X Międzynarodowy Obóz Rekreacyjno -Wypoczynkowy w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach

W dniach 24.07–02.08. 2017 roku w  Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach,  odbył się  kolejny międzynarodowy obóz rekreacyjno -wypoczynkowy  dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, młodzieży, dzieci funkcjonariuszy  i  innych osób. Organizatorem obozu była Organizacja Terenowa NSZZF i PW  przy AŚ Ostrów Wlkp. Honorowy patronat objął  Zarząd Główny NSZZF i PW w Warszawie. Już od dziesięciu lat tego typu  aktywna forma wypoczynku wpisuje się pozytywnie w edukację obronną państwa.  Organizowane obozy przez  NSZZF i PW przy współpracy z stronę służbową  propagują  wartości patriotyczne. Przykładem propagowania wartości patriotycznych było  przeprowadzenie uroczystego apelu  przez uczestników  obozu szkoleniowego w dniu  01 sierpnia  o godzinie 17.00 poprzez  oddanie hołdu Powstańcom w 73 rocznicę Powstania Warszawskiego   z odśpiewaniem hymnu państwowego.

Głównym szkoleniowcem był ppłk Mirosław Kuświk, który przygotował szczegółowy program obozu dla trzech grupy wiekowej. W obozie uczestniczyło około 60 osób w tym goście  z Włoch . Uczestnicy w zależności od wieku, podzieleni zostali na  trzy grupy.  Podczas trwania obozu  rekreacyjno- wypoczynkowego  dla dzieci były zorganizowane  następujące  zajęcia :  gry i zabawy, zawody  sportowe, testy sprawności fizycznej , pierwsza pomoc przedmedyczna, zajęcia z samoobrony,  strzelanie z broni pneumatycznej ,ASG i paintball  itd. Dla grupy starszej przeprowadzono dodatkowe zajęcia w tzw ,,gumowym mieście” z combatu  i technik interwencji z wykorzystaniem środków  hukowo błyskowych ( ASG ).  Dużą atrakcją dla starszej grupy był  marszobieg terenowy wokół OSSW w Kulach   w pełnym umundurowaniu podczas pochmurnej pogody. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość  pod opieką ratownika wodnego zażywali kąpieli w basenie znajdującego się na terenie OSSW w Kulach. Zorganizowano również grill, który był połączony z zabawą na świeżym powietrzu ( nocne podchody). Podczas obozu zostały przeprowadzone zawody sportowe dla wszystkich  grup wiekowych z następujących konkurencji :

  • zawody strzeleckie z broni pneumatycznej,
  • zawody strzeleckie z paintball ,
  • zawody sprawnościowe,
  • zawody z walki wręcz z wykorzystaniem tzw ,,makaronów”
  • testy sprawności ,,zwiadowcy’’

Na koniec obozu każdy uczestnik otrzymał stosowny certyfikat, a osoby biorące udział w zawodach sportowych okolicznościowe medale i suweniry.

Wszystkie dzieci były zadowolone, uśmiechnięte i szczęśliwe.  Uczestnicy  prosili organizatorów o przedłużenie przyszłorocznego obozu o kilka dni. Widoczna radość i zadowolenie na twarzach dzieci, świadczyła o celowości organizowania w kolejnych latach następnych obozów rekreacyjno- wypoczynkowych. Chciałbym dodać od siebie ,że coroczne kontrole naszych rekreacyjno- wypoczynkowych obozów przez przedstawicieli Kuratorium Oświaty spotykają się z bardzo  wysoka ocenę.

Cyklicznie organizowane przez Organizacje Terenową  NSZZF i PW w Ostrowie Wlkp. międzynarodowe obozy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem funkcjonariuszy ,młodzieży i dzieci. Organizowanie tych obozów jest możliwe tylko dzięki wsparciu i zaangażowaniu  OT NSZZF i PW w Ostrowie Wlkp..

W ocenie uczestników przebieg jak i organizację międzynarodowego obozu rekreacyjno- wypoczynkowego jak co roku należy uznać za sukces. Wielu uczestników już zgłosiło akces uczestniczenia  w podobny  obozie  w 2018 roku. Wyrażam przy tym nadzieję, iż strona służbowa nadal będzie wspierać organizatorów  przy organizacji przyszłorocznych obozów, tym bardziej, że program obozu niewątpliwie wpisuje się w Edukację Obronną Państwa.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować moim kolegom ze związku zawodowego NSZZF i PW za pomoc w organizacji naszych międzynarodowych obozów :

Przewodniczącemu Zarządu Głównemu NSZZF i PW  Panu Czesławowi Tule,

Zarządowi Okręgowemu  NSZZF i PW w Poznaniu oraz Organizacji Terenowej  NSZZF i PW w Ostrowie Wlkp.

Podziękowania należą  się kadrze wychowawców i instruktorom , którzy czuwali 24 h na dobę nad wszystkimi uczestnikami.

Za wspaniałą atmosferę, otwartość, życzliwość, przygotowanie Ośrodka szczególnie chciałbym podziękować wszystkim funkcjonariuszom  OSSW w Kulach. Podziękowanie w swoim imieniu, organizatorów i uczestników składam na ręce Komendanta Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach  Panu mjr Dariuszowi Małolepszemu

W konkluzji międzynarodowy obóz rekreacyjno- wypoczynkowy spełnił swoje założenia i cele jako aktywna forma wypoczynku . Mam nadzieję, że w przyszłym 2018 roku większa ilość dzieci funkcjonariuszy Służby Więziennej weźmie udział  w takiej aktywnej formie wypoczynku organizowanej przez NSZZF i PW.  Udział w obozie w ocenie uczestników przebieg jak i organizację  należy uznać za sukces. Wielu uczestników już zgłosiło akces uczestniczenia    w 2018 roku . Wyrażam przy tym nadzieję, iż strona służbowa nadal będzie wspierać organizatorów przyszłorocznego obozu  rekreacyjno-wypoczynkowego  NSZZF i PW .Oprócz poznania różnych technik samoobrony dzieci maja możliwość podnoszenia  swojej sprawności fizycznej .

(-)  ppłk Mirosław Kuświk

Sponsor strategiczny 

Więcej zdjęć w galerii………..

 

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy