Pielgrzymka do Rzymu – oferta

W ramach obchodów 100-lecia istnienia polskiego więziennictwa Służba Więzienna organizuje szereg przedsięwzięć. Z inicjatywy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, Przewodniczącego Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Naczelnego Kapelana Więziennictwa, w dniach 25-28 września 2018 r. planowana jest pielgrzymka funkcjonariuszy, pracowników, emerytów Służby Więziennej oraz członków ich rodzin do Włoch.

Dzięki życzliwości Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz pozytywnej decyzji Konferencji Episkopatu Polski, Służba Więzienna czyni starania, by wzorem innych służb mundurowych, ustanowić świętego patrona naszej formacji.

Zarówno inicjatywa ustanowienia w 2018 roku św. Pawła patronem Służby Więziennej, jak i organizacja pielgrzymki przyczyniły się do decyzji Prefektury Domu Papieskiego o przyznaniu grupie pielgrzymów Służby Więziennej 200 miejsc w wyznaczonym sektorze w trakcie Audiencji Generalnej Papieża Franciszka  w środę, 26 września 2018 r. o godz. 10.00 na Placu Św. Piotra w Watykanie.

Program pielgrzymki do Włoch zakłada również wizytę na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino (msza polowa oraz złożenie wieńców na grobie gen. Władysława Andersa i polskich żołnierzy) w czwartek, 27 września 2018 r.

Zarząd Główny NSZZ FiPW wynegocjował z biurem podróży specjalną grupową ofertę dla uczestników pielgrzymki w wysokości ok. 2.290,- zł od osoby. Program pielgrzymki w załączeniu. Wylot w dwóch grupach: z Warszawy i Krakowa w dniu 25.09.br, powrót w dniu 28.09.br. Wynegocjowana oferta jest ograniczona ilością zarezerwowanych miejsc w samolocie i przeznaczona dla 120 osób.

Istnieje również możliwość wyboru przelotu bądź dojazdu oraz pobytu we Włoszech, zorganizowanego indywidualnie przez zainteresowane osoby lub przez jednostki organizacyjne SW.

Wyjazd może być realizowany wyłącznie w ramach urlopu wypoczynkowego. W trakcie Audiencji Generalnej oraz pobytu na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino zalecane jest wystąpienie funkcjonariuszy SW w umundurowaniu wyjściowym (biała koszula, sznur, czapka wyjściowa, rękawiczki). Pierwszeństwo w rozdziale miejsc do wyznaczonego sektora w trakcie Audiencji Generalnej będą miały osoby korzystające z opcji wyjazdu proponowanego przez ZG NSZZ FiPW. W przypadku większej ilości pielgrzymów (ponad 200 osób), udział w Audiencji Generalnej możliwy jest w ogólnodostępnych strefach.

Uprzejmie proszę o poinformowanie podległych funkcjonariuszy, pracowników i kół emerytów oraz przekazanie zbiorczej informacji z podległych jednostek – deklaracji uczestnictwa w pielgrzymce do Włoch, w terminie do 14 maja br. do godz. 12.00 na adres bdg@sw.gov.pl.

Proszę o zbiorcze wypełnienie załączonego wzoru deklaracji (w pliku Excel).

Deklaracja zawiera:

  1. imienny wykaz kandydatów do wyjazdu (z zaznaczeniem: funkcjonariusz, pracownik, emeryt, członek rodziny)
  2. wybór opcji podróży (wycieczka proponowana przez ZG NSZZFiPW, wyjazd indywidualny, inna forma wyjazdu grupowego)
  3. akces uczestnictwa w Audiencji Generalnej 26.09.br.
  4. akces uczestnictwa w uroczystości na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino 27.09.br.

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy