(22-04-2021, 9:47 )Oficer napisał(a):
(21-04-2021, 23:25 )Szambo Wielkie - sw napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
Niestety prawda bolesna. Macie tyrać za miskę ryżu jak to mówił guru, nie odzywając się i nie prosząc o nic bo jeśli coś jest to z pewnością nie dla normalnego szaraczka...W inspektoratach siedzą w nadmiarze stanowisk (no ale to jest elita), biorą konkretną kapuchę a po jednostkach dwoją się i troją oraz ludzi delegują po jednostkach bo ludzi brakuje. Owszem brakuje bo tych dobrych pracowników się wykończyło, zajechało nie szanowało i teraz widać tego efekty. Prawda jest żenująca "Titanic" już tonie ciekawe tylko ile szalup ratunkowych starczy i dla kogo... Powodzenia i zdrowia w tych dziwacznych czasach

ZGADZA SIĘ KOLEGO DODATKI PRZED EMERYTURĄ SĄ OBECNIE PODNOSZONE DOPIERO OD 25 LAT SŁUŻBY, dobre czasy minęły w SW. ZRÓWNANO NAS Z POLICJĄ, WOJSKIEM itd.
Drodzy panowie zwracam się do was bo większość to chłopy. Przestańcie się wiecznie użalać nad swoim losem. Ja zwolniłam się jeszcze nie mając praw bo z urzędu brakuje mi wojsko ale trzeba powiedzieć rzeczy po imieniu. Dzieciaki jak wam źle to na co czekacie? Na dodatek od dyra? 1.5 roku do praw i poszłam a jak wy lubicie się masochicić to róbcie to panowie. Mam nadzieję że admin mi tego nie wykasuje.
Odpowiedz
A co dalej z art.15a dlaczego jako nasz związek nieupomina się o jego realizację który był zawarty w porozumieniu z 2018r 
Cały czas zrzuca się na nszzp że to oni są promotorem dotyczącym tego artykułu. Jeżeli zrównano nasza służbę z policja odnośnie dodatków przed emerytura to,, chyba dobrze,, bo jesteśmy brania pod uwagę tak jak koledzy z policji i wojska.Dlaczego my niemoźemy być też promotorem w naszym ministerstwie odnośnie art15a.
Odpowiedz
(22-04-2021, 9:47 )Oficer napisał(a):
(21-04-2021, 23:25 )Szambo Wielkie - sw napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
Niestety prawda bolesna. Macie tyrać za miskę ryżu jak to mówił guru, nie odzywając się i nie prosząc o nic bo jeśli coś jest to z pewnością nie dla normalnego szaraczka...W inspektoratach siedzą w nadmiarze stanowisk (no ale to jest elita), biorą konkretną kapuchę a po jednostkach dwoją się i troją oraz ludzi delegują po jednostkach bo ludzi brakuje. Owszem brakuje bo tych dobrych pracowników się wykończyło, zajechało nie szanowało i teraz widać tego efekty. Prawda jest żenująca "Titanic" już tonie ciekawe tylko ile szalup ratunkowych starczy i dla kogo... Powodzenia i zdrowia w tych dziwacznych czasach

ZGADZA SIĘ KOLEGO DODATKI PRZED EMERYTURĄ SĄ OBECNIE PODNOSZONE DOPIERO OD 25 LAT SŁUŻBY, dobre czasy minęły w SW. ZRÓWNANO NAS Z POLICJĄ, WOJSKIEM itd.
Większość z Was mówi że dodatki na odejście  są podnoszone po 25 latach służby. Tylko nikt nie napisał o ile. Piszecie o czymś o czym pojęcia nie macie a jeden z drugim to powiela. Panowie konkretnie. O ile dyrektor podniósł dodatek na odejście jeśli ktoś ma 25 lat służby ? Znacie jakieś przykłady ?
Odpowiedz
(21-04-2021, 23:25 )Szambo Wielkie - sw napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
Niestety prawda bolesna. Macie tyrać za miskę ryżu jak to mówił guru, nie odzywając się i nie prosząc o nic bo jeśli coś jest to z pewnością nie dla normalnego szaraczka...W inspektoratach siedzą w nadmiarze stanowisk (no ale to jest elita), biorą konkretną kapuchę a po jednostkach dwoją się i troją oraz ludzi delegują po jednostkach bo ludzi brakuje. Owszem brakuje bo tych dobrych pracowników się wykończyło, zajechało nie szanowało i teraz widać tego efekty. Prawda jest żenująca "Titanic" już tonie ciekawe tylko ile szalup ratunkowych starczy i dla kogo... Powodzenia i zdrowia w tych dziwacznych czasach

ZGADZA SIĘ KOLEGO DODATKI PRZED EMERYTURĄ SĄ OBECNIE PODNOSZONE DOPIERO OD 25 LAT SŁUŻBY, dobre czasy minęły w SW. ZRÓWNANO NAS Z POLICJĄ, WOJSKIEM itd.
Odpowiedz
(21-04-2021, 23:25 )Szambo Wielkie - sw napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
Niestety prawda bolesna. Macie tyrać za miskę ryżu jak to mówił guru, nie odzywając się i nie prosząc o nic bo jeśli coś jest to z pewnością nie dla normalnego szaraczka...W inspektoratach siedzą w nadmiarze stanowisk (no ale to jest elita), biorą konkretną kapuchę a po jednostkach dwoją się i troją oraz ludzi delegują po jednostkach bo ludzi brakuje. Owszem brakuje bo tych dobrych pracowników się wykończyło, zajechało nie szanowało i teraz widać tego efekty. Prawda jest żenująca "Titanic" już tonie ciekawe tylko ile szalup ratunkowych starczy i dla kogo... Powodzenia i zdrowia w tych dziwacznych czasach

Sama prawda, wykańczaja najlepszych ludzi. Potem umieszczają w ogłoszeniach bzdury typu wymagania: np. wyższe budowlane. Panowie z kadr od jednostek po CZ, ludzie z wyższym budowlanym nie szukają pracy, a już na pewno nie w budżetówce.
Odpowiedz
Leci 12 rok służby, praktycznie po roku służby już zmiennik na oddziałach a po 6 latach na stałe na oddziale.
Oddziałowego dostałem w 10 roku służby, a dodatek sami doskonale wiecie jaki, nie jestem wyjątkiem wszyscy równo 400 w porywach do 450 a niektórzy mają już prawa.
Obraz naszej służby
Odpowiedz
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
Niestety prawda bolesna. Macie tyrać za miskę ryżu jak to mówił guru, nie odzywając się i nie prosząc o nic bo jeśli coś jest to z pewnością nie dla normalnego szaraczka...W inspektoratach siedzą w nadmiarze stanowisk (no ale to jest elita), biorą konkretną kapuchę a po jednostkach dwoją się i troją oraz ludzi delegują po jednostkach bo ludzi brakuje. Owszem brakuje bo tych dobrych pracowników się wykończyło, zajechało nie szanowało i teraz widać tego efekty. Prawda jest żenująca "Titanic" już tonie ciekawe tylko ile szalup ratunkowych starczy i dla kogo... Powodzenia i zdrowia w tych dziwacznych czasach
Odpowiedz
(21-04-2021, 10:45 )sierżant sztabowy napisał(a):
(20-04-2021, 21:03 )F-sz Leszek napisał(a): "Rafal .... napisał....:
Chodzę na oddziały mam 10 lat służby i 400zl dodatku..A młody po 2 latach tyle samo czy jest sprawiedliwe...A i bym zapomniał jestem starszy strażnik"

Pocieszyć Cię ? Starszy oddziałowy 19 lat i 10 m-cy służby z tego 12,5 roku cały czas na oddziale i mam 450 zł dodatku,  w czerwcu idę na emerkę, razem z wojskiem mam 21 lat i dowiedziałem się że dodatku większego nie dostanę przed 25 lat samej służby-ile to tez nie wiadomo. Obecnie mam zwolnienie od psychiatry ( za 20 lat służby drugie zwolnienie L4), tak żeby było śmieszniej obniżono mi czasowo ten i tak śmieszny dodatek..... coś dodać ? Niech nawet całkiem wezną sobie ten dodatek i dadzą dyrektorowi bo przecież dyrektor ma mało-z automatu po rozpoczęciu dyrektorowania ma zarówno kwotowo jak i procentowo górną półkę dodatku. Zero poszanowania funkcjonariusza w tej służbie dlatego jeszcze 1,5 m-ca i wolność, dość robienia z e mnie frajera. Powodzenia dla wytrwałych...




15 lat służby od 4 lat dubler z-cy d-cy 450 zł dodatku.  kolega ze zmiany właśnie po podoficerce 2 lata służby strażnik 400 zł dotatku. sprawiedliwości w tej służbie nie ma!!! dodatki dali tym co maja 25 lat SW to jest kpina ! my mamy związki !
Odpowiedz
(16-04-2021, 22:08 )Berserker napisał(a):
(16-04-2021, 17:29 )Wesoły strażnik napisał(a): Dochodzą ostatnio plotki, jakoby to f-sze ZKnr 1 w Łodzi, przynależący do Związku Zawodowego rozpoczęli akcję protestacyjną i udali się na L4. Z tego co ogólnie wiadomo to nie prywatny folwark jak ZK1, i bez uzgodnienia z zarządem okręgowym nikomu taka akcja nie przyszłaby do głowy. Nie wiem komu zależy na takim odczytaniu absencji f-szy, natomiast wiadomo iż większość nieobecności wynika ze zmęczenia powstałego przez ogólne niezadowolenie, które jest następstwem niedorzecznego dowodzenia jednostką przez obecną Dyrekcję. Na całe szczęście jako szczęśliwy emeryt pożegnałem się z tym cyrkiem jakiś czas temu. Nie muszę już patrzeć jak przełożeni nakazują dawać papierosy osadzonym, aby ci byli spokojni, jak oko kamery sterowanej przez dyrekcję wyszukuje ofiar wśród f-szy. Jest to poza mną. Współczuję tylko tym co zostali i znoszą np. awanse osób, które zamiast laurów powinni ponosić konsekwencje (choćby za łamanie ustawy podczas układania grafików). Dno...


Dobre to. Trafione w punkt.

Cóż dzieje się... Godzinki w góre szybują. Stanowiska pozawieszane. Cóż więcej? Ludzie są przemęczeni, spada wydajność. Generalnie lipa, nie ma kim robić w terenie... Ale atmosfera okey wsród załogi, heh bynajmniej na raportach...
Odpowiedz
(20-04-2021, 21:03 )F-sz Leszek napisał(a): "Rafal .... napisał....:
Chodzę na oddziały mam 10 lat służby i 400zl dodatku..A młody po 2 latach tyle samo czy jest sprawiedliwe...A i bym zapomniał jestem starszy strażnik"

Pocieszyć Cię ? Starszy oddziałowy 19 lat i 10 m-cy służby z tego 12,5 roku cały czas na oddziale i mam 450 zł dodatku,  w czerwcu idę na emerkę, razem z wojskiem mam 21 lat i dowiedziałem się że dodatku większego nie dostanę przed 25 lat samej służby-ile to tez nie wiadomo. Obecnie mam zwolnienie od psychiatry ( za 20 lat służby drugie zwolnienie L4), tak żeby było śmieszniej obniżono mi czasowo ten i tak śmieszny dodatek..... coś dodać ? Niech nawet całkiem wezną sobie ten dodatek i dadzą dyrektorowi bo przecież dyrektor ma mało-z automatu po rozpoczęciu dyrektorowania ma zarówno kwotowo jak i procentowo górną półkę dodatku. Zero poszanowania funkcjonariusza w tej służbie dlatego jeszcze 1,5 m-ca i wolność, dość robienia z e mnie frajera. Powodzenia dla wytrwałych...




15 lat służby od 4 lat dubler z-cy d-cy 450 zł dodatku.  kolega ze zmiany właśnie po podoficerce 2 lata służby strażnik 400 zł dotatku. sprawiedliwości w tej służbie nie ma!!! dodatki dali tym co maja 25 lat SW to jest kpina ! my mamy związki !
Odpowiedz
(20-04-2021, 22:05 )Jamcion napisał(a): Witam. Otrzymałem w spadku dom. Moje pytanie brzmi czy powinienem starać się o pozwolenie Przełożonego na czerpanie korzyści finansowych z wynajmowania go? Nie jest to żadne zajęcie dodatkowe. Znacie takie sytuacje?

Po pierwsze powinieneś spytać przełożonego czy możesz spadek przyjąć. Po drugie jak nie wyrazi zgody dyrektor to nie możesz wynająć domu.
A tak serio to nie musisz mieć żadnych zgód w tej sprawie. Przepis mówi tylko o dodatkowym zatrudnieniu zdaje się
Odpowiedz
Witam. Otrzymałem w spadku dom. Moje pytanie brzmi czy powinienem starać się o pozwolenie Przełożonego na czerpanie korzyści finansowych z wynajmowania go? Nie jest to żadne zajęcie dodatkowe. Znacie takie sytuacje?
Odpowiedz
"Rafal .... napisał....:
Chodzę na oddziały mam 10 lat służby i 400zl dodatku..A młody po 2 latach tyle samo czy jest sprawiedliwe...A i bym zapomniał jestem starszy strażnik"

Pocieszyć Cię ? Starszy oddziałowy 19 lat i 10 m-cy służby z tego 12,5 roku cały czas na oddziale i mam 450 zł dodatku,  w czerwcu idę na emerkę, razem z wojskiem mam 21 lat i dowiedziałem się że dodatku większego nie dostanę przed 25 lat samej służby-ile to tez nie wiadomo. Obecnie mam zwolnienie od psychiatry ( za 20 lat służby drugie zwolnienie L4), tak żeby było śmieszniej obniżono mi czasowo ten i tak śmieszny dodatek..... coś dodać ? Niech nawet całkiem wezną sobie ten dodatek i dadzą dyrektorowi bo przecież dyrektor ma mało-z automatu po rozpoczęciu dyrektorowania ma zarówno kwotowo jak i procentowo górną półkę dodatku. Zero poszanowania funkcjonariusza w tej służbie dlatego jeszcze 1,5 m-ca i wolność, dość robienia z e mnie frajera. Powodzenia dla wytrwałych...
Odpowiedz
(20-04-2021, 18:20 )Szczery napisał(a):
(20-04-2021, 7:34 )Oficer napisał(a):
(19-04-2021, 20:26 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(19-04-2021, 16:31 )Nie plecak napisał(a): Witam
Ja właśnie nabyłem prawa emerytalne i jestem na L4 i nie zamierzam wracać tylko ciągnąć L4 przez rok i wtedy odejść. Dlaczego tak robię a no dlatego że największe podwyżki w służbach mundurowych już były i teraz w świetle kryzysu przez covid długo nie będzie następnych ale przede wszystkim dlatego że wstrzymane są dodatki czasowe  tzw. na odchodne. Ruchem tym dyrektor generalny "dał mi w pysk" mówiąc krótko zrobił mnie w chu.... gdyż przez 15 lat byłem grzeczny, słuchałem zwierzchników, chodziłem na dodatki na zawołanie, nie chorowałem !!!!!! Dlaczego taki byłem grzeczny a no dla tego że powiedzieli mi że koniec będę miał dodatek na odchodne !!!!! Można powiedzieć że w pewnym stopniu mi to objecano !!!!! Dlatego teraz tak postępuje i nie będę namawiał do tego innych lecz niech każdy sobie teraz sam wszystko przemyśli mianowicie jaki jest sens pracy więcej niż 15 lat !!!!
Panowie rządzący co jesteście w stanie nam zaoferować abyśmy zostali w służbie ?
Podpowiem Wam :
1)Zaliczany cywil do wysługi
2)Dodatek większy co dwa lata o 200 zł (15 lat -600,
17-800, 19-900 itd.)
3)Dodatek na odchodne musi być przywrócony !!!! (chodzą słuchy że ma wrócić po 25 latach służby ???)
Nie będę pisał o slynnym art. 15a bo go i tak nie wykreślicie ale przynajmniej zasadniczą służbę wojskową traktujcie na równi ze służba kandydacką bo wtedy Ci co byli w wojsku w ZSW przed 1999 będą podlegali pod art.15 !!!!!!
Pozdrawiam, prawie emeryt ✌️
Nie wiem jak u was ale do lutego u mnie w jednnosce były jasne zasady przyznawania dodatków na odejście 15lat 20% za każdy rok 2% plus 5% od dyrektora. Przykład oddziałowy 20 lat służby 35% .Jak nie oddadzą 20 latki nie odejdą z dodatkiem rzędu 13-15%. Długie L4 i 2,6% za każdy rok.
 

Kolego po miesiacu luty 2021r. dużo sie zmieniło - dodatek słuzbowy podnoszony przed emeryturą wyłącznie od 25 lat słuzby !!!, tak zadecydowali rządzący. L4 kolego nigdy nie nadrobisz podniesionego dodatku. Podobno oszczednosci budżetu z uwagi na Covid itd. i nic nie dadzą ponizej 25 lat służby mimo akcji L4. Porażka.

Ile Wam dadzą przy odejściu na emeryturę  tego dodatku po 25 latach służby ? 50zł, 100zł? Więcej bym się nie spodziewał. Jaki Generał takie dodatki . Jakie dodatki taka służba. Cały czas ta służba tonie. Już nawet nie wiem jak głęboko jesteśmy w mule.

Pozostaje tylko twardy protest. Ta władza się liczy jedynie z problemami które pokazane zostaną w mediach.
Odpowiedz
(20-04-2021, 7:34 )Oficer napisał(a):
(19-04-2021, 20:26 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(19-04-2021, 16:31 )Nie plecak napisał(a): Witam
Ja właśnie nabyłem prawa emerytalne i jestem na L4 i nie zamierzam wracać tylko ciągnąć L4 przez rok i wtedy odejść. Dlaczego tak robię a no dlatego że największe podwyżki w służbach mundurowych już były i teraz w świetle kryzysu przez covid długo nie będzie następnych ale przede wszystkim dlatego że wstrzymane są dodatki czasowe  tzw. na odchodne. Ruchem tym dyrektor generalny "dał mi w pysk" mówiąc krótko zrobił mnie w chu.... gdyż przez 15 lat byłem grzeczny, słuchałem zwierzchników, chodziłem na dodatki na zawołanie, nie chorowałem !!!!!! Dlaczego taki byłem grzeczny a no dla tego że powiedzieli mi że koniec będę miał dodatek na odchodne !!!!! Można powiedzieć że w pewnym stopniu mi to objecano !!!!! Dlatego teraz tak postępuje i nie będę namawiał do tego innych lecz niech każdy sobie teraz sam wszystko przemyśli mianowicie jaki jest sens pracy więcej niż 15 lat !!!!
Panowie rządzący co jesteście w stanie nam zaoferować abyśmy zostali w służbie ?
Podpowiem Wam :
1)Zaliczany cywil do wysługi
2)Dodatek większy co dwa lata o 200 zł (15 lat -600,
17-800, 19-900 itd.)
3)Dodatek na odchodne musi być przywrócony !!!! (chodzą słuchy że ma wrócić po 25 latach służby ???)
Nie będę pisał o slynnym art. 15a bo go i tak nie wykreślicie ale przynajmniej zasadniczą służbę wojskową traktujcie na równi ze służba kandydacką bo wtedy Ci co byli w wojsku w ZSW przed 1999 będą podlegali pod art.15 !!!!!!
Pozdrawiam, prawie emeryt ✌️
Nie wiem jak u was ale do lutego u mnie w jednnosce były jasne zasady przyznawania dodatków na odejście 15lat 20% za każdy rok 2% plus 5% od dyrektora. Przykład oddziałowy 20 lat służby 35% .Jak nie oddadzą 20 latki nie odejdą z dodatkiem rzędu 13-15%. Długie L4 i 2,6% za każdy rok.
 

Kolego po miesiacu luty 2021r. dużo sie zmieniło - dodatek słuzbowy podnoszony przed emeryturą wyłącznie od 25 lat słuzby !!!, tak zadecydowali rządzący. L4 kolego nigdy nie nadrobisz podniesionego dodatku. Podobno oszczednosci budżetu z uwagi na Covid itd. i nic nie dadzą ponizej 25 lat służby mimo akcji L4. Porażka.

Ile Wam dadzą przy odejściu na emeryturę  tego dodatku po 25 latach służby ? 50zł, 100zł? Więcej bym się nie spodziewał. Jaki Generał takie dodatki . Jakie dodatki taka służba. Cały czas ta służba tonie. Już nawet nie wiem jak głęboko jesteśmy w mule.
Odpowiedz
(19-04-2021, 19:59 )Oficer napisał(a):
(19-04-2021, 16:41 )sermater napisał(a): Gdybym był władcą wydymywaczem, to poczekałbym aż wszyscy funkcjonariusze przyjęci 1999-2003 odejdą (średnio po 20 latach) i wówczas zaliczyłbym im cywila z jedną drobną wzmianką - "po osiągnięciu 25 lat służby".

KOLEDZY Z TEGO CO WIEM DODATEK PRZED EMERYTURĄ NIE JEST ZLIKWIDOWANY ALE DOSTANIESZ GO GDY BEDZIESZ MIAŁ 25 LAT SŁUŻBY I WTEDY MOŻESZ MIEĆ PODNIESIONY DODATEK DO EMERYTURY. TAKI CWANCYK KTÓRYM BĘDĄ SIĘ TŁUMACZYLI , ŻEBY MŁODZI  LUDZIE NIE ODCHODZILI SZYBKO NA EMKE I ŻEBY NIE BYŁO WOLNYCH WAKATÓW. OSZCZĘDNOŚCI PAŃSTWA.

Nie wiem skąd te informacje, że po 25 latach coś dostaniesz? Tak samo blacha, na chwilę obecną dodatki w starej formie odeszły do lamusa, jedyna szansa, że uda się zmienić zasady ich przyznawania w trakcie służby, zobaczymy.
Odpowiedz
(20-04-2021, 7:34 )Oficer napisał(a):
(19-04-2021, 20:26 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(19-04-2021, 16:31 )Nie plecak napisał(a): Witam
Ja właśnie nabyłem prawa emerytalne i jestem na L4 i nie zamierzam wracać tylko ciągnąć L4 przez rok i wtedy odejść. Dlaczego tak robię a no dlatego że największe podwyżki w służbach mundurowych już były i teraz w świetle kryzysu przez covid długo nie będzie następnych ale przede wszystkim dlatego że wstrzymane są dodatki czasowe  tzw. na odchodne. Ruchem tym dyrektor generalny "dał mi w pysk" mówiąc krótko zrobił mnie w chu.... gdyż przez 15 lat byłem grzeczny, słuchałem zwierzchników, chodziłem na dodatki na zawołanie, nie chorowałem !!!!!! Dlaczego taki byłem grzeczny a no dla tego że powiedzieli mi że koniec będę miał dodatek na odchodne !!!!! Można powiedzieć że w pewnym stopniu mi to objecano !!!!! Dlatego teraz tak postępuje i nie będę namawiał do tego innych lecz niech każdy sobie teraz sam wszystko przemyśli mianowicie jaki jest sens pracy więcej niż 15 lat !!!!
Panowie rządzący co jesteście w stanie nam zaoferować abyśmy zostali w służbie ?
Podpowiem Wam :
1)Zaliczany cywil do wysługi
2)Dodatek większy co dwa lata o 200 zł (15 lat -600,
17-800, 19-900 itd.)
3)Dodatek na odchodne musi być przywrócony !!!! (chodzą słuchy że ma wrócić po 25 latach służby ???)
Nie będę pisał o slynnym art. 15a bo go i tak nie wykreślicie ale przynajmniej zasadniczą służbę wojskową traktujcie na równi ze służba kandydacką bo wtedy Ci co byli w wojsku w ZSW przed 1999 będą podlegali pod art.15 !!!!!!
Pozdrawiam, prawie emeryt ✌️
Nie wiem jak u was ale do lutego u mnie w jednnosce były jasne zasady przyznawania dodatków na odejście 15lat 20% za każdy rok 2% plus 5% od dyrektora. Przykład oddziałowy 20 lat służby 35% .Jak nie oddadzą 20 latki nie odejdą z dodatkiem rzędu 13-15%. Długie L4 i 2,6% za każdy rok.
 

Kolego po miesiacu luty 2021r. dużo sie zmieniło - dodatek słuzbowy podnoszony przed emeryturą wyłącznie od 25 lat słuzby !!!, tak zadecydowali rządzący. L4 kolego nigdy nie nadrobisz podniesionego dodatku. Podobno oszczednosci budżetu z uwagi na Covid itd. i nic nie dadzą ponizej 25 lat służby mimo akcji L4. Porażka.

Ja już to widzę, !!!! Przepracujesz 25 lat i wrak z człowieka, a Pan generał powie no cóż : podnoszę Panu dodatek ooooo 200zł, może tak być? może, gdyż nie ma żadnej gwarancji i wytycznych w jakiej wysokości owy dodatek będzie przyznawany!!! nikt nie zagwarantuje jego powszechności  po 25 roku w służby, nie łudźcie się!!! Porozumienie z 2018 roku to jasny przekaz, że Oni mogą z nami zrobić wszystko!!!! Teraz naobiecują a i tak danego słowa nie dotrzymają!!! Wybory coraz bliżej, kiełbasa wyborcza będzie gotowa a później wypną d...ę na nas jak to zrobili teraz z Generałem Kitlińskim na czele!!! Nawet jak stworzą jakiś przepis odnośnie podnoszenia dodatku, nawet w sposób progresywny to będzie furtka by go ominąć dokładnie jak było z nadgodzinami płatnymi  !!!!!!
Odpowiedz
(19-04-2021, 20:26 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(19-04-2021, 16:31 )Nie plecak napisał(a): Witam
Ja właśnie nabyłem prawa emerytalne i jestem na L4 i nie zamierzam wracać tylko ciągnąć L4 przez rok i wtedy odejść. Dlaczego tak robię a no dlatego że największe podwyżki w służbach mundurowych już były i teraz w świetle kryzysu przez covid długo nie będzie następnych ale przede wszystkim dlatego że wstrzymane są dodatki czasowe  tzw. na odchodne. Ruchem tym dyrektor generalny "dał mi w pysk" mówiąc krótko zrobił mnie w chu.... gdyż przez 15 lat byłem grzeczny, słuchałem zwierzchników, chodziłem na dodatki na zawołanie, nie chorowałem !!!!!! Dlaczego taki byłem grzeczny a no dla tego że powiedzieli mi że koniec będę miał dodatek na odchodne !!!!! Można powiedzieć że w pewnym stopniu mi to objecano !!!!! Dlatego teraz tak postępuje i nie będę namawiał do tego innych lecz niech każdy sobie teraz sam wszystko przemyśli mianowicie jaki jest sens pracy więcej niż 15 lat !!!!
Panowie rządzący co jesteście w stanie nam zaoferować abyśmy zostali w służbie ?
Podpowiem Wam :
1)Zaliczany cywil do wysługi
2)Dodatek większy co dwa lata o 200 zł (15 lat -600,
17-800, 19-900 itd.)
3)Dodatek na odchodne musi być przywrócony !!!! (chodzą słuchy że ma wrócić po 25 latach służby ???)
Nie będę pisał o slynnym art. 15a bo go i tak nie wykreślicie ale przynajmniej zasadniczą służbę wojskową traktujcie na równi ze służba kandydacką bo wtedy Ci co byli w wojsku w ZSW przed 1999 będą podlegali pod art.15 !!!!!!
Pozdrawiam, prawie emeryt ✌️
Nie wiem jak u was ale do lutego u mnie w jednnosce były jasne zasady przyznawania dodatków na odejście 15lat 20% za każdy rok 2% plus 5% od dyrektora. Przykład oddziałowy 20 lat służby 35% .Jak nie oddadzą 20 latki nie odejdą z dodatkiem rzędu 13-15%. Długie L4 i 2,6% za każdy rok.
 

Kolego po miesiacu luty 2021r. dużo sie zmieniło - dodatek słuzbowy podnoszony przed emeryturą wyłącznie od 25 lat słuzby !!!, tak zadecydowali rządzący. L4 kolego nigdy nie nadrobisz podniesionego dodatku. Podobno oszczednosci budżetu z uwagi na Covid itd. i nic nie dadzą ponizej 25 lat służby mimo akcji L4. Porażka.
Odpowiedz
(18-04-2021, 22:33 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Koledzy sam jestem za tym aby zrobić totalny strajk i pokazać rządzącym naszą frustrację ale poczekajmy może te 2 miesiące i zobaczmy jak zakończą się rozmowy związków z Rządem. Jeśli nic z tego nie wyjdzie proponował bym w lipcu aby zrobić referendów wśród funkcjonariuszy czy robimy strajk czy nie. Musimy niestety sami zadbać o to aby nasza Służba była wiarygodna i profesjonalna. Praca jest naprawdę ciekawa i fajna  tylko niestety nasi przełożeni którzy w większości nigdy nie mieli styczności z osadzonymi i nie wiedzą jak jest na pierwszej lini próbują rządzić i nic z tego nie wychodzi. Trzeba skończyć z kolesiostwem i zatrudniać fachowców może wtedy uda uratować się tą Służbę.

U mnie chłopaki już zaczęli chodzić na L-4 Mają już dosyć.  Coraz więcej obowiązków a ludzi do pracy brak a nadgodzin pełno.  Każdy liczy na jakiś grosz bo tyłu ludzi na emeryturę poszło a dodatki dalej stoją w miejscu.   Sad  Czekam co wymyśli Góra  Undecided Jak nic nie dadzą uciekam z tego syfu  Dodgy
Odpowiedz
(19-04-2021, 19:59 )Oficer napisał(a):
(19-04-2021, 16:41 )sermater napisał(a): Gdybym był władcą wydymywaczem, to poczekałbym aż wszyscy funkcjonariusze przyjęci 1999-2003 odejdą (średnio po 20 latach) i wówczas zaliczyłbym im cywila z jedną drobną wzmianką - "po osiągnięciu 25 lat służby".

KOLEDZY Z TEGO CO WIEM DODATEK PRZED EMERYTURĄ NIE JEST ZLIKWIDOWANY ALE DOSTANIESZ GO GDY BEDZIESZ MIAŁ 25 LAT SŁUŻBY I WTEDY MOŻESZ MIEĆ PODNIESIONY DODATEK DO EMERYTURY. TAKI CWANCYK KTÓRYM BĘDĄ SIĘ TŁUMACZYLI , ŻEBY MŁODZI  LUDZIE NIE ODCHODZILI SZYBKO NA EMKE I ŻEBY NIE BYŁO WOLNYCH WAKATÓW. OSZCZĘDNOŚCI PAŃSTWA.

25 LAT służby to tylko dla tych co robią w biurach. Mało jest osób w jednostce co tyle lat wytrzymali w ochronie.
Odpowiedz
(19-04-2021, 16:31 )Nie plecak napisał(a): Witam
Ja właśnie nabyłem prawa emerytalne i jestem na L4 i nie zamierzam wracać tylko ciągnąć L4 przez rok i wtedy odejść. Dlaczego tak robię a no dlatego że największe podwyżki w służbach mundurowych już były i teraz w świetle kryzysu przez covid długo nie będzie następnych ale przede wszystkim dlatego że wstrzymane są dodatki czasowe  tzw. na odchodne. Ruchem tym dyrektor generalny "dał mi w pysk" mówiąc krótko zrobił mnie w chu.... gdyż przez 15 lat byłem grzeczny, słuchałem zwierzchników, chodziłem na dodatki na zawołanie, nie chorowałem !!!!!! Dlaczego taki byłem grzeczny a no dla tego że powiedzieli mi że koniec będę miał dodatek na odchodne !!!!! Można powiedzieć że w pewnym stopniu mi to objecano !!!!! Dlatego teraz tak postępuje i nie będę namawiał do tego innych lecz niech każdy sobie teraz sam wszystko przemyśli mianowicie jaki jest sens pracy więcej niż 15 lat !!!!
Panowie rządzący co jesteście w stanie nam zaoferować abyśmy zostali w służbie ?
Podpowiem Wam :
1)Zaliczany cywil do wysługi
2)Dodatek większy co dwa lata o 200 zł (15 lat -600,
17-800, 19-900 itd.)
3)Dodatek na odchodne musi być przywrócony !!!! (chodzą słuchy że ma wrócić po 25 latach służby ???)
Nie będę pisał o slynnym art. 15a bo go i tak nie wykreślicie ale przynajmniej zasadniczą służbę wojskową traktujcie na równi ze służba kandydacką bo wtedy Ci co byli w wojsku w ZSW przed 1999 będą podlegali pod art.15 !!!!!!
Pozdrawiam, prawie emeryt ✌️
Nie wiem jak u was ale do lutego u mnie w jednnosce były jasne zasady przyznawania dodatków na odejście 15lat 20% za każdy rok 2% plus 5% od dyrektora. Przykład oddziałowy 20 lat służby 35% .Jak nie oddadzą 20 latki nie odejdą z dodatkiem rzędu 13-15%. Długie L4 i 2,6% za każdy rok.
Odpowiedz
(19-04-2021, 15:20 )tomi napisał(a): https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...iu-art-15a

Bajki pt. 15a ciąg dalszy


władze związkowe wywalczyły to na czym zależało im najbardziej- dodatki po 25 latach służby- bo cała góra związkowa na tym korzysta.. Oni na wykreśleniu art. 15 a nie zyskają nic, bo wszyscy są przyjęci na starych zasadach. Str. rządowa doskonale o tym wie i pozoruje , że coś w tej sprawie robi, a góra związkowa pozoruje, że w tej sprawie naciska.. i tak to sie wlecze, aż wszyscy przyjęci 99-03 odejdą sami i nie uzyskają nic
Odpowiedz
(19-04-2021, 16:41 )sermater napisał(a): Gdybym był władcą wydymywaczem, to poczekałbym aż wszyscy funkcjonariusze przyjęci 1999-2003 odejdą (średnio po 20 latach) i wówczas zaliczyłbym im cywila z jedną drobną wzmianką - "po osiągnięciu 25 lat służby".

KOLEDZY Z TEGO CO WIEM DODATEK PRZED EMERYTURĄ NIE JEST ZLIKWIDOWANY ALE DOSTANIESZ GO GDY BEDZIESZ MIAŁ 25 LAT SŁUŻBY I WTEDY MOŻESZ MIEĆ PODNIESIONY DODATEK DO EMERYTURY. TAKI CWANCYK KTÓRYM BĘDĄ SIĘ TŁUMACZYLI , ŻEBY MŁODZI  LUDZIE NIE ODCHODZILI SZYBKO NA EMKE I ŻEBY NIE BYŁO WOLNYCH WAKATÓW. OSZCZĘDNOŚCI PAŃSTWA.
Odpowiedz
Gdybym był władcą wydymywaczem, to poczekałbym aż wszyscy funkcjonariusze przyjęci 1999-2003 odejdą (średnio po 20 latach) i wówczas zaliczyłbym im cywila z jedną drobną wzmianką - "po osiągnięciu 25 lat służby".
Odpowiedz
Witam
Ja właśnie nabyłem prawa emerytalne i jestem na L4 i nie zamierzam wracać tylko ciągnąć L4 przez rok i wtedy odejść. Dlaczego tak robię a no dlatego że największe podwyżki w służbach mundurowych już były i teraz w świetle kryzysu przez covid długo nie będzie następnych ale przede wszystkim dlatego że wstrzymane są dodatki czasowe tzw. na odchodne. Ruchem tym dyrektor generalny "dał mi w pysk" mówiąc krótko zrobił mnie w chu.... gdyż przez 15 lat byłem grzeczny, słuchałem zwierzchników, chodziłem na dodatki na zawołanie, nie chorowałem !!!!!! Dlaczego taki byłem grzeczny a no dla tego że powiedzieli mi że koniec będę miał dodatek na odchodne !!!!! Można powiedzieć że w pewnym stopniu mi to objecano !!!!! Dlatego teraz tak postępuje i nie będę namawiał do tego innych lecz niech każdy sobie teraz sam wszystko przemyśli mianowicie jaki jest sens pracy więcej niż 15 lat !!!!
Panowie rządzący co jesteście w stanie nam zaoferować abyśmy zostali w służbie ?
Podpowiem Wam :
1)Zaliczany cywil do wysługi
2)Dodatek większy co dwa lata o 200 zł (15 lat -600,
17-800, 19-900 itd.)
3)Dodatek na odchodne musi być przywrócony !!!! (chodzą słuchy że ma wrócić po 25 latach służby ???)
Nie będę pisał o slynnym art. 15a bo go i tak nie wykreślicie ale przynajmniej zasadniczą służbę wojskową traktujcie na równi ze służba kandydacką bo wtedy Ci co byli w wojsku w ZSW przed 1999 będą podlegali pod art.15 !!!!!!
Pozdrawiam, prawie emeryt ✌️
Odpowiedz
https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...iu-art-15a

Bajki pt. 15a ciąg dalszy
Odpowiedz
Na związki nie ma co czekać , liczyć przespali już wszystko teraz tylko trwają na stołkach i kasa im się zgadza sami musimy zadbać o przyszłość jednostki osobowe nic tu nie zmienia i nie znaczą tylko w kupie siła
Odpowiedz
(18-04-2021, 20:42 )olee napisał(a):
(17-04-2021, 16:24 )wojtek3 napisał(a): U nas ludzie zmobilizowani do działania, czekamy na wyniki rozmów potem L4

I tak trzymać  Big Grin Big Grin Big Grin
Nie czekać góra boi się L4 jak ognia im więcej będzie na chorobowym tym lepsze korzyści uzyskamy i trzeba działać szybko bo jak w danej jednostce będzie po 5-10zwolnien to zgonia to na covid a jak będzie po 50-70 no to zmusi do działań ja nikogo nie namawiam do buntu każdy swój rozum ma, nagród w tym roku nie będzie to idealny czas. Młodzi też powinni o tym myśleć bo mogą tylko zyskać dbaniem o zdrowie. Za oknem coraz cieplej do dzieła panie i panowie siedząc cicho i biernie nic nie wywalczymy strajkować nie możemy ale protestować już tak tylko z głową
Odpowiedz
(18-04-2021, 19:23 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(18-04-2021, 15:09 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(18-04-2021, 10:19 )Oficer napisał(a):
(17-04-2021, 18:10 )xxxx napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
30.04.21 na majówkę

Kolego dużo ludzi nie pójdzie na chorobowe bo będą się bali że nie dostaną pózniej w ciągu roku zadnych finansowych premii, dodatków, nagród, kasy na swięta itp. A za L4 to dodatkowo odciągną im z wypłaty kase. Taka smutna prawda. Dobrze już było w SW, teraz to dobrze że bedzie chociaż jakaś mizerna i  pewna  emerytura.

W tym roku żadnych premii i dodatków nie będzie...a nawet jak są, to po ile? Po 400-500 zł??
Proponuję poczekać cierpliwie na wyniki rozmów. Zostały dość szybko zorganizowane więc ktoś się przejął. Myślę, że L4 po romowach jako ostateczność. W sumie związki i solidarność mają przedstawić propozycję. Poczekajmy co na to góra.


Panie oficer co Pan bredzisz o tych narodach sejm zabrał fundusz nagrodowy, a jeżeli chodzi o zwolnienia to idąc na 7 dni na zwolnienie to ktoś kto przychodzi za mnie dostaje 20%  a po 7 dniach ja mam dolewę  bo kolega jest na l4 i ja dostaję 20% czyli wychodzi na 0. Niestety jak dopiero f-sze Policji masowo szli na l4 to siadano do rozmów. U nas  też była sraczka jak kazano słać do OISW meldunki ilu na l4
Odpowiedz
(18-04-2021, 21:33 )Szakal228 napisał(a):
(18-04-2021, 12:04 )sermater napisał(a): Za kilka lat nastąpią pierwsze wypłaty 2 emerytur zusu. Mam pytania do Naszych przedstawicieli: czy emerytura z ZUS będzie odrębnym świadczeniem i będzie podlegało odrębnej waloryzacji? Jeśli tak, to czy otrzymamy drugą tzw. 13 emeryturę? Jeśli zostaną połączone, kto będzie je wypłacał, zus czy BE? Dodam, że w zusie nie znają odpowiedzi. Z góry dziękuję za odpowiedź, jaka by niebyła to i tak więcej aniżeli w ZUS.


https://zawartka.pl/2020/08/24/podwojna-...a-i-z-zus/
Dzięki. Sprawę tego żołnierza dokładnie poznałem, ale mi chodzi o przyjętych po 1.01.1999 r i ich drugiej emeryturze widmo.
Odpowiedz
(16-04-2021, 9:39 )Zbigniew G. napisał(a):
(14-04-2021, 20:49 )Franz napisał(a): Witam,
pozwolę sobie odbiec od tematu dodatków, niewątpliwie ważnych dla nas wszystkich. Chciałbym zapytać Wszystkich tu obecnych jak wygląda w Waszych jednostkach wypłata covidowego (L4), jeśli posiada się niezbite dowody na to, że do zakażenia Covid-19 doszło w służbie. Moja sytuacja wygląda następująco: w listopadzie zakaziłem się Covid-19 jako piąty na zmianie. Będąc na kwarantannie, osoba odpowiedzialna w mojej jednostce za sprawy związane z covidem wielokrotnie przeprowadzała ze mną wywiad (ciągle pytając o to samo). Jednak bardzo się zdziwiłem, gdy za L4 zapłacono mi 80%. W celu uzyskania informacji zadzwoniłem do kadr i tam otrzymałem odpowiedź „mamy informację od osoby odpowiedzialnej za sprawy covidowe, że panu się nie należy 100 % płatnego L4, proszę się zwrócić o wyjaśnienie”. W celu wyjaśnienia sprawy zadzwoniłem do tzw. „specjalisty od covida” w mojej jednostce, który powiedział mi, że nie wskazałem osoby od której się zakaziłem Covid-19. Co oczywiście jest niezgodne z prawdą, ponieważ wielokrotnie podczas rozmów telefonicznych z tzw. „specjalistą od covida” osobę/osoby od których się zakaziłem wskazywałem. Poza tym tzw. „specjalisty od covida” poinformował mnie, że moje postępowanie w związku z zakażeniem Covid-19 powadzi kierownik mojej jednostki. Niezwłocznie skontaktowałem się z kierownikiem mojej jednostki, który to przeprowadził ze mną wywiad telefoniczny. Podczas tej rozmowy poinformowałem kierownika, że chciałbym załączyć notatkę służbową do postępowania. Napisałem notatkę , w której opisałem sytuację jak doszło do zakażenia i wskazałem z imienia i nazwiska  4 funkcjonariuszy zakażonych Covid-19 (przede mną), z którymi miałem bezpośredni kontakt (oczywiście wymienione przeze mnie osoby były dobrze znane zarówno w/w kierownikowi jak i tzw. „specjaliście od covida”) . Tak sporządzoną notatkę (przebywając wówczas na izolacji domowej) przekazałem przez kolegę dla kierownika mojej jednostki, a na kopii tej notatki otrzymałem od niego potwierdzenie. Notka została przekazana przez kierownika do jednostki macierzystej pod którą podlegamy. Ponieważ nie miałem żadnych wątpliwości, że zakaziłem się w służbie i wydawało mi się, że przełożeni również tak owych mieć nie powinni ciągle wierzyłem, że sprawa zostanie wyjaśniona zgodnie z prawdą. Zachowując drogę służbową umówiłam się na rozmowę z dyrektorem jednostki, w której pracuję. Przedstawiłem od początku całą sprawę, a pan dyrektor poinformował mnie, że porozmawia z tzw. „specjalistą od covida” (wspomnianym powyżej). Pełny nadziei oczekiwałem… Po tygodniu otrzymałem od swojego kierownika informację, iż pan dyrektor podtrzymuje swoją dotychczasową decyzję, że do zakażenie nie doszło w służbie. Wynająłem adwokata, który wystąpił do jednostki macierzystej o przesłanie dokumentów z mojego postępowania covidowego oraz zapytanie do Centralnego Zarządu SW jak takie postępowanie powinno przebiegać. Do dnia dzisiejszego 14.04.2021 r. Centralny Zarząd Służby Więziennej nie przesłał informacji na temat przebiegu takiego postępowanie. Pragnę podkreślić, że czekam od lutego. Chciałbym dowiedzieć się jak w waszych jednostkach wyglądały „postępowania covidowe”, czy też spotkaliście się z podobną sytuacją, czy macie w tym zakresie jakieś doświadczenia. Jak uważacie, czy zanim zgłoszę sprawę do prokuratury i sądu nie warto byłoby poinformować o w/w sprawie Biuro Spraw Wewnętrznych SW? Liczę na Waszą pomoc i z niecierpliwością czekam finału tej sprawy, która trwa zbyt długo…
Pozdrawiam,
sierżant sztabowy OZ Szczytno

Panie kolego w ZK Stare Borne był mobbing, szykanowanie, i znęcanie się psychiczne nad funkcjonariuszami było zgłoszenie do komisji antymobbingowej  był powiadomiony były dyr. Okręgowy, był zarząd główny NSZZFIPW, było BSW z CZSW . Stanowisko stracił ówczesny dyrektor ZK Stare Borne wszystko zamieciono pod dywan. Ci którzy dopuścili się przewinień, przekroczen i niestosownych zachowań nadal piastują stanowiska kierownicze. Polecam twoja sprawę jak najbardziej nagłośnić prasa, telewizja i sąd.  Wszystkiego dobrego życzę Zbigniew.
Odpowiedz
(18-04-2021, 19:23 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(18-04-2021, 15:09 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(18-04-2021, 10:19 )Oficer napisał(a):
(17-04-2021, 18:10 )xxxx napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
30.04.21 na majówkę

Kolego dużo ludzi nie pójdzie na chorobowe bo będą się bali że nie dostaną pózniej w ciągu roku zadnych finansowych premii, dodatków, nagród, kasy na swięta itp. A za L4 to dodatkowo odciągną im z wypłaty kase. Taka smutna prawda. Dobrze już było w SW, teraz to dobrze że bedzie chociaż jakaś mizerna i  pewna  emerytura.

W tym roku żadnych premii i dodatków nie będzie...a nawet jak są, to po ile? Po 400-500 zł??
Proponuję poczekać cierpliwie na wyniki rozmów. Zostały dość szybko zorganizowane więc ktoś się przejął. Myślę, że L4 po romowach jako ostateczność. W sumie związki i solidarność mają przedstawić propozycję. Poczekajmy co na to góra.



Ale co ty mówisz jakie premie dodatk?? Przecież wszystko jest zabrane nawet zlikwidowano funduszu nagród. A czy ludzie się boją??? Myślę że nie tylko kze tych ludzi juz nie ma!!! Służba z dnia na dzień idzie po niżej dna!!! Władza tylko się chowa a inni muszą trzymać to wszystko w ręku!!! Wszystkim życzę wytrwałości
Odpowiedz
(18-04-2021, 16:59 )Rafal napisał(a): Chodzę na oddziały mam 10 lat służby i 400zl dodatku..A młody po 2 latach tyle samo czy jest sprawiedliwe...A i bym zapomniał jestem starszy strażnik

Święta racja kolego  Sad u mnie w zakładzie jest dużo osób co mają 10, 11,12 lat służby i maja takie same DODATKI co młodzi z 2,3 letnim stażem.
Odpowiedz
Koledzy sam jestem za tym aby zrobić totalny strajk i pokazać rządzącym naszą frustrację ale poczekajmy może te 2 miesiące i zobaczmy jak zakończą się rozmowy związków z Rządem. Jeśli nic z tego nie wyjdzie proponował bym w lipcu aby zrobić referendów wśród funkcjonariuszy czy robimy strajk czy nie. Musimy niestety sami zadbać o to aby nasza Służba była wiarygodna i profesjonalna. Praca jest naprawdę ciekawa i fajna tylko niestety nasi przełożeni którzy w większości nigdy nie mieli styczności z osadzonymi i nie wiedzą jak jest na pierwszej lini próbują rządzić i nic z tego nie wychodzi. Trzeba skończyć z kolesiostwem i zatrudniać fachowców może wtedy uda uratować się tą Służbę.
Odpowiedz
(18-04-2021, 12:04 )sermater napisał(a): Za kilka lat nastąpią pierwsze wypłaty 2 emerytur zusu. Mam pytania do Naszych przedstawicieli: czy emerytura z ZUS będzie odrębnym świadczeniem i będzie podlegało odrębnej waloryzacji? Jeśli tak, to czy otrzymamy drugą tzw. 13 emeryturę? Jeśli zostaną połączone, kto będzie je wypłacał, zus czy BE? Dodam, że w zusie nie znają odpowiedzi. Z góry dziękuję za odpowiedź, jaka by niebyła to i tak więcej aniżeli w ZUS.


https://zawartka.pl/2020/08/24/podwojna-...a-i-z-zus/
Odpowiedz
(17-04-2021, 16:24 )wojtek3 napisał(a): U nas ludzie zmobilizowani do działania, czekamy na wyniki rozmów potem L4

I tak trzymać  Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
(18-04-2021, 15:09 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(18-04-2021, 10:19 )Oficer napisał(a):
(17-04-2021, 18:10 )xxxx napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
30.04.21 na majówkę

Kolego dużo ludzi nie pójdzie na chorobowe bo będą się bali że nie dostaną pózniej w ciągu roku zadnych finansowych premii, dodatków, nagród, kasy na swięta itp. A za L4 to dodatkowo odciągną im z wypłaty kase. Taka smutna prawda. Dobrze już było w SW, teraz to dobrze że bedzie chociaż jakaś mizerna i  pewna  emerytura.

W tym roku żadnych premii i dodatków nie będzie...a nawet jak są, to po ile? Po 400-500 zł??
Proponuję poczekać cierpliwie na wyniki rozmów. Zostały dość szybko zorganizowane więc ktoś się przejął. Myślę, że L4 po romowach jako ostateczność. W sumie związki i solidarność mają przedstawić propozycję. Poczekajmy co na to góra.
Odpowiedz
TYLKO L4 NIC WIĘCEJ NAM NIE ZOSTAŁO
Odpowiedz
Chodzę na oddziały mam 10 lat służby i 400zl dodatku..A młody po 2 latach tyle samo czy jest sprawiedliwe...A i bym zapomniał jestem starszy strażnik
Odpowiedz
(17-04-2021, 20:25 )predatorgad napisał(a): Panie i Panowie Funkcjonariusze Pierwszej LINII tu chodzi o naszą przyszłość!!!Pokażmy dygnitarzom i Naszym przełożonym że to koniec kłamstw, ignorowania, obłudy skierowanej na doły penitencjarne. Pokażmy że bez nas nie ma zwykłego dnia w pudle. Zadbajmy w jednym czasie o Nasze zdrowie, mamy je jedno!!!!Na początek ostrzegawczo np.01.05- 04.05.Pokażmy że jesteśmy jednością, to może w końcu zaczną się z Nami liczyć i doceniać trud służby!!!!!!

W pierwszej linii są pachnioly co mają wbity stały kontakt z osadzonym i zawsze najwyższe premie a widzieli go tyle co w aktach
Odpowiedz
(18-04-2021, 10:19 )Oficer napisał(a):
(17-04-2021, 18:10 )xxxx napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
30.04.21 na majówkę

Kolego dużo ludzi nie pójdzie na chorobowe bo będą się bali że nie dostaną pózniej w ciągu roku zadnych finansowych premii, dodatków, nagród, kasy na swięta itp. A za L4 to dodatkowo odciągną im z wypłaty kase. Taka smutna prawda. Dobrze już było w SW, teraz to dobrze że bedzie chociaż jakaś mizerna i  pewna  emerytura.

W tym roku żadnych premii i dodatków nie będzie...a nawet jak są, to po ile? Po 400-500 zł??
Odpowiedz
(18-04-2021, 10:19 )Oficer napisał(a):
(17-04-2021, 18:10 )xxxx napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
30.04.21 na majówkę

Kolego dużo ludzi nie pójdzie na chorobowe bo będą się bali że nie dostaną pózniej w ciągu roku zadnych finansowych premii, dodatków, nagród, kasy na swięta itp. A za L4 to dodatkowo odciągną im z wypłaty kase. Taka smutna prawda. Dobrze już było w SW, teraz to dobrze że bedzie chociaż jakaś mizerna i  pewna  emerytura.

Kolego nie zgodzę się z tobą, a mianowicie żadnych premii nie będzie tak na dobrą sprawę, nagród, kasy na święta itd., oficjalny komunikat przecież był że budżetu nagród nie bedzie poza 13ka. Za L4 jak jesteś ubezpieczony tam gdzie należy to na dobrą sprawę 90 dni możesz chorowac i jesteś nawet do przodu bo zwracają ci całość a nie tracisz na paliwo, czasu nie tracisz i nie siedzisz w robocie. Tu nie chodzi o strach przed strata nagród czy premii itd w SW ogólnie jest mało ludzi z własnym zdaniem, takich się dyskryminuje a promuje nemotyzm
Odpowiedz
Za kilka lat nastąpią pierwsze wypłaty 2 emerytur zusu. Mam pytania do Naszych przedstawicieli: czy emerytura z ZUS będzie odrębnym świadczeniem i będzie podlegało odrębnej waloryzacji? Jeśli tak, to czy otrzymamy drugą tzw. 13 emeryturę? Jeśli zostaną połączone, kto będzie je wypłacał, zus czy BE? Dodam, że w zusie nie znają odpowiedzi. Z góry dziękuję za odpowiedź, jaka by niebyła to i tak więcej aniżeli w ZUS.
Odpowiedz
O czym ty piszesz jakie premie finansowe w ciągu roku jakie dodatki, jedyne co to nagroda na święta. A jeśli jesteś Ubezpieczony to ci zwrócą kasę za l4 do 90 ni ja ię nie mylę. Jak ci pasuje pewna mizerna emerytura to wielki szacun dla ciebie za to że za wiele nie wymagasz od życia.
Odpowiedz
(18-04-2021, 10:19 )Oficer napisał(a):
(17-04-2021, 18:10 )xxxx napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
30.04.21 na majówkę

Kolego dużo ludzi nie pójdzie na chorobowe bo będą się bali że nie dostaną pózniej w ciągu roku zadnych finansowych premii, dodatków, nagród, kasy na swięta itp. A za L4 to dodatkowo odciągną im z wypłaty kase. Taka smutna prawda. Dobrze już było w SW, teraz to dobrze że bedzie chociaż jakaś mizerna i  pewna  emerytura.
Odpowiedz
(18-04-2021, 10:19 )Oficer napisał(a):
(17-04-2021, 18:10 )xxxx napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
30.04.21 na majówkę

Kolego dużo ludzi nie pójdzie na chorobowe bo będą się bali że nie dostaną pózniej w ciągu roku zadnych finansowych premii, dodatków, nagród, kasy na swięta itp. A za L4 to dodatkowo odciągną im z wypłaty kase. Taka smutna prawda. Dobrze już było w SW, teraz to dobrze że bedzie chociaż jakaś mizerna i  pewna  emerytura.


Przepraszam kolego ale bredzisz. 
Jeśli w tej sytuacji ktoś boi się straty paru stów w skali roku i nie pójdzie na L4 to mi go po prostu żal.
Odpowiedz
(17-04-2021, 18:10 )xxxx napisał(a):
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
30.04.21 na majówkę

Kolego dużo ludzi nie pójdzie na chorobowe bo będą się bali że nie dostaną pózniej w ciągu roku zadnych finansowych premii, dodatków, nagród, kasy na swięta itp. A za L4 to dodatkowo odciągną im z wypłaty kase. Taka smutna prawda. Dobrze już było w SW, teraz to dobrze że bedzie chociaż jakaś mizerna i  pewna  emerytura.
Odpowiedz
(17-04-2021, 17:54 )Wesoły strażnik napisał(a): Koledzy jest nas zamało tych co mają uprawnienia do emerytury i pujdą na L4,  bo wiekszosc to funkcjonariusze młodzi bez uprawnien do emerytury którzy muszą pracowac do 25 lat służby i są przyjeci na nowych zasadach i bedą robić robotę w zk/as  za starych. Dyrektor odrazu powie młodemu  że po L4 nie spodziewaj się zadnych dodatków, premii, nagród itd. Samo SW cieżko bedzie odzyskać dodatki, których niema np w Policji.



Drogi Oficerze, młodzi nie mają co się łudzić o większe dodatki. F-sze ze stażem niespełna 15 lat, a nawet i nieco większym mają dodatki rzędu od 400 do 500 zl. Jeśli dyrekcja zaproponuje dodatek to z pewnością nie większy niż 100 zł, w innym przypadku, czyli dodatku większego niż 100 zł, znaczyłoby, że sytuacja w jednostce jest krytyczna, a dyrekcja ima się przysłowiowej brzytwy. Raczej, a nawet z całą pewnością wasi zwierzchnicy nie przyznali by się do porażki. To nie w ich kategoriach myślowych (Nadto wysokie ego) .
[/quote]

U mnie w jednostce zdecydowana większość to fsze z prawami emerytalnymi, bądź z takimi którzy za rok, dwa je będą mieli.Ja myślę, że między 1-3 lata odejdzie taka liczba fszy, że będzie się coś musiało zmienić a już na pewno okolo 2024, nawet jeśli przyjdzie,, młody,, na sztukę to i tak jakoś służby będzie bardzo niska i znów oberwie ten doświadczony, bo będzie musiał patrzeć na złodzieja, młodego i bedzie miał więcej na głowie chociaż az już ma tyle, że gwint w śrubce już się przekręcił a lada moment się zerwie. Pozdrawiam wszystkich nie dupowłazów, dupolizów, pociotków i powujków, a nepotyzmowi w SW mówię NIE!!!
Odpowiedz
Panie i Panowie Funkcjonariusze Pierwszej LINII tu chodzi o naszą przyszłość!!!Pokażmy dygnitarzom i Naszym przełożonym że to koniec kłamstw, ignorowania, obłudy skierowanej na doły penitencjarne. Pokażmy że bez nas nie ma zwykłego dnia w pudle. Zadbajmy w jednym czasie o Nasze zdrowie, mamy je jedno!!!!Na początek ostrzegawczo np.01.05- 04.05.Pokażmy że jesteśmy jednością, to może w końcu zaczną się z Nami liczyć i doceniać trud służby!!!!!!
Odpowiedz
(17-04-2021, 6:47 )Rafal napisał(a): To którego idziemy na L4...Jakieś propozycje....
30.04.21 na majówkę
Odpowiedz