Co tam Panie w… bezpieczeństwie, czyli podsumowanie tygodnia [27.03-02.04]

Co wydarzyło się w minionym tygodniu? Na co warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury podsumowania tygodnia.

Nieprawidłowości przy przetargach

29 marca poinformowano, że funkcjonariusze CBA i Żandarmerii Wojskowej zatrzymali na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego 7 osób, w tym czynnego i byłego żołnierz Wojska Polskiego oraz pięciu przedsiębiorców działających w branży gastronomicznej. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości przy przetargach dla wojska.

Oficer Wojska Polskiego zatrzymany przez CBA i ŻWNowe zasady

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował 29 marca, że władze zdecydowały się ujednolicić zasady dotyczące kwarantanny, zarówno jeśli chodzi o transport drogą lądową jak i lotniczy. “Dzielimy je na obszary Schengen i spoza Schengen” – mówił. Nowe przepisy zaczęły obowiązywać 30 marca.

Nowe zasady kwarantanny granicznejStrażacy na pomoc

60 strażaków ratowników medycznych rozpoczęło 1 kwietnia dyżur w CSK MSWiA w Warszawie. W walce z COVID-19 wspomogą zarówno ten szpital, jak i szpital tymczasowy na PGE Narodowym. Jak informuje resort, w szpitalach oraz utworzonych tymczasowych szpitalach i oddziałach, oddelegowanych do pracy przy zwalczaniu epidemii koronawirusa jest łącznie 179 ratowników medycznych z PSP.

60 strażaków wesprze medyków Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiAJednogłośnie za

Wniosek o powołanie podkomisji stałej ds. modernizacji i rozwoju Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa, przyjęty został przez posłów sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych jednogłośnie 30 marca. Posłowie zamierzają zająć się m.in. zwiększeniem motywacji, atrakcyjności i bezpieczeństwa służb oraz inwestycjom w “rozwiązania techniczne m.in. pojazdy, inwestycje budowlane, uzbrojenie oraz wyposażenie osobiste funkcjonariuszy”. Podkomisja ma też – “w miarę potrzeb” – inicjować rozwiązania ustawowe oraz włączyć się w inicjatywy rządowe, które usprawnią realizację ustawowych zadań służb.

Modernizacja i rozwój służb mundurowych pod okiem sejmowej podkomisjiWiększa wpłata w Agencji

Koordynator służb specjalnych planuje wprowadzenie zmian w rozporządzeniu w sprawie grup zaszeregowania stanowisk służbowych funkcjonariuszy Agencji Wywiadu i stawek uposażenia zasadniczego w tych grupach oraz wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat. Jak się okazuje, to dzięki zatwierdzeniu w planie finansowym służby na 2021 rok dodatkowych środków, czyli ponad 6,8 mln złotych, które przeznaczone mają zostać na uposażenia funkcjonariuszy. Projekt w tej sprawie pojawił się na RCL 29 marca.

Podwyżki w Agencji Wywiadu

źródło: https://infosecurity24.pl/co-tam-panie-w-bezpieczenstwie-czyli-podsumowanie-tygodnia-2703-0204

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy