Jesteście super. Przy ustalanaiu dodatku motywacyjnego po 25 latach Covid nie był przeszkodą? I nie było potrzeby powoływania następnych specjalistycznych super extra grup do przebadania tematu?
Uzgadnianie uzgodnionego w 2018r
Ocknijcie się .
Fajnie się to czyta na poprawe humoru.
Odpowiedz
czemu ciulu jeden nie opublikowałeś mojego wpisu!! boisz się!!???
Odpowiedz
(01-10-2020, 19:12 )Dziambdzia napisał(a):
(01-10-2020, 17:25 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): ODPOWIEDŹ PRZESŁANA DO ZARZĄDU TO JAWNA KPINA!!!

Żadnych konkretów a same banały, które nic nie zmieniają.

Nawet sam fakt, że Minister Sprawiedliwości osobiście nie odpowiedział na pismo wskazuje na LEKCEWAŻĄCY STOSUNEK DO FUNKCJONARIUSZY SW

CO TU USTALAĆ??? Przecież projekt Ustawy o SW realizujący zawarte POROZUMIENIE został już ustalony i WYSTARCZY GO TYLKO PRZEPROWADZIĆ PRZEZ PROCES LEGISLACJI

Po co banalne pisma, spotkania z których nic nie wynika???

Ludzie o czym wy chcecie debatować!!! Walka o wysługę??? Ile to jest na miesiąc??? 20, 30 zł!!! Jutro jakiś f-sz który dzisiaj zszedł z nocki idzie na dniówkę, dlaczego? bo ktoś musi iść na wolne bo ma nadgodziń przepracowanych więcej, bo nie ma pełnego stanu etatowego, bo  tylko tuman nie wie dlaczego nie przychodzą "nowi" do służby. To jutro znów będzie mniej ludzi na oddziałach, to jutro f-sze innych działów będą musieli udowadniać że robia swoją robotę i innych. A my będziemy powoływać zespoły do dyskusji za 20 zł!!!

Ocknijcie się!!!
Jacek musi odejść!!!
Dla mnie ok 300 zł zależy ile kto ma cywila
Ale Jacek musi odejść!!!
Odpowiedz
(01-10-2020, 19:00 )jtd napisał(a):
(01-10-2020, 17:32 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 17:08 )jtd napisał(a):
(01-10-2020, 16:22 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 15:48 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie administratorze, bez złośliwości pytam grzecznie, co stoi na przeszkodzie aby odpowiedź,  stanowisko rządzących przedstawiać nam wszystkim niezwłocznie po jej uzyskaniu? Czy przed dodaniem artykułu gdziekolwiek podlega on obrubce? Cenzurze? Czy umieszczane są fragmenty pidma itd? Tpsoze zrozumieć SW zawsze stawiane jest na końcu, ciągle oklamywane, oszukiwane, pokazuje się nierówne traktowanie fszy. Nie ma się co dziwić, że ludzie mają dość sciemniania, zwodzenia, czytania pięknych pism i jeszcze piękniejszych odpowiedzi, my takich złotoustych to mamy u siebie w jednostkach, pieknie mówią, kręcą, sciamniaja ale gdy chodzi o zrobienie coś dla nich to już jest inaczej to damo w rządzie, SW ciągle jest traktowane jak coś na końcu.


Gdyby Zarząd Główny NSZZFiPW obradował w innym terminie lub gdy nie musiałby zająć stanowiska, to odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowana była by natychmiast, tak jak to się dzieje z wieloma pismami. Natomiast tylko ze względu na to, że Zarząd Główny zajął w tej sprawie stanowisko postanowiono, aby odpowiedź opublikowana była wraz ze stanowiskiem Zarządu Głównego. Bardzo proszę nie doszukiwać się tu drugiego dna, albo jakiś podstępów, ponieważ ich nie ma i nigdy nie było.
Nie filozofujmy, nie trzeba być doktorem trzy razy habilitowanym, żeby podsumować stan faktyczny po 2 latach od porozumienia. Dostaliśmy podwyżki- dziękujemy. Należały się jak psu buda bo już w przysłowiowej Biedronie też można tyle zarobić. Płatne nadgodziny przestały być płatne. Robi się wszystko żeby nie płacić, wariackie zawieszanie stanowisk i wyganianie ludzi na wolne. Dodatki motywacyjne dostało 368 funkcjonariuszy na całą służbę więzienną. Czyli tak jakby tego nie było. Płatnych L4 100% zero. Art 15a kolejny rok jakieś projekty srutu tutu , pomysły poronione 25 lat hahahaha . Lata z cywila do wysługi przepadły.  Panie Administratorze, ja jestem prostym człowiekiem, nie zawsze umiem czytać ze zrozumieniem .......ale Pan i Pana koledzy w ZARZĄDZIE ZWIĄZKU czytają wszystko ze zrozumieniem ale pytam.....CO Z TEGO???????? No nic. Związek jest słaby, nieskuteczny. Funkcjonariusze w całej Polsce nic nie maja załatwione . Teraz możecie sobie pisma pisać już nikt wam nie wierzy. Po prostu przegraliśmy. Toniemy. Już nie ważne, kolejne uchwały . Dwa lata nic nie zrobione i się przyglądaliście, a ludzie pytali w jednostkach co jest grane. Jak wyczytałem z mediów kurs w SW pozostanie ten sam.

Ha Ha Ha Big Grin Big Grin Big Grin  Niezłe Smile  Naprawdę się ubawiłem, szczególnie z tekstów typu " dostaliśmy podwyżki...należały się jak psu buda..."
Za nadgodziny wydano ponad 20 mln. zł, ale według Pana nie są płatne, narzekanie, że funkcjonariusze chodzą na wolne... wcześniej było narzekanie, że nie mogą chodzić na wolne. Rozumiem, że Pana nie dotyczy dodatek motywacyjny, więc mogłoby go nie być? Zapomniał Pan wspomnieć, że wymóg osiągnięcia 55 lat też został zniesiony przy przejściu na emeryturę, ale to też pewnie szczegół? Przez ostatnie 5 lat funkcjonariusze otrzymali średnio około 1760 zł. ale "Związek jest słaby i nieskuteczny". Ciekawe ile by Pan otrzymał, gdyby nie było Związku? Jeżeli Pan twierdzi, że przez dwa lata nic nie zostało zrobione, to chyba Pan te lata przespał? Proszę sobie wejść na stronę Zarządu Głównego NSZZFiPW i sobie odświeżyć pamięć.
Proszę nie manipulować  . Doprecyzuję . Po kolei. Za podwyżki podziękowałem. Nadal uważam , że należały się podwyżki jak psu buda. I dostaliśmy , dziękuję raz jeszcze. Za nadgodziny wypłacono za jeden okres rozliczeniowy ............. aż tu nagle zaczęło się wariactwo z zawieszaniem stanowisk, z pracą na minus 2 na zmianach, dwa oddziały naraz na nockach, penit w konwoje, ADM w teren za ochrone itd. Zobaczymy ile teraz bedzie wypłacone i jakim kosztem. Szczęście w nieszczęściu Covid pomógł. (Prace, konwoje, widzenia wstrzymano). Następnie dodatek motywacyjny niecałe 400-stu f-szy, bez komentarza. Ja bym dał po 500zł ale już by 2000tys f-szy miało. Wymóg 55lat zniesiony- dziękujemy naprawdę ukłony. No i co by tu jeszcze hmmm. To tyle. Z tym porozumieniem z 2018 roku nawet nie wiem jak to nazwać . Znaczy wiem , ale nie nadaje się do publikacji. Także reasumując podwyżki i zniesienie 55 lat ok, te nadgodziny to zrobiła się wolna amerykanka . No ale Panie Panie, przecież było 15a, lata z cywila za wysługę , 100% L4, dodatki motywacyjne POWSZECHNE po 15latach,
mijały wszystkie terminy i co. Szkoda gadać. A teraz się wyciszam i bajo bajo bajlando. Bawcie sie dobrze.

Administratorze z całym szacunkiem dla Pana, lecz: podwyżki należały się a i owszem, za lata posuchy bez grosza, bez podnoszenia dodatków, a jeśli były to w OISW lub CZSW!!!, ja niestety nie dostałem aż tak dużo jak się panu wydaje, średnio 1760 ładnie  to pan zsumował, przyklad( dyrektor zjada mięso boczek a zwykły f-sz zjada kapustę= średnio wychodzi, że jedzą BIGOS)to jest średnio!!!!
Kolejna sprawa nadgodziny: 20 mln poszło owszem, i tu widac jakie kominy godzinowe sie robią za rządów Generała, a nie za wszystkie godziny nam zapłacili, gdyż ludzie mają zamrożone po 400, 500, 600 nadgodzin, i te polecenia po cichu na odprawach ,, wyrzycać na nadgodziny, zawieszać stanowiska, namawiać ludzi by szli na wolne zamiast urlopów, ograniczać rezerwę w porze nocnej, nie wystawiać stanowisk" to są polecenia Generała na odprawach z dyrektorami okręgowymi, dyrektorami jednostek, !!!!
Miał być krótszy okres rozliczeniowy z 6 m-cy do 4 m-cy niestety nie zrealizowano!!!
Wiek 55lat - postulat zrealizowany !!!!!!!!!
L-4 - brak zrealizowania !!!!!!!!!
 !!!!!
Art. 15a - niezrealizowano - ,,Generał"się wypowiedział!!!! w osobie Paczosa
Projekt Modernizacyjny  Służby Więzienne na lata 2021-2024?nie wiem nie widziałem!!!!
Nowelizacja Ustawy o Służbie Więziennej - niezrealizowano!!!!!!!!!!!!
Czy Pan Administrator chce jeszcze coś dodać w sprawie niezrealizowanych, zrealizowanych postulatów? ostatni miał wejść z dniem 1 stycznia 2020, a przypomnę mamy już 1 październik 2020r. i nadal są przepychanki, co?, kedy?, powołanie grupy!!!,?te wszystkie postulaty powinny być już dawno zrealizowane, powinniśmy już dawno zapomnieć o jakimś porozumieniu!!! Tyle
długi ten wpis lecz może ktoś go przeczyta!!!
Odpowiedz
(01-10-2020, 17:23 )jtd napisał(a):
(01-10-2020, 16:54 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 14:58 )Stary gad napisał(a): Dziwi mnie to, że Zarząd Główny nie potrafi lub też nie ma odwagi sformułować choć krótkiego komunikatu w jaki sposób Ministerstwo Sprawiedliwości ustosunkowało się do Wezwania, którego termin upłynął w dniu wczorajszym?

Stanowisko ZG NSZZFiPW dot. realizacji Porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r.

Kto mi przetłumaczy tak normalnie na Polski ????????????????? Mam się cieszyć?
Czytaj -dobrze to już było
Odpowiedz
(01-10-2020, 17:51 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(30-09-2020, 18:08 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): „ Jak podkreślił w rozmowie z InfoSecurity24.pl przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Rafał Jankowski, był to ostatni punkt porozumienia, który nie został zrealizowany, a na których związkowcy długo i cierpliwie czekali. “W tym czasie wykonaliśmy setki prób, by stało się to wcześniej. Doczekaliśmy się, jesteśmy zadowoleni, że w końcu sprawa została podjęta” – dodał”.

Zgodnie ze słowami Przewodniczącego Jankowskiego art. 15a był ostatnim, który nie został jeszcze zrealizowany z POROZUMIENIA ZAWARTEGO Z MSWiA !!!

A ile PUNKTÓW z POROZUMIENIA zawartego z Ministerstwem Sprawiedliwości zostało do ZREALIZOWANIA ??????

Odpowiedź na to pytanie pokaże JAK SW TRAKTOWANE JEST PRZEZ MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI i jakie podejście STRONY RZĄDOWEJ jest do PODPISANEGO POROZUMIENIA...

PRZESTAŃMY SIĘ WSZYSCY OSZUKIWAĆ - NIC NIE WYWALCZYLIŚMY PROTESTEM Z 2018 roku bo wszystko co zostało zrealizowane dotyczyło służb mundurowych podległych MSWiA więc MY tez dostaliśmy bo nie wypadało nie dać
Jankowski o dodatkach motywacyjnych po 15-20 latach służby,,Jeśli będzie wola środowiska, by w stronę tego, co Pan proponuje pójść, to na pewno będziemy o tym rozmawiać."Jeśli będzie? Bez komentarza
Odpowiedz
(30-09-2020, 20:32 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): 25 lat służby? Oszusci
Po co komu lata z cywila gdy ma 25 lat służby? I co z tymi co po 15, 20 czy 24 latach służby stracą zdrowie i komisja niedopuści ich do służby? Precz z art. 15a.
Odpowiedz
(01-10-2020, 16:09 )Zbig napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='5627' dateline='1601491525']
Panowie i Panie z ZK Borneo i Oz podziekujmy naszym panom wszechmogacym rzadzacym tzn.  dyrektorowi i kierownictwu za zamkniecie naszego Oz, piszę kierownictwu bo Dyro jest od roku a wcześniej rządził pan z lasu z obecnym zastępcą i liderem Oz, majora mu dać w listopadzie za to, że stan podopiecznych obniżył, żeby OZ zamknac, ponadto sobie i ochroniarzowi załatwił posadki w solidarności zwerbowal podstępem jak lis podwładnych aby składki płacili i go chwalili. Więc niech teraz w delegację zapindalaja i swojego przewodniczącego i długiego szamana chwalą ale skla bajo bajlando nara. Wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.

Kiero Oz od jutra 7 tysięcy na wypłatę przytuli za to że przyjedzie posiedzieć. Proponuję delegację np. do lasu lub zk Czarne aby go nauczyli jak rządzić żeby zaklad istniał.

NIECH ZYJE SOLIDARNOŚĆ I JEGO PRZEWODNICZACY OZ OPATÓWEK.
Przez rok można dużo zrobić lub do reszty zepsuć

I tu masz Panie kolego rację zaczął pan w okularkach, który spier....Ł jak szczur, pan, który został wygoniony do lasu podtrzymał dewastacje jednostki i złą atmosferę wśród dobrych F-szy przy pomocy przydupasow, którzy tylko o swój interes dbali zwłaszcza panowie ulizani. Bajo nara pa.

Kier. Oz Borneo w delegację to życzenie moje i podległych F- szy. 

Z-ca ppłka z Borneo delegacja na z-ce  do ZK typu zamkniętego tam się nie będzie nudził i sufit oglądał lub u penitencjarnego przesiadywał i plotkowal. 

Stu paru podopiecznych zamknięty Oz, dyrektor, z-ca, kier Oz  kilku osadzonych a rządzących mnóstwo bajo I bajlando.
Odpowiedz
Część zasług za podwyżki, płatne nadgodziny itp. mają koledzy z innych służb... proszę o tym nie zapominać. Ciekawe ile byśmy wywalczyli samodzielnie? ... pewnie nic
Odpowiedz
(01-10-2020, 17:25 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): ODPOWIEDŹ PRZESŁANA DO ZARZĄDU TO JAWNA KPINA!!!

Żadnych konkretów a same banały, które nic nie zmieniają.

Nawet sam fakt, że Minister Sprawiedliwości osobiście nie odpowiedział na pismo wskazuje na LEKCEWAŻĄCY STOSUNEK DO FUNKCJONARIUSZY SW

CO TU USTALAĆ??? Przecież projekt Ustawy o SW realizujący zawarte POROZUMIENIE został już ustalony i WYSTARCZY GO TYLKO PRZEPROWADZIĆ PRZEZ PROCES LEGISLACJI

Po co banalne pisma, spotkania z których nic nie wynika???

Ludzie o czym wy chcecie debatować!!! Walka o wysługę??? Ile to jest na miesiąc??? 20, 30 zł!!! Jutro jakiś f-sz który dzisiaj zszedł z nocki idzie na dniówkę, dlaczego? bo ktoś musi iść na wolne bo ma nadgodziń przepracowanych więcej, bo nie ma pełnego stanu etatowego, bo  tylko tuman nie wie dlaczego nie przychodzą "nowi" do służby. To jutro znów będzie mniej ludzi na oddziałach, to jutro f-sze innych działów będą musieli udowadniać że robia swoją robotę i innych. A my będziemy powoływać zespoły do dyskusji za 20 zł!!!

Ocknijcie się!!!
Jacek musi odejść!!!
Odpowiedz
(01-10-2020, 17:32 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 17:08 )jtd napisał(a):
(01-10-2020, 16:22 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 15:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-10-2020, 12:50 )Administrator napisał(a): Z Pańskiej odpowiedzi wynika tylko tyle, że nie potrafi Pan przeczytać tych kilku linijek Statutu ze zrozumieniem, bo jakoś nie dopatrzyłem się w jego zapisach wniosków, które Pan wyciąga.

Panie administratorze, bez złośliwości pytam grzecznie, co stoi na przeszkodzie aby odpowiedź,  stanowisko rządzących przedstawiać nam wszystkim niezwłocznie po jej uzyskaniu? Czy przed dodaniem artykułu gdziekolwiek podlega on obrubce? Cenzurze? Czy umieszczane są fragmenty pidma itd? Tpsoze zrozumieć SW zawsze stawiane jest na końcu, ciągle oklamywane, oszukiwane, pokazuje się nierówne traktowanie fszy. Nie ma się co dziwić, że ludzie mają dość sciemniania, zwodzenia, czytania pięknych pism i jeszcze piękniejszych odpowiedzi, my takich złotoustych to mamy u siebie w jednostkach, pieknie mówią, kręcą, sciamniaja ale gdy chodzi o zrobienie coś dla nich to już jest inaczej to damo w rządzie, SW ciągle jest traktowane jak coś na końcu.


Gdyby Zarząd Główny NSZZFiPW obradował w innym terminie lub gdy nie musiałby zająć stanowiska, to odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowana była by natychmiast, tak jak to się dzieje z wieloma pismami. Natomiast tylko ze względu na to, że Zarząd Główny zajął w tej sprawie stanowisko postanowiono, aby odpowiedź opublikowana była wraz ze stanowiskiem Zarządu Głównego. Bardzo proszę nie doszukiwać się tu drugiego dna, albo jakiś podstępów, ponieważ ich nie ma i nigdy nie było.
Nie filozofujmy, nie trzeba być doktorem trzy razy habilitowanym, żeby podsumować stan faktyczny po 2 latach od porozumienia. Dostaliśmy podwyżki- dziękujemy. Należały się jak psu buda bo już w przysłowiowej Biedronie też można tyle zarobić. Płatne nadgodziny przestały być płatne. Robi się wszystko żeby nie płacić, wariackie zawieszanie stanowisk i wyganianie ludzi na wolne. Dodatki motywacyjne dostało 368 funkcjonariuszy na całą służbę więzienną. Czyli tak jakby tego nie było. Płatnych L4 100% zero. Art 15a kolejny rok jakieś projekty srutu tutu , pomysły poronione 25 lat hahahaha . Lata z cywila do wysługi przepadły.  Panie Administratorze, ja jestem prostym człowiekiem, nie zawsze umiem czytać ze zrozumieniem .......ale Pan i Pana koledzy w ZARZĄDZIE ZWIĄZKU czytają wszystko ze zrozumieniem ale pytam.....CO Z TEGO???????? No nic. Związek jest słaby, nieskuteczny. Funkcjonariusze w całej Polsce nic nie maja załatwione . Teraz możecie sobie pisma pisać już nikt wam nie wierzy. Po prostu przegraliśmy. Toniemy. Już nie ważne, kolejne uchwały . Dwa lata nic nie zrobione i się przyglądaliście, a ludzie pytali w jednostkach co jest grane. Jak wyczytałem z mediów kurs w SW pozostanie ten sam.

Ha Ha Ha Big Grin Big Grin Big Grin  Niezłe Smile  Naprawdę się ubawiłem, szczególnie z tekstów typu " dostaliśmy podwyżki...należały się jak psu buda..."
Za nadgodziny wydano ponad 20 mln. zł, ale według Pana nie są płatne, narzekanie, że funkcjonariusze chodzą na wolne... wcześniej było narzekanie, że nie mogą chodzić na wolne. Rozumiem, że Pana nie dotyczy dodatek motywacyjny, więc mogłoby go nie być? Zapomniał Pan wspomnieć, że wymóg osiągnięcia 55 lat też został zniesiony przy przejściu na emeryturę, ale to też pewnie szczegół? Przez ostatnie 5 lat funkcjonariusze otrzymali średnio około 1760 zł. ale "Związek jest słaby i nieskuteczny". Ciekawe ile by Pan otrzymał, gdyby nie było Związku? Jeżeli Pan twierdzi, że przez dwa lata nic nie zostało zrobione, to chyba Pan te lata przespał? Proszę sobie wejść na stronę Zarządu Głównego NSZZFiPW i sobie odświeżyć pamięć.
Proszę nie manipulować  . Doprecyzuję . Po kolei. Za podwyżki podziękowałem. Nadal uważam , że należały się podwyżki jak psu buda. I dostaliśmy , dziękuję raz jeszcze. Za nadgodziny wypłacono za jeden okres rozliczeniowy ............. aż tu nagle zaczęło się wariactwo z zawieszaniem stanowisk, z pracą na minus 2 na zmianach, dwa oddziały naraz na nockach, penit w konwoje, ADM w teren za ochrone itd. Zobaczymy ile teraz bedzie wypłacone i jakim kosztem. Szczęście w nieszczęściu Covid pomógł. (Prace, konwoje, widzenia wstrzymano). Następnie dodatek motywacyjny niecałe 400-stu f-szy, bez komentarza. Ja bym dał po 500zł ale już by 2000tys f-szy miało. Wymóg 55lat zniesiony- dziękujemy naprawdę ukłony. No i co by tu jeszcze hmmm. To tyle. Z tym porozumieniem z 2018 roku nawet nie wiem jak to nazwać . Znaczy wiem , ale nie nadaje się do publikacji. Także reasumując podwyżki i zniesienie 55 lat ok, te nadgodziny to zrobiła się wolna amerykanka . No ale Panie Panie, przecież było 15a, lata z cywila za wysługę , 100% L4, dodatki motywacyjne POWSZECHNE po 15latach,
mijały wszystkie terminy i co. Szkoda gadać. A teraz się wyciszam i bajo bajo bajlando. Bawcie sie dobrze.
Odpowiedz
(30-09-2020, 18:08 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): „ Jak podkreślił w rozmowie z InfoSecurity24.pl przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Rafał Jankowski, był to ostatni punkt porozumienia, który nie został zrealizowany, a na których związkowcy długo i cierpliwie czekali. “W tym czasie wykonaliśmy setki prób, by stało się to wcześniej. Doczekaliśmy się, jesteśmy zadowoleni, że w końcu sprawa została podjęta” – dodał”.

Zgodnie ze słowami Przewodniczącego Jankowskiego art. 15a był ostatnim, który nie został jeszcze zrealizowany z POROZUMIENIA ZAWARTEGO Z MSWiA !!!

A ile PUNKTÓW z POROZUMIENIA zawartego z Ministerstwem Sprawiedliwości zostało do ZREALIZOWANIA ??????

Odpowiedź na to pytanie pokaże JAK SW TRAKTOWANE JEST PRZEZ MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI i jakie podejście STRONY RZĄDOWEJ jest do PODPISANEGO POROZUMIENIA...

PRZESTAŃMY SIĘ WSZYSCY OSZUKIWAĆ - NIC NIE WYWALCZYLIŚMY PROTESTEM Z 2018 roku bo wszystko co zostało zrealizowane dotyczyło służb mundurowych podległych MSWiA więc MY tez dostaliśmy bo nie wypadało nie dać
Odpowiedz
Administratorze.
Może, Pan podać ilu członków liczy Związek w tym roku, a ile liczył w zeszłym roku? Liczba ta spadła czy wzrosła?
Powiem szczerze, że w mojej jednostce liczba ta dramatycznie spadała i nie ma chętnych do zasilenia związkowych szeregów.
Odpowiedz
(01-10-2020, 16:54 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 14:58 )Stary gad napisał(a): Dziwi mnie to, że Zarząd Główny nie potrafi lub też nie ma odwagi sformułować choć krótkiego komunikatu w jaki sposób Ministerstwo Sprawiedliwości ustosunkowało się do Wezwania, którego termin upłynął w dniu wczorajszym?

Stanowisko ZG NSZZFiPW dot. realizacji Porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r.
Jak przeczytałem to pierwsze co na myśl mi przyszło to . Czy ktos tu ma schizofrenie???? A drugie to film pt'' Dzień Swistaka''
Odpowiedz
(01-10-2020, 17:08 )jtd napisał(a):
(01-10-2020, 16:22 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 15:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-10-2020, 12:50 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 12:37 )rybak napisał(a): Natychmiastowo czyli bez zbędnej zwłoki

Z Pańskiej odpowiedzi wynika tylko tyle, że nie potrafi Pan przeczytać tych kilku linijek Statutu ze zrozumieniem, bo jakoś nie dopatrzyłem się w jego zapisach wniosków, które Pan wyciąga.

Panie administratorze, bez złośliwości pytam grzecznie, co stoi na przeszkodzie aby odpowiedź,  stanowisko rządzących przedstawiać nam wszystkim niezwłocznie po jej uzyskaniu? Czy przed dodaniem artykułu gdziekolwiek podlega on obrubce? Cenzurze? Czy umieszczane są fragmenty pidma itd? Tpsoze zrozumieć SW zawsze stawiane jest na końcu, ciągle oklamywane, oszukiwane, pokazuje się nierówne traktowanie fszy. Nie ma się co dziwić, że ludzie mają dość sciemniania, zwodzenia, czytania pięknych pism i jeszcze piękniejszych odpowiedzi, my takich złotoustych to mamy u siebie w jednostkach, pieknie mówią, kręcą, sciamniaja ale gdy chodzi o zrobienie coś dla nich to już jest inaczej to damo w rządzie, SW ciągle jest traktowane jak coś na końcu.


Gdyby Zarząd Główny NSZZFiPW obradował w innym terminie lub gdy nie musiałby zająć stanowiska, to odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowana była by natychmiast, tak jak to się dzieje z wieloma pismami. Natomiast tylko ze względu na to, że Zarząd Główny zajął w tej sprawie stanowisko postanowiono, aby odpowiedź opublikowana była wraz ze stanowiskiem Zarządu Głównego. Bardzo proszę nie doszukiwać się tu drugiego dna, albo jakiś podstępów, ponieważ ich nie ma i nigdy nie było.
Nie filozofujmy, nie trzeba być doktorem trzy razy habilitowanym, żeby podsumować stan faktyczny po 2 latach od porozumienia. Dostaliśmy podwyżki- dziękujemy. Należały się jak psu buda bo już w przysłowiowej Biedronie też można tyle zarobić. Płatne nadgodziny przestały być płatne. Robi się wszystko żeby nie płacić, wariackie zawieszanie stanowisk i wyganianie ludzi na wolne. Dodatki motywacyjne dostało 368 funkcjonariuszy na całą służbę więzienną. Czyli tak jakby tego nie było. Płatnych L4 100% zero. Art 15a kolejny rok jakieś projekty srutu tutu , pomysły poronione 25 lat hahahaha . Lata z cywila do wysługi przepadły.  Panie Administratorze, ja jestem prostym człowiekiem, nie zawsze umiem czytać ze zrozumieniem .......ale Pan i Pana koledzy w ZARZĄDZIE ZWIĄZKU czytają wszystko ze zrozumieniem ale pytam.....CO Z TEGO???????? No nic. Związek jest słaby, nieskuteczny. Funkcjonariusze w całej Polsce nic nie maja załatwione . Teraz możecie sobie pisma pisać już nikt wam nie wierzy. Po prostu przegraliśmy. Toniemy. Już nie ważne, kolejne uchwały . Dwa lata nic nie zrobione i się przyglądaliście, a ludzie pytali w jednostkach co jest grane. Jak wyczytałem z mediów kurs w SW pozostanie ten sam.

Ha Ha Ha Big Grin Big Grin Big Grin  Niezłe Smile  Naprawdę się ubawiłem, szczególnie z tekstów typu " dostaliśmy podwyżki...należały się jak psu buda..."
Za nadgodziny wydano ponad 20 mln. zł, ale według Pana nie są płatne, narzekanie, że funkcjonariusze chodzą na wolne... wcześniej było narzekanie, że nie mogą chodzić na wolne. Rozumiem, że Pana nie dotyczy dodatek motywacyjny, więc mogłoby go nie być? Zapomniał Pan wspomnieć, że wymóg osiągnięcia 55 lat też został zniesiony przy przejściu na emeryturę, ale to też pewnie szczegół? Przez ostatnie 5 lat funkcjonariusze otrzymali średnio około 1760 zł. ale "Związek jest słaby i nieskuteczny". Ciekawe ile by Pan otrzymał, gdyby nie było Związku? Jeżeli Pan twierdzi, że przez dwa lata nic nie zostało zrobione, to chyba Pan te lata przespał? Proszę sobie wejść na stronę Zarządu Głównego NSZZFiPW i sobie odświeżyć pamięć.
Odpowiedz
ODPOWIEDŹ PRZESŁANA DO ZARZĄDU TO JAWNA KPINA!!!

Żadnych konkretów a same banały, które nic nie zmieniają.

Nawet sam fakt, że Minister Sprawiedliwości osobiście nie odpowiedział na pismo wskazuje na LEKCEWAŻĄCY STOSUNEK DO FUNKCJONARIUSZY SW

CO TU USTALAĆ??? Przecież projekt Ustawy o SW realizujący zawarte POROZUMIENIE został już ustalony i WYSTARCZY GO TYLKO PRZEPROWADZIĆ PRZEZ PROCES LEGISLACJI

Po co banalne pisma, spotkania z których nic nie wynika???
Odpowiedz
(01-10-2020, 16:54 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 14:58 )Stary gad napisał(a): Dziwi mnie to, że Zarząd Główny nie potrafi lub też nie ma odwagi sformułować choć krótkiego komunikatu w jaki sposób Ministerstwo Sprawiedliwości ustosunkowało się do Wezwania, którego termin upłynął w dniu wczorajszym?

Stanowisko ZG NSZZFiPW dot. realizacji Porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r.

Kto mi przetłumaczy tak normalnie na Polski ????????????????? Mam się cieszyć?
Odpowiedz
(01-10-2020, 16:54 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 14:58 )Stary gad napisał(a): Dziwi mnie to, że Zarząd Główny nie potrafi lub też nie ma odwagi sformułować choć krótkiego komunikatu w jaki sposób Ministerstwo Sprawiedliwości ustosunkowało się do Wezwania, którego termin upłynął w dniu wczorajszym?

Stanowisko ZG NSZZFiPW dot. realizacji Porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r.

Kolejna grupa robocza, mapa drogowa itd itd bez końca, to już nawet nie staje się śmieszne. Zarząd Główny uznał odpowiedź na wezwanie, a co to niby za odpowiedź, że zostanie powołana grupa robocza. Robią sobie jaja żywcem z tej formacji.
Odpowiedz
(01-10-2020, 16:22 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 15:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-10-2020, 12:50 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 12:37 )rybak napisał(a):
(01-10-2020, 11:15 )Administrator napisał(a): Chciałbym się bardzo dowiedzieć kiedy i w jakiej sprawie Członkowie Związku nie zostali poinformowani?
Natychmiastowo czyli bez zbędnej zwłoki

Z Pańskiej odpowiedzi wynika tylko tyle, że nie potrafi Pan przeczytać tych kilku linijek Statutu ze zrozumieniem, bo jakoś nie dopatrzyłem się w jego zapisach wniosków, które Pan wyciąga.

Panie administratorze, bez złośliwości pytam grzecznie, co stoi na przeszkodzie aby odpowiedź,  stanowisko rządzących przedstawiać nam wszystkim niezwłocznie po jej uzyskaniu? Czy przed dodaniem artykułu gdziekolwiek podlega on obrubce? Cenzurze? Czy umieszczane są fragmenty pidma itd? Tpsoze zrozumieć SW zawsze stawiane jest na końcu, ciągle oklamywane, oszukiwane, pokazuje się nierówne traktowanie fszy. Nie ma się co dziwić, że ludzie mają dość sciemniania, zwodzenia, czytania pięknych pism i jeszcze piękniejszych odpowiedzi, my takich złotoustych to mamy u siebie w jednostkach, pieknie mówią, kręcą, sciamniaja ale gdy chodzi o zrobienie coś dla nich to już jest inaczej to damo w rządzie, SW ciągle jest traktowane jak coś na końcu.


Gdyby Zarząd Główny NSZZFiPW obradował w innym terminie lub gdy nie musiałby zająć stanowiska, to odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowana była by natychmiast, tak jak to się dzieje z wieloma pismami. Natomiast tylko ze względu na to, że Zarząd Główny zajął w tej sprawie stanowisko postanowiono, aby odpowiedź opublikowana była wraz ze stanowiskiem Zarządu Głównego. Bardzo proszę nie doszukiwać się tu drugiego dna, albo jakiś podstępów, ponieważ ich nie ma i nigdy nie było.
Nie filozofujmy, nie trzeba być doktorem trzy razy habilitowanym, żeby podsumować stan faktyczny po 2 latach od porozumienia. Dostaliśmy podwyżki- dziękujemy. Należały się jak psu buda bo już w przysłowiowej Biedronie też można tyle zarobić. Płatne nadgodziny przestały być płatne. Robi się wszystko żeby nie płacić, wariackie zawieszanie stanowisk i wyganianie ludzi na wolne. Dodatki motywacyjne dostało 368 funkcjonariuszy na całą służbę więzienną. Czyli tak jakby tego nie było. Płatnych L4 100% zero. Art 15a kolejny rok jakieś projekty srutu tutu , pomysły poronione 25 lat hahahaha . Lata z cywila do wysługi przepadły.  Panie Administratorze, ja jestem prostym człowiekiem, nie zawsze umiem czytać ze zrozumieniem .......ale Pan i Pana koledzy w ZARZĄDZIE ZWIĄZKU czytają wszystko ze zrozumieniem ale pytam.....CO Z TEGO???????? No nic. Związek jest słaby, nieskuteczny. Funkcjonariusze w całej Polsce nic nie maja załatwione . Teraz możecie sobie pisma pisać już nikt wam nie wierzy. Po prostu przegraliśmy. Toniemy. Już nie ważne, kolejne uchwały . Dwa lata nic nie zrobione i się przyglądaliście, a ludzie pytali w jednostkach co jest grane. Jak wyczytałem z mediów kurs w SW pozostanie ten sam.
Odpowiedz
(01-10-2020, 14:58 )Stary gad napisał(a): Dziwi mnie to, że Zarząd Główny nie potrafi lub też nie ma odwagi sformułować choć krótkiego komunikatu w jaki sposób Ministerstwo Sprawiedliwości ustosunkowało się do Wezwania, którego termin upłynął w dniu wczorajszym?

Stanowisko ZG NSZZFiPW dot. realizacji Porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r.
Odpowiedz
(01-10-2020, 15:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-10-2020, 12:50 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 12:37 )rybak napisał(a):
(01-10-2020, 11:15 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 10:46 )rybak napisał(a): Witam. W pełni popieram słowa kolegi. My funkcjonariusze powinniśmy byc natychmiastowo informowani. Mamy pełne prawo do tego. A nie ciągłe zwodzenie i mietolenie przy nosku.
Dosyć tej hipokryzji i zakłamaniu.

Chciałbym się bardzo dowiedzieć kiedy i w jakiej sprawie Członkowie Związku nie zostali poinformowani?
Natychmiastowo czyli bez zbędnej zwłoki

Z Pańskiej odpowiedzi wynika tylko tyle, że nie potrafi Pan przeczytać tych kilku linijek Statutu ze zrozumieniem, bo jakoś nie dopatrzyłem się w jego zapisach wniosków, które Pan wyciąga.

Panie administratorze, bez złośliwości pytam grzecznie, co stoi na przeszkodzie aby odpowiedź,  stanowisko rządzących przedstawiać nam wszystkim niezwłocznie po jej uzyskaniu? Czy przed dodaniem artykułu gdziekolwiek podlega on obrubce? Cenzurze? Czy umieszczane są fragmenty pidma itd? Tpsoze zrozumieć SW zawsze stawiane jest na końcu, ciągle oklamywane, oszukiwane, pokazuje się nierówne traktowanie fszy. Nie ma się co dziwić, że ludzie mają dość sciemniania, zwodzenia, czytania pięknych pism i jeszcze piękniejszych odpowiedzi, my takich złotoustych to mamy u siebie w jednostkach, pieknie mówią, kręcą, sciamniaja ale gdy chodzi o zrobienie coś dla nich to już jest inaczej to damo w rządzie, SW ciągle jest traktowane jak coś na końcu.


Gdyby Zarząd Główny NSZZFiPW obradował w innym terminie lub gdy nie musiałby zająć stanowiska, to odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowana była by natychmiast, tak jak to się dzieje z wieloma pismami. Natomiast tylko ze względu na to, że Zarząd Główny zajął w tej sprawie stanowisko postanowiono, aby odpowiedź opublikowana była wraz ze stanowiskiem Zarządu Głównego. Bardzo proszę nie doszukiwać się tu drugiego dna, albo jakiś podstępów, ponieważ ich nie ma i nigdy nie było.
Odpowiedz
Art. 15a musi zniknąć!!!
Odpowiedz
(30-09-2020, 19:45 )Twardziel 123 napisał(a): Panowie i Panie z ZK Borneo i Oz podziekujmy naszym panom wszechmogacym rzadzacym tzn.  dyrektorowi i kierownictwu za zamkniecie naszego Oz, piszę kierownictwu bo Dyro jest od roku a wcześniej rządził pan z lasu z obecnym zastępcą i liderem Oz, majora mu dać w listopadzie za to, że stan podopiecznych obniżył, żeby OZ zamknac, ponadto sobie i ochroniarzowi załatwił posadki w solidarności zwerbowal podstępem jak lis podwładnych aby składki płacili i go chwalili. Więc niech teraz w delegację zapindalaja i swojego przewodniczącego i długiego szamana chwalą ale skla bajo bajlando nara. Wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.

Kiero Oz od jutra 7 tysięcy na wypłatę przytuli za to że przyjedzie posiedzieć. Proponuję delegację np. do lasu lub zk Czarne aby go nauczyli jak rządzić żeby zaklad istniał.

NIECH ZYJE SOLIDARNOŚĆ I JEGO PRZEWODNICZACY OZ OPATÓWEK.
Przez rok można dużo zrobić lub do reszty zepsuć
Odpowiedz
(30-09-2020, 19:45 )Twardziel 123 napisał(a): Panowie i Panie z ZK Borneo i Oz podziekujmy naszym panom wszechmogacym rzadzacym tzn.  dyrektorowi i kierownictwu za zamkniecie naszego Oz, piszę kierownictwu bo Dyro jest od roku a wcześniej rządził pan z lasu z obecnym zastępcą i liderem Oz, majora mu dać w listopadzie za to, że stan podopiecznych obniżył, żeby OZ zamknac, ponadto sobie i ochroniarzowi załatwił posadki w solidarności zwerbowal podstępem jak lis podwładnych aby składki płacili i go chwalili. Więc niech teraz w delegację zapindalaja i swojego przewodniczącego i długiego szamana chwalą ale skla bajo bajlando nara. Wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.

Kiero Oz od jutra 7 tysięcy na wypłatę przytuli za to że przyjedzie posiedzieć. Proponuję delegację np. do lasu lub zk Czarne aby go nauczyli jak rządzić żeby zaklad istniał.

NIECH ZYJE SOLIDARNOŚĆ I JEGO PRZEWODNICZACY OZ OPATÓWEK.
Odpowiedz
Wiceminister nie dał rady ogarnąć Służby Więziennej !!!!!podsyłam link

https://www.infosecurity24.pl/sluzba-wie...o-ministra
Odpowiedz
(01-10-2020, 12:50 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 12:37 )rybak napisał(a):
(01-10-2020, 11:15 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 10:46 )rybak napisał(a):
(01-10-2020, 10:01 )Dziambdzia napisał(a): S T A T U T Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

art.  14
Członek Związku ma prawo: (...)
5/  oceniać  i  poddawać  krytyce  działalność  członka  Związku  i  organów Związku, wnioskować  o  zmianę  organów  lub  odwołanie  członka  tych  organów z  pełnionych funkcji,
6/ być informowanym o decyzjach i innych działaniach organów Związku,
7/ występować z wnioskami i postulatami do organów Związku.

.art. 19
1.Władze Związku zobowiązane są strzec samorządności i niezależności Związku oraz dobrowolności członkostwa Związku. W swojej działalności kierują się zasadami demokracji, kolegialności i jawności.
2. Władze wszystkich szczebli:
1/ składają członkom Związku sprawozdania ze swej działalności,
2/ we wszystkich sprawach związkowych odpowiadają wyłącznie przed członkami Związku,
(...)

Witam. W pełni popieram słowa kolegi. My funkcjonariusze powinniśmy byc natychmiastowo informowani. Mamy pełne prawo do tego. A nie ciągłe zwodzenie i mietolenie przy nosku.
Dosyć tej hipokryzji i zakłamaniu.

Chciałbym się bardzo dowiedzieć kiedy i w jakiej sprawie Członkowie Związku nie zostali poinformowani?
Natychmiastowo czyli bez zbędnej zwłoki

Z Pańskiej odpowiedzi wynika tylko tyle, że nie potrafi Pan przeczytać tych kilku linijek Statutu ze zrozumieniem, bo jakoś nie dopatrzyłem się w jego zapisach wniosków, które Pan wyciąga.

Panie administratorze, bez złośliwości pytam grzecznie, co stoi na przeszkodzie aby odpowiedź,  stanowisko rządzących przedstawiać nam wszystkim niezwłocznie po jej uzyskaniu? Czy przed dodaniem artykułu gdziekolwiek podlega on obrubce? Cenzurze? Czy umieszczane są fragmenty pidma itd? Tpsoze zrozumieć SW zawsze stawiane jest na końcu, ciągle oklamywane, oszukiwane, pokazuje się nierówne traktowanie fszy. Nie ma się co dziwić, że ludzie mają dość sciemniania, zwodzenia, czytania pięknych pism i jeszcze piękniejszych odpowiedzi, my takich złotoustych to mamy u siebie w jednostkach, pieknie mówią, kręcą, sciamniaja ale gdy chodzi o zrobienie coś dla nich to już jest inaczej to damo w rządzie, SW ciągle jest traktowane jak coś na końcu.
Odpowiedz
Dziwi mnie to, że Zarząd Główny nie potrafi lub też nie ma odwagi sformułować choć krótkiego komunikatu w jaki sposób Ministerstwo Sprawiedliwości ustosunkowało się do Wezwania, którego termin upłynął w dniu wczorajszym?
Odpowiedz
(01-10-2020, 12:50 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 12:37 )rybak napisał(a):
(01-10-2020, 11:15 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 10:46 )rybak napisał(a):
(01-10-2020, 10:01 )Dziambdzia napisał(a): S T A T U T Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

art.  14
Członek Związku ma prawo: (...)
5/  oceniać  i  poddawać  krytyce  działalność  członka  Związku  i  organów Związku, wnioskować  o  zmianę  organów  lub  odwołanie  członka  tych  organów z  pełnionych funkcji,
6/ być informowanym o decyzjach i innych działaniach organów Związku,
7/ występować z wnioskami i postulatami do organów Związku.

.art. 19
1.Władze Związku zobowiązane są strzec samorządności i niezależności Związku oraz dobrowolności członkostwa Związku. W swojej działalności kierują się zasadami demokracji, kolegialności i jawności.
2. Władze wszystkich szczebli:
1/ składają członkom Związku sprawozdania ze swej działalności,
2/ we wszystkich sprawach związkowych odpowiadają wyłącznie przed członkami Związku,
(...)

Witam. W pełni popieram słowa kolegi. My funkcjonariusze powinniśmy byc natychmiastowo informowani. Mamy pełne prawo do tego. A nie ciągłe zwodzenie i mietolenie przy nosku.
Dosyć tej hipokryzji i zakłamaniu.

Chciałbym się bardzo dowiedzieć kiedy i w jakiej sprawie Członkowie Związku nie zostali poinformowani?
Natychmiastowo czyli bez zbędnej zwłoki

Z Pańskiej odpowiedzi wynika tylko tyle, że nie potrafi Pan przeczytać tych kilku linijek Statutu ze zrozumieniem, bo jakoś nie dopatrzyłem się w jego zapisach wniosków, które Pan wyciąga.
A Pan Administratorze to wszystko zapewne potrafi ze zrozumieniem przeczytać i nic poza tym. Co my z tego mamy , że władze związku potrafią czytać ze zrozumieniem.?????????? To co się stało z tym porozumieniem  i to nic nie robienie przez dwa lata to jest żenujące. Na stronach związkowych umieszczacie dokonania związkowców z Policji bo sami nie macie się czym szczycić . Ratunkiem było by żeby SW podlegało pod inne ministerstwo. Się dogadaliście tam i debili z ludzi robicie.
Odpowiedz
Pismo o zerwaniu wysłała strona związkowa, a nie DG! Guzik mnie obchodzi człowiek który z związkami ma tyle wspólnego co odznaczenie które otrzymał i on ma wiedzieć i się wypowiedzieć! Ten człowiek który jest największym "szkodnikiem" w naszym "ogrodzie" ma wiedzieć coś przed związkowcem!!! A może i Paczosa!!! To jest nagle dialog trójstronny!!! Jakoś nie pytali strony związkowej rujnując stanowiska w jednostkach podstawowych

Zatrudnienie wraca pełną parą zawieszone stanowiska nie!!! Kiedy strona służbowa na to odpowie, kiedy ludzie przestaną się "zarzynać" z nadmiaru obowiązków!!!
Odpowiedz
(01-10-2020, 12:37 )rybak napisał(a):
(01-10-2020, 11:15 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 10:46 )rybak napisał(a):
(01-10-2020, 10:01 )Dziambdzia napisał(a): S T A T U T Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

art.  14
Członek Związku ma prawo: (...)
5/  oceniać  i  poddawać  krytyce  działalność  członka  Związku  i  organów Związku, wnioskować  o  zmianę  organów  lub  odwołanie  członka  tych  organów z  pełnionych funkcji,
6/ być informowanym o decyzjach i innych działaniach organów Związku,
7/ występować z wnioskami i postulatami do organów Związku.

.art. 19
1.Władze Związku zobowiązane są strzec samorządności i niezależności Związku oraz dobrowolności członkostwa Związku. W swojej działalności kierują się zasadami demokracji, kolegialności i jawności.
2. Władze wszystkich szczebli:
1/ składają członkom Związku sprawozdania ze swej działalności,
2/ we wszystkich sprawach związkowych odpowiadają wyłącznie przed członkami Związku,
(...)

Witam. W pełni popieram słowa kolegi. My funkcjonariusze powinniśmy byc natychmiastowo informowani. Mamy pełne prawo do tego. A nie ciągłe zwodzenie i mietolenie przy nosku.
Dosyć tej hipokryzji i zakłamaniu.

Chciałbym się bardzo dowiedzieć kiedy i w jakiej sprawie Członkowie Związku nie zostali poinformowani?
Natychmiastowo czyli bez zbędnej zwłoki

Z Pańskiej odpowiedzi wynika tylko tyle, że nie potrafi Pan przeczytać tych kilku linijek Statutu ze zrozumieniem, bo jakoś nie dopatrzyłem się w jego zapisach wniosków, które Pan wyciąga.
Odpowiedz
Jedno pytanie, które kieruję do Administratora, A mianowicie czy blisko 30 tysięcy funkcjonariuszy nie zasługuje by opublikować choć wzmiankę o odpowiedzi MS na wezwanie Nszzfipw ? Czy porozumienie nadal obowiązuje?
Odpowiedz
(30-09-2020, 19:54 )MdR napisał(a): Ciekawe co zrobi minister i CZ, gdy na wzór sąsiadów wprowadzony zostanie stan wyjątkowy a wraz z nim konieczność skoszarowania przynajmniej czesci służby, a funkcjonariusze nauczeni jak im się dziękuje za pracę i poświęcenie wybiorą interes swoich rodzin? Nie potrzeba do tego związków, protestów, autokarów i pism ponaglających. Ludzie wybiorą rodziny.
Możesz napisać które kraje skoszarowały funkcjonariuszy?
Odpowiedz
(01-10-2020, 11:15 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 10:46 )rybak napisał(a):
(01-10-2020, 10:01 )Dziambdzia napisał(a): S T A T U T Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

art.  14
Członek Związku ma prawo: (...)
5/  oceniać  i  poddawać  krytyce  działalność  członka  Związku  i  organów Związku, wnioskować  o  zmianę  organów  lub  odwołanie  członka  tych  organów z  pełnionych funkcji,
6/ być informowanym o decyzjach i innych działaniach organów Związku,
7/ występować z wnioskami i postulatami do organów Związku.

.art. 19
1.Władze Związku zobowiązane są strzec samorządności i niezależności Związku oraz dobrowolności członkostwa Związku. W swojej działalności kierują się zasadami demokracji, kolegialności i jawności.
2. Władze wszystkich szczebli:
1/ składają członkom Związku sprawozdania ze swej działalności,
2/ we wszystkich sprawach związkowych odpowiadają wyłącznie przed członkami Związku,
(...)

Witam. W pełni popieram słowa kolegi. My funkcjonariusze powinniśmy byc natychmiastowo informowani. Mamy pełne prawo do tego. A nie ciągłe zwodzenie i mietolenie przy nosku.
Dosyć tej hipokryzji i zakłamaniu.

Chciałbym się bardzo dowiedzieć kiedy i w jakiej sprawie Członkowie Związku nie zostali poinformowani?

A w tej poniżej, czyżby odpowiedź została wysłana w terminie do 29 sierpnia ale idzie pocztą polską i listonosz nie dotarł...

(30-09-2020, 8:30 )Administrator napisał(a): (...)Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiedziało na wezwanie, do którego miało się zastosować. Niebawem informacja ukaże się na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW.
Odpowiedz
(01-10-2020, 11:15 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 10:46 )rybak napisał(a):
(01-10-2020, 10:01 )Dziambdzia napisał(a): S T A T U T Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

art.  14
Członek Związku ma prawo: (...)
5/  oceniać  i  poddawać  krytyce  działalność  członka  Związku  i  organów Związku, wnioskować  o  zmianę  organów  lub  odwołanie  członka  tych  organów z  pełnionych funkcji,
6/ być informowanym o decyzjach i innych działaniach organów Związku,
7/ występować z wnioskami i postulatami do organów Związku.

.art. 19
1.Władze Związku zobowiązane są strzec samorządności i niezależności Związku oraz dobrowolności członkostwa Związku. W swojej działalności kierują się zasadami demokracji, kolegialności i jawności.
2. Władze wszystkich szczebli:
1/ składają członkom Związku sprawozdania ze swej działalności,
2/ we wszystkich sprawach związkowych odpowiadają wyłącznie przed członkami Związku,
(...)

Witam. W pełni popieram słowa kolegi. My funkcjonariusze powinniśmy byc natychmiastowo informowani. Mamy pełne prawo do tego. A nie ciągłe zwodzenie i mietolenie przy nosku.
Dosyć tej hipokryzji i zakłamaniu.

Chciałbym się bardzo dowiedzieć kiedy i w jakiej sprawie Członkowie Związku nie zostali poinformowani?

Panie Administratorze , nam życia nie starczy z Waszymi ruchami. Mamy słabe władze Związku Zawodowego i nie możemy liczyć na władze SW. Jesteśmy sierotami. Bajo bajlando
Odpowiedz
(01-10-2020, 10:01 )Dziambdzia napisał(a): S T A T U T Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

art.  14
Członek Związku ma prawo: (...)
5/  oceniać  i  poddawać  krytyce  działalność  członka  Związku  i  organów Związku, wnioskować  o  zmianę  organów  lub  odwołanie  członka  tych  organów z  pełnionych funkcji,
6/ być informowanym o decyzjach i innych działaniach organów Związku,
7/ występować z wnioskami i postulatami do organów Związku.

.art. 19
1.Władze Związku zobowiązane są strzec samorządności i niezależności Związku oraz dobrowolności członkostwa Związku. W swojej działalności kierują się zasadami demokracji, kolegialności i jawności.
2. Władze wszystkich szczebli:
1/ składają członkom Związku sprawozdania ze swej działalności,
2/ we wszystkich sprawach związkowych odpowiadają wyłącznie przed członkami Związku,
(...)
To jest cyrk. W 2018 roku zapisane w postulacie , że chcemy wliczenia lat z cywila do wysługi. Teraz sam CZSW oświadczył , że  nie chce wprowadzenia tego . Na głosowaniu przepadło. Następnie Związek Zawodowy pisze ponaglenie żeby wykonywać te postulaty. No cyrk. Władze Związku wszystkie terminy przegapiły. Nasze władze do pięt nie dorównują tym które ma POLICJA. Władze Związku przespały przez dwa lata, a CZSW robi swoim żołnierzom wrogą robotę. Bardzo przykro. Toniemy.
Odpowiedz
(01-10-2020, 10:46 )rybak napisał(a):
(01-10-2020, 10:01 )Dziambdzia napisał(a): S T A T U T Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

art.  14
Członek Związku ma prawo: (...)
5/  oceniać  i  poddawać  krytyce  działalność  członka  Związku  i  organów Związku, wnioskować  o  zmianę  organów  lub  odwołanie  członka  tych  organów z  pełnionych funkcji,
6/ być informowanym o decyzjach i innych działaniach organów Związku,
7/ występować z wnioskami i postulatami do organów Związku.

.art. 19
1.Władze Związku zobowiązane są strzec samorządności i niezależności Związku oraz dobrowolności członkostwa Związku. W swojej działalności kierują się zasadami demokracji, kolegialności i jawności.
2. Władze wszystkich szczebli:
1/ składają członkom Związku sprawozdania ze swej działalności,
2/ we wszystkich sprawach związkowych odpowiadają wyłącznie przed członkami Związku,
(...)

Witam. W pełni popieram słowa kolegi. My funkcjonariusze powinniśmy byc natychmiastowo informowani. Mamy pełne prawo do tego. A nie ciągłe zwodzenie i mietolenie przy nosku.
Dosyć tej hipokryzji i zakłamaniu.

Chciałbym się bardzo dowiedzieć kiedy i w jakiej sprawie Członkowie Związku nie zostali poinformowani?
Odpowiedz
(30-09-2020, 19:42 )Dziambdzia napisał(a): "Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiedziało na wezwanie, do którego miało się zastosować. Niebawem informacja ukaże się na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW"

o mało co ne zerwałem porozumienia!!! A ten dokument to zaszyfrowany, czy trzeba go edytować???

"Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiedziało na wezwanie, do którego miało się zastosować. Niebawem informacja ukaże się na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW"

o mało co ne zerwałem porozumienia!!! A ten dokument to zaszyfrowany, czy trzeba go edytować???

DLACZEGO TAKIE KOMUNIKATY NIE UKAZUJĄ SIĘ NIEZWŁOCZNIE???Po otrzymaniu odpowiedzi wszyscy funkcjonariusze powinni zostać poinformowani o stanowisku strony służbowej

Niezwłocznie również powinny być podjęte przez Zarząd dalsze działania..

GÓRNICY POKAZALI JAK SIĘ WALCZY O SWOJE

Administratorze czy My, funkcjonariusze SW jesteśmy niegodni dowiedzieć się jak ustosunkowało się Ministerstwo Sprawiedliwości na wezwanie? niebawem? to znaczy, za tydzień jutro!? I tak już długo czekamy, na cokolwiek!!


Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa od długiego czasu kieruje się zasadą, aby pismo, które jest wysyłane do przedstawicieli Ministerstwa, czy też CZSW jak i innych osób, w pierwszej kolejności trafiało do adresata, a następnie było publikowane, aby uniknąć sytuacji, że Minister, czy Dyrektor Generalny SW dowiadywał się o czymś z np. z portali społecznościowych. I tak jest również w tym przypadku, ponieważ wraz z odpowiedzią na wezwanie w dniu dzisiejszym przedstawione zostanie stanowisko Zarządu Głównego NSZZFiPW, które obradowało w dniach 28-30 września 2020 r.
Odpowiedz
S T A T U T Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

art.  14
Członek Związku ma prawo: (...)
5/  oceniać  i  poddawać  krytyce  działalność  członka  Związku  i  organów Związku, wnioskować  o  zmianę  organów  lub  odwołanie  członka  tych  organów z  pełnionych funkcji,
6/ być informowanym o decyzjach i innych działaniach organów Związku,
7/ występować z wnioskami i postulatami do organów Związku.

.art. 19
1.Władze Związku zobowiązane są strzec samorządności i niezależności Związku oraz dobrowolności członkostwa Związku. W swojej działalności kierują się zasadami demokracji, kolegialności i jawności.
2. Władze wszystkich szczebli:
1/ składają członkom Związku sprawozdania ze swej działalności,
2/ we wszystkich sprawach związkowych odpowiadają wyłącznie przed członkami Związku,
(...)
Odpowiedz
(30-09-2020, 20:32 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): 25 lat służby? Oszusci

Panie administratorze a co z tymi przyjętymi po 2013 roku? Też mają lata z cywila, czy w tej kwestii coś się zmieniło?
Odpowiedz
(30-09-2020, 15:57 )Emeryt2019 napisał(a): To co proponują z art 15a to śmiech na sali ten art powinien zniknąć zz ustawy myślę że związki wszystkich służb nie godzą się na te bzdury 25 lat służby i wiek emerytalny żenada. Powinniśmy się w końcu naprawdę postawić.
To samo co z dodatkiem motywacyjnym dać tym najbardziej zasłużonym. Jak mam czekać do 25 lat to to samo mam z grupą, a możliwe, że nawet jak bym chciał dopracować do tych 25 lat to i tak dyr. wyślę mnie na komisję bo już ,,głową się pali "np. po 23,5 roku i będzie to samo i dalej  bez cywila.         Proponuję zacząć działać w sprawie strajku, protestu lub coś w podobnego, nie ma na co czekać , to co robią to rzeźbienie w gó...nie - arcydzieła z tego nie będzie.
Odpowiedz
25 lat służby? Oszusci
Odpowiedz
[quote="jtd" pid='5617' dateline='1601457281']
Jak zwykle wałek z 15a. Statek cały czas tonie. Powoli , powoli, potem podnieść będzie bardzo trudno. Za rok zacznie się fala odejść. W ciągu 5 lat będzie zmiana pokoleniowa w służbie. Bajo. To jest zle zarządzana instytucja. Jeszcze raz bajo.
[/quote
To żle zarządzanie jest od jakiegoś czasu, teraz czas zbierać plony, a raczej ich brak. Pociotki, kuzyni, siostrzeńcy, bratankowie lub tacy co mają problem z ogarnięciem rzeczywistości, ale wierni i tacy co zaraz po 15 zaczną się ewakuować
Odpowiedz
Ciekawe co zrobi minister i CZ, gdy na wzór sąsiadów wprowadzony zostanie stan wyjątkowy a wraz z nim konieczność skoszarowania przynajmniej czesci służby, a funkcjonariusze nauczeni jak im się dziękuje za pracę i poświęcenie wybiorą interes swoich rodzin? Nie potrzeba do tego związków, protestów, autokarów i pism ponaglających. Ludzie wybiorą rodziny.
Odpowiedz
Panowie i Panie z ZK Borneo i Oz podziekujmy naszym panom wszechmogacym rzadzacym tzn. dyrektorowi i kierownictwu za zamkniecie naszego Oz, piszę kierownictwu bo Dyro jest od roku a wcześniej rządził pan z lasu z obecnym zastępcą i liderem Oz, majora mu dać w listopadzie za to, że stan podopiecznych obniżył, żeby OZ zamknac, ponadto sobie i ochroniarzowi załatwił posadki w solidarności zwerbowal podstępem jak lis podwładnych aby składki płacili i go chwalili. Więc niech teraz w delegację zapindalaja i swojego przewodniczącego i długiego szamana chwalą ale skla bajo bajlando nara. Wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.

Kiero Oz od jutra 7 tysięcy na wypłatę przytuli za to że przyjedzie posiedzieć. Proponuję delegację np. do lasu lub zk Czarne aby go nauczyli jak rządzić żeby zaklad istniał.

NIECH ZYJE SOLIDARNOŚĆ I JEGO PRZEWODNICZACY OZ OPATÓWEK.
Odpowiedz
"Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiedziało na wezwanie, do którego miało się zastosować. Niebawem informacja ukaże się na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW"

o mało co ne zerwałem porozumienia!!! A ten dokument to zaszyfrowany, czy trzeba go edytować???
Odpowiedz
(30-09-2020, 12:44 )Ola napisał(a): A jak przepracuję 29 lat to też zaliczą mi cywilne 10 lat? Bo warunek 25 lat to minimum. A może moje 150 tys. składek zusowskich po prostu zniknie bezpowrotnie?

Wg mnie dla takich jak My najkorzystniej żeby tego punktu porozumienia nie realizować, tylko po przejściu na emkę sprawa do sądu. Swojego czasu zamieszczony był wyrok NSA dot wojaka. Przegrał we wszystkich instancjach a NSA przyznał mu rację. Składki po 99 to święta rzecz. Dostał dwie emki. I tak się ta sprawa pewnie skończy. Cywila na tych zasadach to niech panu Jankowskiemu doliczają.
Odpowiedz
„ Jak podkreślił w rozmowie z InfoSecurity24.pl przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Rafał Jankowski, był to ostatni punkt porozumienia, który nie został zrealizowany, a na których związkowcy długo i cierpliwie czekali. “W tym czasie wykonaliśmy setki prób, by stało się to wcześniej. Doczekaliśmy się, jesteśmy zadowoleni, że w końcu sprawa została podjęta” – dodał”.

Zgodnie ze słowami Przewodniczącego Jankowskiego art. 15a był ostatnim, który nie został jeszcze zrealizowany z POROZUMIENIA ZAWARTEGO Z MSWiA !!!

A ile PUNKTÓW z POROZUMIENIA zawartego z Ministerstwem Sprawiedliwości zostało do ZREALIZOWANIA ??????

Odpowiedź na to pytanie pokaże JAK SW TRAKTOWANE JEST PRZEZ MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI i jakie podejście STRONY RZĄDOWEJ jest do PODPISANEGO POROZUMIENIA...

PRZESTAŃMY SIĘ WSZYSCY OSZUKIWAĆ - NIC NIE WYWALCZYLIŚMY PROTESTEM Z 2018 roku bo wszystko co zostało zrealizowane dotyczyło służb mundurowych podległych MSWiA więc MY tez dostaliśmy bo nie wypadało nie dać
Odpowiedz
(30-09-2020, 8:30 )Administrator napisał(a):
(29-09-2020, 15:00 )SZEREGOWY1 napisał(a): Witam! Panie Administratorze proszę o odpowiedź na pytanie nr 2..
MSWiA ma projekt o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.!super
A Pan Minister Sprawiedliwości już wysłał odpowiedź do naszego NSZZFiPW termin już minął! czy damy jeszcze troche czasu klejne 30dni lub może kolejne 2 lata zwodzenia za nos!?
pyt. nr 2
A druga sprawa, ile razy można udzielać Wotum nieufności dla jednej osoby? i co oznacza taka forma dla ,,obdarowanego"?

Witam. Wczoraj tj.29.wrzesnia minął tydzień od dnia wysłania zapytania do Pana Ministra... Odpowiedzi brak...co dalej??? Pytam się co dalej???

Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiedziało na wezwanie, do którego miało się zastosować. Niebawem informacja ukaże się na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW.

DLACZEGO TAKIE KOMUNIKATY NIE UKAZUJĄ SIĘ NIEZWŁOCZNIE???

Po otrzymaniu odpowiedzi wszyscy funkcjonariusze powinni zostać poinformowani o stanowisku strony służbowej...

Niezwłocznie również powinny być podjęte przez Zarząd dalsze działania...

GÓRNICY POKAZALI JAK SIĘ WALCZY O SWOJE
Odpowiedz
(30-09-2020, 8:30 )Administrator napisał(a):
(29-09-2020, 15:00 )SZEREGOWY1 napisał(a): Witam! Panie Administratorze proszę o odpowiedź na pytanie nr 2..
MSWiA ma projekt o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.!super
A Pan Minister Sprawiedliwości już wysłał odpowiedź do naszego NSZZFiPW termin już minął! czy damy jeszcze troche czasu klejne 30dni lub może kolejne 2 lata zwodzenia za nos!?
pyt. nr 2
A druga sprawa, ile razy można udzielać Wotum nieufności dla jednej osoby? i co oznacza taka forma dla ,,obdarowanego"?

Witam. Wczoraj tj.29.wrzesnia minął tydzień od dnia wysłania zapytania do Pana Ministra... Odpowiedzi brak...co dalej??? Pytam się co dalej???

Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiedziało na wezwanie, do którego miało się zastosować. Niebawem informacja ukaże się na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW.

Administratorze czy My, funkcjonariusze SW jesteśmy niegodni dowiedzieć się jak ustosunkowało się Ministerstwo Sprawiedliwości na wezwanie? niebawem? to znaczy, za tydzień jutro!? I tak już długo czekamy, na cokolwiek!!
Odpowiedz
(30-09-2020, 8:30 )Administrator napisał(a):
(29-09-2020, 15:00 )SZEREGOWY1 napisał(a): Witam! Panie Administratorze proszę o odpowiedź na pytanie nr 2..
MSWiA ma projekt o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.!super
A Pan Minister Sprawiedliwości już wysłał odpowiedź do naszego NSZZFiPW termin już minął! czy damy jeszcze troche czasu klejne 30dni lub może kolejne 2 lata zwodzenia za nos!?
pyt. nr 2
A druga sprawa, ile razy można udzielać Wotum nieufności dla jednej osoby? i co oznacza taka forma dla ,,obdarowanego"?

Witam. Wczoraj tj.29.wrzesnia minął tydzień od dnia wysłania zapytania do Pana Ministra... Odpowiedzi brak...co dalej??? Pytam się co dalej???

Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiedziało na wezwanie, do którego miało się zastosować. Niebawem informacja ukaże się na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW.
Obawiem się, że odpowiedź będzie wymijająca jak zwykle. Byłoby olbrzymim zaskoczeniem poinformowanie o zrealizowaniu zaległych troszkę (2lata) postulatów
Odpowiedz