(03-12-2021, 9:15 )Administrator napisał(a):
(02-12-2021, 18:57 )Człowiek z lasu napisał(a):
(02-12-2021, 18:05 )Rafal napisał(a): To prawda że w grudniu zostaniemy około 2tys a w lutym resztę....z tych 4 tyś...

Tak to prawda sprawodzona że strony www.kalwiszetobezmozgieyeti.pl

To nie prawda. Jeżeli propozycja NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zostanie zaakceptowana przez Ministra Sprawiedliwości to średnia wysokość nagrody w grudniu wynosi 4500 zł. natomiast w lutym jest to kwota 2271 zł. na etat.
Panie Administratoże, wnosze o zablokowanie na Naszej Księdze gośćia o niku ,,Rafal" gdyż obraża wszystkich funkcjonariuszy, a najprawdopodobniej nie jest funkcjonariuszem !!!
Odpowiedz
Skoro moje posty są publikowane to napisze to jeszcze raz
Ja nagrodę dostanę cała, ale wszyscy święta mamy jednakowe i uważam że to niesprawiedliwe że ktoś nie dostanie nic albo tylko część. L4 nie da się przewidzieć... Każdemu dać po 4000 brutto a ty wyróżniającym się więcej.
Odpowiedz
(03-12-2021, 8:31 )marek123578 napisał(a): A za okres lockdownu jak jedni robili bez dnia wolnego a inni siedzieli w domu to dodatkowe pieniądze się nie należą. Już nikt nie pamięta...
Dokładnie kolego,jak większość miała covida to dużo ludzi musiało bez dnia wolnego przychodzić i pracować., I tego nikt nie widzi . I powiedzmy taka osoba miała powyżej 30 dni zwolnienie to już dostanie połowę. Nagrody,ale jak była potrzeba w danym okresie to się stało za trzech. Nagrody powinny być dla wszystkich takie same !! Nawet i dla ściemniaczy !!
Odpowiedz
(02-12-2021, 19:08 )rawablus napisał(a):
(02-12-2021, 17:48 )antekSW napisał(a):
(01-12-2021, 19:01 )Hipi napisał(a): Panowie ministrowie Woś i Ziobro.
Podajcie się do dymisji.
Jak słuchałem i oglądałem relacje z Komisji Sejmowej to w pewnym momencie tak jak bym dostał policzek w twarz
Zwiększenie kwoty na usługi zdrowotne 20 kilka milionów na osadzonych a dla funkcjonariuszy ich poprawa bytu co koło 11 milionów.
Bez dalszego komentarza.
A wszystko sygnowane podpisem Zwiazkow Zawodowych
To jest skandal tego stulecia.
To jest skandal tego Rządu.
Odrazu zaznaczam ze nie jestem zwolennikiem obozu opozycyjnego.
Głosowałem na PiS a teraz odbija mi się to czkawka.
Brawo Ministrowie i Związkowcy.

Skoro głosowałeś na PiS to miej do siebie pretensje, ja mam chociaż czyste sumienie...
No szkoda że nie jesteśmy pod rządami PO , Nowoczesnej , Lewicy i PSL-u. Już kiedyś panu Szczeremu zadałem pytanie co PO zrobiło dla naszej służby i ile więcej miał na koncie za ich rządów i wiesz co ? Kontakt z panem Szczerym się urwał .

Podwyżki drogi panie byś i tak dostał obojętnie kto by rządził bo po prostu nie opłacało już się do nas przychodzić do pracy. Za Po chociaż na nich nie głosowałem i na pis też nie, miałem paliwo za 5zł, nie było takich podwyżek za prąd, gaz, żywność nie była tak drogą no i nie było inflacji tak dużej  i dług publiczny był mały. Może dla Ciebie to małe różnice ale dla mnie ta partia zniszczyła Polskę.
Odpowiedz
(03-12-2021, 9:08 )Administrator napisał(a): [quote="eeedek4" pid='11380' dateline='1638480596']
Panie Administratorze proszę o wyjaśnienie co się stanie z pieniędzmi z nagród jeśli funkcjonariusz  był na L4.Czy te kwoty które zostaną tym funkcjonariuszom zabrane zostają zwrócone do ministerstwa czy są one wrzucane "do wspólnej kasy" która zostanie podzielona między tych którzy te nagrody otrzymają.Proszę w miarę możliwości o odpowiedź na to pytanie.

Środki finansowe, które nie otrzymają funkcjonariusze, którzy np. Ci, którzy są karani, lub przebywali na zwolnieniu lekarskim powyżej kryterium, które zostanie (bądź nie) ustalone przez Ministra Sprawiedliwości zostają w jednostce do wykorzystania na nagrody uznaniowe.

No właśnie zostają w jednostce. Stąd niestety jak zwykle kryteria przyznawania nagród L4. Jakby było równo dla każdego to by nie było żadnych kryteriów. A tak jak zawsze jeden weźmie 3tys. a drugi 6.
Wesołych Świąt życzę koledzy i koleżanki.
Odpowiedz
(02-12-2021, 19:08 )rawablus napisał(a):
(02-12-2021, 17:48 )antekSW napisał(a):
(01-12-2021, 19:01 )Hipi napisał(a): Panowie ministrowie Woś i Ziobro.
Podajcie się do dymisji.
Jak słuchałem i oglądałem relacje z Komisji Sejmowej to w pewnym momencie tak jak bym dostał policzek w twarz
Zwiększenie kwoty na usługi zdrowotne 20 kilka milionów na osadzonych a dla funkcjonariuszy ich poprawa bytu co koło 11 milionów.
Bez dalszego komentarza.
A wszystko sygnowane podpisem Zwiazkow Zawodowych
To jest skandal tego stulecia.
To jest skandal tego Rządu.
Odrazu zaznaczam ze nie jestem zwolennikiem obozu opozycyjnego.
Głosowałem na PiS a teraz odbija mi się to czkawka.
Brawo Ministrowie i Związkowcy.

Skoro głosowałeś na PiS to miej do siebie pretensje, ja mam chociaż czyste sumienie...
No szkoda że nie jesteśmy pod rządami PO , Nowoczesnej , Lewicy i PSL-u. Już kiedyś panu Szczeremu zadałem pytanie co PO zrobiło dla naszej służby i ile więcej miał na koncie za ich rządów i wiesz co ? Kontakt z panem Szczerym się urwał .

Za rządów PO też szału nie było . Ale odnoszę wrażenie że lepiej się pracowało . Atmosfera była inna, ludzi więcej do roboty, kamer nie było . 
No i nadeszły rządy PiS- oszczędności, likwidacja jednostek , etatów , kamery na oddziałach.. 
Ja widzę różnicę. A Ty nie?
Odpowiedz
(03-12-2021, 8:31 )marek123578 napisał(a): A za okres lockdownu jak jedni robili bez dnia wolnego a inni siedzieli w domu to dodatkowe pieniądze się nie należą. Już nikt nie pamięta...
No i jak tak zapiera... to potem lekarz kazał zwolnić tempo i odpocząć a teraz w nagrodę twoje pieniądze dostanie np. ten kto był na kwarantannie co oczywiście nie jest jego winą
Odpowiedz
(03-12-2021, 9:06 )Klawisz@ napisał(a): Nagrody na święta powinni dostać każdy !! Czemu jest zawsze inaczej ?? Jedni pracują uczciwie , drudzy może nie, ale święta mają wszyscy . Nawet Ci którzy chorowali to ich wina ??
Też tak uważam, chociaż jestem na dłuższym zwolnieniu w związku ze służbą i  może to głupio ale osobiście tych pieniędzy nie chce. Nasuwa się też pytanie czemu zawsze ( albo prawie) jest ,,średnio" i brutto?
Odpowiedz
Najlepsze w jakichkolwiek nagrodach jest to, że promują one postawę "miernie ale wiernie", ktoś kto dobrze wykonuje swoją pracę, a zachorował nie dostaje nic, ktoś kto chodzi do pracy ale pracuje gorzej niż gorzej dostaje nagrodę...Cieszy mnie to, że już mi zabrali nagrodę na przyszły rok więc bez skrupułów następne 90 dni w roku przechoruję, żeby taki szczęśliwy mógł częściej się spełniać w pracy i być jeszcze bardziej szczęśliwym niż jest haha...
Odpowiedz
(02-12-2021, 16:34 )Roksanakonin napisał(a):
(02-12-2021, 11:23 )Administrator napisał(a): STANOWISKO Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników więziennictwa w sprawie zasad i kryteriów wypłaty nagród uznaniowych dla funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej za rok 2021 po uwzględnieniu uwag zgłaszanych przez przedstawicieli organizacji Związkowych. Poprzednie stanowisko zostało wycofane. STANOWISKO
Ale bym się śmiał gdyby DG pokazał bardziej ludzką twarz i podzielił nagrody lepiej niż propozycja związków.

Kurde to, by chyba był koniec świata.   Tongue
Odpowiedz
(02-12-2021, 18:57 )Człowiek z lasu napisał(a):
(02-12-2021, 18:05 )Rafal napisał(a): To prawda że w grudniu zostaniemy około 2tys a w lutym resztę....z tych 4 tyś...

Tak to prawda sprawodzona że strony www.kalwiszetobezmozgieyeti.pl

To nie prawda. Jeżeli propozycja NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zostanie zaakceptowana przez Ministra Sprawiedliwości to średnia wysokość nagrody w grudniu wynosi 4500 zł. natomiast w lutym jest to kwota 2271 zł. na etat.
Odpowiedz
(02-12-2021, 19:06 )zzz napisał(a):
(02-12-2021, 15:07 )Solano napisał(a):
(02-12-2021, 12:33 )anton napisał(a): Mnożnik teraz 3,81 x 1614,69 (kwota z ustawy budżetowej) = 6151,96 - przeciętne uposażenie. Mnożnik po nowemu 4,061 x 1614,69 (kwota z ustawy budżetowej) = 6557,26 - przeciętne uposażenie.
PRZYKŁADY: Teraz Dyrektor- grupa zaszeregowania 34
czyli 0,9335 x 6151,96 = 5742,85,
Po nowemu 0,9335x6121,20 = 6121,20 co daje podwyżki 378,35,
Teraz strażnik- grupa zaszeregowania 2
czyli 0,4569x6151,96= 2810,83, Po nowemu 0,4569x6557,26 = 2996,01 co daje
podwyżki 185,18 ,
Teraz st. oddziałowy- grupa zaszeregowania 8
czyli 0,5475x6151,96=3368,19, Po nowemu 0,5475x6557,26 = 3590,10 co daje
podwyżki 221,91
Teraz wychowawca- grupa zaszeregowania 12
czyli 0,5897x6151,96=3627,81, Po nowemu 0,5897x6557,26 = 3866,81 co daje
podwyżki 239
Teraz uwaga! – pensja Dyrektora Generalnego grupa zaszeregowania 39 czyli:
przed: 1,5083x6151,96=9279
po: 1,5083x6557,26=9890,31 co daję nam kwotę 611,31 !
Biorąc pod uwagę kwotę przeciętnego uposażenia obecnego, czyli 6151,96 oraz proponowaną czyli, 6557,26, to różnica daje nam prognozowane 405,29.

Źródło SWOK

Proszę pamiętać, że te wyliczenia to tylko wzrost mnożnika druga część podwyżki będzie pochodzić z waloryzacji. Kolejna niewiadomą jest jednak podział tych środków przez ministerstwo.

Waloryzacja wiadomo że będzie do stanowiska, natomiast podwyżka z ustawy modernizacyjnej powinna być po równo każdemu

Przestańcie już tworzyć jakieś własne teorie, wyliczenia i inne herezje. Każdy f-sze będzie miał 500 zł podwyżki plus ewentualnie cywil.
Odpowiedz
(02-12-2021, 22:29 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę o wyjaśnienie co się stanie z pieniędzmi z nagród jeśli funkcjonariusz  był na L4.Czy te kwoty które zostaną tym funkcjonariuszom zabrane zostają zwrócone do ministerstwa czy są one wrzucane "do wspólnej kasy" która zostanie podzielona między tych którzy te nagrody otrzymają.Proszę w miarę możliwości o odpowiedź na to pytanie.

Środki finansowe, które nie otrzymają funkcjonariusze, którzy np. Ci, którzy są karani, lub przebywali na zwolnieniu lekarskim powyżej kryterium, które zostanie (bądź nie) ustalone przez Ministra Sprawiedliwości zostają w jednostce do wykorzystania na nagrody uznaniowe.
Odpowiedz
Nagrody na święta powinni dostać każdy !! Czemu jest zawsze inaczej ?? Jedni pracują uczciwie , drudzy może nie, ale święta mają wszyscy . Nawet Ci którzy chorowali to ich wina ??
Odpowiedz
A za okres lockdownu jak jedni robili bez dnia wolnego a inni siedzieli w domu to dodatkowe pieniądze się nie należą. Już nikt nie pamięta...
Odpowiedz
(02-12-2021, 16:41 )czeresnia napisał(a): PRZESTAŃCIE BIADOLIĆ

TO NIE JEST KARA ZE KTOŚ BYŁ NA L4 I NIE DOSTAŁ , DOSTANIE NAGRODY .

NAGRODA JEST ZA PRACE PRZEZ CAŁY ROK

JAKI PRACODAWCA NAGRADZA PRACOWNIKA KTÓRY NIE PRACUJE BO JEST NIEOBECNY

PODPOWIEM WAM


RZADEN

WIEC NIE OCZEKUJCIE ZE DOSTANIECIE NAGRODĘ ZA TO ŻE NIE PRACUJECIE.

RACZEJ ŻADEN
Odpowiedz
Panie Administratorze proszę o wyjaśnienie co się stanie z pieniędzmi z nagród jeśli funkcjonariusz był na L4.Czy te kwoty które zostaną tym funkcjonariuszom zabrane zostają zwrócone do ministerstwa czy są one wrzucane "do wspólnej kasy" która zostanie podzielona między tych którzy te nagrody otrzymają.Proszę w miarę możliwości o odpowiedź na to pytanie.
Odpowiedz
(02-12-2021, 16:41 )czeresnia napisał(a): RZADEN

Tiaa... za duzo listow od osadzonych sie cenzuruje co? Za to rowniez powinno sie obcinac nagrody xD
Odpowiedz
(02-12-2021, 11:57 )Szczery napisał(a):
(02-12-2021, 6:00 )Szczęśliwy napisał(a):
(01-12-2021, 16:41 )toyboy napisał(a):
(01-12-2021, 13:26 )Szczery napisał(a): Ile zarabia Pan Tuła.?
 Dobre pytanie.    Tylko czy na nie ktoś odpowie
Widzę że obchodzą cię zarobki innych, a ile zarabia twoja żona np i po drugie jak uważasz że Twoje wynagrodzenie nie jest adekwatne do pracy którą wykonujesz to poszukaj innej, Proste prawda?

Zarabiam 5376 na rękę . Jestem ciekawy ile Pan Tuła zarabia bo nie wiem czy nie ma za mało. Przecież on wykonuje bardzo ciężką pracę . Boje się żeby się nie przepracował zbytnio.
Swoją drogą ja też ciekawy jestem choć to podobno nie zdrowe, ale chyba pracodawca powinien wiedzieć ile zarabia jego pracownikWink
Odpowiedz
Witam, nagrody na święta rozumiem , że biorą pod uwagę zwolnienia, tylko dlaczego biorą cały rok pod uwagę a nie ostatnie półrocze jak zawsze ale dla czego brać pod uwagę zwolnienia za rok poprzedni przy udzielaniu ich w 2022, może boją sie że ludzie pójdą na zwolnienia ale w końcu to pieniądz rządzi światem.
A co do podwyżek to 500 to dostana dyrektorzy okręgowi ...
Odpowiedz
(02-12-2021, 17:48 )antekSW napisał(a):
(01-12-2021, 19:01 )Hipi napisał(a): Panowie ministrowie Woś i Ziobro.
Podajcie się do dymisji.
Jak słuchałem i oglądałem relacje z Komisji Sejmowej to w pewnym momencie tak jak bym dostał policzek w twarz
Zwiększenie kwoty na usługi zdrowotne 20 kilka milionów na osadzonych a dla funkcjonariuszy ich poprawa bytu co koło 11 milionów.
Bez dalszego komentarza.
A wszystko sygnowane podpisem Zwiazkow Zawodowych
To jest skandal tego stulecia.
To jest skandal tego Rządu.
Odrazu zaznaczam ze nie jestem zwolennikiem obozu opozycyjnego.
Głosowałem na PiS a teraz odbija mi się to czkawka.
Brawo Ministrowie i Związkowcy.

Skoro głosowałeś na PiS to miej do siebie pretensje, ja mam chociaż czyste sumienie...
No szkoda że nie jesteśmy pod rządami PO , Nowoczesnej , Lewicy i PSL-u. Już kiedyś panu Szczeremu zadałem pytanie co PO zrobiło dla naszej służby i ile więcej miał na koncie za ich rządów i wiesz co ? Kontakt z panem Szczerym się urwał .
Odpowiedz
(02-12-2021, 15:07 )Solano napisał(a):
(02-12-2021, 12:33 )anton napisał(a): Mnożnik teraz 3,81 x 1614,69 (kwota z ustawy budżetowej) = 6151,96 - przeciętne uposażenie. Mnożnik po nowemu 4,061 x 1614,69 (kwota z ustawy budżetowej) = 6557,26 - przeciętne uposażenie.
PRZYKŁADY: Teraz Dyrektor- grupa zaszeregowania 34
czyli 0,9335 x 6151,96 = 5742,85,
Po nowemu 0,9335x6121,20 = 6121,20 co daje podwyżki 378,35,
Teraz strażnik- grupa zaszeregowania 2
czyli 0,4569x6151,96= 2810,83, Po nowemu 0,4569x6557,26 = 2996,01 co daje
podwyżki 185,18 ,
Teraz st. oddziałowy- grupa zaszeregowania 8
czyli 0,5475x6151,96=3368,19, Po nowemu 0,5475x6557,26 = 3590,10 co daje
podwyżki 221,91
Teraz wychowawca- grupa zaszeregowania 12
czyli 0,5897x6151,96=3627,81, Po nowemu 0,5897x6557,26 = 3866,81 co daje
podwyżki 239
Teraz uwaga! – pensja Dyrektora Generalnego grupa zaszeregowania 39 czyli:
przed: 1,5083x6151,96=9279
po: 1,5083x6557,26=9890,31 co daję nam kwotę 611,31 !
Biorąc pod uwagę kwotę przeciętnego uposażenia obecnego, czyli 6151,96 oraz proponowaną czyli, 6557,26, to różnica daje nam prognozowane 405,29.

Źródło SWOK

Proszę pamiętać, że te wyliczenia to tylko wzrost mnożnika druga część podwyżki będzie pochodzić z waloryzacji. Kolejna niewiadomą jest jednak podział tych środków przez ministerstwo.

Waloryzacja wiadomo że będzie do stanowiska, natomiast podwyżka z ustawy modernizacyjnej powinna być po równo każdemu
Odpowiedz
Panie administratorze a jak zostaną podzielone pieniądze, które pozostaną do rozdysponowania w związku z nie otrzymaniem nagrody albo mniejszej jej części ze względu na zwolnienie lekarskie do 61 dni albo powyżej? Co w takie sytuacji? Czy będą do podziału uznaniowo przez 1go jednostki?
Odpowiedz
(02-12-2021, 18:05 )Rafal napisał(a): To prawda że w grudniu zostaniemy około 2tys a w lutym resztę....z tych 4 tyś...

Tak to prawda sprawodzona że strony www.kalwiszetobezmozgieyeti.pl
Odpowiedz
(02-12-2021, 16:41 )czeresnia napisał(a): PRZESTAŃCIE BIADOLIĆ

TO NIE JEST KARA ZE KTOŚ BYŁ NA L4 I NIE DOSTAŁ , DOSTANIE NAGRODY .

NAGRODA JEST ZA PRACE PRZEZ CAŁY ROK

JAKI PRACODAWCA NAGRADZA PRACOWNIKA KTÓRY NIE PRACUJE BO JEST NIEOBECNY

PODPOWIEM WAM


RZADEN

WIEC NIE OCZEKUJCIE ZE DOSTANIECIE NAGRODĘ ZA TO ŻE NIE PRACUJECIE.

Dlatego ŻADEN pracodawca cię nie zatrudni gdy zobaczy RZADEN.
Odpowiedz
(02-12-2021, 17:48 )antekSW napisał(a):
(01-12-2021, 19:01 )Hipi napisał(a): Panowie ministrowie Woś i Ziobro.
Podajcie się do dymisji.
Jak słuchałem i oglądałem relacje z Komisji Sejmowej to w pewnym momencie tak jak bym dostał policzek w twarz
Zwiększenie kwoty na usługi zdrowotne 20 kilka milionów na osadzonych a dla funkcjonariuszy ich poprawa bytu co koło 11 milionów.
Bez dalszego komentarza.
A wszystko sygnowane podpisem Zwiazkow Zawodowych
To jest skandal tego stulecia.
To jest skandal tego Rządu.
Odrazu zaznaczam ze nie jestem zwolennikiem obozu opozycyjnego.
Głosowałem na PiS a teraz odbija mi się to czkawka.
Brawo Ministrowie i Związkowcy.

Skoro głosowałeś na PiS to miej do siebie pretensje, ja mam chociaż czyste sumienie...
Panie Hipi mam pytanie czy ty dobrze się czujesz? Twoje posty i biadolenie aż dziwi że przechodzisz psychologa, bardziej bym widział cię na demonstracjach ale takich co wychodzą alee nie wiem o Co chodzi i na wszystkim się znam do tego świece w rękę i błyskawice na czole hahah
Odpowiedz
(02-12-2021, 17:48 )antekSW napisał(a):
(01-12-2021, 19:01 )Hipi napisał(a): Panowie ministrowie Woś i Ziobro.
Podajcie się do dymisji.
Jak słuchałem i oglądałem relacje z Komisji Sejmowej to w pewnym momencie tak jak bym dostał policzek w twarz
Zwiększenie kwoty na usługi zdrowotne 20 kilka milionów na osadzonych a dla funkcjonariuszy ich poprawa bytu co koło 11 milionów.
Bez dalszego komentarza.
A wszystko sygnowane podpisem Zwiazkow Zawodowych
To jest skandal tego stulecia.
To jest skandal tego Rządu.
Odrazu zaznaczam ze nie jestem zwolennikiem obozu opozycyjnego.
Głosowałem na PiS a teraz odbija mi się to czkawka.
Brawo Ministrowie i Związkowcy.

Skoro głosowałeś na PiS to miej do siebie pretensje, ja mam chociaż czyste sumienie...

90%  funkcjonariuszy głosowało na pis i teraz niech idą się do nich marudzić.
Odpowiedz
(02-12-2021, 16:41 )czeresnia napisał(a): PRZESTAŃCIE BIADOLIĆ

TO NIE JEST KARA ZE KTOŚ BYŁ NA L4 I NIE DOSTAŁ , DOSTANIE NAGRODY .

NAGRODA JEST ZA PRACE PRZEZ CAŁY ROK

JAKI PRACODAWCA NAGRADZA PRACOWNIKA KTÓRY NIE PRACUJE BO JEST NIEOBECNY

PODPOWIEM WAM


RZADEN

WIEC NIE OCZEKUJCIE ZE DOSTANIECIE NAGRODĘ ZA TO ŻE NIE PRACUJECIE.

I tu się mylisz kolego. Nagroda nie jest za to , że nie poszedłem na L4, tylko za to, że jestem dobrym pracownikiem, a wypadki po ludziach chodzą. Idąc Twoim tokiem myślenia to by trzeba było też leserom którzy chodzą do pracy i wymigują się od roboty nie dawać premii, bo dlaczego ja mam robić, a inny sobie siedzi. Nigdy nie byłem na L4 ale jestem za tym aby wszyscy po równo dostali.
Odpowiedz
(02-12-2021, 14:09 )SZEREGOWY1 napisał(a): Panie Administratorze, wrzuci p
Pan link z posiedzenia komisji sejmowej odnośnie naszej  Ustawy modernizacyjnej !?
Z góry dziękuję

Bardzo proszę Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych
Odpowiedz
To prawda że w grudniu zostaniemy około 2tys a w lutym resztę....z tych 4 tyś...
Odpowiedz
(01-12-2021, 19:01 )Hipi napisał(a): Panowie ministrowie Woś i Ziobro.
Podajcie się do dymisji.
Jak słuchałem i oglądałem relacje z Komisji Sejmowej to w pewnym momencie tak jak bym dostał policzek w twarz
Zwiększenie kwoty na usługi zdrowotne 20 kilka milionów na osadzonych a dla funkcjonariuszy ich poprawa bytu co koło 11 milionów.
Bez dalszego komentarza.
A wszystko sygnowane podpisem Zwiazkow Zawodowych
To jest skandal tego stulecia.
To jest skandal tego Rządu.
Odrazu zaznaczam ze nie jestem zwolennikiem obozu opozycyjnego.
Głosowałem na PiS a teraz odbija mi się to czkawka.
Brawo Ministrowie i Związkowcy.

Skoro głosowałeś na PiS to miej do siebie pretensje, ja mam chociaż czyste sumienie...
Odpowiedz
(02-12-2021, 13:32 )nietakamllodafszka napisał(a): Dlaczego moje posty nie są publikowane a konto zawieszone?
p

Podejrzewam że napisałeś prawdę i administratora to zabolało. Moje niewygodne komentarze też nie są publikowane. No cóż....cenzura ...
Odpowiedz
Propozycje podziału nagród prze związki są dziwnie zbieżne z myślą kierownictwa SW.
Przypadek?
Odpowiedz
PRZESTAŃCIE BIADOLIĆ

TO NIE JEST KARA ZE KTOŚ BYŁ NA L4 I NIE DOSTAŁ , DOSTANIE NAGRODY .

NAGRODA JEST ZA PRACE PRZEZ CAŁY ROK

JAKI PRACODAWCA NAGRADZA PRACOWNIKA KTÓRY NIE PRACUJE BO JEST NIEOBECNY

PODPOWIEM WAM


RZADEN

WIEC NIE OCZEKUJCIE ZE DOSTANIECIE NAGRODĘ ZA TO ŻE NIE PRACUJECIE.
Odpowiedz
(02-12-2021, 11:23 )Administrator napisał(a): STANOWISKO Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników więziennictwa w sprawie zasad i kryteriów wypłaty nagród uznaniowych dla funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej za rok 2021 po uwzględnieniu uwag zgłaszanych przez przedstawicieli organizacji Związkowych. Poprzednie stanowisko zostało wycofane. STANOWISKO
Ale bym się śmiał gdyby DG pokazał bardziej ludzką twarz i podzielił nagrody lepiej niż propozycja związków.
Odpowiedz
(02-12-2021, 9:29 )Szeregowiec od nadgodzin napisał(a): Witam Panie Adminie
Czy ma Pan jakaś informacje co do tej magicznej daty 01.01.2019?
Dlaczego funkcjisze przyjęci po tej dacie maja dostac minimum 2100 zł ?
Przecież to jest nagroda za rok 2021 a nie za okres wsteczny
Panie Adminie co tu się odpi…….. ?

Dziekuje za odpowiedz
Nie wiem skąd masz info o tej dacie, ale gdyby okazało się, że to prawda... to...
Dzisiaj ukazało się na stronie związkowej STANOWISKO dot. przyznawania 
nagród i wyraźnie jest wskazana data "...[b]STANOWISKO Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników więziennictwa w sprawie zasad i kryteriów wypłaty nagród uznaniowych dla funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej za rok 2021".[/b]
[b]Nie wydaje mnie się żeby ktoś normalny brał pod uwagę przyjęcie do służby, oprócz wskazanej w stanowisku daty 01.07.2021 r. [/b]
[b]Mniej niż pół roku służby, bez nagrody (nagroda roczna też nie przysługuje jeżeli ktoś nie ma 6 m-cy służby). [/b]
Odpowiedz
(02-12-2021, 12:33 )anton napisał(a): Mnożnik teraz 3,81 x 1614,69 (kwota z ustawy budżetowej) = 6151,96 - przeciętne uposażenie. Mnożnik po nowemu 4,061 x 1614,69 (kwota z ustawy budżetowej) = 6557,26 - przeciętne uposażenie.
PRZYKŁADY: Teraz Dyrektor- grupa zaszeregowania 34
czyli 0,9335 x 6151,96 = 5742,85,
Po nowemu 0,9335x6121,20 = 6121,20 co daje podwyżki 378,35,
Teraz strażnik- grupa zaszeregowania 2
czyli 0,4569x6151,96= 2810,83, Po nowemu 0,4569x6557,26 = 2996,01 co daje
podwyżki 185,18 ,
Teraz st. oddziałowy- grupa zaszeregowania 8
czyli 0,5475x6151,96=3368,19, Po nowemu 0,5475x6557,26 = 3590,10 co daje
podwyżki 221,91
Teraz wychowawca- grupa zaszeregowania 12
czyli 0,5897x6151,96=3627,81, Po nowemu 0,5897x6557,26 = 3866,81 co daje
podwyżki 239
Teraz uwaga! – pensja Dyrektora Generalnego grupa zaszeregowania 39 czyli:
przed: 1,5083x6151,96=9279
po: 1,5083x6557,26=9890,31 co daję nam kwotę 611,31 !
Biorąc pod uwagę kwotę przeciętnego uposażenia obecnego, czyli 6151,96 oraz proponowaną czyli, 6557,26, to różnica daje nam prognozowane 405,29.

Źródło SWOK

Ciekawe skąd oni biorą takie pomysły.
Odpowiedz
Ustawa modernizacyjna klepnięta

https://www.money.pl/gospodarka/podwyzki...7552a.html
Odpowiedz
Temat nagrod przede wszystkim tych świątecznych zawsze był elektryzujący , ale tym razem ktoś wymyślił to tak , dany duże nagrody przede wszystkim dla góry bo kto tam mógł być powyżej 30 dni w roku na zwolnieniu , a dół jak to dół zawsze dyma....kryteria są takie bo ktoś potrafi liczyć i tak wymyślił że damy 4 tysie  to bardzo dużo , i nikt pewnie kryteriów nie zmieni bo wprowadzając np 60-90 dni wiadomo że z 4 by się zrobi pewnie po 2 tys a to już pewnie niektórym decydentom na górze nie pasuje ogólnie święta to czas gdzie każdy powinien dostać nagrodę po równo a w lutym niech sobie ktoś daje nawet tylko tym którzy nie byli powyżej 1 dnia w roku 2021 no i styczeń 2022?
Odpowiedz
(02-12-2021, 12:33 )anton napisał(a): Mnożnik teraz 3,81 x 1614,69 (kwota z ustawy budżetowej) = 6151,96 - przeciętne uposażenie. Mnożnik po nowemu 4,061 x 1614,69 (kwota z ustawy budżetowej) = 6557,26 - przeciętne uposażenie.
PRZYKŁADY: Teraz Dyrektor- grupa zaszeregowania 34
czyli 0,9335 x 6151,96 = 5742,85,
Po nowemu 0,9335x6121,20 = 6121,20 co daje podwyżki 378,35,
Teraz strażnik- grupa zaszeregowania 2
czyli 0,4569x6151,96= 2810,83, Po nowemu 0,4569x6557,26 = 2996,01 co daje
podwyżki 185,18 ,
Teraz st. oddziałowy- grupa zaszeregowania 8
czyli 0,5475x6151,96=3368,19, Po nowemu 0,5475x6557,26 = 3590,10 co daje
podwyżki 221,91
Teraz wychowawca- grupa zaszeregowania 12
czyli 0,5897x6151,96=3627,81, Po nowemu 0,5897x6557,26 = 3866,81 co daje
podwyżki 239
Teraz uwaga! – pensja Dyrektora Generalnego grupa zaszeregowania 39 czyli:
przed: 1,5083x6151,96=9279
po: 1,5083x6557,26=9890,31 co daję nam kwotę 611,31 !
Biorąc pod uwagę kwotę przeciętnego uposażenia obecnego, czyli 6151,96 oraz proponowaną czyli, 6557,26, to różnica daje nam prognozowane 405,29.

Źródło SWOK

Proszę pamiętać, że te wyliczenia to tylko wzrost mnożnika druga część podwyżki będzie pochodzić z waloryzacji. Kolejna niewiadomą jest jednak podział tych środków przez ministerstwo.
Odpowiedz
(02-12-2021, 13:23 )Prison_Officer napisał(a):
(02-12-2021, 11:23 )Administrator napisał(a): STANOWISKO Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników więziennictwa w sprawie zasad i kryteriów wypłaty nagród uznaniowych dla funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej za rok 2021 po uwzględnieniu uwag zgłaszanych przez przedstawicieli organizacji Związkowych. Poprzednie stanowisko zostało wycofane. STANOWISKO

Fajnie, czyli f-sze, którzy są na długotrwałych zwolnieniach (a takie osoby najczęściej są naprawdę chore) np. złamania, operacje, powikłania po chorobie, rekonwalescencja itp. nie będą mieć nic. Nie ma to jak podejście do tematu "jesteś na zwolnieniu to na pewno kombinujesz".

Coś widzę, że nasze związki nie mają dobrej opinii ostatnio. Tak się kończy kolesiostwo i obdarowywanie przewodniczących stanowiskami w SW.
Odpowiedz
Panie Administratorze, wrzuci p
Pan link z posiedzenia komisji sejmowej odnośnie naszej Ustawy modernizacyjnej !?
Z góry dziękuję
Odpowiedz
Dlaczego moje posty nie są publikowane a konto zawieszone?
Odpowiedz
(02-12-2021, 11:23 )Administrator napisał(a): STANOWISKO Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników więziennictwa w sprawie zasad i kryteriów wypłaty nagród uznaniowych dla funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej za rok 2021 po uwzględnieniu uwag zgłaszanych przez przedstawicieli organizacji Związkowych. Poprzednie stanowisko zostało wycofane. STANOWISKO

Fajnie, czyli f-sze, którzy są na długotrwałych zwolnieniach (a takie osoby najczęściej są naprawdę chore) np. złamania, operacje, powikłania po chorobie, rekonwalescencja itp. nie będą mieć nic. Nie ma to jak podejście do tematu "jesteś na zwolnieniu to na pewno kombinujesz".
Odpowiedz
Brawo związki, brawo P. Przewodniczący. Przez 16 lat się nie chorowało, jednak zdrowie czasami nie domaga. Patrząc z perspektywy czasu to był błąd. Oczywiście uważam że jak ktoś jest na L4 od roku czy dwóch to uczciwie nie powinien dostać żadnej nagrody. Jednak jesteś na L4 bo złamałeś nogę, miałeś operację itp. i co wszyscy mają cię w d.... Pensja 80% uwalony
Dodatek bo nie służysz wiernie sw. Dodatek czasowy uwalony bo L4. Nagrody? K.... Człowieku przecież byłeś na L4. I jak ktoś już wcześniej zauważył cyt." Prędzej gówno będę jadł niż będę o coś prosił." Szacunek dla ciebie kolego. Straciłem resztę szacunku jaki się we mnie tlił dla związków. I do tych najmądrzejszych nie zżera mnie zawiść, zawsze uważałem że nagrody powinny być według zasług. I to pomijanie f-szy z małym stażem to już jest prawdziwy majstersztyk. Tylko że oni nie wychodzą z kryminału, mogą sobie namioty rozbijać, ciągle pod telefonem. No ale pan przewodniczący na emeryturze będzie przecież rewolaryzacja i pensja za"pracę" w imię dobra funkcjonariuszy. Mimo wszystko pozdrawiam i zdrowych wesołych świąt życzę oraz szczęśliwego nowego roku. Pozdrawiam. Ps. Mam nadzieję że administrator opublikuje w końcu nic takiego zdrowego nie napisałem
Odpowiedz
Mnożnik teraz 3,81 x 1614,69 (kwota z ustawy budżetowej) = 6151,96 - przeciętne uposażenie. Mnożnik po nowemu 4,061 x 1614,69 (kwota z ustawy budżetowej) = 6557,26 - przeciętne uposażenie.
PRZYKŁADY: Teraz Dyrektor- grupa zaszeregowania 34
czyli 0,9335 x 6151,96 = 5742,85,
Po nowemu 0,9335x6121,20 = 6121,20 co daje podwyżki 378,35,
Teraz strażnik- grupa zaszeregowania 2
czyli 0,4569x6151,96= 2810,83, Po nowemu 0,4569x6557,26 = 2996,01 co daje
podwyżki 185,18 ,
Teraz st. oddziałowy- grupa zaszeregowania 8
czyli 0,5475x6151,96=3368,19, Po nowemu 0,5475x6557,26 = 3590,10 co daje
podwyżki 221,91
Teraz wychowawca- grupa zaszeregowania 12
czyli 0,5897x6151,96=3627,81, Po nowemu 0,5897x6557,26 = 3866,81 co daje
podwyżki 239
Teraz uwaga! – pensja Dyrektora Generalnego grupa zaszeregowania 39 czyli:
przed: 1,5083x6151,96=9279
po: 1,5083x6557,26=9890,31 co daję nam kwotę 611,31 !
Biorąc pod uwagę kwotę przeciętnego uposażenia obecnego, czyli 6151,96 oraz proponowaną czyli, 6557,26, to różnica daje nam prognozowane 405,29.

Źródło SWOK
Odpowiedz
Nowa propozycja i tak nadal dyskryminuje funkcjonariuszy. Skoro mamy być traktowani jak inne służby to zróbcie tak jak w Policji limit zwolnienia 90 dni i wszyscy będą zadowoleni. Tak łatwo Wam emerytom zasiadającym w ZG dysponować naszymi pieniędzmi? Co z tego macie? Nie sądzę byście w ten sposób dbali o interesy funkcjonariuszy...
Odpowiedz
(02-12-2021, 6:00 )Szczęśliwy napisał(a):
(01-12-2021, 16:41 )toyboy napisał(a):
(01-12-2021, 13:26 )Szczery napisał(a): Ile zarabia Pan Tuła.?
 Dobre pytanie.    Tylko czy na nie ktoś odpowie
Widzę że obchodzą cię zarobki innych, a ile zarabia twoja żona np i po drugie jak uważasz że Twoje wynagrodzenie nie jest adekwatne do pracy którą wykonujesz to poszukaj innej, Proste prawda?

Zarabiam 5376 na rękę . Jestem ciekawy ile Pan Tuła zarabia bo nie wiem czy nie ma za mało. Przecież on wykonuje bardzo ciężką pracę . Boje się żeby się nie przepracował zbytnio.
Odpowiedz
STANOWISKO Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników więziennictwa w sprawie zasad i kryteriów wypłaty nagród uznaniowych dla funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej za rok 2021 po uwzględnieniu uwag zgłaszanych przez przedstawicieli organizacji Związkowych. Poprzednie stanowisko zostało wycofane. STANOWISKO
Odpowiedz
Propozycja związków można zobaczyć na 'okiem klawisza' tutaj za parę dni dopiero się dowiecie.
Propozycja ZWIĄZKÓW jest tragiczna moim zdaniem.To są pieniądze NA ŚWIĘTA a nie nagrody w których brane są jakiekolwiek kryteria.
Odpowiedz