Balcerowicz o symulowaniu chorób przez mundurowych

Leszek Balcerowicz występujący we wczorajszym programie “Tomasz Lis na żywo” za jedną z głównych przyczyn spowolnienia rozwoju Polski uznał przywileje mundurowych.

(…) – Wprowadzając zmiany myślałem o Polsce. O tym, czy wyjdzie ze strasznego ustroju, jakim był socjalizm – mówił Balcerowicz – Oczywiście, że mogliśmy zrobić więcej. (…)Wśród zaniechań, które wpłynęły na opóźnienie i spowolnienie rozwoju kraju nazwanych w dyskusji z Tomaszem Lisem “bólami”, Balcerowicz wymienił przywileje mundurowych (…) – ten “ból” jest skoncentrowany na grupach, które mają przywileje. Do niedawna mundurowi, gdy chorowali, lub symulowali chorobę dostawali 100 % płacy. Kto chorował częściej? – mundurowi, a nie cywilni. I bronili – związki zawodowe mundurowych broniły tego przywileju. Po pięciu latach nacisku, między innymi ze strony mojej osobiście i FOR, wreszcie Parlament zniósł to uprzywilejowanie i zaczęli mniej chorować. Można powiedzieć, że ich to bolało? Ale, co? Taki “ból” z grup, które bronią przywilejów ma nas powstrzymywać przed reformami bez których Polska nie będzie doganiać zachodu? Oczywiście, że nie (…)

Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat uznał prof. Balcerowicz za bardzo słuszne. Największe postępy w rozwoju zawdzięczamy zdaniem Balcerowicza ministrowi Emilowi Wąsaczowi, (jest do dziś prześladowany przez prokuraturę – całkiem niesłusznie zdaniem Balcerowicza), który sprywatyzował większość banków.  Za szkodliwą (absurdalną) uznał natomiast obowiązującą ustawę lokatorską zabraniającą  pozbywania się lokatorów z mieszkań, wskutek czego deweloperzy budują mieszkania tylko dla bogatych…

Retransmisja programu dostępna pod poniższym linkiem…

strzałkę-w-doł-w-niebieskim-kole-480197

 

balcerowicz_lis_3

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy