czym my mówimy - zmieniamy dział na inny np kwaterunek czy penit bo zwolniło się miejsce, gdyż f-sz przeszedł do innej jednostki w której musiał być etat, mało tego jest stanowisko takie jakie miał w poprzedniej jednostce, a ja zamiast dostać stanowisko na którym pracuje dostaje referenta czy młodszego wychowawce. Czy tak powinno być? to samo w ochronie - na oddziałach pełnią służbę strażnicy czy st strażnicy bez kursu nie wspomnę o stanowisku oddziałowego. W moim przypadku była to tak, że było stanowisko z grupy zaszeregowania 7, nikt go nigdzie nie zabrał poza okręgiem a ja dostałem 4 grupę - gdzie jest ta różnica? w okręgu? z tego co wiem to tylko Śląsk tak robi - może się ktoś tym zainteresuje???
Odpowiedz
Tak mam lajcik na oddziale trzeba sobie wszystko poukładac a Ty biregasz po oddziale i robisz 10 rzeczy na raz potem nie masz czasu na sniadanie hahaSmile
Odpowiedz
(18-02-2019, 21:49 )ZIBI napisał(a): Wzmocnienie kolego jest jak jest pow 50 na jednym spacerowniku nie na wszystkich łacznie Chce byc na oddziale do konca zycia bede pil kawke po obiadku i pierdział w fotel a spacerowy niech tyraSmile

Spacerowy tyra ? Człowieku Ty masz jakieś pojęcie o służbie czy tylko tak dla jaj tutaj piszesz ? Spacerowemu doprowadzą skazanych na plac i siedzi w budzie i pierdzi w stołek 1 h i tak w kółko. Co on ma tam innego do roboty ? Jedyna wada to godziny pracy u mnie w jednostce.
Odpowiedz
(19-02-2019, 14:14 )J23 napisał(a): Czyli CZSW chce skłócić  funkcjonariusz. Młodzi dostali dodatek do 400zł a starszym zabrać i dać młodym na zaległe awanse. Temat dodatków dla funkcjonariuszy z dłuższym stażem już od ponad 1,5 roku wałkowany. Po prostu  czas na ministra  podpisane uzgodnienia w 2018 były a generał co robi

Pan generał ma tyle dodatku ile trzeba więc się nami nie przejmuje. Po co dawać starym którzy zaraz zawiną się na emeryturę. Bój się toczy o to żeby młodych zachęcić i zatrzymać,no a czym jak nie kasą?Wiadomo:większy dodatek=wyższa emerytura więc generalny się nie spieszy żeby poprzeć propozycje związku. Jak widać dobrowolnie nic nie dadzą. Wszystko trzeba im siłą wyrywać.
Odpowiedz
(18-02-2019, 21:49 )ZIBI napisał(a): Wzmocnienie kolego jest jak jest pow 50 na jednym spacerowniku nie na wszystkich łacznie Chce byc na oddziale do konca zycia bede pil kawke po obiadku i pierdział w fotel a spacerowy niech tyraSmile

Skoro taki masz lajcik na oddziale to nie waż się apelować o wzrost ddatku. W to miejsce ten dodatek powinienem dostać ja. Dzięki jesteś ok. Który następny ma lajcik na oddziale i chce odstapić troche dodatku????????
Odpowiedz
Zastanawia mnie kwestia co się dzieje z pieniędzmi po f-ach którzy odchodzą na emke. Kiedyś było tak że oddziałowy awansował na st. oddziałowego w miejsce f-sza odchodzącego, a na miejsce oddziałowego awansował st. strażnik itd. Dziś tego nie ma, przynajmniej w okręgu śląskim. Pieniądze zabiera okręg, ale co się z nimi dzieje? kto je przygarnia i na co idą? Gdyby te awanse były na bieżąco realizowane nie byłoby problemu, a przecież nie rodzi to żadnych skutków finansowych. Problem cyklicznie powraca co jakiś czas i nie dziwi mnie potem sytuacja że jak pojawiają się jakieś środki to zamiast ruszyć w końcu dodatki to CZ nadrabia zaległości które sam wytworzył, f-sze nie są niczemu winnym, może należałoby się zająć tą kwestią i ją w końcu rozwiązać.
Odpowiedz
Szanowni koledzy i koleżanki, czy ktoś z was widział już link na stronie RCL? czy budżet został już uchwalony ? dziękuje i pozdrawiam
Odpowiedz
W waszych jednostkach kierownicy za własne czytaj prywatne pieniądze kupują osadzonym sprzęt kwaterunkowy? Po to tylko żeby osadzony nie podnosił głosu czy przyjmował posiłki? Żenada, dno, brak honoru...
Odpowiedz
dzien dobry
Odpowiedz
Czyli CZSW chce skłócić  funkcjonariusz. Młodzi dostali dodatek do 400zł a starszym zabrać i dać młodym na zaległe awanse. Temat dodatków dla funkcjonariuszy z dłuższym stażem już od ponad 1,5 roku wałkowany. Po prostu  czas na ministra  podpisane uzgodnienia w 2018 były a generał co robi
Odpowiedz
Witam.
Od dłuższego czasu zastanawia mnie czy mam prawo do emerytury po 15 latach.
Do SW wstąpiłem w 2013r więc wedle nowej ustawy do nabycia praw emerytalnych muszę pracować 25lat (55rż) ale no właśnie ALE w 2006 roku zostałem powołany do zasadniczej służby wojskowej i czy w związku z tym mam prawo do emerytury po 15 czy 25lata?
Odpowiedz
(17-02-2019, 18:33 )StrasznyKapral napisał(a): Czy w waszych jednostkach też ludzie przychodzą do pracy chorzy i zarażają innych? To jest jakiś absurd że ktoś dopuszcza do pełnienie służby takich ludzi.

Jeszcze się nie nauczyłeś że nasza służba to szereg absurdów.Absurdalne zarobki zmuszają ludzi do pracy w chorobie żeby nie tracić kasy. Inna sprawa że jak jeden pójdzie na l4 to drugi nie dostanie wolnego albo urlopu w wybranym terminie. Że nie wspomnę o chorym podejściu przełożonych do tych którzy osmielaja się chorować.
Odpowiedz
Po za tym jak oddziałowy wg Ciebie nie ma czasu zjesc sniadania to jest nieudolnym oddzałowym wiesz jaka jest byłe i powinnabyc podstawowa zasada w służie? Złodziej poczeka najwazniejszy jes funkcjonariusz jak biegasz po oddziale i robisz 10 rzeczy na raz nie dziwie sie ze jestes niudolnym fonkcjunariuszem ktory na nic nie ma czasuSmile
Odpowiedz
Wzmocnienie kolego jest jak jest pow 50 na jednym spacerowniku nie na wszystkich łacznie Chce byc na oddziale do konca zycia bede pil kawke po obiadku i pierdział w fotel a spacerowy niech tyraSmile
Odpowiedz
(17-02-2019, 20:49 )Ochrona15l napisał(a): I cóż nam po pozytywnych reakcjach przechodniów? Niestety to nie oni decydują o naszych podwyżkach. A propos wspomnianego buntu to jak widać psia grypa odniósła odpowiedni skutek i tylko dzięki temu nam również obiecano podwyżki. Przy okazji :raczej już wszyscy mają dość czekania aż ta kropla skałę wydrazy.

 Więc Funkcjonariuszki  i Funkcjonariusze czas najwyższy na gadzią grypę,a czas ku temu odpowiedni.Niech Paniska z Warszawy zobaczą jak pracuje się bez większości Działu Ochrony.
Odpowiedz
(18-02-2019, 14:24 )zgk555 napisał(a):
(17-02-2018, 1:54 )Dobra zmiana napisał(a): Administratorze. Proszę o odpowiedź w sprawie czarnych polarów Służby Więziennej które od jakiegoś czasu można kupować na różnych stronach internetowych. W zeszłym roku w jednej z jednostek na południu otrzymaliśmy zgodę dyrektora jednostki na noszenie w/w polarów. Z dniem pierwszego stycznia Dyrektor Okręgowy w Katowicach wydał zakaz ich noszenia.Docierają do nas informacje z innych okręgów, że u nich nie ma takiego zakazu. Proszę o odpowiedź ponieważ funkcjonariusze ponieśli koszty z własnej kieszeni.


A kto im kazał kupować te polary. Wzory umundurowania są wymienione w rozporządzeniu.

Jakim prawem Dyrektorzy jednostek podstawowych podważają Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości? Słuszność miał Okręgowy przerywając samowolę podwładnych.
Odpowiedz
(18-02-2019, 14:24 )zgk555 napisał(a):
(17-02-2018, 1:54 )Dobra zmiana napisał(a): Administratorze. Proszę o odpowiedź w sprawie czarnych polarów Służby Więziennej które od jakiegoś czasu można kupować na różnych stronach internetowych. W zeszłym roku w jednej z jednostek na południu otrzymaliśmy zgodę dyrektora jednostki na noszenie w/w polarów. Z dniem pierwszego stycznia Dyrektor Okręgowy w Katowicach wydał zakaz ich noszenia.Docierają do nas informacje z innych okręgów, że u nich nie ma takiego zakazu. Proszę o odpowiedź ponieważ funkcjonariusze ponieśli koszty z własnej kieszeni.


A kto im kazał kupować te polary. Wzory umundurowania są wymienione w rozporządzeniu.

Jakim prawem prawem ZK/A
Odpowiedz
(18-02-2019, 14:24 )zgk555 napisał(a):
(17-02-2018, 1:54 )Dobra zmiana napisał(a): Administratorze. Proszę o odpowiedź w sprawie czarnych polarów Służby Więziennej które od jakiegoś czasu można kupować na różnych stronach internetowych. W zeszłym roku w jednej z jednostek na południu otrzymaliśmy zgodę dyrektora jednostki na noszenie w/w polarów. Z dniem pierwszego stycznia Dyrektor Okręgowy w Katowicach wydał zakaz ich noszenia.Docierają do nas informacje z innych okręgów, że u nich nie ma takiego zakazu. Proszę o odpowiedź ponieważ funkcjonariusze ponieśli koszty z własnej kieszeni.


A kto im kazał kupować te polary. Wzory umundurowania są wymienione w rozporządzeniu.

skoro dyrektor jednej z jednostek na południu kraju wydał zgodę na zakup (czytaj potwierdził, że funkcjonariusze w służbie będą mogli z nich korzystać w służbie) a teraz Okręgowy zakazuje ich noszenia, to chyba pan dyrektor jednostki powinien zwrócić z własnych pieniążków koszty jakie ponieśli funkcjonariusze... ktoś z was spyta dlaczego... ano dlatego, że szary funkcjonariusz zwrócił się do przełożonego, który powinien znać przepisy, bo bierze za to pieniądze nieporównanie większe od tego zwykłego funkcjonariusza i powinien ponieść konsekwencje swojej "frywolności" i niewiedzy... a jak dyretor okręgowy chce, to niech mu w tych wydatkach ulży i dorzuci się, też z własnej kieszeni- w końcu dyrektor jednostki pełni władzę w jednostce z jego woli, więc jak okręgowy dobiera sobie nieudolnych dowódców to sam też ponosi winę, winę w wyborze... pzdr
Odpowiedz
(17-02-2018, 1:54 )Dobra zmiana napisał(a): Administratorze. Proszę o odpowiedź w sprawie czarnych polarów Służby Więziennej które od jakiegoś czasu można kupować na różnych stronach internetowych. W zeszłym roku w jednej z jednostek na południu otrzymaliśmy zgodę dyrektora jednostki na noszenie w/w polarów. Z dniem pierwszego stycznia Dyrektor Okręgowy w Katowicach wydał zakaz ich noszenia.Docierają do nas informacje z innych okręgów, że u nich nie ma takiego zakazu. Proszę o odpowiedź ponieważ funkcjonariusze ponieśli koszty z własnej kieszeni.


A kto im kazał kupować te polary. Wzory umundurowania są wymienione w rozporządzeniu.
Odpowiedz
I cóż nam po pozytywnych reakcjach przechodniów? Niestety to nie oni decydują o naszych podwyżkach. A propos wspomnianego buntu to jak widać psia grypa odniósła odpowiedni skutek i tylko dzięki temu nam również obiecano podwyżki. Przy okazji :raczej już wszyscy mają dość czekania aż ta kropla skałę wydrazy.
Odpowiedz
(15-02-2019, 21:47 )MdR napisał(a):
(14-02-2019, 20:39 )Ochrona15l napisał(a):
(12-02-2019, 10:10 )MdR napisał(a): Co do podwyżek, nie ma co sie goraczkować. Na pewno będą. Należy zawsze pamiętać ze im więcej dadzą tym więcej mogą zabrać.

Nachodzi mnie jednak refleksja. Ilu z tch którzy atakują tu np. administratora czy zwiazek za opieszałość, pojechało na protest do Warszawy. Dobrze pamietam, jak z 200 fszy trudno bylo busa uzbierać.
  ?
Powiedzmy sobie szczerze cały ten protest w Warszawie nie zrobił na nikim wrażenia.A gdy przyszło do prawdziwego protestu{l 4}to żadne hasło ze strony związku nie padło.I o to mają słuszną pretensje policjanci.A teraz policja ma podwyżki na kącie a my ??

Sam protest nie obszedl nikogo ale wydźwięk społeczny byl duży. Na proteście spotykałem się tylko z pozytywnymi reakcjami przechodniów i kierowców. Związek miał za zadanie zorganizować protest a nie bunt.. Pamiętaj, kropla drąży skałę. Widać bylo to przy ostatnich wyborach. Sondaże sondazami ale PIS wiele nie zwojowal. Przy kolejnych będzie miał jeszcze mniejsze poparcie. I tego boją się politycy. Bądźmy dobrej myśli.
Odpowiedz
Czy w waszych jednostkach też ludzie przychodzą do pracy chorzy i zarażają innych? To jest jakiś absurd że ktoś dopuszcza do pełnienie służby takich ludzi.
Odpowiedz
Witam serdecznie.
Nurtuje mnie pytanie mianowicie .Dlaczego nie jest zaliczana do wysługi lat służba wojskowa zawodowa kontraktowa ?W statucie tej służby jest Confusedłużba zawodowa pełniona kontraktowo a służba zasadnicza jest jest zaliczana do wysługi .Wiec nie rozumiem tego przepisu .Co o tym myślicie ?A może jest taka osoba na forum której zaliczono wszystko do wysługi oraz plus 5 do urlopu.
Odpowiedz
(15-02-2019, 18:56 )ZIBI napisał(a): do jtd  i tutaj w tymn co napisałes jest dowód na Twoj brak wiedzy na temat słuzby na poszczegolnych stanowiskach zapomniałes np o tym ze taki spacerowy w budzie jak go obrazliwie nazwałes ma np 4 spacerowniki latem po 50 osadzonych na kazdym spacerowniku i dozoruje sam 200 osadzonych w tym samym czasie a oddzialowy żadnego bo np wszystcy sa zamknieci w celi i nawet ich nie widzi :Smile  takie przezycanie sie kto ma lepiej a kto gorzej nie ma sensu bo zawsze mozna obalic Twoja teorie a po za tym jesli sopacerowy u Ciebie w ZK czyta gazety jak to powiedziałes w budzie ponizajac go to D-ca zmiany i kierownik sa do ukarania bo chyba nie wiesz ze tego mu nie wolno robic dozorujac sopacer Twoja niewiedza mnie przeraza przykro Smile

200 skazanych na jednego spacerowego???? uffff :-)  To tam kierownik to dopiero as. U mnie zasady są takie że jak jest więcej jak 50 skazanych na spacerze to już należy się wzmocnienie i już jest 2 spacerowych itd. Po drugie nie wiem ile masz lat ale pamiętasz stare toalety na małych dworcach PKP? Tak wyglądają u mnie " dyżurki spacerowego". Nie obraziłem spacerowych , zobrazowałem te pseudo dyżurki.
Przy okazji ktos napisał do mnie, że już nie ma pawilonów bez domofonów. Ale to chyba nie w Polsce. Jak nie ma sensu przyznawać dodatków w zależności od zajmowanego posterunku, to ja chcę robić do końca służby spacery i wtedy nie będę miał pretensji. Czasem jak bedę konsumował obiad w hmmm" dyżurce spacerowego" to zadzwonie do kolegi na oddział i zapytam czy już jakieś sniadanko zdążył zjeść.
Odpowiedz
(14-02-2019, 11:33 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(13-02-2019, 7:24 )Grzegorz napisał(a):
(12-02-2019, 8:14 )Administrator napisał(a):
(11-02-2019, 21:09 )Grzegorz napisał(a): Szanowny Administratorze-co z odpowiedzią strony służbowej na propozycję Związku dotyczącą reformy dodatków służbowych?Pisemna odpowiedź miała być do 31.01.2019.

Witam
związek zawodowy zostaje przy swojej propozycji odnośnie dodatków służbowych, takie jest stanowisko Zarządu Głównego.
Pozdrawiam

Panie Administratorze cieszę się że Związek nie zmienił zdania.Jednak nadal nie udzielił mi Pan odpowiedzi na pytanie-jaka jest odpowiedź  strony służbowej na propozycje Związku dotyczące reformy dodatków służbowych.Wg. informacji z naszej strony miała być udzielona w formie pisemnej do dnia 31.01.2019.Proszę o odpowiedź na powyższe pytanie.Dziękuję.

dokładnie tak. ja tez juz takiego posta tu zamieszczałem. Dlaczego Związek czyni tajemnicę z propozycji strony służbowej?????
Policyjne związki były pod tym względem transparentne, a u nas dlaczego Związek zataja te informacje?

Witam
z żadnych informacji nie czynię tajemnicy. Jeśli dostaje informacje do umieszczenia na stronie to jest, jeśli jej nie mam to nie umieszczam. Pretensje nie do mnie o takie sprawy.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(14-02-2019, 20:51 )Ochrona15l napisał(a):
(13-02-2019, 9:39 )kolo2373 napisał(a):
(06-02-2019, 20:58 )Ochrona15l napisał(a): I kolejne spotkanie z wiceministrem Patrykiem Jakim za nami. No i oczywiście żadnych konkretów w sprawie podwyżki. Jedynie ogulnikowe zapewnienia że prace legislacyjne przebiegają w szybkim tempie. Inne służby dostaną a SW

Jaki mydli oczy wszystkim https://ochrona24.info/14190,sytuacja-w-wieziennictwie/
a u mnie w jednostce w ochronie 14 wakatów.

No cóż u mnie na razie jest 4 wakaty(ponieważ co najmniej kilka osób postanowiło poczekać do2020) . A co potem. Nikt nie myśli o przyszłości. Od dawna mówi się że okręt SW tonie ale co z tymi co zostaną na pokładzie.

Skoro już teraz w większości jednostek ani tygodniowy czas pracy nie jest respektowany, ani 4miesięczny okres rozliczeniowy, to od 2020 o każde wolne trzeba będzie walczyć w sądzie.
Odpowiedz
(14-02-2019, 10:57 )jtd napisał(a):
(12-02-2019, 10:18 )MdR napisał(a):
(11-02-2019, 11:51 )ZIBI napisał(a): Przełozeni na szacunek musza zapracować swoja postawa  .Jesli sa tak duze niesprawiedliwosci w spolecznosci funkcjonariuszy   nigdy nie bedzie taki przełozony miec szacunku To strasznie boli jesli wykonujesz swoje obowiazki 24 lata uczciwie wg najlepszych standartów  a jestes potraktowany z dodatkiem 430 zł jak nowo przyjety funkcjonariusz to wrecz ponizajace  ale wierze w to ze jak komunisci odejdą z SW kiedys to sie może zmieni Nie chodzisz czesto na imprezy, mało pijesz alkoholu, nie chodzisz do kierownika na rozmowy przy kawce ,nie malujesz mieszkań  i nie ukladasz parkietów lub płytek tylko Służysz Polsce masz mały dodatek strasznie przykre !!!

Dlatego dodatki powinny być zlikwidowane i zastąpione wyslugą, ale nie taką jak w obecnej formie tylko wzrost powinien by  naliczany za kazdy rok służby i np dwa razy więcej niż obecnie. Raz ze ubędzie patologii, ludzie będą chcieli pozostać w służbie i nie będzie pytan dlaczego on ma tyle a ja tyle.

No nie do końca.Przykład w ochronie.  Jest dwóch f-szy. Mają po 15 lat służby. Jeden tyra na oddziale 120 osadzonych, bez domofonu, nogi w tyłek wchodzą po służbie, non stop jakieś problemy i użeranie się ze skazanymi. Drugi f-sz robi spacery. Co godz pobiera grupe i siedzi w swojej szopie i czyta gazety , pije kawe i zagryza ciasteczko. I tak 12 godz. Pyt jest takie. Który jest po służbie bardziej zajechany i który powinien mieć wyższy dodatek??????

Zapewniam Cię że tak. SW to nie moja pierwsza praca. Tam gdzie pojawia się dodatek albo nagroda uznaniowa jest patologia. I wszędzie będziesz na kogoś pracował, czy to córkę dyrektora, zięcia prezesa. Po drugie wierzyć mi się nie chce ze są jeszcze oddziały bez domofonów. To wina 2 osób w jednostce, dyrektora i kwatermistrza. Pieniądze na to są. Co do pracy na oddziale, powinna tak być zorganizowana zeby nikt nie był zajechany. To też da się załatwić. Choćby dodatkowymi etatami, których nikt nie chce przyznać. Tą służbą od lat nikt się nie interesuje, a może nawet się nas wstydzi, społeczeństwo nami gardzi, stąd jest jak jest.
Odpowiedz
(14-02-2019, 10:57 )jtd napisał(a):
(12-02-2019, 10:18 )MdR napisał(a):
(11-02-2019, 11:51 )ZIBI napisał(a): Przełozeni na szacunek musza zapracować swoja postawa  .Jesli sa tak duze niesprawiedliwosci w spolecznosci funkcjonariuszy   nigdy nie bedzie taki przełozony miec szacunku To strasznie boli jesli wykonujesz swoje obowiazki 24 lata uczciwie wg najlepszych standartów  a jestes potraktowany z dodatkiem 430 zł jak nowo przyjety funkcjonariusz to wrecz ponizajace  ale wierze w to ze jak komunisci odejdą z SW kiedys to sie może zmieni Nie chodzisz czesto na imprezy, mało pijesz alkoholu, nie chodzisz do kierownika na rozmowy przy kawce ,nie malujesz mieszkań  i nie ukladasz parkietów lub płytek tylko Służysz Polsce masz mały dodatek strasznie przykre !!!

Dlatego dodatki powinny być zlikwidowane i zastąpione wyslugą, ale nie taką jak w obecnej formie tylko wzrost powinien by  naliczany za kazdy rok służby i np dwa razy więcej niż obecnie. Raz ze ubędzie patologii, ludzie będą chcieli pozostać w służbie i nie będzie pytan dlaczego on ma tyle a ja tyle.

No nie do końca.Przykład w ochronie.  Jest dwóch f-szy. Mają po 15 lat służby. Jeden tyra na oddziale 120 osadzonych, bez domofonu, nogi w tyłek wchodzą po służbie, non stop jakieś problemy i użeranie się ze skazanymi. Drugi f-sz robi spacery. Co godz pobiera grupe i siedzi w swojej szopie i czyta gazety , pije kawe i zagryza ciasteczko. I tak 12 godz. Pyt jest takie. Który jest po służbie bardziej zajechany i który powinien mieć wyższy dodatek??????
Odpowiedz
(14-02-2019, 20:39 )Ochrona15l napisał(a):
(12-02-2019, 10:10 )MdR napisał(a): Co do podwyżek, nie ma co sie goraczkować. Na pewno będą. Należy zawsze pamiętać ze im więcej dadzą tym więcej mogą zabrać.

Nachodzi mnie jednak refleksja. Ilu z tch którzy atakują tu np. administratora czy zwiazek za opieszałość, pojechało na protest do Warszawy. Dobrze pamietam, jak z 200 fszy trudno bylo busa uzbierać.
  ?
Powiedzmy sobie szczerze cały ten protest w Warszawie nie zrobił na nikim wrażenia.A gdy przyszło do prawdziwego protestu{l 4}to żadne hasło ze strony związku nie padło.I o to mają słuszną pretensje policjanci.A teraz policja ma podwyżki na kącie a my ??

Sam protest nie obszedl nikogo ale wydźwięk społeczny byl duży. Na proteście spotykałem się tylko z pozytywnymi reakcjami przechodniów i kierowców. Związek miał za zadanie zorganizować protest a nie bunt.. Pamiętaj, kropla drąży skałę. Widać bylo to przy ostatnich wyborach. Sondaże sondazami ale PIS wiele nie zwojowal. Przy kolejnych będzie miał jeszcze mniejsze poparcie. I tego boją się politycy. Bądźmy dobrej myśli.
Odpowiedz
do jtd  i tutaj w tymn co napisałes jest dowód na Twoj brak wiedzy na temat słuzby na poszczegolnych stanowiskach zapomniałes np o tym ze taki spacerowy w budzie jak go obrazliwie nazwałes ma np 4 spacerowniki latem po 50 osadzonych na kazdym spacerowniku i dozoruje sam 200 osadzonych w tym samym czasie a oddzialowy żadnego bo np wszystcy sa zamknieci w celi i nawet ich nie widzi :Smile  takie przezycanie sie kto ma lepiej a kto gorzej nie ma sensu bo zawsze mozna obalic Twoja teorie a po za tym jesli sopacerowy u Ciebie w ZK czyta gazety jak to powiedziałes w budzie ponizajac go to D-ca zmiany i kierownik sa do ukarania bo chyba nie wiesz ze tego mu nie wolno robic dozorujac sopacer Twoja niewiedza mnie przeraza przykro Smile
Odpowiedz
(14-02-2019, 10:57 )jtd napisał(a):
(12-02-2019, 10:18 )MdR napisał(a):
(11-02-2019, 11:51 )ZIBI napisał(a): Przełozeni na szacunek musza zapracować swoja postawa  .Jesli sa tak duze niesprawiedliwosci w spolecznosci funkcjonariuszy   nigdy nie bedzie taki przełozony miec szacunku To strasznie boli jesli wykonujesz swoje obowiazki 24 lata uczciwie wg najlepszych standartów  a jestes potraktowany z dodatkiem 430 zł jak nowo przyjety funkcjonariusz to wrecz ponizajace  ale wierze w to ze jak komunisci odejdą z SW kiedys to sie może zmieni Nie chodzisz czesto na imprezy, mało pijesz alkoholu, nie chodzisz do kierownika na rozmowy przy kawce ,nie malujesz mieszkań  i nie ukladasz parkietów lub płytek tylko Służysz Polsce masz mały dodatek strasznie przykre !!!

Dlatego dodatki powinny być zlikwidowane i zastąpione wyslugą, ale nie taką jak w obecnej formie tylko wzrost powinien by  naliczany za kazdy rok służby i np dwa razy więcej niż obecnie. Raz ze ubędzie patologii, ludzie będą chcieli pozostać w służbie i nie będzie pytan dlaczego on ma tyle a ja tyle.

No nie do końca.Przykład w ochronie.  Jest dwóch f-szy. Mają po 15 lat służby. Jeden tyra na oddziale 120 osadzonych, bez domofonu, nogi w tyłek wchodzą po służbie, non stop jakieś problemy i użeranie się ze skazanymi. Drugi f-sz robi spacery. Co godz pobiera grupe i siedzi w swojej szopie i czyta gazety , pije kawe i zagryza ciasteczko. I tak 12 godz. Pyt jest takie. Który jest po służbie bardziej zajechany i który powinien mieć wyższy dodatek??????
Odpowiedz
(13-02-2019, 9:39 )kolo2373 napisał(a):
(06-02-2019, 20:58 )Ochrona15l napisał(a): I kolejne spotkanie z wiceministrem Patrykiem Jakim za nami. No i oczywiście żadnych konkretów w sprawie podwyżki. Jedynie ogulnikowe zapewnienia że prace legislacyjne przebiegają w szybkim tempie. Inne służby dostaną a SW

Jaki mydli oczy wszystkim https://ochrona24.info/14190,sytuacja-w-wieziennictwie/
a u mnie w jednostce w ochronie 14 wakatów.

No cóż u mnie na razie jest 4 wakaty(ponieważ co najmniej kilka osób postanowiło poczekać do2020) . A co potem. Nikt nie myśli o przyszłości. Od dawna mówi się że okręt SW tonie ale co z tymi co zostaną na pokładzie.
Odpowiedz
(12-02-2019, 10:10 )MdR napisał(a): Co do podwyżek, nie ma co sie goraczkować. Na pewno będą. Należy zawsze pamiętać ze im więcej dadzą tym więcej mogą zabrać.

Nachodzi mnie jednak refleksja. Ilu z tch którzy atakują tu np. administratora czy zwiazek za opieszałość, pojechało na protest do Warszawy. Dobrze pamietam, jak z 200 fszy trudno bylo busa uzbierać.
  ?
Powiedzmy sobie szczerze cały ten protest w Warszawie nie zrobił na nikim wrażenia.A gdy przyszło do prawdziwego protestu{l 4}to żadne hasło ze strony związku nie padło.I o to mają słuszną pretensje policjanci.A teraz policja ma podwyżki na kącie a my ??
Odpowiedz
(13-02-2019, 7:24 )Grzegorz napisał(a):
(12-02-2019, 8:14 )Administrator napisał(a):
(11-02-2019, 21:09 )Grzegorz napisał(a): Szanowny Administratorze-co z odpowiedzią strony służbowej na propozycję Związku dotyczącą reformy dodatków służbowych?Pisemna odpowiedź miała być do 31.01.2019.

Witam
związek zawodowy zostaje przy swojej propozycji odnośnie dodatków służbowych, takie jest stanowisko Zarządu Głównego.
Pozdrawiam

Panie Administratorze cieszę się że Związek nie zmienił zdania.Jednak nadal nie udzielił mi Pan odpowiedzi na pytanie-jaka jest odpowiedź  strony służbowej na propozycje Związku dotyczące reformy dodatków służbowych.Wg. informacji z naszej strony miała być udzielona w formie pisemnej do dnia 31.01.2019.Proszę o odpowiedź na powyższe pytanie.Dziękuję.

dokładnie tak. ja tez juz takiego posta tu zamieszczałem. Dlaczego Związek czyni tajemnicę z propozycji strony służbowej?????
Policyjne związki były pod tym względem transparentne, a u nas dlaczego Związek zataja te informacje?
Odpowiedz
(12-02-2019, 10:18 )MdR napisał(a):
(11-02-2019, 11:51 )ZIBI napisał(a): Przełozeni na szacunek musza zapracować swoja postawa  .Jesli sa tak duze niesprawiedliwosci w spolecznosci funkcjonariuszy   nigdy nie bedzie taki przełozony miec szacunku To strasznie boli jesli wykonujesz swoje obowiazki 24 lata uczciwie wg najlepszych standartów  a jestes potraktowany z dodatkiem 430 zł jak nowo przyjety funkcjonariusz to wrecz ponizajace  ale wierze w to ze jak komunisci odejdą z SW kiedys to sie może zmieni Nie chodzisz czesto na imprezy, mało pijesz alkoholu, nie chodzisz do kierownika na rozmowy przy kawce ,nie malujesz mieszkań  i nie ukladasz parkietów lub płytek tylko Służysz Polsce masz mały dodatek strasznie przykre !!!

Dlatego dodatki powinny być zlikwidowane i zastąpione wyslugą, ale nie taką jak w obecnej formie tylko wzrost powinien by  naliczany za kazdy rok służby i np dwa razy więcej niż obecnie. Raz ze ubędzie patologii, ludzie będą chcieli pozostać w służbie i nie będzie pytan dlaczego on ma tyle a ja tyle.

No nie do końca.Przykład w ochronie. Jest dwóch f-szy. Mają po 15 lat służby. Jeden tyra na oddziale 120 osadzonych, bez domofonu, nogi w tyłek wchodzą po służbie, non stop jakieś problemy i użeranie się ze skazanymi. Drugi f-sz robi spacery. Co godz pobiera grupe i siedzi w swojej szopie i czyta gazety , pije kawe i zagryza ciasteczko. I tak 12 godz. Pyt jest takie. Który jest po służbie bardziej zajechany i który powinien mieć wyższy dodatek??????
Odpowiedz
Witam. Mam pytanie czy ktoś był lub jest w sytuacji kierowania na kurs chorążych mając skończony kura podoficerski w przeciągu 5 lat. Konkretnie chodzi mi o zwolnienie z czesci unitarnej.

Funkcjonariusze, którzy odbyli już szkolenie zawodowe na pierwszy stopień podoficerski Służby
Więziennej w nowej formule i zostali ponownie, w przedziale 5 lat od ukończenia szkolenia skierowani na
szkolenie chorążych lub oficerskie, nie realizują kolejny raz części unitarnej, a odbywają szkolenie tylko
z części specjalizacyjnej. Analogiczne rozwiązanie dotyczy funkcjonariuszy, którzy ukończyli szkolenie
zawodowe chorążych i kierowani są na szkolenie zawodowe na pierwszy stopień oficerski. Część unitarna
w tym przypadku jest zaliczana na podstawie poprzedniego szkolenia.
Odpowiedz
(06-02-2019, 20:58 )Ochrona15l napisał(a): I kolejne spotkanie z wiceministrem Patrykiem Jakim za nami. No i oczywiście żadnych konkretów w sprawie podwyżki. Jedynie ogulnikowe zapewnienia że prace legislacyjne przebiegają w szybkim tempie. Inne służby dostaną a SW

Jaki mydli oczy wszystkim https://ochrona24.info/14190,sytuacja-w-wieziennictwie/
a u mnie w jednostce w ochronie 14 wakatów.
Odpowiedz
Informatyk 10 lat służby bez podoficerki - chorążówki Wink? , w mojej jednostce jest funkcjusz który - ma 2 lata służby, nie ma podoficerki, nie ma chorążówki, nie ma oficerki, ani dnia służby w oddziale mieszkalnym, na kogucie może 6-7 miesięcy i jest szeregowym!!!! a stanowisko? mł. inspektor działu ochrony HAHAHAHAHAHAHAHAHA i co? można? można się szlachetnie urodzić i mieć tatusia w Kaliszu!!!
Odpowiedz
(12-02-2019, 8:14 )Administrator napisał(a):
(11-02-2019, 21:09 )Grzegorz napisał(a): Szanowny Administratorze-co z odpowiedzią strony służbowej na propozycję Związku dotyczącą reformy dodatków służbowych?Pisemna odpowiedź miała być do 31.01.2019.

Witam
związek zawodowy zostaje przy swojej propozycji odnośnie dodatków służbowych, takie jest stanowisko Zarządu Głównego.
Pozdrawiam

Panie Administratorze cieszę się że Związek nie zmienił zdania.Jednak nadal nie udzielił mi Pan odpowiedzi na pytanie-jaka jest odpowiedź  strony służbowej na propozycje Związku dotyczące reformy dodatków służbowych.Wg. informacji z naszej strony miała być udzielona w formie pisemnej do dnia 31.01.2019.Proszę o odpowiedź na powyższe pytanie.Dziękuję.
Odpowiedz