XVIII Turniej Piłki Siatkowej im. Jana Matkowskiego za nami.

W dniu 09.02.2019 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Słońsku odbył się XVIII Turniej Piłki Siatkowej im. Jana Matkowskiego zorganizowany przez czynnych oraz emerytowanych funkcjonariuszy Oddziału Zewnętrznego w Słońsku Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp.

Jan Matkowski był wspaniałym kolegą i pracownikiem tutejszej jednostki penitencjarnej. Wyróżniał się nie tylko zaangażowaniem w pracy ale także niezwykłą sprawnością fizyczną – aktywnie uczestniczył w różnych dyscyplinach sportowych. Odszedł spośród nas w młodym wieku, po ciężkiej chorobie.

Rocznicę śmierci kolegi uczczono minutą ciszy. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp. ppłk Patrycja Napierała. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło: Wójta Gminy Słońsk Pana Janusza Krzyśków, Dyrektora Szkoły Pana Dariusza Czarnego, Dyrektora Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp. ppłk Arkadiusza Tomczaka, Zastępcy Dyrektora Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu kpt. Łukasza Kropidłowskiego, Przewodniczącego Zarządu Okręgowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Szczecinie  Zbigniewa Haściło

W turnieju udział wzięło sześć zespołów: AŚ Międzyrzecz, reprezentacja miejscowej drużyny ze Słońska, AGRAFKA Chartów, OMEGA Rzepin, drużyna z Drezdenka oraz gospodarz Oddział Zewnętrzny w Słońsku Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp.

Zwycięzcą XVIII Turnieju Piłki Siatkowej im. Jana Matkowskiego została drużyna –  AŚ Międzyrzecz, która w finale pokonała drużynę – Oddziału Zewnętrznego w Słońsku Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp.

 

Drużyny biorące udział w tegorocznych rozgrywkach zajęły następujące miejsca:

I miejsce – funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu,

II miejsce – funkcjonariusze Oddziału Zewnętrznego w Słońsku,

III miejsce – reprezentacja miejscowej drużyny ze Słońska,

IV miejsce – siatkarze z Drezdenka,

V miejsce – OMEGA Rzepin,

VI miejsce – zespół „Agrafka” Chartów.

Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe puchary, które osobiście wręczył Dyrektor Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp. ppłk Arkadiusz Tomczak wraz ze swoim zastępcą ppłk Patrycją Napierała oraz przewodniczącym Zarządu Okręgowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Szczecinie  Zbigniewem Haściło. Siatkarze z Międzyrzecza zajmując I miejsce otrzymali w tym roku dodatkowo także puchar przechodni, o który będą musieli kolejny raz „walczyć” już w przyszłym roku. Wyróżnienie MVP turnieju otrzymały dwie osoby: Kamila Sienkiewicz reprezentująca zespół „AGRAFKA” Chartów oraz plut. Mariusz Szulikowski reprezentujący drużynę Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu.

Zawody były doskonałą okazją do spotkania się całych rodzin, integracji środowiska służb mundurowych. Szczególne podziękowania organizatorzy składają: Urzędowi Gminy w Słońsku, Dyrekcji Zespołu Szkół w Słońsku, Dyrekcji Zakładu Karnego w Gorzowie Wlkp., Zarządowi Okręgowemu NSZZF i PW w Szczecinie, Hurtowni Owoców Cytrusowych pana Stanisława Błauciaka,  firmie PHU JAMNIUK pana Franciszka Jamniuka, Monice i Romanowi Juszkiewiczom, W przyszłym roku kolejny XIX Turniej im. Jana Matkowskiego.

Zapraszamy !!!

 

Tekst: st. szer. Marcin Łukasiewicz

zdjęcia: Ireneusz Swoboda/Tadeusz Lipień

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy