Jedyna oferta i za mały budżet. Czy SW kupi nowe radiotelefony?

Służba Więzienna zamierza kupić ponad 1200 nowych radiotelefonów. Przetarg może jednak nie zakończyć się dla formacji udzieleniem zamówienia. Jedyna złożona w postępowaniu oferta przekracza bowiem budżet SW.

Centralny Zarząd Służby Więziennej otworzył oferty w przetargu na dostawę radiotelefonów wraz z dodatkowym wyposażeniem. Chodzi o zakup 1241 sztuk radiotelefonów przenośnych wraz z niezbędnym oprogramowaniem do współpracy w ramach Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej Służby Więziennej. Mowa jest o urządzeniach w komplecie z antenami, bateriami i klipsami, ładowarkami do baterii jedno- i sześciostanowiskowymi oraz kablami do programowania radiotelefonów.

W postępowaniu – jak wynika z informacji z otwarcia ofert – pojawiła się tylko jedna propozycja. Pochodzi ona od konsorcjum firm Teltronik Sp. z o.o. (lider) i Aksel Sp. z o.o. Za realizację zamówienia firmy oczekują 3 964 148,55 złotych. Na sprzęt oferują 60 miesięcy gwarancji i deklarują, że wydajność oferowanego akumulatora to 29 godzin. Jak zaznacza SW “termin wykonania zamówienia i warunki płatności są zgodne z wymaganiami zawartymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia”. Problem jednak w tym, że cena jaką zaproponowano przekracza – nieznacznie – budżet formacji, wynoszący 3 934 150,00 zł. Nie wiadomo czy Służbie Więziennej uda się znaleźć dodatkowe 30 tys. złotych, jednak biorąc pod uwagę, że brakująca suma stanowi mniej niż 1 proc. wartości zamówienia, taka sytuacja wydaje się dość realna. W przeciwnym razie, formacja będzie zmuszona unieważnić przetarg i rozpisać postępowanie na nowo.

Patrząc na cenę, wyraźnie widać też, że SW raczej nie skorzysta z ewentualnego prawa opcji. Co więcej, warto też przypomnieć, że w przypadku tego przetargu, SW zdecydowała się zastosować tzw. “procedurę odwróconą”, wskazaną przez Prawo Zamówień Publicznych. Tym samym zamawiający najpierw ma dokonać oceny ofert, a następnie zbada, czy dany wykonawca, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.

Przypomnijmy, SW chce kupić urządzenia radiokomunikacyjne w standardzie ETSI DMR Tier II, zgodnym z ETSI TS 102 361, współpracujące z Systemem Łączności Radiowej Jednostek Organizacyjnych Służby Więziennej opartym o oprogramowanie dyspozytorskie Consel. Jak wskazano, dostarczone do funkcjonariuszy radiotelefony przenośne muszą posiadać możliwość pracy w trybie bezpośrednim z wykorzystaniem dwóch szczelin w trybie cyfrowym DMR. Zastrzeżono też, że nowe radiotelefony muszą współpracować z już używanymi przez SW konwencjonalnymi radiotelefonami analogowymi produkcji Motorola typ GP serii 300 i Hytera typ PD i MD serii 700 oraz w trybie cyfrowym z radiotelefonami DMR produkcji Motorola Mototrbo typ DM i DP serii 4000e.

źródło: https://infosecurity24.pl/jedyna-oferta-i-za-maly-budzet-czy-sw-kupi-nowe-radiotelefony

Previous Article
Next Article

Nasz Facebook

Facebook Pagelike Widget

Ubezpieczenia

advertisement advertisement advertisement advertisement
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Fundusze

advertisement

Reklamy