IV Ogólnopolski Turniej Smoczych Łodzi Służby Więziennej.

W sobotni ranek 5 września 2020 roku na plaży miejskiej w Malborku, nad rzeką Nogat został rozegrany IV Ogólnopolski Turniej Smoczych Łodzi Służby Więziennej, który zgromadził  kilkudziesięcioosobową grupę zawodników wraz z rodzinami. Imprezę zorganizował Zarząd Okręgowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Gdańsku z Zarządem Głównym NSZZFiPW, przy wsparciu Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku oraz Dyrektora Zakładu Karnego w Malborku. Sponsorem  strategicznym turnieju był Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.

Smocze łodzie to wodny sport wywodzący się z Chin, sięgający tradycją kilku tysięcy lat wstecz. Początek sportu smoczych łodzi w Polsce to rok 1997, kiedy to Włodzimierz Schmidt, działacz sportowy i trener zorganizował wraz z Jerzym Walczykiem pierwsze zawody międzynarodowe na Motławie w Gdańsku.  Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, wymagająca współpracy i zgrania drużyny, przy niebagatelnej roli sternika kierującego składem łodzi.

Zaproszeni na zawody sędziowie i zawodnicy reprezentujący nasz region i reprezentację Polski w tej dyscyplinie, czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

W turnieju wzięło udział pięć drużyn reprezentujących: Zakład Karny w Malborku, Zakład Karny w Sztumie, Zakład Karny w Gdańsku Przeróbce, Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Gdańsku, Jednostki Wojskowej w Malborku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku ppłk Adam Poćwiardowski, Dyrektor Zakładu Karnego w Malborka ppłk Robert Witkowski.

Statuetka smoka za pierwsze miejsce turnieju trafiła do Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Gdańsku. Kolejne miejsca zajęły osady Zakładu Karnego w Gdańsku Przeróbce,  Zakładu Karnego w Malborku,  Zakładu Karnego w Sztumie oraz Jednostki Wojskowej w Malborku.

Statuetki, medale, dyplomy i nagrody wręczali zaproszeni dyrektorzy i przewodniczący ZO NSZZFiPW w Gdańsku Jarosław Wodziński.

IV Turniej smoczych łodzi SW został zorganizowany przy wsparciu sponsora strategicznego, którym był Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. Serdecznie dziękujemy głównemu sponsorowi za pomoc w organizacji. Dziękujemy również wszystkim przybyłym gościom, sędziom i uczestnikom  oraz ich najbliższym.

Mam nadzieję, że smocze łodzie zagoszczą na stałe i staną się wizytówką miasta Malborka, dając okazję do dobrej zabawy, sportowej rywalizacji i aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Sponsor strategiczny:

Galeria zdjęć:

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Fundusze

advertisement

Reklamy