(17-07-2023, 13:01 )Kruszyna napisał(a): Zamiast nagród wolałbym 100-200zl do podstawy.
Bynajmniej liczyłoby się do zaopatrzenia emerytalnego.
I wiadomo nie można tego zabrać a tak zostaję czekanie dadzą czy nie dadzą j EWENTUALNIE ile.

Zawsze będę wolał mniej ale systematycznie i liczone do emerytury niż jednorazowy grosz.
Ale i takim nie pogardzę.

otóż to. coraz więcej części wynagrodzenia nie wlicza się do emerytury, a nagrodami jeszcze zwiększają te kwoty. Wszystko po to by obejść ustawe, która mówi przecież o liczeniu emerytury z ostatniego wynagrodzenia. Dziwię się, że związki sie na takie rozwiązania godzą....
Odpowiedz
(17-07-2023, 15:24 )Szczęśliwy napisał(a):
(16-07-2023, 13:18 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(15-07-2023, 23:30 )Kamil napisał(a): Zaczyna się, żenada, czy wam te premie ratują życie? Zmieniają je diametralnie?


Nie, nie ratują życia, ale nasze delegację i dymanie w drugi dzień wolnego ratuje życie SW, skoro nie potrafią tego docenić... ich strata Wink

To WY jeszcze tak przychodzicie? W takim razie gratuluję.
Realista wiesz dlaczego ciebie nie proszą żebyś przyszedł na dodatkową służbę wspomóc kolegów?? Poprostu nie mają takiego stanowiska na którym mógł byś się nadawać haha. My również tobie Gratulujemy.....

Jak dla mnie to jest " win win sytuation".
Odpowiedz
(16-07-2023, 13:18 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(15-07-2023, 23:30 )Kamil napisał(a): Zaczyna się, żenada, czy wam te premie ratują życie? Zmieniają je diametralnie?


Nie, nie ratują życia, ale nasze delegację i dymanie w drugi dzień wolnego ratuje życie SW, skoro nie potrafią tego docenić... ich strata Wink

To WY jeszcze tak przychodzicie? W takim razie gratuluję.
Realista wiesz dlaczego ciebie nie proszą żebyś przyszedł na dodatkową służbę wspomóc kolegów?? Poprostu nie mają takiego stanowiska na którym mógł byś się nadawać haha. My również tobie Gratulujemy.....
Odpowiedz
(17-07-2023, 3:49 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(15-07-2023, 15:51 )Człowiek z lasu napisał(a):
(14-07-2023, 23:07 )Cywil87 napisał(a):
(14-07-2023, 18:59 )Jasiustraz napisał(a): Jak premie???
100%frekwencji ale bez dodatku bo cywilów  nie dotyczyły... mimo że chodzę do pracy w niedzielę , mam dyżury . 
Administratorze. Czemu Związki nie wystąpiły o dodatki za frekwencję dla cywili???

Obawiam się, że nikt sie nie liczy że związkami, może i coś tam piszą, starają się ale każdy na górze ma wywalone na nas i związki, mało tego dwa związki zwowodowe z czego jeden ważniejszy od drugiego.

To nie jest tak, że rząd nie liczy się z związkami. Po prostu mamy bardzo słaby zarząd albo są pro pisowscy.

Jedno i drugie.
Odpowiedz
Zamiast nagród wolałbym 100-200zl do podstawy.
Bynajmniej liczyłoby się do zaopatrzenia emerytalnego.
I wiadomo nie można tego zabrać a tak zostaję czekanie dadzą czy nie dadzą j EWENTUALNIE ile.

Zawsze będę wolał mniej ale systematycznie i liczone do emerytury niż jednorazowy grosz.
Ale i takim nie pogardzę.
Odpowiedz
(15-07-2023, 15:51 )Człowiek z lasu napisał(a):
(14-07-2023, 23:07 )Cywil87 napisał(a):
(14-07-2023, 18:59 )Jasiustraz napisał(a): Jak premie???
100%frekwencji ale bez dodatku bo cywilów  nie dotyczyły... mimo że chodzę do pracy w niedzielę , mam dyżury . 
Administratorze. Czemu Związki nie wystąpiły o dodatki za frekwencję dla cywili???

Obawiam się, że nikt sie nie liczy że związkami, może i coś tam piszą, starają się ale każdy na górze ma wywalone na nas i związki, mało tego dwa związki zwowodowe z czego jeden ważniejszy od drugiego.

To nie jest tak, że rząd nie liczy się z związkami. Po prostu mamy bardzo słaby zarząd albo są pro pisowscy.
Odpowiedz
(16-07-2023, 4:53 )Człowiek z lasu napisał(a):
(15-07-2023, 16:39 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(15-07-2023, 6:31 )Człowiek z lasu napisał(a): [quote="Jasiustraz" pid='17953' dateline='1689357593']
Jak premie???

Zaczyna się, żenada, czy wam te premie ratują życie? Zmieniają je diametralnie?

Moim skromnym zdaniem największa żenada trafiła na konta funkcjonariuszy i pracowników, ale co ja tam wiem.   Undecided
[/quot
Zawsze wam będzie mało, do cywila bo większość nie ma pojęcia o ciężkiej pracy a tylko marudzić potraficie.
Wiecznie mało hahah złotówy jedne, w cywilu dostaniecie o wiele więcej za tak ciężką pracę hihi więc kadry czekają.
Odpowiedz
(15-07-2023, 23:30 )Kamil napisał(a): Zaczyna się, żenada, czy wam te premie ratują życie? Zmieniają je diametralnie?


Nie, nie ratują życia, ale nasze delegację i dymanie w drugi dzień wolnego ratuje życie SW, skoro nie potrafią tego docenić... ich strata Wink

To WY jeszcze tak przychodzicie? W takim razie gratuluję.
Odpowiedz
(15-07-2023, 16:39 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(15-07-2023, 6:31 )Człowiek z lasu napisał(a): [quote="Jasiustraz" pid='17953' dateline='1689357593']
Jak premie???

Zaczyna się, żenada, czy wam te premie ratują życie? Zmieniają je diametralnie?

Moim skromnym zdaniem największa żenada trafiła na konta funkcjonariuszy i pracowników, ale co ja tam wiem.   Undecided
[/quot
Zawsze wam będzie mało, do cywila bo większość nie ma pojęcia o ciężkiej pracy a tylko marudzić potraficie.
Odpowiedz
Zaczyna się, żenada, czy wam te premie ratują życie? Zmieniają je diametralnie?


Nie, nie ratują życia, ale nasze delegację i dymanie w drugi dzień wolnego ratuje życie SW, skoro nie potrafią tego docenić... ich strata Wink
Odpowiedz
Kto mi powie dlaczego dyrektor okręgowy w Opolu płk Andrzej Tesarewicz został odwołany.... To jest jeden z najlepszych dyrektorów czy to w jednostce podstawowej czy teraz jako dyrektor okręgowy Ci co go odwołali to do pięt mu nie dorastają.... Dyrektorze jest z za tobą.... Ale pewnie nie sam tylko tysiące f- szy..... dzięki za wspólną służbę....
Odpowiedz
Big Grin 
(15-07-2023, 6:31 )Człowiek z lasu napisał(a):
(14-07-2023, 18:59 )Jasiustraz napisał(a): Jak premie???

Zaczyna się, żenada, czy wam te premie ratują życie? Zmieniają je diametralnie?

Moim skromnym zdaniem największa żenada trafiła na konta funkcjonariuszy i pracowników, ale co ja tam wiem.   Undecided
Odpowiedz
(14-07-2023, 23:07 )Cywil87 napisał(a):
(14-07-2023, 18:59 )Jasiustraz napisał(a): Jak premie???
100%frekwencji ale bez dodatku bo cywilów  nie dotyczyły... mimo że chodzę do pracy w niedzielę , mam dyżury . 
Administratorze. Czemu Związki nie wystąpiły o dodatki za frekwencję dla cywili???

Obawiam się, że nikt sie nie liczy że związkami, może i coś tam piszą, starają się ale każdy na górze ma wywalone na nas i związki, mało tego dwa związki zwowodowe z czego jeden ważniejszy od drugiego.
Odpowiedz
(14-07-2023, 18:59 )Jasiustraz napisał(a): Jak premie???

Zaczyna się, żenada, czy wam te premie ratują życie? Zmieniają je diametralnie?
Odpowiedz
(14-07-2023, 18:59 )Jasiustraz napisał(a): Jak premie???

Skoro pracy jest coraz więcej, a rąk do pracy coraz mniej, to premie pewnie są coraz lepsze. A nie, zaczekaj, przecież to SW. ???. NSZZFiPW działa prężnie jak co roku, by funkcjonariuszom działo się lepiej, i jak co roku im to nie wychodzi.
Odpowiedz
(14-07-2023, 18:59 )Jasiustraz napisał(a): Jak premie???
100%frekwencji ale bez dodatku bo cywilów  nie dotyczyły... mimo że chodzę do pracy w niedzielę , mam dyżury . 
Administratorze. Czemu Związki nie wystąpiły o dodatki za frekwencję dla cywili???
Odpowiedz
Jak premie???
Odpowiedz
(13-07-2023, 17:35 )Kruszyna napisał(a):
(12-07-2023, 18:44 )rafalek oddziałowy napisał(a): [quote="Kruszyna" pid='17923' dateline='1689017127']

W poniedziałkowym spotkaniu udział wzięli wiceminister Maciej Wąsik; przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Rafał Jankowski; wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Sławomir Koniuszy; wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej Dariusz Rubach; przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ "Solidarność" Bartłomiej Mickiewicz; przewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków "Florian" Łukasz Kunek; wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków "Florian" Dariusz Łazarczyk; przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Pożarnictwa Krzysztof Hetman."



A gdzie sw?


moze dlatego nie bylo nikogo z sw, ze to zz sluzb podlegajacych mswia a minister Wąsik nie jest w ms ...

To ze nie było wąsika to jedno a drugie nie zapominajmy ze związek sw należy w skrócie do federacji  służb mundowych. Skoro służba promuje się gdzie może to i funkcjonariusze mogą brać udział w takich spotkaniach. 
Oczywiście daleko mi od dysponowania czyimś czasem. 
Jest to zawsze zaznaczenie obecności w czasie negocjacji, rozmow itp.
Im więcej widać związki sw w takich rozmowach tym lepiej.
Dlatego że jest ciągły nacis na postulaty a nie strona rządowa odrocza spotkanie o miesiąc lub trzy.
Może to nie profesjonalne ale jak zamykają drzwi to trzeba wchodzić oknem.
faktycznie zapomniialem o tym ze nszzfipw naleza do tzw federacji sluzb mundurowych .... Piszesz "Oczywiście daleko mi od dysponowania czyimś czasem." ale mysle ze kazdy zwiazkowiec  ma jednak takie prawo aby ktos reprezentowal te formacje bo od tego chyba sa ZZ ? aleto taka moja mala dygresja ..
Odpowiedz
(12-07-2023, 18:44 )rafalek oddziałowy napisał(a): [quote="Kruszyna" pid='17923' dateline='1689017127']

W poniedziałkowym spotkaniu udział wzięli wiceminister Maciej Wąsik; przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Rafał Jankowski; wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Sławomir Koniuszy; wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej Dariusz Rubach; przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ "Solidarność" Bartłomiej Mickiewicz; przewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków "Florian" Łukasz Kunek; wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków "Florian" Dariusz Łazarczyk; przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Pożarnictwa Krzysztof Hetman."



A gdzie sw?


moze dlatego nie bylo nikogo z sw, ze to zz sluzb podlegajacych mswia a minister Wąsik nie jest w ms ...

To ze nie było wąsika to jedno a drugie nie zapominajmy ze związek sw należy w skrócie do federacji  służb mundowych. Skoro służba promuje się gdzie może to i funkcjonariusze mogą brać udział w takich spotkaniach. 
Oczywiście daleko mi od dysponowania czyimś czasem. 
Jest to zawsze zaznaczenie obecności w czasie negocjacji, rozmow itp.
Im więcej widać związki sw w takich rozmowach tym lepiej.
Dlatego że jest ciągły nacis na postulaty a nie strona rządowa odrocza spotkanie o miesiąc lub trzy.
Może to nie profesjonalne ale jak zamykają drzwi to trzeba wchodzić oknem.
Odpowiedz
Brak pieniędzy z powodu wypłaty nadgodzin?
Przykład moim zdaniem: jednostka SW stan etatowy X=100f-szy wakaty 20f-szy pracuje 80f-szy czyli za tych 20f-szy generują nadgodziny. JASNE? teraz tak wypłaty dla tych f-szy szacunkowo: 5000pensji + mundurówki + trzynastka + ubezpieczenia + strzelania + inne opłaty z listy płac czyli dużo więcej niż te 5000pensji. NADGODZINY DO WYPŁATY W STOSUNKU 1DO1 NIE TAK JAK W CYWILU 150% LUB 200% WYLICZANE TYLKO Z 5000PENSJI. CIEKAWE ILE NA TYCH WAKATACH PAŃSTWO ZYSKUJE OSZCZĘDNOŚCI KOSZTEM BEZPIECZEŃSTWA W JEDNOSTKACH SW
ADMINISTRATORZE PROSZĘ O DOKŁADNE WYLICZENIA Z DZIAŁU FINANSÓW
Odpowiedz
(12-07-2023, 9:45 )Administrator napisał(a):
(11-07-2023, 22:31 )marek123578 napisał(a): Temat nagród na topie...
W tle podwyżki...
A mam pytanie do administratora
Tegoroczne podwyżki od marca żeby emerytów oszukać
Rożnica miedzy styczniem a marcem miała być w wyższej podwyżce
Ale różnica ta została dana w dodatku czasowym do grudnia
I co dalej w temacie?
Gdzieś tam związki policyjne mówią o podwyżce w przyszlym roku
W artykułach mozna przeczytać że budżetówka ma dostać 6.6%...
A ta różnica z tego roku?
Co z nią?
Bedzie wliczona w teorii oczywiście w te 6.6%?
Czy te 6.6 % plus dodatekczasowy z tego roku?
Bo jakoś o tym cisza?

Uważam, że jest to jedna z najważniejszych spraw do załatwienia, aby się nie okazało, że zamiast podwyżki, będziemy mieli obniżkę uposażenia. Sprawa ta jest ciągle zgłaszana przez Zarząd Główny przy każdym spotkaniu. Zarówno Minister Sprawiedliwości jak i z MSWiA zapewniali nas, że różnica pomiędzy styczniem a marcem, będą miały skutek przechodzący. Jeżeli chodzi o waloryzację 6,6% to trwają negocjacje Związków Zawodowych ze stroną Rządową.
Dzień Dobry dla Wszystkich,  
Zachowajcie czujność,  do oszukania zbliża się kolejna wielka grupa emerytów! I to oszustwo musi być jeszcze bardziej przemyślane, bo tamto powstrzymało niewielu do odejścia.  A tu czytam że rykoszetem oberwali też Ci, co zostali. 
Ciekawe czy na mocy rozporządzenia od stycznia do marca wszyscy w SW zarabiać będą najniższą krajową? Z tej emerytury będą niższe...Jak damy się nabrać w wyborach to dopiero zobaczymy jak się robi ludzi w cyrkowy trikach speców od iluzji....
Tymczasem spokojnych Wakacji.
Odpowiedz
(12-07-2023, 9:45 )Administrator napisał(a):
(11-07-2023, 22:31 )marek123578 napisał(a): Temat nagród na topie...
W tle podwyżki...
A mam pytanie do administratora
Tegoroczne podwyżki od marca żeby emerytów oszukać
Rożnica miedzy styczniem a marcem miała być w wyższej podwyżce
Ale różnica ta została dana w dodatku czasowym do grudnia
I co dalej w temacie?
Gdzieś tam związki policyjne mówią o podwyżce w przyszlym roku
W artykułach mozna przeczytać że budżetówka ma dostać 6.6%...
A ta różnica z tego roku?
Co z nią?
Bedzie wliczona w teorii oczywiście w te 6.6%?
Czy te 6.6 % plus dodatekczasowy z tego roku?
Bo jakoś o tym cisza?

Uważam, że jest to jedna z najważniejszych spraw do załatwienia, aby się nie okazało, że zamiast podwyżki, będziemy mieli obniżkę uposażenia. Sprawa ta jest ciągle zgłaszana przez Zarząd Główny przy każdym spotkaniu. Zarówno Minister Sprawiedliwości jak i z MSWiA zapewniali nas, że różnica pomiędzy styczniem a marcem, będą miały skutek przechodzący. Jeżeli chodzi o waloryzację 6,6% to trwają negocjacje Związków Zawodowych ze stroną Rządową.
Odpowiedz
(12-07-2023, 11:25 )Black napisał(a):
(12-07-2023, 10:50 )michal87 napisał(a):


Słabe to jest dalej dzielenie funkcjonariuszy na lepszych i gorszych…wszyscy jedziemy na tym samym wózku, który już ledwo jedzie i zupełnie niepotrzebne jest jeszcze wytykanie ze ten z administracji to gorszy a ja jestem oddziałowy to jestem najlepszy i powinienem mieć więcej bo mam kontakt przez cała służbę. Pamiętajcie wszędzie dobrze gdzie nas nie maSmilepozdrawiam

Wszystko niby racja poza tym,że "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" ,bo jakoś tłumów chętnych żeby przenieść się z innych działów do ochrony nie ma.A w drugą stronę owszem. Z czegoś to wynika. pozdrawiam
[/quote]

gdzie taka złota jednostka powiedz jest gdzie masz tłumy czekające w ochronie zeby przejsc na administrację ? z ochrony do penitu to pewnie... ale na administracje raczej brak chętnych..
[/quote]

Uważam, że wytykanie i dzielenie jest słabe ale jeśli już to np do penitu przeszło 3 z DO, żaden się nie utrzymał wszyscy wrócili do ochrony.
Odpowiedz
Kontakt bezpośredni mają nie tylko oddziałowi i wychowawcy, ale też szereg stanowisk w dziale kwatermistrzowskim, gdzie pracują osadzeni z najdłuższymi wyrokami. Do obowiązków tych funkcjonariuszy należy poza realizacją obowiązków "biurowych" równieżnadzor nad realizacją podstawowego czynnika resocjalizacji jakim jest praca. Uważam, iż jest to o wiele bardziej wymagająca slużba, gdyż my pracujemy z osadzonymi. Przebywamy z nimi conajmniej 8-12 godzin dziennie, będąc niejednokrotnie ich wychowawcami, oddziałowym, sluzba zdrowia i szefem. To jest Kontakt bezpośredni. I nie piszcie mi tutaj o jakiejś selekcji, bo pracujemy z różnymi charakterami i w różnych warunkach. Musimy od nich wymagać a nie tylko mamy Kontakt zamykając ich w celi i wypuszczając np. Do telefonu czy na spacer. Niestety nikt tego nie docenia i nie szanuje naszej ciężkiej pracy. To jest przykre ale niestety prawdziwe.
Odpowiedz
[quote="Kruszyna" pid='17923' dateline='1689017127']

W poniedziałkowym spotkaniu udział wzięli wiceminister Maciej Wąsik; przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Rafał Jankowski; wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Sławomir Koniuszy; wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej Dariusz Rubach; przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ "Solidarność" Bartłomiej Mickiewicz; przewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków "Florian" Łukasz Kunek; wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków "Florian" Dariusz Łazarczyk; przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Pożarnictwa Krzysztof Hetman."



A gdzie sw?


moze dlatego nie bylo nikogo z sw, ze to zz sluzb podlegajacych mswia a minister Wąsik nie jest w ms ...
Odpowiedz
Mądrze napisane. W jednostkach ościennych nie znam ani jednego przypadku przejścia z innego działu do działu ochrony. Chcecie mieć wyższe dodatki czasowe czy nagrody ? Zapraszamy na pierwszą linię. Ja chętnie przejdę do administracji i po przejściu nie zmienię opinii. Ochrona powinna mieć czymś wyrównane nieprzewidywalne służby, dodatki, bezpośredni kontakt, czy święta. Jeśli jesteś w administracji i myślisz inaczej to po prostu się mylisz. Wolę zarobić mniej i być w administracji, tonąć w papierach , niż odcinać trupy , być co rusz karanym , mieć postępowania za pierdoły , mieć dolewy czy konflikty. Ile razy się nie wracało do domu na czas? Ktoś chce się zamienić? 



Słabe to jest dalej dzielenie funkcjonariuszy na lepszych i gorszych…wszyscy jedziemy na tym samym wózku, który już ledwo jedzie i zupełnie niepotrzebne jest jeszcze wytykanie ze ten z administracji to gorszy a ja jestem oddziałowy to jestem najlepszy i powinienem mieć więcej bo mam kontakt przez cała służbę. Pamiętajcie wszędzie dobrze gdzie nas nie maSmilepozdrawiam
[/quote]

Wszystko niby racja poza tym,że "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" ,bo jakoś tłumów chętnych żeby przenieść się z innych działów do ochrony nie ma.A w drugą stronę owszem. Z czegoś to wynika. pozdrawiam
[/quote]
Odpowiedz


Słabe to jest dalej dzielenie funkcjonariuszy na lepszych i gorszych…wszyscy jedziemy na tym samym wózku, który już ledwo jedzie i zupełnie niepotrzebne jest jeszcze wytykanie ze ten z administracji to gorszy a ja jestem oddziałowy to jestem najlepszy i powinienem mieć więcej bo mam kontakt przez cała służbę. Pamiętajcie wszędzie dobrze gdzie nas nie maSmilepozdrawiam
[/quote]

Wszystko niby racja poza tym,że "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" ,bo jakoś tłumów chętnych żeby przenieść się z innych działów do ochrony nie ma.A w drugą stronę owszem. Z czegoś to wynika. pozdrawiam
[/quote]

gdzie taka złota jednostka powiedz jest gdzie masz tłumy czekające w ochronie zeby przejsc na administrację ? z ochrony do penitu to pewnie... ale na administracje raczej brak chętnych..
Odpowiedz
[/quote]


Słabe to jest dalej dzielenie funkcjonariuszy na lepszych i gorszych…wszyscy jedziemy na tym samym wózku, który już ledwo jedzie i zupełnie niepotrzebne jest jeszcze wytykanie ze ten z administracji to gorszy a ja jestem oddziałowy to jestem najlepszy i powinienem mieć więcej bo mam kontakt przez cała służbę. Pamiętajcie wszędzie dobrze gdzie nas nie maSmilepozdrawiam
[/quote]

Wszystko niby racja poza tym,że "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" ,bo jakoś tłumów chętnych żeby przenieść się z innych działów do ochrony nie ma.A w drugą stronę owszem. Z czegoś to wynika. pozdrawiam
Odpowiedz
(11-07-2023, 22:31 )marek123578 napisał(a): Temat nagród na topie...
W tle podwyżki...
A mam pytanie do administratora
Tegoroczne podwyżki od marca żeby emerytów oszukać
Rożnica miedzy styczniem a marcem miała być w wyższej podwyżce
Ale różnica ta została dana w dodatku czasowym do grudnia
I co dalej w temacie?
Gdzieś tam związki policyjne mówią o podwyżce w przyszlym roku
W artykułach mozna przeczytać że budżetówka ma dostać 6.6%...
A ta różnica z tego roku?
Co z nią?
Bedzie wliczona w teorii oczywiście w te 6.6%?
Czy te 6.6 % plus dodatekczasowy z tego roku?
Bo jakoś o tym cisza?

Uważam, że jest to jedna z najważniejszych spraw do załatwienia, aby się nie okazało, że zamiast podwyżki, będziemy mieli obniżkę uposażenia. Sprawa ta jest ciągle zgłaszana przez Zarząd Główny przy każdym spotkaniu. Zarówno Minister Sprawiedliwości jak i z MSWiA zapewniali nas, że różnica pomiędzy styczniem a marcem, będą miały skutek przechodzący. Jeżeli chodzi o waloryzację 6,6% to trwają negocjacje Związków Zawodowych ze stroną Rządową.
Odpowiedz
(07-07-2023, 9:01 )Administrator napisał(a):
(06-07-2023, 10:41 )Człowiek z lasu napisał(a):
(06-07-2023, 8:13 )Administrator napisał(a):
(05-07-2023, 20:52 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie administratorze spotkanie wczoraj i jakie decyzję?

Podczas spotkania strona służbowa przychyliła się wstępnie do większości postulatów zgłaszanych przez Związki Zawodowe. Pismo z postulatami można zobaczyć na stronie Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa pismo ws. nagród Do końca tygodnia mamy mieć odpowiedź, czy Minister Sprawiedliwości przychyli się do wspólnie wypracowanych zasad wypłacenia nagród uznaniowych funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej, które mają być wypłacone najpóźniej do 14 lipca 2023 r.

Dziękuję za odpowiedź, 

A kwestia dodatków czasowych, nie miały być wyplacone od lipca?

Na ostatnim posiedzeniu Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Kikitach Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia poinformował, że "nie będzie dodatków czasowych przed wrześniem". Powodem tego jest wypłata należności funkcjonariuszom, którzy w rekordowej liczbie odeszli na zaopatrzenie emerytalne oraz wypłata również za rekordową sumę należności za nadgodziny.
A czy to nie powinno iść z innej puli? Może jeszcze obniżą nam pensje bo nie mają na odprawy
Odpowiedz
W zasadzie to brak jakiegokolwiek przekazu co do podziału nagród, kryteriów itd. Co związki ugrały na spotkaniu konkretnie?znów nikt nie wziął pod uwagę propozycji związków i się z nimi nie liczy? Bo w jednostkach nie bardzo wiadome na jakich zasadach podział premii.
Odpowiedz
Temat nagród na topie...
W tle podwyżki...
A mam pytanie do administratora
Tegoroczne podwyżki od marca żeby emerytów oszukać
Rożnica miedzy styczniem a marcem miała być w wyższej podwyżce
Ale różnica ta została dana w dodatku czasowym do grudnia
I co dalej w temacie?
Gdzieś tam związki policyjne mówią o podwyżce w przyszlym roku
W artykułach mozna przeczytać że budżetówka ma dostać 6.6%...
A ta różnica z tego roku?
Co z nią?
Bedzie wliczona w teorii oczywiście w te 6.6%?
Czy te 6.6 % plus dodatekczasowy z tego roku?
Bo jakoś o tym cisza?
Odpowiedz
(11-07-2023, 16:34 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(10-07-2023, 20:28 )Szczęśliwy napisał(a):
(10-07-2023, 11:06 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(08-07-2023, 19:50 )Szczęśliwy napisał(a):
(08-07-2023, 9:03 )Realista za niecałe 300. napisał(a): Możesz mi wierzyć panie nieSzczęśliwy, że ja chętnie i w każdym momencie przejdę do działu w którym pracuje się z papierami i komputerem. Z dwóch powodów, pierwszy, z papierami pracuje na co dzień w mojej prywatnej działalności i są one o wile bardzie skomplikowane jak w ZK, dodatkowo za każdy popełniony błąd grozi mi większa odpowiedzialność. Drugi, swoja przygodę z komputerami zaczynałem od Atari, poprzez Commodore 64, Amigę 1500 aż do pierwszych komputerów klasy PC, i do dziś dzień potrafię pracować na komputerach typu Mac, na Linuxie czy też Windows. Dla mnie nie jest szczytem osiągnięć to, że wiem którym przyciskiem się uruchamia komputer, jak w twoim przypadku. W momencie w którym ja w domu miałem do dyspozycji komputer, to ty się jaszcze patykami na podwórku bawiłeś, a szczytem technologicznym w twojej rodzinie był kalkulator elektroniczny. Już wcześniej pisałem z jakiego środowiska się wywodzisz i dlaczego to właśnie tobie, wszystko tu pasuje. Nie pozdrawiam.
Hahah a świstak zawija dalej sreberka, jedynie co mogę napisać o Tobie, taka wiedza i pracujesz w kryminale i biadolisz jak źle mimo że Twoja prywata przynosi kokosy zarobasku to ci kawał miesiąca i jeszcze się udzielasz strasznie na tym forum hmmmm Brawo Ty wykształcony, mądry, zarobiony i z dobrej rodziny hihihih zero szacunku do samego siebie nie masz, a co dopiero dla innych. Biedny jesteś życiowo, a ja pozdrawiam hahah

Ja mam do wszystkich szacunek, nie mam go po prostu dla Ciebie, bo dla mnie jesteś ofiarą losu. Jakbyś był chociaż średnio ogarnięty w temacie, to byś wiedział dlaczego ludzie prowadzą własne działalności i pracują w SW. Ale jak już wcześniej pisałem twoje IQ musiałoby być wyższe niż twoja temperatura ciała, a o to niestety trudno w twoim przypadku. Tak więc nie będę ci tłumaczył. W SW nie są ważne umiejętności jakie posiadasz tylko czy masz kupiony odpowiedni papierek potwierdzający te umiejętności, Spotkałem już w tym przybytku ludzi na kierowniczych stanowiskach, którzy znali 3 języki, jeden swój i dwa w butach, a na oddziale pracował gość co biegle mówił po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Nie matura lecz chęć szczera zrobi z pociotka oficera, takie powinno być kredo tej formacji. A i z tym moim pracowaniem w SW, to nie przesadzaj. Pozdrawiam ciężko pracujących funkcjonariuszy.
I w związku z tym co dalej??? Rozpłacz się nad swoim losem i może napisz książkę jaki jesteś nieszczęśliwy mimo swoich umiejętności i zapewne wiedzy jaką posiadasz haha a tak naprawdę to musisz być strasznie zadufany w sobie i do niczego się nie nadający, więc dalej wylewaj swoje żale na forum może ktoś Cię zauważy osobniku z wysokim IQ.
Administrator powinien dostać złotą odznakę za czytanie tych rozżalonych funkcjonariuszy, teraz od piątku będą żale MAŁO NAGRODY IDĘ NA L4 HAHAH i tak w kółko.

A widziałeś żebym ja rozpaczał nad nagrodami, lub żebym pisał, że mi mało pieniędzy, ja nigdzie nie stwierdziłem, że jestem nieszczęśliwy lub, że czuję się niedowartościowany. Ja po prostu nie wiązałem nigdy swojej kariery z SW, nie zostawiłem tu zdrowia, bo ta służba na to nie zasługiwała. Współczuć należy tym, którzy zostawiają tu kawał swojego życia, licząc na godne traktowanie, na to że ich poświęcenie zostanie zauważone i docenione, a jedyna na co mogą liczyć to medal z ziemniaka. To jest właśnie żałosne w tej formacji. Oraz podejście do funkcjonariuszy przez kadrę zarządzającą. Możesz mi wierzyć, że ja mam to akurat w głębokim poważaniu. Dalej nie pozdrawiam. A tak na marginesie to ile ci CZ płaci za robienie z siebie pajaca.
Odpowiedz
(10-07-2023, 22:02 )nietakamllodafszka napisał(a):
(10-07-2023, 15:22 )anton napisał(a):
(09-07-2023, 20:28 )nietakamllodafszka napisał(a): Porównywanie kogoś z administracji kto ma trzy służby w ciągu roku na oddziale w celu zbijania nadgodzin fszy ochrony czy nazywanie wydawania listów przez godzinę dziennie przez kogoś z administracji bezpośrednim kontaktem i przyrównywanie tego do pracy oddziałowego który ma taki kontakt przez 12 godzin jest niesmaczne.

W punkt! Brawo Ty Kolego.

*kolezanko*Smile


Słabe to jest dalej dzielenie funkcjonariuszy na lepszych i gorszych…wszyscy jedziemy na tym samym wózku, który już ledwo jedzie i zupełnie niepotrzebne jest jeszcze wytykanie ze ten z administracji to gorszy a ja jestem oddziałowy to jestem najlepszy i powinienem mieć więcej bo mam kontakt przez cała służbę. Pamiętajcie wszędzie dobrze gdzie nas nie maSmilepozdrawiam
Odpowiedz
(10-07-2023, 20:28 )Szczęśliwy napisał(a):
(10-07-2023, 11:06 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(08-07-2023, 19:50 )Szczęśliwy napisał(a):
(08-07-2023, 9:03 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(07-07-2023, 5:25 )Szczęśliwy napisał(a): Wiesz co mi się tutaj na tym Forum podoba??? Jak non stop narzekacie, biadolicie i do tego macie na wszystko rozwiązanie, podajecie jakieś przykłady gdzie lepiej, a tak naprawdę to trzymacie się nogami i rękami ZK bo.......? Nie dalibyście rady na wolności, a jak już czytam, że administracja jest gorsza to ręce opadają hahah po pierwsze większość tydzień by nie wytrzymała pracy z papierami itd więc jest was grono tj. Realista, Czarodziej ogólnie jedno słowo Marzyciele którzy myślą że są kimś haha ale po za murami głowy w dół i do domciu. Jak źle to kadry was wysłuchają.

Możesz mi wierzyć panie nieSzczęśliwy, że ja chętnie i w każdym momencie przejdę do działu w którym pracuje się z papierami i komputerem. Z dwóch powodów, pierwszy, z papierami pracuje na co dzień w mojej prywatnej działalności i są one o wile bardzie skomplikowane jak w ZK, dodatkowo za każdy popełniony błąd grozi mi większa odpowiedzialność. Drugi, swoja przygodę z komputerami zaczynałem od Atari, poprzez Commodore 64, Amigę 1500 aż do pierwszych komputerów klasy PC, i do dziś dzień potrafię pracować na komputerach typu Mac, na Linuxie czy też Windows. Dla mnie nie jest szczytem osiągnięć to, że wiem którym przyciskiem się uruchamia komputer, jak w twoim przypadku. W momencie w którym ja w domu miałem do dyspozycji komputer, to ty się jaszcze patykami na podwórku bawiłeś, a szczytem technologicznym w twojej rodzinie był kalkulator elektroniczny. Już wcześniej pisałem z jakiego środowiska się wywodzisz i dlaczego to właśnie tobie, wszystko tu pasuje. Nie pozdrawiam.
Hahah a świstak zawija dalej sreberka, jedynie co mogę napisać o Tobie, taka wiedza i pracujesz w kryminale i biadolisz jak źle mimo że Twoja prywata przynosi kokosy zarobasku to ci kawał miesiąca i jeszcze się udzielasz strasznie na tym forum hmmmm Brawo Ty wykształcony, mądry, zarobiony i z dobrej rodziny hihihih zero szacunku do samego siebie nie masz, a co dopiero dla innych. Biedny jesteś życiowo, a ja pozdrawiam hahah

Ja mam do wszystkich szacunek, nie mam go po prostu dla Ciebie, bo dla mnie jesteś ofiarą losu. Jakbyś był chociaż średnio ogarnięty w temacie, to byś wiedział dlaczego ludzie prowadzą własne działalności i pracują w SW. Ale jak już wcześniej pisałem twoje IQ musiałoby być wyższe niż twoja temperatura ciała, a o to niestety trudno w twoim przypadku. Tak więc nie będę ci tłumaczył. W SW nie są ważne umiejętności jakie posiadasz tylko czy masz kupiony odpowiedni papierek potwierdzający te umiejętności, Spotkałem już w tym przybytku ludzi na kierowniczych stanowiskach, którzy znali 3 języki, jeden swój i dwa w butach, a na oddziale pracował gość co biegle mówił po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Nie matura lecz chęć szczera zrobi z pociotka oficera, takie powinno być kredo tej formacji. A i z tym moim pracowaniem w SW, to nie przesadzaj. Pozdrawiam ciężko pracujących funkcjonariuszy.
I w związku z tym co dalej??? Rozpłacz się nad swoim losem i może napisz książkę jaki jesteś nieszczęśliwy mimo swoich umiejętności i zapewne wiedzy jaką posiadasz haha a tak naprawdę to musisz być strasznie zadufany w sobie i do niczego się nie nadający, więc dalej wylewaj swoje żale na forum może ktoś Cię zauważy osobniku z wysokim IQ.
Administrator powinien dostać złotą odznakę za czytanie tych rozżalonych funkcjonariuszy, teraz od piątku będą żale MAŁO NAGRODY IDĘ NA L4 HAHAH i tak w kółko.

A widziałeś żebym ja rozpaczał nad nagrodami, lub żebym pisał, że mi mało pieniędzy, ja nigdzie nie stwierdziłem, że jestem nieszczęśliwy lub, że czuję się niedowartościowany. Ja po prostu nie wiązałem nigdy swojej kariery z SW, nie zostawiłem tu zdrowia, bo ta służba na to nie zasługiwała. Współczuć należy tym, którzy zostawiają tu kawał swojego życia, licząc na godne traktowanie, na to że ich poświęcenie zostanie zauważone i docenione, a jedyna na co mogą liczyć to medal z ziemniaka. To jest właśnie żałosne w tej formacji. Oraz podejście do funkcjonariuszy przez kadrę zarządzającą. Możesz mi wierzyć, że ja mam to akurat w głębokim poważaniu. Dalej nie pozdrawiam. A tak na marginesie to ile ci CZ płaci za robienie z siebie pajaca.
Odpowiedz
(11-07-2023, 5:43 )Szczęśliwy napisał(a):
(10-07-2023, 10:56 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(10-07-2023, 7:40 )rawablus napisał(a): Co za cholerna hołota na tym forum. Wielce im sie wszystko należy. Dwa razy dostali sowite nagrody , raz dodatki czasowe i teraz by sobie za pare groszy wydrapali. Wieczne narzekania , roszczenia i przekomarzanie kto ma wiecej pracy a kto mniej. Ci pseudo oddziałowi płaczki jak to oni mają źle. A spierniczaj jeden z drugim do cywila i tam domagaj sie dodatków i nagród. Żałosne towarzystwo bez kitu.

Jak opuścisz to forum, to HOŁOTY będzie mniej, możesz mi wierzyć. Więc wiesz co powinieneś zrobić. A jak możesz to zabierz ze sobą Szczęśliwego to nie będzie jej tu wcale.
Realista hahha hołote to masz w głowie, ale co tu dużo pisać takich jak Ty to można tylko współczuć i się śmiać, poprostu nie istniejesz normalnie został Ci tylko wirtualny świat hahah Liściomierz i bek.

I tego sie trzymaj, i w to wierz Smile
Odpowiedz
(10-07-2023, 20:54 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(07-07-2023, 8:00 )Ziutek napisał(a):
(06-07-2023, 14:49 )anielica2010 napisał(a):
(05-07-2023, 20:37 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): [quote="Szef wszystkich szefów" pid='17871' dateline='1688533949']
Oczywiście podział na kategorie A i B jest niesprawiedliwy, gdyż roboty jest podobnie sporo w obu kategoriach. Natomiast powinien być utrzymany podział na kontakt bezpośredni i bez kontaktu. Pamiętajmy, że prócz swoich obowiązków mamy jeszcze wiele związanych z osadzonymi.

Jak kolego tak uważasz to proszę powiedz mi - czy funkcjonariusz administracji realizujący częściowo zadania ochronne (np. doprowadzanie, konwój, realizacja widzeń) powinien być zaliczany jako mający kontakt czy bez kontaktu?
Według mnie wszystkie podziały są niesprawiedliwe, bo:
1) wszyscy funkcjonariusze (bez względu na dział) realizują tą samą misję Służby Więziennej;
2) każdy ma kontakt z osadzonymi (różnica jest tylko w częstotliwości);
3) każdy składał to samo ślubowanie i na każdym ciążą te same zadania wynikające z ustawy o SW i KKW.

Nie ma lepszych czy gorszych funkcjonariuszy - kiedy w końcu co niektórzy na tej stronie ZROZUMIEJĄ ten fakt? Ochrona nie ma racji bytu bez kwatermistrzostwa, penitencjarny nie ma racji bytu bez finansowego, ewidencja nie ma racji bytu bez ochrony, itd. itp. W strukturze SW każdy dział ma swoje określone zadania ale wszyscy funkcjonariusze mają tą samą misję i jedni bez drugich nie będą w stanie realizować swoich zadań. Kiedy w końcu ludzie zrozumiecie, że zamiast się dzielić mamy ze sobą współpracować!!!
[/quote
Mądre słowa!!! Brawo.
Należałoby wapomniec o pracownikach cywilnych którzy mimo braku munduru swoją pracą również wspomagają misje SW.

Oczywiście, nie neguję ciężkiej pracy wszystkich pracowników cywilnych, którzy również mają swoje zadanie w realizacji misji SW.
Przyznaję, że pisząc ten post nie ująłem pracowników cywilnych tylko i wyłącznie dlatego, że masa "kłótni i pomyj" wylewają tutaj na siebie funkcjonariusze.
Bez względu na to czy w mundurze czy bez mundury mamy tę samą misję, którą wspólnie realizujemy i powinniśmy się wspierać a nie siebie nawzajem upokarzać.

Ludzie opamiętajcie się - skłóconymi lepiej się rządzi...
wreszcie moze dotrze to do wiekszosci glow - miejmy nadzieje .. narzekania jest tu duzo , moze to i czasem dobrze zeby wyrzucic z siebie pewne rzeczy  ktore bola... ale niestety latwiej jest zarzucac  sobie czyja to robota wazniejsza ... potem sie dziwicie ze nie ma wspolnej walki o lepsze jutro dla f-szy. w wiekszosci przypadkow sie zlizga ta formacja na tym co policja wywalczy - owszm ma wieksze mozliwosci bo dzialaja na zewnatrz .. wewnatrz tez mozna duzo zdzialac ale tzreba to robic wspolnie  bo w pojedynke nic nie bedzie . nie dajcie sie sklocic tak jak to jest w tej sytuacji - przeciez to miod dla naszych rzadzacych .. im nie zalezy na tym zebyscie  mieli dobrze w pracy a to wam ma zalezec - w oi czy cz jest im bardzo fajnie a wy skaczecie z dolewy  na dolewe poswiecajac swoje zdrowie i swoje rodziny  .. pamietajcie o tym
Odpowiedz
(10-07-2023, 10:56 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(10-07-2023, 7:40 )rawablus napisał(a): Co za cholerna hołota na tym forum. Wielce im sie wszystko należy. Dwa razy dostali sowite nagrody , raz dodatki czasowe i teraz by sobie za pare groszy wydrapali. Wieczne narzekania , roszczenia i przekomarzanie kto ma wiecej pracy a kto mniej. Ci pseudo oddziałowi płaczki jak to oni mają źle. A spierniczaj jeden z drugim do cywila i tam domagaj sie dodatków i nagród. Żałosne towarzystwo bez kitu.

Jak opuścisz to forum, to HOŁOTY będzie mniej, możesz mi wierzyć. Więc wiesz co powinieneś zrobić. A jak możesz to zabierz ze sobą Szczęśliwego to nie będzie jej tu wcale.
Realista hahha hołote to masz w głowie, ale co tu dużo pisać takich jak Ty to można tylko współczuć i się śmiać, poprostu nie istniejesz normalnie został Ci tylko wirtualny świat hahah Liściomierz i bek.
Odpowiedz
(10-07-2023, 15:32 )Kamil napisał(a): Masz rację, administracja powinna mieć więcej. Kiedy w ochronie brakuje ludzi to administracja musi ich zastąpić, szkoda, że to nie działa w dwie strony. A dlaczego nie działa? Odpowiedz sobie sam.

No i co Ty w tej ochronie chłopaku robisz, spacer kręcisz czy ze złodziejami w przedziale siedzisz w drodze do okulisty z poleceniem żebyś nic nie dotykał Smile zjedz Snickersa ziomuś


Kamilku, zanim coś napiszesz to zorientuj się jak to wygląda w innych zakładach, to że u Ciebie ktoś z administracji zastępuje funkcjonariuszy ochrony, to nie znaczy że tak jest wszędzie. Ja się ogólnie w mojej wieloletniej służbie spotkałem z takim przypadkiem może kilkukrotnie, a teraz napisz mi ile, średnio godzin nadliczbowych mają funkcjonariusze administracji w twoim zakładzie, a ile funkcjonariusze działu ochrony, tak z ciekawości. Bo u mnie w momencie kiedy jeszcze pracowałem to dysproporcja była, jakby to rzec, miażdżąca. Czasem dobrze jest wyjrzeć poza własne podwórko.

Koleżko, drugi raz pijesz do mnie i znowu zonk, bo to napisał tym razem [b]KeimukanSmile, ja mu odpisywałem .[/b]

Sorki, jakoś tak dziwnie te posty oznacza, że nie wiadomo kto co pisał. Pozdrowienia.
Odpowiedz
(10-07-2023, 15:22 )anton napisał(a):
(09-07-2023, 20:28 )nietakamllodafszka napisał(a): Porównywanie kogoś z administracji kto ma trzy służby w ciągu roku na oddziale w celu zbijania nadgodzin fszy ochrony czy nazywanie wydawania listów przez godzinę dziennie przez kogoś z administracji bezpośrednim kontaktem i przyrównywanie tego do pracy oddziałowego który ma taki kontakt przez 12 godzin jest niesmaczne.

W punkt! Brawo Ty Kolego.

*kolezanko*Smile
Odpowiedz
(09-07-2023, 14:24 )BartekS napisał(a):
(07-07-2023, 12:16 )A.Ś. sierżant sztabowy napisał(a): Czyli za to , że funkcjonariusze ciężko służyli za dwóch, trzech , bo jest mnóstwo wakatów trzeba ich ukarać zabraniem czasowych dodatków .Świetna polityka kadrowa. 
(07-07-2023, 9:01 )Administrator napisał(a):
(06-07-2023, 10:41 )Człowiek z lasu napisał(a): [quote="Administrator" pid='17884' dateline='1688627620']

Podczas spotkania strona służbowa przychyliła się wstępnie do większości postulatów zgłaszanych przez Związki Zawodowe. Pismo z postulatami można zobaczyć na stronie Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa pismo ws. nagród Do końca tygodnia mamy mieć odpowiedź, czy Minister Sprawiedliwości przychyli się do wspólnie wypracowanych zasad wypłacenia nagród uznaniowych funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej, które mają być wypłacone najpóźniej do 14 lipca 2023 r.

Dziękuję za odpowiedź, 

A kwestia dodatków czasowych, nie miały być wyplacone od lipca?

Na ostatnim posiedzeniu Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Kikitach Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia poinformował, że "nie będzie dodatków czasowych przed wrześniem". Powodem tego jest wypłata należności funkcjonariuszom, którzy w rekordowej liczbie odeszli na zaopatrzenie emerytalne oraz wypłata również za rekordową sumę należności za nadgodziny.
o tych odejsciach to wiedzieli w centrali juz pod koniec listopada wiec pisanie o tego rodzaju powodach jest co najmniej smieszne. teraz to najlepiej zlozyc na tych co odeszli.. wedlug centrali to emeryci sa winni i trzeba bic teraz piane , ze przez nich f-sze czynni nie dostana dodatkow czasowych ? rewelacyjny zabieg a cos zwiazki na to czy tylko potrafili sluchac?
Odpowiedz
(07-07-2023, 8:00 )Ziutek napisał(a):
(06-07-2023, 14:49 )anielica2010 napisał(a):
(05-07-2023, 20:37 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): [quote="Szef wszystkich szefów" pid='17871' dateline='1688533949']
Oczywiście podział na kategorie A i B jest niesprawiedliwy, gdyż roboty jest podobnie sporo w obu kategoriach. Natomiast powinien być utrzymany podział na kontakt bezpośredni i bez kontaktu. Pamiętajmy, że prócz swoich obowiązków mamy jeszcze wiele związanych z osadzonymi.

Jak kolego tak uważasz to proszę powiedz mi - czy funkcjonariusz administracji realizujący częściowo zadania ochronne (np. doprowadzanie, konwój, realizacja widzeń) powinien być zaliczany jako mający kontakt czy bez kontaktu?
Według mnie wszystkie podziały są niesprawiedliwe, bo:
1) wszyscy funkcjonariusze (bez względu na dział) realizują tą samą misję Służby Więziennej;
2) każdy ma kontakt z osadzonymi (różnica jest tylko w częstotliwości);
3) każdy składał to samo ślubowanie i na każdym ciążą te same zadania wynikające z ustawy o SW i KKW.

Nie ma lepszych czy gorszych funkcjonariuszy - kiedy w końcu co niektórzy na tej stronie ZROZUMIEJĄ ten fakt? Ochrona nie ma racji bytu bez kwatermistrzostwa, penitencjarny nie ma racji bytu bez finansowego, ewidencja nie ma racji bytu bez ochrony, itd. itp. W strukturze SW każdy dział ma swoje określone zadania ale wszyscy funkcjonariusze mają tą samą misję i jedni bez drugich nie będą w stanie realizować swoich zadań. Kiedy w końcu ludzie zrozumiecie, że zamiast się dzielić mamy ze sobą współpracować!!!
[/quote
Mądre słowa!!! Brawo.
Należałoby wapomniec o pracownikach cywilnych którzy mimo braku munduru swoją pracą również wspomagają misje SW.

Oczywiście, nie neguję ciężkiej pracy wszystkich pracowników cywilnych, którzy również mają swoje zadanie w realizacji misji SW.
Przyznaję, że pisząc ten post nie ująłem pracowników cywilnych tylko i wyłącznie dlatego, że masa "kłótni i pomyj" wylewają tutaj na siebie funkcjonariusze.
Bez względu na to czy w mundurze czy bez mundury mamy tę samą misję, którą wspólnie realizujemy i powinniśmy się wspierać a nie siebie nawzajem upokarzać.

Ludzie opamiętajcie się - skłóconymi lepiej się rządzi...
Odpowiedz
(10-07-2023, 11:06 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(08-07-2023, 19:50 )Szczęśliwy napisał(a):
(08-07-2023, 9:03 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(07-07-2023, 5:25 )Szczęśliwy napisał(a):
(06-07-2023, 13:21 )Klawisz@ napisał(a):
Wiesz co mi się tutaj na tym Forum podoba??? Jak non stop narzekacie, biadolicie i do tego macie na wszystko rozwiązanie, podajecie jakieś przykłady gdzie lepiej, a tak naprawdę to trzymacie się nogami i rękami ZK bo.......? Nie dalibyście rady na wolności, a jak już czytam, że administracja jest gorsza to ręce opadają hahah po pierwsze większość tydzień by nie wytrzymała pracy z papierami itd więc jest was grono tj. Realista, Czarodziej ogólnie jedno słowo Marzyciele którzy myślą że są kimś haha ale po za murami głowy w dół i do domciu. Jak źle to kadry was wysłuchają.

Możesz mi wierzyć panie nieSzczęśliwy, że ja chętnie i w każdym momencie przejdę do działu w którym pracuje się z papierami i komputerem. Z dwóch powodów, pierwszy, z papierami pracuje na co dzień w mojej prywatnej działalności i są one o wile bardzie skomplikowane jak w ZK, dodatkowo za każdy popełniony błąd grozi mi większa odpowiedzialność. Drugi, swoja przygodę z komputerami zaczynałem od Atari, poprzez Commodore 64, Amigę 1500 aż do pierwszych komputerów klasy PC, i do dziś dzień potrafię pracować na komputerach typu Mac, na Linuxie czy też Windows. Dla mnie nie jest szczytem osiągnięć to, że wiem którym przyciskiem się uruchamia komputer, jak w twoim przypadku. W momencie w którym ja w domu miałem do dyspozycji komputer, to ty się jaszcze patykami na podwórku bawiłeś, a szczytem technologicznym w twojej rodzinie był kalkulator elektroniczny. Już wcześniej pisałem z jakiego środowiska się wywodzisz i dlaczego to właśnie tobie, wszystko tu pasuje. Nie pozdrawiam.
Hahah a świstak zawija dalej sreberka, jedynie co mogę napisać o Tobie, taka wiedza i pracujesz w kryminale i biadolisz jak źle mimo że Twoja prywata przynosi kokosy zarobasku to ci kawał miesiąca i jeszcze się udzielasz strasznie na tym forum hmmmm Brawo Ty wykształcony, mądry, zarobiony i z dobrej rodziny hihihih zero szacunku do samego siebie nie masz, a co dopiero dla innych. Biedny jesteś życiowo, a ja pozdrawiam hahah

Ja mam do wszystkich szacunek, nie mam go po prostu dla Ciebie, bo dla mnie jesteś ofiarą losu. Jakbyś był chociaż średnio ogarnięty w temacie, to byś wiedział dlaczego ludzie prowadzą własne działalności i pracują w SW. Ale jak już wcześniej pisałem twoje IQ musiałoby być wyższe niż twoja temperatura ciała, a o to niestety trudno w twoim przypadku. Tak więc nie będę ci tłumaczył. W SW nie są ważne umiejętności jakie posiadasz tylko czy masz kupiony odpowiedni papierek potwierdzający te umiejętności, Spotkałem już w tym przybytku ludzi na kierowniczych stanowiskach, którzy znali 3 języki, jeden swój i dwa w butach, a na oddziale pracował gość co biegle mówił po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Nie matura lecz chęć szczera zrobi z pociotka oficera, takie powinno być kredo tej formacji. A i z tym moim pracowaniem w SW, to nie przesadzaj. Pozdrawiam ciężko pracujących funkcjonariuszy.
I w związku z tym co dalej??? Rozpłacz się nad swoim losem i może napisz książkę jaki jesteś nieszczęśliwy mimo swoich umiejętności i zapewne wiedzy jaką posiadasz haha a tak naprawdę to musisz być strasznie zadufany w sobie i do niczego się nie nadający, więc dalej wylewaj swoje żale na forum może ktoś Cię zauważy osobniku z wysokim IQ.
Administrator powinien dostać złotą odznakę za czytanie tych rozżalonych funkcjonariuszy, teraz od piątku będą żale MAŁO NAGRODY IDĘ NA L4 HAHAH i tak w kółko.
Odpowiedz
W poniedziałkowym spotkaniu udział wzięli wiceminister Maciej Wąsik; przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Rafał Jankowski; wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Sławomir Koniuszy; wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej Dariusz Rubach; przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ "Solidarność" Bartłomiej Mickiewicz; przewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków "Florian" Łukasz Kunek; wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Strażaków "Florian" Dariusz Łazarczyk; przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Pożarnictwa Krzysztof Hetman."

A gdzie sw?

Przepraszam że nadmienię o nadgodzinach w administracji. Administracji szeroko rozumianej. Nie ma ona. tyłu nadgodzin ponieważ nie dopuszcza się by przyszedł ktoś za kogoś. Funkcjonariusz ma zrobić swoje i dodatkowo ma zakres obowiązków Funkcjonariusza którego zastępuje w 8h. I nikogo to nie obchodzi jak kiedy i czy da radę.
Odpowiedz
Masz rację, administracja powinna mieć więcej. Kiedy w ochronie brakuje ludzi to administracja musi ich zastąpić, szkoda, że to nie działa w dwie strony. A dlaczego nie działa? Odpowiedz sobie sam.

No i co Ty w tej ochronie chłopaku robisz, spacer kręcisz czy ze złodziejami w przedziale siedzisz w drodze do okulisty z poleceniem żebyś nic nie dotykał Smile zjedz Snickersa ziomuś


Kamilku, zanim coś napiszesz to zorientuj się jak to wygląda w innych zakładach, to że u Ciebie ktoś z administracji zastępuje funkcjonariuszy ochrony, to nie znaczy że tak jest wszędzie. Ja się ogólnie w mojej wieloletniej służbie spotkałem z takim przypadkiem może kilkukrotnie, a teraz napisz mi ile, średnio godzin nadliczbowych mają funkcjonariusze administracji w twoim zakładzie, a ile funkcjonariusze działu ochrony, tak z ciekawości. Bo u mnie w momencie kiedy jeszcze pracowałem to dysproporcja była, jakby to rzec, miażdżąca. Czasem dobrze jest wyjrzeć poza własne podwórko.

Koleżko, drugi raz pijesz do mnie i znowu zonk, bo to napisał tym razem [b]KeimukanSmile, ja mu odpisywałem .[/b]
Odpowiedz
Pieniędzy nie ma i nie będzie.
Odpowiedz
(09-07-2023, 20:28 )nietakamllodafszka napisał(a): Porównywanie kogoś z administracji kto ma trzy służby w ciągu roku na oddziale w celu zbijania nadgodzin fszy ochrony czy nazywanie wydawania listów przez godzinę dziennie przez kogoś z administracji bezpośrednim kontaktem i przyrównywanie tego do pracy oddziałowego który ma taki kontakt przez 12 godzin jest niesmaczne.

W punkt! Brawo Ty Kolego.
Odpowiedz
(08-07-2023, 15:19 )Kamil napisał(a): Masz rację, administracja powinna mieć więcej. Kiedy w ochronie brakuje ludzi to administracja musi ich zastąpić, szkoda, że to nie działa w dwie strony. A dlaczego nie działa? Odpowiedz sobie sam.

No i co Ty w tej ochronie chłopaku robisz, spacer kręcisz czy ze złodziejami w przedziale siedzisz w drodze do okulisty z poleceniem żebyś nic nie dotykał Smile zjedz Snickersa ziomuś

Kamilku, zanim coś napiszesz to zorientuj się jak to wygląda w innych zakładach, to że u Ciebie ktoś z administracji zastępuje funkcjonariuszy ochrony, to nie znaczy że tak jest wszędzie. Ja się ogólnie w mojej wieloletniej służbie spotkałem z takim przypadkiem może kilkukrotnie, a teraz napisz mi ile, średnio godzin nadliczbowych mają funkcjonariusze administracji w twoim zakładzie, a ile funkcjonariusze działu ochrony, tak z ciekawości. Bo u mnie w momencie kiedy jeszcze pracowałem to dysproporcja była, jakby to rzec, miażdżąca. Czasem dobrze jest wyjrzeć poza własne podwórko.
Odpowiedz
(08-07-2023, 19:50 )Szczęśliwy napisał(a):
(08-07-2023, 9:03 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(07-07-2023, 5:25 )Szczęśliwy napisał(a):
(06-07-2023, 13:21 )Klawisz@ napisał(a):
(05-07-2023, 18:09 )Szczęśliwy napisał(a): Do wymiany to jesteś Ty haha zapraszam do innej pracy gdzie będziesz mógł iść na L 4 i za to jeszcze dostaniesz dodatkową premię za chorowanie hihi Brawo Ty. Mam propozycję, możesz przyjąć się do Wesołego Miasteczka i będziesz pchał karuzele przez 12 godzin, wymarzona praca dla Ciebie ???

Tak się składa nieszczęśliwy , że ludzie pracujący nie w sw ,nawet gdy chorują to dostają nagrody dużo wyższe niż u nas nie chorując. Płacą nagrody za pracę a nie za kilkudniowe L4 ucinają .
Widac że mało wiesz o innej pracy , i lubisz być oszukiwany na wszystkie strony . W ogóle to oddaj wypłatę i rób za darmo . pozdrawiam 
Wiesz co mi się tutaj na tym Forum podoba??? Jak non stop narzekacie, biadolicie i do tego macie na wszystko rozwiązanie, podajecie jakieś przykłady gdzie lepiej, a tak naprawdę to trzymacie się nogami i rękami ZK bo.......? Nie dalibyście rady na wolności, a jak już czytam, że administracja jest gorsza to ręce opadają hahah po pierwsze większość tydzień by nie wytrzymała pracy z papierami itd więc jest was grono tj. Realista, Czarodziej ogólnie jedno słowo Marzyciele którzy myślą że są kimś haha ale po za murami głowy w dół i do domciu. Jak źle to kadry was wysłuchają.

Możesz mi wierzyć panie nieSzczęśliwy, że ja chętnie i w każdym momencie przejdę do działu w którym pracuje się z papierami i komputerem. Z dwóch powodów, pierwszy, z papierami pracuje na co dzień w mojej prywatnej działalności i są one o wile bardzie skomplikowane jak w ZK, dodatkowo za każdy popełniony błąd grozi mi większa odpowiedzialność. Drugi, swoja przygodę z komputerami zaczynałem od Atari, poprzez Commodore 64, Amigę 1500 aż do pierwszych komputerów klasy PC, i do dziś dzień potrafię pracować na komputerach typu Mac, na Linuxie czy też Windows. Dla mnie nie jest szczytem osiągnięć to, że wiem którym przyciskiem się uruchamia komputer, jak w twoim przypadku. W momencie w którym ja w domu miałem do dyspozycji komputer, to ty się jaszcze patykami na podwórku bawiłeś, a szczytem technologicznym w twojej rodzinie był kalkulator elektroniczny. Już wcześniej pisałem z jakiego środowiska się wywodzisz i dlaczego to właśnie tobie, wszystko tu pasuje. Nie pozdrawiam.
Hahah a świstak zawija dalej sreberka, jedynie co mogę napisać o Tobie, taka wiedza i pracujesz w kryminale i biadolisz jak źle mimo że Twoja prywata przynosi kokosy zarobasku to ci kawał miesiąca i jeszcze się udzielasz strasznie na tym forum hmmmm Brawo Ty wykształcony, mądry, zarobiony i z dobrej rodziny hihihih zero szacunku do samego siebie nie masz, a co dopiero dla innych. Biedny jesteś życiowo, a ja pozdrawiam hahah

Ja mam do wszystkich szacunek, nie mam go po prostu dla Ciebie, bo dla mnie jesteś ofiarą losu. Jakbyś był chociaż średnio ogarnięty w temacie, to byś wiedział dlaczego ludzie prowadzą własne działalności i pracują w SW. Ale jak już wcześniej pisałem twoje IQ musiałoby być wyższe niż twoja temperatura ciała, a o to niestety trudno w twoim przypadku. Tak więc nie będę ci tłumaczył. W SW nie są ważne umiejętności jakie posiadasz tylko czy masz kupiony odpowiedni papierek potwierdzający te umiejętności, Spotkałem już w tym przybytku ludzi na kierowniczych stanowiskach, którzy znali 3 języki, jeden swój i dwa w butach, a na oddziale pracował gość co biegle mówił po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Nie matura lecz chęć szczera zrobi z pociotka oficera, takie powinno być kredo tej formacji. A i z tym moim pracowaniem w SW, to nie przesadzaj. Pozdrawiam ciężko pracujących funkcjonariuszy.
Odpowiedz
(10-07-2023, 7:40 )rawablus napisał(a): Co za cholerna hołota na tym forum. Wielce im sie wszystko należy. Dwa razy dostali sowite nagrody , raz dodatki czasowe i teraz by sobie za pare groszy wydrapali. Wieczne narzekania , roszczenia i przekomarzanie kto ma wiecej pracy a kto mniej. Ci pseudo oddziałowi płaczki jak to oni mają źle. A spierniczaj jeden z drugim do cywila i tam domagaj sie dodatków i nagród. Żałosne towarzystwo bez kitu.

Jak opuścisz to forum, to HOŁOTY będzie mniej, możesz mi wierzyć. Więc wiesz co powinieneś zrobić. A jak możesz to zabierz ze sobą Szczęśliwego to nie będzie jej tu wcale.
Odpowiedz