25 lat działalności Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Międzynarodowa Konferencja Związków Zawodowych Służb Penitencjarnych pn. Funkcjonariusze Służby Więziennej na rzecz społeczeństwa, Standardy, Kompetencje, Misja, rozpoczęła drugi dzień obchodów 25 lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Uczestnicy Konferencji mieli okazję zapoznać się z najnowszymi badaniami i opiniami świata nauki na temat roli i znaczenia więziennictwa w systemie bezpieczeństwa Państwa. Historię założenia i rejestracji, a także działalności Związku Zawodowego na przestrzeni 25 lat przybliżył Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław Tuła.

Minister Sprawiedliwości Borys Budka wyraził uznanie dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa za ich codzienny trud oraz wysiłek jaki wkładają dla zapewnienia ładu i spokoju społecznego, oraz za działania na rzecz przywracania do życia w poszanowaniu norm prawnych, tych, którzy znaleźli się za murami więziennymi. Podkreślał, że wysoko ceni sobie współpracę ze Związkiem Zawodowym, który jest dla niego partnerem w definiowaniu ważnych spraw dotyczących funkcjonowania zarówno całego więziennictwa, a także dotyczących spraw funkcjonariuszy i pracowników. Zaznaczył, że dołoży wszelkich starań aby polskie więziennictwo cieszyło się powszechnym uznaniem i szacunkiem społecznym. W równie ciepłych słowach  pod adresem personelu więziennego wypowiadał się wiceminister Wojciech Węgrzyn, podkreślając jak ważną rolę odgrywają w państwach demokratycznych Związki Zawodowe. Również Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński podziękował organizacji związkowej za konstruktywny wkład w tworzeniu właściwych warunków pracy i służby personelu więziennego.

Jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów 25 rocznicy powstania NSZZ FiPW było Uhonorowanie Orderami oraz Odznaczeniami osób, które wniosły i nadal wnoszą istotny wkład w budowanie więziennej oraz ogólnoludzkiej rzeczywistości w oparciu o Zasady poszanowania, godności osoby ludzkiej oraz zwykłej życzliwości. Wyróżnionych zostało ponad 150 osób, które z rąk Przewodniczącego Zarządu Głównego otrzymały symbole nowych standardów, misji, idei oraz wartości, charakteryzujących wolnych i odpowiedzialnych członków demokratycznej międzynarodowej wspólnoty.

/-/Robert Moskal

DSC_0198 (Small)DSC_0218 (Small)DSC_0243 (Small)DSC_0268 (Small)DSC_0314 (Small)DSC_0223 (Small)DSC_0247 (Small)
Więcej zdjęć w galerii…….

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy