“I Turniej Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup” – zakończony!!

Opadły już emocje po pierwszym turnieju piłki ręcznej Szczypiorno Cup. Dzięki inicjatywie naszych kolegów związkowców z organizacji terenowej NSZZF i PW w Ostrowie Wielkopolskim oraz pomocy osób zafascynowanych historią piłki ręcznej sfinalizowano ogromne przedsięwzięcie na skalę międzynarodowa . Główni organizatorzy  Edward Prus oraz nasi koledzy związkowcy Krzysztof Walczak , Daniel Pawlak. Pokazali oni jedną z form nowoczesnego promowania związku zawodowego. W czasie całego turnieju widoczne były wielokrotnie akcenty związkowe  jako forma przekazu społecznego o naszej działalności .     Wielokrotnie w wypowiedziach uczestników turnieju padły słowa pochwały dla Organizacja Związkowej   jako jednego  ze współorganizatorów turnieju .

Ostatecznie  Drużyna Füchse Berlin wygrała pierwszą edycję turnieju Szczypiorno Cup. W finale Niemcy pokonali 31:24 zespół Górnika Zabrze. Turniej był jedną z imprez towarzyszących obchodom setnej rocznicy zburzenia Kalisza.

W niedzielę, 3 sierpnia rozegrał się finałowy mecz o puchar I Turnieju Szczypiorno Cup, zagrały: niemiecka drużyna ekstraklasowa Fuchse Berlin oraz Górnik Zabrze. W pierwszej edycji Szczypiorno Cup  wzięły udział cztery ekipy. Najsilniejszą z nich i faworytem całego turnieju była  grająca w niemieckiej ekstraklasie ekipa Fuchse Berlin, która zajęła I miejsce . W pierwszym dniu imprezy berlińskie Lisy wygrały z Azotami Puławy.

W drugim półfinałowym meczu, Górnik Zabrze jedną bramką pokonał Gaz-System Pogoń Szczecin, zajmując  II miejsce w finale. W niedzielę o III miejsce walczyły Pogoń Szczecin i Azoty Puławy. Trzecie miejsce wywalczyli puławianie, którzy wygrali 28:26 z ekipą ze Szczecina.

Bazą logistyczną dla wszystkich drużyn była kolebka narodzin szczypiorniaka,  Szczypiorno i Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Tu pomiędzy meczami i w czasie wolnym zawodnicy mogli regenerować siły, korzystając z sali sportowej, siłowni, zwiedzając ośrodek a także Muzeum Historii Szczypiorna. Dla zawodników przygotowano więcej atrakcji. Na strzelnicy ośrodka, pod okiem instruktorów strzelectwa i wykładowców zakładu technik interwencji i szkolenia strzeleckiego odbyły się zawody strzeleckie .

Turniej przyniósł emocje sportowe, ale też przesłanie historyczne. Organizatorzy chcieli świętem piłki ręcznej uczcić pamięć internowanych w obozie w Szczypiornie. Oprócz bohaterskiej walki o wolność Polski, mieli też zasługi piłki ręcznej. Tu bowiem zaczęto grać w „szmaciankę”, czyli dzisiejszego popularnego szczypiorniaka.

W imieniu związkowców zaangażowanych w to ogromne przedsięwzięcie pragniemy złożyć podziękowania za udzielone wsparcie Zarządowi Głównemu NSZZF i PW i Zarządowi Okręgowemu NSZZF i PW w Poznaniu .

szczypiorno B (Small)DSC05770 (Small)DSC05770 (Small)

DSC05769 (Small) DSC05771 (Small) DSC05772 (Small) DSC05781 (Small) DSC05787 (Small) DSC05789 (Small)

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy