Dzień Dziecka dla dzieci z Ukrainy – ZT NSZZFiPW w Słupsku.

W dniu 28 maja 2022 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Posejdon”  w Ustce odbyła się impreza okolicznościowa dla dzieci ukraińskich z okazji Międzynarodowego DNIA DZIECKA.

W tym ważnym dla dzieci dniu funkcjonariusze SW okręgu koszalińskiego postanowili podarować odrobinę uśmiechu i radości dla dzieci z  ukraińskiego domu dziecka z BajorkI w okolicach Kijowa,  przebywających   aktualnie  w ośrodku  Konferencyjno-Wypoczynkowy POSEJDON  w Ustce.

Organizatorem przedsięwzięcia była Wioletta Guzowska Przewodnicząca Zarządu Terenowego Niezależnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Aresztu Śledczego w Słupsku przy ogromnym wsparciu Ośrodka POSEJDON.

W zabawie integracyjnej uczestniczyło blisko 200 dzieci. Przygotowano dla najmłodszych wiele zabaw integracyjnych podczas których odbyło się: malowanie twarzy, modelowanie balonów, zaplatanie warkoczyków, przejażdżka na koniach, bańki mydlane,  wyścigi gokartem oraz dmuchane zjeżdżalnie. Nie zabrakło również drobnych przekąsek, słodyczy, napoi, lodów, waty cukrowej , popcornu oraz grochówki i kiełbasek z grilla.

Organizatorom pomagały wolontariuszki z Ustki, które na co dzień  angażują swój czas opiekując się potrzebującymi emocjonalnego wsparcia dziećmi.

Zwieńczeniem imprezy było przedstawienie artystyczne przygotowane przez aktorów z słupskiego Teatru Lalki „Tęcza”. Dzieciom wręczono drobne upominki ufundowane przez sponsorów. Pomimo przelotnych opadów humor i dobry nastrój dopisywał, a z twarzy dzieci uśmiech nie znikał.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę pracowników Ośrodka Wypoczynkowego POSEJDON w Ustce, funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz  sponsorów, którzy wykazując swoją bezinteresowną  pomoc przyczynili się do zorganizowania festynu dla dzieci z ukraińskiego domu dziecka.

Przewodnicząca Zarządu Terenowego NSZZFiPW w Areszcie Śledczym w Słupsku

/-/ Wioletta Guzowska

Galeria zdjęć:

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy