Posiedzenie Zarządu Głównego 18 grudnia 2015r. Spotkanie Świąteczne

W dniu 18 grudnia 2015r. w Opolu odbyło się Posiedzenie Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, podsumowujące tegoroczną działalność Zarządu Głównego. Spotkanie odbyło się u progu Świąt Bożego Narodzenia, dlatego też było doskonałą okazją do tradycyjnego Polskiego łamania się opłatkiem połączonego ze składaniem świątecznych oraz noworocznych życzeń.

W Posiedzeniu uczestniczyli również Członkowie Zarządu Okręgowego oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Opolu, a także zaproszeni goście.

DSC_0691 (Medium)

Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław Tuła serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości na czele z J.E. prof. UO dr hab. Andrzejem Czają Biskupem Opolskim; Gen. Jackiem Kitlińskim Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej; Kolegami i Koleżankami Związkowcami z: Forum Związków Zawodowych, Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, „Solidarności”, na stałe współpracującymi z Naszym Związkiem; księżmi kapelanami; Przedstawicielami współpracujących firm: PZU, Mentor, Warta, King-Broker, a także władze Państwowe oraz Samorządowe.

DSC_0699 (Medium)

Wprowadzając w klimat Świąt Bożego Narodzenia, wielki przyjaciel więzienników ks. Prałat Tadeusz Słocki przytoczył z Biblii chwilę dla Chrześcijan najważniejszą: wielką tajemnicę Bożego wcielenia, przynoszącego ze sobą radość oraz tryumf miłości i miłosierdzia. Jak zaznaczył J.E. Biskup Andrzej Czaja miłosierdzie jest wyrazem ogromnej miłości Bożej, które zawsze kroczy przed sprawiedliwością, czyniąc świat bardziej ludzkim, mającą moc trwałej i pozytywnej zmiany człowieka. Na trud odpowiedzialnej i pełnej wyrzeczeń służby, Biskup Andrzej Czaja życzył wszystkim wytrwałości oraz pokoju serc, pokoju w rodzinach i miejscu służby, podkreślając, aby on był udziałem ludzi dobrej woli.

DSC_0711 (Medium)

Gen. Jacek Kitliński zwracając się do uczestników spotkania, życzył spokojnych i rodzinnych Świąt w gronie ludzi życzliwych.

Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław Tuła na te piękne Święta Bożego Narodzenia przekazał wszystkim życzenia odrodzenia się na wzór nowonarodzonego Zbawiciela w duchu miłości, miłosierdzia, pokoju oraz pojednania, a przede wszystkim udziału w radości i mocy mającej źródło w tajemnicy Bożej Miłości.

Zarówno Biskup Andrzej Czaja jak i Gen. Jacek Kitliński oraz Czesław Tuła prosili, aby te życzenia za pośrednictwem uczestników spotkania trafiły do rodzin, miejsc służby i pracy oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

W tym pięknym duchu tajemnicy Bożego Narodzenia i Świątecznym klimacie, wszyscy zebrani, równi wobec Boga przystąpili do składania sobie życzeń.

DSC_0727 (Medium)

Szczególne słowa powitania Przewodniczący Czesław Tuła skierował pod adresem Pana Patryka Jaki, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości bezpośrednio nadzorującego Służbę Więzienną, który choć spóźniony, przybył na spotkanie opłatkowe wprost z posiedzenia rządu. W swoim wystąpieniu Pan Minister podkreślił ogromne znaczenie służby personelu więziennego na rzecz społeczeństwa. Wyraził przy tym swoje uznanie dla ciężkiej i odpowiedzialnej pracy wszystkich funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa, która zasługuje na powszechny szacunek. Kierując słowa do zebranych zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby ta nasza pełna wyrzeczeń służba, była należycie doceniona i godnie uposażona. Wszystkim związkowcom, więziennikom oraz członkom ich rodzin życzył spokojnych Świąt Bożego Narodzenia przepełnionych miłością oraz wzajemnym szacunkiem.

DSC_0713 (Medium)

Świąteczny klimat oraz charakter spotkania przepełniał występ Gospel Choir oraz Gospel Kids z Kluczborka. W ciszy oraz refleksyjnym nastroju z uwagą wysłuchano przepięknego koncertu kolędowo – noworocznego przygotowanego przez dziecięcą oraz młodzieżową grupę. Dla całego zespołu, na ręce Pani Marleny Liśkiewicz oraz Magdy Dureckiej opiekunkom grup, składamy słowa podziękowania oraz życzenia wszelkiej pomyślności za dobro niesione w treści oraz melodii piosenek.

Szczególne słowa podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie spotkania opłatkowego, kierujemy do naszych koleżanek i kolegów związkowców z Okręgu Opolskiego na czele z kol. Danutą Malkusz, Sekretarza Zarządu Głównego Bolesława Grońskiego, Administratora Dariusza Mieczyńskiego, Przewodniczącego Czesława Tuły oraz wielu bezimiennych włączających się w to piękne dzieło miłości. Niech niesione przez Was dobro wraca po stokroć do Was, Waszych Rodzin oraz bliskich.

Zespół Prasowy.

DSC_0702 (Medium) DSC_0707 (Medium) DSC_0734 (Medium) DSC_0741 (Medium)

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy