(09-04-2021, 11:21 )Oficer napisał(a):
(09-04-2021, 7:43 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): podobno zakład emerytalny mswia ledwo zipie z powodu konieczności wypłacania dodatków przedemerytalnych

Tez kolego słyszałem w Wawie, że zakład emerytalny MSWIA jest pod względem finansowym tylko w 100%  wypłacalny pod względem emerytur i teraz tylko to ma wypłacać, a o jakichś podnoszonych dodatkach przed emeryturą możemy zapomnieć i tyrać do 25 lat służby na emeryturę. Podobno od teraz też nie mamy liczyć na jakies podwyżki, dodatki, z 13 tką też jest niepewnie, obliczanie emerytur ma sie zmienić, no i sądny rok 2025 jakieś  duże zmiany. Ci co mają już uprawnienia do emki duuuzzzoo stracili  finansowo do emerytury, tylko 25 lat służby to można iść na emkę. Państwa nie jest stać na młodych emerytów. Porażka.

Może jest i stać na młodych emerytów. To może pójdźmy drogą za zachodnich państw. Zamiast od razu robić nabory na intratne stanowiska w administracji to przez pierwsze 15 lat wszyscy powinni tyrać na 1 linii a potem przenosić do działów administracji- finanse, ewidencja, kadry, kwaterki. Wymiana następowała by sukcesywnie a nie na huraaa... i wtedy można robić. Jest dużo osób które mają wykształcenie administracyjne, finansowe czy techniczne. Kilka tygodni podpatrywania kolegi czy koleżanki w kadrach czy finansach i już łapiemy o co chodzi. Nikt nie urodził się alfą i omegą. Wszystkiego idzie się nauczyć. I wtedy zatrzymujemy kadrę. Ale jak widzę szeregowego w kadrach czy finansach to złość mnie ogarnia. Nie z powodu zazdrości bo ja mam to gdzieś tylko z dlatego, że na jego miejscu mógłby być ktoś kto by chętnie przeszedł do administracji i popracował kolejne parę lat.
Odpowiedz
W projekcie zmian art. 15 a mówi się o latach pracy, a dlaczego mówi się nic o latach studiów zaliczanych x 0,7% tak jak tym co przyjęci przed 1999 rokiem???? Dlaczego związek na ten temat milczy?? Czy wśród negocjatorów związkowych ktokolwiek ma o tym pojęcie? Panie Administratorze może Pan tym naszym nwgacjatorom o tym wspomni???
Odpowiedz
Ostatnio w swojej jednostce widziałem nowego specjalistę z Koszalina od uzbrojenia.
A jak on będzie kontrolował jednostkę gdzie teść jest Dyr.
Czy to aby zgodne, czy tak powinno być, czy będzie bezstronnie, czy będzie obiektywnie.
A czy ma wogole uprawnienia wszelakie w zakresie kontroli zbrojmistrzów bo ponoć taka jego działka.

Wogóle jak to możliwe w dzisiejszych czasach gdzie mówi się o niedopuszczalnym kumoterstwie.

Boże chroń nas od złego
Odpowiedz
Ludzie ,opamiętajcie się ,co za bzdury wypisujecie na tym forum!!!
Zajmijcie się lepiej tym aby nas przestali kłamać i okradać w biały dzień. Ale jak czytają wypociny niektórych na tej stronie, to nie obraźcie , ale takich aż się chce robić w balona i z nim się nie liczyć. Czytając co niektóre wpisy nasuwa się iż SW wielu uratowała życie!!!!.Cywil by ich dawno już zniszczył!!!
Odpowiedz
(09-04-2021, 7:43 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): podobno zakład emerytalny mswia ledwo zipie z powodu konieczności wypłacania dodatków przedemerytalnych

Tez kolego słyszałem w Wawie, że zakład emerytalny MSWIA jest pod względem finansowym tylko w 100%  wypłacalny pod względem emerytur i teraz tylko to ma wypłacać, a o jakichś podnoszonych dodatkach przed emeryturą możemy zapomnieć i tyrać do 25 lat służby na emeryturę. Podobno od teraz też nie mamy liczyć na jakies podwyżki, dodatki, z 13 tką też jest niepewnie, obliczanie emerytur ma sie zmienić, no i sądny rok 2025 jakieś  duże zmiany. Ci co mają już uprawnienia do emki duuuzzzoo stracili  finansowo do emerytury, tylko 25 lat służby to można iść na emkę. Państwa nie jest stać na młodych emerytów. Porażka.
Odpowiedz
(09-04-2021, 7:29 )szfager napisał(a):
(09-04-2021, 6:16 )olee napisał(a):
(05-04-2021, 17:32 )Garfild napisał(a): Czy wiadomo coś o planowanych podwyżkach pensji,w końcu inflacja rośnie z roku na rok,piniądz nic nie warty się robi,co???

Jak na razie to tylko zabierają  Undecided nie liczył bym na podwyżkę w tym roku ani następnym.
 
Podobno mają mają zmniejszyć odprawę do trzech pensji i nie wliczać 13 - może ktoś też ma takie info? to tyle o podwyżkach Sad

Świat powoli wraca do równowagi. Znów pojawia się rynek pracownika. A u Nas nie ma chętnych do pracy. Amnestii nie ogłoszą, więc muszą zrobić coś żeby nie opłacało się odchodzić. Co to będzie nie wiadomo. Musieli by to zrobić w całej budżetówce, a w to wątpię. Z rozmów że znajomymi jednoznacznie wynika że odchodzą bez względu na dodatki. I tu CZ sam rzucił sobie kłody pod nogi.
Odpowiedz
(09-04-2021, 7:29 )szfager napisał(a):
(09-04-2021, 6:16 )olee napisał(a):
(05-04-2021, 17:32 )Garfild napisał(a): Czy wiadomo coś o planowanych podwyżkach pensji,w końcu inflacja rośnie z roku na rok,piniądz nic nie warty się robi,co???

Jak na razie to tylko zabierają  Undecided nie liczył bym na podwyżkę w tym roku ani następnym.
 
Podobno mają mają zmniejszyć odprawę do trzech pensji i nie wliczać 13 - może ktoś też ma takie info? to tyle o podwyżkach Sad

Wypłacać tylko 6 pensji w roku i to po połowie....
Ludzie podpowiadajcie dalej
Odpowiedz
podobno zakład emerytalny mswia ledwo zipie z powodu konieczności wypłacania dodatków przedemerytalnych
Odpowiedz
(09-04-2021, 6:16 )olee napisał(a):
(05-04-2021, 17:32 )Garfild napisał(a): Czy wiadomo coś o planowanych podwyżkach pensji,w końcu inflacja rośnie z roku na rok,piniądz nic nie warty się robi,co???

Jak na razie to tylko zabierają  Undecided nie liczył bym na podwyżkę w tym roku ani następnym.
 
Podobno mają mają zmniejszyć odprawę do trzech pensji i nie wliczać 13 - może ktoś też ma takie info? to tyle o podwyżkach Sad
Odpowiedz
(05-04-2021, 17:32 )Garfild napisał(a): Czy wiadomo coś o planowanych podwyżkach pensji,w końcu inflacja rośnie z roku na rok,piniądz nic nie warty się robi,co???

Jak na razie to tylko zabierają  Undecided nie liczył bym na podwyżkę w tym roku ani następnym.
Odpowiedz
(08-04-2021, 8:30 )Młody38 napisał(a): A Ci dalej listy piszą.... Masakra. Na pierwszym miejscu należało by zadać pytanie..... Co z realizacją porozumienia z 2018r.

Żeby dać jedną rzecz, muszą dwie zabrac. Na razie tylko dodatki, więc będzie jeszcze coś. Covid rządowi spadł z nieba. Wytrącili nam wszystkie argumenty z rąk. Poza tym 30 tys głosów jest niczym przy milionach emerytów. Trzeba było w 2018 kuć żelazo póki gorące a memoranda pisać.
Odpowiedz
A Ci dalej listy piszą.... Masakra. Na pierwszym miejscu należało by zadać pytanie..... Co z realizacją porozumienia z 2018r.
Odpowiedz
Po co Panie i Panowie gdzieś chodzić po Warszawie lepiej chyba iść do lekarza.
Odpowiedz
Jak to jest w Waszych jednostkach ze szczepieniami przeciw Covid? Pytam ponieważ w styczniu odszedłem na emke, a bylem zapisany na szczepienie i z tego co wiem jednostki dostały partie szczepionek nawet dla tych co deklarowali odejście ze służby.Co teraz zrobia ze szczepionka przeznaczona dla mnie,czy nie mogę się zaszczepić?Przepadnie...
Odpowiedz
(07-04-2021, 9:34 )Oficer napisał(a):
(06-04-2021, 20:51 )xxxx napisał(a): [quote="gruby123" pid='7625' dateline='1617729903']
Dokladnie, jak odchodziłem na emkę w styczniu,żadnego pisma odnośnie podnoszenia dodatkow w kadrach na pewno nie było,bo inaczej nikt by mi nie podniósł.To jest chyba jakaś ściema dla szeregowych f-szy(chociaż ja takim byłem),aby mieli takie przeświadczenie i nie zawracali głowy przełożonym.Ciekawe czy specjaliści i dyr.,też mają wstrzymane dodatki???
Nie jest to ściema znam ludzi co mieli odejść z końcem kwietnia i decyzja przyszła z okręgu Warszawskiego blacha f-sz 18,8 lat w służbie i jak miał 450 zł to tyle będzie miał odchodząc a stary chciał podnieść do 1300 zł ale okręgowy blacha . Jak nie masz 25 lat służby to nie masz po co iść ale drugi związek już protest szykuje na razie na papierze ciekawe co z tego wyniknie może marsz na Warszawę w maju, czerwcu bo w 2018 r troszkę to efektu przyniosło. Góra sobie naszym kosztem szykuje odprawy i nagrody itd.

Zgadzam sie z tobą kolego że jak masz teraz 25 lat służby to dopiero możesz isc do Dyra ( bo jak mniej służby to blacha ) o podniesienie dodatku przed emeryturą, a jak mniej służby to odchodzisz na mizerną emeryturę z tym co masz, tak jest w Warszawie, czyli też wszędzie. Marsz do Wawy  ci nic nieda bo bedzie bez Policjantów bo u nich niema podnoszenia dodatków przed emeryturą i nie pójdą z nami. Ci co już odeszli na emerytury w SW z dodatkami to mają szczeście a ci co zostali i mają 15 lat służby i więcej to już nigdy tego nie odrobią albo odejdą po 25 latach slużby lub odejdą teraz na mizerne emerytury bez podniesionego dodatku, mogą nawet rok chorować na L4. Tylko nam zdrowia życzyć do 25 lat służby i dotrwania do ładnej emerytury. A coraz gorzej bedzie koledzy z finansami w mundurówce, niewiadomo kto wygra kolejne wybory, Covid, w budżecie brak kasy, nowe zapomogi i dotacje dla cywili, waloryzacje np. 500+ itd., dobre czasy minęły w SW. Pozdro.
Nareszcie. Nareszcie  koniec jednej z wielu patologii w SW. Chodzenia, miałczenia, kulenia się przed dyrem i liczenia na dobry humor albo układy i koneksje i różne dziwne powiązania. Prawo prawi jasno , że można dać dodatek do 50% podstawy wraz z dodatkiem za stopień. To wstyd i hańba dla SW żeby oddziałowy z prawami emerytalnymi miał 500zł dodatku. 1200zł to absolutne minimum na normalnym oddziale w normalnym kryminale. Należy się jak psu buda bez łaski. Karty na stół. Dodatki powinny być jawne dla wszystkich funkcjonariuszy. Każdy powinien mieć wgląd kto ile ma dodatku służbowego. A dyrektor dając dodatek powinien na piśmie w decyzji określić za co taki dodatek. Ktoś z kryminalistami się użerał i narażał życie i zdrowie i ma 500zł na odchodne bo dyr to nie rodzina, a ktoś leki wydawał i ma 2000zł na odchodne . Wstyd i hańba. Jawne dodatki służbowe już teraz. I to wysokie dodatki zgodnie z przepisami.
Odpowiedz
(06-04-2021, 17:55 )husaria47@wp.pl napisał(a): Pismo w sprawie kamer na stanowisku monitorowego jest naprawdę mocne i bardzo dobrze napisane. Miejmy tylko nadzieje, że przyniesie skutek i chociaż te stanowisko wróci nazwijmy to umownie do ,,normalnosci".

Bardzo dobrze napisane.
Cieszę się, że choć trochę rzuciłem światła na temat w wcześniejszym poście wrzucając link do artykułu jednych z największych specjalistów w tej materii w naszej służbie.
Wszak w piśmie przebijają tezy z tego artykułu, i dobrze.
Niestety jednego już w SW nie ma z powodu działań mobbingowo-dyskryminujących stosowanych przez DG SW (udowodnione wyrokiem sądowym).
Drugi jeszcze w SW trwa ale też jest mocno gnębiony przez wysokiej rangi (tfu) kierownictwo SW
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci...de/nm90c5s
Odpowiedz
(06-04-2021, 20:51 )xxxx napisał(a):
(06-04-2021, 18:25 )gruby123 napisał(a): Dokladnie, jak odchodziłem na emkę w styczniu,żadnego pisma odnośnie podnoszenia dodatkow w kadrach na pewno nie było,bo inaczej nikt by mi nie podniósł.To jest chyba jakaś ściema dla szeregowych f-szy(chociaż ja takim byłem),aby mieli takie przeświadczenie i nie zawracali głowy przełożonym.Ciekawe czy specjaliści i dyr.,też mają wstrzymane dodatki???
Nie jest to ściema znam ludzi co mieli odejść z końcem kwietnia i decyzja przyszła z okręgu Warszawskiego blacha f-sz 18,8 lat w służbie i jak miał 450 zł to tyle będzie miał odchodząc a stary chciał podnieść do 1300 zł ale okręgowy blacha . Jak nie masz 25 lat służby to nie masz po co iść ale drugi związek już protest szykuje na razie na papierze ciekawe co z tego wyniknie może marsz na Warszawę w maju, czerwcu bo w 2018 r troszkę to efektu przyniosło. Góra sobie naszym kosztem szykuje odprawy i nagrody itd.

Tylko zatrzymanie kryminałów poprzez masowe L4 coś może pomóc, marsze na Warszawę to sobie możemy robić.
Dobrze, że "drugi związek już protest szykuje" ale dobrze by było by oba związki się dogadały i skoordynowały akcję dbania o zdrowie - niech góra związkowa przestanie się klepać w końcu po plecach z stroną służbową.
Odpowiedz
(06-04-2021, 20:51 )xxxx napisał(a): [quote="gruby123" pid='7625' dateline='1617729903']
Dokladnie, jak odchodziłem na emkę w styczniu,żadnego pisma odnośnie podnoszenia dodatkow w kadrach na pewno nie było,bo inaczej nikt by mi nie podniósł.To jest chyba jakaś ściema dla szeregowych f-szy(chociaż ja takim byłem),aby mieli takie przeświadczenie i nie zawracali głowy przełożonym.Ciekawe czy specjaliści i dyr.,też mają wstrzymane dodatki???
Nie jest to ściema znam ludzi co mieli odejść z końcem kwietnia i decyzja przyszła z okręgu Warszawskiego blacha f-sz 18,8 lat w służbie i jak miał 450 zł to tyle będzie miał odchodząc a stary chciał podnieść do 1300 zł ale okręgowy blacha . Jak nie masz 25 lat służby to nie masz po co iść ale drugi związek już protest szykuje na razie na papierze ciekawe co z tego wyniknie może marsz na Warszawę w maju, czerwcu bo w 2018 r troszkę to efektu przyniosło. Góra sobie naszym kosztem szykuje odprawy i nagrody itd.

Zgadzam sie z tobą kolego że jak masz teraz 25 lat służby to dopiero możesz isc do Dyra ( bo jak mniej służby to blacha ) o podniesienie dodatku przed emeryturą, a jak mniej służby to odchodzisz na mizerną emeryturę z tym co masz, tak jest w Warszawie, czyli też wszędzie. Marsz do Wawy  ci nic nieda bo bedzie bez Policjantów bo u nich niema podnoszenia dodatków przed emeryturą i nie pójdą z nami. Ci co już odeszli na emerytury w SW z dodatkami to mają szczeście a ci co zostali i mają 15 lat służby i więcej to już nigdy tego nie odrobią albo odejdą po 25 latach slużby lub odejdą teraz na mizerne emerytury bez podniesionego dodatku, mogą nawet rok chorować na L4. Tylko nam zdrowia życzyć do 25 lat służby i dotrwania do ładnej emerytury. A coraz gorzej bedzie koledzy z finansami w mundurówce, niewiadomo kto wygra kolejne wybory, Covid, w budżecie brak kasy, nowe zapomogi i dotacje dla cywili, waloryzacje np. 500+ itd., dobre czasy minęły w SW. Pozdro.
Odpowiedz
(06-04-2021, 18:25 )gruby123 napisał(a): Dokladnie, jak odchodziłem na emkę w styczniu,żadnego pisma odnośnie podnoszenia dodatkow w kadrach na pewno nie było,bo inaczej nikt by mi nie podniósł.To jest chyba jakaś ściema dla szeregowych f-szy(chociaż ja takim byłem),aby mieli takie przeświadczenie i nie zawracali głowy przełożonym.Ciekawe czy specjaliści i dyr.,też mają wstrzymane dodatki???
Nie jest to ściema znam ludzi co mieli odejść z końcem kwietnia i decyzja przyszła z okręgu Warszawskiego blacha f-sz 18,8 lat w służbie i jak miał 450 zł to tyle będzie miał odchodząc a stary chciał podnieść do 1300 zł ale okręgowy blacha . Jak nie masz 25 lat służby to nie masz po co iść ale drugi związek już protest szykuje na razie na papierze ciekawe co z tego wyniknie może marsz na Warszawę w maju, czerwcu bo w 2018 r troszkę to efektu przyniosło. Góra sobie naszym kosztem szykuje odprawy i nagrody itd.
Odpowiedz
(03-04-2021, 16:56 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(02-04-2021, 8:23 )gruby123 napisał(a): Czytając wszystkie posty o zablokowaniu dodatkow przed emka, zastanawiam się czy ja miałem szczęście, czy zależy to tylko od każdego Dyr.Zk/As, jak do tego podejdzie? Ja odszedłem w styczniu, z wyższym dodatkiem, mając 19 lat służby! Z tego co wiem, kadry nie mają żadnego pisma, wstrzymującego podniesenia dodatku. Nadmienię,że nie piszę tego aby tutaj kogoś zdenerwować,tylko po to, aby się ktoś wypowiedział jak naprawdę jest...
A wytyczne DG w sprawie przyznawania dodatków służbowych? Z marca 2021.
Bo te wytyczne to na gębę są i dlatego żadnego pisma nie ma
Odpowiedz
(06-04-2021, 18:09 )500minus napisał(a):
(06-04-2021, 15:57 )robs napisał(a):
(03-04-2021, 16:56 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(02-04-2021, 8:23 )gruby123 napisał(a): Czytając wszystkie posty o zablokowaniu dodatkow przed emka, zastanawiam się czy ja miałem szczęście, czy zależy to tylko od każdego Dyr.Zk/As, jak do tego podejdzie? Ja odszedłem w styczniu, z wyższym dodatkiem, mając 19 lat służby! Z tego co wiem, kadry nie mają żadnego pisma, wstrzymującego podniesenia dodatku. Nadmienię,że nie piszę tego aby tutaj kogoś zdenerwować,tylko po to, aby się ktoś wypowiedział jak naprawdę jest...
A wytyczne DG w sprawie przyznawania dodatków służbowych? Z marca 2021.
A widziałeś te wytyczne na własne oczy, czytałeś, czy tylko ktoś Ci powiedział że są???
Dlaczego takiego pisma (wytycznych) nie ma na stronie związku jako jednego z ważniejszych pism
Wrzucane są pierdoły, gdzie był i co robił pan wiceminister (najczęściej nic dobrego dla f-szy), a to co interesuje większość jest pomijane.

Tak to już niestety jest w służbie że wytyczne zastępują podstawy prawne..


a po co ci podstawa prawna? do dodatku na koniec ? było coś na piśmie że obowiązek jest dać na odchodne jak kiedyś - nie , to było w gestii dyrektora i aprobacie tych wyżej zapewne, nikt tego nie traktował za pewnik ( w styczniu dawali w kwietniu nie dają ,jak to , bo tak tak to) ile jest na gębę robione ?
Odpowiedz
Dokladnie, jak odchodziłem na emkę w styczniu,żadnego pisma odnośnie podnoszenia dodatkow w kadrach na pewno nie było,bo inaczej nikt by mi nie podniósł.To jest chyba jakaś ściema dla szeregowych f-szy(chociaż ja takim byłem),aby mieli takie przeświadczenie i nie zawracali głowy przełożonym.Ciekawe czy specjaliści i dyr.,też mają wstrzymane dodatki???
Odpowiedz
(06-04-2021, 15:57 )robs napisał(a):
(03-04-2021, 16:56 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(02-04-2021, 8:23 )gruby123 napisał(a): Czytając wszystkie posty o zablokowaniu dodatkow przed emka, zastanawiam się czy ja miałem szczęście, czy zależy to tylko od każdego Dyr.Zk/As, jak do tego podejdzie? Ja odszedłem w styczniu, z wyższym dodatkiem, mając 19 lat służby! Z tego co wiem, kadry nie mają żadnego pisma, wstrzymującego podniesenia dodatku. Nadmienię,że nie piszę tego aby tutaj kogoś zdenerwować,tylko po to, aby się ktoś wypowiedział jak naprawdę jest...
A wytyczne DG w sprawie przyznawania dodatków służbowych? Z marca 2021.
A widziałeś te wytyczne na własne oczy, czytałeś, czy tylko ktoś Ci powiedział że są???
Dlaczego takiego pisma (wytycznych) nie ma na stronie związku jako jednego z ważniejszych pism
Wrzucane są pierdoły, gdzie był i co robił pan wiceminister (najczęściej nic dobrego dla f-szy), a to co interesuje większość jest pomijane.

Tak to już niestety jest w służbie że wytyczne zastępują podstawy prawne..
Odpowiedz
Pismo w sprawie kamer na stanowisku monitorowego jest naprawdę mocne i bardzo dobrze napisane. Miejmy tylko nadzieje, że przyniesie skutek i chociaż te stanowisko wróci nazwijmy to umownie do ,,normalnosci".
Odpowiedz
Dziękujemy!
Odpowiedz
(03-04-2021, 16:56 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(02-04-2021, 8:23 )gruby123 napisał(a): Czytając wszystkie posty o zablokowaniu dodatkow przed emka, zastanawiam się czy ja miałem szczęście, czy zależy to tylko od każdego Dyr.Zk/As, jak do tego podejdzie? Ja odszedłem w styczniu, z wyższym dodatkiem, mając 19 lat służby! Z tego co wiem, kadry nie mają żadnego pisma, wstrzymującego podniesenia dodatku. Nadmienię,że nie piszę tego aby tutaj kogoś zdenerwować,tylko po to, aby się ktoś wypowiedział jak naprawdę jest...
A wytyczne DG w sprawie przyznawania dodatków służbowych? Z marca 2021.
A widziałeś te wytyczne na własne oczy, czytałeś, czy tylko ktoś Ci powiedział że są???
Dlaczego takiego pisma (wytycznych) nie ma na stronie związku jako jednego z ważniejszych pism
Wrzucane są pierdoły, gdzie był i co robił pan wiceminister (najczęściej nic dobrego dla f-szy), a to co interesuje większość jest pomijane.
Odpowiedz
(28-03-2021, 16:40 )Sierz10 napisał(a): Co z monitorowaniem funkcjonariuszy na stanowisku monitorowego? Czy związek zajmie się tym tematem?

Pismo skierowane do Dyrektora Generalnego SW dot. stanowiska monitorowego.
Odpowiedz
Od niemal 10 lat na emeryturę odchodzą funkcjonariusze na podstawie art. 15a. I co dalej z nimi, na co mogą liczyć w przyszłości, 25 lat służby nigdy mieć nie będą.
Odpowiedz
(05-04-2021, 17:32 )Garfild napisał(a): Czy wiadomo coś o planowanych podwyżkach pensji,w końcu inflacja rośnie z roku na rok,piniądz nic nie warty się robi,co???

Tak wiadomo 
W tym roku na pewno nie będzie
Odpowiedz
Pewnie jak zawsze po 8.04.
Odpowiedz
(04-04-2021, 12:42 )tomekgo4 napisał(a): Wiadomo coś ktorego mundurowke wypłacają?

Z tego co pamiętam co roku wypłacane są 9-10 kwietnia. W tym 9 jest w piątek więc będą 9.
Odpowiedz
Czy wiadomo coś o planowanych podwyżkach pensji,w końcu inflacja rośnie z roku na rok,piniądz nic nie warty się robi,co???
Odpowiedz
Wypłacane będą dnia: 09.04.2021.
Odpowiedz
Czy wiadomo już dokładnie którego kwietnia wypłacane będą mundurowki?
Odpowiedz
Wiadomo coś ktorego mundurowke wypłacają?
Odpowiedz
(03-04-2021, 14:43 )MdR napisał(a):
(03-04-2021, 11:51 )Prison_Officer napisał(a):
(02-04-2021, 21:57 )MdR napisał(a):
(02-04-2021, 19:57 )Administrator napisał(a):
(02-04-2021, 17:48 )Człowiek z lasu napisał(a): Kolejny raz jesteśmy na końcu albo nas wcale nie ma!!! Nie ujęci jako służba mudurowa abyśmy mogli skorzystać z przywileju zaprowadzania dziecka do żłobka czy przedszkola, żenada!!! Pewnie straż miejska jest a my nie.

Bardzo przepraszam, ale nie zgodzę się z tym, że nie zostaliśmy ujęci jako służba mundurowa? Jedynie można "pogratulować" Dyrektorom przedszkoli czy żłobków, którzy uważają, że jednostki organizacyjne Służby Więziennej nie są jednostkami. które zapewniają bezpieczeństwo i porządek publiczny. Proszę zapoznać się z rozporządzeniami i wskazać, w którym miejscu Służba Więzienna nie została ujęta?

Interpretacja jest na NIE. Wymieniane są trzy służby Policja, Wojsko, Straż Pożarna. Można zrobić aferę w przedszkolu ale wiadomo jak się to skończy. Postawia dziecko przez chwilę przy otwartym oknie i nie dość że do przedszkola więcej nie pójdzie to w święta będę pediatry szukał. To subtelne NIE zawsze biorę na poważenie. Z przedszkolankami nie ma żartów.

Co to za brednie. Interpretacja na NIE to chyba jest twoja. W moim mieście i okolicznych miejscowościach, gdzie rozsiane są dzieciaki f-szy SW nie było ani jednej takiej interpretacji. Zresztą jesteś chyba jedyną osobą, która ma problem ze żłobkiem/przedszkolem. Ponadto przypominam, że SW również jest formacją porządku publicznego, ponieważ jednym z zadań należącym do SW jest: 
ochrona społeczeństwa przed sprawcami przestępstw osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych, z naciskiem na OCHRONA SPOŁECZEŃSTWA.

Brednie nie brednie. Odmawiają. I co im zrobisz?

Co bym zrobił? Jeśli przedszkole nie będzie zamknięte (może tak być jeśli nie uzbierają odpowiedniej liczby dzieci, zazwyczaj potrzeba 10-cioro dzieci, aby uruchomić grupę) to przywożę dziecko i zostawiam. Jeśli nie będą chcieli przyjąć dzwonię po Policję i sprawa załatwiona + skarga na dyrekcję do przełożonego. Jeśli przedszkole nie zostanie otwarte, bo np. nie będzie minimalnej ilości dzieci do uruchomienia grupy (wiadomo, że nikt nie odpali przedszkola dla 1 czy 2 dzieci) to dostaję zaświadczenie o zamknięciu, idę na opiekę i po problemie.
Odpowiedz
(02-04-2021, 8:23 )gruby123 napisał(a): Czytając wszystkie posty o zablokowaniu dodatkow przed emka, zastanawiam się czy ja miałem szczęście, czy zależy to tylko od każdego Dyr.Zk/As, jak do tego podejdzie? Ja odszedłem w styczniu, z wyższym dodatkiem, mając 19 lat służby! Z tego co wiem, kadry nie mają żadnego pisma, wstrzymującego podniesenia dodatku. Nadmienię,że nie piszę tego aby tutaj kogoś zdenerwować,tylko po to, aby się ktoś wypowiedział jak naprawdę jest...
A wytyczne DG w sprawie przyznawania dodatków służbowych? Z marca 2021.
Odpowiedz
(02-04-2021, 17:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-04-2021, 22:26 )john napisał(a):
(01-04-2021, 19:23 )MdR napisał(a):
(01-04-2021, 7:36 )john napisał(a):
(31-03-2021, 21:59 )MdR napisał(a): Myślę że niewielu to zatrzyma. Może tych którzy teraz mają 22-23 lata. Reszta odejdzie żeby nie stracić tego co jeszcze ma.  Z urlopami i nadgodzinami. Nawiasem fajnie to sobie CZ wymyślił. Najpierw dodatek 369, teraz warunek min 25 lat służby który spełniają głównie oni i może po jednostkach kilka osób. Jeśli nie ma podnoszenia to dla wszystkich. Tak związki niech zawnioskują. Zobaczymy co świta na to. Proszę również nie zostawiać dzieci niepilnowanych w domu bo służba, i co powie dyrektor, tylko brać opiekę, po coś rząd to wprowadził.

Opiekę? Nie da rady dla służb mundurowych... Tak to sobie wymyślili w rozp min edukacji... Mają bowiazek (szkoła, żłobek itd) nam opiekować się dziećmi.

jeśli "pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny"

SW nie kwalifikuje. Taka jest interpretacja dyrektorów przedszkoli. Przynajmniej w moim mieście. 

To niech w Twoim mieście Klego przeczytają ustawę z 2020 r w sprawie  Covid. Na jej podstawie dostaliśmy dodatki Covidowe. Ci co nie przyjmują dzieci medyków i f-szy do przedszkola będą mieli cofnięta kasę za to... Bat się kreci ale powoli...

Kolejny raz jesteśmy na końcu albo nas wcale nie ma!!! Nie ujęci jako służba mudurowa abyśmy mogli skorzystać z przywileju zaprowadzania dziecka do żłobka czy przedszkola, żenada!!! Pewnie straż miejska jest a my nie.

W zarządzeniu nie doprecyzowano służb. Myślę że po karczemnej awanturze w urzędzie miasta, przedszkole zmieniło by zdanie. Ale po co  kolejne dziecko ma być rozczarowane, że tato jest mniej ważny od konduktora PKP. To tylko SW. Odbębnić swoje i spdalac.
Odpowiedz
(03-04-2021, 11:51 )Prison_Officer napisał(a):
(02-04-2021, 21:57 )MdR napisał(a):
(02-04-2021, 19:57 )Administrator napisał(a):
(02-04-2021, 17:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-04-2021, 22:26 )john napisał(a): To niech w Twoim mieście Klego przeczytają ustawę z 2020 r w sprawie  Covid. Na jej podstawie dostaliśmy dodatki Covidowe. Ci co nie przyjmują dzieci medyków i f-szy do przedszkola będą mieli cofnięta kasę za to... Bat się kreci ale powoli...

Kolejny raz jesteśmy na końcu albo nas wcale nie ma!!! Nie ujęci jako służba mudurowa abyśmy mogli skorzystać z przywileju zaprowadzania dziecka do żłobka czy przedszkola, żenada!!! Pewnie straż miejska jest a my nie.

Bardzo przepraszam, ale nie zgodzę się z tym, że nie zostaliśmy ujęci jako służba mundurowa? Jedynie można "pogratulować" Dyrektorom przedszkoli czy żłobków, którzy uważają, że jednostki organizacyjne Służby Więziennej nie są jednostkami. które zapewniają bezpieczeństwo i porządek publiczny. Proszę zapoznać się z rozporządzeniami i wskazać, w którym miejscu Służba Więzienna nie została ujęta?

Interpretacja jest na NIE. Wymieniane są trzy służby Policja, Wojsko, Straż Pożarna. Można zrobić aferę w przedszkolu ale wiadomo jak się to skończy. Postawia dziecko przez chwilę przy otwartym oknie i nie dość że do przedszkola więcej nie pójdzie to w święta będę pediatry szukał. To subtelne NIE zawsze biorę na poważenie. Z przedszkolankami nie ma żartów.

Co to za brednie. Interpretacja na NIE to chyba jest twoja. W moim mieście i okolicznych miejscowościach, gdzie rozsiane są dzieciaki f-szy SW nie było ani jednej takiej interpretacji. Zresztą jesteś chyba jedyną osobą, która ma problem ze żłobkiem/przedszkolem. Ponadto przypominam, że SW również jest formacją porządku publicznego, ponieważ jednym z zadań należącym do SW jest: 
ochrona społeczeństwa przed sprawcami przestępstw osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych, z naciskiem na OCHRONA SPOŁECZEŃSTWA.

Brednie nie brednie. Odmawiają. I co im zrobisz?
Odpowiedz
(03-04-2021, 14:01 )Administrator napisał(a):
Z okazji Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności wszystkim forumowiczom Księgi Gości NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa życzy administrator. Happy Happy Happy

WZAJEMNIE WSZYSTKIEGO DOBREGO
Odpowiedz
(03-04-2021, 11:51 )Prison_Officer napisał(a):
(02-04-2021, 21:57 )MdR napisał(a):
(02-04-2021, 19:57 )Administrator napisał(a):
(02-04-2021, 17:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-04-2021, 22:26 )john napisał(a): To niech w Twoim mieście Klego przeczytają ustawę z 2020 r w sprawie  Covid. Na jej podstawie dostaliśmy dodatki Covidowe. Ci co nie przyjmują dzieci medyków i f-szy do przedszkola będą mieli cofnięta kasę za to... Bat się kreci ale powoli...

Kolejny raz jesteśmy na końcu albo nas wcale nie ma!!! Nie ujęci jako służba mudurowa abyśmy mogli skorzystać z przywileju zaprowadzania dziecka do żłobka czy przedszkola, żenada!!! Pewnie straż miejska jest a my nie.

Bardzo przepraszam, ale nie zgodzę się z tym, że nie zostaliśmy ujęci jako służba mundurowa? Jedynie można "pogratulować" Dyrektorom przedszkoli czy żłobków, którzy uważają, że jednostki organizacyjne Służby Więziennej nie są jednostkami. które zapewniają bezpieczeństwo i porządek publiczny. Proszę zapoznać się z rozporządzeniami i wskazać, w którym miejscu Służba Więzienna nie została ujęta?

Interpretacja jest na NIE. Wymieniane są trzy służby Policja, Wojsko, Straż Pożarna. Można zrobić aferę w przedszkolu ale wiadomo jak się to skończy. Postawia dziecko przez chwilę przy otwartym oknie i nie dość że do przedszkola więcej nie pójdzie to w święta będę pediatry szukał. To subtelne NIE zawsze biorę na poważenie. Z przedszkolankami nie ma żartów.

Co to za brednie. Interpretacja na NIE to chyba jest twoja. W moim mieście i okolicznych miejscowościach, gdzie rozsiane są dzieciaki f-szy SW nie było ani jednej takiej interpretacji. Zresztą jesteś chyba jedyną osobą, która ma problem ze żłobkiem/przedszkolem. Ponadto przypominam, że SW również jest formacją porządku publicznego, ponieważ jednym z zadań należącym do SW jest: 
ochrona społeczeństwa przed sprawcami przestępstw osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych, z naciskiem na OCHRONA SPOŁECZEŃSTWA.

Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Mnie odrazu tego samego dnia po konferencji o zamknieciu sie pytali czy chce zostawić dziecko w zerówce ponieważ pracuje w służbie mundurowej i należy sie mojemu dziecku opieka.  Jak pytałem kolegów w pracy to też nie maja z tym problemu w innych miejscowosciach niż ja. To co Ty mowisz ze sa na NIE to az ciężko uwieżyć
Odpowiedz
Photo 
Z okazji Świąt Wielkanocnych najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności wszystkim forumowiczom Księgi Gości NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa życzy administrator. Happy Happy Happy
   
Odpowiedz
(02-04-2021, 21:57 )MdR napisał(a):
(02-04-2021, 19:57 )Administrator napisał(a):
(02-04-2021, 17:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-04-2021, 22:26 )john napisał(a):
(01-04-2021, 19:23 )MdR napisał(a): jeśli "pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny"

SW nie kwalifikuje. Taka jest interpretacja dyrektorów przedszkoli. Przynajmniej w moim mieście. 

To niech w Twoim mieście Klego przeczytają ustawę z 2020 r w sprawie  Covid. Na jej podstawie dostaliśmy dodatki Covidowe. Ci co nie przyjmują dzieci medyków i f-szy do przedszkola będą mieli cofnięta kasę za to... Bat się kreci ale powoli...

Kolejny raz jesteśmy na końcu albo nas wcale nie ma!!! Nie ujęci jako służba mudurowa abyśmy mogli skorzystać z przywileju zaprowadzania dziecka do żłobka czy przedszkola, żenada!!! Pewnie straż miejska jest a my nie.

Bardzo przepraszam, ale nie zgodzę się z tym, że nie zostaliśmy ujęci jako służba mundurowa? Jedynie można "pogratulować" Dyrektorom przedszkoli czy żłobków, którzy uważają, że jednostki organizacyjne Służby Więziennej nie są jednostkami. które zapewniają bezpieczeństwo i porządek publiczny. Proszę zapoznać się z rozporządzeniami i wskazać, w którym miejscu Służba Więzienna nie została ujęta?

Interpretacja jest na NIE. Wymieniane są trzy służby Policja, Wojsko, Straż Pożarna. Można zrobić aferę w przedszkolu ale wiadomo jak się to skończy. Postawia dziecko przez chwilę przy otwartym oknie i nie dość że do przedszkola więcej nie pójdzie to w święta będę pediatry szukał. To subtelne NIE zawsze biorę na poważenie. Z przedszkolankami nie ma żartów.

Co to za brednie. Interpretacja na NIE to chyba jest twoja. W moim mieście i okolicznych miejscowościach, gdzie rozsiane są dzieciaki f-szy SW nie było ani jednej takiej interpretacji. Zresztą jesteś chyba jedyną osobą, która ma problem ze żłobkiem/przedszkolem. Ponadto przypominam, że SW również jest formacją porządku publicznego, ponieważ jednym z zadań należącym do SW jest: 
ochrona społeczeństwa przed sprawcami przestępstw osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych, z naciskiem na OCHRONA SPOŁECZEŃSTWA.
Odpowiedz
(02-04-2021, 19:57 )Administrator napisał(a):
(02-04-2021, 17:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-04-2021, 22:26 )john napisał(a):
(01-04-2021, 19:23 )MdR napisał(a):
(01-04-2021, 7:36 )john napisał(a): Opiekę? Nie da rady dla służb mundurowych... Tak to sobie wymyślili w rozp min edukacji... Mają bowiazek (szkoła, żłobek itd) nam opiekować się dziećmi.

jeśli "pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny"

SW nie kwalifikuje. Taka jest interpretacja dyrektorów przedszkoli. Przynajmniej w moim mieście. 

To niech w Twoim mieście Klego przeczytają ustawę z 2020 r w sprawie  Covid. Na jej podstawie dostaliśmy dodatki Covidowe. Ci co nie przyjmują dzieci medyków i f-szy do przedszkola będą mieli cofnięta kasę za to... Bat się kreci ale powoli...

Kolejny raz jesteśmy na końcu albo nas wcale nie ma!!! Nie ujęci jako służba mudurowa abyśmy mogli skorzystać z przywileju zaprowadzania dziecka do żłobka czy przedszkola, żenada!!! Pewnie straż miejska jest a my nie.

Bardzo przepraszam, ale nie zgodzę się z tym, że nie zostaliśmy ujęci jako służba mundurowa? Jedynie można "pogratulować" Dyrektorom przedszkoli czy żłobków, którzy uważają, że jednostki organizacyjne Służby Więziennej nie są jednostkami. które zapewniają bezpieczeństwo i porządek publiczny. Proszę zapoznać się z rozporządzeniami i wskazać, w którym miejscu Służba Więzienna nie została ujęta?

Interpretacja jest na NIE. Wymieniane są trzy służby Policja, Wojsko, Straż Pożarna. Można zrobić aferę w przedszkolu ale wiadomo jak się to skończy. Postawia dziecko przez chwilę przy otwartym oknie i nie dość że do przedszkola więcej nie pójdzie to w święta będę pediatry szukał. To subtelne NIE zawsze biorę na poważenie. Z przedszkolankami nie ma żartów.
Odpowiedz
(02-04-2021, 17:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-04-2021, 22:26 )john napisał(a):
(01-04-2021, 19:23 )MdR napisał(a):
(01-04-2021, 7:36 )john napisał(a):
(31-03-2021, 21:59 )MdR napisał(a): Myślę że niewielu to zatrzyma. Może tych którzy teraz mają 22-23 lata. Reszta odejdzie żeby nie stracić tego co jeszcze ma.  Z urlopami i nadgodzinami. Nawiasem fajnie to sobie CZ wymyślił. Najpierw dodatek 369, teraz warunek min 25 lat służby który spełniają głównie oni i może po jednostkach kilka osób. Jeśli nie ma podnoszenia to dla wszystkich. Tak związki niech zawnioskują. Zobaczymy co świta na to. Proszę również nie zostawiać dzieci niepilnowanych w domu bo służba, i co powie dyrektor, tylko brać opiekę, po coś rząd to wprowadził.

Opiekę? Nie da rady dla służb mundurowych... Tak to sobie wymyślili w rozp min edukacji... Mają bowiazek (szkoła, żłobek itd) nam opiekować się dziećmi.

jeśli "pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny"

SW nie kwalifikuje. Taka jest interpretacja dyrektorów przedszkoli. Przynajmniej w moim mieście. 

To niech w Twoim mieście Klego przeczytają ustawę z 2020 r w sprawie  Covid. Na jej podstawie dostaliśmy dodatki Covidowe. Ci co nie przyjmują dzieci medyków i f-szy do przedszkola będą mieli cofnięta kasę za to... Bat się kreci ale powoli...

Kolejny raz jesteśmy na końcu albo nas wcale nie ma!!! Nie ujęci jako służba mudurowa abyśmy mogli skorzystać z przywileju zaprowadzania dziecka do żłobka czy przedszkola, żenada!!! Pewnie straż miejska jest a my nie.

Bardzo przepraszam, ale nie zgodzę się z tym, że nie zostaliśmy ujęci jako służba mundurowa? Jedynie można "pogratulować" Dyrektorom przedszkoli czy żłobków, którzy uważają, że jednostki organizacyjne Służby Więziennej nie są jednostkami. które zapewniają bezpieczeństwo i porządek publiczny. Proszę zapoznać się z rozporządzeniami i wskazać, w którym miejscu Służba Więzienna nie została ujęta?


.pdf   Rozporządzenie MEiN - przedszkola.pdf (Rozmiar: 225.66 KB / Pobrań: 9)


.pdf   Rozporządzenie MRiPS - żłobki.pdf (Rozmiar: 225.89 KB / Pobrań: 3)
Odpowiedz
(02-04-2021, 11:38 )jtd napisał(a): Miałem taki sen. Na dodatek w górę można liczyć po 25latach i to nie wszyscy wiadomo. Podstawa emerytury to średnia z 10 lat. Koniec komisji i doliczania renty. Brrrrrrr. Nie będę ryzykował. A TY?

Ja miałem lepszy sen.....że byłem Dyr. Gen.....i dałem chłopakom z pierwszej linii max dodatku a zabrałem wszystko Dyr AŚ i ZK....jak Robin Hood... Big Grin......
Wesołego Alleluja ?
Odpowiedz
(01-04-2021, 22:26 )john napisał(a):
(01-04-2021, 19:23 )MdR napisał(a):
(01-04-2021, 7:36 )john napisał(a):
(31-03-2021, 21:59 )MdR napisał(a):
(31-03-2021, 19:55 )Oficer napisał(a): Zgadza sie kolego, nie tylko u ciebie Dyrektor ZK/AS oficjalnie oznajmił że dodatki przed emeryturą bedą podnoszone dopiero po 25 latach służby. W związku z tym wiadomo że decyzje w tej sprawie już zapadły o wiele wyżej i niema już odwrotu. Porażka dla tych co mają już 15 i więcej lat służby, że bedą musieli tak długo zapracować na ten dodatek do emerytury a mogli już wczesniej odejść na emke z dodatkiem. Znowu w plecy jesteśmy.

Myślę że niewielu to zatrzyma. Może tych którzy teraz mają 22-23 lata. Reszta odejdzie żeby nie stracić tego co jeszcze ma.  Z urlopami i nadgodzinami. Nawiasem fajnie to sobie CZ wymyślił. Najpierw dodatek 369, teraz warunek min 25 lat służby który spełniają głównie oni i może po jednostkach kilka osób. Jeśli nie ma podnoszenia to dla wszystkich. Tak związki niech zawnioskują. Zobaczymy co świta na to. Proszę również nie zostawiać dzieci niepilnowanych w domu bo służba, i co powie dyrektor, tylko brać opiekę, po coś rząd to wprowadził.

Opiekę? Nie da rady dla służb mundurowych... Tak to sobie wymyślili w rozp min edukacji... Mają bowiazek (szkoła, żłobek itd) nam opiekować się dziećmi.

jeśli "pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny"

SW nie kwalifikuje. Taka jest interpretacja dyrektorów przedszkoli. Przynajmniej w moim mieście. 

To niech w Twoim mieście Klego przeczytają ustawę z 2020 r w sprawie  Covid. Na jej podstawie dostaliśmy dodatki Covidowe. Ci co nie przyjmują dzieci medyków i f-szy do przedszkola będą mieli cofnięta kasę za to... Bat się kreci ale powoli...

Kolejny raz jesteśmy na końcu albo nas wcale nie ma!!! Nie ujęci jako służba mudurowa abyśmy mogli skorzystać z przywileju zaprowadzania dziecka do żłobka czy przedszkola, żenada!!! Pewnie straż miejska jest a my nie.
Odpowiedz
(02-04-2021, 11:38 )jtd napisał(a): Miałem taki sen. Na dodatek w górę można liczyć po 25latach i to nie wszyscy wiadomo. Podstawa emerytury to średnia z 10 lat. Koniec komisji i doliczania renty. Brrrrrrr. Nie będę ryzykował. A TY?

Nie strasz. Zmiany będą 10 x zwiększę niż sobie wyobrażasz i dotkną wszystkich, również tych którzy myślą że im się udało. Potrwa to jednak 10-20 lat. Chyba że covid się przeciągnie 2-3 lata to będą za 5.

Pomijam sympatie i antypatie, ale L. Wałęsa celnie podsumował sprawę f. Głódzia, że coś jest nie tak z emeryturami mundurowymi, że on b. prezydent (zwierzchnik) ma 6 tys emki a  on (Glódź) 15 tys. Gdyby wiedział z jakimi odchodzą dyrektorzy zakładów to za głowę by się złapał. Od tego zaczną.
Odpowiedz
Miałem taki sen. Na dodatek w górę można liczyć po 25latach i to nie wszyscy wiadomo. Podstawa emerytury to średnia z 10 lat. Koniec komisji i doliczania renty. Brrrrrrr. Nie będę ryzykował. A TY?
Odpowiedz
Dodatki powinny być podnoszone odpowiednio do awansów i wykonywanych obowiązków służbowych, a nie tak jak teraz starszy oddziałowy 20 lat służby dodatek 450zł i musi płaszczyć się przed dyrektorem 17 lat służby który ma dodatek max. To musi się zmienić też chcemy by nasze dodatki wzrastały w ciągu służby a nie na odchodne albo ktoś da albo nie da. Te dodatki się należą w ciągu służby. WIĘC ZWIĄZKI TRZEBA O TO WALCZYĆ.
Odpowiedz