Podsumowanie wypoczynku najmłodszych 2018 rok

Szanowni Państwo Właśnie dobiegł końca ostatni tegoroczny turnus kolonijny organizowany dla naszych dzieci przez Zarząd Okręgowy NSZZ FiPW w Opolu przy współpracy z Zarządem Głównym NSZZ FiPW oraz Centralnym Zarządem Służby Więziennej.

Zanim podsumuję tegoroczne kolonie chciałam podzielić się z Państwem krótką statystyką. Zarząd Okręgowy w Opolu podjął się organizacji kolonii w 2011 r., z inicjatywy ówczesnego przewodniczącego Zarządu Okręgowego Pana Czesława Tuły. W tym czasie organizowaliśmy kolonie do Unieścia, które są naszą niezmienną bazą, do której dzieci chętnie wracają. Ponadto organizowaliśmy kolonie do Białki Tatrzańskiej, do Ustki, Darłówka, Rawy Mazowieckiej, Darłowa, Niedzicy oraz spływy kajakowe po dziewiczych terenach Mazur. Od 2016 roku rozpoczęliśmy współpracę z Biurem Vero Travel, dzięki któremu zorganizowaliśmy pierwsze kolonie zagraniczne. Bardzo szybko wyjazdy zagraniczne zyskały wielu zwolenników i z roku na rok z powodu dużego zainteresowania musieliśmy poszerzać bazę kolonii zagranicznych. W tym roku w przypadku dwóch turnusów do Bułgarii musieliśmy szybko renegocjować umowę i w konsekwencji zorganizowaliśmy trzy turnusy do Bułgarii i jeden turnus do Włoch. Od 2011 roku przez nasze kolonie przewinęło się ponad 1700 uczestników. Tylko w bieżącym roku z wyjazdów na kolonie skorzystało niespełna 350 dzieci, czyli o około 90 dzieci więcej niż w zeszłym roku. Podobnie jak w ubiegłych latach udało się nam obniżyć koszty kolonii dzięki naszym wspaniałym sponsorom, dzięki którym nasze dzieci powracające z zagranicy miały zafundowany: ciepły posiłek w Opolu, dopłatę do niektórych wycieczek, otrzymały też wspaniałe prezenty. To wszystko dzięki Zarządowi Głównemu NSZZ FiPW, który przeznaczył znaczną kwotę na ten cel. Dzieci i opiekunowie przebywający na koloniach krajowych miały zasponsorowane ubezpieczenie, dzięki przychylności Prezesa Kancelarii Brokerskiej KING-BROKER. W tym roku po raz kolejny Zarząd Główny zasponsorował wyjazd na kolonię dwójce dzieci, które nie miałyby możliwości skorzystać z jakiegokolwiek wyjazdu. Ceny kolonii byłyby znacznie wyższe gdyby nie bezpłatny transport na terenie kraju, zapewniony przez Służbę Więzienną. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi Generalnemu Gen. Jackowi Kitlińskiemu za wyrażenie zgody na bezpłatny transport i przychylność dla wszystkich działań podjętych przez Zarząd Okręgowy NSZZ FiPW w Opolu w organizacji letniego wypoczynku dla dzieci.

Szanowni Państwo organizacja kolonii dla tak licznej grupy dzieci to ogromne przedsięwzięcie. Nie udałoby się go zorganizować, gdyby nie grupa ludzi, którzy w nim uczestniczyli. Z całego serca pragnę podziękować Pani mjr Elżbiecie Sapieżyńskiej, która wzięła na siebie całą logistykę transportową. To ona przygotowywała wykazy przewozu dzieci na poszczególne turnusy a proszę mi wierzyć nie było to łatwe zadanie. Pani Ela włożyła całe serce w pomoc przy organizacji kolonii. Myślała o wszystkich i o wszystkim. Bardzo dziękuję całemu działowi Kadr w Polsce więziennej za to, że współpracując z Przewodniczącymi Okręgowymi dbali o sprawiedliwy przydział miejsc kolonijnych oraz na bieżąco informowali zainteresowanych o wszelkich zmianach logistycznych. Podziękowania również należą się wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w wyjazdach dzieci czyli panom kierowcom, paniom, które opiekowały się dziećmi podczas podróży oraz paniom pielęgniarkom.

Największą satysfakcją dla organizatora jest przede wszystkim widok radości dzieci powracających z kolonii i wdzięczność rodziców za opiekę nad dziećmi. W tym roku mimo tak licznej grupy dzieci, jak zawsze, wszystkie dzieci wróciły szczęśliwie do swoich domów. Muszę jednak wspomnieć o przykrym incydencie, który wydarzył się w tym roku podczas II turnusu  w Bułgarii, a który może rzutować na przyszłoroczną akcję letnią. Jeden z rodziców napisał bardzo krzywdzący i nieprawdziwy komentarz na stronie biura Vero Travel, z którym współpracujemy od trzech lat. Przez taką opinię ( w trakcie sezonu) biuro bardzo dużo straciło, gdyż organizacja kolonii dla naszych dzieci to tylko malutki wycinek działalności tego biura a opinia ta rzutowała na całą jego działalność. W związku z tym najprawdopodobniej w przyszłym roku biuro to nie podpisze z nami umowy o organizacji kolonii. Wiąże się to   z dużym problemem dla nas jako organizatora. Zbyt dużo pracy włożyliśmy w rozwinięcie tej współpracy i chyba nie będziemy mieli tyle sił, aby zaczynać wszystko od nowa z innym, nieznanym biurem. We wspomnianej opinii rodzic wypowiedział się również bardzo krzywdząco i nieprawdziwie o organizatorze kolonii czyli o związku zawodowym, który był, jest i miał być głównym sponsorem wypoczynku letniego naszych dzieci. Ja osobiście zostałam posądzona o czerpanie korzyści ze współpracy z tym biurem. To bardzo boli, gdy człowiek angażuje się całym sobą, poświęca bezinteresownie swój czas a ktoś bezmyślnie wypisuje tak strasznie krzywdzące i nieprawdziwe słowa. Negocjacje cenowe z biurem podróży, pozyskiwanie sponsorów i darczyńców, stukanie od drzwi do drzwi o jakąkolwiek pomoc w organizacji kolonii nigdy nie jest proste ale radość dzieci rekompensuje wszystko. Zawsze robiłam wszystko aby na nasze kolonie było stać każdego i żeby naszym dzieciom nigdy niczego nie brakowało. Oświadczam z całą stanowczością, że nigdy nie otrzymałam żadnych profitów ani korzyści od wspomnianego biura podróży.

Jak państwo pamiętacie zaczynaliśmy od trzech turnusów, w których udział wzięło 1 na 5 zgłoszonych dzieci. Poczyniliśmy wiele starań aby każde dziecko mogło pojechać na kolonię. W tym roku było to osiem turnusów z czego cztery to kolonie zagraniczne. Bardzo często słyszałam ciepłe słowa na temat naszych kolonii, za co wszystkim serdecznie dziękuję. Wiem, że zawsze łatwiej się krytykuje niż pisze podziękowania. Trochę szkoda. Jedna krzywdząca i nieprawdziwa opinia zepsuła ośmioletnią pracę Zarządu Okręgowego w Opolu.

Szanowni Państwo jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za współpracę, za każde ciepłe słowo pod adresem kolonii. Dziękuję, że tak wspaniale wychowujecie swoje dzieci, bo miło słyszeć od opiekunów na koloniach, że nasze dzieci są wyjątkowe i niesamowite.

Być może w przyszłym roku ktoś inny podejmie się organizacji kolonii dla naszych dzieci. Ja na chwilę obecną nie potrafię powiedzieć czy kolonie w przyszłym roku odbędą się.

      Z poważaniem

(-) Danuta Malkusz

Przewodnicząca

Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW

w Opolu

więcej zdjęć w galerii ……..

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy