Co nowego w pozwie zbiorowym funkcjonariuszy Służby Więziennej ?

Różnymi drogami przekazywaliśmy informację na temat pozwu zbiorowego w związku z brakiem waloryzacji naszych wynagrodzeń, głównie przez zarządy okręgowe związku. Na stronie zarządu Głównego NSZZF i PW w menu głównym zarówno w aktualnościach jak i w pozycji drugiej „ Informacje – pozew zbiorowy” znajdują się podstawowe informacje aby każdy, kto zechce przystąpić do pozwu, mógł to zrobić. W trakcie ujawniły się dwie zasadnicze sprawy. Pierwsza to zainteresowani, chcący się przyłączyć chcą więcej czasu na przygotowanie dokumentów i zebranie pieniędzy. Przygotowanie zaświadczeń z działów finansowych wymaga czasu. Dlatego pojawiła się prośba aby termin składania list uczestników wraz z zaświadczeniami i pieniędzmi na ten cel przedłużyć do okresu po wypłacie wynagrodzeń.

W związku powyższym wskazujemy na nowy termin 15 luty 2014 r. aby każdy zainteresowany mógł wziąć udział w pozwie. Dodam, że będziemy się wsłuchiwać w sygnały od zainteresowanych funkcjonariuszy aby nikt nie został pominięty. Rozważymy wówczas przesunięcie terminu. Druga sprawa to informacja zwrotna od funkcjonariuszy z różnych jednostek w Polsce, że nic nie wiedzą na temat pozwu. Stąd pojawi się ta informacja. Dokonam podobnego zapisu w księdze gości. Będziemy też szukać innych dróg dotarcia z powyższą informacją praktycznie do każdej jednostki. Proszę też korzystać z namiarów wskazanych w informacji o pozwie na internetowej stronie Zarządu Głównego NSZZF i PW. Ważną sprawą organizacyjną jest w skazanie w poszczególnych okręgach osób, które by się zajmowały sprawą pozwu. Z tym dotychczas mamy kłopot. Rozumiem, że jest to odpowiedzialność i dodatkowa praca. Dla sprawy pozwu jest to, powtórzę, ogromnie ważne. Zgrupowanie okręgami list uczestników wraz z zaświadczeniami i odpowiednimi kwotami do liczby uczestników uchroni przed pogubieniem się w wielości dokumentów z Polski. Proszę o wsparcie w tej sprawie i zgłoszenie się takich osób z każdego okręgu. Zgłoszenie do Prezesa Jarosława Sędzika i do mnie. W niektórych okręgach już to funkcjonuje za co Koleżankom i Kolegom w tych okręgach dziękuję.

Wszelkie informacje na temat pozwu zbiorowego są dostępne w zakładce : Informacje Pozew Zbiorowy 

lub w Aktualnościach pod poniższym linkiem:

https://www.nszzfipw.org.pl/informacje-na-temat-pozwu-zbiorowego-dotyczacego-rewaloryzacji-uposazen-funkcjonariuszy-sw.html

 

Wiceprzewodniczący

Zarządu Głównego NSZZF i PW

/-/ Zbyszek Głodowski

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy