(20-03-2021, 12:08 )DAB77 napisał(a): Dziękuję. Teraz przydałaby się pomóc prawnika żeby przetłumaczył treść tak żeby był zrozumiały dla zwykłych śmiertelników spoza czas. Dalej nie wiem czy osoby, które przyjęły się np. w 2012r. mogą odejść po 15 latach A ich emeryturą będzie liczona po staremu - na podstawie ostatniej pensji. Czy osoby, które. 1.2025 będą miały prawa emerytalne , jeśli chcą dalej służyć - będą podlegać pod nowe przepisy emerytalne tj. 25 lat i emeryturą liczona z 10.
Proszę Was o ocenę
Czy należysz do Związku Zawodowego NSZZFiPW? Nie dziwi Was wszystkich , że Zarząd Związku milczy w tej sprawie? Że nie ma komunikatu na stronie związku jednoznacznie zapewniającego swoich członków , że funkcjonariusze przyjęci przed 2013r będą mieli naliczaną emeryturę z ostatniej pensji. Dlaczego Związek Zawodowy milczy? Co się dzieje z tym Związkiem Zawodowym??
Odpowiedz
(20-03-2021, 11:11 )DAB77 napisał(a):
(22-02-2018, 16:25 )rawablus napisał(a):
(19-02-2018, 22:09 )MdR napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Na razie trudno jednoznacznie powiedzieć co będą musieli (po sieci krążą już bzdurne interpretacje). Na pewno od 2025 r ma funkcjonować jeden system emerytalny (czyt. ZUS), a wraz z nim duuuużoooo zostanie ujednolicone. Nawet Ci nowi będą mieli jeszcze nowsze warunki. Zmiany zasygnalizowano w Beżowej Księdze. Zresztą obecny premier, jeszcze jako Minister Finansów, bardzo niepochlebnie wypowiadał się o branżowych systemach emerytalnych (mundurowy, KRUS itp). Ma naturę bankiera, tzn ze pieniądze mają leżeć po jego stronie stołu, nie po Twojej. Trudno mieć o to pretensje. Aby system emerytalny pozostał w niezmienionej postaci każdy musiałby mieć trojkę dzieci. Ktoś musi na to zarobić. Chodzi głównie żeby zmusić Cię do pracy nawet na emeryturze.

Choć z drugiej strony co z prawami nabytymi?

Prawa nabyte to fikcja. Pamiętacie jak zwiększono wiek emerytalny dla cywili ? Można ? Można. A teraz podeprą się COVIDem i załatwione. Jak nie wiadomo o co chodzi ....

Dajcie spokój  z bzdurnymi interpretacjami, tu nie chodzi o jakieś deklaracje starych/nowych zasad (zawsze taką można złożyć i już).

Największym problemem jest sposób naliczania, który od 01.01.2025 będzie z ostatnich 10 lat dla wszystkich.
Odpowiedz
Interpelacja dotycząca f-szy na "starych zasadach" po roku 2025:

https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Interp...key=B49HKT

Ja myślę, że nie mamy się czym martwić... raczej powinno być dobrze ;-)
Odpowiedz
(19-03-2021, 20:12 )Zbig napisał(a): [quote="Everest" pid='7343' dateline='1616085759']
Takie kariery to w służbie modne.
Sierż. Specjalistą jest bo teściu dyrektorem jest.
Teściu nie był by dyrektorem
to sierżant patrolowym by był. Stach się bać jak z zwyżki będą na dyrektorów brać. Jak to mówią Wisienka na torcie  -  kumoterstwo i nepotyzm w całej okazałości. I to wszystko za sprawą Borneo.

To co się dzieje to się nadaje do prasy

Prasa już materiały ma, wszystko jest w toku poczekajmy na wyniki wisienka i jego z-ca i kier penit utonie, pszczelarz też razem z małym okularnikiem z kosza..Ina.

Twardzielu działaj chyba że cowd Cie dopadł pozdro i szybkiego powrotu do zdrowia  Smile.
Odpowiedz
Dziękuję. Teraz przydałaby się pomóc prawnika żeby przetłumaczył treść tak żeby był zrozumiały dla zwykłych śmiertelników spoza czas. Dalej nie wiem czy osoby, które przyjęły się np. w 2012r. mogą odejść po 15 latach A ich emeryturą będzie liczona po staremu - na podstawie ostatniej pensji. Czy osoby, które. 1.2025 będą miały prawa emerytalne , jeśli chcą dalej służyć - będą podlegać pod nowe przepisy emerytalne tj. 25 lat i emeryturą liczona z 10.
Proszę Was o ocenę
Odpowiedz
(20-03-2021, 11:09 )DAB77 napisał(a): Czy można prosić administratora o wstawienie odpowiedzi biura emerytalnego dotyczącej zmian wchodzących w życie od 1 stycznia 2025. Z tego co wiem sa tam bardzo interesujące i niestety niepokojące informacje dla tysięcy f-szy SW.

Proszę.


.pdf   Odpowiedź z Biura Emerytalnego SW ws. art. 18h.pdf (Rozmiar: 1.11 MB / Pobrań: 45)


.pdf   Pismo Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Olsztynie do BE ws. art. 18h prawo wyboru emerytury.pdf (Rozmiar: 158.21 KB / Pobrań: 23)
Odpowiedz
(22-02-2018, 16:25 )rawablus napisał(a):
(19-02-2018, 22:09 )MdR napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Na razie trudno jednoznacznie powiedzieć co będą musieli (po sieci krążą już bzdurne interpretacje). Na pewno od 2025 r ma funkcjonować jeden system emerytalny (czyt. ZUS), a wraz z nim duuuużoooo zostanie ujednolicone. Nawet Ci nowi będą mieli jeszcze nowsze warunki. Zmiany zasygnalizowano w Beżowej Księdze. Zresztą obecny premier, jeszcze jako Minister Finansów, bardzo niepochlebnie wypowiadał się o branżowych systemach emerytalnych (mundurowy, KRUS itp). Ma naturę bankiera, tzn ze pieniądze mają leżeć po jego stronie stołu, nie po Twojej. Trudno mieć o to pretensje. Aby system emerytalny pozostał w niezmienionej postaci każdy musiałby mieć trojkę dzieci. Ktoś musi na to zarobić. Chodzi głównie żeby zmusić Cię do pracy nawet na emeryturze.

Choć z drugiej strony co z prawami nabytymi?

Prawa nabyte to fikcja. Pamiętacie jak zwiększono wiek emerytalny dla cywili ? Można ? Można. A teraz podeprą się COVIDem i załatwione. Jak nie wiadomo o co chodzi ....
Odpowiedz
Czy można prosić administratora o wstawienie odpowiedzi biura emerytalnego dotyczącej zmian wchodzących w życie od 1 stycznia 2025. Z tego co wiem sa tam bardzo interesujące i niestety niepokojące informacje dla tysięcy f-szy SW.
Odpowiedz
(19-03-2021, 17:14 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(19-03-2021, 13:00 )Everest napisał(a): [quote="Davidov" pid='7348' dateline='1616090132']
Jezu co za okręg. Widać ludzi brakuje, skoro na specjalistę biorą patrolowego. Ale nie dziw bierze, teść promuje, o dyrektoruje, bo pewnie abdykuje, i z okręgowym się dogaduje, a patrolowy to wykorzystuje, chociaż kompetencji brakuje.
Pozdrowienia z Milena



Już dawno powinni zlikwidować k-linski OISW  zlikwidować i pogonić do roboty do jednostek a nie rodzinnie sobie stołki zapewniają.

Można to tylko nazwać kompetentnym nepotyzmem.

Hahaha, u nas zastępcą kierownika ochrony został ........paczkowy:-))))))

Zawsze lepiej niż kasjer z OBI
Odpowiedz
[quote="Everest" pid='7343' dateline='1616085759']
Takie kariery to w służbie modne.
Sierż. Specjalistą jest bo teściu dyrektorem jest.
Teściu nie był by dyrektorem
to sierżant patrolowym by był. Stach się bać jak z zwyżki będą na dyrektorów brać. Jak to mówią Wisienka na torcie  -  kumoterstwo i nepotyzm w całej okazałości. I to wszystko za sprawą Borneo.

To co się dzieje to się nadaje do prasy
Odpowiedz
(18-03-2021, 17:17 )Zbig napisał(a): [quote="Davidov" pid='7338' dateline='1616081001']
Borneo upada. Wisienka się cieszy. Związki ograł. zięcia specjalistą zrobił. 
Patrolowy szczęśliwy że w oisw stołek teściu zrobił. 
Takich specjalistów tylko pozazdrościć.

Ułożył się, a nie ogral
Odpowiedz
(19-03-2021, 13:00 )Everest napisał(a): [quote="Davidov" pid='7348' dateline='1616090132']
Jezu co za okręg. Widać ludzi brakuje, skoro na specjalistę biorą patrolowego. Ale nie dziw bierze, teść promuje, o dyrektoruje, bo pewnie abdykuje, i z okręgowym się dogaduje, a patrolowy to wykorzystuje, chociaż kompetencji brakuje.
Pozdrowienia z Milena



Już dawno powinni zlikwidować k-linski OISW  zlikwidować i pogonić do roboty do jednostek a nie rodzinnie sobie stołki zapewniają.

Przecież oni nie mają pojęcia o robocie, gdzie niby pracowali i zdobywali szlify
Odpowiedz
(19-03-2021, 13:00 )Everest napisał(a):
(18-03-2021, 18:55 )Davidov napisał(a): Jezu co za okręg. Widać ludzi brakuje, skoro na specjalistę biorą patrolowego. Ale nie dziw bierze, teść promuje, o dyrektoruje, bo pewnie abdykuje, i z okręgowym się dogaduje, a patrolowy to wykorzystuje, chociaż kompetencji brakuje.
Pozdrowienia z Milena



Już dawno powinni zlikwidować k-linski OISW  zlikwidować i pogonić do roboty do jednostek a nie rodzinnie sobie stołki zapewniają.

Można to tylko nazwać kompetentnym nepotyzmem.
Odpowiedz
(19-03-2021, 9:36 )Everest napisał(a): [quote="Davidov" pid='7348' dateline='1616090132']
Jezu co za okręg. Widać ludzi brakuje, skoro na specjalistę biorą patrolowego. Ale nie dziw bierze, teść promuje, o dyrektoruje, bo pewnie abdykuje, i z okręgowym się dogaduje, a patrolowy to wykorzystuje, chociaż kompetencji brakuje.
Pozdrowienia z Milena
[/quzote]




Niedługo to w OISW nie będzie miejsca w biurach tylu specjalistów się namnożyło. Jestem ciekawa jak tam reżim jest przestrzegany, chyba nie.

Ludzi na oddziałach do pracy brakuje a tam nie, wręcz odwrotnie coraz więcej. Ale kogo obchodzą małe szaraczki, na pewno nie OISW.

Reżim, oni wiedzą co to?
Odpowiedz
(19-03-2021, 13:00 )Everest napisał(a): [quote="Davidov" pid='7348' dateline='1616090132']
Jezu co za okręg. Widać ludzi brakuje, skoro na specjalistę biorą patrolowego. Ale nie dziw bierze, teść promuje, o dyrektoruje, bo pewnie abdykuje, i z okręgowym się dogaduje, a patrolowy to wykorzystuje, chociaż kompetencji brakuje.
Pozdrowienia z Milena



Już dawno powinni zlikwidować k-linski OISW  zlikwidować i pogonić do roboty do jednostek a nie rodzinnie sobie stołki zapewniają.

Można to tylko nazwać kompetentnym nepotyzmem.
[/quote

Najmniejszy okręg a najwięcej "specjalistów", ciekawe jak wyglądałaby ich praca w jednostce. Ciekawe gdzie nabierali szlifow
Odpowiedz
(19-03-2021, 13:00 )Everest napisał(a): [quote="Davidov" pid='7348' dateline='1616090132']
Jezu co za okręg. Widać ludzi brakuje, skoro na specjalistę biorą patrolowego. Ale nie dziw bierze, teść promuje, o dyrektoruje, bo pewnie abdykuje, i z okręgowym się dogaduje, a patrolowy to wykorzystuje, chociaż kompetencji brakuje.
Pozdrowienia z Milena



Już dawno powinni zlikwidować k-linski OISW  zlikwidować i pogonić do roboty do jednostek a nie rodzinnie sobie stołki zapewniają.

Można to tylko nazwać kompetentnym nepotyzmem.

Hahaha, u nas zastępcą kierownika ochrony został ........paczkowy:-))))))
Odpowiedz
(18-03-2021, 18:55 )Davidov napisał(a): Jezu co za okręg. Widać ludzi brakuje, skoro na specjalistę biorą patrolowego. Ale nie dziw bierze, teść promuje, o dyrektoruje, bo pewnie abdykuje, i z okręgowym się dogaduje, a patrolowy to wykorzystuje, chociaż kompetencji brakuje.
Pozdrowienia z Milena

Panie srebrny Judasz vel Twardziel vel Davidov nie wypada aby Judasz wzywał Pana Boga nadaremno . Przez takie wpisy to forum upada.
Odpowiedz
Z tymi specjalistami w okregach to bolesna,ale szczera prawda!Nie wszyscy jednak maja taka wspanaial i szybka ścieżkę kariery,ale 70-80 proc. to teoretycy, którzy jak cos sie wydarzy to siedzą i oglądają zapis z kamer klatka po klatce,przez 8 h, i co stwierdzaja?Odzialowy nie posiada służbowych skarpet,nie założył rękawiczek,operator kamery stal tam gdzie nie powinien i same takie ważne szczegoly dla rozwiązanie sprawy!!!Podzielić Polska na 4 glowne inspektoraty,a reszte tych samych wyśmienitych f-szy,przenieść do jednostek,niech robią "dobra" i zawsze zgodna z przepisami prace!Poziom służby w oczach osadzonych,na pewno wzrośnie...
Odpowiedz
(18-03-2021, 18:55 )Davidov napisał(a): Jezu co za okręg. Widać ludzi brakuje, skoro na specjalistę biorą patrolowego. Ale nie dziw bierze, teść promuje, o dyrektoruje, bo pewnie abdykuje, i z okręgowym się dogaduje, a patrolowy to wykorzystuje, chociaż kompetencji brakuje.
Pozdrowienia z Milena



Już dawno powinni zlikwidować k-linski OISW  zlikwidować i pogonić do roboty do jednostek a nie rodzinnie sobie stołki zapewniają.

Można to tylko nazwać kompetentnym nepotyzmem.
Odpowiedz
Patrząc na to co się dzieje to pewnie to co pisano o Borneo to prawda. Tych na dole to należy karać ale ten na górze to załatwi sobie pewnie wszystko a na pewno dodatek 50 % na odejście. Bo są lepsi i gorsi. A wierchuszka należy do lepszych. Nie zdziwię się jak wisienka odejdzie z dodatkiem 50 a oddzialowy
który pracuje 24 lata dostanie ochłapy . Dadzą 300 i spadaj.
A zieciu specjalista to pewnie ma z 1000 bo teść załatwił.
Odpowiedz
[quote="Davidov" pid='7348' dateline='1616090132']
Jezu co za okręg. Widać ludzi brakuje, skoro na specjalistę biorą patrolowego. Ale nie dziw bierze, teść promuje, o dyrektoruje, bo pewnie abdykuje, i z okręgowym się dogaduje, a patrolowy to wykorzystuje, chociaż kompetencji brakuje.
Pozdrowienia z Milena
[/quzote]




Niedługo to w OISW nie będzie miejsca w biurach tylu specjalistów się namnożyło. Jestem ciekawa jak tam reżim jest przestrzegany, chyba nie.

Ludzi na oddziałach do pracy brakuje a tam nie, wręcz odwrotnie coraz więcej. Ale kogo obchodzą małe szaraczki, na pewno nie OISW.
Odpowiedz
Piszę zdanie testowe dla sprawdzenia czy cenzura puści. Raz , RAZ, DWA , TRZY. Test cenzury. Koniec testu cenzury.
Odpowiedz
(18-03-2021, 14:42 )kopot napisał(a):
(18-03-2021, 2:43 )prawie napisał(a):
(15-03-2021, 22:48 )prawie napisał(a): AA ja mam pytanie kiedy będą nas szczepić?
Was będą szczepić zaraz po wszystkich służbach mundurowych. Nawet maciary są przed waszą niby slużbą. Cierpliwości?

Ciekawe nie kiedy, tylko czym...
Za Astre to ja dziekuje

Tylko astrą nas będą szczepić. Może być ciekawie w kryminałach gdy jednym rzutem wszystkie zmiany pójdą na szczepienie a potem ponad połowa będzie miała NOPy.
Odpowiedz
(18-03-2021, 14:42 )kopot napisał(a):
(18-03-2021, 2:43 )prawie napisał(a):
(15-03-2021, 22:48 )prawie napisał(a): AA ja mam pytanie kiedy będą nas szczepić?
Was będą szczepić zaraz po wszystkich służbach mundurowych. Nawet maciary są przed waszą niby slużbą. Cierpliwości?

Ciekawe nie kiedy, tylko czym...
Za Astre to ja dziekuje
W mojej jednostce szczepienia ruszyły w zeszłym tygodniu,  wszyscy chętni są już po. 
Szczepionka astra zeneca.
Odpowiedz
Jezu co za okręg. Widać ludzi brakuje, skoro na specjalistę biorą patrolowego. Ale nie dziw bierze, teść promuje, o dyrektoruje, bo pewnie abdykuje, i z okręgowym się dogaduje, a patrolowy to wykorzystuje, chociaż kompetencji brakuje.
Pozdrowienia z Milena
Odpowiedz
(18-03-2021, 14:42 )kopot napisał(a):
(18-03-2021, 2:43 )prawie napisał(a):
(15-03-2021, 22:48 )prawie napisał(a): AA ja mam pytanie kiedy będą nas szczepić?
Was będą szczepić zaraz po wszystkich służbach mundurowych. Nawet maciary są przed waszą niby slużbą. Cierpliwości?

Ciekawe nie kiedy, tylko czym...
Za Astre to ja dziekuje
Skutkiem ubocznym szczepionki Zenka jest wieczorne śpiewanie o oczach zielonych.
Odpowiedz
(15-03-2021, 16:22 )Prison_Officer napisał(a):
(14-03-2021, 20:59 )aras2121 napisał(a): Przecież napisali jasno dla tych co dobrze czytają przepisy . Czyli dla osób przyjętych przed 01.01.2013 mają prawo wyboru co do lat służby i WYSOKOSCI OKRESLONEJ w ART 1A a tam macie koledzy i koleżanki napisane że owszem będziesz mógł wybrać czy 15 czy 25 ale nie WYSOKOSC czyli z ostatnich 10 lat.  Osoby które należą prawa po 01.01.2025  pójdą na 15 ale z  ostatnich 10  .

No i właśnie o nich (tych przyjętych pomiędzy 31.12.2009, a 31.12.2012) chodzi i tego tyczy się ta dyskusja. To jest identyczna sytuacja co z f-szami 99/2003, kiedy to zmieniono zasady naliczania emerytur wstecz.

Ten CZ i MS nic nie potrafią zrobić dobrze i jak należy, zawsze muszą wywołać zamęt i złość, a potem przepraszać i prostować przepisy.

Osobiście mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i zmieni się to na zasadzie:

- przyjęci do służby po dniu 01.01.2013 mają stosowane przepisy obecne (ponieważ oni przyjmowali się do służby w trakcie obowiązywania obecnej ustawy),

- przyjęci do służby przed 01.01.2013 będą mieli stosowane obecne przepisy, ale od dnia 01.01.2028 kiedy to ostatni funkcjonariusz na tzw. starych zasadach nabędzie praw emerytalnych i wtedy będzie mógł zdecydować czy skorzysta z przysługującego mu uprawnienia, czy akceptuje nowe przepisy.

Żadna filozofia, wystarczy trochę rozumu mieć w głowie i wszystko można zrobić jak należy.

No chyba, że się mylę Tongue

Wystarczy tylko całkowicie wykreśli art. 15a - nic więcej nie trzeba robić a wówczas nie będzie rozwarstwień na kilka sposobów naliczania i w miarę jednolicie
Odpowiedz
(18-03-2021, 7:07 )katarzynaj15 napisał(a): Lockdown w całym kraju, wszędzie nauka zdalna zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, a oficerka i podyplomówka jedzie do Kalisza? Brawo!

Oficerka i kursy to jedno a gdzie logika z pracą zewnętrzna? Narażają nas na zachorowanie. Covid w SW był tylko 2 miesiące, bo tyle był dodatek covidowy. Teraz okazuje się, że już nie narażamy siebie, także przez ponad rok SW tylko 2miesiace mogło mieć kontakt z covid-19. Medycy choredalne pensje, ratownicy też, sanepid to samo a my? Przyjecia trwają, praca zewnętrzna też, transporty między zakladami też,jak zwykle na szarym końcu jesteśmy i traktowani jak najgorsze zło.
Odpowiedz
(15-03-2021, 16:22 )Psychol_OK napisał(a):
(04-03-2021, 14:51 )Rekrutant napisał(a): Witam wiadomo coś może kiedy ruszy chorążówka  nowy kurs

Słyszałem o maju, ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć tej informacji? Dodatkowo, ma ktoś wiedzę czy szkolenie dalej przewidywane jest w Kaliszu?

Najprawdopodobniej w Kaliszu bo nowy generał musi czymś zapchać ośrodek by nie mówili, że rozwalił cały system szkolenia SW a teraz ma takie niedobitki zakwaterowane.
Odpowiedz
Takie kariery to w służbie modne.
Sierż. Specjalistą jest bo teściu dyrektorem jest.
Teściu nie był by dyrektorem
to sierżant patrolowym by był. Stach się bać jak z zwyżki będą na dyrektorów brać. Jak to mówią Wisienka na torcie - kumoterstwo i nepotyzm w całej okazałości. I to wszystko za sprawą Borneo.
Odpowiedz
(15-03-2021, 14:43 )Aster68 napisał(a): Co dalej z grupą robocza odnośnie porozumienia 2018 czy dalej będą mydlić nam oczy., a może są na urlopie i zbiorą się za rok a może dwa!!! Dlaczego traktują nas jak wyrobników którzy na nich pracują.

Jak to co dalej?
Grupa robocza (z nazwy robocza) po prostu JEST Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
[quote="Davidov" pid='7338' dateline='1616081001']
Borneo upada. Wisienka się cieszy. Związki ograł. zięcia specjalistą zrobił. 
Patrolowy szczęśliwy że w oisw stołek teściu zrobił. 
Takich specjalistów tylko pozazdrościć.

Ułożył się, a nie ogral
Odpowiedz
(18-03-2021, 16:23 )Davidov napisał(a): Borneo upada. Wisienka się cieszy. Związki ograł. zięcia specjalistą zrobił. 
Patrolowy szczęśliwy że w oisw stołek teściu zrobił. 
Takich specjalistów tylko pozazdrościć.

Ten rejon cały słynie z takiej kadry. Teraz awansują wyłącznie leszcze bez  minimalnej wiedzy. Zawsze było dziwnie, ale teraz, to już przechodzi ludzkie pojęcie
Odpowiedz
Borneo upada. Wisienka się cieszy. Związki ograł. zięcia specjalistą zrobił. 
Patrolowy szczęśliwy że w oisw stołek teściu zrobił. 
Takich specjalistów tylko pozazdrościć.
Odpowiedz
(18-03-2021, 2:43 )prawie napisał(a):
(15-03-2021, 22:48 )prawie napisał(a): AA ja mam pytanie kiedy będą nas szczepić?
Was będą szczepić zaraz po wszystkich służbach mundurowych. Nawet maciary są przed waszą niby slużbą. Cierpliwości?

Ciekawe nie kiedy, tylko czym...
Za Astre to ja dziekuje
Odpowiedz
(18-03-2021, 8:26 )Wesoły strażnik napisał(a): https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/30315...7OKNkBiWG8

Skąd my to znamy. Sytuacja opisana w artykule jakże podobna do zwyczajów (opisanych wcześniej na forum) w ZK nr 1 w Łodzi. Zawsze pod dywan i zawsze bez konsekwencji. Chyba, że chodzi o ludzi, którzy mają "czelność" zwrócić uwagę na nie do końca prawne zachowania przełożonych.
Odpowiedz
https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/30315...7OKNkBiWG8
Odpowiedz
Lockdown w całym kraju, wszędzie nauka zdalna zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, a oficerka i podyplomówka jedzie do Kalisza? Brawo!
Odpowiedz
(15-03-2021, 22:48 )prawie napisał(a): AA ja mam pytanie kiedy będą nas szczepić?
Was będą szczepić zaraz po wszystkich służbach mundurowych. Nawet maciary są przed waszą niby slużbą. Cierpliwości?
Odpowiedz
(17-03-2021, 17:01 )500minus napisał(a):
(17-03-2021, 12:39 )adam39 napisał(a): Co z porozumieniem z 2018 roku??? Czy komisja już się zebrała
? ? ?.

No, już raz się zebrała żeby się przywitać, na to półrocze wystarczy. Covid, wiadomo, i te sprawy....

Po co się spieszyć przecież wybory dopiero za trzy lata... A wtedy się znów wszystko obieca A niewiele spełni i tyle w temacie
Odpowiedz
(17-03-2021, 12:39 )adam39 napisał(a): Co z porozumieniem z 2018 roku??? Czy komisja już się zebrała
? ? ?.

No, już raz się zebrała żeby się przywitać, na to półrocze wystarczy. Covid, wiadomo, i te sprawy....
Odpowiedz
Co z porozumieniem z 2018 roku??? Czy komisja już się zebrała
? ? ?.
Odpowiedz
(16-03-2021, 7:21 )Funkcjusz napisał(a): Witam pytanie do Pana administratora czy wiadomo kiedy będą wypłacane pieniądze za nadgodziny (interesuje mnie okręg Olsztyński) będę bardzo wdzięczny za informację gdyż godziny zniknęły w lutym a jest cisza co dalej

Ustawa o Służbie Więziennej Art. 195b. ust. 2. "Należną rekompensatę pieniężną, o której mowa w art. 193 ust. 1 pkt 7, wypłaca się do końca kwartału następującego po okresie rozliczeniowym, lecz nie później niż do dnia ustania stosunku służbowego funkcjonariusza."

Słuchy chodzą, że 18-go (czwartek) Smile
Odpowiedz
Witam pytanie do Pana administratora czy wiadomo kiedy będą wypłacane pieniądze za nadgodziny (interesuje mnie okręg Olsztyński) będę bardzo wdzięczny za informację gdyż godziny zniknęły w lutym a jest cisza co dalej
Odpowiedz
AA ja mam pytanie kiedy będą nas szczepić?
Odpowiedz
(14-03-2021, 20:59 )aras2121 napisał(a): Przecież napisali jasno dla tych co dobrze czytają przepisy . Czyli dla osób przyjętych przed 01.01.2013 mają prawo wyboru co do lat służby i WYSOKOSCI OKRESLONEJ w ART 1A a tam macie koledzy i koleżanki napisane że owszem będziesz mógł wybrać czy 15 czy 25 ale nie WYSOKOSC czyli z ostatnich 10 lat.  Osoby które należą prawa po 01.01.2025  pójdą na 15 ale z  ostatnich 10  .

No i właśnie o nich (tych przyjętych pomiędzy 31.12.2009, a 31.12.2012) chodzi i tego tyczy się ta dyskusja. To jest identyczna sytuacja co z f-szami 99/2003, kiedy to zmieniono zasady naliczania emerytur wstecz.

Ten CZ i MS nic nie potrafią zrobić dobrze i jak należy, zawsze muszą wywołać zamęt i złość, a potem przepraszać i prostować przepisy.

Osobiście mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i zmieni się to na zasadzie:

- przyjęci do służby po dniu 01.01.2013 mają stosowane przepisy obecne (ponieważ oni przyjmowali się do służby w trakcie obowiązywania obecnej ustawy),

- przyjęci do służby przed 01.01.2013 będą mieli stosowane obecne przepisy, ale od dnia 01.01.2028 kiedy to ostatni funkcjonariusz na tzw. starych zasadach nabędzie praw emerytalnych i wtedy będzie mógł zdecydować czy skorzysta z przysługującego mu uprawnienia, czy akceptuje nowe przepisy.

Żadna filozofia, wystarczy trochę rozumu mieć w głowie i wszystko można zrobić jak należy.

No chyba, że się mylę Tongue
Odpowiedz
(04-03-2021, 14:51 )Rekrutant napisał(a): Witam wiadomo coś może kiedy ruszy chorążówka  nowy kurs

Słyszałem o maju, ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć tej informacji? Dodatkowo, ma ktoś wiedzę czy szkolenie dalej przewidywane jest w Kaliszu?
Odpowiedz
Co dalej z grupą robocza odnośnie porozumienia 2018 czy dalej będą mydlić nam oczy., a może są na urlopie i zbiorą się za rok a może dwa!!! Dlaczego traktują nas jak wyrobników którzy na nich pracują.
Odpowiedz
Do Srebrny judasz... Jak sie niepotrawi merytorycznie wypowiedziec na dany temat czy pytanie to lepiej zamilknąć. Od 2006 roku jak jestem w SW to co roku jakiś mądry mówi ze to ostatnie 13 -stki i mundurówki i że wrzucą nas do ZUS-u.
Odpowiedz
Niech ktoś napiszę tak po prostu , Panowie i Panie od 01.01.2025 można będzie wybrać między 15 a 25 lat służby , ale jeśli przejdziesz na 25 to nasz emeryture średnia liczona z ostatnich 10 lat lub zostajesz na 15 lat ale masz prawo wybrać sobie 10 lat i z tego ci wylicza emeryturę , to takie proste , proszę Pana administratora o odniesienie się do mojego pytania.
Odpowiedz