Ma ktoś może jakieś inf. na temat mnożnika bo jak na razie to puste słowa i puste daty i nic więcej. Jakieś konkrety ...
Odpowiedz
(16-10-2018, 16:38 )Funkcjonariusz33 napisał(a): Jest połowa miesiąca. Po oplaceniu kredytu i rachunkow mojej rodzinie zostało 600 zł do konca miesiące. Moje 3 letnie dziecko zachorowalo, pensja i praca w tej formacji to jakis smiech na sali - leci mi 7 rok i realnie mysle o tym zeby odejsc ze sluzby, czy tez macie podobnie ?

U mnie kolego jest tak samo. Osiem lat służby, jestem na każdy telefon, tylko raz miesiąc na L4 z powodu wypadku. Wciąż starszy referent DKW (wiem że to nie ochrona ale na oddziałach też robiłem) a niemam zwyczaju chodzic po kierownikach i dyrektorach prosząc o technika. Odpowiedz jest jedna - NIEMA PIENIĘDZY. Ok. Z racji tego , że mam troche wolnego między służbami  napisałem raport o zgode na dodatkowe zatrudnienie. Zgode dostałem. Jeżdze ciężarówką tzw. w koło komina , dziennie jestem w domu i weekendy mam wolne (wolne od jazdy bo na weekendy robie w kryminale). Zarobienie 5000 tysi na miesiąc to zaden problem a jak wezme ze dwie soboty to jakies 5- 6 stów więcej. Z wojem musze jeszcze zrobic troche ponad 6 lat ale niewiem czy dam rade bo z racji dodatkowego zatrudnienia i zmęczenia zaczynam nie przepalać. I tak na koniec to wole zarobić piątke i mieć normalną prace niż kłaniać się skazanym za 2900. Pozdrawiam.
Odpowiedz
(16-10-2018, 16:18 )guzmo napisał(a): Witam. Mam pytanko w sprawie dofinansowania za zakup mieszkania. Otóż dostałem w spadku mieszkanie spółdzielcze z braćmi po 1/3 części. Chciałbym kupić teraz swoje własne ,,m,,. Czy należ mi sie dofinansowanie?? Bo zdania są podzielone. Pozdrawiam ?

Miałem podobną sytuację, zależy pod powierzchni mieszkania. Zobacz art. 187 pkt w Ustawy o SW. Ja się na niego powołalem mimo, że w kwatermistrzowskim mówili, że raczej będzie lipa.
Odpowiedz
Dzień dobry. Jestem rozczarowany stroną związkową.Ważne informację aktualizowane są co kilka dni.W porównaniu ze stroną Policji nie istniejemy. Panowie bądź Panie weźcie się do pracy i zadbajcie o szybki i prawidłowy przekaz informacji w tak ważnym dla nas temacie jakim są podwyżki,ewentualne terminy spotkań, czy jakąkolwiek informację dotycząca naszej służby.Jak mamy trzymać linię to ją trzymajmy ale musimy wiedzieć na jakim etapie jesteśmy.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Jest połowa miesiąca. Po oplaceniu kredytu i rachunkow mojej rodzinie zostało 600 zł do konca miesiące. Moje 3 letnie dziecko zachorowalo, pensja i praca w tej formacji to jakis smiech na sali - leci mi 7 rok i realnie mysle o tym zeby odejsc ze sluzby, czy tez macie podobnie ?
Odpowiedz
Witam. Mam pytanko w sprawie dofinansowania za zakup mieszkania. Otóż dostałem w spadku mieszkanie spółdzielcze z braćmi po 1/3 części. Chciałbym kupić teraz swoje własne ,,m,,. Czy należ mi sie dofinansowanie?? Bo zdania są podzielone. Pozdrawiam ?
Odpowiedz
Podobno w policji szykują się masowe L4 od 01.11. Nasza służba coś planuje???
Odpowiedz
(08-10-2018, 8:56 )Wojtek90 napisał(a): Witam. Czy podwyżki o które walczymy obecnie są wraz z programem modernizacji czy dodatkowo


Jak się nie mylę to dodatkowo.

http://www.nszzfipw.org.pl/projekt-ustaw...-2020.html
Odpowiedz
NOWI FUNKCJONARIUSZE: 25lat do emer!!!
Abyśmy zostali musimy zacząć walczyć o normalność i klarowną przyszłość. Co bęzie skutkować bezpieczeństwem wew. w kraju

1. 60% i ze średniej z 10 lat??? KPINA nie wszyscy bedą DYREKTORAMI
-przynajmniej 80% i średnia z ostatnich 3miesięcy!

2. Zwiększenie wypłat za dojazdy! teraz max: 50zł???? ŻART!
przez braki kadrowe funkcjonariusze dojezdzaja z dalekich a nie pobliskich miejscowości
-np 10km=100zł 20km=200zł 30km i wiecej=300zł

3. Wybór między płatnymi nadg. a możliwością wybrania w wybranym terminie.

4. Wyrównianie płac do Wojska. My ryzykujemy życiem dziennie a oni w wypadku ataku militarnego.

5. Zwiększenie liczby funkcjonariuszy adekwatnie do wzrastających obowiązków, również kwestia bezpieczeństwa.

6. Mieszkania lub zwiększenie dodatków za brak mieszkania do 1000zł

7. Stanowiska pracy dostosowane do wymogów PIP. (toalety, dostęp do wody, światła dziennego itd.)

8. Płatne dyżury telefoniczne tak jak prawo unijne nakazuje.

9. Przywileje róznego rodzaju nadane przez państwo...podatki itp.
Odpowiedz
KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA ZESPOŁU OCHRONNEGO

Omówiono również kwestię związaną z możliwością wprowadzenia płatnych nadgodzin.

Czekam z niecierpliwością na wprowadzenie płatnych nadgodzin Smile
Odpowiedz
(06-10-2018, 18:39 )StrasznyKapral napisał(a): Ile lat po podoficerce musi minąć abym nie zwracał za nią?

5 lat
Odpowiedz
(06-10-2018, 9:40 )Czarny_susel napisał(a):
(03-10-2018, 19:43 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-10-2018, 18:48 )olee napisał(a): Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/

,,podwyżka średnio o 309 zł na etat, a od 1 lipca 2019 roku średnio o 253 zł na etat,,czyli jak ja jem kapustę a dyrektor mięso to średnio jemy bigos ? :-)

Z tego co pamiętam większość jak nie wszystkie podwyżki z ostatnich 10-12 lat (a dużo ich nie było) były kwotowe – po równo, więc po co takie komentarze?!
A swoją drogą jak już się zabrałem to włożę kij w mrowisko i pewnie zostanę zakrzyczany. Ale trudno, zostało niecałe 4 m-ce do Emki to jakoś to przeżyję, a przegląd punktów widzenia mam z własnego doświadczenia od samego dołu do kierownika bardzo dużego działu w bardzo dużym zakładzie. Składki też wiele lat na związki płacę, więc mam prawo napisać co myślę.

Żeby było jasne, każdemu życzę żeby zarabiał jak najwięcej. Nasze pensje są śmiesznie niskie, podobnie jak w większości służb i budżetówce. Psioczą ludzie z zewnątrz na nie wiadomo jakie nasze przywileje, a konkurencyjność na rynku pracy leci na łeb na szyję tak naprawdę. Świeżo przyjęty strażnik na początek powinien zarobić 3,5 tys. a potem pensja powinna w miarę szybko i w sposób przewidywalny (a nie zależny od cyklu wyborczego) rosnąć. Ale takie pisanie o jakichś w domyśle „niesprawiedliwych” podziałach podwyżki mnie wkurza. Po pierwsze od dawna idziemy drogą równej kwoty. I tu napiszę wprost, to nie jest do końca sprawiedliwe i powoduje coraz większe spłaszczenie płac. Rozumiem dlaczego tak jest, bo liczą się głosy większości, a większość zarabia żenująco mało, więc w pierwszej kolejności chodzi o to żeby podnieść to minimum, ale to już trwa wiele lat. Ja nie mówię, że każda podwyżka powinna być procentowa, ale tak powiedzmy co trzecia, to wg mnie wcale nie byłoby niesprawiedliwe. I piszę to wiedząc, że poza styczniową żadna już mnie nie obejmie.

Tak, wiem że dowódcy, kierownicy mają trochę większe dodatki, ale wcale nie tak duże jak wam się wydaje, a po ostatnim wielkim równaniu, to te różnice jeszcze bardziej się zmniejszyły. Dobrze, że ludzie najmniej zarabiający dostali pieniądze, ale myśląc o tych z najkrótszym stażem, zapomina się o tych co mają więcej niż 15 lat stażu i często dużo poważniejsze zadania. I nie myślę tu tylko o kierownictwie, ale też braku różnic w samych działach.

Ludzie, czy wy naprawdę uważacie, że 5-5,5. zł dla kierownika dużego działu w dużej jednostce to tak dużo. Mając na głowie 50, 100 czy 150 ludzi, z których każdemu może się powinąć noga albo puścić nerwy i za którego w takim przypadku ja też obrywam? Ja rozumiem że to może być ok, jak się zarządza kilkuosobowym działem kadr, czy jakiejś terapii czy coś w tym stylu. Ale mając do ogarnięcia ponad setkę ludzi? Czy chcecie być zarządzani przez ludzi jednocześnie sfrustrowanych dostawanymi pieniędzmi i zajechanych robotą, zmęczonych, opryskliwych i próbujących nie utonąć w zalewie sprzecznych ze sobą lub niemożliwych do wykonania poleceń, kontroli które zawsze muszą znaleźć uchybienia, czynności które zawsze szukają winnych, nawet jak sprawy nie mają ze sobą żadnego związku? Dodatkowo próbujących tak poukładać robotę, żeby przy wszystkich wakatach, chorobowych itp. jakoś się wszystko nie wysypało, biorąc odpowiedzialność za coraz mniejszą rezerwę, a jak coś pier..., to myślicie że przyjedzie kontrola i powie, tak, tak wiem, no musiał Pan zmniejszyć liczbę ludzi bo walczymy z nadgodzinami.... Naprawdę myślicie że jest tak bardzo czego zazdrościć, żeby pisać takie rzeczy. Nie napiszę co mnie strzela jak to czytam, co mnie admin zablokuje.

Spłaszczanie pensji trwa od lat, i jak będzie trwało dalej, to zobaczycie nie miną 2 lata, a będziecie zarządzani przez mało doświadczonych ludzi, napędzanych albo żądzą władzy, albo żądzą szybkiego awansu, skłonnych zrobić dla niego wszystko, albo jedno i drugie. I sparaliżowanych przed podejmowaniem decyzji i s... w gacie jak coś się wydarzy. Najlepiej to widać jak przyjeżdżają panowie specjaliści z okręgów, którzy wraz ze zmianą stanowiska mają zwykle ciężki syndrom amnezji. Tak będzie, bo ludzie którzy mają jakoś poukładane priorytety w głowie będą odchodzić, żeby się nie zajechać doszczętnie i chociaż trochę pożyć na emeryturze. Chociaż po sobie wiem, że spokojnej głowy to chyba nie odzyskam już nigdy, bo ta robota nas zmienia.

Dodam jeszcze jedno pod rozwagę. Nie może być tak że różnice w pensjach kadry kierowniczej zależą prawie w całości nie od podstawy (wyższej o 300-400 zł od stanowisk inspektora/wychowawcy) tylko od dodatków czy nagród, (których dla jasności wcale nie ma dużo więcej), bo taki kierownik jest tak całkowicie zależny od przełożonych, jak dostaje bzdurne polecenie to gęby nie otworzy, bo bez żadnego problemu może stracić i tak wcale niewysokie pieniądze. Ci starzy, to jeszcze sobie pozwolą powiedzieć prawdę, bo jak się znają z dyrekcją czy specjalistami lata, to jeszcze ktoś się z nimi liczy. Ale małolaci będą tylko trzaskać obcasami i iść po trupach. I myślicie że będzie dobra atmosfera w pracy? A nawet jak przy pomocy związków poleci jeden z drugim, co im sodówa uderzyła do głowy, to na ich miejsce nie będzie innych lepszych, bo chętni będą tylko karierowicze, a nie ludzie z autentycznym autorytetem i znający robotę. Ja to już mam nadzieję mieć w poważaniu, ale czasem dzieląc pieniądze, trzeba czasem myśleć trochę dalej niż jeden krok do przodu. 

Przy naszych pensjach zabrzmi to trochę jak żart, ale bałbym się ludzi którzy nie pracują dla pieniędzy.

My mamy kierownika niby doświadczonego ale to co mu powie dyrektor to rzecz święta i należy to wykonać. Nie docierają do niego racjonalne argumenty. Z drugiej strony dlaczego zarabiający najwięcej ma dostać najwięcej? Ma wyższy dodatek, grupę zaszeregowania, nagrody. A z tym "obrywaniem''. U nas obrywają tylko fusze działu ochrony. Może i nasz kierownik coś tam dostanie ale chyba 3 sekundową naganę wzrokową hahaha bo jakoś nikt nigdy nie słyszał o karze dla kierownika.
Odpowiedz
(08-10-2018, 8:56 )Wojtek90 napisał(a): Witam. Czy podwyżki o które walczymy obecnie są wraz z programem modernizacji czy dodatkowo

1. Funkcjonariusz zwolniony ze służby z przyczyn określonych w art. 96 zwolnienie ze służby ust. 1 i ust. 2 pkt 1, 8 i 10 oraz funkcjonariusz, którego stosunek służbowy wygasł na podstawie art. 97 wygaśnięcie stosunku służbowego funkcjonariusza ust. 1 pkt 2–8 przed upływem 5 lat od odbycia kursu przygotowawczego lub szkolenia zawodowego, a także studiów na Uczelni albo studiów podyplomowych na Uczelni, jest obowiązany zwrócić kwotę stanowiącą równowartość kosztów wyżywienia, zakwaterowania, umundurowania oraz kosztów podróży służbowych otrzymanych w czasie kształcenia. Koszty te funkcjonariusz zwraca także w przypadku nieukończenia kursu przygotowawczego, szkolenia zawodowego lub przerwania studiów albo studiów podyplomowych z winy funkcjonariusza.
Odpowiedz
(06-10-2018, 18:39 )StrasznyKapral napisał(a): Ile lat po podoficerce musi minąć abym nie zwracał za nią?

Zgodnie z art. 103 ustawy o SW 5 lat od odbycia kursu przygotowawczego lub szkolenia zawodowego.
Odpowiedz
Witam. Czy podwyżki o które walczymy obecnie są wraz z programem modernizacji czy dodatkowo
Odpowiedz
Fest podwyżki wskaźnika jak mi zł zabrali z wypłaty. Brawo MS
Odpowiedz
Ile lat po podoficerce musi minąć abym nie zwracał za nią?
Odpowiedz
(03-10-2018, 19:43 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-10-2018, 18:48 )olee napisał(a): Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/

,,podwyżka średnio o 309 zł na etat, a od 1 lipca 2019 roku średnio o 253 zł na etat,,czyli jak ja jem kapustę a dyrektor mięso to średnio jemy bigos ? :-)

Z tego co pamiętam większość jak nie wszystkie podwyżki z ostatnich 10-12 lat (a dużo ich nie było) były kwotowe – po równo, więc po co takie komentarze?!
A swoją drogą jak już się zabrałem to włożę kij w mrowisko i pewnie zostanę zakrzyczany. Ale trudno, zostało niecałe 4 m-ce do Emki to jakoś to przeżyję, a przegląd punktów widzenia mam z własnego doświadczenia od samego dołu do kierownika bardzo dużego działu w bardzo dużym zakładzie. Składki też wiele lat na związki płacę, więc mam prawo napisać co myślę.

Żeby było jasne, każdemu życzę żeby zarabiał jak najwięcej. Nasze pensje są śmiesznie niskie, podobnie jak w większości służb i budżetówce. Psioczą ludzie z zewnątrz na nie wiadomo jakie nasze przywileje, a konkurencyjność na rynku pracy leci na łeb na szyję tak naprawdę. Świeżo przyjęty strażnik na początek powinien zarobić 3,5 tys. a potem pensja powinna w miarę szybko i w sposób przewidywalny (a nie zależny od cyklu wyborczego) rosnąć. Ale takie pisanie o jakichś w domyśle „niesprawiedliwych” podziałach podwyżki mnie wkurza. Po pierwsze od dawna idziemy drogą równej kwoty. I tu napiszę wprost, to nie jest do końca sprawiedliwe i powoduje coraz większe spłaszczenie płac. Rozumiem dlaczego tak jest, bo liczą się głosy większości, a większość zarabia żenująco mało, więc w pierwszej kolejności chodzi o to żeby podnieść to minimum, ale to już trwa wiele lat. Ja nie mówię, że każda podwyżka powinna być procentowa, ale tak powiedzmy co trzecia, to wg mnie wcale nie byłoby niesprawiedliwe. I piszę to wiedząc, że poza styczniową żadna już mnie nie obejmie.

Tak, wiem że dowódcy, kierownicy mają trochę większe dodatki, ale wcale nie tak duże jak wam się wydaje, a po ostatnim wielkim równaniu, to te różnice jeszcze bardziej się zmniejszyły. Dobrze, że ludzie najmniej zarabiający dostali pieniądze, ale myśląc o tych z najkrótszym stażem, zapomina się o tych co mają więcej niż 15 lat stażu i często dużo poważniejsze zadania. I nie myślę tu tylko o kierownictwie, ale też braku różnic w samych działach.

Ludzie, czy wy naprawdę uważacie, że 5-5,5. zł dla kierownika dużego działu w dużej jednostce to tak dużo. Mając na głowie 50, 100 czy 150 ludzi, z których każdemu może się powinąć noga albo puścić nerwy i za którego w takim przypadku ja też obrywam? Ja rozumiem że to może być ok, jak się zarządza kilkuosobowym działem kadr, czy jakiejś terapii czy coś w tym stylu. Ale mając do ogarnięcia ponad setkę ludzi? Czy chcecie być zarządzani przez ludzi jednocześnie sfrustrowanych dostawanymi pieniędzmi i zajechanych robotą, zmęczonych, opryskliwych i próbujących nie utonąć w zalewie sprzecznych ze sobą lub niemożliwych do wykonania poleceń, kontroli które zawsze muszą znaleźć uchybienia, czynności które zawsze szukają winnych, nawet jak sprawy nie mają ze sobą żadnego związku? Dodatkowo próbujących tak poukładać robotę, żeby przy wszystkich wakatach, chorobowych itp. jakoś się wszystko nie wysypało, biorąc odpowiedzialność za coraz mniejszą rezerwę, a jak coś pier..., to myślicie że przyjedzie kontrola i powie, tak, tak wiem, no musiał Pan zmniejszyć liczbę ludzi bo walczymy z nadgodzinami.... Naprawdę myślicie że jest tak bardzo czego zazdrościć, żeby pisać takie rzeczy. Nie napiszę co mnie strzela jak to czytam, co mnie admin zablokuje.

Spłaszczanie pensji trwa od lat, i jak będzie trwało dalej, to zobaczycie nie miną 2 lata, a będziecie zarządzani przez mało doświadczonych ludzi, napędzanych albo żądzą władzy, albo żądzą szybkiego awansu, skłonnych zrobić dla niego wszystko, albo jedno i drugie. I sparaliżowanych przed podejmowaniem decyzji i s... w gacie jak coś się wydarzy. Najlepiej to widać jak przyjeżdżają panowie specjaliści z okręgów, którzy wraz ze zmianą stanowiska mają zwykle ciężki syndrom amnezji. Tak będzie, bo ludzie którzy mają jakoś poukładane priorytety w głowie będą odchodzić, żeby się nie zajechać doszczętnie i chociaż trochę pożyć na emeryturze. Chociaż po sobie wiem, że spokojnej głowy to chyba nie odzyskam już nigdy, bo ta robota nas zmienia.

Dodam jeszcze jedno pod rozwagę. Nie może być tak że różnice w pensjach kadry kierowniczej zależą prawie w całości nie od podstawy (wyższej o 300-400 zł od stanowisk inspektora/wychowawcy) tylko od dodatków czy nagród, (których dla jasności wcale nie ma dużo więcej), bo taki kierownik jest tak całkowicie zależny od przełożonych, jak dostaje bzdurne polecenie to gęby nie otworzy, bo bez żadnego problemu może stracić i tak wcale niewysokie pieniądze. Ci starzy, to jeszcze sobie pozwolą powiedzieć prawdę, bo jak się znają z dyrekcją czy specjalistami lata, to jeszcze ktoś się z nimi liczy. Ale małolaci będą tylko trzaskać obcasami i iść po trupach. I myślicie że będzie dobra atmosfera w pracy? A nawet jak przy pomocy związków poleci jeden z drugim, co im sodówa uderzyła do głowy, to na ich miejsce nie będzie innych lepszych, bo chętni będą tylko karierowicze, a nie ludzie z autentycznym autorytetem i znający robotę. Ja to już mam nadzieję mieć w poważaniu, ale czasem dzieląc pieniądze, trzeba czasem myśleć trochę dalej niż jeden krok do przodu. 

Przy naszych pensjach zabrzmi to trochę jak żart, ale bałbym się ludzi którzy nie pracują dla pieniędzy.
Odpowiedz
Kiedy płacą wyrównanie od nowej kwoty bazowej?
Odpowiedz
(04-10-2018, 6:39 )rybak napisał(a): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0180001798

Kiedy płacą?
Odpowiedz
Kiedy płacą?
Odpowiedz
(04-10-2018, 6:39 )rybak napisał(a): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0180001798
Odpowiedz
(03-10-2018, 19:43 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-10-2018, 18:48 )olee napisał(a): Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/

,,podwyżka średnio o 309 zł na etat, a od 1 lipca 2019 roku średnio o 253 zł na etat,,czyli jak ja jem kapustę a dyrektor mięso to średnio jemy bigos ? :-)
Odpowiedz
Big Grin 
Witam, może i my wyślemy zapytanie do MS tak jak uczynili to pracownicy sądów, czysą pieniążki na nagrody z naszych wakatów Smile
http://ps-solidarnosc.org.pl/pytamy-o-sr...ne-nagrody
Odpowiedz
Nooooooo. Jaki ładny list dostałem mmmmmm. Już dwa mam , bo poprzedni od pana tuska też mam. Wtedy wiadomo co było dalej. Zobaczymy teraz. A tak na poważnie to po co te listy dostajemy????? Każdy się uśmiecha pod nosem. To już wszystko było. Przez tyle lat ludziska tak na własnych błędach się nauczyli , że swoje wiedzą. Dawajcie na konto i tyle. Listy to se piszcie do mamusi. Jak na koncie ludzie mieć nie będą to nie będzie komu robić w kryminałach i wszystko w temacie. Łatwo nie jest i musi być za to satysfakcjonujące wynagrodzenie. To nie jest przedszkole, tu się robi z bandytami. Pozdro dla funcjonariuszy z pierwszej lini, tych co odczuwają na własnej skórze i na własnym mózgu gdzie robią i z kim robią i wiedzą w ogóle co to kryminał. Siema nara.
Odpowiedz
(04-10-2018, 6:39 )rybak napisał(a): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0180001798

Czy to jest te 48 zł i różnicowanie dodatków?
Odpowiedz
(04-10-2018, 6:39 )rybak napisał(a): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0180001798

Czyli co? Podwyższyli kwotę bazową a ja nic na pensji nie odczułem?
Odpowiedz
(27-09-2018, 8:47 )Nie plecak napisał(a): To skoro związki rezygnują z walki o zniesienie art.15a to powinni przynajmniej walczyć o f-szy którzy służyli w Zasadniczej Służbie Wojskowej przed 1999 i 2013 rokiem aby TRAKTOWANO ich tak samo jak f-szy którzy odbyli służbę kandydacka przed tym okresem[są na starych zasadach]Bo w tej chwili to jest dyskryminacja ZSW !!!

Właśnie dlaczego???
Odpowiedz
To kiedy płacą te wyrownania
Odpowiedz
I z czym to sie wiąże aha i kiedy zakonczy sie proces legislacyjny dotyczący tych 48 zl dla strażników sluzby wieziennej??
Odpowiedz
Witam,już słowo średnio na etat budzi wiele pytań,będzie że znów padnie propozycja że trzeba zachęcić młodych do pracy żeby zostali jak już są lub żeby przyszli do pracy i oni dostaną więcej tak jak chyba w maju coś było no i dostali oczywiście dodatki które są o 100 może 200 mniejsze tylko od tych co mają f-sze z kilkunastoletnim stażem.Więc się pytam w jakim stopniu ma to zachęcić nas f-szy z dwudziestoletnim stażem żebyśmy jeszcze chcieli tu pracować jak jesteśmy kopani w dupę z każdej strony,podwyżka obcięta i dodatek na poziomie nie podnoszonym od 2009 r. A co do nadgodzin to powinna być każdego indywidualna decyzja czy chce kaskę i wyda ją w mig,czy odebrać wolne i sobie odpocząć bo każdy z nas wie jakie są dniówki w pracy i czy warto je przeliczać na złotówki czy wolne z rodziną.
Odpowiedz
(18-09-2018, 17:51 )Zoodiak83 napisał(a): Fiaskiem zakończyły się mediacje przedstawicieli OISW w Szczecinie z garstką załogi Zk w Goleniowie. Dyrektor jednostki Jarosław D. stwierdził, że w jednostce którą kieruje, funkcjonariusze ochrony są grupą, która chorując w największym stopniu zasila fundusz przeznaczony na nagrody uznaniowe za zastępstwa. Przyznał również, że ochrona otrzymuje relatywnie najmniej nagród z tytułu zastępowania chorych kolegów i koleżanek. Lwia część zgromadzonych funduszy przekazywana jest dla funkcjonariuszy administracji, którzy podczas swoich 8 godzin służby wykonują dodatkową pracę za nieobecnych. W ochronie ogromną trudność sprawia ustalenie kto kogo zastępuje. Czy funkcjonariusz w danej chwili wykonuje swoje obowiązki, czy robi coś więcej? Jeżeli człowiek został wezwany do służby z wolnego, wykonuje tylko jeden zakres obowiązków w zastępstwie chorego. Nie robi nic poza ten zakres obowiązków, więc nagroda mu nie przysługuje. Inaczej jest w administracji, która podczas absencji w dziale, w tym samym czasie musi wykonywać podwójną, a nawet czasami potrójną pracę. Może to się wydawać nieuczciwe, ale tak jest i tak musi być. Dyrektor stwierdził, że obejmując kierownictwo czuł, jak to określił, „dysonans”. W innych jednostkach, w których pełnił służbę naliczanie nagród odbywało się w inny sposób. W Goleniowie tak było i będzie nadal.
Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZF i PW  w Szczecinie Zbigniew H., obecny na spotkaniu, powiedział, że w każdej jednostce podległej Dyrektorowi Okręgowemu, nagrody uznaniowe są przyznawane na różnych zasadach. Co ciekawe, każda jednostka dokonuje podziału zgodnie z prawem. Obiecał porozmawiać o ujednoliceniu przepisów z Dyrektorem Generalnym SW – jak go spotka.
Załoga została poinformowana, że naliczanie nagród uznaniowych odbywa się w granicy prawa. Funkcjonariusz działu ochrony, który zastępuje chorego otrzymuje nagrodę uznaniową, ale tylko w nagłych przypadkach – kiedy jest wyznaczany do służby już po zatwierdzeniu grafiku. Jeżeli planista wie wcześniej, że ktoś nie przyjdzie do służby z powodu choroby, zapełnia powstałą lukę człowiekiem, któremu nagroda się już nie należy. Nagrody uznaniowe za zastępowanie chorych funkcjonariuszy wypłacane są przeważnie funkcjonariuszom, którzy mają w zakresie obowiązków zastępowanie innych. Reszta tylko solidarnie „zasila wspólny fundusz”. Powiedziano również, że pieniędzy z poprzednich okresów rozliczeniowych już nie ma, że zostały już podzielone i wydane. Nie ma więc o co robić szum.
Dyrektor Zk Goleniów 7, albo 8, razy podczas spotkania powiedział, że sprawa trafi do sądu.
Krótko mówiąc, funkcjonariusze działu ochrony są wściekli. Nie chcą dłużej być żywicielami administracji. Jeżeli nic się nie zmieni, w najbliższym czasie dojdzie do incydentu.https://gs24.pl/w-zakladzie-karnym-w-gol...r/13544029
Odpowiedz
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0180001798
Odpowiedz
(03-10-2018, 18:48 )olee napisał(a): Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/

,,podwyżka średnio o 309 zł na etat, a od 1 lipca 2019 roku średnio o 253 zł na etat,,czyli jak ja jem kapustę a dyrektor mięso to średnio jemy bigos ? :-)
Odpowiedz
Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/
Odpowiedz
(01-10-2018, 13:12 )Administrator napisał(a):
(26-09-2018, 21:04 )streaper napisał(a):
(26-09-2018, 20:43 )Administrator napisał(a):
(26-09-2018, 18:53 )Zk_Zachód napisał(a): Proszę o odniesienie się Administratora do komunikatu protestacyjnego federacji związków zawodowych służb mundurowych z dnia 26 wrześnie 2018 roku, w którym możemy przeczytać o krytycznej ocenie Ministra Sprawiedliwości, który nie wykazuje zainteresowania rozwiązania problemów z postulatów. Tym bardziej, że 24.09 wrzuciliście państwo informacje, w których twierdzicie, że Patryk Jaki stwierdził "aby funkcjonariusze Służby Więziennej nie mieli gorszych rozwiązań jak funkcjonariusze MSWiA."

Nastąpiło niezrozumienie z kolegami z Policji, miało w komunikacie być ujęte to iż na spotkania FZZSM w których uczestniczy Minister MSWiA powinien być zaproszony ktoś z MS aby wspólnie wysłuchano naszych postulatów i wypracowywano identyczne rozwiązania dla wszystkich służb mundurowych, jak również odpisywał na pisma FZZSM.

to w koncu my tez sie na to lapiemy czy dalej sto lat za wszystkimi ?

Oczywiście, że się łapiemy. W tej sprawie został dzisiaj powołany Zarządzeniem Ministra MS, który ma te rozwiązania wypracować. Pozdrawiam

Adminie, porozumienie jest. Fajnie. Jedno jest w nim tylko na pierwszy rzut nie fajne. Nie wiem czy generalnie dobrze rozumuję, ale do września 2019 (!) zamknęli funkcjonariuszom SW gęby i będą sobie obradować na temat postulatów? To jest jakis żart, czy prima aprilis w październiku? Szkoda, że nie wyznaczyli sobie np. września 2025. Wtedy na ile lat by mieli spokój... Czekać tylko kiedy się jakoś ułoży sprawa między MSW a podległymi funkcjonariuszami, a my nadal będziemy w czarnej..... Z resztą jak będą myśleć do września 2019, to ewentualne spełnienie postulatów to nastąpi, znając tempo MS w połowie 2020 roku. Porozumienie to chyba czas pisać między MS a MON, żeby żołnierzy delegować do służby na oddziałach.
Odpowiedz
(29-09-2018, 9:01 )olee napisał(a):
(22-09-2018, 21:13 )Jamcion napisał(a): Kto wymyślił postulat żeby nadgodziny były płatne?? Ciekawe jaki nam zrobią przelicznik. Mam nadzieję, że nie taki jak w straży


A czemu nadgodziny miały być nie płatne? Cool
Ja mam 386 nadgodzin i nie zanosi się na to by ktoś mi je oddał w postaci wolnego nie mówiąc już o tym że nie którzy koledzy z mojej jednostki mają po 400 nadgodzin. 

Płatne nadgodziny to dla mnie wielki plus Tongue


Ja natomiast nie chcę za swoje nadgodziny pieniędzy - zwłaszcza że przelicznik jest jak za zwykłą godzinę pracy. Są też ludzie którzy woleli by odbierać wolne, Myślę że powinniśmy mieć w tej kwestii prawo do wyboru. Jeśli ktoś chcę sobie dorabiać w jednostce to jego wolna wola.
Odpowiedz
Obejrzyjcie dzisiaj wiadomości, żeby zobaczyć relację z protestu i zarazem można odpowiedzieć sobie co znaczą nasze potrzeby dla góry.
Odpowiedz
No i gdzie jest te zarządzenie MS?
Odpowiedz
(26-09-2018, 21:04 )streaper napisał(a):
(26-09-2018, 20:43 )Administrator napisał(a):
(26-09-2018, 18:53 )Zk_Zachód napisał(a): Proszę o odniesienie się Administratora do komunikatu protestacyjnego federacji związków zawodowych służb mundurowych z dnia 26 wrześnie 2018 roku, w którym możemy przeczytać o krytycznej ocenie Ministra Sprawiedliwości, który nie wykazuje zainteresowania rozwiązania problemów z postulatów. Tym bardziej, że 24.09 wrzuciliście państwo informacje, w których twierdzicie, że Patryk Jaki stwierdził "aby funkcjonariusze Służby Więziennej nie mieli gorszych rozwiązań jak funkcjonariusze MSWiA."

Nastąpiło niezrozumienie z kolegami z Policji, miało w komunikacie być ujęte to iż na spotkania FZZSM w których uczestniczy Minister MSWiA powinien być zaproszony ktoś z MS aby wspólnie wysłuchano naszych postulatów i wypracowywano identyczne rozwiązania dla wszystkich służb mundurowych, jak również odpisywał na pisma FZZSM.

to w koncu my tez sie na to lapiemy czy dalej sto lat za wszystkimi ?

Oczywiście, że się łapiemy. W tej sprawie został dzisiaj powołany Zarządzeniem Ministra MS, który ma te rozwiązania wypracować. Pozdrawiam
Odpowiedz
(01-10-2018, 9:34 )south warior napisał(a): Jutro protest a tutaj jak zwykle cisza, może Pan administrator zaspał jak zwykle. Dlaczego jako funkcjonariusz SW aby dowiedzieć się czegoś na temat protestu muszę odwiedzać stronę związkową naszych kolegów z policji??  Jeżeli już coś się pojawi to sukces,szkoda tylko,że można było przeczytać  to kilka dni wcześniej na wspomnianej  wcześniej stronie.   Panie adminie,jakie są tego powody??

Szanowny Panie już odpowiadam, wszelkie informacje odnośnie protestu są na stronie jak również zostały wszystkie szczegóły wysłane do Przewodniczących ZO. Pozdrawiam
Odpowiedz
Zaproszenie dla służb mundurowych

Spółka Projekt Kępno Sp. z o. o. w imieniu własnym oraz Burmistrza Miasta i Gminy Kępno
pragnie zaprosić Państwa na wspólny Bieg Służb Mundurowych, którego dodatkowym mottem przewodnim będzie myśl Pierre de Coubertin założyciela i prezesa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl):
„Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze”
Zbliża się 11 listopada dzień tak ważny dla wszystkich Polaków, a w szczególności przedstawicieli służb mundurowych w Naszym Kraju. Chcąc upamiętnić poległych żołnierzy od 1918r, a zarazem przypomnieć jak ważna to data 11 Listopada, kiedy to Polska odzyskała niepodległość i mogła samodzielnie kroczyć jako suwerenny i demokratyczny kraj, wychodzimy naprzeciw łącząc wydarzenia historycznie i ponadczasowy wymiar sportu, który w istocie zawsze łączył ludzi. Pobiegnijmy w ten dzień razem w imię pamięci i wolności.
Organizując już „V Bieg Kępiński – BIEG STULECIA”, współzawodnictwo odbywa się oddzielenie dla wszystkich służb mundurowych.
Zwracamy się z uprzejmą prośba o rozpropagowanie i uczestnictwo podległych Panu jednostek i żołnierzy.
Specjalnie dla Wojska, Służb Więziennych, Policji, Policji Celnej, Granicznej, Leśnej itd. opłata startowa wynosi „ 0 zł ”

link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/porta...awody=3953
Link do portalu na facebooku gdzie podawane są aktualne informacje nt. biegu stulecia: https://www.facebook.com/aquaparkepno/
Odpowiedz
Jutro protest a tutaj jak zwykle cisza, może Pan administrator zaspał jak zwykle. Dlaczego jako funkcjonariusz SW aby dowiedzieć się czegoś na temat protestu muszę odwiedzać stronę związkową naszych kolegów z policji?? Jeżeli już coś się pojawi to sukces,szkoda tylko,że można było przeczytać to kilka dni wcześniej na wspomnianej wcześniej stronie. Panie adminie,jakie są tego powody??
Odpowiedz
Koledzy,doszła mnie plotka,że nowe umundurowanie po ciężkich testach w CZ-ecie i hucznych zapowiedziach o wprowadzeniu sortów w tym roku to bajka. W przyszłym roku duuużo z nas odejdzie na emkę i są to zbyt duże koszty dla służy aby na rok wydawać umundurowanie. Wydaję się mi to bujdą ale już mnie nic tutaj nie zdziwi. Pozdrawiam z przymrużeniem oka..
Odpowiedz
Porozumienie z pracownikami cywilnymi Policji podpisane

Pracownicy cywilni Policji otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Porozumienie w tej sprawie podpisali w MSWiA w środę (26 września br.) przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji

Dodatkowe 250 zł podwyżki od lipca 2019 r.

MSWiA od początku podkreślało, że w służbach mamy do czynienia z wieloletnimi zaniedbaniami, m.in. w kwestii wynagrodzeń pracowników cywilnych. Od 2016 r. Rząd Prawa i Sprawiedliwości systematycznie podnosi uposażenia funkcjonariuszy i wynagrodzenia pracowników.

Podczas rozmów z resortem przedstawiciele związków zawodowych zgłaszali, że wśród pracowników Policji jest oczekiwanie dodatkowych podwyżek w 2019 r. Dlatego – zgodnie z wypracowanym porozumieniem - pracownicy cywilni Policji otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat.

Przypominamy, że jest to podwyżka dodatkowa. Niezależnie od niej od 1 stycznia 2019 r. w ramach podwyżek z Programu Modernizacji Służb Mundurowych pracownicy cywilni służb otrzymają średnio 300 zł podwyżki na etat.

Oznacza to, że od lipca 2019 r. pracownicy cywilni Policji będą zarabiać średnio (wraz z dodatkowym wynagrodzeniem rocznym) o 1 tys. zł więcej niż w 2015 r.

Ponadto w zawartym dziś porozumieniu zapisano, że od 1 stycznia 2020 r. pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzeń w wysokości nie niższej niż średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej ustalony w ustawie budżetowej na rok 2020.

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/...isane.html
Odpowiedz
Stary Artykuł ale warto przeczytać

Strażacy dostaną 13,76 zł za nadgodzinę

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/45...dzine.html
Odpowiedz
(22-09-2018, 21:13 )Jamcion napisał(a): Kto wymyślił postulat żeby nadgodziny były płatne?? Ciekawe jaki nam zrobią przelicznik. Mam nadzieję, że nie taki jak w straży


A czemu nadgodziny miały być nie płatne? Cool
Ja mam 386 nadgodzin i nie zanosi się na to by ktoś mi je oddał w postaci wolnego nie mówiąc już o tym że nie którzy koledzy z mojej jednostki mają po 400 nadgodzin. 

Płatne nadgodziny to dla mnie wielki plus Tongue
Odpowiedz
https://gazetakrakowska.pl/nasz-dziennik...ar/3335169
Odpowiedz
To skoro związki rezygnują z walki o zniesienie art.15a to powinni przynajmniej walczyć o f-szy którzy służyli w Zasadniczej Służbie Wojskowej przed 1999 i 2013 rokiem aby TRAKTOWANO ich tak samo jak f-szy którzy odbyli służbę kandydacka przed tym okresem[są na starych zasadach]Bo w tej chwili to jest dyskryminacja ZSW !!!
Odpowiedz
(26-09-2018, 20:43 )Administrator napisał(a):
(26-09-2018, 18:53 )Zk_Zachód napisał(a): Proszę o odniesienie się Administratora do komunikatu protestacyjnego federacji związków zawodowych służb mundurowych z dnia 26 wrześnie 2018 roku, w którym możemy przeczytać o krytycznej ocenie Ministra Sprawiedliwości, który nie wykazuje zainteresowania rozwiązania problemów z postulatów. Tym bardziej, że 24.09 wrzuciliście państwo informacje, w których twierdzicie, że Patryk Jaki stwierdził "aby funkcjonariusze Służby Więziennej nie mieli gorszych rozwiązań jak funkcjonariusze MSWiA."

Nastąpiło niezrozumienie z kolegami z Policji, miało w komunikacie być ujęte to iż na spotkania FZZSM w których uczestniczy Minister MSWiA powinien być zaproszony ktoś z MS aby wspólnie wysłuchano naszych postulatów i wypracowywano identyczne rozwiązania dla wszystkich służb mundurowych, jak również odpisywał na pisma FZZSM.

to w koncu my tez sie na to lapiemy czy dalej sto lat za wszystkimi ?
Odpowiedz