7-9 Luty 2014 obchody 95-Laceia powstania Służby Więziennej

W dniach 7-9 luty 2014 roku w Warszawie odbyły się obchody 95-lecia Powstania Służby Więziennej. Organizatorami  tego święta był  Centralny Zarząd Służby Więziennej wraz z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

DSCF2891 (Small)

 

W dniu 7 lutego 2014 roku w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego odbyła się pierwsza część uroczystości, w której uczestniczył Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Stanisław Chmielewski, Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Zarząd Główny NSZZF i PW reprezentował Przewodniczący Czesław Tuła wraz z Prezydium. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również przedstawicieli innych służb mundurowych, Policji, Straż Granicznej, Państwowej  Straż Pożarnej. Z zagranicy przybyli również przedstawiciele służby więziennej z takich krajów jak Włochy, Słowacja i Litwa, Czechy. Świat kultury i nauki reprezentował Tadeusz Modzelewski.

W trakcie uroczystości odczytano listy od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz Premiera RP Donalda Tuska skierowane do wszystkich funkcjonariuszy Służby Więziennej. Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki, Podsekretarz Stanu Stanisław Chmielewski podczas swoich wystąpień również podziękowali wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Służby Więziennej  za trud i wysiłek, jaki wkładają w pracę na rzecz całego społeczeństwa. Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski podziękował za zaproszenie ponieważ jako były Minister Sprawiedliwości zna trud i specyfikę służby. Na ręce Przewodniczącego ZG złożył życzenia i podziękowania za organizacje tych obchodów oraz przekazał upominek.

DSCF3026 (Small)

 

W dniu 9 lutego 2014 roku na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego obyła się uroczysta zmiana Warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, którą pełnili funkcjonariusze  Służby Więziennej. W uroczystościach również wzięli udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Stanisław Chmielewski, Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZF i PW Czesław Tuła, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacka Włodarski oraz reprezentujący Okręgowe Organizacje Związkowe  jak i Okręgowe Inspektoraty SW poczty sztandarowe. Na  placu zgromadzili się również funkcjonariusze i pracownicy cywilni Służby Więziennej z całego kraju. Pod Grobem Nieznanego Żołnierza Przewodniczący wraz z Wiceprzewodniczącymi w składzie Jarosław Ćmiel, Paweł Oświęcimka, Zbigniew Głodowski, Jarosław Szyszka, Dariusz z Grajczyński złożyli wieniec upamiętniający  wszystkich poległych funkcjonariuszy.  Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudzkiego Podsekretarz Stanu wraz z Przewodniczącym Zarządu Głównego NSZZF i PW i Dyrektorem Generalnym SW złożyli wiązankę kwiatów. Po zakończeniu uroczystości na placu autokary przemieściły się do Katedry Świętego Michała Archanioła i Św. Floriana na uroczystą mszę świętą w intencji wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, którą odprawił Kapelan Więziennictwa ksiądz Paweł Wojtas. Na początku mszy głos zabrał Przewodniczący NSZZF i PW Czesław Tuła, który w swoim wystąpieniu odniósł się do historii święta SW, przypomniał wszystkim zgromadzonym jak ciężka i odpowiedzialna jest to służba, jak dużo obowiązków nakłada nasze państwo na funkcjonariuszy i pracowników naszej formacji. W swoim wystąpieniu zwrócił się także do wszystkich zgromadzonych z apelem o zachowanie jedności w działaniu i współpracy na szczeblu Związek Zawodowy Ministerstwo Sprawiedliwości i CZSW. Podziękował również wszystkim uczestnikom za udział  w obchodach 95 leciał powstania naszej formacji oraz zaprosił wszystkich na ciepły posiłek, który był przygotowany w podziemiach Katedry.

 

Więcej zdjęć w galerii.

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy