Medal od papieża dla prof. Czesława Kłaka

Papieski medal Benemerenti, przyznany przez papieża Franciszka został wręczony w Rzeszowie profesorowi dr hab. Czesławowi Kłakowi, prawnikowi, naukowcowi, wykładowcy akademickiemu. W uroczystości na cześć nagrodzonego udział wzięli wicemarszałkowie województwa podkarpackiego Piotr Pilch i Ewa Draus oraz członek zarządu Maria Kurowska, Czesław Tuła Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FiPW w Warszawie

W uroczystości wręczenia medalu uczestniczyli także Biskup Rzeszowski dr Jan Wątroba, parlamentarzyści z regionu Krystyna Wróblewska, Wojciech Buczak, Andrzej Szlachta i Alicja Zając, wojewoda Ewa Leniart, przedstawiciele kurii diecezjalnej, służb mundurowych orz rodzina i bliscy nagradzanego profesora Czesława Kłaka.

– Papieskie odznaczenie Benemerenti przyznawane od 1832 roku nagradza ludzi za wyjątkowe zasługi na rzecz Kościoła. Dla diecezji rzeszowskiej, którą do życia powołał papież Jan Paweł II przed 27 laty, jest to moment szczególny. Pan profesor Czesław Kłak jest bowiem pierwszą osobą, która dostąpiła tego zaszczytu i została tym papieskim medalem odznaczona – mówił w laudacji na cześć profesora Kłaka wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie ks. dr Marek Story.

Prof. nadzw. dr hab. Czesław Kłak jest specjalistą z zakresu prawa karnego, postępowania karnego, kryminalistyki oraz międzynarodowej ochrony praw człowieka. Przez wiele lat był dyrektorem Kolegium Prawa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, od lat jest wykładowcą Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Jest członkiem Rady Polityki Penitencjarnej przy Ministrze Sprawiedliwości. Jest także sędzią Trybunału Stanu.

Więcej na stronie:

https://www.podkarpackie.pl/index.php/kultura/6683-medal-od-papieza-dla-prof-czeslawa-klaka

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement advertisement advertisement

Reklamy