Spotkanie robocze w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

W dniu 17 marca 2017 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odbyło się robocze spotkanie z Panią Minister Beatą Kempą. W spotkaniu Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych reprezentowali Przewodniczący Krzysztof Hetman i Wiceprzewodniczący Czesław Tuła.

Spotkanie dotyczyło wystąpienia Federacji ZZ SM do Pani Premier o spotkanie w związku z informacjami o planach Rządu dotyczących zmian warunków otrzymania i wysokości świadczeń emerytalnych i rentowych przez funkcjonariuszy służb mundurowych.

Zgodnie z wielokrotnie podkreślaną przez Panią Minister informacją – nie są prowadzone żadne prace w zakresie emerytur służb mundurowych. Stosownie z podziałem zadań i kompetencji to Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, jest właściwym do sporządzenia i prowadzenia takiego projektu, co zgodnie z wcześniej już przekazywanymi informacjami nie jest prowadzone.

W imieniu Federacji ZZ SM podtrzymano wniosek o spotkanie z Panią Premier, wskazując na wcześniejsze wystąpienia i wnioski, podkreślając jak dużą destabilizację w służbach powodują takie zapowiedzi. Otrzymaliśmy zapewnienie że Pani Premier została poinformowana o niepokojach i atmosferze jaka pojawiła się po informacjach medialnych na temat zmian emerytalnych dla funkcjonariuszy. Planowane jest również spotkanie w poszerzonym składzie o innych ministrów. Podejmując dyskusję o sytuacji w służbach, skupiono się także na projekcie zmiany ustawy o „L-4”, jako projektu praktycznie bez kosztowego, którego wprowadzenie umożliwi zlikwidowanie niekorzystnych rozwiązań wprowadzonych przez poprzedni Rząd dla funkcjonariuszy i żołnierzy przebywających na zwolnieniach lekarskich.

Pani Minister zapewniła o przychylności dla wprowadzenia wypracowanych już w tym zakresie rozwiązań, dla wszystkich służb mundurowych i poparcia ich w trakcie planowanych prac rządowych.

W imieniu Federacji ZZ SM
Przewodniczący Federacji ZZ SM
(-) Krzysztof Hetman

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy