FZZ SM podjęła dalsze decyzje w sprawie Ministra Sienkiewicza, L4 oraz akcji protestacyjnej w woj. pomorskim

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych, po zapoznaniu się z Decyzją nr 38/VI/2013 Prezydium Zarządu Głównego NSZZ Policjantów w sprawie wypowiedzi Ministra Spraw Wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z dnia 2.10.2013. dla Gazety Wyborczej, w której sugerował, że funkcjonariusze policji pochodzą z patologicznych rodzin, w pełni popiera treść wspomnianej decyzji i uznaje, że niedopuszczalnym jest podważanie autorytetu podległych służb przez jakiegokolwiek konstytucyjnego ministra.

Federacja Służb Mundurowych w pełni popiera inicjatywę zawiązania komitetu protestacyjno – strajkowego trzech central związkowych w województwie pomorskim.
Jednocześnie apelujemy do swoich członków o jak najliczniejszy udział w manifestacji, organizowanej przez trzy centrale związkowe w dniu 9 listopada 2013 r. w Gdańsku

KOMUNIKAT Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z dnia 10 października 2013 r. dot L4
Podjęto decyzję o wystąpieniu do Przewodniczącego Sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych z wnioskiem o skierowanie na podstawie art. 158 i 159 Regulaminu Sejmu RP, przyjętego Uchwałą Sejmu RP z dnia 30 lipca 1992 roku dezyderatu do Ministra Spraw Wewnętrznych i Ministra Sprawiedliwości celem opracowania raportów o stanie zdrowia funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej. Ponadto Federacja poparła decyzję Prezydium ZG NSZZ Policji ws wypowiedzi Ministra Spraw Wewnętrznych stawiającej w negatywnym świetle funkcjonariuszy i ich rodziny.  Federacja ZZ Służb Mundurowych poparła inicjatywę o zawiązaniu komitetu protestacyjno- strajkowego trzech central związkowych w województwie pomorskim i zwraca się z apelem o jak najliczniejszy udział swoich członków w manifestacji w Gdańsku.W tym samym dniu odbyło się posiedzenie podkomisji SW poświęcone projektowi ustawy o L-4. Komisji przewodniczył poseł Tomasz Szymański stronę rządową reprezentował Sekretarz Stanu MSW Pan Piotr Stachańczyk. Uczestniczący w posiedzeniu przedstawiciele Federacji wskazywali na ułomności projektowanych rozwiązań dotyczących wprowadzenia zapisów o obniżeniu do 80% uposażeń dla funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich oraz innych proponowanych zmian. Strona związkowa nie neguje potrzeby wprowadzenia mechanizmów kontrolnych, ale kategorycznie sprzeciwia się wprowadzeniu zmian niekorzystnych dla funkcjonariuszy.

 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy