Dzień Dziecka – Areszt Śledczy w Międzyrzeczu

W dniu 1 czerwca br. odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka dla rodzin funkcjonariuszy i pracowników AŚ w Międzyrzeczu. Choć głównym inicjatorem imprezy była Organizacja Terenowa NSZZ FiPW w Międzyrzeczu z przewodniczącym Mariuszem Dymianowskim na czele, to festyn zorganizowano w porozumieniu i przy pełnym wsparciu dyrektora aresztu mjr. Radosława Jaźwińskiego.

Dzięki zaangażowaniu dyrektora jednostki cała impreza kolejny rok z rzędu odbyła się w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej w Międzyrzeczu oraz została objęta honorowym patronatem Starosty Międzyrzeckiego.

Festyn rodzinny rozpoczął się w samo południe i choć impreza miała charakter otwarty w spotkaniu uczestniczyły przede wszystkim dzieci i rodziny funkcjonariuszy, pracowników oraz emerytów Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu.

W tym szczególnym dniu przygotowano dla dzieci szeroki wachlarz atrakcji, spośród których każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Dostępne były dmuchańce, malowanie twarzy, “kręcenie” balonów, a także strzelnica.

Dzięki uprzejmości pasjonata Jacka Drzewińskiego – funkcjonariusza aresztu  i członka Związku, można było podziwiać zabytkowy wóz strażacki. Kolega Tomek Madzia udostępnił do podziwiania i fotografowania prawdopodobnie najlepszą “trajkę” (motor trzykołowy) w województwie lubuskim. Ponadto dzięki uprzejmości Dyrektora oraz kolegów z działu ochrony dzieci i rodziny funkcjonariuszy mogły zapoznać się ze współczesnym uzbrojeniem i wyposażeniem Służby Więziennej.

Niewątpliwie największą atrakcją Festynu byli strażacy, dzięki uprzejmości których, dzieci mogły uczestniczyć w kilku konkurencjach stricte strażackich tj. “Alarm” czyli ubieranie munduru i ekwipunku strażaka na czas, “Awaria pompy”, gdzie całe rodziny musiały przelewać wodę przez wąż strażacki będąc wyposażone jedynie w hełm, czy też wbudzająca najwięcej emocji i powodująca największe zmęczenie uczestników konkurencja “Pożar”, w której również uczestniczyły całe rodziny.
Pod koniec festynu odbył się turniej rodzinny, w którym dzieci wspólnie z rodzicami brały udział w przygotowanych wcześniej przez organizatorów konkurencjach m.in. rodzinny wyścig w “workach. Festyn zakończyła II-ga edycja biegu mężczyzn w szpilkach, którego zwycięzcą ponownie został ubiegłoroczny laureat tej konkurencji.

Zarówno strażackie jak i “nasze zawody dostarczyły mnóstwo radości i nie mniej emocji, a dzięki wsparciu sponsorów, każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Jednym słowem festyn należy uznać za udany i z niecierpliwością czekać na kolejny w przyszłym roku.

W tym miejscu czas na wielkie podziękowania dla osób, bez pomocy których nie udałoby się zorganizować tak dużej imprezy : Tomasz Terech, Karol Repich, Arkadiusz Janiak, Bartłomiej Trocer, Grzegorz Czekałowski, Jacek Ćwiertnia, Tomasz Madziar, Jacek Drzewiński.

Dziękuje Wam serdecznie.

(-) Mariusz Dymianowski

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy