II Turnus kolonii Mielno – Unieście 2014 za nami :)

W dniach 1-14 sierpnia 2014 roku w Policyjnym Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowy „ Krokus „ prowadzonym przez NSZZ Policjantów w Unieście odbył się II TURNUS kolonii, w którym uczestniczyło – 50 dzieci funkcjonariuszy SW z całego kraju

Organizatorem wypoczynku dla naszych najmłodszych, jak co roku zajął się Zarząd Okręgowy NSZZF i PW w Opolu we współudziale CZSW. W czasie trwania kolonii organizowane były zajęcia, które były formą nauki i zabawy. Oprócz codziennych spacerów po plaży czy okolicy uczestnicy pod opieką ratownika wodnego zażywali kąpieli w morzu. W trakcie pobytu na kolonii odbyły się takie zabawy jak:

P1090396 (Small)

 – konkurs rzeźby w piasku

DSCN1965 (Small)

– chrzest kolonijny

– dyskoteki,

P1090444 (Small)

– dzień sportu,

– gra terenowa „ Bezkrwawe łowy „ i inne.

Zorganizowano również grill, który był połączony z zabawą na świeżym powietrzu oraz karaoke.

Do dyspozycji wszystkich kolonistów był sprzęt sportowy ( piłki, boisko do siatkówki, kort tenisowy, drobny sprzęt sportowy) oraz materiały do prac z arteterapii ( dzieci malowały gipsy, wypalały pamiątki w drzewie, robiły biżuterię).

Podczas turnusu dzieci spotkały się z przedstawicielami Policji, którzy w krótkiej pogadance opowiedzieli dzieciom jak powinny wyglądać bezpieczne wakacje udało się również spotkać z Komendantem Głównym Policji gen. Insp. Markiem Działoszyńskim, który mimo, iż był na urlopie znalazł czas i opowiedział dzieciom jak wyglądały początki jego służby jak również tym, czym zajmuje się obecnie.

Zorganizowano również dwie wycieczki autokarowe do kręgielni w Koszalinie gdzie poznawały podstawy gry w „bowling” oraz wycieczkę ( objazdowa) do ogrodów w Dobrzycy, latarni morskiej w Gąskach

Dzieci uczestniczyły również w zajęciach w Parku Linowym „ Tukan” gdzie zapoznały się z podstawowymi zasadami bhp podczas wspinaczki oraz miały do wyboru 3 trasy do przejścia. Dzieci otrzymały certyfikaty poświadczające ukończenie trasy.

Przeprowadzone zostało również szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które było dostosowane do wieku uczestników.  Dzieci miały okazje poćwiczyć na fantomie resuscytacje oraz ćwiczyć ułożenie ciała w pozycji bezpiecznej. Zapoznały się z wyposażeniem apteczek ratowniczych. Szkolenie przeprowadzili ratownicy medyczni zatrudnienie w ramach akcji letniej przez PCK w Koszalinie..

Przez cały okres kolonii prowadzony był również inne konkursy i turnieje takie jak:

– konkurs czystości pokoi

– turniej gry w warcaby

Na zakończenie kolonii wszyscy uczestnicy spotkali się, aby wspólnie podsumować cały pobyt w ośrodku gdzie otrzymali dyplomy oraz zestawy upominków od organizatora kolonii. Wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom dziękujemy za dwa tygodnie fajnej zabawy, mamy nadzieję, że z większością was spotkamy się za ROK!

Tak, więc do zobaczenia za rok!

 KADRA:

Kierownik kolonii, pielęgniarka – mgr Aleksandra Francik

 Wychowawcy:

Anna Łukawska

Jarosław Górski

Dariusz Mieczyński

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii … 

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii … 

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy