Dobry wieczór wszystkim widzę że nic się zmienia na Mega forum z płaczkami i wiecznie poszkodowanymi przez wybrany Los. Mało kasy i znów mało kasy haha. Nawet jak dostaniecie po milion to będzie mało bo macie tak zakodowane w waszych główkach biedule.
Odpowiedz
(01-07-2022, 12:45 )Sierz10 napisał(a):
(30-06-2022, 22:11 )Prison_Officer napisał(a):
(30-06-2022, 9:31 )Janosik napisał(a):
(30-06-2022, 6:53 )aras2121 napisał(a): [quote="Sierz10" pid='15081' dateline='1656502433']
Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?
Nie . Nie ma takiej możliwości . Oddajesz w Sw a tam ci się będzie należeć . I to tak dobra odprawa mieszkaniowa 

Brednie piszesz ..
Pomoc finansową oddaje się gdy funkcjonariusz jest zwolniony lub sam się zwalnia z Sw.
Nowa ustawa o obronie ojczyzny daje możliwość przeniesienia z Sw do wojska więc o zwolnieniu nie ma mowy. Kasy nie oddajesz .

Bzdury piszesz. Przenosząc się do MON zostajesz zwolniony ze służby w SW więc normalnie oddajesz "mieszkaniówkę".

Myślę, że jest różnica między przeniesieniem a zwolnieniem i rozpoczęciem służby w MON.
Czy mógłby jeszcze ktoś się wypowiedzieć. 

Dziękuję

Wg mnie nie ma takiej różnicy.

Przenosząc się do innej służby nie bierzesz ze sobą np. dodatku służbowego, czy korpusu. Owszem teraz zachowujesz stopień, ale i tak musisz ukończyć "ich" szkolenie, aby dalej awansować.

Przenosząc się do innej służby, dla naszych (SW) kadr zostajesz zwolniony (normalna procedura) i w przypadku kiedy masz nieuregulowane należności to musisz je uregulować (pożyczki, mieszkaniówka). Analogicznie jednostka musi tobie wypłacić np. nadgodziny czy niewykorzystane urlopy.

Ja nie jestem alfą i omegą, takie jest moje zdanie, ale jeśli ktoś znajdzie jakieś przepisy, które mówią że jest inaczej to również chętnie je poczytam. Jeśli nie to kadry muszą się opierać na dotychczasowych przepisach i tak zapewne będzie.
Odpowiedz
Co stało na drodze że nie chciało się zostać liczydłem?

Moje miejsce jest gdzie indziej na tej szachownicy i nie ma to związku z tym czy mi się chciało czy nie. Zastanawiające jest to, że liczydło mając takie samo wykształcenie co np oddziałowy może być majorem, a ochroniarz nie daj Boże Wink ... Nie rozumiem w czym dział ochrony jest gorszy.
Odpowiedz
(01-07-2022, 17:05 )Krycha1 napisał(a): To jakiś żart jest normalnie
Dodatek specjalny już od kilku lat w naszym zk był kwotowy, stażowy jest liczony procentowo, mnie natomiast bulwersuje kwestia wysokości zarobków osoby zaczynającej pracę w zakładzie w stosunku do osoby z długoletnim stażem pracy(np. 30 lat pracy) nie jest to sytuacja która będzie powodowała zatrzymanie doświadczonej kadry, a przecież ktoś tę młodzież musi przygotowywać do pracy. Chyba że w CZ powstanie taka szkoląca komórka Big Grin
Odpowiedz
To jakiś żart jest normalnie
Odpowiedz
(30-06-2022, 16:52 )Cywil10 napisał(a): Cywile, napiszcie czy Wy też zostaliście oszukani przy tych podwyżkach?

CZY WAM TEŻ DODATEK ZA KONTAKT Z OSADZONYMI PRZYZNANY W % TEZ ZAMIENILI NA KWOTOWY W DNIU PODWYŻKI?
TO JEST ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ!!!! JAK ZWYKLE JAK COŚ DADZĄ TO MUSZĄ COŚ ZABRAĆ!!! Angry Angry Angry

TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI JAKIE BANDYCTWO SIĘ Z NAMI WYCZYNIA!!!!!

PO 14 LATACH ZMIENIA SIĘ PRACOWNIKOWI DODATEK NA KWOTOWY, ŻEBY NIE BYŁO SKUTKU PRZY PODWYŻCE I W KOLEJNYCH LATACH!!!!
Dodgy Dodgy Dodgy Dodgy
I TO MA BYĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!
Odpowiedz
(30-06-2022, 19:07 )Czarodziej napisał(a):
(29-06-2022, 17:37 )SWOK napisał(a): Mam pytanie jak związki zawodowe mogą akceptować w służbie pierwszą i drugą linię to nie dopuszczalne. Nie spotkałem się w Ustawie o SW o tego typu podziale. Wszyscy są ważni. Ciekawe kto zastąpi dział finansowy, kadry bo administracja może pomóc ochronie np doprowadzić osadzonego, a nas kto Zastąpi
-----------------------------------------------------------------------------------
Mam pytanie jak związki zawodowe mogą akceptować w służbie podziały na Ochronę i Administrację, to nie dopuszczalne.
Jednak służąc w ochronie posiadając wykształcenie wyższe, max co może Tobie zaoferować zakład to śmieszna szkoła chorążych a dlaczego nie szkoła oficerska?
Poza D-cami zmian nie kierują f-szy na szkoły oficerskie.
Czy ustawa o SW precyzuje takie działania. To dlaczego komuś się wydaje że jak pracuje w biurze to zaraz ma być oficerem i gdzie jest to równe traktowanie.

 Do niedawna w jednostce żaden Dowódca nie był oficerem a w administracji pomimo pisma kto je pamięta (60% podoficerowie, 20 chorąży 20 % oficerowie w każdym dziale) wszyscy byli kierowani na oficerkę. Dodatki 3 razy większe od oddziałowych, nagrody zawsze większe za kontakt ze sprzątakiem . To jest podział na na lepszą administrację i gorszą ochronę.
Odpowiedz
(30-06-2022, 22:11 )Prison_Officer napisał(a):
(30-06-2022, 9:31 )Janosik napisał(a):
(30-06-2022, 6:53 )aras2121 napisał(a): [quote="Sierz10" pid='15081' dateline='1656502433']
Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?
Nie . Nie ma takiej możliwości . Oddajesz w Sw a tam ci się będzie należeć . I to tak dobra odprawa mieszkaniowa 

Brednie piszesz ..
Pomoc finansową oddaje się gdy funkcjonariusz jest zwolniony lub sam się zwalnia z Sw.
Nowa ustawa o obronie ojczyzny daje możliwość przeniesienia z Sw do wojska więc o zwolnieniu nie ma mowy. Kasy nie oddajesz .

Bzdury piszesz. Przenosząc się do MON zostajesz zwolniony ze służby w SW więc normalnie oddajesz "mieszkaniówkę".

Myślę, że jest różnica między przeniesieniem a zwolnieniem i rozpoczęciem służby w MON.
Czy mógłby jeszcze ktoś się wypowiedzieć. 

Dziękuję
Odpowiedz
(30-06-2022, 22:43 )szpaq24 napisał(a):
(30-06-2022, 9:31 )Janosik napisał(a):
(30-06-2022, 6:53 )aras2121 napisał(a):
(29-06-2022, 12:33 )Sierz10 napisał(a): Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?
Nie . Nie ma takiej możliwości . Oddajesz w Sw a tam ci się będzie należeć . I to tak dobra odprawa mieszkaniowa .

Brednie piszesz ..
Pomoc finansową oddaje się gdy funkcjonariusz jest zwolniony lub sam się zwalnia z Sw.
Nowa ustawa o obronie ojczyzny daje możliwość przeniesienia z Sw do wojska więc o zwolnieniu nie ma mowy. Kasy nie oddajesz .

Daje możliwość przeniesienia ale za zgodą szefa naszego resortu. Proponuję zapoznać sie z ustawą o obronie ojczyzny. Chcesz powiedzieć że wierzysz w takie cuda? Ministra sprawiedliwości nie zgodzi się na żadne przeniesienie bo tak ch...nia z ludźmi że hej!!

Za zgodą szefa naszego resortu możesz nawet zostać generałem będąc wcześniej podejrzanym o szpiegostwo, ale generalnie kolega, który zadał pytanie, będzie musiał oddać pomoc finansową przenosząc się do MON.
Odpowiedz
(30-06-2022, 22:54 )Człowiek z lasu napisał(a):
(30-06-2022, 8:06 )Mark napisał(a): Kiedy wreszcie będą podwyżki tam gdzie jest potrzeba czyli tam gdzie są WAKATY? Czyli w dziale Ochrony i dodatki za godziny nocne i święta.  Każdy ochroniarz marzy o pracy od poniedziałku do piątku 7-16. Pozdrawiam

Jak marzy to niech się stara o przeniesienie do administracji tak się przecież nic nie robi, czyz nie?
Czy naprawdę uważasz że wystarczy się postarać i już jesteś administracji.  Tam nie ma ŻADNYCH wakatów czyli nie można się postarać. Rząd powinien wprowadzić Ustawą pomoc w wekendy działowi ochrony przez inne zapracowane działy. Kolejny postulat : Najpierw odbyte 15 lat służby w dziale Ochrony a potem z automatu przejście do innych działów. Pozdrawiam
Odpowiedz
(01-07-2022, 0:36 )Kamil napisał(a):
(30-06-2022, 19:07 )Czarodziej napisał(a): [quote="SWOK" pid='15082' dateline='1656520636']
Mam pytanie jak związki zawodowe mogą akceptować w służbie pierwszą i drugą linię to nie dopuszczalne. Nie spotkałem się w Ustawie o SW o tego typu podziale. Wszyscy są ważni. Ciekawe kto zastąpi dział finansowy, kadry bo administracja może pomóc ochronie np doprowadzić osadzonego, a nas kto Zastąpi
-----------------------------------------------------------------------------------
Mam pytanie jak związki zawodowe mogą akceptować w służbie podziały na Ochronę i Administrację, to nie dopuszczalne.
Jednak służąc w ochronie posiadając wykształcenie wyższe, max co może Tobie zaoferować zakład to śmieszna szkoła chorążych a dlaczego nie szkoła oficerska?
Poza D-cami zmian nie kierują f-szy na szkoły oficerskie.
Czy ustawa o SW precyzuje takie działania. To dlaczego komuś się wydaje że jak pracuje w biurze to zaraz ma być oficerem i gdzie jest to równe traktowanie.

Dokładnie, równość ale w jedyną słuszną stronę hehe ? ... Moim zdaniem oficerem powinien być jedynie dyrektor ewentualnie kierownicy działów i to wszystko. Jak widzę w biurach liczydła w stopniu majora to śmiać mi się chce, a ochroniarze kopiący się że złodziejami przez 20 lat na oddziałach nawet nie są godni chorazowki Wink ...

A kto lata temu walczył o mjr w dziale penitencjarnym? Związki. Tym posunięciem „zdegradowano” stopnie w SW. Kiedyś z-ca kierownika mógł być max kpt. a kierownik mjr i było to logiczne.
Odpowiedz
(30-06-2022, 22:54 )Człowiek z lasu napisał(a):
(30-06-2022, 8:06 )Mark napisał(a): Kiedy wreszcie będą podwyżki tam gdzie jest potrzeba czyli tam gdzie są WAKATY? Czyli w dziale Ochrony i dodatki za godziny nocne i święta.  Każdy ochroniarz marzy o pracy od poniedziałku do piątku 7-16. Pozdrawiam

Jak marzy to niech się stara o przeniesienie do administracji tak się przecież nic nie robi, czyz nie?
Odpowiedz
(30-06-2022, 22:54 )Człowiek z lasu napisał(a):
(30-06-2022, 8:06 )Mark napisał(a): Kiedy wreszcie będą podwyżki tam gdzie jest potrzeba czyli tam gdzie są WAKATY? Czyli w dziale Ochrony i dodatki za godziny nocne i święta.  Każdy ochroniarz marzy o pracy od poniedziałku do piątku 7-16. Pozdrawiam

Jak marzy to niech się stara o przeniesienie do administracji tak się przecież nic nie robi, czyz nie?
    Same marzenia nie wystarczą żeby tam się dostać..... .Powinno się wprowadzić z obligu wspieranie działu ochrony służbami w wekendy ZAPISAMI w USTAWIE
Odpowiedz
(01-07-2022, 0:36 )Kamil napisał(a):
(30-06-2022, 19:07 )Czarodziej napisał(a): [quote="SWOK" pid='15082' dateline='1656520636']
Mam pytanie jak związki zawodowe mogą akceptować w służbie pierwszą i drugą linię to nie dopuszczalne. Nie spotkałem się w Ustawie o SW o tego typu podziale. Wszyscy są ważni. Ciekawe kto zastąpi dział finansowy, kadry bo administracja może pomóc ochronie np doprowadzić osadzonego, a nas kto Zastąpi
-----------------------------------------------------------------------------------
Mam pytanie jak związki zawodowe mogą akceptować w służbie podziały na Ochronę i Administrację, to nie dopuszczalne.
Jednak służąc w ochronie posiadając wykształcenie wyższe, max co może Tobie zaoferować zakład to śmieszna szkoła chorążych a dlaczego nie szkoła oficerska?
Poza D-cami zmian nie kierują f-szy na szkoły oficerskie.
Czy ustawa o SW precyzuje takie działania. To dlaczego komuś się wydaje że jak pracuje w biurze to zaraz ma być oficerem i gdzie jest to równe traktowanie.

Dokładnie, równość ale w jedyną słuszną stronę hehe ? ... Moim zdaniem oficerem powinien być jedynie dyrektor ewentualnie kierownicy działów i to wszystko. Jak widzę w biurach liczydła w stopniu majora to śmiać mi się chce, a ochroniarze kopiący się że złodziejami przez 20 lat na oddziałach nawet nie są godni chorazowki Wink ...


Co stało na drodze że nie chciało się zostać liczydłem?
Odpowiedz
(01-07-2022, 4:46 )Solano napisał(a):
(30-06-2022, 17:17 )DAB77 napisał(a):
(30-06-2022, 3:35 )zzz napisał(a):
(28-06-2022, 20:12 )Solano napisał(a): Nagrody nagrodami lepiej zobaczcie projekt ustawy o SW jakie chcą nam cuda zafundować. Nagrody temat zastępczy dla zamydlenia oczu.
Projekt jest od 4 listopada, kto chciał to się zapoznał

Przeczytałem - po co szczujesz ludzi. Nie ma tam żadnych szalonych info

Delegowanie ludzi na rok, ukończenie szkoleń bez otrzymywania z obligu stopnia za nie, kontrola operacyjna, utrata środków pieniężnych  po oczyszczeniu np po zawieszeniu. Wymieniać dalej ?  Uważasz, że to są pozytywne zmiany  ?

Albo zawieszenie z obligu przy czynnościach karnych. Zdenerwujesz dwóch złodzieji, zgadują się, piszą pisemko i jesteś zawieszony.
Odpowiedz
Gdzie się przenieść? Od 4 lat ban na przeniesienia z ochrony gdziekolwiek. Pojedynczym się udaje tym wybitnym, co często nawet roku służby nie mają. Tacy są wybotni że bez castingu ich przenoszą.

(30-06-2022, 22:54 )Człowiek z lasu napisał(a):
(30-06-2022, 8:06 )Mark napisał(a): Kiedy wreszcie będą podwyżki tam gdzie jest potrzeba czyli tam gdzie są WAKATY? Czyli w dziale Ochrony i dodatki za godziny nocne i święta.  Każdy ochroniarz marzy o pracy od poniedziałku do piątku 7-16. Pozdrawiam

Jak marzy to niech się stara o przeniesienie do administracji tak się przecież nic nie robi, czyz nie?
Odpowiedz
(30-06-2022, 22:54 )Człowiek z lasu napisał(a):
(30-06-2022, 8:06 )Mark napisał(a): Kiedy wreszcie będą podwyżki tam gdzie jest potrzeba czyli tam gdzie są WAKATY? Czyli w dziale Ochrony i dodatki za godziny nocne i święta.  Każdy ochroniarz marzy o pracy od poniedziałku do piątku 7-16. Pozdrawiam

Jak marzy to niech się stara o przeniesienie do administracji tak się przecież nic nie robi, czyz nie?
idę
Odpowiedz
(30-06-2022, 17:17 )DAB77 napisał(a):
(30-06-2022, 3:35 )zzz napisał(a):
(28-06-2022, 20:12 )Solano napisał(a): Nagrody nagrodami lepiej zobaczcie projekt ustawy o SW jakie chcą nam cuda zafundować. Nagrody temat zastępczy dla zamydlenia oczu.
Projekt jest od 4 listopada, kto chciał to się zapoznał

Przeczytałem - po co szczujesz ludzi. Nie ma tam żadnych szalonych info

Delegowanie ludzi na rok, ukończenie szkoleń bez otrzymywania z obligu stopnia za nie, kontrola operacyjna, utrata środków pieniężnych  po oczyszczeniu np po zawieszeniu. Wymieniać dalej ?  Uważasz, że to są pozytywne zmiany  ?
Odpowiedz
(30-06-2022, 19:07 )Czarodziej napisał(a): [quote="SWOK" pid='15082' dateline='1656520636']
Mam pytanie jak związki zawodowe mogą akceptować w służbie pierwszą i drugą linię to nie dopuszczalne. Nie spotkałem się w Ustawie o SW o tego typu podziale. Wszyscy są ważni. Ciekawe kto zastąpi dział finansowy, kadry bo administracja może pomóc ochronie np doprowadzić osadzonego, a nas kto Zastąpi
-----------------------------------------------------------------------------------
Mam pytanie jak związki zawodowe mogą akceptować w służbie podziały na Ochronę i Administrację, to nie dopuszczalne.
Jednak służąc w ochronie posiadając wykształcenie wyższe, max co może Tobie zaoferować zakład to śmieszna szkoła chorążych a dlaczego nie szkoła oficerska?
Poza D-cami zmian nie kierują f-szy na szkoły oficerskie.
Czy ustawa o SW precyzuje takie działania. To dlaczego komuś się wydaje że jak pracuje w biurze to zaraz ma być oficerem i gdzie jest to równe traktowanie.

Dokładnie, równość ale w jedyną słuszną stronę hehe ? ... Moim zdaniem oficerem powinien być jedynie dyrektor ewentualnie kierownicy działów i to wszystko. Jak widzę w biurach liczydła w stopniu majora to śmiać mi się chce, a ochroniarze kopiący się że złodziejami przez 20 lat na oddziałach nawet nie są godni chorazowki Wink ...
Odpowiedz
(30-06-2022, 8:06 )Mark napisał(a): Kiedy wreszcie będą podwyżki tam gdzie jest potrzeba czyli tam gdzie są WAKATY? Czyli w dziale Ochrony i dodatki za godziny nocne i święta.  Każdy ochroniarz marzy o pracy od poniedziałku do piątku 7-16. Pozdrawiam

Jak marzy to niech się stara o przeniesienie do administracji tak się przecież nic nie robi, czyz nie?
Odpowiedz
(30-06-2022, 9:31 )Janosik napisał(a):
(30-06-2022, 6:53 )aras2121 napisał(a):
(29-06-2022, 12:33 )Sierz10 napisał(a): Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?
Nie . Nie ma takiej możliwości . Oddajesz w Sw a tam ci się będzie należeć . I to tak dobra odprawa mieszkaniowa .

Brednie piszesz ..
Pomoc finansową oddaje się gdy funkcjonariusz jest zwolniony lub sam się zwalnia z Sw.
Nowa ustawa o obronie ojczyzny daje możliwość przeniesienia z Sw do wojska więc o zwolnieniu nie ma mowy. Kasy nie oddajesz .

Daje możliwość przeniesienia ale za zgodą szefa naszego resortu. Proponuję zapoznać sie z ustawą o obronie ojczyzny. Chcesz powiedzieć że wierzysz w takie cuda? Ministra sprawiedliwości nie zgodzi się na żadne przeniesienie bo tak ch...nia z ludźmi że hej!!
Odpowiedz
(30-06-2022, 9:31 )Janosik napisał(a):
(30-06-2022, 6:53 )aras2121 napisał(a):
(29-06-2022, 12:33 )Sierz10 napisał(a): Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?
Nie . Nie ma takiej możliwości . Oddajesz w Sw a tam ci się będzie należeć . I to tak dobra odprawa mieszkaniowa .

Brednie piszesz ..
Pomoc finansową oddaje się gdy funkcjonariusz jest zwolniony lub sam się zwalnia z Sw.
Nowa ustawa o obronie ojczyzny daje możliwość przeniesienia z Sw do wojska więc o zwolnieniu nie ma mowy. Kasy nie oddajesz .

Bzdury piszesz. Przenosząc się do MON zostajesz zwolniony ze służby w SW więc normalnie oddajesz "mieszkaniówkę".
Odpowiedz
(29-06-2022, 17:37 )SWOK napisał(a): Mam pytanie jak związki zawodowe mogą akceptować w służbie pierwszą i drugą linię to nie dopuszczalne. Nie spotkałem się w Ustawie o SW o tego typu podziale. Wszyscy są ważni. Ciekawe kto zastąpi dział finansowy, kadry bo administracja może pomóc ochronie np doprowadzić osadzonego, a nas kto Zastąpi
-----------------------------------------------------------------------------------
Mam pytanie jak związki zawodowe mogą akceptować w służbie podziały na Ochronę i Administrację, to nie dopuszczalne.
Jednak służąc w ochronie posiadając wykształcenie wyższe, max co może Tobie zaoferować zakład to śmieszna szkoła chorążych a dlaczego nie szkoła oficerska?
Poza D-cami zmian nie kierują f-szy na szkoły oficerskie.
Czy ustawa o SW precyzuje takie działania. To dlaczego komuś się wydaje że jak pracuje w biurze to zaraz ma być oficerem i gdzie jest to równe traktowanie.
Odpowiedz
(30-06-2022, 3:35 )zzz napisał(a):
(28-06-2022, 20:12 )Solano napisał(a): Nagrody nagrodami lepiej zobaczcie projekt ustawy o SW jakie chcą nam cuda zafundować. Nagrody temat zastępczy dla zamydlenia oczu.
Projekt jest od 4 listopada, kto chciał to się zapoznał

Przeczytałem - po co szczujesz ludzi. Nie ma tam żadnych szalonych info
Odpowiedz
TE PODWYŻKI DLA CYWILI TO JAKIŚ ŻART????

PO PRZEPRACOWANIU 14 LAT W SŁUŻBIE I W SUMIE 30 LAT CYWIL NIE ZARABIA TYLE CO NOWICJUSZ - FUNKCJONARIUSZ!!!

TO JAKAŚ KPINA!!! PODOBNIE JAK CAŁA POLITYKA TRZYMANIA CYWILI PRZEZ LATA NA CYWILU, A PÓŹNIEJ PROPONUJE
SIĘ/ALBO I NIE FUNKCJONARIUSZA!!!!.

ŻAL, ŻAL  PRACOWAĆ I WSTYD W TAKIEJ FORMACJI, KTÓRA UDAJE ŻE DAJE, A W ZASADZIE TO ZABIERA!!! Cool Cool Cool Cool
Odpowiedz
Cywile, napiszcie czy Wy też zostaliście oszukani przy tych podwyżkach?

CZY WAM TEŻ DODATEK ZA KONTAKT Z OSADZONYMI PRZYZNANY W % TEZ ZAMIENILI NA KWOTOWY W DNIU PODWYŻKI?
TO JEST ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ!!!! JAK ZWYKLE JAK COŚ DADZĄ TO MUSZĄ COŚ ZABRAĆ!!! Angry Angry Angry

TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI JAKIE BANDYCTWO SIĘ Z NAMI WYCZYNIA!!!!!

PO 14 LATACH ZMIENIA SIĘ PRACOWNIKOWI DODATEK NA KWOTOWY, ŻEBY NIE BYŁO SKUTKU PRZY PODWYŻCE I W KOLEJNYCH LATACH!!!!
Dodgy Dodgy Dodgy Dodgy
I TO MA BYĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ!!!
Odpowiedz
(30-06-2022, 6:53 )aras2121 napisał(a):
(29-06-2022, 12:33 )Sierz10 napisał(a): Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?
Nie . Nie ma takiej możliwości . Oddajesz w Sw a tam ci się będzie należeć . I to tak dobra odprawa mieszkaniowa .
Teraz to jak się przenosisz to dopiero po 10 latach w wojsku należy co się odprawa mieszkaniowa
Odpowiedz
(30-06-2022, 1:09 )Janosik napisał(a): [quote="Sierz10" pid='15081' dateline='1656502433']
Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?

Oczywiście . Poczytaj ustawę o obronie ojczyzny . Tam jest wszystko napisane .

Dziękuję, 
Prześledziłem ustawę, mógłbyś doprecyzować o jaki zapis Ci chodzi. Bardzo dziękuję za poświęcony czas.
Odpowiedz
(30-06-2022, 3:35 )zzz napisał(a):
(28-06-2022, 20:12 )Solano napisał(a): Nagrody nagrodami lepiej zobaczcie projekt ustawy o SW jakie chcą nam cuda zafundować. Nagrody temat zastępczy dla zamydlenia oczu.
Projekt jest od 4 listopada, kto chciał to się zapoznał


Jak widać jednak nie zapoznali się wszyscy chętni skoro pytają o źródłom co nie zmienia faktu, że pojawią się w ustawie niekorzystne zapisy o czym mówią już ZZ.
Odpowiedz
(30-06-2022, 6:53 )aras2121 napisał(a):
(29-06-2022, 12:33 )Sierz10 napisał(a): Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?
Nie . Nie ma takiej możliwości . Oddajesz w Sw a tam ci się będzie należeć . I to tak dobra odprawa mieszkaniowa .

Brednie piszesz ..
Pomoc finansową oddaje się gdy funkcjonariusz jest zwolniony lub sam się zwalnia z Sw.
Nowa ustawa o obronie ojczyzny daje możliwość przeniesienia z Sw do wojska więc o zwolnieniu nie ma mowy. Kasy nie oddajesz .
Odpowiedz
Kiedy wreszcie będą podwyżki tam gdzie jest potrzeba czyli tam gdzie są WAKATY? Czyli w dziale Ochrony i dodatki za godziny nocne i święta. Każdy ochroniarz marzy o pracy od poniedziałku do piątku 7-16. Pozdrawiam
Odpowiedz
(29-06-2022, 12:33 )Sierz10 napisał(a): Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?
Nie . Nie ma takiej możliwości . Oddajesz w Sw a tam ci się będzie należeć . I to tak dobra odprawa mieszkaniowa .
Odpowiedz
(28-06-2022, 20:12 )Solano napisał(a): Nagrody nagrodami lepiej zobaczcie projekt ustawy o SW jakie chcą nam cuda zafundować. Nagrody temat zastępczy dla zamydlenia oczu.
Projekt jest od 4 listopada, kto chciał to się zapoznał
Odpowiedz
(29-06-2022, 12:33 )Sierz10 napisał(a): Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?

Oczywiście . Poczytaj ustawę o obronie ojczyzny . Tam jest wszystko napisane .
Odpowiedz
(29-06-2022, 12:33 )Sierz10 napisał(a): Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?

Niestety nie ?
15 lat w SW.
Odpowiedz
(29-06-2022, 18:29 )StaryGad napisał(a): Ktoś wie, czy w sposobie wyliczania nagrody okres absencji powyżej 14 dni w pracy z racji covid bądź kwarantanny będzie traktowany jako L4, czy też podobnie jak w grudniu czyli 100% zgodnie z ówczesnym pismem DG SW, gdyż pojawiają się różne interpretacje?

Na dole to mogą wyjść grosze z tych nagród. Szkoda sobie zaprzątać głowę. Bardziej istotne co szykują przy takiej skali odejść? Raczej nie podadzą ręki tym którzy zostaną bo z jakichś powodów nie mogą odejść.
Odpowiedz
(29-06-2022, 10:11 )szajba69 napisał(a):
(28-06-2022, 20:12 )Solano napisał(a): Nagrody nagrodami lepiej zobaczcie projekt ustawy o SW jakie chcą nam cuda zafundować. Nagrody temat zastępczy dla zamydlenia oczu.
 Możesz podać coś więcej, lub gdzie szukać  tech nowinek

Jeśli masz jakieś informację to podaj źródło wtedy wszyscy się dowiedzą o co chodzi. Jeśli piszesz post tylko poprzez zesłyszanych informacji od kogoś, to proszę Cię bardzo usuń się z forum i nie siej fermentu. Wystarczy już tu zielonych ludków. Nagrodami nie zamydlą nam oczu bo na moje to nie muszą mi dawać nic. Nie będę się plaszczył o te grosze.
Odpowiedz
(29-06-2022, 7:58 )Klawisz@ napisał(a): Czytając te wszystkie wpisy nasuwa się tylko jedna myśl , ludzie z pod siebie zjedli by za przeproszeniem g....o . Jeden drugiemu by oczy wydłubał za kilka stówek.. Widać że te nagrody to ludziom życie chyba ratują , a zapominają o najważniejszych rzeczach ,gdzie nas dymają na każdym jednym kroku.. Kłóćcie się kto ile ma dostać , bo to dla was najważniejszy temat . Zazdrość i nienawiść do innych bije Od większości na kilometr. Góra wszystko widzi i pięknie nas chcą skłócić, krok po kroku są na dobrej drodze, a wtedy będą robić z nami co im się podoba. Pozdrawiam
Spokojnie wszyscy wszystko widzą skończyły się czasy traktowsnia ludzi jak psów chcą z okręgów mieć problemy zapraszamy niech popracują w jednostkach i zobaczą jak jest
Odpowiedz
Rząd czeka do wyborów ze zmianami jest wysoka inflacja po wyborach najwięcej oszczędności będzie w budżetówce taka mała rada kto może niech ucieka bo później będzie płacz. Lepiej rok wcześniej niż dzień za późno pozdrawiam.
Odpowiedz
(29-06-2022, 10:11 )szajba69 napisał(a):
(28-06-2022, 20:12 )Solano napisał(a): Nagrody nagrodami lepiej zobaczcie projekt ustawy o SW jakie chcą nam cuda zafundować. Nagrody temat zastępczy dla zamydlenia oczu.
 Możesz podać coś więcej, lub gdzie szukać  tech nowinek

https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/druk.xsp?nr=2384
Odpowiedz
Ktoś wie, czy w sposobie wyliczania nagrody okres absencji powyżej 14 dni w pracy z racji covid bądź kwarantanny będzie traktowany jako L4, czy też podobnie jak w grudniu czyli 100% zgodnie z ówczesnym pismem DG SW, gdyż pojawiają się różne interpretacje?
Odpowiedz
Mam pytanie jak związki zawodowe mogą akceptować w służbie pierwszą i drugą linię to nie dopuszczalne. Nie spotkałem się w Ustawie o SW o tego typu podziale. Wszyscy są ważni. Ciekawe kto zastąpi dział finansowy, kadry bo administracja może pomóc ochronie np doprowadzić osadzonego, a nas kto Zastąpi
Odpowiedz
Witam,
Czy istnieje jakaś możliwość nie zwracania pomocy finansowej przy przeniesieniu do MON?
Odpowiedz
Tylko w Polsce takie rozwiązania. Obniżenie podatku dochodowego, które skutkuje obniżeniem pensji niektórych funkcjonariuszy. Bareja by lepiej tego nie wymyślił...
Odpowiedz
(28-06-2022, 20:12 )Solano napisał(a): Nagrody nagrodami lepiej zobaczcie projekt ustawy o SW jakie chcą nam cuda zafundować. Nagrody temat zastępczy dla zamydlenia oczu.
 Możesz podać coś więcej, lub gdzie szukać  tech nowinek
Odpowiedz
Czytając te wszystkie wpisy nasuwa się tylko jedna myśl , ludzie z pod siebie zjedli by za przeproszeniem g....o . Jeden drugiemu by oczy wydłubał za kilka stówek.. Widać że te nagrody to ludziom życie chyba ratują , a zapominają o najważniejszych rzeczach ,gdzie nas dymają na każdym jednym kroku.. Kłóćcie się kto ile ma dostać , bo to dla was najważniejszy temat . Zazdrość i nienawiść do innych bije Od większości na kilometr. Góra wszystko widzi i pięknie nas chcą skłócić, krok po kroku są na dobrej drodze, a wtedy będą robić z nami co im się podoba. Pozdrawiam
Odpowiedz
(28-06-2022, 10:51 )SzeregowyBambino napisał(a):
(27-06-2022, 19:58 )zosiasamosia napisał(a): Z takim podejściem zdrowia Tobie życzę abyś nigdy nie potrzebował L-4. Jakież poczucie braku trzeba mieć względem siebie aby nienawidzieć innych . Spójrz w lustro. I kogo widzisz ? Szacunek dla każdego człowieka nie pozwolił mi napisać CO widzisz. Jeszcze raz zdrowia.

Dlaczego od razu nienawidzić? Skończyłoby się uciekanie na L4 albo przynajmniej mocno ograniczyło. Jednocześnie byłoby więcej ludzi do pracy i pewnie też dałoby się normalniej pracować. 

Kogo widzę? F-sza, który robi swoje rzeczy + "wspiera ochronę" (pozdro z administracji!) - sfrustrowany tym stanem rzeczy i nie uciekający na L4.

Jeżeli ktoś rzeczywiście na zwolnieniu przebywać musi - niestety, musiałby odrobić. Wtedy chociaż nie ciągnąłby w nieskończoność takiego zwolnienia "bo mogę".

Ja na prawdę nie potrzebuje wiele w tej służbie, chciałbym normalnie pracować, robić swoje - tylko tyle i aż tyle.

A szacunku to nie mają ludzie, którzy, patrząc chociażby na wypłatę grudniowych nagród, siedzieli jak na szpilkach w DO, czekając na przelew, a w dniu wypłaty nagrody zawinęli się na L4 (przypadek?).

Bardzo dobry pomysł, te wszystkie matki kombinatorki co większość swojej służby siedzą na zwolnieniu/macierzyńskim/wychowawczym to by w końcu się za robotę wzięły.
Odpowiedz
W ogóle już abstrahując od podwyżek i tego całego gnoju w słuzbie, to w dłuższej perspektywie przez to, że będą zamykać zakłady karne bo jak wiadomo nie będzie mial kto w nich pracować to zmniejszy się realnie bezpieczeństwo w Polsce poprzez zliberalizowanie prawa, będziesz drogi kryminalisto sobie na więcej pozwolić zanim trafisz za kratki, ot cała reforma wymiaru sprawiedliwości ?
Odpowiedz
Nagrody nagrodami lepiej zobaczcie projekt ustawy o SW jakie chcą nam cuda zafundować. Nagrody temat zastępczy dla zamydlenia oczu.
Odpowiedz
(28-06-2022, 18:07 )antekSW napisał(a):
(28-06-2022, 13:12 )Wtff napisał(a):
(27-06-2022, 17:43 )CYWIL81 napisał(a):
(27-06-2022, 11:58 )Nie plecak napisał(a):
(24-06-2022, 22:09 )jtd napisał(a): Na razie jestesmy obslyga dla bandytow. Na oddziale od rana ogien , nie ma kiedy do wc skoczyc a co dopiero cos zjesc i sie ogarnac przez 12h. Skazani w zasadzie wydaja polecenia ze ja chce teraz to i tak ma byc. TERAZ. JA  chce dzwonic teraz bo moja kobieta ma przerwe o tej godzinie i koniec. Awantura. To jest Kocborowo. Cpaja tydzien i zero reakcji bo ludzi nie ma!!!!!!!!! Ma byc spokoj . Tragedia.  Ludzie sie boja i uciekaja na emeryture. Jak oddzialowy chce normalonosci to gora sapie ze zadraznia. Zero pomocy za plecami. Tragedia sie zrobila.

Siema.Wpadłem tutaj na chwilę już jako emeryt.
        Powiem tak,przed upadkiem SW ratuje tylko powrót do 15 lat przynajmniej w dziale ochrony i dziale penitencjarnym lub podwyżki do 6000 na dzień dobry . Jeśli ktoś z góry się nie obudzi na czas i nie zacznie tego zmieniać to już możecie zacząć planować likwidację jednostek w okręgach gdyż nie będzie komu robić.Pozdro .
Kolejny genialny pomysł na dzielenie ludzi. Jeszcze podziel na jednostki a i b i X. Podziałów ciąg dalszy. Każdy jest funkcjonariuszem i dla każdego powinny być takie same zasady.
No właśnie nie dla każdego są takie same zasady. Oddziałowy ma kontakt z kryminalistami na każdej służbie a taki księgowy zobaczy skazanego raz na rok i to przez okno. Niektóre działy powinny być rozmundurowane bo to kabaret że ktoś kto wysyła wynagrodzenia, czyli robi to co zwykły księgowy w cywilu ma iść szybciej na emeryturę I mieć inne przywileje...
Każdy jest funkcjonariuszem. Niezależnie co robi. Każdy powinien mieć takie same zasady. Jeśli chcą roznicowac ludzi, to lepiej ich rozmundurujcie.
Jednakże to tez jest złe. Stworzysz niebezpieczny precedens, bo może w przyszłości ktoś powie, żeby rozmundurowac ochronę. Przecież teraz na lotniskach jest cywilna ochrona i sobie radzi.
Tak samo powiedzą o tobie.
Fajnie ci będzie? Najlepiej jest krzyczeć, żeby komuś coś zabrali, ale jak zacznie dotyczyć to ciebie, to już tak pięknie nie będzie.
Odpowiedz