(12-04-2019, 11:02 )bo33 napisał(a): Witam, mam pytanie odnośnie ruchu osadzonych w zakładzie karnym typu zamkniętego. Czy jest możliwość wypuszczenia skazanego z celi mieszkalnej na inny odział oraz pawilon bez żadnego grafiku, wykazu, przepustki itp? Chodzi o sytuację gdy ktoś dzwoni i mówi " podeślij mi tu tego i tego" bez jakiegokolwiek papierka, robiąc to po prostu "na gębę"?

Oczywiście że możliwość jest, nie takie rzeczy dało radę robić. Tyle że jest niezgodne z przepisami i za to bekniesz  jak będzie taka potrzeba. Przy robieniu lewizny trzeba mieć świadomość pewnych rzeczy, dlatego warto znać przepisy żeby wiedzieć czy czasem nie ładujesz się na minę z ,,przysługami,,.
Odpowiedz
Kim ty jestes żeby wypowiadac sie na temat pikiet protestów jak ci pasuje to gnij tam gdzie pleśniejesz jak byś miał rodzine kredyty obowiązki w służbie to byś wiedział za co ta pikieta !!!!!!
Odpowiedz
Ludzie,opamiętajcie się,po co wam pikieta???Nie rozumiem dlaczego chcecie podwyżki jak inne formacje mundurowe skoro na nie nie zasłużyliście.Policjanci chociaż źle się poczuli i dostali swoje,ale my za co??? Chcecie pikietą postraszyć rządzących???,dramat.Czekajcie cierpliwie,w połowie maja dostaniemy.
Odpowiedz
(10-04-2019, 7:12 )olee napisał(a):
(04-04-2019, 14:57 )Misiek2009 napisał(a): Witam Panowie księgę gości odwiedzam od dawna i staram się pojąć o co wam chodź....... I już wiem ? bijecie panowie tylko pianę i nic z tym nie robicie więc mam pomysł pokażmy że pomiędzy nogami coś mamy i idźmy na L4 ......? Pozdrawia okręg Wrocławski

Cool
BRAWO  Cool

Witam kamrata z okręgu!!! jestem za!!!tylko jedna sprawa z tego co słyszę wszyscy się boją!dlaczego a no dlatego że kierownicy D.O. mają dzielić dodatki i tu jest pies pogrzebany!!!cyt. ,,jak pójde na zwolnienie to mi dodadek uje....ą, h...j tam inni pójdą na L4 a ja z nadgodzin załatwię sobie Smile,,taki teksty słysze!!!ja 16.04 jestem pod ministerstwem mam zaklepane miejsce!!!
Odpowiedz
Siemka!!!no na reszcie, w końcu, pospolite ruszenie!takie działania powinniśmy zrobić już jakiś czas temu!!!do zobaczenia pod Ministerstwem!!! Może pan Dyrektor Generalny SW, wyjdzie zza biurka zewrze 4 litery i w końcu coś zroni dla nas, bo odkąd zasiadł na tronie to nic dobrego nie zrobił!!!!to moje zdanie
Odpowiedz
Witam, mam pytanie odnośnie ruchu osadzonych w zakładzie karnym typu zamkniętego. Czy jest możliwość wypuszczenia skazanego z celi mieszkalnej na inny odział oraz pawilon bez żadnego grafiku, wykazu, przepustki itp? Chodzi o sytuację gdy ktoś dzwoni i mówi " podeślij mi tu tego i tego" bez jakiegokolwiek papierka, robiąc to po prostu "na gębę"?
Odpowiedz
Panowie dosyć tego poniżania. Nowogard, Goleniów i Wronki w ub. roku pokazały co trzeba zrobić. Pan minister ma nas w d... ie a tak nie moż
Odpowiedz
Gdzie byliśmy hmmm..... ja osobiście byłem na l4 ,nie wiem jak reszta szanownych kolegów. Ale powiedz mi jedno jaki masz w tym interes by nas zapewniać że wszystko jest w porządku hm....... przecież wszyscy inni dostali a my jak zwykle frajerzy na szarym końcu w głębokim poważaniu w ich d........
Odpowiedz
(10-04-2019, 8:48 )prawie napisał(a): Witam! Mam pytanie do osób które z naszego środowiska za ,,judaszowe srebrniki,, wspomagają rząd przy przeprowadzaniu egzaminów w szkołach. Nauczyciele są w szoku jak można tak robić! Notowania nam lecą i to fakt. Wstyd koledzy i koleżanki.

prawie wszystko rozumiem. prawie bo nie rozumiem tego jak z dzieci można robić zakładników. biedne dzieci. przepraszam wszystkie dzieci za nauczycieli, za to że wystawili was drogie dzieci na pierwszy ogień, jako zakładników. Co wy drogie dzieci jesteście winne.
Odpowiedz
(10-04-2019, 8:48 )prawie napisał(a): Witam! Mam pytanie do osób które z naszego środowiska za ,,judaszowe srebrniki,, wspomagają rząd przy przeprowadzaniu egzaminów w szkołach. Nauczyciele są w szoku jak można tak robić! Notowania nam lecą i to fakt. Wstyd koledzy i koleżanki.
idz sie leczyc chłopie, kosztem dzieci to se mogą, powinni ich zwolnić wszystkich, dzieci jako zakładnicy chorych żądań, to tak jak my byśmy grozili podczas strajku, że będziemy skazanych wypuszczać
Odpowiedz
(10-04-2019, 8:48 )prawie napisał(a): Witam! Mam pytanie do osób które z naszego środowiska za ,,judaszowe srebrniki,, wspomagają rząd przy przeprowadzaniu egzaminów w szkołach. Nauczyciele są w szoku jak można tak robić! Notowania nam lecą i to fakt. Wstyd koledzy i koleżanki.

Jak brzmi pytanie?
Odpowiedz
Witam mam pytanie czemu się sprzedajemy ??? Bo chcemy pomóc dzieciakom które chcą przejść przez kolejny etap swojego życia, a ktoś chce to wykorzystać dla swojego dobra ?? Bo 15 godzin w tyg. Nie może stać przy tablicy to moze w biedronce na kasie bedzie mia lepiej a zapomnialem jest tak swietnie wyksztalcony ze mu nie wypada bo on chce 1000 zl i koniec to jest dialog?? Ja bym się wstydził jak bym był nauczycielem bo to on jest dla ucznia a nie na odwrót.
Odpowiedz
(10-04-2019, 8:48 )prawie napisał(a): Witam! Mam pytanie do osób które z naszego środowiska za ,,judaszowe srebrniki,, wspomagają rząd przy przeprowadzaniu egzaminów w szkołach. Nauczyciele są w szoku jak można tak robić! Notowania nam lecą i to fakt. Wstyd koledzy i koleżanki.
Kimkolwiek jesteś ogarnij się - gdybym miał wykształcenie pedagogiczne też bym poszedł wspomóc przy egzaminach.
Odpowiedz
(10-04-2019, 8:48 )prawie napisał(a): Witam! Mam pytanie do osób które z naszego środowiska za ,,judaszowe srebrniki,, wspomagają rząd przy przeprowadzaniu egzaminów w szkołach. Nauczyciele są w szoku jak można tak robić! Notowania nam lecą i to fakt. Wstyd koledzy i koleżanki.

Nie tylko my jako SW to robimy, ale też inne osoby, z innych służb i nie tylko. A że nauczyciele są w szoku, notowania nam lecą, wstyd ma nam być? A nauczycielom nie powinno byś wstyd, że walcząc o podwyżki wzięli za zakładników uczniów i to w momencie, gdy część z nich podchodzi do pierwszego w swoim życiu tak ważnego egzaminu? Od którego będzie zależała ich przyszłość? Rozumiem, że wg Ciebie taka kolej rzeczy to norma i powinno się tak postępować? A jeśli strajk potrwa dalej nie powinny również odbyć się egzaminy maturalne? Rozumiem, że nauczyciele walczą o podwyżki. Nie wiem czy im się należą i w jakiej wysokości, nie znam się i nie wypowiadam, ale powtarzam, niech nie robią tego kosztem dzieci, które nie są w stanie się obronić.
Odpowiedz
Witam! Mam pytanie do osób które z naszego środowiska za ,,judaszowe srebrniki,, wspomagają rząd przy przeprowadzaniu egzaminów w szkołach. Nauczyciele są w szoku jak można tak robić! Notowania nam lecą i to fakt. Wstyd koledzy i koleżanki.
Odpowiedz
(03-04-2019, 21:23 )antekSW napisał(a): Jeszcze chciałem powiedzieć, że w sądach już dostali podwyżki w zeszłym miesiącu z wyrównaniem od stycznia. Oczywiście to jest nasze ministerstwo ale oni są chyba wazniejsi. Cyrk

To prawda wszystko idzie bardzo powoli, ale jestem dobra myśli  Sleepy i mam nadzielę ze już niebawem doczekamy się podwyżki  Smile
Odpowiedz
(04-04-2019, 14:57 )Misiek2009 napisał(a): Witam Panowie księgę gości odwiedzam od dawna i staram się pojąć o co wam chodź....... I już wiem ? bijecie panowie tylko pianę i nic z tym nie robicie więc mam pomysł pokażmy że pomiędzy nogami coś mamy i idźmy na L4 ......? Pozdrawia okręg Wrocławski

Cool
BRAWO  Cool
Odpowiedz
(04-04-2019, 14:57 )Misiek2009 napisał(a): Witam Panowie księgę gości odwiedzam od dawna i staram się pojąć o co wam chodź....... I już wiem ? bijecie panowie tylko pianę i nic z tym nie robicie więc mam pomysł pokażmy że pomiędzy nogami coś mamy i idźmy na L4 ......? Pozdrawia okręg Wrocławski
 Kolego nie pokazaliśmy nic jako formacja w czasie strajku a jedynie przykleilismy się do policjantów jak huba  do drzewa.  Teraz tym bardziej nic nie zrobimy bo jakakolwiek forma protestu oznacza zerwanie porozumienia z listopada.  W związku z czym do tych wszystkim odważnych w,, internetach,,  puknijcie  się w czoło, gdzie byliśmy wszyscy w czasie strajku?  W czasie akcji oddawania krwi,, polecę się krew,,?  Teraz pozostaje jak zwykle czekać i być tymi ostatnimi co nie jest nowością.
Odpowiedz
Ludzie. Przecież te wszystkie cezety i oiswzety robią sobie z ciężko pracujących ludzi w ochronie i penicie normalne żarty. To już nawet nie zakrawa na satyrę. Ja to określam w kategoriach pogardy. Mam nadzieję, że admin mi ten tekst puści. Ludzie się zacierają, a struktura SW nieruszona od wieków. Idę na emkę. Chciałbym jeszcze popracować ale w tych warunkach się poprostu nieda. Życzę pierwszej linii zdrówka. Szczególnie adeptom akademii więziennictwa pod skrzydłami onetowego Pana.
Odpowiedz
Witam panowie mam pytanie jestem młodym funkcjonariuszem, posiadam na przedramieniu (wewnętrznej części ręki) wielkości 15x8cm. Przełożeni zwrócili mi uwagę o zakrycie go i nie podwajanie rękawów od bluzy moro. Czy mogę zakupić rękawy w kolorze czarnym na jedna rękę zakrywające tatuaż lub chodzić z widocznym tatuażem na wierzchu?
Odpowiedz
a ja na temat podwyżek odpowiem anegdotom... "szefie! gramy w statki-no dobra, ale szefie! ja zaczynam-no dobra, L4"
Odpowiedz
Witam Panowie księgę gości odwiedzam od dawna i staram się pojąć o co wam chodź....... I już wiem ? bijecie panowie tylko pianę i nic z tym nie robicie więc mam pomysł pokażmy że pomiędzy nogami coś mamy i idźmy na L4 ......? Pozdrawia okręg Wrocławski
Odpowiedz
(02-04-2019, 21:52 )hansieru napisał(a): Nie wiem czy ktoś zauważył ale rozporządzenie ms nie ma daty, o co kaman?

Zapewne o to, że to projekt... A jak projekt ma mieć datę? Data będzie z dniem podpisania
Odpowiedz
(02-04-2019, 22:26 )Muntek napisał(a): Cieplice w 13 roku służby - czy to nie za szybko? Co sądzicie? Korzystał ktoś przed 15? Nie czepiali się??

Hahaha, w mojej jednostce niedługo będą jeździć  ci co mają po 5 lat, bo do 15 lat nie wytrzymają przy takich zarządzających na górze!!!
Odpowiedz
Jeszcze chciałem powiedzieć, że w sądach już dostali podwyżki w zeszłym miesiącu z wyrównaniem od stycznia. Oczywiście to jest nasze ministerstwo ale oni są chyba wazniejsi. Cyrk
Odpowiedz
(02-04-2019, 22:26 )Muntek napisał(a): Cieplice w 13 roku służby - czy to nie za szybko? Co sądzicie? Korzystał ktoś przed 15? Nie czepiali się??

Spokojnie możesz jechać. U nas nawet szybciej jadą jak chcą odejść po 15 latach.
Odpowiedz
(02-04-2019, 21:57 )hansieru napisał(a):
(02-04-2019, 5:25 )Człowiek z lasu napisał(a):
(30-03-2019, 21:02 )trak napisał(a):
(21-03-2019, 18:56 )kufel1217 napisał(a): Co sądzicie o takich awansach: ,,jeżeli nawet raz złożyłeś dobrowolną informacje do dyrektora, iż odchodzisz z SW w przyszłym roku, to nie masz co liczyć na cokolwiek i bujaj się do stycznia 2020" . Nawet jeżeli chciałbym dalej pracować to lipa, bo nic mnie tu nie czeka, wielkie ZERO, no bo po co inwestować w gościa który się zdeklarował. Ale jak się nie deklarować dobrowolnie skoro nic z Tobą nie robią - TRWASZ i nic więcej, zero awansu i otwartej  drogi (bo były blokady) a teraz ? Młody 6 lata służby i 600 stówek dodatku, stary 21 lat nienagannej służby 650 to normalne? Takie tam głośne myślenie,  ale zarazem fakt z mojej jednostki. Też macie takie info o zasadach awansów dla doświadczonych w służbie?

Ja mam 19lat służby, st. oddziałowy i 470 dodatku. Nigdy nie karany. Podobnie reszta zmiany.
Jeden rodzynek 22lata st. oddziałowy 550. Więcej nikt na zmianie nie ma.
Tu nie chodzi o to, że masz dużo tylko czemu u nas tak mało?
Śląsk.

Czas pokaże co się stanie gdy doświadczona kadra odejdzie ,myślę że 1-3 lat i się obudzą ,,mądrzy,, z ręką w nocniku. A co do opisanej sytuacji nie powinno tak byc. Młody niech ma te 600z ale ktoś kto tego młodego uczy, daje wiedzę , doświadczenie itd powinien mieć niewiem np 800-1000. Przecież ten dodatek mógłby być jak wysługa np 5 lat- 400 ,10 lat- 600 ale nigdy się nie dogodzi bo będzie dwóch z taką samą wysługa po tyle samo dodatku a jeden z nich będzie lewusem , nierobem itd. na koniec dodam że chyba tylko na Śląsku tak są blokowane awanse !!!!!
%
600ziłka ? Toż to same oficjery
,,nie oficery", tylko ludzie którzy w naturalny sposób maja doświadczenie i wiedzę na temat tego co robią itd.: , a tym samym żaden goguś nie jest w stanie go zagiąć żadnym podchwytliwym nowatorskim pytaniem. Idzie z czasem, postępem ma innowacyjny sposób patrzenia na życie za murem idt  itp. RADZI SOBIE . Ludzie szanujmy się wzajemnie (a nie obrzucajmy błotem oficer nie oficer) bo góra na pewno ma nas w d..... Nie wnikajmy w szczegóły, tylko dociekajmy faktu wynikających różnic, a tym samym niwelujmy je poprzez unormowanie systemu kolesiostwa i zwiększania dodatków. Ps. nie jestem z szeregu którym wspominasz.
Odpowiedz
(02-04-2019, 22:26 )Muntek napisał(a): Cieplice w 13 roku służby - czy to nie za szybko? Co sądzicie? Korzystał ktoś przed 15? Nie czepiali się??

A wysłałeś już skierowanie , bo tam czeka się 2 lata na miejsce !
Odpowiedz
(03-04-2019, 14:13 )Szeregowy napisał(a):
(20-03-2019, 11:04 )DudShn napisał(a): [quote="ZIBI" pid='1931' dateline='1552989872']
a dllaczego pisze pan ma byc 520 brutto jak wyraznie było mówione 655 brutto Smile

Dlatego, że 655 pln brutto jest liczone z trzynastką i wzrostem dodatku za wysługę lat, która wprost wynika z wyższego uposażenia zasadniczego

655x12/13 = ~604 PLN brutto miesięcznie z wysługą.

A że jeden wysługi ma 0% inny 20% itd to wychodzi dla wszystkich do podstawy 520 PLN brutto - dokładnie tak samo wygląda to w MSWiA


(19-03-2019, 12:28 )Harry Hole napisał(a): Jeśli podwyżki mają być po mniej więcej równo to potrzebne są dwa rozporządzenia. 1 Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej i 2 Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie upoważnienia zasadniczego funkcjonariuszy SW. [...]

No to chyba "gdzieś tam" się procedują dwa
1. Pod numerem RD480 - Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Więziennej - https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/r336953...j-sta.html - który zakłada podwyższenie wielokrotności kwoty bazowej do 3,71

2. Pod numerem B444 - Projekt rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zmieniającego rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej - https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321359/ - który zmienia mnożmniki

Przynajmniej ja to tak rozumie

Do: ZIBI 
Chodźmy na L-4, propozycja od Maja!!!
ZIBI pisałeś jakiś czas temu, że 1 kwietnia z wypłatą będzie wyrównanie!!! I co możesz teraz powiedzieć!!! (to Pryma Aprilis miał być?śmieszny jesteś)udzielasz się, a tak na prawdę nie masz zielonego pojęcia o co chodzi!!!! a wyrównanie będzie może w Maju!!! życzę wytrwałości!!!

forma strajku, protestu , masowe zwolnienia l4 wiążą się z zerwaniem porozumienia- nie jeden by tego pewnie chciał :-) i już widzę jak kolejny raz ,,poleje się krew,, albo będziemy chorować albo pojedziemy do W-wy buahaha , sam kozaki
Odpowiedz
(02-04-2019, 21:52 )hansieru napisał(a): Nie wiem czy ktoś zauważył ale rozporządzenie ms nie ma daty, o co kaman?
Bo to jest projekt dopiero?
Odpowiedz
Antek sw awans Ci się należy A pa który pisze że awans to jest że strażnika na starszego strażnika chyba robi na administracji. Stoisz na oddziale więc powinieneś to dostać ja na przykład awansowalem z strażnika na oddzialowego bo byłem na oddziale już ok3 lata i nikt tam nie chciał stać A teraz dostałem starszego. Idź do kierownika i walcz bo walczysz o swoje jak się nie odezwiesz to nikt Ci tego nie da. A za darmo to niech robią na oddziałach tacy którzy piszą że Ci się nie należy
Odpowiedz
(02-04-2019, 19:03 )antekSW napisał(a):
(30-03-2019, 17:45 )robs napisał(a):
(26-03-2019, 10:13 )antekSW napisał(a): Fajne te awanse takie nie za uczciwe. Już mówię dlaczego. Pracuje na oddziale od 4 lat na starszym strażniku a osoby które której pracują dostali starszych oddzialowych bo to oni mieli zaległe awanse a nie ja.
Przecież ta służba to taki cyrk że szkoda słów. Człowiek sobie myśli że większego cyrku być nie może a tu z roku na rok coraz bardziej pokazują jak się myliłem

Awans na stanowisku, to np. strażnik - st. strażnik; oddziałowy - st. oddziałowy, itd. To o czym ty mówisz, to zmiana stanowiska (ze starszego strażnika na oddziałowego). Żaden awans się tobie nie należy, a skoro pełnisz służbę od 4 lat na oddziale jako starszy strażnik, to cóż … szkoda mi ciebie. U mnie w kryminale żaden strażnik nie pójdzie na oddział, bo ma to w d... Nie za tą kasę.

No pewnie że mi się nie należy. Mam pełnić służbę na oddziale za Bóg zapłać co nie ?
Odpowiedz
(20-03-2019, 11:04 )DudShn napisał(a): [quote="ZIBI" pid='1931' dateline='1552989872']
a dllaczego pisze pan ma byc 520 brutto jak wyraznie było mówione 655 brutto Smile

Dlatego, że 655 pln brutto jest liczone z trzynastką i wzrostem dodatku za wysługę lat, która wprost wynika z wyższego uposażenia zasadniczego

655x12/13 = ~604 PLN brutto miesięcznie z wysługą.

A że jeden wysługi ma 0% inny 20% itd to wychodzi dla wszystkich do podstawy 520 PLN brutto - dokładnie tak samo wygląda to w MSWiA


(19-03-2019, 12:28 )Harry Hole napisał(a): Jeśli podwyżki mają być po mniej więcej równo to potrzebne są dwa rozporządzenia. 1 Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej i 2 Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie upoważnienia zasadniczego funkcjonariuszy SW. [...]

No to chyba "gdzieś tam" się procedują dwa
1. Pod numerem RD480 - Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Więziennej - https://bip.kprm.gov.pl/kpr/form/r336953...j-sta.html - który zakłada podwyższenie wielokrotności kwoty bazowej do 3,71

2. Pod numerem B444 - Projekt rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zmieniającego rozporządzenie w sprawie uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej - https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12321359/ - który zmienia mnożmniki

Przynajmniej ja to tak rozumie

Do: ZIBI 
Chodźmy na L-4, propozycja od Maja!!!
ZIBI pisałeś jakiś czas temu, że 1 kwietnia z wypłatą będzie wyrównanie!!! I co możesz teraz powiedzieć!!! (to Pryma Aprilis miał być?śmieszny jesteś)udzielasz się, a tak na prawdę nie masz zielonego pojęcia o co chodzi!!!! a wyrównanie będzie może w Maju!!! życzę wytrwałości!!!
Odpowiedz
Pytanie na które może zna ktoś odpowiedź, bo taka sytuacja przestaje już być zabawna nawet dla optymistów: CO Z PODWYŻKAMI !!! WSZYSCY DOSTALI OPRÓCZ NAS !!! Śmiem twierdzić, w związku z brakiem wejścia Rozporządzenia w życie, że jakieś kombinowanie jest w tych, jak na razie, wirtualnych podwyżkach.
Odpowiedz
Cieplice w 13 roku służby - czy to nie za szybko? Co sądzicie? Korzystał ktoś przed 15? Nie czepiali się??
Odpowiedz
(02-04-2019, 5:25 )Człowiek z lasu napisał(a):
(30-03-2019, 21:02 )trak napisał(a):
(21-03-2019, 18:56 )kufel1217 napisał(a): Co sądzicie o takich awansach: ,,jeżeli nawet raz złożyłeś dobrowolną informacje do dyrektora, iż odchodzisz z SW w przyszłym roku, to nie masz co liczyć na cokolwiek i bujaj się do stycznia 2020" . Nawet jeżeli chciałbym dalej pracować to lipa, bo nic mnie tu nie czeka, wielkie ZERO, no bo po co inwestować w gościa który się zdeklarował. Ale jak się nie deklarować dobrowolnie skoro nic z Tobą nie robią - TRWASZ i nic więcej, zero awansu i otwartej  drogi (bo były blokady) a teraz ? Młody 6 lata służby i 600 stówek dodatku, stary 21 lat nienagannej służby 650 to normalne? Takie tam głośne myślenie,  ale zarazem fakt z mojej jednostki. Też macie takie info o zasadach awansów dla doświadczonych w służbie?

Ja mam 19lat służby, st. oddziałowy i 470 dodatku. Nigdy nie karany. Podobnie reszta zmiany.
Jeden rodzynek 22lata st. oddziałowy 550. Więcej nikt na zmianie nie ma.
Tu nie chodzi o to, że masz dużo tylko czemu u nas tak mało?
Śląsk.

Czas pokaże co się stanie gdy doświadczona kadra odejdzie ,myślę że 1-3 lat i się obudzą ,,mądrzy,, z ręką w nocniku. A co do opisanej sytuacji nie powinno tak byc. Młody niech ma te 600z ale ktoś kto tego młodego uczy, daje wiedzę , doświadczenie itd powinien mieć niewiem np 800-1000. Przecież ten dodatek mógłby być jak wysługa np 5 lat- 400 ,10 lat- 600 ale nigdy się nie dogodzi bo będzie dwóch z taką samą wysługa po tyle samo dodatku a jeden z nich będzie lewusem , nierobem itd. na koniec dodam że chyba tylko na Śląsku tak są blokowane awanse !!!!!
%
600ziłka ? Toż to same oficjery
Odpowiedz
Nie wiem czy ktoś zauważył ale rozporządzenie ms nie ma daty, o co kaman?
Odpowiedz
(30-03-2019, 17:45 )robs napisał(a):
(26-03-2019, 10:13 )antekSW napisał(a): Fajne te awanse takie nie za uczciwe. Już mówię dlaczego. Pracuje na oddziale od 4 lat na starszym strażniku a osoby które której pracują dostali starszych oddzialowych bo to oni mieli zaległe awanse a nie ja.
Przecież ta służba to taki cyrk że szkoda słów. Człowiek sobie myśli że większego cyrku być nie może a tu z roku na rok coraz bardziej pokazują jak się myliłem

Awans na stanowisku, to np. strażnik - st. strażnik; oddziałowy - st. oddziałowy, itd. To o czym ty mówisz, to zmiana stanowiska (ze starszego strażnika na oddziałowego). Żaden awans się tobie nie należy, a skoro pełnisz służbę od 4 lat na oddziale jako starszy strażnik, to cóż … szkoda mi ciebie. U mnie w kryminale żaden strażnik nie pójdzie na oddział, bo ma to w d... Nie za tą kasę.

No pewnie że mi się nie należy. Mam pełnić służbę na oddziale za Bóg zapłać co nie ?
Odpowiedz
Żadne cuda... wyrównanie pewnie pójdzie przed świętami, tak żeby każdy miał na jajeczko Smile
Odpowiedz
(01-04-2019, 15:51 )hugo boss napisał(a): No i co? Mamy kwiecień i dalej podwyżek nie ma. przyznam się że nie oczekiwałem ich w kwietniu ale po szumnych zapowiedział strony rządowej i związków po cichu liczyłem na mały cud. Ale cudu brak. Śledząc proces legislacyjny i jego tempo na RCL mam wrażenie że szybciej pójdziemy na L4 niż ta groteska zwana podwyżkami się zakończy. A może jakieś przecieki macie w stylu że nasze podwyżki poszły dla nauczycieli? Ich jest 800 tys. nas tylko 25 tys. No i mamy przelicznik głosów 32 do 1.
Odpowiedz
Nie tylko na Śląsku... pozdrowienia z Łodzi.
Odpowiedz
(02-04-2019, 5:25 )Człowiek z lasu napisał(a):
(30-03-2019, 21:02 )trak napisał(a):
(21-03-2019, 18:56 )kufel1217 napisał(a): Co sądzicie o takich awansach: ,,jeżeli nawet raz złożyłeś dobrowolną informacje do dyrektora, iż odchodzisz z SW w przyszłym roku, to nie masz co liczyć na cokolwiek i bujaj się do stycznia 2020" . Nawet jeżeli chciałbym dalej pracować to lipa, bo nic mnie tu nie czeka, wielkie ZERO, no bo po co inwestować w gościa który się zdeklarował. Ale jak się nie deklarować dobrowolnie skoro nic z Tobą nie robią - TRWASZ i nic więcej, zero awansu i otwartej  drogi (bo były blokady) a teraz ? Młody 6 lata służby i 600 stówek dodatku, stary 21 lat nienagannej służby 650 to normalne? Takie tam głośne myślenie,  ale zarazem fakt z mojej jednostki. Też macie takie info o zasadach awansów dla doświadczonych w służbie?

Ja mam 19lat służby, st. oddziałowy i 470 dodatku. Nigdy nie karany. Podobnie reszta zmiany.
Jeden rodzynek 22lata st. oddziałowy 550. Więcej nikt na zmianie nie ma.
Tu nie chodzi o to, że masz dużo tylko czemu u nas tak mało?
Śląsk.

Czas pokaże co się stanie gdy doświadczona kadra odejdzie ,myślę że 1-3 lat i się obudzą ,,mądrzy,, z ręką w nocniku. A co do opisanej sytuacji nie powinno tak byc. Młody niech ma te 600z ale ktoś kto tego młodego uczy, daje wiedzę , doświadczenie itd powinien mieć niewiem np 800-1000. Przecież ten dodatek mógłby być jak wysługa np 5 lat- 400 ,10 lat- 600 ale nigdy się nie dogodzi bo będzie dwóch z taką samą wysługa po tyle samo dodatku a jeden z nich będzie lewusem , nierobem itd. na koniec dodam że chyba tylko na Śląsku tak są blokowane awanse !!!!!
Odpowiedz
robs masz rację z tym,że st, strażnik nie chce iść ze swoim dodatkiem na oddziałowego.
Tylko odpowiedz mi co byś powiedział kierownikowi który powie Ci :ma pan kurs oddziałowych więc może pan zgodnie z przepisami pełnić funkcję oddziałowego i ja pana wyznaczam dziś na to stanowisko?! Co w takim przypadku mu powiesz ,że nie idziesz?
Odpowiedz
(02-04-2019, 5:25 )Człowiek z lasu napisał(a): Czas pokaże co się stanie gdy doświadczona kadra odejdzie ,myślę że 1-3 lat i się obudzą ,,mądrzy,, z ręką w nocniku. A co do opisanej sytuacji nie powinno tak byc. Młody niech ma te 600z ale ktoś kto tego młodego uczy, daje wiedzę , doświadczenie itd powinien mieć niewiem np 800-1000. Przecież ten dodatek mógłby być jak wysługa np 5 lat- 400 ,10 lat- 600 ale nigdy się nie dogodzi bo będzie dwóch z taką samą wysługa po tyle samo dodatku a jeden z nich będzie lewusem , nierobem itd. na koniec dodam że chyba tylko na Śląsku tak są blokowane awanse !!!!!


Na warmi i mazurach za poprzedniego okregowego i jego kadrowa to nie bylo nic przez prawie 10 lat
teraz dostalem pierwszy awans w zyciu w sw - po 7latach sluzby
Odpowiedz
Mam nadzieję, że związki wznowią akcję protestacyjną. Jak mówię ludziom niezwiązanym z branżą, że nam jeszcze podwyżek jako jedynej służbie nie dali to są w szoku. Propaganda w mediach mówi co innego.
Odpowiedz
(30-03-2019, 21:02 )trak napisał(a):
(21-03-2019, 18:56 )kufel1217 napisał(a): Co sądzicie o takich awansach: ,,jeżeli nawet raz złożyłeś dobrowolną informacje do dyrektora, iż odchodzisz z SW w przyszłym roku, to nie masz co liczyć na cokolwiek i bujaj się do stycznia 2020" . Nawet jeżeli chciałbym dalej pracować to lipa, bo nic mnie tu nie czeka, wielkie ZERO, no bo po co inwestować w gościa który się zdeklarował. Ale jak się nie deklarować dobrowolnie skoro nic z Tobą nie robią - TRWASZ i nic więcej, zero awansu i otwartej  drogi (bo były blokady) a teraz ? Młody 6 lata służby i 600 stówek dodatku, stary 21 lat nienagannej służby 650 to normalne? Takie tam głośne myślenie,  ale zarazem fakt z mojej jednostki. Też macie takie info o zasadach awansów dla doświadczonych w służbie?

Ja mam 19lat służby, st. oddziałowy i 470 dodatku. Nigdy nie karany. Podobnie reszta zmiany.
Jeden rodzynek 22lata st. oddziałowy 550. Więcej nikt na zmianie nie ma.
Tu nie chodzi o to, że masz dużo tylko czemu u nas tak mało?
Śląsk.

Czas pokaże co się stanie gdy doświadczona kadra odejdzie ,myślę że 1-3 lat i się obudzą ,,mądrzy,, z ręką w nocniku. A co do opisanej sytuacji nie powinno tak byc. Młody niech ma te 600z ale ktoś kto tego młodego uczy, daje wiedzę , doświadczenie itd powinien mieć niewiem np 800-1000. Przecież ten dodatek mógłby być jak wysługa np 5 lat- 400 ,10 lat- 600 ale nigdy się nie dogodzi bo będzie dwóch z taką samą wysługa po tyle samo dodatku a jeden z nich będzie lewusem , nierobem itd. na koniec dodam że chyba tylko na Śląsku tak są blokowane awanse !!!!!
Odpowiedz
Mogę, się zapytać kogoś decyzyjnego ze związku. Pytanie nurtuje Nas wszystkich.
Co z podwyżkami? Coś więcej wiadomo niż to że, każdy ma Nas w nosie, na stronie legislacji jest cisza i generalnie wiadomo, że nic nie wiadomo.
Na tej stronie też cisza. Nie przepraszam była jakaś wzmianka, "x" dni po tym jak się ukazał stosowny projekt.
Odpowiedz
No i co? Mamy kwiecień i dalej podwyżek nie ma. przyznam się że nie oczekiwałem ich w kwietniu ale po szumnych zapowiedział strony rządowej i związków po cichu liczyłem na mały cud. Ale cudu brak. Śledząc proces legislacyjny i jego tempo na RCL mam wrażenie że szybciej pójdziemy na L4 niż ta groteska zwana podwyżkami się zakończy. A może jakieś przecieki macie w stylu że nasze podwyżki poszły dla nauczycieli? Ich jest 800 tys. nas tylko 25 tys. No i mamy przelicznik głosów 32 do 1.
Odpowiedz
(21-03-2019, 18:56 )kufel1217 napisał(a): Co sądzicie o takich awansach: ,,jeżeli nawet raz złożyłeś dobrowolną informacje do dyrektora, iż odchodzisz z SW w przyszłym roku, to nie masz co liczyć na cokolwiek i bujaj się do stycznia 2020" . Nawet jeżeli chciałbym dalej pracować to lipa, bo nic mnie tu nie czeka, wielkie ZERO, no bo po co inwestować w gościa który się zdeklarował. Ale jak się nie deklarować dobrowolnie skoro nic z Tobą nie robią - TRWASZ i nic więcej, zero awansu i otwartej  drogi (bo były blokady) a teraz ? Młody 6 lata służby i 600 stówek dodatku, stary 21 lat nienagannej służby 650 to normalne? Takie tam głośne myślenie,  ale zarazem fakt z mojej jednostki. Też macie takie info o zasadach awansów dla doświadczonych w służbie?

Ja mam 19lat służby, st. oddziałowy i 470 dodatku. Nigdy nie karany. Podobnie reszta zmiany.
Jeden rodzynek 22lata st. oddziałowy 550. Więcej nikt na zmianie nie ma.
Tu nie chodzi o to, że masz dużo tylko czemu u nas tak mało?
Śląsk.
Odpowiedz
(26-03-2019, 10:13 )antekSW napisał(a): Fajne te awanse takie nie za uczciwe. Już mówię dlaczego. Pracuje na oddziale od 4 lat na starszym strażniku a osoby które której pracują dostali starszych oddzialowych bo to oni mieli zaległe awanse a nie ja.
Przecież ta służba to taki cyrk że szkoda słów. Człowiek sobie myśli że większego cyrku być nie może a tu z roku na rok coraz bardziej pokazują jak się myliłem

Awans na stanowisku, to np. strażnik - st. strażnik; oddziałowy - st. oddziałowy, itd. To o czym ty mówisz, to zmiana stanowiska (ze starszego strażnika na oddziałowego). Żaden awans się tobie nie należy, a skoro pełnisz służbę od 4 lat na oddziale jako starszy strażnik, to cóż … szkoda mi ciebie. U mnie w kryminale żaden strażnik nie pójdzie na oddział, bo ma to w d... Nie za tą kasę.
Odpowiedz