Jak tłumaczył podczas posiedzenia komisji Marcin Paczos, przedstawiciel Biura Prawnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej, zmiana jest wprawdzie słuszna dla interesów funkcjonariuszy, ale “niesie za sobą ogromne ryzyko związane z budżetem Służby Więziennej” i, jak przekonywał, “na chwilę obecną jest w ogóle nie policzona”. Dlatego, jak mówił, Służba Więzienna nie rekomenduje przyjęcia poprawki”.........
O kurcze, ale konfident
Odpowiedz
Jak zwykle oszukani. Zerwane porozumienie jasno pokazuje co powinniśmy zrobić. Związki jedyne do czego się mogą teraz przydać to do umiejętnego poprowadzenia strajku w najbliższym możliwym terminie I zadbanie o frekwencję. Jak nie teraz to możemy zapomnieć o postulatach. Podwyżki w rządzie i dodatki dla dyr. I cz-tu . O to walczyliśmy?
Odpowiedz
Polecam Panu rzecznikowi zapoznać sie ile funkcjonariuszy pracowało w cywilu przed wstąpieniem do służby, jest taki program nazywa się SWHR w którym dział kadr wprowadza wszystkie świadectwa pracy osób które wstąpiły do służby. Tylko ten program trzeba znać....tak samo jak trzeba znać system planowania i ewidencji czasu pracy wystarczy tylko wyfiltrować potrzebne informacje. I można byłoby określić skutki finansowe zarówno doliczenia pracy w cywilu jak i godzin płatnych dla funkcjonariuszy.Ale górze lepiej wysyłać maile co 10 min bo i tak w jednostkach podstawowych nic się nie robi. Cywil w końcu doliczą, tylko obawiam się ze zrobią to w ten sposób żeby jak najmniej na tym stracić.....
Odpowiedz
Tego już za wiele. Kitliński to osoba srająca we własne gniazdo. Jak można być przeciwko własnym podwładnym i działać na ich szkodę?

Idąc za ciosem, proponuję, aby nie zgadzać się na dodatkowe służby, w przypadku wpisania na wolne z tzw. partyzanta (bez wcześniejszego uzgodnienia) proponuję przychodzić do służby (wtedy muszą zaliczyć godziny) oraz co najważniejsze wykonywać tylko te obowiązki, które są wpisane w instrukcję dla danego stanowiska.

Oczywiście ktoś rozgarnięty musi ogłosić protest, żeby nie było samowolki.

Ja osobiście jestem za protestem, ale takim prawdziwym, dość tego, żeby klika całe życie działa na naszą szkodę, żeby jedynym sposobem zaspokajania siebie było pogrążanie f-szy, żeby satysfakcję osiągali tylko wtedy kiedy zniszczą psychicznie f-sza.

Potrzebny jest ktoś kto ruszy tą służbę i nie ułoży się z cz-em.

Co do słów "rybaka" to na wyjazd do Wa-wy ja się piszę Smile
Odpowiedz
(16-08-2020, 7:53 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Panie Przewodniczący Czesławie proponuję aby Zarząd Główny ustanowił nową odznakę - „ODWAŻNY! DBAJĄCY O SŁUŻBĘ WIĘZIENNĄ” i dokonał jej wręczenia jak najszybciej Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze oraz panu odpowiedzialnemu z ramienia MS za SW Michałowi Wójcikowi. Oczywiście w gronie odznaczonych nie może zabraknąć pana generała Jacka Kitlińskiego.

Może okazja nadania tym trzem panom odznaczeń spowoduje, że konkretnie wypowiedzą się co z BRAKIEM REALIZACJI POROZUMIENIA Z 2018 roku.

Tylko proponuję szybkie uchwały Zarządu bo zwlekając może się pojawić trudność w odebraniu odznaczeń - gdyż panowie z MS i CZSW będą musieli PÓJŚĆ W PATROL W JEDNOSTKACH PODSTAWOWYCH BY ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO gdy zabraknie funkcjonariuszy z którymi w OGÓLE SIĘ NIE LICZĄ !!!

Jest długi weekend, część ludzi zupełnie nie wie co się wydarzyło. Porozumienie było fikcją od samego początku. Na protestach w Warszawie nikt nie raczył nawet wyjść do nas.
Co do odznaczenia, jest im niepotrzebne, dali sobie podwyżkę. Odznaczenia zostaną dla Nas.
Odpowiedz
(15-08-2020, 9:35 )jtd napisał(a): I co. Żałoba. Sejm odrzucił poprawki.  Tylko 369 funkcjonariuszy w tym 98 dyrektorów szampana otwiera. Ale sam przedstawiciel CZSW jest przeciw to co wy chcecie. Że nie policzone bla bla. Od 2018 roku nie policzone. Kadry mają wszystkie nasze świadectwa pracy , no ale....NIE POLICZONE.  To co wy tam towarzyszu robicie? Liczyć nie umiecie? A może tak zlecić firmie produkującej papier toaletowy , żeby wyprodukowano partię papieru zadrukowany porozumieniem z 2018 roku. Zamiast tego odznaczenia to wręczyć to Ministrowi Sprawiedliwości. Taki dar od wszystkich funcjonariuszy SW. No młodzieży , widzicie ile warte są porozumienia Ministrów, Generałów itp. To lekcja dla młodych funkcjonariuszy. Jak już pisałem to WSTYD i lekceważenie funkcjonariuszy Służby Więziennej w całej POLSCE. Oszukaliście nas.
Odpowiedz
Panie Przewodniczący Czesławie proponuję aby Zarząd Główny ustanowił nową odznakę - „ODWAŻNY! DBAJĄCY O SŁUŻBĘ WIĘZIENNĄ” i dokonał jej wręczenia jak najszybciej Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze oraz panu odpowiedzialnemu z ramienia MS za SW Michałowi Wójcikowi. Oczywiście w gronie odznaczonych nie może zabraknąć pana generała Jacka Kitlińskiego.

Może okazja nadania tym trzem panom odznaczeń spowoduje, że konkretnie wypowiedzą się co z BRAKIEM REALIZACJI POROZUMIENIA Z 2018 roku.

Tylko proponuję szybkie uchwały Zarządu bo zwlekając może się pojawić trudność w odebraniu odznaczeń - gdyż panowie z MS i CZSW będą musieli PÓJŚĆ W PATROL W JEDNOSTKACH PODSTAWOWYCH BY ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO gdy zabraknie funkcjonariuszy z którymi w OGÓLE SIĘ NIE LICZĄ !!!
Odpowiedz
Panie Przewodniczący czekamy na SZYBKĄ REAKCJĘ W ZWIĄZKU Z TYM CO SIĘ WYDARZYŁO W OSTATNICH GODZINACH - OSTATNIM DNIU

PROSZĘ NIE ZOSTAWAĆ BIERNYM NA TAKĄ PROWOKACJĘ I LEKCEWAŻENIE FUNKCJONARIUSZ SW PRZEZ CZSW I MS !!!

Funkcjonariusze zacznijmy tez oddolną walkę o to co nam się należy i nie pozwólmy aby nas DYSKRYMINOWANO !!! CZYŻBY W OCZACH RZĄDZĄCYCH BYLI GORSI OD INNYCH SŁUŻB MUNDUROWYCH ???

Dbamy o bezpieczeństwo państwa i obywateli jak nas zabraknie to realizować misję SW zacznie Pan Paczos i Pan Kitliński ze swoją świtą...

Czas na zmiany w CZSW począwszy od wszystkich DYREKTORÓW...

Panie Jacku proszę nie kryć pana zastępcę po wypadku a udać się wszyscy na emeryturkę - może nie zasłużoną ale należną !!!
Odpowiedz
Róbmy Strajk, może ktoś sobie przypomni o porozumieniu
Odpowiedz
(14-08-2020, 17:40 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Odsyłam do artykułu
https://wiadomosci.wp.pl/sejm-uchwalil-u...633060993a

Niespełna 7 godzin i 3 czytania ustawy o podwyżce dla posłów

Prawie 2 lata i 0 czytań nowelizacji ustawy o SW realizującej postulaty zawartego w 2018 roku Porozumienia.

Brawo Panowie Ministrowie z MS (p. Zbigniewie i p. Michale) odpowiedzialni za Służbę Więzienną
Odpowiedz
Ale nas własny dyrektor główny wykręcił.Mistrzostwo świata.Nie wiem czy może być jeszcze gorzej ?! Jeśli twój własny przełożony stwierdza ,ze nie powinieneś dostać tego co tak naprawdę od dawna nam sie należy to ja już nie wiem co tu więcej pisać?!!!!
Może w nagrodę związki zawodowe uszyją mu piękną stułę i wręczą bo jednak powód jest na otrzymanie tak ważnej nagrody.

Ps.Tak wszyscy pięknie na pis głosowali( w moim zakładzie to chyba z 80% pis dostał jak człowiek zapytał na kogo głosowali) to teraz macie nagrodę od nich za te wszystkie głosy.
Odpowiedz
(15-08-2020, 7:59 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): „Jak tłumaczył podczas posiedzenia komisji Marcin Paczos, przedstawiciel Biura Prawnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej, zmiana jest wprawdzie słuszna dla interesów funkcjonariuszy, ale “niesie za sobą ogromne ryzyko związane z budżetem Służby Więziennej” i, jak przekonywał, “na chwilę obecną jest w ogóle nie policzona”. Dlatego, jak mówił, Służba Więzienna nie rekomenduje przyjęcia poprawki”

Panie Przewodniczący czy mając powyższe słowa na uwadze Porozumienie w 2018 roku od samego początku było FIKCJĄ ???

Chodziło tylko aby uspokoić funkcjonariuszy i pracowników SW ???
Chodziło tylko żeby w jednostkach nie doszło do zablokowania toku służby przez strajk ???

Po słowach przedstawiciela CZSW chyba czas zacząć DBAĆ O SWOJE ZDROWIE ??? Ono jest najważniejsze a CZSW załata dziury funkcjonariuszy dbających o zdrowie i leczących się...

Panie Przewodniczący prosimy o JASNY I PRECYZYJNY KOMUNIKAT CO DALEJ??? Powyższe słowa są jednoznacznym zerwaniem porozumienia bo Pan Minister tez nie reaguje i nawet nie ma odwagi powiedzieć służbie SW że podpisujac porozumienie OSZUKAŁ setki tysięcy funkcjonariuszy?
Trzeba Panu Ministrowi  i  góru z czsw pokazać jaka jest Nasza wielka rola w tym aby w więzieniach był spokój .Trzeba może w końcu przekonać decydentów do dotrzymywania podpisanych porozumień i obietnic i do tego aby Nas zaczęli szanować.
A jest ku temu odpowiedni czas,bez Nas szaraczków robionych w konia kryminały staną!
Odpowiedz
(15-08-2020, 8:55 )HugoBoss napisał(a): Panowie dla nas podwyżki odwlekane i okrojone. Kasta rządząca czyli PiS w nocy przedstawiła projekt podwyżek dla polityków. Zainteresowanych odsyłam do wujka google. Dziękujmy wielmożnym panom z PiS za hojne podwyżki.
"Platforma was tak nie wy........ła jak wy...cha was PiS" - cytat zaczyna nabierać realistycznego znaczenia.

Czyli nie dotrzymali postulatów zawartych w porozumieniu no oczywiście te wygodne dla siebie udało się przepchnąć, chociażby dodatek przeogromny dla tych po 25 czy ponad 28 latach. Wszyscy wiedzą, że to dla czsw czy oisw, zwykły szarak mało który tyle wytrzyma na pierwszej linii. Jest to obecnie około 400 fszy czyli jakies ponad 1% z całej formacji. No to zadbaliscie o kadrę haha. Tutaj trzeba zadabc o tych co mają 15 albo zaraz będą mieć. Trzeba dotrzymywać słowa (patrz porozumienie z listopada 2018)ja się pytam gdzie jest Pan Czesław? Gdzie pierwszy formacji? General policji miał odwagę opowiedzieć o swoich ludziach i ich bronić.
Jak dla mnie takie traktowanie i nie dotrzymanie terminów, nie dotrzymanie wyegzekwowania postulatów zrywa porozumienie =strajk.
A oliwa do ognia są jeszcze podwyżki polityków. 
Kolejne co to za traktowanie, jedna formacja gorsza od innej. Nie równe traktowanie. Obudzicie się z ręką w nocniku już nie długo
Odpowiedz
Znów Nas rząd ma głębokim poważaniu. Dla ich znalazły się pieniądze dla nas nie. Cały czas chodziło o to by przeciągnąć do wyborów. Za 2-3 lata znów będą potrzebne głosy nasze i naszych rodzin. I tak w kółko. To dobrze. Wiele osób podejmie decyzję z którą się wstrzymywało bo to bo 15 a bo tamto. W tej służbie nic dobrego na Nas nie czeka. Dla znajomych, sąsiadów i rządzących jesteśmy tylko klawiszami. Te tupania, prężenie się, sztandary i lampasy generała to komedia. Jak przychodzi co do czego, pokazują kim dla nich jesteśmy. Już sprawa śmierdziała jak sobie przyznali dodatek stażowy o który nie pamiętam bym protestował w Warszawie. Z nimi nie wolno mieć skrupułów. Lekki katar L4 i telefon wyłączony 2 tygodnie. Zbliża się jesień, zobaczymy kto komu będzie potrzebny.

Popieram!!! Nie zapomnimy jak nas wych....li.
Odpowiedz
No to co co? "idziem" na pod urzędy Wojewódzkie?
Odpowiedz
CZSW zadowolony, zaoszczędzili kase, będą mieli na następne tory przeszkód!!!
Odpowiedz
(14-08-2020, 18:44 )lew napisał(a):
(13-08-2020, 20:44 )rambo3000 napisał(a):
(13-08-2020, 10:55 )lew napisał(a):
(12-08-2020, 20:35 )rambo3000 napisał(a):
(12-08-2020, 10:39 )lew napisał(a): Ale mydlenie oczu to nie rozwiązanie - trzeba w końcu rozwiązać ten problem i zrównać tych przyjętych po 1999 a do 2012 z tymi z przed 1999.
Wiadomym jest, że trochę ludzi będzie chciało odejść ale to Wójcik i i Ziobro wraz z generałem powinni usiąść i zastanowić się jak zrobić by dla Służby odbyło się to najmniej boleśnie a nie chować głowę w piasek i nie dostrzegać problemu. Ludzie muszą być równo traktowani i art 15a powinien być wykreślony a problemy kadrowe służby nie powinny być w tym przeszkodą.
Paradoksalnie służba może na tym zyskać, gdyż jeśli część która wliczy sobie procenty z cywila odejdzie to zastąpi go nowy młodszy funkcjonariusz, który zarabiać będzie na początku mniej a to jest oszczędność dla służby. Podobno teraz są lepsze warunki do zapełnienia wakatów ze względu na utratę pracy przez pracowników w innych dziedzinach gospodarki w związku z COVID.
No nie zgodzie się że budżet służby zaoszczędzi bo staremu dają no 4,5 na emkę pójdzie dadzą 3k młodego przyjmą dadzą znów 3,2k więc zapłacić emkę i opłacić młodego daje 6,2k to o 2k mniej niż dać staremu na obecnych zasadach a jak by zmienili przepisy odnośnie art. 15a to staremu musieli by dać emki 3,5k więc jeszcze większą strata kasy dla budżetu sww skali kraju czyli np 10tys funkcjonariuszy robi miliony każdy wyrzucone a po co

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że świadczenia emerytalne mimo, że Biuro Emerytalne jest w CZSW nie idą z budżetu CZSW przeznaczonego na uposażenia.
I raczej nie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo Ci ludzie i tak kiedyś na emeryturę pójdą a zaopatrzenia emerytalne to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto tylko rekompensata za często ciężką pracę i służbę zarówno w SW jak i przed nią.
Więc po co pompować balon, który i tak kiedyś pęknie zamiast stawić czoła i problem rozwiązać?
 
Pompować ? można i oni to robią i liczą na to że Pęknie ale już nie za ich kadencji to tak aby się kręciło małym kosztem . Ale dzis coś drgnelo oby oto przeszło przez sejm i senat i prezydenta tj zaliczenie pracy z cywila innych służb do wysługi w SW mnie to by dało dodatkowe 10% za służbę w MON

Masz rację, że dziś w senacie uchwalili to co uchwalili.
Niestety legislacja i ilość głosów są nieugięte.
Obym się mylił ale pewnie wyjdzie jak z ostatnimi ustawami.
Sejm uchwala i akt prawny idzie do Senatu. Ten wprowadza poprawki (tak jak dzisiaj odnośnie zaliczania innych służb i pracy do dodatku stażowego). Ustawa wraca do Sejmu i ten w głosowaniu blokowym odrzuca wszystkie poprawki bo to z Senatu. i dalej dupa. Ustawa idzie do podpisania do prezydenta po odrzuceniu poprawek Senatu.
Obym się tym razem pomylił!

i się nie pomyliłem, niestety.

A to woła o pomstę do nieba:
"„Marcin Paczos, przedstawiciel Biura Prawnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej, zmiana jest wprawdzie słuszna dla interesów funkcjonariuszy, ale "niesie za sobą ogromne ryzyko związane z budżetem Służby Więziennej" i, jak przekonywał, "na chwilę obecną jest w ogóle nie policzona". Dlatego, jak mówił, Służba Więzienna nie rekomenduje przyjęcia poprawki”."

To znaczy, że pan Paczos nie realizuje porozumień strony służbowej czyli generala kitlińskiego czy generała już wszyscy mają w nosie i robią co chcą nie bacząc co ustalił on ze stroną społeczną?
A może teraz generałowi zacznie wydłużać się nos?
Odpowiedz
ALE NAS ZROBILI W KONIA.MAJA ZA NIC POROZUMIENIE Z 2018r.
W NASTEPNE WYBORY JUZ IM NIE ZAUFAM.
Odpowiedz
Postuluję aby przewodniczący NSZZFiPW zrezygnował z pełnionej funkcji. Proszę żeby nie chodzić do Ministerstwa i nie nosić tam odznak i nie robić sobie głupich żenujących zdjęć i nie sciskać się tam.
Odpowiedz
I co. Żałoba. Sejm odrzucił poprawki. Tylko 369 funkcjonariuszy w tym 98 dyrektorów szampana otwiera. Ale sam przedstawiciel CZSW jest przeciw to co wy chcecie. Że nie policzone bla bla. Od 2018 roku nie policzone. Kadry mają wszystkie nasze świadectwa pracy , no ale....NIE POLICZONE. To co wy tam towarzyszu robicie? Liczyć nie umiecie? A może tak zlecić firmie produkującej papier toaletowy , żeby wyprodukowano partię papieru zadrukowany porozumieniem z 2018 roku. Zamiast tego odznaczenia to wręczyć to Ministrowi Sprawiedliwości. Taki dar od wszystkich funcjonariuszy SW. No młodzieży , widzicie ile warte są porozumienia Ministrów, Generałów itp. To lekcja dla młodych funkcjonariuszy. Jak już pisałem to WSTYD i lekceważenie funkcjonariuszy Służby Więziennej w całej POLSCE. Oszukaliście nas.
Odpowiedz
(15-08-2020, 4:38 )Wtff napisał(a):
(14-08-2020, 18:33 )Tenobcy napisał(a): https://wiadomosci.wp.pl/sejm-uchwalil-u...633060993a
A tym z wiejskiej Covid nie przeszkadza i pieniądze dla nich zawsze się znajdą na premie czy podwyżki...
A nasza poprawki trzeba odrzucić bo?... Zarządzie słowo a zadbamy o swoje zdrowie jak nas Ziobro i Wójcik mają w głębokim poważaniu bo sluchnia obietnic bez pokrycia to uwierzcie ludzie mają dość i nie pytajcie o atmosferę dyrektorów bo dla nich zawsze będzie wyśmienita ale ludzi którzy 24h/7 pilnują żeby był spokój w  Zakładach i AŚ
Masz odpowiedź poniżej. Sam jaśnie oświecony pan z CZSW to rekomendowal. To się pytam, po cholere wpisywali to w ogóle do porozumienia jak nie maja zamiaru dotrzymać tych zapisów?
Co na to związek? Znowu wyślę pismo?
„Marcin Paczos, przedstawiciel Biura Prawnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej, zmiana jest wprawdzie słuszna dla interesów funkcjonariuszy, ale "niesie za sobą ogromne ryzyko związane z budżetem Służby Więziennej" i, jak przekonywał, "na chwilę obecną jest w ogóle nie policzona". Dlatego, jak mówił, Służba Więzienna nie rekomenduje przyjęcia poprawki”.


Nie policzona a jak w październiku (jeśli się mylę to przepraszam) gdy dogadali się z związkami odnośnie projektu ustawy gdzie właśnie była mowa o cywilu to żaden z tych smutnych panów z CZtu nie myślał ile to będzie kosztowało służbę? Za L4 wypłacili teraz ilu fusza? Jak na siłę zbijanie są i nikt tego nie powie oszczdnosc jak cholera o taki gostek ma czelność tak gadać? A gdzie jest w tej chwili minister Wójcik który tak mówił że wszystko jest na dobrej drodze żeby poszło na drogę legistalicji(ustawa o SW) z kogo oni baranów robią? Pieniędzy nie ma a pensje sobie podnoszą i to ponad 400 posłów za? Bon turystyczny za przecież jest Covid 19 i kasy na nic niby nie ma kogo oni chcą oszuszkac? Nam obiecują (porozumienie) a potem mydla oczy już raz widzieli czym to grozi może zacząć od nowa listopad blisko
Odpowiedz
Panowie dla nas podwyżki odwlekane i okrojone. Kasta rządząca czyli PiS w nocy przedstawiła projekt podwyżek dla polityków. Zainteresowanych odsyłam do wujka google. Dziękujmy wielmożnym panom z PiS za hojne podwyżki.
"Platforma was tak nie wy........ła jak wy...cha was PiS" - cytat zaczyna nabierać realistycznego znaczenia.
Odpowiedz
Znów Nas rząd ma głębokim poważaniu. Dla ich znalazły się pieniądze dla nas nie. Cały czas chodziło o to by przeciągnąć do wyborów. Za 2-3 lata znów będą potrzebne głosy nasze i naszych rodzin. I tak w kółko. To dobrze. Wiele osób podejmie decyzję z którą się wstrzymywało bo to bo 15 a bo tamto. W tej służbie nic dobrego na Nas nie czeka. Dla znajomych, sąsiadów i rządzących jesteśmy tylko klawiszami. Te tupania, prężenie się, sztandary i lampasy generała to komedia. Jak przychodzi co do czego, pokazują kim dla nich jesteśmy. Już sprawa śmierdziała jak sobie przyznali dodatek stażowy o który nie pamiętam bym protestował w Warszawie. Z nimi nie wolno mieć skrupułów. Lekki katar L4 i telefon wyłączony 2 tygodnie. Zbliża się jesień, zobaczymy kto komu będzie potrzebny.
Odpowiedz
„Jak tłumaczył podczas posiedzenia komisji Marcin Paczos, przedstawiciel Biura Prawnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej, zmiana jest wprawdzie słuszna dla interesów funkcjonariuszy, ale “niesie za sobą ogromne ryzyko związane z budżetem Służby Więziennej” i, jak przekonywał, “na chwilę obecną jest w ogóle nie policzona”. Dlatego, jak mówił, Służba Więzienna nie rekomenduje przyjęcia poprawki”

Panie Przewodniczący czy mając powyższe słowa na uwadze Porozumienie w 2018 roku od samego początku było FIKCJĄ ???

Chodziło tylko aby uspokoić funkcjonariuszy i pracowników SW ???
Chodziło tylko żeby w jednostkach nie doszło do zablokowania toku służby przez strajk ???

Po słowach przedstawiciela CZSW chyba czas zacząć DBAĆ O SWOJE ZDROWIE ??? Ono jest najważniejsze a CZSW załata dziury funkcjonariuszy dbających o zdrowie i leczących się...

Panie Przewodniczący prosimy o JASNY I PRECYZYJNY KOMUNIKAT CO DALEJ??? Powyższe słowa są jednoznacznym zerwaniem porozumienia bo Pan Minister tez nie reaguje i nawet nie ma odwagi powiedzieć służbie SW że podpisujac porozumienie OSZUKAŁ setki tysięcy funkcjonariuszy?
Odpowiedz
(14-08-2020, 18:33 )Tenobcy napisał(a): https://wiadomosci.wp.pl/sejm-uchwalil-u...633060993a
A tym z wiejskiej Covid nie przeszkadza i pieniądze dla nich zawsze się znajdą na premie czy podwyżki...
A nasza poprawki trzeba odrzucić bo?... Zarządzie słowo a zadbamy o swoje zdrowie jak nas Ziobro i Wójcik mają w głębokim poważaniu bo sluchnia obietnic bez pokrycia to uwierzcie ludzie mają dość i nie pytajcie o atmosferę dyrektorów bo dla nich zawsze będzie wyśmienita ale ludzi którzy 24h/7 pilnują żeby był spokój w  Zakładach i AŚ
Masz odpowiedź poniżej. Sam jaśnie oświecony pan z CZSW to rekomendowal. To się pytam, po cholere wpisywali to w ogóle do porozumienia jak nie maja zamiaru dotrzymać tych zapisów?
Co na to związek? Znowu wyślę pismo?
„Marcin Paczos, przedstawiciel Biura Prawnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej, zmiana jest wprawdzie słuszna dla interesów funkcjonariuszy, ale "niesie za sobą ogromne ryzyko związane z budżetem Służby Więziennej" i, jak przekonywał, "na chwilę obecną jest w ogóle nie policzona". Dlatego, jak mówił, Służba Więzienna nie rekomenduje przyjęcia poprawki”.
Odpowiedz
(13-08-2020, 20:44 )rambo3000 napisał(a):
(13-08-2020, 10:55 )lew napisał(a):
(12-08-2020, 20:35 )rambo3000 napisał(a):
(12-08-2020, 10:39 )lew napisał(a):
(11-08-2020, 17:28 )rambo3000 napisał(a): Wiecie państwo dlaczego naszą niby nowa ustawą leży w zamrażarce ?to wam powiem bo Ziobro jaki Wójcik zauważyli, że gdyby dopuścili te przepisy do życia czyli min. Zaliczenie cywila itd. to wielu ludziom w SW nagle skoczyło by dużo procent do emeczki tak oscyluje między 10 a 20% i wielu takich ludzi odrazu by poszło na emeczkę (bobbo by mieli  po 65-75% wysługi czyli max dla niektórych a ci co by mieli nawet po te 60%  plus na główkę od komisji czytaj renta 15% też mieli by maxa)  i mogło by być i 5000 chłopa z takimi procentami więc nasz minister jeden z drugim wiedzą co robią aby do tego nie dopuścić mydlić oczy będą i tyle w temacie

Ale mydlenie oczu to nie rozwiązanie - trzeba w końcu rozwiązać ten problem i zrównać tych przyjętych po 1999 a do 2012 z tymi z przed 1999.
Wiadomym jest, że trochę ludzi będzie chciało odejść ale to Wójcik i i Ziobro wraz z generałem powinni usiąść i zastanowić się jak zrobić by dla Służby odbyło się to najmniej boleśnie a nie chować głowę w piasek i nie dostrzegać problemu. Ludzie muszą być równo traktowani i art 15a powinien być wykreślony a problemy kadrowe służby nie powinny być w tym przeszkodą.
Paradoksalnie służba może na tym zyskać, gdyż jeśli część która wliczy sobie procenty z cywila odejdzie to zastąpi go nowy młodszy funkcjonariusz, który zarabiać będzie na początku mniej a to jest oszczędność dla służby. Podobno teraz są lepsze warunki do zapełnienia wakatów ze względu na utratę pracy przez pracowników w innych dziedzinach gospodarki w związku z COVID.
No nie zgodzie się że budżet służby zaoszczędzi bo staremu dają no 4,5 na emkę pójdzie dadzą 3k młodego przyjmą dadzą znów 3,2k więc zapłacić emkę i opłacić młodego daje 6,2k to o 2k mniej niż dać staremu na obecnych zasadach a jak by zmienili przepisy odnośnie art. 15a to staremu musieli by dać emki 3,5k więc jeszcze większą strata kasy dla budżetu sww skali kraju czyli np 10tys funkcjonariuszy robi miliony każdy wyrzucone a po co

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że świadczenia emerytalne mimo, że Biuro Emerytalne jest w CZSW nie idą z budżetu CZSW przeznaczonego na uposażenia.
I raczej nie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo Ci ludzie i tak kiedyś na emeryturę pójdą a zaopatrzenia emerytalne to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto tylko rekompensata za często ciężką pracę i służbę zarówno w SW jak i przed nią.
Więc po co pompować balon, który i tak kiedyś pęknie zamiast stawić czoła i problem rozwiązać?
 
Pompować ? można i oni to robią i liczą na to że Pęknie ale już nie za ich kadencji to tak aby się kręciło małym kosztem . Ale dzis coś drgnelo oby oto przeszło przez sejm i senat i prezydenta tj zaliczenie pracy z cywila innych służb do wysługi w SW mnie to by dało dodatkowe 10% za służbę w MON

Masz rację, że dziś w senacie uchwalili to co uchwalili.
Niestety legislacja i ilość głosów są nieugięte.
Obym się mylił ale pewnie wyjdzie jak z ostatnimi ustawami.
Sejm uchwala i akt prawny idzie do Senatu. Ten wprowadza poprawki (tak jak dzisiaj odnośnie zaliczania innych służb i pracy do dodatku stażowego). Ustawa wraca do Sejmu i ten w głosowaniu blokowym odrzuca wszystkie poprawki bo to z Senatu. i dalej dupa. Ustawa idzie do podpisania do prezydenta po odrzuceniu poprawek Senatu.
Obym się tym razem pomylił!
Odpowiedz
No i sejm odrzucił poprawkę o zaliczeniu cywila i innych służb w dodatku za wysługę ?
Odpowiedz
https://wiadomosci.wp.pl/sejm-uchwalil-u...633060993a
A tym z wiejskiej Covid nie przeszkadza i pieniądze dla nich zawsze się znajdą na premie czy podwyżki...
A nasza poprawki trzeba odrzucić bo?... Zarządzie słowo a zadbamy o swoje zdrowie jak nas Ziobro i Wójcik mają w głębokim poważaniu bo sluchnia obietnic bez pokrycia to uwierzcie ludzie mają dość i nie pytajcie o atmosferę dyrektorów bo dla nich zawsze będzie wyśmienita ale ludzi którzy 24h/7 pilnują żeby był spokój w Zakładach i AŚ
Odpowiedz
(13-08-2020, 22:19 )gość1 napisał(a): zazdroszczę policjantom wystąpienia Komendanta Głównego Policji  w senacie
No szacun
Odpowiedz
Czy dobrze widzę że komisja sejmowa odrzuciła nasze poprawki dolicznia do wyslugi lata z cywila?

http://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/1...le/556.pdf
Odpowiedz
Odsyłam do artykułu
https://wiadomosci.wp.pl/sejm-uchwalil-u...633060993a

Niespełna 7 godzin i 3 czytania ustawy o podwyżce dla posłów

Prawie 2 lata i 0 czytań nowelizacji ustawy o SW realizującej postulaty zawartego w 2018 roku Porozumienia.

Brawo Panowie Ministrowie z MS (p. Zbigniewie i p. Michale) odpowiedzialni za Służbę Więzienną
Odpowiedz
(13-08-2020, 21:06 )jtd napisał(a):
(13-08-2020, 12:51 )ChlopZMazur napisał(a):
(13-08-2020, 11:46 )Tenobcy napisał(a): [quote="jtd" pid='5223' dateline='1597257029']
Ale kiszka. Blacha od goscia z MSWiA. Wyczuwam taki oto przekaz bedacy w umyslach decydentow. Japa klawisze i do roboty.

Najwyraźniej gościu nie zna atmosfery wśród fuszy w ZK i AŚ szybko idzie się rozchorować pracując 12h w zamkniętym pomieszczeniu w masce na twarzy do tego jesxze robotę robiąc za 3 bo stanowiska po zawieszane w związku ze zbijanie nadgodzin.... Zegar tyka czas ucieka

A co ma powiedzieć spacerowy który w skwarze musi nocis maskę?
Sorki tak z ciekawości zapytam. Czyli , że spacerowy chodzi po spacerniku z grupa skazanych???? Czy jak?

W Bornem kiedyś to było normą za starego kierownika i Dyra. Ale teraz jest jeszcze lepiej spacerowy jak pies zapindala po pasie w 30 kilku stopniach upału, tylko drzewo kasztan daje trochę cienia, a kierownik w biurze z wiatraka korzysta i przez okno z nas się śmieje i czeka na szamanke która zaraz przybędzie i drzwi będą do niego zamknięte bajo nara pa.


.
Odpowiedz
zazdroszczę policjantom wystąpienia Komendanta Głównego Policji  w senacie
Odpowiedz
(13-08-2020, 12:51 )ChlopZMazur napisał(a):
(13-08-2020, 11:46 )Tenobcy napisał(a):
(12-08-2020, 19:30 )jtd napisał(a): Ale kiszka. Blacha od goscia z MSWiA. Wyczuwam taki oto przekaz bedacy w umyslach decydentow. Japa klawisze i do roboty.

Najwyraźniej gościu nie zna atmosfery wśród fuszy w ZK i AŚ szybko idzie się rozchorować pracując 12h w zamkniętym pomieszczeniu w masce na twarzy do tego jesxze robotę robiąc za 3 bo stanowiska po zawieszane w związku ze zbijanie nadgodzin.... Zegar tyka czas ucieka

A co ma powiedzieć spacerowy który w skwarze musi nocis maskę?
Sorki tak z ciekawości zapytam. Czyli , że spacerowy chodzi po spacerniku z grupa skazanych???? Czy jak?
Odpowiedz
(13-08-2020, 10:55 )lew napisał(a):
(12-08-2020, 20:35 )rambo3000 napisał(a):
(12-08-2020, 10:39 )lew napisał(a):
(11-08-2020, 17:28 )rambo3000 napisał(a):
(10-08-2020, 11:03 )jtd napisał(a): Dokładnie. Dajcie spokój z tymi odznakami. Nie ma czym się chwalić i fotografować. Przeciętny funkcjonariusz  na taki obrazek  to tylko uśmiechnie się . Tam w rosyji to są superbohaterowie 3kg odznak na klacie , dobrze że nie na plecach. 30tys funkcjonariuszy czeka na realizację porozumienia z roku 2018. A zbliża się 2021r. Lekceważenie funkcjonariuszy i tyle. Wstyd.
Wiecie państwo dlaczego naszą niby nowa ustawą leży w zamrażarce ?to wam powiem bo Ziobro jaki Wójcik zauważyli, że gdyby dopuścili te przepisy do życia czyli min. Zaliczenie cywila itd. to wielu ludziom w SW nagle skoczyło by dużo procent do emeczki tak oscyluje między 10 a 20% i wielu takich ludzi odrazu by poszło na emeczkę (bobbo by mieli  po 65-75% wysługi czyli max dla niektórych a ci co by mieli nawet po te 60%  plus na główkę od komisji czytaj renta 15% też mieli by maxa)  i mogło by być i 5000 chłopa z takimi procentami więc nasz minister jeden z drugim wiedzą co robią aby do tego nie dopuścić mydlić oczy będą i tyle w temacie

Ale mydlenie oczu to nie rozwiązanie - trzeba w końcu rozwiązać ten problem i zrównać tych przyjętych po 1999 a do 2012 z tymi z przed 1999.
Wiadomym jest, że trochę ludzi będzie chciało odejść ale to Wójcik i i Ziobro wraz z generałem powinni usiąść i zastanowić się jak zrobić by dla Służby odbyło się to najmniej boleśnie a nie chować głowę w piasek i nie dostrzegać problemu. Ludzie muszą być równo traktowani i art 15a powinien być wykreślony a problemy kadrowe służby nie powinny być w tym przeszkodą.
Paradoksalnie służba może na tym zyskać, gdyż jeśli część która wliczy sobie procenty z cywila odejdzie to zastąpi go nowy młodszy funkcjonariusz, który zarabiać będzie na początku mniej a to jest oszczędność dla służby. Podobno teraz są lepsze warunki do zapełnienia wakatów ze względu na utratę pracy przez pracowników w innych dziedzinach gospodarki w związku z COVID.
No nie zgodzie się że budżet służby zaoszczędzi bo staremu dają no 4,5 na emkę pójdzie dadzą 3k młodego przyjmą dadzą znów 3,2k więc zapłacić emkę i opłacić młodego daje 6,2k to o 2k mniej niż dać staremu na obecnych zasadach a jak by zmienili przepisy odnośnie art. 15a to staremu musieli by dać emki 3,5k więc jeszcze większą strata kasy dla budżetu sww skali kraju czyli np 10tys funkcjonariuszy robi miliony każdy wyrzucone a po co

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że świadczenia emerytalne mimo, że Biuro Emerytalne jest w CZSW nie idą z budżetu CZSW przeznaczonego na uposażenia.
I raczej nie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo Ci ludzie i tak kiedyś na emeryturę pójdą a zaopatrzenia emerytalne to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto tylko rekompensata za często ciężką pracę i służbę zarówno w SW jak i przed nią.
Więc po co pompować balon, który i tak kiedyś pęknie zamiast stawić czoła i problem rozwiązać?
 
Pompować ? można i oni to robią i liczą na to że Pęknie ale już nie za ich kadencji to tak aby się kręciło małym kosztem . Ale dzis coś drgnelo oby oto przeszło przez sejm i senat i prezydenta tj zaliczenie pracy z cywila innych służb do wysługi w SW mnie to by dało dodatkowe 10% za służbę w MON
Odpowiedz
(13-08-2020, 11:46 )Tenobcy napisał(a): [quote="jtd" pid='5223' dateline='1597257029']
Ale kiszka. Blacha od goscia z MSWiA. Wyczuwam taki oto przekaz bedacy w umyslach decydentow. Japa klawisze i do roboty.

Najwyraźniej gościu nie zna atmosfery wśród fuszy w ZK i AŚ szybko idzie się rozchorować pracując 12h w zamkniętym pomieszczeniu w masce na twarzy do tego jesxze robotę robiąc za 3 bo stanowiska po zawieszane w związku ze zbijanie nadgodzin.... Zegar tyka czas ucieka
0
Myślę, że nie bo ja korzystam z wszystkiego a przełożeni mnie nie interesują bo jeśli nie to ja mówię, że jest mi źle , w Bornem troszeczkę się uspokoiło bo pierwszy myślał o Koszalinie, a tu klops bajo.
Odpowiedz
(13-08-2020, 12:51 )ChlopZMazur napisał(a):
(13-08-2020, 11:46 )Tenobcy napisał(a): [quote="jtd" pid='5223' dateline='1597257029']
Ale kiszka. Blacha od goscia z MSWiA. Wyczuwam taki oto przekaz bedacy w umyslach decydentow. Japa klawisze i do roboty.

Najwyraźniej gościu nie zna atmosfery wśród fuszy w ZK i AŚ szybko idzie się rozchorować pracując 12h w zamkniętym pomieszczeniu w masce na twarzy do tego jesxze robotę robiąc za 3 bo stanowiska po zawieszane w związku ze zbijanie nadgodzin.... Zegar tyka czas ucieka

A co ma powiedzieć spacerowy który w skwarze musi nocis maskę?

Niech zapindala jeśli nie potrafi się odezwać, i np. napisać tego na księdze gości bajo pa.
Odpowiedz
(12-08-2020, 19:30 )jtd napisał(a): Ale kiszka. Blacha od goscia z MSWiA. Wyczuwam taki oto przekaz bedacy w umyslach decydentow. Japa klawisze i do roboty.

Najwyraźniej gościu nie zna atmosfery wśród fuszy w ZK i AŚ szybko idzie się rozchorować pracując 12h w zamkniętym pomieszczeniu w masce na twarzy do tego jesxze robotę robiąc za 3 bo stanowiska po zawieszane w związku ze zbijanie nadgodzin.... Zegar tyka czas ucieka
Odpowiedz
(12-08-2020, 20:35 )rambo3000 napisał(a):
(12-08-2020, 10:39 )lew napisał(a):
(11-08-2020, 17:28 )rambo3000 napisał(a):
(10-08-2020, 11:03 )jtd napisał(a):
(09-08-2020, 19:49 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): TAK JEST.
BRAK KOMUNIKATÓW ODNOŚNIE TEGO CO ROBI ZARZĄD ŻEBY POSTULATY Z POROZUMIENIA Z 2018 ROKU BYŁY ZREALIZOWANE POWODUJĄ TAKIE MYŚLENIE FUNKCJONARIUSZY I NEGATYWNE NASTAWIENIE DO ZARZĄDU. 

Prosimy o konkretne komunikaty dotyczące tego co nas dotyczy a nie odznaczeń dla kogoś kto na nie nie zasługuje bo nic nie robi aby funkcjonariuszom i pracownikom SW żyło się lepiej...

Dokładnie. Dajcie spokój z tymi odznakami. Nie ma czym się chwalić i fotografować. Przeciętny funkcjonariusz  na taki obrazek  to tylko uśmiechnie się . Tam w rosyji to są superbohaterowie 3kg odznak na klacie , dobrze że nie na plecach. 30tys funkcjonariuszy czeka na realizację porozumienia z roku 2018. A zbliża się 2021r. Lekceważenie funkcjonariuszy i tyle. Wstyd.
Wiecie państwo dlaczego naszą niby nowa ustawą leży w zamrażarce ?to wam powiem bo Ziobro jaki Wójcik zauważyli, że gdyby dopuścili te przepisy do życia czyli min. Zaliczenie cywila itd. to wielu ludziom w SW nagle skoczyło by dużo procent do emeczki tak oscyluje między 10 a 20% i wielu takich ludzi odrazu by poszło na emeczkę (bobbo by mieli  po 65-75% wysługi czyli max dla niektórych a ci co by mieli nawet po te 60%  plus na główkę od komisji czytaj renta 15% też mieli by maxa)  i mogło by być i 5000 chłopa z takimi procentami więc nasz minister jeden z drugim wiedzą co robią aby do tego nie dopuścić mydlić oczy będą i tyle w temacie

Ale mydlenie oczu to nie rozwiązanie - trzeba w końcu rozwiązać ten problem i zrównać tych przyjętych po 1999 a do 2012 z tymi z przed 1999.
Wiadomym jest, że trochę ludzi będzie chciało odejść ale to Wójcik i i Ziobro wraz z generałem powinni usiąść i zastanowić się jak zrobić by dla Służby odbyło się to najmniej boleśnie a nie chować głowę w piasek i nie dostrzegać problemu. Ludzie muszą być równo traktowani i art 15a powinien być wykreślony a problemy kadrowe służby nie powinny być w tym przeszkodą.
Paradoksalnie służba może na tym zyskać, gdyż jeśli część która wliczy sobie procenty z cywila odejdzie to zastąpi go nowy młodszy funkcjonariusz, który zarabiać będzie na początku mniej a to jest oszczędność dla służby. Podobno teraz są lepsze warunki do zapełnienia wakatów ze względu na utratę pracy przez pracowników w innych dziedzinach gospodarki w związku z COVID.
No nie zgodzie się że budżet służby zaoszczędzi bo staremu dają no 4,5 na emkę pójdzie dadzą 3k młodego przyjmą dadzą znów 3,2k więc zapłacić emkę i opłacić młodego daje 6,2k to o 2k mniej niż dać staremu na obecnych zasadach a jak by zmienili przepisy odnośnie art. 15a to staremu musieli by dać emki 3,5k więc jeszcze większą strata kasy dla budżetu sww skali kraju czyli np 10tys funkcjonariuszy robi miliony każdy wyrzucone a po co

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że świadczenia emerytalne mimo, że Biuro Emerytalne jest w CZSW nie idą z budżetu CZSW przeznaczonego na uposażenia.
I raczej nie jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo Ci ludzie i tak kiedyś na emeryturę pójdą a zaopatrzenia emerytalne to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto tylko rekompensata za często ciężką pracę i służbę zarówno w SW jak i przed nią.
Więc po co pompować balon, który i tak kiedyś pęknie zamiast stawić czoła i problem rozwiązać?
Odpowiedz
(12-08-2020, 15:23 )Administrator napisał(a):
(12-08-2020, 13:26 )lew napisał(a):
(12-08-2020, 12:39 )Administrator napisał(a):
(12-08-2020, 11:42 )lew napisał(a): Mam pytanie z innej beczki.

Dlaczego w komunikacie z posiedzenia Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji "Przewodniczący Czesław Tuła podkreślał min. że funkcjonariusze Służby Więziennej są jedyną formacją mundurową, którzy nie mają zaliczanych okresów przepracowanych „w cywilu” do dodatku za wysługę lat, co powoduje, że kandydaci wybierają inne służby mundurowe"
a gdy odsłucha się nagranie z posiedzenia komisji i tego co mówi Pan Tuła to mowa jest o zaliczaniu służby z "innych służb" lub "innych jednostek przedsiębiorstw państwowych" przy przejściu do SW. Mowa tutaj o dwóch różnych rzeczach.

Dla zainteresowanych:
od min 52 sek. 30
https://av8.senat.pl/10KPCPP451

W komunikacie z posiedzenia Komisji jest napisane potocznie "w cywilu", żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi. Oczywiście chodzi o zaliczanie pracy w cywilu jak i również służby w innych formacjach mundurowych, co jest dokładnie napisane w projekcie przedstawionym przez Przewodniczącego.

Super - dziękuję za podrzucenie Aministratorze tego dokumentu choć już go kiedyś czytałem.
Proszę jednak byś odsłuchał to co powiedział Cz. Tuła - nie mówił o "cywilu" a tylko i wyłacznie o zaliczaniu służby z "innych służb" lub "innych jednostek przedsiębiorstw państwowych" a minister Wąsik, w odpowiedzi też warty posłuchania, że go zaskoczył ten wniosek.
A "cywil" rozumiemy szerzej, to nie tylko praca w przedsiębiorstwach państwowych (co może zaraz zostać zawężone do przywięziennych przedsiębiorstw państwowych) ale i też praca u prywatnej firmie, działalność gospodarcza, itd

Przewodniczący Czesław Tuła przedstawiał ogólnie i w skrócie wniosek, który został udostępniony, a Przewodniczący Komisji ten wniosek w całości odczytał (1h i 3 min.). Niepotrzebnie doszukuje się Pan jakichkolwiek różnic.

Może i niepotrzebnie ale w kontekście często pozornych ruchów przez władze związkowe w zakresie realizacji porozumienia (patrz art. 15a) patrzenie związkowej władzy na ręce i wyłapywanie tych niuansów jest w pełni uzasadnione.
Faktem jest że min. Wójcik uzasadnił swój brak poparcia tych zmian nieznajomością tego dokumentu. A czy powiedział prawdę czy nie to już nie mnie rozstrzygać.
Ja tylko to "wyłapałem".
Odpowiedz
(12-08-2020, 16:00 )szfager napisał(a): Ogólnie i w skrócie to dla mnie: F-sze SW jako jedyna formacja mundurowa do dodatku za wysługę nie mają wliczanych lat pracy przed służbą co stanowi dyskryminację i powoduje, że f-sze SW przechodząc do innej służby na równorzędne stanowisko i z równorzędnym stopniem otrzymuje niejako z automatu wyższe uposażenie jeśli był zatrudniony przed służbą i tyle.


Może sprawą tej dyskryminacji funkcjonariuszy SW powinien zająć się Rzecznik Praw Obywatelskich. Jeśli CZSW i MS nie chcą zrealizować zapisów porozumienia z 2018 roku niech chociaż w kwestii dyskryminującej naszą formację zajmą się inne instytucje. 
Niech Zarząd Główny zwróci się z pismem do RPO w tej kwestii - trzeba szukać pomocy jeśli potrzeba
Odpowiedz
A ja się pytam, na jakich zasadach Wąsik podważa porozumienie zawarte z MS?
Odpowiedz
(12-08-2020, 10:39 )lew napisał(a):
(11-08-2020, 17:28 )rambo3000 napisał(a):
(10-08-2020, 11:03 )jtd napisał(a):
(09-08-2020, 19:49 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(09-08-2020, 14:13 )Tenobcy napisał(a): Przez brak komunikatów w tej sprawie ludzie właśnie sądzą że zarząd nic nie robi... Ponieważ jeszcze w zeszłym roku był wielki hasła o projekt ustawy który koniec koncow został zaakceptowany przez Związki CZ i DG a umarł" w Sejmie. Na początku roku minister Wójcik zapewniał że wszytsko jest na drodze do wrzucenia projektu na drogę legistalicji a jak jest dziś to każdy widzi i proszę się nie dziwić ze ludzie tak reaguja ponieważ oczekują od rządu tego czego obiecał. Kasy czeka na komunikaty jasne nikogo nie interesuje że atmosfera była super ludzie oczekują konkretów zdaje sobie sprawę że na wszytsko trzeba czasu ale na tą nowelizacje niedługo będziemy czekać rok... A nie widać nawet światełka w tunelu

TAK JEST.
BRAK KOMUNIKATÓW ODNOŚNIE TEGO CO ROBI ZARZĄD ŻEBY POSTULATY Z POROZUMIENIA Z 2018 ROKU BYŁY ZREALIZOWANE POWODUJĄ TAKIE MYŚLENIE FUNKCJONARIUSZY I NEGATYWNE NASTAWIENIE DO ZARZĄDU. 

Prosimy o konkretne komunikaty dotyczące tego co nas dotyczy a nie odznaczeń dla kogoś kto na nie nie zasługuje bo nic nie robi aby funkcjonariuszom i pracownikom SW żyło się lepiej...

Dokładnie. Dajcie spokój z tymi odznakami. Nie ma czym się chwalić i fotografować. Przeciętny funkcjonariusz  na taki obrazek  to tylko uśmiechnie się . Tam w rosyji to są superbohaterowie 3kg odznak na klacie , dobrze że nie na plecach. 30tys funkcjonariuszy czeka na realizację porozumienia z roku 2018. A zbliża się 2021r. Lekceważenie funkcjonariuszy i tyle. Wstyd.
Wiecie państwo dlaczego naszą niby nowa ustawą leży w zamrażarce ?to wam powiem bo Ziobro jaki Wójcik zauważyli, że gdyby dopuścili te przepisy do życia czyli min. Zaliczenie cywila itd. to wielu ludziom w SW nagle skoczyło by dużo procent do emeczki tak oscyluje między 10 a 20% i wielu takich ludzi odrazu by poszło na emeczkę (bobbo by mieli  po 65-75% wysługi czyli max dla niektórych a ci co by mieli nawet po te 60%  plus na główkę od komisji czytaj renta 15% też mieli by maxa)  i mogło by być i 5000 chłopa z takimi procentami więc nasz minister jeden z drugim wiedzą co robią aby do tego nie dopuścić mydlić oczy będą i tyle w temacie

Ale mydlenie oczu to nie rozwiązanie - trzeba w końcu rozwiązać ten problem i zrównać tych przyjętych po 1999 a do 2012 z tymi z przed 1999.
Wiadomym jest, że trochę ludzi będzie chciało odejść ale to Wójcik i i Ziobro wraz z generałem powinni usiąść i zastanowić się jak zrobić by dla Służby odbyło się to najmniej boleśnie a nie chować głowę w piasek i nie dostrzegać problemu. Ludzie muszą być równo traktowani i art 15a powinien być wykreślony a problemy kadrowe służby nie powinny być w tym przeszkodą.
Paradoksalnie służba może na tym zyskać, gdyż jeśli część która wliczy sobie procenty z cywila odejdzie to zastąpi go nowy młodszy funkcjonariusz, który zarabiać będzie na początku mniej a to jest oszczędność dla służby. Podobno teraz są lepsze warunki do zapełnienia wakatów ze względu na utratę pracy przez pracowników w innych dziedzinach gospodarki w związku z COVID.
No nie zgodzie się że budżet służby zaoszczędzi bo staremu dają no 4,5 na emkę pójdzie dadzą 3k młodego przyjmą dadzą znów 3,2k więc zapłacić emkę i opłacić młodego daje 6,2k to o 2k mniej niż dać staremu na obecnych zasadach a jak by zmienili przepisy odnośnie art. 15a to staremu musieli by dać emki 3,5k więc jeszcze większą strata kasy dla budżetu sww skali kraju czyli np 10tys funkcjonariuszy robi miliony każdy wyrzucone a po co
Odpowiedz
Może Pan Wąsik zazdrosny, może by go odznaczyć abo cuś? Wink
Odpowiedz
Ale kiszka. Blacha od goscia z MSWiA. Wyczuwam taki oto przekaz bedacy w umyslach decydentow. Japa klawisze i do roboty.
Odpowiedz
Ogólnie i w skrócie to dla mnie: F-sze SW jako jedyna formacja mundurowa do dodatku za wysługę nie mają wliczanych lat pracy przed służbą co stanowi dyskryminację i powoduje, że f-sze SW przechodząc do innej służby na równorzędne stanowisko i z równorzędnym stopniem otrzymuje niejako z automatu wyższe uposażenie jeśli był zatrudniony przed służbą i tyle.
Odpowiedz
(12-08-2020, 13:26 )lew napisał(a):
(12-08-2020, 12:39 )Administrator napisał(a):
(12-08-2020, 11:42 )lew napisał(a): Mam pytanie z innej beczki.

Dlaczego w komunikacie z posiedzenia Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji "Przewodniczący Czesław Tuła podkreślał min. że funkcjonariusze Służby Więziennej są jedyną formacją mundurową, którzy nie mają zaliczanych okresów przepracowanych „w cywilu” do dodatku za wysługę lat, co powoduje, że kandydaci wybierają inne służby mundurowe"
a gdy odsłucha się nagranie z posiedzenia komisji i tego co mówi Pan Tuła to mowa jest o zaliczaniu służby z "innych służb" lub "innych jednostek przedsiębiorstw państwowych" przy przejściu do SW. Mowa tutaj o dwóch różnych rzeczach.

Dla zainteresowanych:
od min 52 sek. 30
https://av8.senat.pl/10KPCPP451

W komunikacie z posiedzenia Komisji jest napisane potocznie "w cywilu", żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi. Oczywiście chodzi o zaliczanie pracy w cywilu jak i również służby w innych formacjach mundurowych, co jest dokładnie napisane w projekcie przedstawionym przez Przewodniczącego.

Super - dziękuję za podrzucenie Aministratorze tego dokumentu choć już go kiedyś czytałem.
Proszę jednak byś odsłuchał to co powiedział Cz. Tuła - nie mówił o "cywilu" a tylko i wyłacznie o zaliczaniu służby z "innych służb" lub "innych jednostek przedsiębiorstw państwowych" a minister Wąsik, w odpowiedzi też warty posłuchania, że go zaskoczył ten wniosek.
A "cywil" rozumiemy szerzej, to nie tylko praca w przedsiębiorstwach państwowych (co może zaraz zostać zawężone do przywięziennych przedsiębiorstw państwowych) ale i też praca u prywatnej firmie, działalność gospodarcza, itd

Przewodniczący Czesław Tuła przedstawiał ogólnie i w skrócie wniosek, który został udostępniony, a Przewodniczący Komisji ten wniosek w całości odczytał (1h i 3 min.). Niepotrzebnie doszukuje się Pan jakichkolwiek różnic.
Odpowiedz
(12-08-2020, 12:39 )Administrator napisał(a):
(12-08-2020, 11:42 )lew napisał(a): Mam pytanie z innej beczki.

Dlaczego w komunikacie z posiedzenia Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji "Przewodniczący Czesław Tuła podkreślał min. że funkcjonariusze Służby Więziennej są jedyną formacją mundurową, którzy nie mają zaliczanych okresów przepracowanych „w cywilu” do dodatku za wysługę lat, co powoduje, że kandydaci wybierają inne służby mundurowe"
a gdy odsłucha się nagranie z posiedzenia komisji i tego co mówi Pan Tuła to mowa jest o zaliczaniu służby z "innych służb" lub "innych jednostek przedsiębiorstw państwowych" przy przejściu do SW. Mowa tutaj o dwóch różnych rzeczach.

Dla zainteresowanych:
od min 52 sek. 30
https://av8.senat.pl/10KPCPP451

W komunikacie z posiedzenia Komisji jest napisane potocznie "w cywilu", żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi. Oczywiście chodzi o zaliczanie pracy w cywilu jak i również służby w innych formacjach mundurowych, co jest dokładnie napisane w projekcie przedstawionym przez Przewodniczącego.

Super - dziękuję za podrzucenie Aministratorze tego dokumentu choć już go kiedyś czytałem.
Proszę jednak byś odsłuchał to co powiedział Cz. Tuła - nie mówił o "cywilu" a tylko i wyłacznie o zaliczaniu służby z "innych służb" lub "innych jednostek przedsiębiorstw państwowych" a minister Wąsik, w odpowiedzi też warty posłuchania, że go zaskoczył ten wniosek.
A "cywil" rozumiemy szerzej, to nie tylko praca w przedsiębiorstwach państwowych (co może zaraz zostać zawężone do przywięziennych przedsiębiorstw państwowych) ale i też praca u prywatnej firmie, działalność gospodarcza, itd
Odpowiedz
(12-08-2020, 11:42 )lew napisał(a): Mam pytanie z innej beczki.

Dlaczego w komunikacie z posiedzenia Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji "Przewodniczący Czesław Tuła podkreślał min. że funkcjonariusze Służby Więziennej są jedyną formacją mundurową, którzy nie mają zaliczanych okresów przepracowanych „w cywilu” do dodatku za wysługę lat, co powoduje, że kandydaci wybierają inne służby mundurowe"
a gdy odsłucha się nagranie z posiedzenia komisji i tego co mówi Pan Tuła to mowa jest o zaliczaniu służby z "innych służb" lub "innych jednostek przedsiębiorstw państwowych" przy przejściu do SW. Mowa tutaj o dwóch różnych rzeczach.

Dla zainteresowanych:
od min 52 sek. 30
https://av8.senat.pl/10KPCPP451

W komunikacie z posiedzenia Komisji jest napisane potocznie "w cywilu", żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi. Oczywiście chodzi o zaliczanie pracy w cywilu jak i również służby w innych formacjach mundurowych, co jest dokładnie napisane w projekcie przedstawionym przez Przewodniczącego.


Załączone pliki
.pdf   wniosek o zmiany do Ustawy o SW.pdf (Rozmiar: 36.98 KB / Pobrań: 11)
Odpowiedz
Hahahaha, Do przedstawionego wniosku odniósł się Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik, który nie poparł wniosku!!!!!!a co On ma do Służby Więziennej? co myśli, że jak ludzie nie przyjdą do służby w szeregach SW to od razu polecą do innych służb podległych MSWiA bo oni mają zaliczanie cywila do dodatku!!!co za p....nt!!! żenada!!!
Odpowiedz