VI Mistrzostwa Polski Służby Więziennej Turnieju Smoczych Łodzi

W sobotę 11 czerwca 2022 roku na rzece Nogat przy przystani pasażerskiej zamku w Malborku zostały rozegrane VI Mistrzostwa Polski Służby Więziennej Turnieju Smoczych Łodzi,  które  zgromadziły   kilkudziesięcioosobową grupę zawodników wraz z rodzinami.

Zawody zorganizował Zarząd Okręgowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Gdańsku z Zarządem Głównym NSZZFiPW, przy wsparciu Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy oraz Dyrektora Zakładu Karnego w Sztumie. Sponsorem  strategicznym turnieju był Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.

Smocze łodzie to sport wodny wywodzący się z Chin, sięgający tradycją kilku tysięcy lat wstecz. Początek sportu smoczych łodzi w Polsce to rok 1997, kiedy to Włodzimierz Schmidt, działacz sportowy i trener zorganizował wraz z Jerzym Walczykiem pierwsze zawody międzynarodowe na Motławie w Gdańsku.  Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, wymagająca współpracy i zgrania drużyny, przy niebagatelnej roli sternika kierującego składem łodzi. Zaproszeni na zawody sędziowie czuwali nad prawidłowym przebiegiem imprezy.

Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz miasta Malborka pan Marek Charzewski, który objął swoim patronatem mistrzostwa. Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy płk Andrzej Gniot, którego reprezentował ppor. Marek Mettel specjalista ochrony OISW w Bydgoszczy, Zastępcy Dyrektora Zakładu Karnego z Sztumie ppłk Leszek Urbanowicz i ppłk Robert Witkowski.

W turnieju udział wzięło osiem drużyn reprezentujących: Oddział Zewnętrzny z Torunia, Zakład Karny nr 1 w Grudziądzu, Zakład Karny w Sztumie, Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Katowicach, Drużyna międzynarodowa z Czech i Litwy, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Malborka, Słodki Smok z  Malborka, Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Gdańsku połączony z Oddziałem Zewnętrznym w  Malbork.

Statuetka smoka za pierwsze miejsce turnieju trafiła do drużyny Oddziału Zewnętrznego z Torunia. Drugie miejsce zajęła  drużyna MOW z Malborka. Trzecie miejsce zajęła osada Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu.  Kolejne miejsca zajęły osady Zakładu Karnego w Sztumie, Drużyna międzynarodowa z Czech i Litwy, Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Katowicach, Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Gdańsku połączonej z OZ Malbork oraz Słodkiego Smoka z Malborka.

Uroczystego zakończenia zawodów dokonali Przewodniczący ZO NSZZFiPW w Gdańsku Jarosław Wodziński, przedstawiciel Dyrektora Okręgowy SW w Bydgoszczy ppor. Marek Mettel, Zastępcy Dyrektora ZK w Sztumie  ppłk Leszek Urbanowicz i ppłk Robert Witkowski.

Przewodniczący ZO NSZZFiPW w Gdańsku Jarosław Wodziński podziękował wszystkim zawodnikom przybyłym gościom, sędziom i organizatorom za sportową atmosferę, rywalizację fair play, podnoszenie sprawności fizycznej wśród funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa. Burmistrz Miasta Malborka w swoim wystąpieniu podkreślił miłą atmosferę, potrzebę aktywnego spędzania czasu wolnego, integracji środowiska i zapewnił o dalszej współpracy z Zarządem Okręgowym NSZZFiPW w Gdańsku.

Serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu VI Mistrzostw Polski Służby Więziennej Turnieju Smoczych Łodzi,  Przewodniczący ZO NSZZ FiPW w Gdańsku Jarosław Wodziński skierował do sponsora strategicznego  PZU, Przewodniczącego ZG NSZZFiPW Czesława Tuły oraz Dyrektora Okręgowego SW i Dyrektorów ZK Sztumie.

Mamy nadzieję, że smocze łodzie zagościły na stałe i będą wizytówką miasta Malborka, dając okazję do dobrej zabawy, sportowej rywalizacji i aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Tekst: Tadeusz Łoziński

Foto: Jarosław Wodziński

Foto. Grzegorz Ołdak

Sponsorem Strategicznym jest PZU.

Galeria zdjęć:

 

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy