Co tam Panie w… bezpieczeństwie, czyli podsumowanie tygodnia [06.02 – 12.02]

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania tygodnia.

Bezpieczeństwo ruchu lotniczego do kontroli

Politycy Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli 8 stycznia, że wystąpią do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego o kontrolę i przedstawienie audytu bezpieczeństwa ruchu lotniczego w Polsce. Decyzja związana jest w ujawnieniem przez media, że z powodu pandemii Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zredukowała liczbę kontrolerów lotów i często zdarza się, że na dyżurze jest tylko jedna osoba.

Mniej kontrolerów na dyżurze? KO wystąpi o kontrolę bezpieczeństwa ruchu lotniczego

Szef Służby Więziennej bez jednego zastępcyResort sprawiedliwości poinformował InfoSecurity24.pl 9 lutego, że pułkownik Artur Dziadosz pełniący funkcję zastępcy dyrektora generalnego Służby Więziennej odszedł 3 lutego na emeryturę, po ponad 30 latach służby w formacji. Pułkownik był jednym z trzech zastępców szefa Służby Więziennej, obecnie generała Jacka Kitlińskiego.

Wiceszef Służby Więziennej odchodzi

“Zrobotyzowane urządzenie do rozpoznania i neutralizacji ładunków niebezpiecznych w wersji dużej” dla policjiKomenda Główna Policji poinformowała 8 lutego o otwarciu ofert w przetargu na dostawę robotów pirotechnicznych. W sumie do formacji trafić może nawet pięć sztuk tego sprzętu za nawet 7 mln złotych.

Policja kupuje roboty

Odznaka w rocznicę“11 lat temu zginął on z rąk młodocianego bandyty, od ciosu nożem” – podkreślił szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, który podpisał 10 lutego zarządzenie w sprawie ustanowienia odznaki okolicznościowej imienia zmarłego tragicznie w 2010 roku w Warszawie policjanta, podkomisarza Andrzeja Struja. Odznaką i towarzyszącą jej nagrodą finansową będą wyróżniani funkcjonariusze, którzy w czasie wolnym od służby podejmą działania w obronie życia, zdrowia i mienia obywateli oraz ci mundurowi, którzy w trakcie służby podejmą działania zmierzające do ratowania ludzkiego życia z narażeniem własnego zdrowia i życia.

“Cios w serce całej polskiej policji”. Ustanowiono odznakę im. podkomisarza Andrzeja Struja

Więcej generałów w SWNominacje generalskie trafiły 11 lutego do dwóch pułkowników Służby Więziennej. Z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrali je: Andrzej Leńczuk, zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej oraz Marcin Strzelec, rektor-komendant Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie.

Dwóch nowych generałów w Służbie Więziennej

List od ministraSzef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński skierował list do Operatorów Numerów Alarmowych z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, który obchodzony jest 11 lutego. Jak podkreślił w nim, “odpowiedzialność za zdrowie, życie i bezpieczeństwo drugiego człowieka to nie tylko bardzo trudne zadanie, ale przede wszystkim wyjątkowa misja”. Resort poinformował również, że średni czas oczekiwania na połączenie z operatorem w 2020 roku wyniósł 9,97 sekundy.

“Wyjątkowa misja” CPR. Ponad 21 mln odnotowanych połączeń w 2020 roku

Zmiany w składzie policyjnych garnizonówŚląski, świętokrzyski i opolski – te trzy garnizony mają nowych komendantów wojewódzkich policji. Powołania oficerom szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczył 11 lutego.

Trzy policyjne garnizony z nowymi komendantami

Ruch w sprawie art. 15aWyczekiwany przez mundurowych projekt w sprawie zmian w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy trafił, dokładnie 9 lutego, do wykazu prac Rady Ministrów. Wygląda na to, że zostanie on przyjęty przez rząd do końca pierwszego kwartału tego roku.

KPRM wykonuje ruch w sprawie zmian w art. 15a

źródło: https://infosecurity24.pl/co-tam-panie-w-bezpieczenstwie-czyli-podsumowanie-tygodnia-0602-1202

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy