Komunikat po spotkaniu zespołu kadrowo-płacowego.

W dniu 8 lipca 2020 roku w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej odbyło się spotkanie zespołu kadrowo-płacowego; stronę służbową reprezentowali: Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, z-ca Dyrektora Generalnego płk Artur Dziadosz, Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia ppłk Grzegorz Bajda oraz Starszy Specjalista Biura Kadr i Szkolenia mjr Barbara Cieślak, natomiast partnera społecznego reprezentowali przedstawiciele wszystkich grup wchodzący w skład NSZZFiPW tj. : Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa  Czesław Tuła (pracownik cywilny Służby Więziennej), Wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego Specjalista OISW w Opolu kpt. Danuta Malkusz, Skarbnik Zarządu Głównego Bolesław Groński emeryt Służby Więziennej oraz członek Prezydium Zarządu Głównego Paweł Altwasser rencista Służby Więziennej.

Celem spotkania było omówienie realizacji planu finansowego za pierwsze półrocze 2020 r. ze szczególnym uwzględnieniem

 1. Skutków realizacji podwyżki uposażeń funkcjonariuszy i wynagrodzeń pracowników cywilnych;
 2. Wypłaty nagrody rocznej oraz nagród uznaniowych;
 3. Realizacji awansów w stopniach i stanowiskach na dzień 31 grudnia 2019 oraz w pierwszym kwartale 2020 roku;
 4. Rozliczenia nadgodzin za okres rozliczeniowy od lipca do grudnia 2019 r.;
 5. Struktury uposażeń funkcjonariuszy tj. procentowego udziału wszystkich składników;
 6. Sprawa wakatów oraz sposobu ich rozliczania;
 7. Dodatki motywacyjne – ilu funkcjonariuszy z niego skorzysta i ile środków finansowych trzeba na to przeznaczyć?;
 8. Nagrody za zastępstwa z tytułu zwolnień lekarskich;
 9. Sposobu realizacji podwyżki dla pracowników cywilnych w związku z tzw. płacą minimalną;
 10. Fundusz Aktywizacji Zawodowej – jakie środki przeznaczono na poprawę warunków funkcjonariuszy tzw. infrastruktura oraz ochrona osobista funkcjonariuszy i pracowników cywilnych w związku z SARS-CoV-2;
 11. Realizacja uprawnień socjalnych funkcjonariuszy wynikających z ustawy o Służbie Więziennej.

Wnioski:

Podwyżka uposażeń funkcjonariuszy od 1.01.2020 r. została zrealizowana zgodnie z porozumieniem podpisanym przez Ministra Sprawiedliwości i Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa

Nagroda roczna została wypłacona wszystkim uprawnionym .

Nagrody uznaniowe i zapomogi zostały wypłacone zgodnie z ustaleniami między stroną służbową a NSZZFiPW, wykorzystano 75% zaplanowanych na ten cel środków budżetowych, ze szczególnym uwzględnieniem zaangażowania funkcjonariuszy w czasie pandemii.

Nagrody dla dyrektorów i funkcjonariuszy CZSW zostaną wypłacone w późniejszym terminie, po dogłębnej analizie, przeprowadzonej przez Dyrektora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości.

Strona służbowa oświadczyła, że zostały zrealizowane wszystkie należne na dzień 31.12.2019 r. awanse w stopniu i na stanowisku. (W tym miejscu Zarząd Główny NSZZFiPW zwraca się z apelem o przesłanie wszelkich nieprawidłowości w tym zakresie).

Strona społeczna została zapewniona przez stronę służbową o kontynuacji polityki awansowej w roku 2020  analogicznie do roku 2019.

Środki na wypłatę rekompensaty za wypracowane nadgodziny w roku 2020 oraz dla odchodzących na zaopatrzenie emerytalne są zabezpieczone.

Zostało uruchomione 650 wakatów w skali kraju ze szczególnym uwzględnieniem działu ochrony.

Dodatek motywacyjny obejmie 369 funkcjonariuszy ze stażem powyżej 25 lat w tym między innymi 98 dyrektorów, 26 dowódców i zastępców dowódców zmian, 52 oddziałowych, 20 funkcjonariuszy działu penitencjarnego a pozostałe z innych działów służby.

Strona służbowa zobowiązała się do przeprowadzenia  monitoringu wypłacania nagrody z tytułu zastępstwa za zwolnienia lekarskie. (W tym miejscu Zarząd Główny NSZZFiPW zwraca się z apelem o przesłanie wszelkich nieprawidłowości w tym zakresie).

Strony pozostają na rozbieżnych stanowiskach w sprawie realizacji podwyżki dla pracowników cywilnych w związku z tzw. płacą minimalną. NSZZFiPW po otrzymaniu informacji w tym zakresie od Ministra Sprawiedliwości w razie potrzeby przygotuje stosowny pozew do Sądu.

W związku z tym, że przepisy dotyczące uprawnień socjalnych funkcjonariuszy ustawy  o Służbie Więziennej nie są realizowane, strona służbowa zobowiązała się do przygotowania alternatywnych rozwiązań w tym zakresie.

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy