KOMUNIKAT: https://nszzfipw.org.pl/komunikat-20.html
Co to znaczy ,,czasowych dodatków służbowych"???? skoro nie ma czegoś takiego, gdyż Pan generał Kitliński kazał zabrać owe czasowe dodatki !!! nawet Covidowe!!!!
A dał zielone światło na czasowe żeby zaraz znowu mógł zabrać, no tak!!!!! a może powinno brzmieć tak: ,,stałych dodatków służbowych"....???
Odpowiedz
(25-03-2021, 14:37 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): a ja mam takie pytanie... dlaczego w Służbie Więziennej nie wdraża się pracy zdalnej tam gdzie jest to możliwe? Specjaliści z OISW- Was nie dotyczy to co mówi Premier, czy w wypadku zachorowania Specjaliści z OISW będą pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej za zablokowanie możliwości pracy zdalnej?

Tej służby nie stać na tyle sprzętu komputerowego do pracy zdalnej, o konfiguracji i utrzymaniu jeż nie wspominając. Po prostu nie ma ludzi.
Odpowiedz
(25-03-2021, 14:53 )Administrator napisał(a):
(24-03-2021, 22:28 )kufel1217 napisał(a):
(24-03-2021, 20:58 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(24-03-2021, 12:43 )kufel1217 napisał(a):
(23-03-2021, 21:12 )770214 napisał(a): PIS wszystko ładnie przewidział....Owszem....dali podwyżki....ale jak to PIS...."DAĆ a POTEM ZABRAĆ" Zostaliśmy w czarnej d......e.

Niestety koledzy macie rację, człowiek czekał z nadzieją że NIE MOGĄ TAK ZROBIĆ - NIEMOŻLIWE, a teraz maja Cię w dupie warm-mazur na dodatki również blacha.........

Czy Administrator potwierdza lub zaprzecza powyższej wersji, czy to tylko cierpkie pierdzenie zmówionych oszołomów?

https://nszzfipw.org.pl/komunikat-20.html
Jak zwykle komunikat nic nie wnoszący do sprawy. Mają czas do do maja. Udzielą kolejnej odpowiedzi z której nic nie będzie wynikało. Wyjaśnień udzielą w grudniu. Z których będzie wynikało, że fusze z podrzędnych jednostek będą służyli z dodatkiem przed odejściem takim samym jak mieli a ci zasłużeni z okręgów i CZ będą w wysokości 75%.
Odpowiedz
(25-03-2021, 8:48 )John Brawo napisał(a): Czy specjaliści z oisw już obstawili dyżury telefoniczne w jednostkach podstawowych na okres " Bezpiecznych świąt? "

Bezpieczne święta, to oni mają w pakiecie, pasibrzuchy w domach będą zady grzali, a ty dajesz 50 km na dyżur
Odpowiedz
[quote="pablopablo11@interia.pl" pid='7421' dateline='1616679447']
a ja mam takie pytanie... dlaczego w Służbie Więziennej nie wdraża się pracy zdalnej tam gdzie jest to możliwe? Specjaliści z OISW- Was nie dotyczy to co mówi Premier, czy w wypadku zachorowania Specjaliści z OISW będą pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej za zablokowanie możliwości pracy zdalnej?
[/quote

Nie, bo oni są poza kręgiem wszystkiego, odpowiedzialności, wiedzy. Doszło do tego, że specjalista, to najsłabsze ogniwo. Oni zęby zjedli, ale na gumie orbit
Odpowiedz
(25-03-2021, 8:48 )John Brawo napisał(a): Czy specjaliści z oisw już obstawili dyżury telefoniczne w jednostkach podstawowych na okres " Bezpiecznych świąt? "
to wtedy dopiero by się działo w jednostkach. Tak wymyślili że czas pracy oddziałowego to chyba z 12 h wydłużamy się według nich do 24 h żeby zrealizować telefony......
Odpowiedz
(25-03-2021, 14:53 )Administrator napisał(a):
(24-03-2021, 22:28 )kufel1217 napisał(a):
(24-03-2021, 20:58 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(24-03-2021, 12:43 )kufel1217 napisał(a): [quote="770214" pid='7400' dateline='1616530335']

PIS wszystko ładnie przewidział....Owszem....dali podwyżki....ale jak to PIS...."DAĆ a POTEM ZABRAĆ" Zostaliśmy w czarnej d......e.

Niestety koledzy macie rację, człowiek czekał z nadzieją że NIE MOGĄ TAK ZROBIĆ - NIEMOŻLIWE, a teraz maja Cię w dupie warm-mazur na dodatki również blacha.........

Czy Administrator potwierdza lub zaprzecza powyższej wersji, czy to tylko cierpkie pierdzenie zmówionych oszołomów?

https://nszzfipw.org.pl/komunikat-20.html
[/quote

Przerzucili odpowiedzialność na Dyr. ZK i AŚ....a wiadomo że Dyrekcja trzęsie tyłkami i nic nie dadzą....No i znowu czekamy na dalsze obrady.....Czy naprawdę wszystkie rozmowy muszą trwać kilka miesięcy??? No.....ale chyba już taka moda u nas Huh
Odpowiedz
(24-03-2021, 22:28 )kufel1217 napisał(a):
(24-03-2021, 20:58 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(24-03-2021, 12:43 )kufel1217 napisał(a):
(23-03-2021, 21:12 )770214 napisał(a):
(23-03-2021, 19:22 )Oficer napisał(a): Kolego zgadzam się z tobą i też słyszałem z Warszawy że odchodząc na emeryturę od teraz bedzie podnoszony przez Dyrektora ZK dodatek wyłącznie tym którzy mają 25 lat służby, więc wszyscy poniżej mogą porzegnać sie z podniesionym dodatkiem przed emeryturą i żeby mieć godną emeryturę muszą pracować do 25 lat służby. Jak odejdą wczesniej to zostają z mizerną emeryturą tak jak jest w Policji. Dobre już się skończyło w SW. Niektórzy za długo czekali żeby odejśc na emeryturę bo mieli już uprawnienia i teraz dużooooo kasy stracili bo bedą mieli mizerną emeryturę lub bedą musieli pracować do 25 lat służby. Ale nas zrobiono, Porażka !!!

PIS wszystko ładnie przewidział....Owszem....dali podwyżki....ale jak to PIS...."DAĆ a POTEM ZABRAĆ" Zostaliśmy w czarnej d......e.

Niestety koledzy macie rację, człowiek czekał z nadzieją że NIE MOGĄ TAK ZROBIĆ - NIEMOŻLIWE, a teraz maja Cię w dupie warm-mazur na dodatki również blacha.........

Czy Administrator potwierdza lub zaprzecza powyższej wersji, czy to tylko cierpkie pierdzenie zmówionych oszołomów?

https://nszzfipw.org.pl/komunikat-20.html
Odpowiedz
a ja mam takie pytanie... dlaczego w Służbie Więziennej nie wdraża się pracy zdalnej tam gdzie jest to możliwe? Specjaliści z OISW- Was nie dotyczy to co mówi Premier, czy w wypadku zachorowania Specjaliści z OISW będą pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej za zablokowanie możliwości pracy zdalnej?
Odpowiedz
Dwa dni temu odbyło się posiedzenie ZG czemu nie ma komunikatu, chyba że nic z niego nie wyniknęło?
Odpowiedz
Czy specjaliści z oisw już obstawili dyżury telefoniczne w jednostkach podstawowych na okres " Bezpiecznych świąt? "
Odpowiedz
ej pablopablo11@interia.pl zbędna agresja słowna inni widzą czytają i się śmieją. Wim co piszę bo sam jestem w takiej sytuacji brak ludzi robi swoje, jedna złudna możliwość na zatrzymanie nas w szeregach to POZBAWIĆ KASY.......
Odpowiedz
(24-03-2021, 20:58 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(24-03-2021, 12:43 )kufel1217 napisał(a):
(23-03-2021, 21:12 )770214 napisał(a):
(23-03-2021, 19:22 )Oficer napisał(a):
(22-03-2021, 21:18 )770214 napisał(a): Słyszałem że jest nowa lepsza zmiana...Teraz ponoć ma być dodatek podwyższony po 25 latach służby ....? Jeszcze 2 miesiące temu mówiono o 20 latach. Brawo PIS

Kolego zgadzam się z tobą i też słyszałem z Warszawy że odchodząc na emeryturę od teraz bedzie podnoszony przez Dyrektora ZK dodatek wyłącznie tym którzy mają 25 lat służby, więc wszyscy poniżej mogą porzegnać sie z podniesionym dodatkiem przed emeryturą i żeby mieć godną emeryturę muszą pracować do 25 lat służby. Jak odejdą wczesniej to zostają z mizerną emeryturą tak jak jest w Policji. Dobre już się skończyło w SW. Niektórzy za długo czekali żeby odejśc na emeryturę bo mieli już uprawnienia i teraz dużooooo kasy stracili bo bedą mieli mizerną emeryturę lub bedą musieli pracować do 25 lat służby. Ale nas zrobiono, Porażka !!!

PIS wszystko ładnie przewidział....Owszem....dali podwyżki....ale jak to PIS...."DAĆ a POTEM ZABRAĆ" Zostaliśmy w czarnej d......e.

Niestety koledzy macie rację, człowiek czekał z nadzieją że NIE MOGĄ TAK ZROBIĆ - NIEMOŻLIWE, a teraz maja Cię w dupie warm-mazur na dodatki również blacha.........

Czy Administrator potwierdza lub zaprzecza powyższej wersji, czy to tylko cierpkie pierdzenie zmówionych oszołomów?
Odpowiedz
(24-03-2021, 11:21 )Darek1988 napisał(a): Witam czy wiadomo może co z chorążówkami, bo u nas cisza. Czy administrator wie? Lub ktoś tu z zgromadzonych?

I szkoła chorążych rusza od 29 marca 2021 r. w WSKiP - egzamin 4 sierpnia 2021 r.
II szkoła chorążych rusza 17 maja 2021 r. w WSKiP - egzamin 25 sierpnia 2021 r.
III szkoła chorążych rusza na początku września 2021 r. w COSSW w Kulach.
Odpowiedz
(24-03-2021, 12:43 )kufel1217 napisał(a):
(23-03-2021, 21:12 )770214 napisał(a):
(23-03-2021, 19:22 )Oficer napisał(a):
(22-03-2021, 21:18 )770214 napisał(a): Słyszałem że jest nowa lepsza zmiana...Teraz ponoć ma być dodatek podwyższony po 25 latach służby ....? Jeszcze 2 miesiące temu mówiono o 20 latach. Brawo PIS

Kolego zgadzam się z tobą i też słyszałem z Warszawy że odchodząc na emeryturę od teraz bedzie podnoszony przez Dyrektora ZK dodatek wyłącznie tym którzy mają 25 lat służby, więc wszyscy poniżej mogą porzegnać sie z podniesionym dodatkiem przed emeryturą i żeby mieć godną emeryturę muszą pracować do 25 lat służby. Jak odejdą wczesniej to zostają z mizerną emeryturą tak jak jest w Policji. Dobre już się skończyło w SW. Niektórzy za długo czekali żeby odejśc na emeryturę bo mieli już uprawnienia i teraz dużooooo kasy stracili bo bedą mieli mizerną emeryturę lub bedą musieli pracować do 25 lat służby. Ale nas zrobiono, Porażka !!!

PIS wszystko ładnie przewidział....Owszem....dali podwyżki....ale jak to PIS...."DAĆ a POTEM ZABRAĆ" Zostaliśmy w czarnej d......e.

Niestety koledzy macie rację, człowiek czekał z nadzieją że NIE MOGĄ TAK ZROBIĆ - NIEMOŻLIWE, a teraz maja Cię w dupie warm-mazur na dodatki również blacha.........

Czy Administrator potwierdza lub zaprzecza powyższej wersji, czy to tylko cierpkie pierdzenie zmówionych oszołomów?
Odpowiedz
(24-03-2021, 12:43 )kufel1217 napisał(a):
(23-03-2021, 21:12 )770214 napisał(a):
(23-03-2021, 19:22 )Oficer napisał(a):
(22-03-2021, 21:18 )770214 napisał(a): Słyszałem że jest nowa lepsza zmiana...Teraz ponoć ma być dodatek podwyższony po 25 latach służby ....? Jeszcze 2 miesiące temu mówiono o 20 latach. Brawo PIS

Kolego zgadzam się z tobą i też słyszałem z Warszawy że odchodząc na emeryturę od teraz bedzie podnoszony przez Dyrektora ZK dodatek wyłącznie tym którzy mają 25 lat służby, więc wszyscy poniżej mogą porzegnać sie z podniesionym dodatkiem przed emeryturą i żeby mieć godną emeryturę muszą pracować do 25 lat służby. Jak odejdą wczesniej to zostają z mizerną emeryturą tak jak jest w Policji. Dobre już się skończyło w SW. Niektórzy za długo czekali żeby odejśc na emeryturę bo mieli już uprawnienia i teraz dużooooo kasy stracili bo bedą mieli mizerną emeryturę lub bedą musieli pracować do 25 lat służby. Ale nas zrobiono, Porażka !!!

PIS wszystko ładnie przewidział....Owszem....dali podwyżki....ale jak to PIS...."DAĆ a POTEM ZABRAĆ" Zostaliśmy w czarnej d......e.

Niestety koledzy macie rację, człowiek czekał z nadzieją że NIE MOGĄ TAK ZROBIĆ - NIEMOŻLIWE, a teraz maja Cię w dupie warm-mazur na dodatki również blacha.........

WIEŚCI - Koledzy tak jak piszecie jednak 25 LAT SŁUŻBY I DYREKTOR ZK/AS MOŻE DOPIERO PODNIEŚĆ DODATEK PRZED EMERYTURĄ a cała reszta jest w plecyyyyyyy i muszą tyrać do 25 l. żeby mieć godną emeryturę albo odejdą bez podniesionego dodatku. Teraz żaden Dyrektor się nie wychyli przed szereg z dodatkiem. Zrobili to żeby ludzie nie odchodzili tak szybko na emeryture w SW i sie to im udało. Ci co odeszli mogą się cieszyć a reszta jest w plecy. W Cezecie, Dyrektorzy  i w Oisw mogą spokojnie za biurkami tyrać do 25l. i im to nie przeszkadza albo odejdą bo mają i tak wysokie dodatki. Stało się i trzeba tyrać dalejjjjjj. Znowu w plecyyy.
Odpowiedz
(24-03-2021, 12:43 )kufel1217 napisał(a):
(23-03-2021, 21:12 )770214 napisał(a):
(23-03-2021, 19:22 )Oficer napisał(a):
(22-03-2021, 21:18 )770214 napisał(a): Słyszałem że jest nowa lepsza zmiana...Teraz ponoć ma być dodatek podwyższony po 25 latach służby ....? Jeszcze 2 miesiące temu mówiono o 20 latach. Brawo PIS

Kolego zgadzam się z tobą i też słyszałem z Warszawy że odchodząc na emeryturę od teraz bedzie podnoszony przez Dyrektora ZK dodatek wyłącznie tym którzy mają 25 lat służby, więc wszyscy poniżej mogą porzegnać sie z podniesionym dodatkiem przed emeryturą i żeby mieć godną emeryturę muszą pracować do 25 lat służby. Jak odejdą wczesniej to zostają z mizerną emeryturą tak jak jest w Policji. Dobre już się skończyło w SW. Niektórzy za długo czekali żeby odejśc na emeryturę bo mieli już uprawnienia i teraz dużooooo kasy stracili bo bedą mieli mizerną emeryturę lub bedą musieli pracować do 25 lat służby. Ale nas zrobiono, Porażka !!!

PIS wszystko ładnie przewidział....Owszem....dali podwyżki....ale jak to PIS...."DAĆ a POTEM ZABRAĆ" Zostaliśmy w czarnej d......e.

Niestety koledzy macie rację, człowiek czekał z nadzieją że NIE MOGĄ TAK ZROBIĆ - NIEMOŻLIWE, a teraz maja Cię w dupie warm-mazur na dodatki również blacha.........
Trzeba było odejść jak był czas , tak to teraz musicie robić 25 lat Smile
Odpowiedz
(24-03-2021, 12:43 )kufel1217 napisał(a):
(23-03-2021, 21:12 )770214 napisał(a):
(23-03-2021, 19:22 )Oficer napisał(a):
(22-03-2021, 21:18 )770214 napisał(a): Słyszałem że jest nowa lepsza zmiana...Teraz ponoć ma być dodatek podwyższony po 25 latach służby ....? Jeszcze 2 miesiące temu mówiono o 20 latach. Brawo PIS

Kolego zgadzam się z tobą i też słyszałem z Warszawy że odchodząc na emeryturę od teraz bedzie podnoszony przez Dyrektora ZK dodatek wyłącznie tym którzy mają 25 lat służby, więc wszyscy poniżej mogą porzegnać sie z podniesionym dodatkiem przed emeryturą i żeby mieć godną emeryturę muszą pracować do 25 lat służby. Jak odejdą wczesniej to zostają z mizerną emeryturą tak jak jest w Policji. Dobre już się skończyło w SW. Niektórzy za długo czekali żeby odejśc na emeryturę bo mieli już uprawnienia i teraz dużooooo kasy stracili bo bedą mieli mizerną emeryturę lub bedą musieli pracować do 25 lat służby. Ale nas zrobiono, Porażka !!!

PIS wszystko ładnie przewidział....Owszem....dali podwyżki....ale jak to PIS...."DAĆ a POTEM ZABRAĆ" Zostaliśmy w czarnej d......e.

Niestety koledzy macie rację, człowiek czekał z nadzieją że NIE MOGĄ TAK ZROBIĆ - NIEMOŻLIWE, a teraz maja Cię w dupie warm-mazur na dodatki również blacha.........

Panie Administratorze.....prosimy o komentarz w tej sprawie..
Odpowiedz
(23-03-2021, 21:15 )Administrator napisał(a):
(23-03-2021, 18:12 )DAB77 napisał(a): Drogi Administratorze. Czy ma Pan jakieś wieści odnośnie komunikatu NSZZFiPW dotyczącego planowanych zmian wchodzących w życie w 2025?
Oczekujemy na jasny i czytelny komunikat na stronie głównej ZG NSZZFiPW. Myślę, że to temat godny strony głównej aktualności

Bardzo proszę napisać jakie informacje w komunikacie Pan oczekuje?

Nadmienię, że Zarząd Okręgowy NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Olsztynie zwrócił się do Biura Emerytalnego Służby Więziennej z wątpliwościami ws. art. 18 h ustawy emerytalnej. Odpowiedź z Biura Emerytalnego została udostępniona na księdze gości. Aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości zostanie skierowane kolejne pismo w tej sprawie. Odpowiedzi na niektóre pytania można również znaleźć w odpowiedzi na interpelację poselską  https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Interp...key=B49HKT

Ja osobiście - a sądzę, że również wielu innych f-szy SW - oczekuję jasnego i zdecydowanego sprzeciwu ZG NSZZFiPW wobec braku konkretnej odpowiedzi na pytania skierowane do Biura emerytalnego. Liczę, że ZG zareaguje stanowczo i prześle pismo skierowane do MS jako nadrzędnego organu nad CZSW. Może wtedy otrzymamy jasną i czytelną interpretację. Nie oczekujemy żadnych czarów. Chcemy wiedzieć na czym stoimy i co nas czeka. Nic więcej. 

TO ZDECYDOWANIE WAŻNIEJSZE NIŻ INFO O PIERWSZYCH SZCZEPIENIACH MUNDUROWYCH !!!
Odpowiedz
Panowie jak u was sytuacja ze szczepieniami?.
U nas bardzo dużo osób zrezygnowało NIE chcą się szczepić ? AstraZeneca. Stanowcze NIE DLA TEJ SZCZEPIONKI.
Odpowiedz
(24-03-2021, 9:01 )770214 napisał(a):
(23-03-2021, 22:29 )Ocalcie to forum napisał(a):
(23-03-2021, 11:52 )jtd napisał(a): Co sądzicie o opcji zalozenia forum dyskusyjnego w innym miejscu.? Tutaj panune komuna i cenzurowanie jest na najwyzszym poziomie, zolnierz zwiazku wie co umieszczac. Bajo

Jestem całym sercem za! Nieraz o tym myślałem ale byłem pewny że administrator nie opublikuje tego wpisu.

Nie widzę sensu zakładania osobnego forum ... jeśli nie będzie osoby która będzie nas reprezentować i przekazywać informacje na bieżąco.

Na co ty kolego liczysz? Że ktoś nasze wypociny z forum komuś tam przekazuje? Dobre hehe
W jednostkach nie potrafią powiedziec jak jest tym na górze, tylko ciągle b/uwag, spokój /cisza, atmosfera dobra wśród fszy itd
Odpowiedz
(24-03-2021, 12:43 )kufel1217 napisał(a):
(23-03-2021, 21:12 )770214 napisał(a):
(23-03-2021, 19:22 )Oficer napisał(a):
(22-03-2021, 21:18 )770214 napisał(a): Słyszałem że jest nowa lepsza zmiana...Teraz ponoć ma być dodatek podwyższony po 25 latach służby ....? Jeszcze 2 miesiące temu mówiono o 20 latach. Brawo PIS

Kolego zgadzam się z tobą i też słyszałem z Warszawy że odchodząc na emeryturę od teraz bedzie podnoszony przez Dyrektora ZK dodatek wyłącznie tym którzy mają 25 lat służby, więc wszyscy poniżej mogą porzegnać sie z podniesionym dodatkiem przed emeryturą i żeby mieć godną emeryturę muszą pracować do 25 lat służby. Jak odejdą wczesniej to zostają z mizerną emeryturą tak jak jest w Policji. Dobre już się skończyło w SW. Niektórzy za długo czekali żeby odejśc na emeryturę bo mieli już uprawnienia i teraz dużooooo kasy stracili bo bedą mieli mizerną emeryturę lub bedą musieli pracować do 25 lat służby. Ale nas zrobiono, Porażka !!!

PIS wszystko ładnie przewidział....Owszem....dali podwyżki....ale jak to PIS...."DAĆ a POTEM ZABRAĆ" Zostaliśmy w czarnej d......e.

Skąd te informacje w sprawie dodatków na odejście? Macie jakieś źródła?
Niestety koledzy macie rację, człowiek czekał z nadzieją że NIE MOGĄ TAK ZROBIĆ - NIEMOŻLIWE, a teraz maja Cię w dupie warm-mazur na dodatki również blacha.........
Odpowiedz
(23-03-2021, 21:12 )770214 napisał(a):
(23-03-2021, 19:22 )Oficer napisał(a):
(22-03-2021, 21:18 )770214 napisał(a): Słyszałem że jest nowa lepsza zmiana...Teraz ponoć ma być dodatek podwyższony po 25 latach służby ....? Jeszcze 2 miesiące temu mówiono o 20 latach. Brawo PIS

Kolego zgadzam się z tobą i też słyszałem z Warszawy że odchodząc na emeryturę od teraz bedzie podnoszony przez Dyrektora ZK dodatek wyłącznie tym którzy mają 25 lat służby, więc wszyscy poniżej mogą porzegnać sie z podniesionym dodatkiem przed emeryturą i żeby mieć godną emeryturę muszą pracować do 25 lat służby. Jak odejdą wczesniej to zostają z mizerną emeryturą tak jak jest w Policji. Dobre już się skończyło w SW. Niektórzy za długo czekali żeby odejśc na emeryturę bo mieli już uprawnienia i teraz dużooooo kasy stracili bo bedą mieli mizerną emeryturę lub bedą musieli pracować do 25 lat służby. Ale nas zrobiono, Porażka !!!

PIS wszystko ładnie przewidział....Owszem....dali podwyżki....ale jak to PIS...."DAĆ a POTEM ZABRAĆ" Zostaliśmy w czarnej d......e.

Niestety koledzy macie rację, człowiek czekał z nadzieją że NIE MOGĄ TAK ZROBIĆ - NIEMOŻLIWE, a teraz maja Cię w dupie warm-mazur na dodatki również blacha.........
Odpowiedz
Witam czy wiadomo może co z chorążówkami, bo u nas cisza. Czy administrator wie? Lub ktoś tu z zgromadzonych?
Odpowiedz
(23-03-2021, 22:29 )Ocalcie to forum napisał(a):
(23-03-2021, 11:52 )jtd napisał(a): Co sądzicie o opcji zalozenia forum dyskusyjnego w innym miejscu.? Tutaj panune komuna i cenzurowanie jest na najwyzszym poziomie, zolnierz zwiazku wie co umieszczac. Bajo

Jestem całym sercem za! Nieraz o tym myślałem ale byłem pewny że administrator nie opublikuje tego wpisu.

Nie widzę sensu zakładania osobnego forum ... jeśli nie będzie osoby która będzie nas reprezentować i przekazywać informacje na bieżąco.
Odpowiedz
(23-03-2021, 11:52 )jtd napisał(a): Co sądzicie o opcji zalozenia forum dyskusyjnego w innym miejscu.? Tutaj panune komuna i cenzurowanie jest na najwyzszym poziomie, zolnierz zwiazku wie co umieszczac. Bajo

Jestem całym sercem za! Nieraz o tym myślałem ale byłem pewny że administrator nie opublikuje tego wpisu.
Odpowiedz
(23-03-2021, 16:32 )Funkcjonariuszka15+ napisał(a): https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Interp...key=B49HKT
A'propo  emerytur...
Jesteś w porządku , że wklejasz masę punktów i podpunktów. Ale życie pokazuje , że MS podpisuje z funkcjonariuszami reprezentowanymi przez  NSZZFiPW umowę porozumienia, a po podpisaniu wypina cztery litery i mówi , a teraz pocałujcie mnie ..............................hehe. A potem władze Związku  nie słuchają ludzi którzy tworzą ten Związek . Myślą , że są alfami i omegami , bogami stwórcami. A ludzie odchodzą za szybko ze służby , zobaczcie co się dzieje w jednostkach . Oskarżam władze NSZZiPW o " Zapadnięcie w sen". Droga FUNKCJONARIUSZKO15+ czekamy aż biuro emerytalne wyda komunikat o treści " Wszyscy funkcjonariusze przyjęci przed 2013 r , będą mieli naliczaną emeryturę z ostatniego wynagrodzenia" Jedno zdanie zamiast tych paragrafów warszawskich.   Bajo.        PS . Szacun i pozdrowienia dla ludzi co pracują w bezpośrednim kontakcie ze skazanymi. W maseczkach + okularach lub przyłbicach, z urządzeniem do wykrywania metali w jednej ręce,   a  w drugiej ręce termometr, trzecią ręką dokonują kontroli pobieżnej , a oczy wokół głowy patrzą żeby kosy nie dostać.  bajo bajo
Odpowiedz
(23-03-2021, 18:12 )DAB77 napisał(a): Drogi Administratorze. Czy ma Pan jakieś wieści odnośnie komunikatu NSZZFiPW dotyczącego planowanych zmian wchodzących w życie w 2025?
Oczekujemy na jasny i czytelny komunikat na stronie głównej ZG NSZZFiPW. Myślę, że to temat godny strony głównej aktualności

Bardzo proszę napisać jakie informacje w komunikacie Pan oczekuje?

Nadmienię, że Zarząd Okręgowy NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Olsztynie zwrócił się do Biura Emerytalnego Służby Więziennej z wątpliwościami ws. art. 18 h ustawy emerytalnej. Odpowiedź z Biura Emerytalnego została udostępniona na księdze gości. Aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości zostanie skierowane kolejne pismo w tej sprawie. Odpowiedzi na niektóre pytania można również znaleźć w odpowiedzi na interpelację poselską  https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Interp...key=B49HKT
Odpowiedz
(23-03-2021, 19:22 )Oficer napisał(a):
(22-03-2021, 21:18 )770214 napisał(a): Słyszałem że jest nowa lepsza zmiana...Teraz ponoć ma być dodatek podwyższony po 25 latach służby ....? Jeszcze 2 miesiące temu mówiono o 20 latach. Brawo PIS

Kolego zgadzam się z tobą i też słyszałem z Warszawy że odchodząc na emeryturę od teraz bedzie podnoszony przez Dyrektora ZK dodatek wyłącznie tym którzy mają 25 lat służby, więc wszyscy poniżej mogą porzegnać sie z podniesionym dodatkiem przed emeryturą i żeby mieć godną emeryturę muszą pracować do 25 lat służby. Jak odejdą wczesniej to zostają z mizerną emeryturą tak jak jest w Policji. Dobre już się skończyło w SW. Niektórzy za długo czekali żeby odejśc na emeryturę bo mieli już uprawnienia i teraz dużooooo kasy stracili bo bedą mieli mizerną emeryturę lub bedą musieli pracować do 25 lat służby. Ale nas zrobiono, Porażka !!!

PIS wszystko ładnie przewidział....Owszem....dali podwyżki....ale jak to PIS...."DAĆ a POTEM ZABRAĆ" Zostaliśmy w czarnej d......e.
Odpowiedz
(22-03-2021, 21:18 )770214 napisał(a): Słyszałem że jest nowa lepsza zmiana...Teraz ponoć ma być dodatek podwyższony po 25 latach służby ....? Jeszcze 2 miesiące temu mówiono o 20 latach. Brawo PIS

Kolego zgadzam się z tobą i też słyszałem z Warszawy że odchodząc na emeryturę od teraz bedzie podnoszony przez Dyrektora ZK dodatek wyłącznie tym którzy mają 25 lat służby, więc wszyscy poniżej mogą porzegnać sie z podniesionym dodatkiem przed emeryturą i żeby mieć godną emeryturę muszą pracować do 25 lat służby. Jak odejdą wczesniej to zostają z mizerną emeryturą tak jak jest w Policji. Dobre już się skończyło w SW. Niektórzy za długo czekali żeby odejśc na emeryturę bo mieli już uprawnienia i teraz dużooooo kasy stracili bo bedą mieli mizerną emeryturę lub bedą musieli pracować do 25 lat służby. Ale nas zrobiono, Porażka !!!
Odpowiedz
Drogi Administratorze. Czy ma Pan jakieś wieści odnośnie komunikatu NSZZFiPW dotyczącego planowanych zmian wchodzących w życie w 2025?
Oczekujemy na jasny i czytelny komunikat na stronie głównej ZG NSZZFiPW. Myślę, że to temat godny strony głównej aktualności
Odpowiedz
https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Interp...key=B49HKT
A'propo emerytur...
Odpowiedz
Apeluje do osoby ktora dostala narzedzia do umieszczania lub nieumieszczania wpisow czlonkow zwiazku zawodowego o prawo do swobodnej wypowiedzi w wolnym kraju.
Odpowiedz
Pyt do osoby ktora ma nick Administrator. Przeczytalem regulamin ksiegi gosci. Zastanawiam sie na jakiej podstawie nie publikuje pan moich wpisow. Jezeli pkt 8 to z taka osoba nie chce miec nigdy nic wspolnego. Ale gdybym znal powod to moglbym sie odniesc. To co dzieje sie w zwiazku i na tej ksiedze jest karygodne
Odpowiedz
Co sądzicie o opcji zalozenia forum dyskusyjnego w innym miejscu.? Tutaj panune komuna i cenzurowanie jest na najwyzszym poziomie, zolnierz zwiazku wie co umieszczac. Bajo
Odpowiedz
Krakali krakali i wykrakali....
Co na to związki mam nadzieję że nie spotkanie w "miłej atmosferze". OCZEKUJEMY dodatków w SŁUŻBIE.
Odpowiedz
Słyszałem że jest nowa lepsza zmiana...Teraz ponoć ma być dodatek podwyższony po 25 latach służby ....? Jeszcze 2 miesiące temu mówiono o 20 latach. Brawo PIS
Odpowiedz
(21-03-2021, 13:47 )Marco napisał(a): Dla przyjętych przed 01.01.1999r wysokość emerytury określa art. 5 pkt1  w Dziale I. Dział II rozdział I art. 12 stanowi o okresie służby uprawniającej do emerytury. Następnie w tym dziale jest rozdział 1a i dotyczy tylko f-szy przyjętych po 31.12.2013r., określając wiek i podstawę emerytury to jest art 18 a pkt1. I Najważniejszy pkt 2  tego rozdziału (cyt."  Przepisu ust. 1 nie stosuje się do funkcjonariusza przyjętego do służby po dniu 31 grudnia 2012 r., jeżeli przed tym przyjęciem............."). To gdzie tu jest napisane że emerytura z ostatnich 10 lat dla starych skoro wyraźnie pisze że cały ten rozdział tj. ZASADY I WYSOKOŚĆ EMERYTURY ich nie dotyczy
Taki prawnik jestes to dlaczego kadry, zwiazek zawodowy, biuro emerytalne nie dadza na pismie. Przyjeci przed 2013 beda mieli liczone z ostatniego wynagrodzenia. Wystarczy jedno zdanie. Bajo bajo
Odpowiedz
(21-03-2021, 12:12 )Kobra999 napisał(a): Rzecznik berlińskiej policji , Astra Zeneca to szczepionka drugiej kategorii , nie można oszczędzać na funkcjonariuszach .
Astra jest spoko, w SW może być wisienka już ucieka teraz kolej na Pana co zgrzewki wody wnosi.
Odpowiedz
(17-03-2021, 12:39 )adam39 napisał(a): Co z porozumieniem z 2018 roku??? Czy komisja już się zebrała
? ? ?.

Jaka komisja??? Ewentualnie spotkanie kilku panów przy kawie, gdzie kpią sobie z ciężkiej pracy funkcjonariuszy po czym wydają obficie opisujący przebieg prac komunikat - "SPOTKANIE PRZEBIEGAŁO W MIŁEJ ATMOSFERZE"

Napić się kawy, posiedzieć, pośmiać - nie ma innej opcji tylko miła atmosfera...

POROZUMIENIE Z 2018 roku zostało ZERWANE przez MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI, które nie zrealizowało zawartych tam postulatów z określonymi terminami!!!
Związki dogadane z MS i CZSW cicho siedzą - czemu? albo się boją albo tak wygodniej 

Porozumienie w koszu, komisja fikcja a MY musimy realizować zadania nałożone przez ustawę o SW, nawet w tym trudnym czasie pandemii...

Podsumowując można krótko to wszystko skomentować - "SORRY, TAKI MAMY KLIMAT"

CZOŁEM CIĘŻO PRACUJĄCYM W JEDNOSTKACH FUNKCJONARIUSZOM!
Odpowiedz
Dla przyjętych przed 01.01.1999r wysokość emerytury określa art. 5 pkt1 w Dziale I. Dział II rozdział I art. 12 stanowi o okresie służby uprawniającej do emerytury. Następnie w tym dziale jest rozdział 1a i dotyczy tylko f-szy przyjętych po 31.12.2013r., określając wiek i podstawę emerytury to jest art 18 a pkt1. I Najważniejszy pkt 2 tego rozdziału (cyt." Przepisu ust. 1 nie stosuje się do funkcjonariusza przyjętego do służby po dniu 31 grudnia 2012 r., jeżeli przed tym przyjęciem............."). To gdzie tu jest napisane że emerytura z ostatnich 10 lat dla starych skoro wyraźnie pisze że cały ten rozdział tj. ZASADY I WYSOKOŚĆ EMERYTURY ich nie dotyczy
Odpowiedz
Dokładnie. Oczekujemy na jasny i czytelny komunikat na stronie głównej ZG NSZZFiPW. Myślę, że czeka na niego tysiąca f-szy. Poza tym jestem przekonany, że jest to temat o wiele ważniejszy niż ostatnio pojawiające się w zakładce aktualności.
Odpowiedz
(20-03-2021, 20:05 )jtd napisał(a):
(20-03-2021, 12:08 )DAB77 napisał(a): Dziękuję. Teraz przydałaby się pomóc prawnika żeby przetłumaczył treść tak żeby był zrozumiały dla zwykłych śmiertelników spoza czas. Dalej nie wiem czy osoby, które przyjęły się np. w 2012r. mogą odejść po 15 latach A ich emeryturą będzie liczona po staremu - na podstawie ostatniej pensji. Czy osoby, które. 1.2025 będą miały prawa emerytalne , jeśli chcą dalej służyć - będą podlegać pod nowe przepisy emerytalne tj. 25 lat i emeryturą liczona z 10.
Proszę Was o ocenę
Czy należysz do Związku Zawodowego NSZZFiPW? Nie dziwi Was wszystkich , że Zarząd Związku milczy w tej sprawie? Że nie ma komunikatu na stronie związku jednoznacznie zapewniającego swoich członków , że funkcjonariusze przyjęci przed 2013r będą mieli naliczaną emeryturę z ostatniej pensji. Dlaczego Związek Zawodowy milczy? Co się dzieje z tym Związkiem Zawodowym??
Odpowiedz
(20-03-2021, 15:37 )Srebrny Judasz napisał(a): [quote="Zbig" pid='7366' dateline='1616181157']
[quote="Everest" pid='7343' dateline='1616085759']
Takie kariery to w służbie modne.
Sierż. Specjalistą jest bo teściu dyrektorem jest.
Teściu nie był by dyrektorem
to sierżant patrolowym by był. Stach się bać jak z zwyżki będą na dyrektorów brać. Jak to mówią Wisienka na torcie  -  kumoterstwo i nepotyzm w całej okazałości. I to wszystko za sprawą Borneo.

To co się dzieje to się nadaje do prasy

Prasa już materiały ma, wszystko jest w toku poczekajmy na wyniki wisienka i jego z-ca i kier penit utonie, pszczelarz też razem z małym okularnikiem z kosza..Ina.

Twardzielu działaj chyba że cowd Cie dopadł pozdro i szybkiego powrotu do zdrowia  Smile.

4 specjalistów na 5 jednostek, a ile mniej nadgodzin w jednostkach gdyby ich dac do roboty
Odpowiedz
Rzecznik berlińskiej policji , Astra Zeneca to szczepionka drugiej kategorii , nie można oszczędzać na funkcjonariuszach .
Odpowiedz
(20-03-2021, 18:43 )Prison_Officer napisał(a):
(20-03-2021, 11:11 )DAB77 napisał(a):
(22-02-2018, 16:25 )rawablus napisał(a):
(19-02-2018, 22:09 )MdR napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Na razie trudno jednoznacznie powiedzieć co będą musieli (po sieci krążą już bzdurne interpretacje). Na pewno od 2025 r ma funkcjonować jeden system emerytalny (czyt. ZUS), a wraz z nim duuuużoooo zostanie ujednolicone. Nawet Ci nowi będą mieli jeszcze nowsze warunki. Zmiany zasygnalizowano w Beżowej Księdze. Zresztą obecny premier, jeszcze jako Minister Finansów, bardzo niepochlebnie wypowiadał się o branżowych systemach emerytalnych (mundurowy, KRUS itp). Ma naturę bankiera, tzn ze pieniądze mają leżeć po jego stronie stołu, nie po Twojej. Trudno mieć o to pretensje. Aby system emerytalny pozostał w niezmienionej postaci każdy musiałby mieć trojkę dzieci. Ktoś musi na to zarobić. Chodzi głównie żeby zmusić Cię do pracy nawet na emeryturze.

Choć z drugiej strony co z prawami nabytymi?

Prawa nabyte to fikcja. Pamiętacie jak zwiększono wiek emerytalny dla cywili ? Można ? Można. A teraz podeprą się COVIDem i załatwione. Jak nie wiadomo o co chodzi ....

Dajcie spokój  z bzdurnymi interpretacjami, tu nie chodzi o jakieś deklaracje starych/nowych zasad (zawsze taką można złożyć i już).

Największym problemem jest sposób naliczania, który od 01.01.2025 będzie z ostatnich 10 lat dla wszystkich.

W którym miejscu jest napisane że naliczanie po 2025 będzie z ostatnich 10 lat dla wszystkich bo nie mogę tego znaleźć. To naliczanie dotyczy  f-szy na nowych zasadach ale nie na starych.
Odpowiedz
(20-03-2021, 18:43 )Prison_Officer napisał(a):
(20-03-2021, 11:11 )DAB77 napisał(a):
(22-02-2018, 16:25 )rawablus napisał(a):
(19-02-2018, 22:09 )MdR napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Na razie trudno jednoznacznie powiedzieć co będą musieli (po sieci krążą już bzdurne interpretacje). Na pewno od 2025 r ma funkcjonować jeden system emerytalny (czyt. ZUS), a wraz z nim duuuużoooo zostanie ujednolicone. Nawet Ci nowi będą mieli jeszcze nowsze warunki. Zmiany zasygnalizowano w Beżowej Księdze. Zresztą obecny premier, jeszcze jako Minister Finansów, bardzo niepochlebnie wypowiadał się o branżowych systemach emerytalnych (mundurowy, KRUS itp). Ma naturę bankiera, tzn ze pieniądze mają leżeć po jego stronie stołu, nie po Twojej. Trudno mieć o to pretensje. Aby system emerytalny pozostał w niezmienionej postaci każdy musiałby mieć trojkę dzieci. Ktoś musi na to zarobić. Chodzi głównie żeby zmusić Cię do pracy nawet na emeryturze.

Choć z drugiej strony co z prawami nabytymi?

Prawa nabyte to fikcja. Pamiętacie jak zwiększono wiek emerytalny dla cywili ? Można ? Można. A teraz podeprą się COVIDem i załatwione. Jak nie wiadomo o co chodzi ....

Dajcie spokój  z bzdurnymi interpretacjami, tu nie chodzi o jakieś deklaracje starych/nowych zasad (zawsze taką można złożyć i już).

Największym problemem jest sposób naliczania, który od 01.01.2025 będzie z ostatnich 10 lat dla wszystkich.
Odpowiedz
(20-03-2021, 17:20 )slask.SW napisał(a): Interpelacja dotycząca f-szy na "starych zasadach" po roku 2025:

https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Interp...key=B49HKT

Ja myślę, że nie mamy się czym martwić... raczej powinno być dobrze ;-)

Będzie tak samo dobrze jak z realizacją postulatów zawartych w porozumieniu z 2018 roku. W SW brak kary jest nagroda, tak nas skrzywiła ta służba że już tego nie zauważamy.
Odpowiedz
(20-03-2021, 17:20 )slask.SW napisał(a): Interpelacja dotycząca f-szy na "starych zasadach" po roku 2025:

https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Interp...key=B49HKT

Ja myślę, że nie mamy się czym martwić... raczej powinno być dobrze ;-)

O sposób ustalania prawa do emerytury "stare/nowe zasady" raczej nie ma się co martwić, sprawa jest dość jasna.

Tak jak pisałem wcześniej wg mnie problemem jest sposób naliczania, bo jeśli np. f-sz (na starych zasadach) nabędzie prawa emerytalne po 01.01.2025 to owszem będzie mógł odejść na nich, ale sposób samego naliczania będzie i tak po nowemu.

Sama możliwość wyboru czy stary, czy nowy sposób ustalania prawa do emerytury nie zmienia sposobu naliczania, bo to dwie różne kwestie.
Odpowiedz
(20-03-2021, 17:20 )slask.SW napisał(a): Interpelacja dotycząca f-szy na "starych zasadach" po roku 2025:

https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Interp...key=B49HKT

Ja myślę, że nie mamy się czym martwić... raczej powinno być dobrze ;-)
Tak? A widziałeś jak w 2018 roku MS podpisywał Porozumienie kończące protest? To teraz  przeczytaj to porozumienie i odpowiedz sobie jak zostało zrealizowane :-) bajo bajo
Odpowiedz