IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu: „W poszukiwaniu optymalnego modelu więziennictwa. Oddziaływania resocjalizacyjne wobec wybranych kategorii więźniów” w Opolu

21 – 22 października br. w Opolu odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu: „W poszukiwaniu optymalnego modelu więziennictwa. Oddziaływania resocjalizacyjne wobec wybranych kategorii więźniów”, która odbyła się pod patronatem Ministra Sprawiedliwości Marka Biernackiego. Organizatorami Konferencji byli: Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego, reprezentowany przez Dyrektora Instytutu Nauk Pedagogicznych UO prof. dr hab. Zenona Jasińskiego, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu reprezentowany przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej płk Lidię Olejnik oraz Zarząd Okręgowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Opolu reprezentowany przez Przewodniczą Zarządu Okręgowego NSZZF i PW w Opolu, Danutę Malkusz.

W konferencji udział wzięli zaproszeni goście: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Stanisław Chmielewski, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Włodarski, Przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Warszawie Czesław Tuła, który podczas konferencji po raz pierwszy wystąpił, jako gość, a nie jak dotychczas – współorganizator, Dyrektor Biura Penitencjarnego CZSW płk Luiza Sałapa, Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia CZSW płk Wiktor Głowiak oraz Doradca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej doc. dr Tomasz Ochinowski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: przedstawiciele Zarządu Głównego NSZZF i PW w Warszawie, przedstawiciele świata nauki z kraju, jak również z Czech, z Ukrainy i ze Słowacji, Członkowie Zarządu Okręgowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Opolu oraz Okręgowej Komisji Rewizyjnej, dyrektorzy okręgowi Służby Więziennej z całego kraju, Komendant COSSW w Kaliszu, Komendant OSSW w Kulach, dyrektorzy i kierownicy penitencjarni jednostek podległych OISW w Opolu, specjaliści OISW w Opolu, prelegenci reprezentujący Służbę Więzienną z całego kraju, przedstawiciele opolskiego sądownictwa oraz prokuratury, a także naukowcy
z Uniwersytetu Opolskiego.

Konferencja przebiegała w miłej i serdeczniej atmosferze. Zaproszeni goście i uczestnicy konferencji wysłuchali wiele ciekawych wystąpień, ukazujących zbieżności i różnice pomiędzy teorią i praktyką więziennictwa. Wskazywano na konieczność intensywniejszej współpracy Służby Więziennej z sędziami penitencjarnymi. Podkreślono bardzo dobrą i owocną współpracę więziennictwa ze światem nauki. Chętni mieli możliwość wzięcia udziału w sesji wyjazdowej do Oddziału Zewnętrznego w Turawie, z nietypowymi w skali kraju warunkami odbywania kary pozbawienia wolności przez skazane kobiety.

Wielkie przedsięwzięcie, jakim była konferencja, nie odbyłoby się, gdyby nie zaangażowanie wielu ludzi. Dziękuję koleżankom i kolegom z Zarządu Okręgowego NSZZ FiPW w Opolu, którzy chętnie i bezinteresownie pomagali mi w trudnych a mało widocznych pracach oraz przedstawicielom OISW w Opolu, którzy również włożyli wiele trudu, aby wszystko przebiegało prawidłowo.
Przy tej okazji należy również podziękować wszystkim Darczyńcom, dzięki którym konferencja mogła zostać zrealizowana. Dziękujemy Zarządowi Głównemu NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, Bankowi Pocztowemu, Kancelarii Brokerskiej King-Broker, IGB „Carpatii” oraz PPO w Strzelcach Opolskich.

Chciałabym na zakończenie podkreślić, że ta konferencja po raz kolejny pokazała wszystkim obecnym bardzo istotną rzecz. Mianowicie, że przy wzajemnym zrozumieniu i współpracy (w tym przypadku organizatorów: Świata Nauki, Partnera Służbowego i Partnera Społecznego) ludzie potrafią połączyć swoje siły i zrobić coś wielkiego, wymieniając różne doświadczenia i spojrzenia, które dają cenny impuls dla wdrażania nowych metod resocjalizacji więźniów i oddziaływań penitencjarnych.

Przewodnicząca

Zarządu Okręgowego NSZZF i PW

w  Opolu

/-/ Danuta Malkusz

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy