Międzywojewódzki Komitet Protestacyjny Federacji Związków Zawodowych zaostrza swoją akcję

11 czerwca 2015 r., Międzywojewódzki Komitet Protestacyjny Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych przystąpi do realizacji II etapu akcji protestacyjnej, mającej na celu poprawę sytuacji materialnej funkcjonariuszy i ich rodzin oraz wprowadzenie w życie programów modernizujących służby mundurowe. Przygotowana konferencja prasowa ma być zapowiedzią manifestacji służb mundurowych, którą zaplanowano na dzień 29 czerwca, jeśli Komitet Protestacyjny nie uzyska gwarancji Rządu na realizację postulatów wymienionych w Petycji z dnia 28 kwietnia.

Od godz. 1300, przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, przedstawiciele Międzywojewódzkiego  Komitetu Protestacyjnego FZZ SM będą informować społeczeństwo o problemach stwarzających największe zagrożenie dla równowagi bezpieczeństwa publicznego oraz stabilności finansowej funkcjonariuszy służb mundurowych oraz ich rodzin. Komitet Protestacyjny wystąpił do Pani Premier Ewy Kopacz z wnioskiem o przyjęcie w tym dniu ich delegacji. Organizatorzy zgromadzenia  zamierzają zwrócić uwagę Pani Premier na ignorancję ze strony szefów resortów Spraw Wewnętrznych oraz Sprawiedliwości, której przejawem jest brak odpowiedzi na Petycję skierowaną do nich 28 kwietnia 2015 r. za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego.

Oddolna inicjatywa protestacyjna jest odpowiedzią na rosnące niezadowolenie w szeregach funkcjonariuszy i wyraźnie pasywną postawę przedstawicieli władz centralnych organizacji związkowych tworzących Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Nie oznacza to jednak, że Komitet Protestacyjny odrzuci poparcie lub osobisty udział przedstawicieli któregokolwiek z centralnych organów związkowych.

Do dnia dzisiejszego swoje poparcie i osobisty udział wyraził Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. W uchwale podpisanej przez Przewodniczącego Czesława Tułę czytamy m.in., że zarówno postulaty, jak i formy protestu realizowane przez Międzywojewódzki Komitet Protestacyjny są oficjalnie akceptowane przez środowisko funkcjonariuszy i pracowników Więziennictwa ponieważ odnoszą się do wspólnych problemów wszystkich służb mundurowych w Polsce. Komitet liczy na takie samo poparcie ze strony pozostałych centrali związkowych funkcjonujących  w służbach mundurowych.

Międzywojewódzki Komitet protestacyjny zadbał również o poparcie ze strony Forum Związków Zawodowych, OPZZ i NSZZ „Solidarność”. Ze wstępnych deklaracji wynika, że oddolna inicjatywa protestacyjna otrzyma poparcie także z ich strony. Ten gest może okazać się niezmiernie ważny z punktu widzenia rozwiązania problemów występujących w służbach mundurowych. Rząd lekceważy postulaty służb mundurowych m.in. dlatego, że dostrzega  przewagę tych działaczy związkowych, którzy zamiast twardo walczyć o interesy własnego środowiska wolą hucznie świętować w najdroższych warszawskich hotelach albo zadawalać się obietnicami Rządu nie mającymi żadnego pokrycia. Najwyższy wiec czas, aby przyłączyć się do oddolnej inicjatywy protestacyjnej i skorzystać z tego, że swoje poparcie solidarnie chcą zademonstrować wszystkie reprezentatywne organizacje pracownicze.

 Czekamy na Was 11 czerwca w Warszawie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów!

Petycja do MSW i MS – POBIERZ
Uchwała ZG NSZZ F i PW  – POBIERZ
Komunikat Organizacyjny – POBIERZ
Pismo do Premier RP – POBIERZ
Pismo do Przewodniczących Organizacji reprezentatywnych – POBIERZ
Pobierz Plan  – POBIERZ

 

.

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy