Harmonogram działań protestacyjnych NSZZFiPW. Nie oddamy ani złotówki z naszej mieszkaniówki

Komitet Protestacyjny NSZZFiPW przyjął harmonogram działań w związku z próbami obniżenia świadczenia mieszkaniowego funkcjonariuszy Służby Więziennej. Cel jest jasny: nie dopuścić do odebrania funkcjonariuszom pieniędzy, które już zostały im przyznane.

Od 27 maja 2026 r. rozpoczyna się pierwszy etap działań. O godzinie 12:00 jednostki organizacyjne Służby Więziennej zostaną oflagowane flagami NSZZFiPW. Równolegle rusza ogólnopolska akcja informacyjna w mediach społecznościowych. Będziemy pokazywać skutki planowanych zmian, możliwe straty finansowe funkcjonariuszy oraz nierówne traktowanie Służby Więziennej wobec formacji podległych MSWiA.

Kolejny etap obejmuje działania polityczne i medialne. Do parlamentarzystów oraz komisji sejmowych trafią materiały pokazujące realne konsekwencje proponowanych rozwiązań. Zaplanowano również rozmowy z posłami i senatorami w okręgach, dalsze publikacje materiałów porównawczych oraz nagłaśnianie sprawy w mediach regionalnych i ogólnopolskich.

Od 1 do 16 czerwca prowadzone będą przygotowania do ogólnopolskiej manifestacji w Warszawie. Obejmą one organizację transportu funkcjonariuszy ze wszystkich okręgów, przygotowanie flag, banerów, transparentów, nagłośnienia oraz materiałów medialnych.

Kulminacją działań będzie ogólnopolska manifestacja funkcjonariuszy Służby Więziennej, zaplanowana na 17 czerwca 2026 r. w Warszawie. Podczas manifestacji przedstawione zostaną postulaty środowiska oraz stanowczy sprzeciw wobec wybiórczego „ujednolicania” przepisów wyłącznie kosztem funkcjonariuszy SW.

Nasze stanowisko pozostaje niezmienne: nie ma zgody na obniżanie świadczeń funkcjonariuszom Służby Więziennej. Nie ma zgody na blokowanie środków finansowych i ograniczanie praw, które wcześniej zostały przyznane. Funkcjonariusze SW mają prawo do równego traktowania względem innych służb mundurowych.

Priorytetem pozostaje dialog, ale NSZZFiPW jest gotowy do dalszej eskalacji działań protestacyjnych, jeśli próby obniżenia świadczenia mieszkaniowego będą kontynuowane.

Nie oddamy ani złotówki z naszej mieszkaniówki.

Previous Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement
maj 2026
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Fundusze

advertisement

Reklamy