Komunikat po spotkaniu z Wiceministrem Sprawiedliwości

W dniu 10 kwietnia 2018 roku przedstawiciele ZG NSZZ F i PW w osobach Czesław Tuła, Paweł Altwasser i Bolesław Groński spotkali się w kancelarii wiceministra Sprawiedliwości z Panem Patrykiem Jaki Sekretarzem Stanu  w Ministerstwie Sprawiedliwości, na którym poruszono wiele istotnych spraw i problemów funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa. Najważniejszymi sprawami, które omówiono to:

  1. Wzrost wskaźnika krotności kwoty bazowej do wysokości 3,28
  2. Omówiono postulaty Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z dnia 12 marca 2018 r. skierowanych do Ministra Sprawiedliwości.
  3. Brak udziału przedstawicieli naszego Związku przy procedowaniu aktów prawnych dotyczących funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa na etapie ścieżki legislacyjnej w Sejmie i Senacie.
  4. Poruszono sprawę znacznego wzrostu przekazywanych etatów ze służby na ochronę obiektów Ministerstwa i Prokuratury.
  5. Omówiono sytuację reorganizacji jednostek organizacyjnych Służby Więziennej oraz wskazano wynikające problemy dla funkcjonariuszy i pracowników.
  6. Zgłoszono akces o włączenie członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa do prac zespołu, którego powołanie zdeklarował Minister Sprawiedliwości w Sali BHP Stoczni Gdańskiej z działaczami NSZZ Solidarność a który ma wypracować nowelizację ustawy o Związkach Zawodowych pod kątem jeszcze większej ochrony prawnej funkcyjnych działaczy Związków Zawodowych.

Rozmowa przebiegała w dobrej atmosferze a ze strony Pana Ministra padła deklaracja o wsparciu inicjatyw Związku a szczególnie zaznaczył w rozmowie, że uprawnienia funkcjonariuszy Służby Więziennej nie mogą być gorsze niż w innych służbach.

(-) Bolesław Groński

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy