(21-06-2018, 19:24 )Daniel napisał(a): Pytanie ogólne. W związku z przeniesienie z urzędu po likwidacji wielu jednostek, jak wygląda u was np płatność za brak mieszkania czy też za dojazdy.

Za dojazdy i tak pieniądze (11 czy 14 zł/służba) dostaniesz tylko jeżeli spełniasz przesłanki z art. 176 ustawy. Jeżeli nie, to dostaniesz ryczałt. Przynajmniej tak jest w naszej jednostce. 

Chyba, że ktoś wie o jakimś innym rozwiązaniu bo np. ja aktualnie nie spełniam warunków z art. 176 - nie mam żony, dzieci, ani rodziców na moim utrzymaniu, a do jednostki po przeniesieniu dojeżdżam ok 50 km w jedną stronę - za co dostaję ryczałt 70 PLN/miesięcznie co wystarcza na 1,5 dnia dojazdu na służbę.

Szczerze byłbym zadowolony, gdybym chociaż mógł odzyskać koszt biletu miesięcznego na PKP czy PKS (ok 300 PLN). Aktualnie, w służbie przygotowawczej do czuje się pomijany z każdej strony - dodatki nie - bo nie mam szkoły (jeszcze nie jechałem na podoficerke), brak mieszkania nie - nie należy się w przygotowawczej, zwrot kosztów dojazdu nie - bo nie mam żony, ale do cholery, tak samo muszę na służbę dojechać.

Aktualnie z zarabianych przeze mnie ~2500 PLN na dojazdy do pracy w wydam z 500-600 (2000 km miesięcznie), PKP lub PKS odpada bo nie dojadę na godzinę. Jak tu zachęcać młodych do pracy?
Odpowiedz
Kominy godzinowe były, są i będą.
W moim przypadku takie równanie wystarczyło na 2 miesiące. A osoby których taki zabieg dotyczył były bardzo wk.... że dostają wolne kiedy kompletnie nie potrzebują, więc teraz ślicznie dziękujemy za propozycję dodatkowych służb i robimy swoje niezbędne minimum.
Klasyczny strzał w kolano, lub jak kto woli wylanie dziecka z kąpielą...
Odpowiedz
(25-06-2018, 15:27 )awj1 napisał(a): Może ktoś się orientuje. Podobno dyrektor generalny kazał w jednostkach w których są kominy godzinowe wybierać się a wolne tym którzy mają dużo nadgodzin? A to moja wina że nie ma zastępców dowódców albo nie ma chętnych do pracy? Chyba pójdzie w ruch L4 tym bardziej że mam ubezpieczenie wykupione. Denerwuje mnie to że jeden z drugim mądry inaczej kierownik mówi na odprawie że wolne to nie urlop i nie mogę sobie od tak nigdzie wyjeżdżać. Ale żadne z tym jajogłowych nie bierze pod uwagę że 1ochrony bierze sobie lipiec a 2ochrony sierpień a za rok z miana i są zadowoleni. Z resztą nie tylko kierowniki ochrony tak robią ale i cała administracja. A kiedy ja mam wykorzystany cały urlop (nie z własnej woli bo takie są zasady w zmianie) i dostane 2 wolne to mam siedzieć w domu i czekać na telefon. To jak zaplanować komuś urlop w miesiące wakacyjne żeby z dzieckiem wyjechać? Nie da się tak zrobić żeby każdy był zadowolony wiec wolne po trosze rozwiązuje sprawę.
Odpowiedz
Witam wszystkich zwiazkowiczow. Mam pytanie dotyczace studiowania w SW. Czy potrzebuje zgody dyrektora na rozpoczecie studiow ? Kiedys w kaliszu mowili, ze sa dofinansowania w sluzbie do studiow. Czy ktos wie cos na ten tema i moze mi udzielic wiecej informacji ? Moje kadry wiedza ze gdzies dzwoni ale nie wiedza w ktorym kosciele Sad Pozdrawiam
Odpowiedz
Może ktoś się orientuje. Podobno dyrektor generalny kazał w jednostkach w których są kominy godzinowe wybierać się a wolne tym którzy mają dużo nadgodzin? A to moja wina że nie ma zastępców dowódców albo nie ma chętnych do pracy? Chyba pójdzie w ruch L4 tym bardziej że mam ubezpieczenie wykupione. Denerwuje mnie to że jeden z drugim mądry inaczej kierownik mówi na odprawie że wolne to nie urlop i nie mogę sobie od tak nigdzie wyjeżdżać. Ale żadne z tym jajogłowych nie bierze pod uwagę że 1ochrony bierze sobie lipiec a 2ochrony sierpień a za rok z miana i są zadowoleni. Z resztą nie tylko kierowniki ochrony tak robią ale i cała administracja. A kiedy ja mam wykorzystany cały urlop (nie z własnej woli bo takie są zasady w zmianie) i dostane 2 wolne to mam siedzieć w domu i czekać na telefon. To jak zaplanować komuś urlop w miesiące wakacyjne żeby z dzieckiem wyjechać? Nie da się tak zrobić żeby każdy był zadowolony wiec wolne po trosze rozwiązuje sprawę.
Odpowiedz
(21-06-2018, 19:24 )Daniel napisał(a): Pytanie ogólne. W związku z przeniesienie z urzędu po likwidacji wielu jednostek, jak wygląda u was np płatność za brak mieszkania czy też za dojazdy.
Po złożeniu wniosków nie ma problemu z wypłacaniem pieniędzy za dojazdy. Wniosek składam co miesiąc, kwota uzależniona od ilości dojazdów do służby, a za brak mieszkania wniosek złożony raz i pod koniec miesiąca pieniądze wpływają na konto. Pozdrawiam
Odpowiedz
(21-06-2018, 19:24 )Daniel napisał(a): Pytanie ogólne. W związku z przeniesienie z urzędu po likwidacji wielu jednostek, jak wygląda u was np płatność za brak mieszkania czy też za dojazdy.

Płacone jest za brak mieszkania nawet jeśli w poprzedniej jednostce sie nie dostawało bo miało się mieszkanie i za dojazd za każda służbę. Ale to i tak za dojazd to śmieszne pieniądze wychodzą.
Odpowiedz
Kolejna sprawa. Doczytałem się w przepisach o czasie pracy policjantów że owi po służbie nocnej (UWAGA ZMIANA PO 8H NP 22-6) mają 14h nieprzerwanego odpoczynku. A my po 12h służby nocnej mamy 11h. Hehehehe.... Szkoda gadać. Może by tak związki i za to się wzięły???!!! Kolejny dowód że służba służbie nie równa. Z drugiej strony widać że w SW służba jest łatwiejsza. A z trzeciej że ktoś musiał ten zapis w rozporządzeniu wymusić bo wcześniej tego nie było.
Odpowiedz
Kolejna sprawa. Doczytałem się w przepisach o czasie pracy policjantów że owi po służbie nocnej (UWAGA ZMIANA PO 8H NP 22-6) PRZYSŁUGUJE 14H NIEPRZERWANEGO ODPOCZYNKU!!! F
Odpowiedz
Czy ja dobrze pamiętam i poprawcie mnie jeśli się mylę. Mieliśmy chyba komuś sygnalizować że w jednostkach robi się szkolenia i strzelania przed służbą nocną albo szkolenia zaraz po służbie nocnej. I to robi się szkolenia z samego rana na 8,00. Ja jestem z tych osób co nie śpią przed nockami bo z jednej strony nie umiem spać w dzień a po drugie szkoda mi dnia. Gdy mam nockę w tym dniu budzik mam na 8,00 ale gdy mam szkolenie muszę wstać o godzinę wcześniej. A godzina snu mniej to dużo. Sorki za infantylne podanie przykładu ale inaczej się nie da. A szanowny pan kierownik pracuje w godzinach 7,30 - 15,30 i pasuje mu przeprowadzić zajęcia na 8. Kolejna sprawa. Jaki sens ma szkolenie po nocy kiedy wszyscy mają mózgi wyłączone i tylko przytakują żeby tylko wcześniej pójść do domu? Na empatie kierownictwa nie liczę tylko na zdrowy rozsądek.
Odpowiedz
Pytanie ogólne. W związku z przeniesienie z urzędu po likwidacji wielu jednostek, jak wygląda u was np płatność za brak mieszkania czy też za dojazdy.
Odpowiedz
(18-06-2018, 21:46 )Jamcion napisał(a):
(14-06-2018, 20:41 )Bolek i Lolek napisał(a):
(13-06-2018, 9:16 )Jamcion napisał(a):
(10-06-2018, 19:42 )Funkcjonariusz napisał(a): Witam i ponawiam zapytanie ,chodzi mi o konwój jednoosobowy z bronią w szpitalach w porach dziennych i nocnych,czy to jest zgodne z przepisami .Czy w tej sytuacji zbijanie godzin jest ważniejsze niż bezpieczeństwo f-usza.Adminie proszę o odpowiedź

Zgodnie z rms w zk typu półotwartego i otwartego może być tylko 1 konwojent

W porze dziennej jeden owszem ( tylko jak zrealizować potrzeby czysto fizjologiczne ?  ) ale w porze nocnej zdaje się należy wzmocnić konwój ?

W nowej RMS nie ma już zapisu kiedy należy wzmocnić konwój.
Jakoś trzeba sobie radzić. Nie zawsze da się wszystko zrobić zgodnie z przepisem, masz kajdanki na ręce i na nogi coś wymyślisz.
Odpowiedz
(16-06-2018, 10:40 )delegowany napisał(a): Zostałem oddelegowany na 3 miesiące do innej jednostki.
Bardzo proszę o informację jak mogę rozliczyć delegację aby dostać jak największy zwrot?
na pewno koszt dojazdu + dieta ale czy coś jeszcze? np opieka nad matką? co jeszcze?
krążą w dolnośląskim plotki, że jak koledzy z Rawicza rozliczali delegacje do Poznania to wychodziło im 3,5tys miesięcznie
Jest to możliwe?
i jak to jest z nadgodzinami związku z dojazdem do służby? W mojej jednostce odmawiają ich dopisania. Liczyłem czas przejazdu pociągiem + tramwajem

Też jestem zainteresowany tym tematem. Jakieś podpowiedzi?
Odpowiedz
(16-06-2018, 10:40 )delegowany napisał(a): Zostałem oddelegowany na 3 miesiące do innej jednostki.
Bardzo proszę o informację jak mogę rozliczyć delegację aby dostać jak największy zwrot?
na pewno koszt dojazdu + dieta ale czy coś jeszcze? np opieka nad matką? co jeszcze?
krążą w dolnośląskim plotki, że jak koledzy z Rawicza rozliczali delegacje do Poznania to wychodziło im 3,5tys miesięcznie
Jest to możliwe?
i jak to jest z nadgodzinami związku z dojazdem do służby? W mojej jednostce odmawiają ich dopisania. Liczyłem czas przejazdu pociągiem + tramwajem
Odpowiedz
(18-06-2018, 16:48 )Patryk napisał(a):
(18-06-2018, 10:37 )Administrator napisał(a):
(17-06-2018, 8:34 )Patryk napisał(a): Człowieku w aktualnościach umieszczasz wpisy TVN ? Pomyśl

Szanowny Panie nie ma pan  obowiązku czytania aktualności nikt do tego cię nie zmusza, czerpać informacje możesz z innych stron, pomyśl. Pozdrawiam

Nie umieszczaj na tej stronie bredni z TVN. Kieruj podstawami prawnymi a nie wyssanymi z palca bzdetami. Przez takie wpisy przynosisz obciach SW

Szanowny Panie z W-wy nie przypominam sobie abyśmy byli na ty internauto. Powtarzam nie chcesz nie czytasz, i nie oceniaj mnie bo mnie nie znasz ok. Myślisz, że taki anonimowy jesteś ? Żart.
Odpowiedz
(14-06-2018, 20:41 )Bolek i Lolek napisał(a):
(13-06-2018, 9:16 )Jamcion napisał(a):
(10-06-2018, 19:42 )Funkcjonariusz napisał(a): Witam i ponawiam zapytanie ,chodzi mi o konwój jednoosobowy z bronią w szpitalach w porach dziennych i nocnych,czy to jest zgodne z przepisami .Czy w tej sytuacji zbijanie godzin jest ważniejsze niż bezpieczeństwo f-usza.Adminie proszę o odpowiedź

Zgodnie z rms w zk typu półotwartego i otwartego może być tylko 1 konwojent

W porze dziennej jeden owszem ( tylko jak zrealizować potrzeby czysto fizjologiczne ?  ) ale w porze nocnej zdaje się należy wzmocnić konwój ?

W nowej RMS nie ma już zapisu kiedy należy wzmocnić konwój.
Jakoś trzeba sobie radzić. Nie zawsze da się wszystko zrobić zgodnie z przepisem, masz kajdanki na ręce i na nogi coś wymyślisz.
Odpowiedz
(18-06-2018, 10:37 )Administrator napisał(a):
(17-06-2018, 8:34 )Patryk napisał(a): Człowieku w aktualnościach umieszczasz wpisy TVN ? Pomyśl

Szanowny Panie nie ma pan  obowiązku czytania aktualności nikt do tego cię nie zmusza, czerpać informacje możesz z innych stron, pomyśl. Pozdrawiam

Nie umieszczaj na tej stronie bredni z TVN. Kieruj podstawami prawnymi a nie wyssanymi z palca bzdetami. Przez takie wpisy przynosisz obciach SW
Odpowiedz
Cześć, Takie pytanie, jest jeszcze planowane zamknięcie jakiegoś aresztu w Okręgu Wrocławskim? Słyszałem różne plotki o takim pomyśle a podobno ma się tak stać po wybudowaniu wielkiego molocha w Brzegu.
Odpowiedz
Witam, czy jest tu osoba najlepiej z kadr która wytłumaczyłaby mi czy w ogóle w naszej służbie jest coś takiego jak urlop bezpłatny i czy w trakcie jego można podjąć zajęcie zarobkowe przy wczesniejszym otrzymaniu zgody od dyrektora na jej podjęcie. Z przyczyn osobistych jestem zmuszony wyjechać za granicę na parę miesięcy żeby dorobić(legalnie-um.zlecenie) i zastanawiam się jak to zrobić
Odpowiedz
(15-06-2018, 11:40 )kelner napisał(a): Witam, proszę o odpowiedź Pana administratora ew. kogoś kto jest w temacie odnośnie znowelizowanego art.96 pkt.10 który mówi" funkcjonariusza zwalnia się ze służby w przypadku gdy dalsze pozostawanie funkcjonariusza w służbie nie daje się pogodzić z dobrem służby" , jak to się ma do kodeksów pracy ? co to znaczy "dobro służby"bo to tak szerokie pojęcie że praktycznie za wszystko będzie można zwolnić f-sza a z drugiej strony dobry adwokat może bez problemu ten zapis podważyć.... Zgodnie z art.98 ust.2 zwolnienia dokonuje przełożony przełożonego czyli kto ? Dyrektor okręgowy ? Jeśli ktoś posiada komentarz do tych artykułów proszę o udostępnienie.
Inną kwestią jest tutaj postawa Związków które bez problemu pozwalają na wprowadzanie takich idiotycznych moim zdaniem przepisów. Panie Administratorze czy były podjęte jakieś działania w tej kwesti ? ? ?
tak naprawdę większość f-szy nawet nie jest świadoma że zostało takie coś wprowadzone... no ale składki na związkowe wycieczki ...przepraszam..na "walkę" związku o dobro funkcjonariusza się zgadzają a to przecież najważniejsze.
Pozdrawiam

Witam
ZG oczywiście zgłaszał w poprawkach do ustawy wykreślenie tego zapisu. Niestety jak widać zapis ten został ujęty w Ustawie na wzór innych służb. Pozdrawiam
Odpowiedz
(17-06-2018, 8:34 )Patryk napisał(a): Człowieku w aktualnościach umieszczasz wpisy TVN ? Pomyśl

Szanowny Panie nie ma pan obowiązku czytania aktualności nikt do tego cię nie zmusza, czerpać informacje możesz z innych stron, pomyśl. Pozdrawiam
Odpowiedz
Tutaj macie dokładny opis o wyborze emerytalnym w 2025. Czytajcie ze zrozumieniem.
https://www.google.com/url?sa=t&source=w...cug0unUh7o
.
Odpowiedz
Człowieku w aktualnościach umieszczasz wpisy TVN ? Pomyśl
Odpowiedz
(12-06-2018, 16:50 )Fred napisał(a):
(11-06-2018, 15:42 )slask.SW napisał(a):
(11-06-2018, 11:26 )zen napisał(a): Opinia prawna „kiedy funkcjonariusz nabywał prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego na podstawie nieobowiązującej już ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r” jak to w koncu jest należy sie ten urlop czy nie..pozdrawiam

Przyłączam się do pytania...
temat był przez jakiś czas na tapecie, ale ostatnio jakoś zniknął:-(


Sprawa w sądzie aktualnie.

Należało się 26 dni po 11 miesiącach służby.Których większość nigdy oczywiście nie otrzymała.Czyli zatrudniony od lipca 99 powinien dostać w 2000 26+ 13 = 39 dni.
Odpowiedz
(12-06-2018, 16:50 )Fred napisał(a):
(11-06-2018, 15:42 )slask.SW napisał(a):
(11-06-2018, 11:26 )zen napisał(a): Opinia prawna „kiedy funkcjonariusz nabywał prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego na podstawie nieobowiązującej już ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r” jak to w koncu jest należy sie ten urlop czy nie..pozdrawiam

Przyłączam się do pytania...
temat był przez jakiś czas na tapecie, ale ostatnio jakoś zniknął:-(


Sprawa w sądzie aktualnie.
Odpowiedz
Zostałem oddelegowany na 3 miesiące do innej jednostki.
Bardzo proszę o informację jak mogę rozliczyć delegację aby dostać jak największy zwrot?
na pewno koszt dojazdu + dieta ale czy coś jeszcze? np opieka nad matką? co jeszcze?
krążą w dolnośląskim plotki, że jak koledzy z Rawicza rozliczali delegacje do Poznania to wychodziło im 3,5tys miesięcznie
Jest to możliwe?
i jak to jest z nadgodzinami związku z dojazdem do służby? W mojej jednostce odmawiają ich dopisania. Liczyłem czas przejazdu pociągiem + tramwajem
Odpowiedz
Witam, proszę o odpowiedź Pana administratora ew. kogoś kto jest w temacie odnośnie znowelizowanego art.96 pkt.10 który mówi" funkcjonariusza zwalnia się ze służby w przypadku gdy dalsze pozostawanie funkcjonariusza w służbie nie daje się pogodzić z dobrem służby" , jak to się ma do kodeksów pracy ? co to znaczy "dobro służby"bo to tak szerokie pojęcie że praktycznie za wszystko będzie można zwolnić f-sza a z drugiej strony dobry adwokat może bez problemu ten zapis podważyć.... Zgodnie z art.98 ust.2 zwolnienia dokonuje przełożony przełożonego czyli kto ? Dyrektor okręgowy ? Jeśli ktoś posiada komentarz do tych artykułów proszę o udostępnienie.
Inną kwestią jest tutaj postawa Związków które bez problemu pozwalają na wprowadzanie takich idiotycznych moim zdaniem przepisów. Panie Administratorze czy były podjęte jakieś działania w tej kwesti ? ? ?
tak naprawdę większość f-szy nawet nie jest świadoma że zostało takie coś wprowadzone... no ale składki na związkowe wycieczki ...przepraszam..na "walkę" związku o dobro funkcjonariusza się zgadzają a to przecież najważniejsze.
Pozdrawiam
Odpowiedz
To jesli sa doliczane to na jakiej podstawie ? Jakis przepis to reguluje ? Bo niestety walcze o swoje nadgodziny ktore wyjezdzilem.
Odpowiedz
(13-06-2018, 9:16 )Jamcion napisał(a):
(10-06-2018, 19:42 )Funkcjonariusz napisał(a): Witam i ponawiam zapytanie ,chodzi mi o konwój jednoosobowy z bronią w szpitalach w porach dziennych i nocnych,czy to jest zgodne z przepisami .Czy w tej sytuacji zbijanie godzin jest ważniejsze niż bezpieczeństwo f-usza.Adminie proszę o odpowiedź

Zgodnie z rms w zk typu półotwartego i otwartego może być tylko 1 konwojent

W porze dziennej jeden owszem ( tylko jak zrealizować potrzeby czysto fizjologiczne ?  ) ale w porze nocnej zdaje się należy wzmocnić konwój ?
Odpowiedz
(13-06-2018, 9:16 )Jamcion napisał(a):
(10-06-2018, 19:42 )Funkcjonariusz napisał(a): Witam i ponawiam zapytanie ,chodzi mi o konwój jednoosobowy z bronią w szpitalach w porach dziennych i nocnych,czy to jest zgodne z przepisami .Czy w tej sytuacji zbijanie godzin jest ważniejsze niż bezpieczeństwo f-usza.Adminie proszę o odpowiedź

Zgodnie z rms w zk typu półotwartego i otwartego może być tylko 1 konwojent

Koledze chodziło chyba o typ zamknięty. Też byłem w takim konwoju sam.
Odpowiedz
Rząd przyjął założenia budżetowe
https://tvn24bis.pl/pieniadze,79/rzad-pr...44677.html

Nie wszyscy z podwyżkami
Wzrost funduszu płac o 2,3 proc. oznacza, że co prawda średnio wynagrodzenia w budżetówce wzrosną o taki wskaźnik, ale nie każdy dostanie podwyżkę. Będzie ona zależała od decyzji kierownika danej jednostki.

CIR wyjaśnia, że w przypadku pracowników i funkcjonariuszy, do których mają zastosowanie przepisy ustaw ustanawiających programy modernizacji, wzrost wynagrodzeń czy uposażeń będzie wynikał ze środków określonych w dwóch ustawach.

Pierwsza to ustawa o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”. Ma ona poprawić skuteczność i sprawność działania tych służb (w przypadku BOR – po zmianie Służby Ochrony Państwa), a także wzmocnić motywacyjny system uposażeń funkcjonariuszy i zwiększyć konkurencyjność wynagrodzeń pracowników cywilnych formacji.

Druga to ustawa o ustanowieniu „Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-2020”, która - jak wskazano - tworzy optymalne warunki do realizacji zadań przez SW. W programie przewidziano środki m.in. na wzmocnienie systemu motywacyjnego uposażeń funkcjonariuszy Służby Więziennej przez podwyższenie wskaźników wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie tych funkcjonariuszy oraz wzrost konkurencyjności wynagrodzeń pracowników cywilnych SW.
Odpowiedz
podlanczam sie pod pytanie....
(13-06-2018, 22:12 )wojtas_1711 napisał(a): Panie Administratorze czy wiadomo cos kiedy bedą awanse na st.strażników oraz na jakim etapie jest te śmieszne 48 zł podwyżki bo juz minelo poltorej miesąca i nic
Odpowiedz
Panie Administratorze czy wiadomo cos kiedy bedą awanse na st.strażników oraz na jakim etapie jest te śmieszne 48 zł podwyżki bo juz minelo poltorej miesąca i nic
Odpowiedz
(10-06-2018, 19:42 )Funkcjonariusz napisał(a): Witam i ponawiam zapytanie ,chodzi mi o konwój jednoosobowy z bronią w szpitalach w porach dziennych i nocnych,czy to jest zgodne z przepisami .Czy w tej sytuacji zbijanie godzin jest ważniejsze niż bezpieczeństwo f-usza.Adminie proszę o odpowiedź

Zgodnie z rms w zk typu półotwartego i otwartego może być tylko 1 konwojent
Odpowiedz
(11-06-2018, 16:16 )Wojtek90 napisał(a): Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy po skończonej podoficerce mogę pisać do dyrektora o przywrócenie stopnia z wojska tzn plutonowego. Proszę o radę popartą przepisami.

Nie możesz. Taka furtka była w starej Ustawie o SW z 1996 r. w której był zapis że MOŻNA! przywrócić stopień. Ale jak to w naszej służbie to jeżeli MOŻNA to oczywiście NIE TRZEBA. W nowej Ustawie o SW z 2010 r. ten zapis został skreślony.
Odpowiedz
(10-06-2018, 14:08 )Zoodiak83 napisał(a):
(07-06-2018, 18:43 )slask.SW napisał(a): Witam,
art 129 Ustawy o SW:
1. Kierownik jednostki organizacyjnej może ustalić dniem wolnym od służby, dla funkcjonariuszy pełniących służbę w jednozmianowym rozkładzie czasu służby, dzień służby przypadający między dniami wolnymi od służby i wyznaczyć dniem służby najbliższą sobotę. Jeżeli sobota przypada po wolnym od służby piątku lub przed wolnym od służby poniedziałkiem, kierownik jednostki organizacyjnej wyznacza dniem służby sobotę następną. 
2. O ustaleniu dnia wolnego od służby oraz o sobocie wyznaczonej dniem służby funkcjonariusza informuje się, w sposób przyjęty w jednostce organizacyjnej, co najmniej z 14-dniowym wyprzedzeniem.
czy ktoś mógłby mi napisać czy są jakieś przepisy (ustawa, rozporządzenia), które regulują
sposób planowania służby funkcjonariuszom??

Po dokładnym zapoznaniu się szczególnie z punktem 2 (O ustaleniu dnia wolnego od służby oraz o sobocie wyznaczonej dniem służby funkcjonariusza informuje się, w sposób przyjęty w jednostce organizacyjnej, co najmniej z 14-dniowym wyprzedzeniem.)
mam takie pytanie do osób, które lepiej orientują się w tych sprawach:
Czyli jeżeli mam dniówkę w poniedziałek, nockę we wtorek, wolne środa-czwartek, itd.,
to o dodatkowej służbie w czwartek powinienem być poinformowany z 14-dniowym wyprzedzeniem??
czy jakoś to źle zrozumiałem??

Tak, chyba źle zrozumiałeś. Moim zdaniem pkt 2 jest kontynuacją pkt 1 i dotyczy tylko funkcjonariuszy jednozmiennych.
Ty się lepiej zastanów, czy w ogóle możesz dostać dodatkową służbę w czwartek. Ustawa o SW nigdzie nie podaje, że funkcjonariusz wielozmianowy może dostać dodatek. Owszem można go chwilę przetrzymać, aby dokończyć rozpoczęte czynności, ale żeby dać dodatkową służbę w jego dniu wolnym, tego w ustawie nie znajdziesz. Zapewnienie ciągłości służby na stanowiskach – to nasi przełożeni ograniczyli do minimum rezerwę zmiany. Wg. mnie, to rezerwa powinna przejąć służbę w krytycznych momentach i pełnić ją do czasu przybycia funkcjonariusza z dyżuru telefonicznego (to jest dozwolone ustawą).  Moim zdaniem otrzymanie dodatkowej służby przez funkcjonariusza wielozmianowego w normalnym trybie służby (bez alarmów, wzmocnień itd.) jest niezgodne z ustawą o SW. Mam rację?

Z uwagi na to, że w systemie jednozmianowym funkcjonariusze pełnią
służbę od poniedziałku do piątku, może się zdarzyć, że w okresie
tym przypadnie dzień wolny od służby. W takich przypadkach kierownik
jednostki organizacyjnej może ustalić dniem wolnym od służby dzień
służby przypadający między dniami wolnymi od służby. Dzień służby jest
wówczas ustalany na najbliższą sobotę, chyba że przypada ona po piątku,
który był dniem wolnym od służby. W takim przypadku dniem służby
wyznacza się kolejną sobotę.
Odpowiedz
(10-06-2018, 19:42 )Funkcjonariusz napisał(a): Witam i ponawiam zapytanie ,chodzi mi o konwój jednoosobowy z bronią w szpitalach w porach dziennych i nocnych,czy to jest zgodne z przepisami .Czy w tej sytuacji zbijanie godzin jest ważniejsze niż bezpieczeństwo f-usza.Adminie proszę o odpowiedź
§ 84. 1. Do konwojowania jednego osadzonego lub grupy do 10 osadzonych wyznacza się co najmniej dwóch konwojentów. 2. W zakładzie karnym typu zamkniętego w sytuacji zagrożenia życia osadzonego dyrektor lub osoba go zastępująca może podjąć decyzję o konwojowaniu osadzonego w czasie przewożenia go pojazdem zespołu ratownictwa medycznego przez jednego funkcjonariusza. 3. Skazany zakwalifikowany do odbywania kary w zakładzie typu półotwartego lub otwartego może być konwojowany przez jednego funkcjonariusza. 4. Skazany zakwalifikowany do odbywania kary w zakładzie typu półotwartego zatrudniony bez konwojenta lub skazany zakwalifikowany do odbywania kary w zakładzie typu otwartego może w przypadku korzystania z zabiegów lub hospitalizowania w pozawięziennym podmiocie leczniczym udać się do tego podmiotu bez konwojenta. 5. W przypadku konwojowania skazanych, o których mowa w ust. 3, konwojent może być nieuzbrojony.  
Mówisz o konwoju doraźnym czy planowanym?
Odpowiedz
(10-06-2018, 18:59 )Mateusz napisał(a): Witam
Czy ktoś, może powiedziec mi czy bedac delegowany do innej jednostki to czy godziny za dojazd zostaja doliczane do czasu służby i ida w nadgodziny?.

Doliczane są.
Odpowiedz
(11-06-2018, 15:42 )slask.SW napisał(a):
(11-06-2018, 11:26 )zen napisał(a): Opinia prawna „kiedy funkcjonariusz nabywał prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego na podstawie nieobowiązującej już ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r” jak to w koncu jest należy sie ten urlop czy nie..pozdrawiam

Przyłączam się do pytania...
temat był przez jakiś czas na tapecie, ale ostatnio jakoś zniknął:-(


Sprawa w sądzie aktualnie.
Odpowiedz
(11-06-2018, 15:42 )slask.SW napisał(a):
(11-06-2018, 11:26 )zen napisał(a): Opinia prawna „kiedy funkcjonariusz nabywał prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego na podstawie nieobowiązującej już ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r” jak to w koncu jest należy sie ten urlop czy nie..pozdrawiam

Przyłączam się do pytania...
temat był przez jakiś czas na tapecie, ale ostatnio jakoś zniknął:-(
Odpowiedz
(10-06-2018, 18:59 )Mateusz napisał(a): Witam
Czy ktoś, może powiedziec mi czy bedac delegowany do innej jednostki to czy godziny za dojazd zostaja doliczane do czasu służby i ida w nadgodziny?.
Powinny być Ci doliczane kolego. Pozdrawiam
Odpowiedz
(11-06-2018, 22:15 )Oregano napisał(a): Ktoś dostał te śmieszne 48 zł podwyzki?

Nikt jeszcze nie dostał bo jak na razie nie ma jeszcze projektu.
Odpowiedz
Jak widać nasz żad nas kłamie jak tylko może
Protest to jedyne rozwiązanie ;/


„Rzeczpospolita”: Podwyżki dla SOP. Mundurowi niezadowoleni
1036 zł

http://www.nszzfipw.org.pl/13940.html
Odpowiedz
(10-06-2018, 19:36 )awj1 napisał(a):
(09-06-2018, 19:10 )Jamcion napisał(a): To jak z tą zmianą systemu emerytalnego w 2025 roku? Coś ucichło. Wiadomo coś czy osoby które nie będą miały jeszcze 15 lat będą musiały przejść na nowe zasady, czy będą mogły dorobić ten rok i odejść na takich zasadach na jakich się przyjmowały?

Już dawno pytałem o to i niczego się nie dowiedziałem. Nie ma żadnych odpowiedzi w tym temacie a na zebraniu w lutym powiedzieli mi, że nie ma co się przejmować bo jeśli jest napisane że mają prawo wybory to mogą wybierać. Tylko z taką linią interpretacji ja nie zgadzam się bo to jest zbyt piękne. Po drugie policjanci wystosowali pismo do swojego biura emerytalnego i dostali odpowiedź, że biuro nie jest kompetentne do odpowiedzi w tej sprawie. Kto kto ma być??? Niech związki wystosują pismo z zapytaniem w tej sprawie do naszego biura albo najlepiej do ministra i niech się tłumaczą. Jeżeli wejdzie ten wałek w życie to łanie nas PIS wszystkich wydyma.

A to nie  PO wprowadziło?
Odpowiedz
Ktoś dostał te śmieszne 48 zł podwyzki?
Odpowiedz
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy po skończonej podoficerce mogę pisać do dyrektora o przywrócenie stopnia z wojska tzn plutonowego. Proszę o radę popartą przepisami.
Odpowiedz
(11-06-2018, 11:26 )zen napisał(a): Opinia prawna „kiedy funkcjonariusz nabywał prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego na podstawie nieobowiązującej już ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r” jak to w koncu jest należy sie ten urlop czy nie..pozdrawiam

Przyłączam się do pytania...
temat był przez jakiś czas na tapecie, ale ostatnio jakoś zniknął:-(
Odpowiedz
Witam.
Czy w waszych jednotach istnieje problem "złego " planowania służb, tj: dodatkowe ( nie dyżury bo przecież jesteśmy rozpisani w książce służby na konkretne stanowisko ) i jak to się ma do rzeczywistego w ten sposób planowania nam nadgodzin kiedy Kodeks pracy zabrania takich praktyk. Mając 17 służb po 12 tylko godzin w miesiącu wypracowujemy 204 godziny i nie oddaje nam się wypracowanych nadgodzin w przepisowym czasie a to już ze 2 lata tak się ma sytuacja. Czy również u was istnieje problem z wypłacaniem delegacji za służbę w innej miejscowości niż pracujecie, czy również macie nie wykorzystane zaległe urlopy z zeszłego roku - mamy już czerwiec i czy lawinowo rosną u was nadgodziny szczególnie w dziale ochrony mimo zapychania braków dyżurami w ochronie z innych działów ? Piszcie proszę co się u was dzieje bo u nas to mamy wrażenie że to My funkcjonariusze odbywamy karę bo przecież prawa osadzonych są przestrzegane a że łamane są podstawowe prawa funkcjonariuszy to nic się nie dzieje przecież złego. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Opinia prawna „kiedy funkcjonariusz nabywał prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego na podstawie nieobowiązującej już ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r” jak to w koncu jest należy sie ten urlop czy nie..pozdrawiam
Odpowiedz
http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzecz...Id,2592456
Odpowiedz